09:57 14/08/2025Արշակունյաց պողոտայում թմրամիջոցով փաթեթներ տեղադրող տղամարդիկ կալանավորվել ենՔրեական ոստիկանության թմրամիջոցների անօրինական շրջանառության դեմ պայքարի վարչության ծառայողները մայրաքաղաքի Արշակունյաց պողոտայում նրանք ձերբակալել են Երևանի բնակիչ 39-ամյա և Աշտարակի բնակիչ 41-ամյա...
22:38 13/08/2025Ոստիկանապետ Ֆիլիպ Ստեփանյանը կբացահայտի գյուղացուց 5 տոննա «Ֆիլիպ» տեսակի ձմերուկի գողության դեպքըԳողությունը կատարվել է օգոստոսի 8-ի ժամը 22։00-ից մինչև օգոստոսի 9-ի 16։00-ն ընկած ժամանակահատվածում և իրեն պատկանող դաշտից
20:18 13/08/2025ՊԵԿ նախկին նախագահի փաստաբանական խումբը դատարանի որոշման դեմ կներկայացնի վերաքննիչ բողոքՀՀ ՊԵԿ նախկին նախագահ՝ Վարդան Հարությունյանի փաստաբանական խումբը հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է․ «ՀՀ ՊԵԿ նախկին նախագահ Վարդան Հարությունյանի նկատմամբ իրականացվում է ակնհայտ անհիմն և...
18:00 13/08/2025ՌԴ դատախազը 8 տարվա ազատազրկում է պահանջել բլոգեր Վարլամովի համարՀետաքննության համաձայն, Վարլամովը, չնայած տարվա ընթացքում նման խախտումների երկու մասով դատական հետապնդումներին
16:55 13/08/2025Հայտնաբերվել և ապօրինի շրջանառությունից դուրս են բերվել ավելի քան 1.5 կգ տարբեր տեսակի թմրամիջոցներOրերս Ագարակ սահմանային անցման կետում ՊԵԿ մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչության և պետական սահմանի ցամաքային անցման կետերում մաքսային սպասարկման և հսկողության վարչության աշխատակիցները, մաքսային...
16:28 13/08/2025Փաստաբանի ահազանգը. Սերոբ Գասպարյանի գործով խնդիրն արդեն դուրս է եկել ձևականության սահմաններից․ խոսքը կյանքի և արժանապատվության մասին է«Սև Հովազ» ՌՀԿ հրամանատար Սերոբ Գասպարյանի փաստաբանական թիմն ահազանգում է. «Շուրջ մեկ տարի «Սև Հովազ» ՌՀԿ հրամանատար Սերոբ Գասպարյանը պահվում է անօրինական կալանքի մեջ։ Հրամանատարը թիմին արգելվել է...
15:44 13/08/2025Ուշադրության արժանի երկու իրադարձություն է սպասվում առաջիկա օրերին. Սամվել ԿարապետյանԳործարար, բարերար Սամվել Կարապետյանը, որ գտնվում է անազատության մեջ, հանդես է եկել հայտարարությամբ.
15:17 13/08/2025Սոնա Մնացականյանի գործով 10 մլն դրամ փոխհատուցման պահանջը որևէ կապ չունի բողոքի առկայության կամ բացակայության հետ. ՊաշտպանՆիկոլ Փաշինյանի շարասյան մեքենաներից մեկի մասնակցությամբ վթարի զոհ դարձած հղի երիտասարդ կնոջ՝ Սոնա Մնացականյանի գործով որպես պաշտպան ներգրավված Րաֆֆի Ասլանյանը, անդրադառնալով Սոնայի հոր՝ 10 մլն դրամի...
15:03 13/08/2025Արմինե Օհանյան. Փաշինյանն անդամագրվել է մամուլի թշնամիների ճամբարին և 100 տարվա «քյարթու» իշխանավորի նման փորձում է սահմանափակել խոսքի ազատությունըՄի թաքնված նպատակ էլ. Փաշինյանի անբարո թիմի մասին այնքան շատ ասեկոսեներ կան, որ այս հայցով ուզում է անդավաճան ամուսնու իմիջ ստեղծել, հույս ունի, որ դա կտարածվի ողջ թիմի վրա
14:42 13/08/2025Նույն բնակարանից 3-րդ անգամ գողություն կատարած երիատասարդին գտել ու ձերբակալել ենՕգոստոսի 9-ի գիշերը Արմավիր քաղաքի Բաղրամյան փողոցի առանձնատներից մեկից կատարված գողության վերաբերյալ հաղորդում չեղավ, սակայն Քրեական ոստիկանության Արմավիրի մարզային վարչության ծառայողները երկու օր...
14:05 13/08/2025Ի՞նչ է նշանակում՝ ձայնագրությունները չկան, կորել են։ Ամեն հարցում այդքան անփույթ գտնվել կարելի՞ է. Սոնա Մնացականյանի հայր«Ի՞նչ է նշանակում՝ ձայնագրությունները չկան, կորել են, փչացել են։ Ամեն հարցում այդքան անփույթ գտնվել կարելի՞ է»,-դատարանի դիմաց ասաց Նիկոլ Փաշինյանի ավտոշարասյան մեքենաներից մեկի մասնակցությամբ վթարի...
12:55 13/08/2025Արբիտրաժային բոլոր գործերի վերջնարդյունքն ակնհայտ է, Ս. Կարապետյանը հաջողության կհասնի. Ռ. ԱմստերդամԻրավական առումով կասյած չկա։
12:17 13/08/2025ՈՒՂԻՂ. Քաղաքական գործ, շոու դատավարություն. Միջազգային իրավապաշտպանը՝ Սամվել Կարապետյանի դեմ հարուցված վարույթի մասին«Սամվել Կարապետյանի դեմ հարուցված գործն ակնհայտորեն քաղաքական է։ Ցանկացած դատավարություն, որ այստեղ տեղի է ունենում, համամետաելի է շոու-դատավարության հետ»,-լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց...
10:59 13/08/2025Գոռավան համայնքի նախկին ղեկավարը մեղադրվում է հափշտակության, փողերի լվացման մեջՀակակոռուպցիոն կոմիտեում քննված բազմադրվագ քրեական վարույթի նախաքննությամբ հիմնավորվել է, որ 2003-2021 թվականների ընթացքում ՀՀ Արարատի մարզի Գոռավան համայնքի ղեկավարի պաշտոնը զբաղեցրած անձը,...
10:07 13/08/2025«Փրայմ Հոլ» ռեստորանը պետությանը պատճառված վնասից փոխհատուցել է 75 մլն դրամՔննչական կոմիտեի տնտեսական հանցագործությունների և մաքսանենգությունների քննության գլխավոր վարչությունում իրականացվում է հանրային սննդի ծառայություններ մատուցող ընկերության կողմից 2022-2024...
00:03 13/08/2025ՈՒՂԻՂ. Միջազգային իրավապաշտպան Ռոբերտ Ամստերդամի մամուլի ասուլիսըԵրկու օր առաջ Երևան ժամանած միջազգային իրավապաշտպան Ռոբերտ Ամստերդամն այս պահին հանդիպում է լրագրողների հետ՝ ներկայացնելու եկեղեցու դեմ իրականացվող արշավի վերաբերյալ իր կարծիքը։ ««Ես ցնցված եմ այն...
19:32 12/08/2025Փաստաբան Հովհաննես Խուդոյանի հրապարակումը շատերիս համար կանխատեսելի էր«Սրբազան շարժման, նրա առաջնորդ Բագրատ Սրբազանի գործի վերաբերյալ փաստաբան Հովհաննես Խուդոյանի հրապարակումը շատերիս համար կանխատեսելի էր, որովհետև այս իշխանության այլանդակությունները նրա...
18:57 12/08/2025Լիդյան է մեր պատիվը, իսկ անպատվության անունը Նիկոլ էՍրբազան Պայքարի գործով ներգրավված փաստաբանները կարևոր բացահայտումներ են անում Բագրատ Սրբազանի և նրա թիմակիցների դեմ կարված քրեական գործի վերաբերյալ։ Քաղաքագետ Հրանտ Մելիք-Շահնազարյանը վերլուծում է...
17:36 12/08/2025Եկեղեցու դեմ կատարվածը իրավունքի գերիշխանության և միջազգային իրավունքի խախտում է.Ռոբերտ ԱմստերդամՌոբերտ Ամստերդամը հայտնեց որ չի կարելի հանցավոր մեղադրանքներ առաջադրել, քանի որ մեղադրանքներն ակնհայտորեն քրեական չեն
17:18 12/08/2025Արտակ Բեգլարյանը Բաքվում պահվող հայ պատանդների ու գերիների հաստատված ցուցակ է հրապարակելԱդրբեջանի կողմից օկուպացված Արցախի Հանրապետության նախկին ՄԻՊ, նախկին պետնախարար Արտակ Բեգլարյանը կոչ է անում չտարածել հայ պատանդների չճշտված ցուցակներ։ Նա հրապարակել է պաշտոնապես հաստատված ցուցակն...

16:05 28/05/2022Захватившие в июле 2016 года полк ППС в Ереване доставлены в УИУНа официальном сайте судебной власти Республики Армения опубликовано сообщение, в котором говорится: «В ответ на публикации в СМИ касательно группировки “Сасна црер” сообщаем, что 24 февраля 2021...
15:40 27/05/2022Адвокаты: Преследование Микаела Бадаляна – исключительно политическоеАдвокаты Микаела Бадаляна – Эрик Алексанян и Жирайр Карагезян – распространили заявление, в котором говорится: «В суд общей юрисдикции первой инстанции города Еревана было представлено ходатайство...
15:16 27/05/2022Апелляционная жалоба на решение об аресте Аветика Чалабяна завизирована на имя судьи Армена ДаниелянаАпелляционная жалоба на решение об аресте общественно-политического деятеля, соучредителя Фонда «Арар» Аветика Чалабяна завизирована на имя судьи Армена Даниеляна.
13:04 27/05/2022Толкотня между полицейскимиПредседатель общественной организации «Гражданское сознание» Нарек Самсонян на своей странице в социальной сети Facebook опубликовал видеоматериал, на котором запечатлена толкотня между полицейскими.
15:07 26/05/2022Родные погибших военных в здании Высшего судебного совета провели встречу с Гагиком ДжангиряномСегодня ранее родители погибших и без вести пропавших в ходе 44-дневной войны военных собрались у здания Высшего судебного совета Армении, требуя встречи с председателем ВСС РА Гагиком Джангиряном.
13:10 25/05/2022Стрельба в начальной школе в Техасе: погибли 19 детей и учительница, нападавший убитПо меньшей мере 19 учеников начальной школы, а также учительница, погибли в результате стрельбы в начальной школе в городе Ювалд в американском штате Техас.
12:50 25/05/2022Тагуи Товмасян представила послам стран ЕС применяемую Полицией Армении несоразмерную силу в отношении гражданПредседатель Постоянной комиссии Национального Собрания Армении по защите прав человека и общественным вопросам, депутат от фракции «Честь имею» Тагуи Товмасян на своей странице в социальной сети...
21:23 24/05/2022«Это дело полностью сфабрикованное»: Артур Ванецян о решении об аресте Микаела БадалянаПредседатель партии «Айреник» («Отечество»), руководитель фракции «Честь имею» Национального Собрания Армении Артур Ванецян обратился к аресту Микаела Бадаляна.
21:00 24/05/2022Микаел Бадалян арестован на месяцАдвокат Эрик Алексанян пишет: «Судья Апелляционного суда Р. Мхитарян частично удовлетворил жалобу прокурора и арестовал Микаела Бадаляна на месяц. Констатируем, что арест М.Бадаляна, фактически,...
16:21 24/05/2022Арагацу Ахояну предъявлено обвинениеВ третьем следственном отделе административных округов Кентрон и Норк-Мараш Следственного управления города Ереван СК Армении завершение предварительное следствие по уголовному делу, возбужденному по...
12:41 24/05/2022В 2021 году в мире наблюдался тревожный рост числа казней и смертных приговоров – Amnesty InternationalВ 2021 наблюдался тревожный рост числа казней и смертных приговоров, поскольку страны, где обычно казнят больше всего людей, вернулись к привычной практике, а суды возобновили полноценную работу...
11:31 24/05/2022Арман Татоян: Полностью игнорируется естественное право коренного народа Арцаха на самоопределениеБывший Защитник прав человека (экс-омбудсмен) Армении Арман Татоян пишет: «В заявлении 23 мая полностью игнорируется естественное право коренного народа Арцаха на самоопределение и политику геноцида...
19:18 22/05/2022Татоян: Азербайджан производит выстрелы в направлении сел Гегаркуника, незаконно присутствуя на суверенной территории АрменииБывший Защитник прав человека (экс-омбудсмен) Армении Арман Татоян на своей странице в социальной сети Facebook пишет: «Азербайджанские обстрелы вчера и за несколько дней до этого в Гегаркунике...
19:41 21/05/2022Арам отпущен на свободу, борьба продолжается – Артур ВанецянЧлен политсовета партии «Айреник» («Отечество») Арсен Бабаян сообщает, что в отношении помощника председателя партии Артура Ванецяна – Арама Григоряна – в качестве меры пресечения избрана подписка о...
15:30 21/05/2022Арама Григоряна подвергают приводу для проведения допроса – Сос АкопянПресс-секретарь партии «Айреник» («Отечество») Сос Акопян на своей странице в Facebook пишет: «СМИ и гражданам сообщаю, что обыск в квартире помощника Артура Ванецяна – Арама Григоряна – немногим...
15:00 21/05/2022В квартире помощника Артура Ванецяна ничего не нашли, но подвергли его приводуПосле обыска в квартире помощника председателя партии «Айреник» («Отечество»), руководителя фракции НС «Честь имею», бывшего директора Службы национальной безопасности Армении Артура Ванецяна – Арама...
14:50 21/05/2022Помощник Артура Ванецяна: На мой взгляд, подаяние попрошайкам – не уголовно наказуемое деяниеУправление уголовного розыска Полиции и Следственный комитет проводят обыск в квартире помощника председателя партии «Айреник» («Отечество»), руководителя фракции НС «Честь имею», бывшего директора...
14:39 21/05/2022Артур Ванецян: Арама можно обвинить только в одномПредседатель партии «Айреник» («Отечество»), руководитель фракции «Честь имею» Национального Собрания Армении Артур Ванецян пишет: «Немногим ранее я узнал, что следователи Следственного комитета РА...
13:02 21/05/2022Бабаян: Проводится обыск в квартире помощника председателя партии «Отечество» Артура Ванецяна – Арама ГригорянаЧлен политсовета партии «Айреник» («Отечество») Арсен Бабаян сообщает, что проводится обыск в квартире помощника председателя партии Артура Ванецяна – Арама Григоряна.
12:52 21/05/2022Аветик Чалабян из УИУ: Не нужно бояться лишений – во имя достойного будущего наших поколенийАдвокатская группа соучредителя фонда «Арар», общественного и политического деятеля Аветика Чалабяна выступила с заявлением, в котором говорится: «Дорогие соотечественники!