14:37 11/08/2025Հնդկաստանի դեսպանը մեկնել է Իջևան հնդիկների կազմակերպած հերթական ցույցի պատճառովԳրանդ տեքստիլ» ընկերության տնօրեն Մհեր Միրզոյանը, դեռ օգոստոսի 6-ին սկսված բողոքի ակցիայի ժամանակ հայտնել էր, որ հնդիկները պահանջում են աշխատավարձի և աշխատանքային պայմանների բարելավում
13:31 11/08/2025Ինչո՞ւ է ձերբակալվել երգիչ Գրիգոր ԵսայանըՕգոստոսի 8-ին «Զվարթնոց» օդանավակայանում ձերբակալված երգիչ Գրիգոր Եսայանն ազատ է արձակվել գրավի դիմաց։ Այս մասին Panorama.am-ի հարցին ի պատասխան հայտնեց ՔԿ խոսնակ Կիմա Ավդալյանը։ Դեպքի առթիվ...
13:21 11/08/2025Օգոստոսի 15-ի նիստում քննության կառնվի Միքայել Սրբազանի խափանման միջոցի հարցըՄիքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանի հետ կապված քրեական գործով նախնական դատալսումները նշանակվել է 2025թ. օգոստոսի 15-ին, ժամը 14:30-ին, Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանի...
12:04 11/08/2025Սա Թրամփի ասած 23 քրիստոնյաների ցուցակն է, որի մասին նա Փաշինյանի համարանսպասելիորեն խոսեց. Տիգրան ՔոչարյանՏեղեկատվական անվտանգության փորձագետ Տիգրան Քոչարյանը, անդրադառնալով Սպիտակ տանը Բաքվում պահվող հայ գերիների մասին հիշատակմանը, գրում է.
11:47 11/08/2025ՍԱՏՄ նախկին ղեկավարի վերաբերյալ քրեական վարույթով նախաքննությունն ավարտվել էՍԱՏՄ նախկին ղեկավար Արմեն Դանիելյանի վերաբերյալ քրեական վարույթով նախաքննությունն ավարտվել է։ Այս մասին հայտնում են Հակակոռուպցիոն կոմիտեից։ Կոմիտեի հանրային ծառայության շահերի դեմ ուղղված կոռուպցիոն...
11:20 11/08/2025Միքայել Սրբազանի գործով առաջին նիստը նշանակվել է օգոստոսի 15-ինՇիրակի Թեմի առաջնորդ արքեպիսկոպոս Միքայել Աջապահյանի գործով առաջին նախնական դատալսումներ են նշանակվել։ Panorama.am-ը Դատալեքսից տեղեկացավ, որ առաջին նիստը նշանակվել է օգոստոսի 15-ին ժամը 14։30-ին։...
08:11 11/08/2025Եկեղեցու պաշտպանության համար շտապ այցով Հայաստան է ժամանել հայտնի իրավաբան Ռոբերտ ԱմստերդամըՕգոստոսի 11-ին շտապ այցով Հայաստան է ժամանել աշխարհահռչակ իրավաբան և մարդու իրավունքների միջազգային պաշտպան Ռոբերտ Ամստերդամը, որը ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի մերձավոր շրջապատից է։ News.am-ի...
22:10 09/08/2025Տափերականում 29-ամյա կինը մտել է համագյուղացու տուն և գողություն կատարելՕգոստոսի 5-ի առավոտյան Ոստիկանության Արարատի մարզի օպերատիվ կառավարման կենտրոն է զանգահարել Տափերական գյուղի բնակիչ մի կին և հայտնել, որ իր տնից գողացել են ոսկեղեն: Հաղորդումը փոխանցվել է Քրեական...
22:05 09/08/2025Բագրատ Սրբազանի և մյուսների գործը մակագրվել է Կարեն ՖարխոյանինԲագրատ Սրբազանի և մյուսների վերաբերյալ գործը մակագրվել է Երևանի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանի դատավոր Կարեն Ֆարխոյանին։ Այս մասին տեղեկանում ենք «Ազգային ճակատ» թելեգրամյան...
20:14 09/08/2025Ըստ դատախազության՝ արgախgիների դեմ ատելnւթյան դրսևորումները թույատրելի ու նորմալ երևույթներ են. փաստաբանԴատախազությունը բողոքարկել է դատարանի այն որոշումները
14:31 09/08/2025Սպիտակում «Mercedes»-ը վրաերթի է ենթարկել երթևեկելի գոտուց դուրս ընդմիջում անող 2 քաղաքացու, նրանցից մեկը մաhաgել էԱյսօր ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Լոռու մարզում։ Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ, ժամը 10:30-ի սահմաններում «Mercedes» մակնիշի ավտոմեքենան Սպիտակ - Երևան ավտոճանապարհի 8-րդ կմ հատվածում վրաերթի է...
12:01 09/08/2025Արդար չի, որ մարդաuպшնը դուրս գա բանտից. Uպանվшծ Աղաջանովի քույրը՝ Մհեր Ենոքյանի գործով բողոքի մերժման մասով«Մենք համաձայն չենք դատարանի որոշման հետ, տուժող կողմի կարծիքն ընդհանրապես հաշվի չեն առնում»,- Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց Ելենա Աղաջանովան, ում եղբորը՝ Իոսիֆ Աղաջանովին սպանած Մհեր Ենոքյանը...
21:09 08/08/2025Սամվել Կարապետյանի հավաքին մասնակցած ու կալանավորված անձանցից մեկը ազատ արձակվեցՀավաքին մասնակցելուն հարկադրելու, նյութապես շահագրգռելու մի շարք դեպքերի անվան տակ 3 անձի նկատմամբ հարուցվել էր հանրային քրեական հետապնդու
19:45 08/08/2025Նարեկ և Լիլիթ Կարապետյանների բնակարաններում կատարված խուզարկությունները Վերաքննիչը ճանաչել է ապօրինիԳործարար Սամվել Կարապետյանի պաշտպան Արմեն Ֆերոյանը հայտնում է, որ Վերաքննիչ քրեական դատարանի որոշմամբ ապօրինի է ճանաչվել Նարեկ և Լիլիթ Կարապետյանների բնակարաններում կատարված խուզարկությունները.
17:20 08/08/2025Բացառո՞ւմ է, որ դիվերսիայի հետևանք կարող էր լինել Ազատի զինվորական կացարանում բռնկված հրդեհը. Վկայի պատասխանըԱզատի զինվորական կացարանում 15 զինծառայողի կյանք խլած հրդեհի գործով հերթական դատական նիստի ժամանակ վկա Շիրազ Խաչատրյանը, որը թիկունքի պետն է եղել և դեպքից հետո այրված զինվորականների դիակների...
17:08 08/08/2025Իրավախախտ կին վարորդի մեքենան տեղափոխվել է պահպանվող հատուկ տարածքՀամացանցում տեսանյութ էր տարածվել, որում երևում էր, թե ինչպես է մի կին ճանապարհային երթևեկության կանոնների խախտմամբ ավտոմեքենա վարում։ ՆԳՆ ոստիկանության հաղորդմամբ, Երևանի պարեկներն ավտոմեքենան...
16:53 08/08/2025«Աբսուրդ պրոցես է». ՊԵԿ նախկին նախագահ Վարդան Հարությունյանը կկալանավորվի երկու ամսով«Իրավական առումով անհասկանալի է»,- ասաց փաստաբանը։
15:48 08/08/2025«Արթիկ» ՔԿ բերված սառնարանի թաքստոցից հայտնաբերվել են 32 բջջային հեռախոս և այլ արգելված իրերՔրեակատարողական ծառայության կենտրոնական մարմնի օպերատիվ վարչության ծառայողները, իրացնելով նախապես ստացված օպերատիվ տեղեկությունները, կրկնակի խուզարկության են ենթարկել «Արթիկ» քրեակատարողական...
15:34 08/08/20253-4 մաhաgած երեխա տեսա. Ազատ գյուղի կացարանի հրդեհի գործով վկաԳեղարքունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանում, դատավոր Վարդան Հարությունյանի նախագահությամբ, ընթանում է Ազատ գյուղի զինվորական կացարանում զոհված 15 զինծառայողների գործով դատական հերթական...
13:51 08/08/2025Գեներալ-լեյտենատի ուսադիրներ կրող Ջալալ Հարությունյանը ցանկանում է խուսափել դատավճռով նշանակված պատիժը կրելուց. փաստաբանԱյսօր Վերաքննիչ քրեական դատարանը Ջալալ Հարությունյանի գործով դատական նիստ էր հրավիրել, որի պատճառը Ջալալ Հարությունյանի կողմից դատական ակտը չստանալու փաստն էր։ Տուժողների շահերի ներկայացուցիչ Լիպարիտ...

10:35 01/08/2019Artsakh ombudsman highly values role of Armenian Bar Association of U.S. in countryArtsakh Republic Human Rights Defender (Ombudsman) Artak Beglaryan on Wednesday received Garo B. Ghazarian, the co-chair of the Armenian Rights Watch Committee of the Armenian Bar Association, who...
20:13 31/07/2019Judge Davit Grigoryan hints at political motivation behind criminal charges brought against himJudge of the Yerevan First Instance Court Davit Grigoryan has issued a statement following the decision by Armenia’s Supreme Judicial Council (SJC) to suspend his powers and the criminal prosecution...
13:59 31/07/2019Dubai ruler’s wife seeks 'forced marriage protection order' in English courtThe wife of Dubai ruler Sheikh Mohammed bin Rashid al-Maktoum has applied for a “forced marriage protection order” in England’s High Court in relation to one of her two children, Reuters reports.
12:29 31/07/2019Armenia’s NSS exposes cases of power abuse, bribe-taking by prison officersThe National Security Service (NSS) of Armenia has uncovered several cases of abuse of power and bribe-taking by officers of some penitentiaries of the country’s Justice Ministry.
11:32 31/07/2019U.S.-Armenian businesswoman's company sues Bank of America for gender discriminationAlex and Ani, the Rhode Island-based charm bracelet company founded by multimillionaire Carolyn Rafaelian, alleges in a lawsuit that Bank of America, one of its lenders, is violating federal law by...
20:02 30/07/2019Criminal investigation underway against Sanitek International Group and its Armenian branchThe Investigative department at Armenia’s State Revenue Committee (SRC) reports that the criminal investigation against Sanitek International Group – a multinational waste management company...
17:54 30/07/2019Yerevan court again denies bail for Manvel GrigoryanThe Yerevan Court of General Jurisdiction under presiding judge Mnatsakan Martirosyan, fully rejected on Tuesday a defense motion to release Manvel Grigoryan, a retired Armenian army general and a...
16:00 30/07/2019Ex-Tehran mayor sentenced to death for killing wifeFormer Tehran Mayor Mohammad Ali Najafi was sentenced to death after being convicted of murdering his second wife earlier this year, RFE/RL reported.
15:30 30/07/2019Armenia appoints new acting chief secretary of Justice MinistryFormer Deputy Justice Minister of Armenia Artak Asatryan was appointed new acting Chief Secretary of the Justice Ministry on 29 July, Panorama.am learned from the official website of the ministry.
14:44 30/07/2019Armenian Prosecutor’s Office releases details of criminal case against judge Davit GrigoryanThe Prosecutor General’s Office of Armenia has released details of the criminal prosecution against judge Davit Grigoryan facing forgery charges.
13:08 30/07/2019Administrative proceedings initiated on affected storks in ArmeniaIndividuals and non-governmental organizations have been trying to clean, feed and heal the broken wings of the oil-soaked storks in Armenia’s Hovtashen community for a few days already.
10:34 30/07/2019Alleged 9/11 mastermind open to aiding victim lawsuit to avoid executionKhalid Sheikh Mohammed, the alleged mastermind of the Sept. 11, 2001, terrorist attacks, has expressed willingness to aid a lawsuit against Saudi Arabia by victims of the attack if the federal...
19:53 29/07/2019Arrests reported in Turkmenistan in connection with rumors about Berdymukhammedov’s deathCorrespondents of “Chronicles of Turkmenistan” report that on 25 July active measures to suppress rumours about the President’s death or his poor health are being undertaken in Turkmenistan.
18:35 29/07/2019Another Armenian killed in AleppoAn Armenian identified as Shant Qeoshkeryan has been killed in Syria’s Aleppo, Arevelk newspaper reported, citing own sources.
15:45 29/07/2019One dead in Russia traffic crash involving Armenian minivanOne person was killed and several others were wounded in a road traffic accident in Russia involving an Armenian minivan on Sunday evening.
14:38 29/07/2019Kocharyan supporters protest outside government buildingA group of supporters of Armenia’s second President Robert Kocharyan are staging a protest outside the government building in downtown Yerevan, demanding the ex-president’s release.
13:23 29/07/2019Around 50 lawyers ready to defend judge Davit Grigoryan, advocate saysJudge Davit Grigoryan is being punished for making a decision ‘unacceptable’ by the authorities, advocate Yervand Varosyan said on Facebook.
12:39 29/07/2019Armenian judge Davit Grigoryan’s powers suspendedArmenia’s Supreme Judicial Council (SJC) has allowed the criminal prosecution of judge Davit Grigoryan.
11:35 29/07/2019Georgian police detain Azerbaijani man wanted by InterpolThe Georgian Interior Ministry has detained an Azerbaijani citizen who has been wanted by Interpol since 2015 for murder.
16:33 27/07/2019Moscow police arrest up to 300 ahead of election protestRussian police on Saturday detained up to 317 people outside the Moscow mayor’s office ahead of an election protest demanding that opposition candidates be allowed to run for the Moscow city council,...