09:14 21/08/2025Պահանջում եմ ընդդիմադիր քաղաքական ուժերից մի կողմ թողնել բոլոր տարաձայնությունները և գոնե քաղբանտարկյալների մասով ձևավորել պայքարի միասնական հարթակ. Վարազդատ ՀարությունյանՓաստաբան Վարազդաը Հարությունյանը գրում է. «Որպես քաղաքական մի շարք գործերով ներգրավված փաստաբան, որն իր աշխատաժամանակի արդեն գերակշիռ մասը pro bono զբաղված է այդ գործերով, պահանջում եմ ընդդիմադիր...
08:46 21/08/2025Պապիկյանի խորհրդականի որդին կալանավորվել էՕգոստոսի 18-ին միջնորդություն են ներկայացրել Կոտայքի մարզի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարան, որպեսզի դատարանը որպես խափանման միջոց երկամսյա կալանքի որոշում կայացնի օգոստոսի 14-ին, Կոտայքի մարզի...
08:30 21/08/2025Ժողովրդի կամքը կոտրելու համար իշխանությունը հարձակվեց եկեղեցու վրա. Նույն նպատակին է ծառայում նաև Լիդյայի կալանքը. Հրանտ Մելիք-Շահնազարյան«Լիդյայի կալանքի մասին եմ շարունակ մտածում։ Ինձ թվում է՝ մենք լավ չենք հասկացել, թե ինչ դեր է հատկացված Լիդյային և Սրբազան Պայքարի այլ ներկայացուցիչներին մեր տարածաշրջանում և Հայաստանում արդեն իսկ...
20:41 20/08/2025Վրաստանում անօրինական կայանման համար բյուջե վճարվող գումարի չափն ամեն ամիս ավելանում էԱնօրինական կայանման համար բյուջե վճարվող գումարի չափը ամեն ամիս ավելանում է։ «Ալիք մեդիայի» փոխանցմամբ՝ այդ մասին են վկայում Վրաստանի միասնական բյուջեի եկամուտների վերաբերյալ Պետական գանձարանի...
19:53 20/08/2025Սա դատական նիստ չէր, ուղղակի թատրոն էր․ Աստղ Գալեյան«Ակնհայտ էր դատավորի հանգստությունը, համոզված էի, որ վերևից պատվեր է տված»,- այս մասին Լիդյա Մանթաշյանի գործով դատական նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց 44-օրյա պատերազմում զոհված Մխիթար...
19:27 20/08/2025Այս դատարանում մեռել է արդարադատությո՛ւնն էլ, խի՛ղճն էլ , բարոյականությո՛ւնն էլ․ Բագրատ Սրբազան«Քիչ առաջ իմ աչքերի առջև մարմնացավ մեր Տիրոջ արտահայտած, չափազանց կարևոր առակը՝ անիրավ դատավորի մասին։ Ով Աստծուց չի վախենում, մարդկանցից էլ չի ամաչում։ Ես շատ կուզեի, հույս էի փայփայում,...
19:11 20/08/2025Մենք այստեղ արդարադատություն այլևս չենք որոնում․ Ռուբեն ՄելիքյանՄենք այստեղ արդարադատություն այլևս չենք որոնում։ Այս մասին դատարանում հայտարարեց փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանն՝ անդրադառնալով Լիդյա Մանթաշյանի կալանքի ժամկետի երկարաձգմանը։ «Ձեր վերջին որոշումից հետո...
18:50 20/08/2025Լիդյա Մանթաշյանը ևս 3 ամիս կմնա կալանքի տակԴատարանը լսելով վարույթի մասնակիցների կարծիքները որոշեց հետևյալը՝ «Սույն քրեական վարույթը գտնվում է նախնական դատալսումների փուլում և մեղադրյալ Լիդյա Մանթաշյանի նկատմամբ կիրառված խափանման միջոցի...
18:28 20/08/2025Լիդյա Մանթաշյանի խափանման հարցը քննարկելիս ես արժանապատվության խնդիր եմ տեսնում. ԿոչուբաևԼիդյա Մանթաշյանը պետք է մնա ազատության մեջ։ Այս մասին դատարանում հայտարարեց փաստաբան Ալեքսանդր Կոչուբաևը։ «Կիրառեք այլ խափանման միջոց, վարչական հսկողություն, արգելեք օգտվել նոթատետրից, արդյո՞ք կզսպի...
17:45 20/08/2025Այո, Լիդյա Մանթաշյանն ունի ընդգծված հակաիշխանական հայացքներ, բայց դա որևէ հանցանք կատարելու ցուցիչ չէ. ՊաշտպանԼիդյա Մանթաշյանի պաշտպան Տաթևիկ Սողոյանը դատական նիստում առաջարկեց վերացնել նրա նկատմամբ ընտրված կալանքը որպես խափանման միջոց, առաջարկեց ընտրել մինչև 2 մլն դրամ գրավը, ասաց դատարանի դահլիճում կան...
17:30 20/08/2025Այստեղ մի քանի ազնվազարմ այրերի չեն դատում, այլ՝ ողջ հայ ժողովրդին. Խաչիկ ՄանուկյանՀասկանալի է՝ այն արվում է ի հաճույս Էրդողանի, մյուսների, մեր պետության ոչնչանալը կամեցողների
17:20 20/08/2025Դատարանին առաջարկվեց առաջինը քննարկել Լիդյա Մանթաշյանի խափանման միջոցի հարցըԵրևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթ նստավայրում կմեկնարկի Բագրատ Սրբազանի և 17 աջակիցների դեմ քրեական գործով դատական երկորդ նիստի՝ 10 րոպեանոց ընդմիջումից հետո պաշտպաններից Ռուբեն...
16:28 20/08/2025Լինգը կոտրվեց. Բնակարանային գողության անհաջող փորձ հանգուցյալ պապիկի տանիցՀունիսի 4-ի ուշ երեկոյան Շիրակի մարզի պարեկներին մոտեցած տղամարդը հայտնել էր, որ Մայիսյան գյուղում գտնվող իր հանգուցյալ պապի տնից գողություն է կատարվել։ Քրեական ոստիկանության Շիրակի մարզային...
16:07 20/08/2025Պաշտպան Լիպարիտ Սիմոնյանը լքեց դատական նիստը, հայտարարվեց ընդմիջումԲագրատ Սրբազանի և 17 աջակիցների դեմ քրեական գործով պաշտպաններից Լիպարիտ Սիմոնյանը լքեց դատական նիստերի դահլիճը՝ հիմնավորելով, որ մեղադրյալներից մեկի պաշտպանը նիստին ներկա չէ։ «Ստիպված եմ լքել...
16:06 20/08/2025Մենք շատ մոտ ենք այդ իրավիճակին, որ այստեղ փաստաբաններով ուղղակի նստած ենք և լեգիտիմացնում ենք ապօրինությունները. Ռուբեն ՄելիքյանԱյսպիսի մեղադրական եզրակացություն ես պարզապես չեմ տեսել իմ երկարատև գործունեության ընթացքում
15:42 20/08/2025Բագրատ Սրբազանի և 17 աջակիցների դեմ քրեական գործով դատական երկորդ նիստը. ՖՈՏՈՌԵՊՈՐՏԱԺԵրևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթ նստավայրում կմեկնարկի Բագրատ Սրբազանի և 17 աջակիցների դեմ քրեական գործով դատական երկորդ նիստը։ Panorama.am-ի ֆոտոշարքը դատարանի նիստերի դահլիճից։
14:13 20/08/2025Մեր հասարակությունը պետք է տեսնի, թե ինչ կեղծարարների, ստախոսների հետ գործ ունի. Գ. Դանիելյանը՝ Բագրատ Սրբազանի ձայնագրությունների մոնտաժի մասին«Իրենց հիմարությունները ես ի՞նչ մեկնաբանեմ։ Մարդիկ շեղվածություն ունեն»,-դատարանի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության անդամ Գառնիկ Դանիելյանը՝ խոսելով Բագրատ...
13:54 20/08/2025ՈւՂԻՂ. Բագրատ Սրբազանի և 17 աջակիցների դեմ քրեական գործով դատական նիստն այսօր կանցկացվի Շենգավիթի դատարանումՔիչ անց Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթ նստավայրում կմեկնարկի Բագրատ Սրբազանի և 17 աջակիցների դեմ քրեական գործով դատական երկորդ նիստը։ Առաջին նիստը երեկ էր Կենտրոն նստավայրում։...
13:18 20/08/2025Երգիչ Գևորգ Գևորգյանին դանակահարողին գտել ենՕգոստոսի 16-ին` ժամը 7.40-ին, Ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն հաղորդում է ստացվել «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնից: Հայտնել են, որ Գյուրջյան փողոցում տեղի ունեցած...
12:05 20/08/2025Հակակոռուպցիոն դատարանն է քննելու Աբովյան 10 հասցեում գտնվող անշարժ գույքի վերաբերյայլ Գլխավոր դատախազության՝ ընդդեմ Մայրապետյանի հայցըՎճռաբեկ դատարանը լուծել է ընդդատության հարցը

13:19 24/10/2019Former deputy chief of Armenian parliament staff arrestedThe Yerevan Court of General Jurisdiction ruled on Thursday to arrest Arsen Babayan, the former deputy chief of the Armenian parliament staff.
20:10 23/10/2019“Not the time “to lackey” new shoulder straps, we may lose our homeland”: Ara Saghatelyan spoke about the criminal case against Babloyan and BabayanPastinfo.am spoke with the ex-Secretary General and Chief of Staff of the National Assembly Ara Saghatelyan.
18:01 23/10/2019EPP concerned with developments around Armenia’s Constitutional CourtThe President of the European People's Party (EPP) Joseph Daul has voiced concern over the recent developments around Armenia’s Constitutional Court.
15:55 23/10/201939 dead bodies found in back of lorry in EssexThirty-nine dead bodies have been found in the back of Lorry in Essex, England, Euronews reported, citing Essex Police.
11:36 23/10/2019Armenian parliament passes bill to criminalize animal abuseThe Armenian National Assembly adopted in the second reading a bill seeking to criminalize animal cruelty.
20:11 22/10/201970 cases of crime detected in Armenia over the past dayAccording to the operations reports of the Police of Armenia, 70 cases of crime were detected in the territorof the republic from October 21 to October 22, 3 of which were earlier committed crimes.
18:01 22/10/2019Jailed ringleader of the 1999 Armenian parliament attack applies for early releaseNairi Hunanyan, who is sentenced to life imprisonment over the 1999 shooting in the Armenian parliament, has applied for early release from prison, Panorama.am learnt from the Penitentiary Service of...
15:29 22/10/2019Daniel Ioannisyan: Secret increase of officials’ salaries is a disgraceDaniel Ioannisyan, the coordinator of Union of Informed Citizens (UIC), condemned the secret increase of officials’ salaries as a dishonest move.
15:59 21/10/2019Kocharyan not allowed to see his grandchildren in hospital, son claimsArmenia’s second President Robert Kocharyan has been taken back to the correction facility after undergoing a surgery at the Izmirlyan Medical Center on October 9.
15:00 21/10/2019Armenia’s Special Investigative Service receives no political orders, head claimsThe Special Investigative Service (SIS) of Armenia is guided only by law, SIS Head Sasun Khachatryan told reporters on Monday.
11:31 21/10/2019Editorial office of Armenian magazine in France comes under attackThe editorial office of the French-language Nouvelles d’Arménie magazine covering Armenian news from France and around the world has come under attack.
17:04 19/10/2019Number of metro stations closed in Baku ahead of opposition rallyThe police in Azerbaijan closed number of metro stations in Baku and blocked the area in the city center in front of the May 28 metro station and railway in connection with the opposition rallies...
15:59 18/10/2019Mortar attack on Afghan mosque kills 20 during prayersAn Afghan official says at least 20 people have been killed during Friday prayers when a mortar fired by insurgents blasted through the roof of a mosque, AP reported.
12:50 18/10/2019Armenian parliament holding hearings on law on partiesThe Armenian National Assembly launched on Friday hearings on the constitutional law on parties, the existing issues and the framework of amendments.
11:20 18/10/2019Authorities probing shootings in Yerevan districtAuthorities are investigating the shootings outside a residential building in Avan, a district in Yerevan, Armenia, Naira Harutyunyan, the head of the Information and Public Relations Department of...
18:00 17/10/2019Constitutional Court publishes its decision on NA appeal to revoke the powers of CC PresidentThe Constitutional Court of Armenia (CC) has published the decision on rejecting the Armenian parliament ‘s appeal to suspend the powers of the President of the Constitutional Court Hrayr Tovmasyan.
20:17 16/10/2019Turkey arrests 24 over criticism of Syria offensiveTurkish authorities have arrested 24 people for spreading “black propaganda” on social media about Ankara’s military operation in Syria, Reuters reported citing Anadolu news agency said on Wednesday.
12:40 16/10/2019Wounded Armenian police officer in stable conditionThe Armenian police officer who was wounded in Yerevan’s Liberty Square on Tuesday night is in stable condition, a neurosurgeon at the Saint Gregory the Illuminator Medical Center, Alexander Varosyan...
11:42 16/10/2019Two arrested in murder of police officer in Armenian capitalTwo suspects have been arrested in the murder of a police officer in the Armenian capital, the head of the Information and Public Relations Department of the Armenian Police, Ashot Aharonyan said in...
10:27 16/10/2019Prince William, Kate Middleton arrive at Pakistan's National Monument in tuk tukThe Duchess of Cambridge dazzled in a bottle green evening gown as she and Prince William made an impressive entrance for the glittering reception in Islamabad tonight in a tuk tuk - at which the...