14:37 11/08/2025Հնդկաստանի դեսպանը մեկնել է Իջևան հնդիկների կազմակերպած հերթական ցույցի պատճառովԳրանդ տեքստիլ» ընկերության տնօրեն Մհեր Միրզոյանը, դեռ օգոստոսի 6-ին սկսված բողոքի ակցիայի ժամանակ հայտնել էր, որ հնդիկները պահանջում են աշխատավարձի և աշխատանքային պայմանների բարելավում
13:31 11/08/2025Ինչո՞ւ է ձերբակալվել երգիչ Գրիգոր ԵսայանըՕգոստոսի 8-ին «Զվարթնոց» օդանավակայանում ձերբակալված երգիչ Գրիգոր Եսայանն ազատ է արձակվել գրավի դիմաց։ Այս մասին Panorama.am-ի հարցին ի պատասխան հայտնեց ՔԿ խոսնակ Կիմա Ավդալյանը։ Դեպքի առթիվ...
13:21 11/08/2025Օգոստոսի 15-ի նիստում քննության կառնվի Միքայել Սրբազանի խափանման միջոցի հարցըՄիքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանի հետ կապված քրեական գործով նախնական դատալսումները նշանակվել է 2025թ. օգոստոսի 15-ին, ժամը 14:30-ին, Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանի...
12:04 11/08/2025Սա Թրամփի ասած 23 քրիստոնյաների ցուցակն է, որի մասին նա Փաշինյանի համարանսպասելիորեն խոսեց. Տիգրան ՔոչարյանՏեղեկատվական անվտանգության փորձագետ Տիգրան Քոչարյանը, անդրադառնալով Սպիտակ տանը Բաքվում պահվող հայ գերիների մասին հիշատակմանը, գրում է.
11:47 11/08/2025ՍԱՏՄ նախկին ղեկավարի վերաբերյալ քրեական վարույթով նախաքննությունն ավարտվել էՍԱՏՄ նախկին ղեկավար Արմեն Դանիելյանի վերաբերյալ քրեական վարույթով նախաքննությունն ավարտվել է։ Այս մասին հայտնում են Հակակոռուպցիոն կոմիտեից։ Կոմիտեի հանրային ծառայության շահերի դեմ ուղղված կոռուպցիոն...
11:20 11/08/2025Միքայել Սրբազանի գործով առաջին նիստը նշանակվել է օգոստոսի 15-ինՇիրակի Թեմի առաջնորդ արքեպիսկոպոս Միքայել Աջապահյանի գործով առաջին նախնական դատալսումներ են նշանակվել։ Panorama.am-ը Դատալեքսից տեղեկացավ, որ առաջին նիստը նշանակվել է օգոստոսի 15-ին ժամը 14։30-ին։...
08:11 11/08/2025Եկեղեցու պաշտպանության համար շտապ այցով Հայաստան է ժամանել հայտնի իրավաբան Ռոբերտ ԱմստերդամըՕգոստոսի 11-ին շտապ այցով Հայաստան է ժամանել աշխարհահռչակ իրավաբան և մարդու իրավունքների միջազգային պաշտպան Ռոբերտ Ամստերդամը, որը ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի մերձավոր շրջապատից է։ News.am-ի...
22:10 09/08/2025Տափերականում 29-ամյա կինը մտել է համագյուղացու տուն և գողություն կատարելՕգոստոսի 5-ի առավոտյան Ոստիկանության Արարատի մարզի օպերատիվ կառավարման կենտրոն է զանգահարել Տափերական գյուղի բնակիչ մի կին և հայտնել, որ իր տնից գողացել են ոսկեղեն: Հաղորդումը փոխանցվել է Քրեական...
22:05 09/08/2025Բագրատ Սրբազանի և մյուսների գործը մակագրվել է Կարեն ՖարխոյանինԲագրատ Սրբազանի և մյուսների վերաբերյալ գործը մակագրվել է Երևանի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանի դատավոր Կարեն Ֆարխոյանին։ Այս մասին տեղեկանում ենք «Ազգային ճակատ» թելեգրամյան...
20:14 09/08/2025Ըստ դատախազության՝ արgախgիների դեմ ատելnւթյան դրսևորումները թույատրելի ու նորմալ երևույթներ են. փաստաբանԴատախազությունը բողոքարկել է դատարանի այն որոշումները
14:31 09/08/2025Սպիտակում «Mercedes»-ը վրաերթի է ենթարկել երթևեկելի գոտուց դուրս ընդմիջում անող 2 քաղաքացու, նրանցից մեկը մաhաgել էԱյսօր ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Լոռու մարզում։ Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ, ժամը 10:30-ի սահմաններում «Mercedes» մակնիշի ավտոմեքենան Սպիտակ - Երևան ավտոճանապարհի 8-րդ կմ հատվածում վրաերթի է...
12:01 09/08/2025Արդար չի, որ մարդաuպшնը դուրս գա բանտից. Uպանվшծ Աղաջանովի քույրը՝ Մհեր Ենոքյանի գործով բողոքի մերժման մասով«Մենք համաձայն չենք դատարանի որոշման հետ, տուժող կողմի կարծիքն ընդհանրապես հաշվի չեն առնում»,- Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց Ելենա Աղաջանովան, ում եղբորը՝ Իոսիֆ Աղաջանովին սպանած Մհեր Ենոքյանը...
21:09 08/08/2025Սամվել Կարապետյանի հավաքին մասնակցած ու կալանավորված անձանցից մեկը ազատ արձակվեցՀավաքին մասնակցելուն հարկադրելու, նյութապես շահագրգռելու մի շարք դեպքերի անվան տակ 3 անձի նկատմամբ հարուցվել էր հանրային քրեական հետապնդու
19:45 08/08/2025Նարեկ և Լիլիթ Կարապետյանների բնակարաններում կատարված խուզարկությունները Վերաքննիչը ճանաչել է ապօրինիԳործարար Սամվել Կարապետյանի պաշտպան Արմեն Ֆերոյանը հայտնում է, որ Վերաքննիչ քրեական դատարանի որոշմամբ ապօրինի է ճանաչվել Նարեկ և Լիլիթ Կարապետյանների բնակարաններում կատարված խուզարկությունները.
17:20 08/08/2025Բացառո՞ւմ է, որ դիվերսիայի հետևանք կարող էր լինել Ազատի զինվորական կացարանում բռնկված հրդեհը. Վկայի պատասխանըԱզատի զինվորական կացարանում 15 զինծառայողի կյանք խլած հրդեհի գործով հերթական դատական նիստի ժամանակ վկա Շիրազ Խաչատրյանը, որը թիկունքի պետն է եղել և դեպքից հետո այրված զինվորականների դիակների...
17:08 08/08/2025Իրավախախտ կին վարորդի մեքենան տեղափոխվել է պահպանվող հատուկ տարածքՀամացանցում տեսանյութ էր տարածվել, որում երևում էր, թե ինչպես է մի կին ճանապարհային երթևեկության կանոնների խախտմամբ ավտոմեքենա վարում։ ՆԳՆ ոստիկանության հաղորդմամբ, Երևանի պարեկներն ավտոմեքենան...
16:53 08/08/2025«Աբսուրդ պրոցես է». ՊԵԿ նախկին նախագահ Վարդան Հարությունյանը կկալանավորվի երկու ամսով«Իրավական առումով անհասկանալի է»,- ասաց փաստաբանը։
15:48 08/08/2025«Արթիկ» ՔԿ բերված սառնարանի թաքստոցից հայտնաբերվել են 32 բջջային հեռախոս և այլ արգելված իրերՔրեակատարողական ծառայության կենտրոնական մարմնի օպերատիվ վարչության ծառայողները, իրացնելով նախապես ստացված օպերատիվ տեղեկությունները, կրկնակի խուզարկության են ենթարկել «Արթիկ» քրեակատարողական...
15:34 08/08/20253-4 մաhաgած երեխա տեսա. Ազատ գյուղի կացարանի հրդեհի գործով վկաԳեղարքունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանում, դատավոր Վարդան Հարությունյանի նախագահությամբ, ընթանում է Ազատ գյուղի զինվորական կացարանում զոհված 15 զինծառայողների գործով դատական հերթական...
13:51 08/08/2025Գեներալ-լեյտենատի ուսադիրներ կրող Ջալալ Հարությունյանը ցանկանում է խուսափել դատավճռով նշանակված պատիժը կրելուց. փաստաբանԱյսօր Վերաքննիչ քրեական դատարանը Ջալալ Հարությունյանի գործով դատական նիստ էր հրավիրել, որի պատճառը Ջալալ Հարությունյանի կողմից դատական ակտը չստանալու փաստն էր։ Տուժողների շահերի ներկայացուցիչ Լիպարիտ...

14:56 17/05/2022Гегам Манукян: Похитили депутата Тадевоса АветисянаДепутат парламента от фракции «Армения», член АРФД Гегам Манукян в прямом эфире на своей странице в Facebook заявил, что красные и черные береты в очередной раз «изнасиловали» законы Республики...
14:02 17/05/2022Amnesty International – о военных преступлениях азербайджанцев против пожилых людей в ходе войны в Арцахе68-летний Славик Галстян, который жил со своей семьей в селе Мец Тагер Гадрутского района Арцаха (ныне оккупирован Баку.
13:25 17/05/2022«Г-н Давтян, пробудитесь!» Родные погибших военных перекрыли улицу, прилегающую к Апелляционному судуРодственники погибших в 44-дневной войне в Арцахе военнослужащих перекрыли улицу, прилегающую к зданию Апелляционного суда, у них в руках фото погибших парней.
12:57 17/05/2022У автомобиля адвоката Александра Кочубаева возникла неисправность из-за полицейского автобусаАдвокат Александр Кочубаев сообщил на своей странице в Facebook о неисправности своего автомобиля. Он подробно описал проблему в прямом эфире и попросил помочь разобраться, в чем причина. «Кто...
12:50 17/05/2022Полицейские сломали руку 77-летней женщине, она в больницеДепутат парламента Армении от оппозиционной фракции «Честь имею», представитель РПА Айк Мамиджанян сообщает: В результате применения полицейскими грубой и несоразмерной силы 77-летняя Джульетта...
12:30 17/05/2022И.Сагателян: Есть сведения, что на неоживленных улицах полицейские автобусы просто останавливаются и отпускают на свободу подвергнутых приводуПредставитель Верховного органа АРФ «Дашнакцутюн» Ишхан Сагателян на своей странице в Facebook пишет: «В полицейских отделениях коллапс.
12:22 17/05/2022Депутат: Отделы полиции в Ереване не принимают подвергнутых приводу – нет местДепутат Национального Собрания от фракции «Армения» Элинар Варданян опубликовала на своей странице в Facebook фотографию и сопроводила ее записью: «Это "веселый" автобус.
12:13 17/05/2022«Так и быть, езжай в Гандзасар»: подвергнутые приводу граждане – водителю полицейского автобуса«Ладно, дядя, так и быть, езжай в Гандзасар», – предложил водителю полицейского автобуса один из подвергнутых приводу граждан.
12:03 17/05/2022В Ереване приводу в Полицию подвергнуты Армен Ашотян и Наира ЗограбянТребующие отставки Никола Пашиняна и обеспокоенные безопасностью Армении и Арцаха граждане с раннего утра в Ереване начали акции неповиновения.
11:34 17/05/2022Левон Кочарян: «Меня подвергли приводу. Не отчаиваемся, не отступаем, продолжаем»В ходе стартовавших с 08:00 в Ереване мирных акций неповиновения с требованием отставки Никола Пашиняна с улицы Сарьяна в центре столицы Армении полицейскими приводу был подвергнут младший сын...
17:09 16/05/2022Тагуи Товмасян: Подготавливаю также оперативные доклады, чтобы отправить в международные структурыДепутат Национального Собрания Армении от фракции «Честь имею» Тагуи Товмасян на своей странице в социальной сети Facebook пишет: «Наблюдая за сегодняшними действиями полиции, у меня создалось...
16:29 16/05/2022Роберт Айрапетян: Выводимые полицейскими насильно из автомобилей водители должны подать заявления о преступленииЮрист Роберт Айрапетян, коснувшись привода в полицию участников автопробега, пишет: «Выводимые полицейскими насильно из автомобилей водители должны подать заявления о преступлении, потому что...
16:06 16/05/2022Рубен Меликян: Привод участников автопробега в рамках мирной акции против отуречивания Армении – абсолютно незаконноПравозащитник Рубен Меликян пишет: «Привод участников автопробега в рамках мирной акции против отуречивания Армении– абсолютно незаконно.
15:23 16/05/2022Артур Давтян вновь отправился в ЕгипетПосле длительного рабочего визита в Шарм-эль-Шейх в декабре прошлого года Артур Давтян вновь отправился в Египет: в этот раз с четырехдневным рабочим визитом.
14:23 16/05/2022Полиция подвергла приводу более 30 участников автопробега в ЕреванеУтром 16 мая в Ереване начался автопробег сразу по нескольким направлениям, организованный оппозиционным движением «Сопротивление».
14:02 16/05/2022Арсен Бабаян: Полиция прибегла к беспрецедентному беззакониюЧлен политсовета партии «Айреник» («Отечество») Арсен Бабаян на своей странице в Facebook написал: «Незаконно задержаны генеральный секретарь политсилы Хачик Галстян, члены партии и другие граждане.
13:45 16/05/2022Арман Татоян: Азербайджан всегда претендовал на территории АрменииБывший Защитник прав человека (экс-омбудсмен) Армении Арман Татоян пишет: «Азербайджан всегда претендовал на те территории Армении, которые давали возможность разделить, вклиниться на территорию...
13:15 16/05/2022В Ереване задымилась полицейская машина во время привода участников акции протестаВ Ереване задымилась полицейская машина, предусмотренная для привода участников мирных акций неповиновения в отделения.
13:01 16/05/2022Как участник автопробега улизнул от полицейских в ЕреванеВ Ереване с раннего утра 16 мая возобновились акции неповиновения с требованием отставки Никола Пашиняна.
12:42 16/05/2022Напряженная ситуация – на мосту Победы в ЕреванеВ Ереване с раннего утра 16 мая возобновились акции неповиновения с требованием отставки Никола Пашиняна.