09:14 21/08/2025Պահանջում եմ ընդդիմադիր քաղաքական ուժերից մի կողմ թողնել բոլոր տարաձայնությունները և գոնե քաղբանտարկյալների մասով ձևավորել պայքարի միասնական հարթակ. Վարազդատ ՀարությունյանՓաստաբան Վարազդաը Հարությունյանը գրում է. «Որպես քաղաքական մի շարք գործերով ներգրավված փաստաբան, որն իր աշխատաժամանակի արդեն գերակշիռ մասը pro bono զբաղված է այդ գործերով, պահանջում եմ ընդդիմադիր...
08:46 21/08/2025Պապիկյանի խորհրդականի որդին կալանավորվել էՕգոստոսի 18-ին միջնորդություն են ներկայացրել Կոտայքի մարզի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարան, որպեսզի դատարանը որպես խափանման միջոց երկամսյա կալանքի որոշում կայացնի օգոստոսի 14-ին, Կոտայքի մարզի...
08:30 21/08/2025Ժողովրդի կամքը կոտրելու համար իշխանությունը հարձակվեց եկեղեցու վրա. Նույն նպատակին է ծառայում նաև Լիդյայի կալանքը. Հրանտ Մելիք-Շահնազարյան«Լիդյայի կալանքի մասին եմ շարունակ մտածում։ Ինձ թվում է՝ մենք լավ չենք հասկացել, թե ինչ դեր է հատկացված Լիդյային և Սրբազան Պայքարի այլ ներկայացուցիչներին մեր տարածաշրջանում և Հայաստանում արդեն իսկ...
20:41 20/08/2025Վրաստանում անօրինական կայանման համար բյուջե վճարվող գումարի չափն ամեն ամիս ավելանում էԱնօրինական կայանման համար բյուջե վճարվող գումարի չափը ամեն ամիս ավելանում է։ «Ալիք մեդիայի» փոխանցմամբ՝ այդ մասին են վկայում Վրաստանի միասնական բյուջեի եկամուտների վերաբերյալ Պետական գանձարանի...
19:53 20/08/2025Սա դատական նիստ չէր, ուղղակի թատրոն էր․ Աստղ Գալեյան«Ակնհայտ էր դատավորի հանգստությունը, համոզված էի, որ վերևից պատվեր է տված»,- այս մասին Լիդյա Մանթաշյանի գործով դատական նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց 44-օրյա պատերազմում զոհված Մխիթար...
19:27 20/08/2025Այս դատարանում մեռել է արդարադատությո՛ւնն էլ, խի՛ղճն էլ , բարոյականությո՛ւնն էլ․ Բագրատ Սրբազան«Քիչ առաջ իմ աչքերի առջև մարմնացավ մեր Տիրոջ արտահայտած, չափազանց կարևոր առակը՝ անիրավ դատավորի մասին։ Ով Աստծուց չի վախենում, մարդկանցից էլ չի ամաչում։ Ես շատ կուզեի, հույս էի փայփայում,...
19:11 20/08/2025Մենք այստեղ արդարադատություն այլևս չենք որոնում․ Ռուբեն ՄելիքյանՄենք այստեղ արդարադատություն այլևս չենք որոնում։ Այս մասին դատարանում հայտարարեց փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանն՝ անդրադառնալով Լիդյա Մանթաշյանի կալանքի ժամկետի երկարաձգմանը։ «Ձեր վերջին որոշումից հետո...
18:50 20/08/2025Լիդյա Մանթաշյանը ևս 3 ամիս կմնա կալանքի տակԴատարանը լսելով վարույթի մասնակիցների կարծիքները որոշեց հետևյալը՝ «Սույն քրեական վարույթը գտնվում է նախնական դատալսումների փուլում և մեղադրյալ Լիդյա Մանթաշյանի նկատմամբ կիրառված խափանման միջոցի...
18:28 20/08/2025Լիդյա Մանթաշյանի խափանման հարցը քննարկելիս ես արժանապատվության խնդիր եմ տեսնում. ԿոչուբաևԼիդյա Մանթաշյանը պետք է մնա ազատության մեջ։ Այս մասին դատարանում հայտարարեց փաստաբան Ալեքսանդր Կոչուբաևը։ «Կիրառեք այլ խափանման միջոց, վարչական հսկողություն, արգելեք օգտվել նոթատետրից, արդյո՞ք կզսպի...
17:45 20/08/2025Այո, Լիդյա Մանթաշյանն ունի ընդգծված հակաիշխանական հայացքներ, բայց դա որևէ հանցանք կատարելու ցուցիչ չէ. ՊաշտպանԼիդյա Մանթաշյանի պաշտպան Տաթևիկ Սողոյանը դատական նիստում առաջարկեց վերացնել նրա նկատմամբ ընտրված կալանքը որպես խափանման միջոց, առաջարկեց ընտրել մինչև 2 մլն դրամ գրավը, ասաց դատարանի դահլիճում կան...
17:30 20/08/2025Այստեղ մի քանի ազնվազարմ այրերի չեն դատում, այլ՝ ողջ հայ ժողովրդին. Խաչիկ ՄանուկյանՀասկանալի է՝ այն արվում է ի հաճույս Էրդողանի, մյուսների, մեր պետության ոչնչանալը կամեցողների
17:20 20/08/2025Դատարանին առաջարկվեց առաջինը քննարկել Լիդյա Մանթաշյանի խափանման միջոցի հարցըԵրևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթ նստավայրում կմեկնարկի Բագրատ Սրբազանի և 17 աջակիցների դեմ քրեական գործով դատական երկորդ նիստի՝ 10 րոպեանոց ընդմիջումից հետո պաշտպաններից Ռուբեն...
16:28 20/08/2025Լինգը կոտրվեց. Բնակարանային գողության անհաջող փորձ հանգուցյալ պապիկի տանիցՀունիսի 4-ի ուշ երեկոյան Շիրակի մարզի պարեկներին մոտեցած տղամարդը հայտնել էր, որ Մայիսյան գյուղում գտնվող իր հանգուցյալ պապի տնից գողություն է կատարվել։ Քրեական ոստիկանության Շիրակի մարզային...
16:07 20/08/2025Պաշտպան Լիպարիտ Սիմոնյանը լքեց դատական նիստը, հայտարարվեց ընդմիջումԲագրատ Սրբազանի և 17 աջակիցների դեմ քրեական գործով պաշտպաններից Լիպարիտ Սիմոնյանը լքեց դատական նիստերի դահլիճը՝ հիմնավորելով, որ մեղադրյալներից մեկի պաշտպանը նիստին ներկա չէ։ «Ստիպված եմ լքել...
16:06 20/08/2025Մենք շատ մոտ ենք այդ իրավիճակին, որ այստեղ փաստաբաններով ուղղակի նստած ենք և լեգիտիմացնում ենք ապօրինությունները. Ռուբեն ՄելիքյանԱյսպիսի մեղադրական եզրակացություն ես պարզապես չեմ տեսել իմ երկարատև գործունեության ընթացքում
15:42 20/08/2025Բագրատ Սրբազանի և 17 աջակիցների դեմ քրեական գործով դատական երկորդ նիստը. ՖՈՏՈՌԵՊՈՐՏԱԺԵրևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթ նստավայրում կմեկնարկի Բագրատ Սրբազանի և 17 աջակիցների դեմ քրեական գործով դատական երկորդ նիստը։ Panorama.am-ի ֆոտոշարքը դատարանի նիստերի դահլիճից։
14:13 20/08/2025Մեր հասարակությունը պետք է տեսնի, թե ինչ կեղծարարների, ստախոսների հետ գործ ունի. Գ. Դանիելյանը՝ Բագրատ Սրբազանի ձայնագրությունների մոնտաժի մասին«Իրենց հիմարությունները ես ի՞նչ մեկնաբանեմ։ Մարդիկ շեղվածություն ունեն»,-դատարանի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության անդամ Գառնիկ Դանիելյանը՝ խոսելով Բագրատ...
13:54 20/08/2025ՈւՂԻՂ. Բագրատ Սրբազանի և 17 աջակիցների դեմ քրեական գործով դատական նիստն այսօր կանցկացվի Շենգավիթի դատարանումՔիչ անց Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթ նստավայրում կմեկնարկի Բագրատ Սրբազանի և 17 աջակիցների դեմ քրեական գործով դատական երկորդ նիստը։ Առաջին նիստը երեկ էր Կենտրոն նստավայրում։...
13:18 20/08/2025Երգիչ Գևորգ Գևորգյանին դանակահարողին գտել ենՕգոստոսի 16-ին` ժամը 7.40-ին, Ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն հաղորդում է ստացվել «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնից: Հայտնել են, որ Գյուրջյան փողոցում տեղի ունեցած...
12:05 20/08/2025Հակակոռուպցիոն դատարանն է քննելու Աբովյան 10 հասցեում գտնվող անշարժ գույքի վերաբերյայլ Գլխավոր դատախազության՝ ընդդեմ Մայրապետյանի հայցըՎճռաբեկ դատարանը լուծել է ընդդատության հարցը

16:53 22/07/2022Адвокаты: У Мики Бадаляна предынсультное состояниеСостояние здоровья находящегося под арестом главы движения «Азатагрум» («Освобождение»), политзаключенного Мики Бадаляна резко ухудшилось.
14:37 22/07/2022«Политзаключенный Мика Бадалян переведен в гражданскую клинику» – Арсен БабаянНаходящийся под арестом глава движения «Азатагрум» («Освобождение»), политзаключенный Мика Бадалян доставлен в гражданскую клинику, сообщил представитель политсовета партии «Айреник» («Отечество»)...
13:41 22/07/2022Внеочередное заседание Совета НС Армении не состоялось из-за отсутствия кворума22 июля, в 10:30, на внеочередном заседании Совета НС Армении не было зарегистрировано соответствующего числа членов Совета.
16:17 21/07/2022Это нежелательное изменение, и я могу догадываться, чем оно обусловлено, но не хочу гадать – Заре Синанян«В целом, в контексте отношений Армения-Диаспора это не позитивное изменение, соответственно, наше ведомство не поддерживает предложение», – заявил на брифинге в правительстве Армении Главный...
14:55 21/07/2022На экспертизу в Нидерланды направлены останки еще 50 погибших военных – Анаит АванесянВ последний месяц в Армении наблюдается рост заболеваемости коронавирусом, заявила министр здравоохранения Армении Анаит Аванесян на брифинге в правительстве.
13:26 21/07/2022На улице Ханджяна в центре Еревана обнаружена граната21-го июля в 09:00 в Национальный центр управления в кризисных ситуациях была получена информация о том, что во дворе дома № 7 на улице Ханджяна города Ереван была обнаружена граната: необходима...
15:03 20/07/2022Арман Татоян направил в Комитет ООН альтернативный доклад о политике армянофобии и вражды АзербайджанаБывший Защитник прав человека (экс-омбудсмен) Армении Арман Татоян направил 15 июля в Комитет ООН по ликвидации расовой дискриминации альтернативный доклад о политике армянофобии и вражды...
14:35 19/07/2022Ишхан Сагателян: Запланированный на 21 июля митинг переносится на 29 июляПредставитель Верховного органа АРФ «Дашнакцутюн», депутат НС РА от оппозиционной фракции «Армения» Ишхан Сагателян сообщил: «Дорогие соотечественники, ряд коллег и граждан предложили перенести...
14:03 19/07/2022Судебное заседание по «делу Сильвы» отложено до 20 сентябряСуд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Анны Данибекян отложил заседание по «делу Сильвы» до 20 сентября.
13:41 19/07/2022«Об Армене и его убийцах». Письмо оппозиционера Аветика Чалабяна из УИУАветик Чалабян, оппозиционный общественно-политический деятель, несправедливо задержанный с 14 мая, написал письмо из УИУ «Армавир».
13:28 19/07/2022Акция в защиту политзаключенных – перед зданием представительства ООН в АрменииПеред зданием представительства ООН в Армении проходит акция – «в защиту всех незаконно арестованных политзаключенных».
13:25 16/07/2022Вследствие несчастного случая в воинской части погибла фельдшер-контрактник Кристине Чичян15 июля вследствие несчастного случая в N-ской воинской части министерства обороны Республики Армения травмы получила и была доставлена в больницу фельдшер-контрактник, заведующая медпунктом, младший...
12:57 16/07/2022Адвокат: Нарек Манташян был госпитализирован бригадой «скорой помощи» из-за проблем с сердцемАдвокат Александр Кочубаев поздно вечером накануне написал в Facebook: «Только что из УИУ «Вардашен» сообщили, что Нарек Манташян был госпитализирован бригадой «скорой помощи» из-за проблем с сердцем.
17:10 15/07/2022В Грузии на 50 тыс. лари оштрафовали азербайджанскую SOCARНациональная комиссия по регулированию энергетики и водоснабжения Грузии оштрафовала азербайджанскую нефтегазовую компанию SOCAR на 50 тысяч лари (17,5 тысячи долларов) из-за просрочки подачи...
16:10 15/07/2022Продюсер Армен Григорян скончался в зале судаВ суде общей юрисдикции Еревана во время судебного заседания скончался находившийся под арестом кинопродюсер Армен Григорян.
14:08 15/07/2022Арман Татоян: Власти Республики Армения обязаны предоставить надлежащие разъяснения господину ПапазянуБывший Защитник прав человека (экс-омбудсмен) Армении Арман Татоян обратился к произошедшему с сопредседателем координационного совета армянских организаций Франции, членом Бюро АРФ «Дашнакцутюн»...
11:31 15/07/2022Геворк Даниелян: Заметил прямо противоположное – Папазян свято оберегает государственные символыЭкс-министр юстиции Армении, доктор юридических наук Геворк Даниелян на своей странице в соцсети Facebook написал: «Единственным основанием для признания Мурада Папазяна "нежелательной персоной"...
11:08 15/07/2022Франция: из-за салюта в День взятия Бастилии погибли 7-летний мальчик и его 24-летняя сестраСемилетний мальчик и его 24-летняя сестра погибли на западе Франции во время праздничного салюта в честь Дня взятия Бастилии, сообщает РИА Новости со ссылкой на газету Ouest-France.
13:59 14/07/2022На боевой позиции обнаружено тело 19-летнего военного – с огнестрельным ранением в голову14 июля, около 10:25, на боевой позиции дислоцированной в восточном направлении республики N-ской воинской части обнаружено тело военнослужащего срочной службы, рядового Арсена Арменовича Манукяна...
15:55 13/07/2022Полицейские в Москве задержали обокравшую пассажира стюардессуПассажир в Шереметьево потерял портмоне, а когда нашел, недосчитался 6400 долларов, которые взяла себе стюардесса, сообщили в пресс-службе УТ МВД России по ЦФО.