09:57 14/08/2025Արշակունյաց պողոտայում թմրամիջոցով փաթեթներ տեղադրող տղամարդիկ կալանավորվել ենՔրեական ոստիկանության թմրամիջոցների անօրինական շրջանառության դեմ պայքարի վարչության ծառայողները մայրաքաղաքի Արշակունյաց պողոտայում նրանք ձերբակալել են Երևանի բնակիչ 39-ամյա և Աշտարակի բնակիչ 41-ամյա...
22:38 13/08/2025Ոստիկանապետ Ֆիլիպ Ստեփանյանը կբացահայտի գյուղացուց 5 տոննա «Ֆիլիպ» տեսակի ձմերուկի գողության դեպքըԳողությունը կատարվել է օգոստոսի 8-ի ժամը 22։00-ից մինչև օգոստոսի 9-ի 16։00-ն ընկած ժամանակահատվածում և իրեն պատկանող դաշտից
20:18 13/08/2025ՊԵԿ նախկին նախագահի փաստաբանական խումբը դատարանի որոշման դեմ կներկայացնի վերաքննիչ բողոքՀՀ ՊԵԿ նախկին նախագահ՝ Վարդան Հարությունյանի փաստաբանական խումբը հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է․ «ՀՀ ՊԵԿ նախկին նախագահ Վարդան Հարությունյանի նկատմամբ իրականացվում է ակնհայտ անհիմն և...
18:00 13/08/2025ՌԴ դատախազը 8 տարվա ազատազրկում է պահանջել բլոգեր Վարլամովի համարՀետաքննության համաձայն, Վարլամովը, չնայած տարվա ընթացքում նման խախտումների երկու մասով դատական հետապնդումներին
16:55 13/08/2025Հայտնաբերվել և ապօրինի շրջանառությունից դուրս են բերվել ավելի քան 1.5 կգ տարբեր տեսակի թմրամիջոցներOրերս Ագարակ սահմանային անցման կետում ՊԵԿ մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչության և պետական սահմանի ցամաքային անցման կետերում մաքսային սպասարկման և հսկողության վարչության աշխատակիցները, մաքսային...
16:28 13/08/2025Փաստաբանի ահազանգը. Սերոբ Գասպարյանի գործով խնդիրն արդեն դուրս է եկել ձևականության սահմաններից․ խոսքը կյանքի և արժանապատվության մասին է«Սև Հովազ» ՌՀԿ հրամանատար Սերոբ Գասպարյանի փաստաբանական թիմն ահազանգում է. «Շուրջ մեկ տարի «Սև Հովազ» ՌՀԿ հրամանատար Սերոբ Գասպարյանը պահվում է անօրինական կալանքի մեջ։ Հրամանատարը թիմին արգելվել է...
15:44 13/08/2025Ուշադրության արժանի երկու իրադարձություն է սպասվում առաջիկա օրերին. Սամվել ԿարապետյանԳործարար, բարերար Սամվել Կարապետյանը, որ գտնվում է անազատության մեջ, հանդես է եկել հայտարարությամբ.
15:17 13/08/2025Սոնա Մնացականյանի գործով 10 մլն դրամ փոխհատուցման պահանջը որևէ կապ չունի բողոքի առկայության կամ բացակայության հետ. ՊաշտպանՆիկոլ Փաշինյանի շարասյան մեքենաներից մեկի մասնակցությամբ վթարի զոհ դարձած հղի երիտասարդ կնոջ՝ Սոնա Մնացականյանի գործով որպես պաշտպան ներգրավված Րաֆֆի Ասլանյանը, անդրադառնալով Սոնայի հոր՝ 10 մլն դրամի...
15:03 13/08/2025Արմինե Օհանյան. Փաշինյանն անդամագրվել է մամուլի թշնամիների ճամբարին և 100 տարվա «քյարթու» իշխանավորի նման փորձում է սահմանափակել խոսքի ազատությունըՄի թաքնված նպատակ էլ. Փաշինյանի անբարո թիմի մասին այնքան շատ ասեկոսեներ կան, որ այս հայցով ուզում է անդավաճան ամուսնու իմիջ ստեղծել, հույս ունի, որ դա կտարածվի ողջ թիմի վրա
14:42 13/08/2025Նույն բնակարանից 3-րդ անգամ գողություն կատարած երիատասարդին գտել ու ձերբակալել ենՕգոստոսի 9-ի գիշերը Արմավիր քաղաքի Բաղրամյան փողոցի առանձնատներից մեկից կատարված գողության վերաբերյալ հաղորդում չեղավ, սակայն Քրեական ոստիկանության Արմավիրի մարզային վարչության ծառայողները երկու օր...
14:05 13/08/2025Ի՞նչ է նշանակում՝ ձայնագրությունները չկան, կորել են։ Ամեն հարցում այդքան անփույթ գտնվել կարելի՞ է. Սոնա Մնացականյանի հայր«Ի՞նչ է նշանակում՝ ձայնագրությունները չկան, կորել են, փչացել են։ Ամեն հարցում այդքան անփույթ գտնվել կարելի՞ է»,-դատարանի դիմաց ասաց Նիկոլ Փաշինյանի ավտոշարասյան մեքենաներից մեկի մասնակցությամբ վթարի...
12:55 13/08/2025Արբիտրաժային բոլոր գործերի վերջնարդյունքն ակնհայտ է, Ս. Կարապետյանը հաջողության կհասնի. Ռ. ԱմստերդամԻրավական առումով կասյած չկա։
12:17 13/08/2025ՈՒՂԻՂ. Քաղաքական գործ, շոու դատավարություն. Միջազգային իրավապաշտպանը՝ Սամվել Կարապետյանի դեմ հարուցված վարույթի մասին«Սամվել Կարապետյանի դեմ հարուցված գործն ակնհայտորեն քաղաքական է։ Ցանկացած դատավարություն, որ այստեղ տեղի է ունենում, համամետաելի է շոու-դատավարության հետ»,-լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց...
10:59 13/08/2025Գոռավան համայնքի նախկին ղեկավարը մեղադրվում է հափշտակության, փողերի լվացման մեջՀակակոռուպցիոն կոմիտեում քննված բազմադրվագ քրեական վարույթի նախաքննությամբ հիմնավորվել է, որ 2003-2021 թվականների ընթացքում ՀՀ Արարատի մարզի Գոռավան համայնքի ղեկավարի պաշտոնը զբաղեցրած անձը,...
10:07 13/08/2025«Փրայմ Հոլ» ռեստորանը պետությանը պատճառված վնասից փոխհատուցել է 75 մլն դրամՔննչական կոմիտեի տնտեսական հանցագործությունների և մաքսանենգությունների քննության գլխավոր վարչությունում իրականացվում է հանրային սննդի ծառայություններ մատուցող ընկերության կողմից 2022-2024...
00:03 13/08/2025ՈՒՂԻՂ. Միջազգային իրավապաշտպան Ռոբերտ Ամստերդամի մամուլի ասուլիսըԵրկու օր առաջ Երևան ժամանած միջազգային իրավապաշտպան Ռոբերտ Ամստերդամն այս պահին հանդիպում է լրագրողների հետ՝ ներկայացնելու եկեղեցու դեմ իրականացվող արշավի վերաբերյալ իր կարծիքը։ ««Ես ցնցված եմ այն...
19:32 12/08/2025Փաստաբան Հովհաննես Խուդոյանի հրապարակումը շատերիս համար կանխատեսելի էր«Սրբազան շարժման, նրա առաջնորդ Բագրատ Սրբազանի գործի վերաբերյալ փաստաբան Հովհաննես Խուդոյանի հրապարակումը շատերիս համար կանխատեսելի էր, որովհետև այս իշխանության այլանդակությունները նրա...
18:57 12/08/2025Լիդյան է մեր պատիվը, իսկ անպատվության անունը Նիկոլ էՍրբազան Պայքարի գործով ներգրավված փաստաբանները կարևոր բացահայտումներ են անում Բագրատ Սրբազանի և նրա թիմակիցների դեմ կարված քրեական գործի վերաբերյալ։ Քաղաքագետ Հրանտ Մելիք-Շահնազարյանը վերլուծում է...
17:36 12/08/2025Եկեղեցու դեմ կատարվածը իրավունքի գերիշխանության և միջազգային իրավունքի խախտում է.Ռոբերտ ԱմստերդամՌոբերտ Ամստերդամը հայտնեց որ չի կարելի հանցավոր մեղադրանքներ առաջադրել, քանի որ մեղադրանքներն ակնհայտորեն քրեական չեն
17:18 12/08/2025Արտակ Բեգլարյանը Բաքվում պահվող հայ պատանդների ու գերիների հաստատված ցուցակ է հրապարակելԱդրբեջանի կողմից օկուպացված Արցախի Հանրապետության նախկին ՄԻՊ, նախկին պետնախարար Արտակ Բեգլարյանը կոչ է անում չտարածել հայ պատանդների չճշտված ցուցակներ։ Նա հրապարակել է պաշտոնապես հաստատված ցուցակն...

16:11 20/08/2019Yerevan court denies bail for Manvel GrigoryanThe Yerevan Court of General Jurisdiction under presiding judge Mnatsakan Martirosyan, fully rejected on Tuesday another defense motion of the attorneys of Manvel Grigoryan, a retired Armenian army...
14:00 20/08/2019Artsakh Ombudsman hopes ICRC Mission will defend the rights of Armenian serviceman in AzerbaijanArtsakh Republic Ombudsman Artak Beglaryan has welcomed the report that the representatives of the International Committee of the Red Cross (ICRC) mission have visited the Armenian serviceman in...
10:50 20/08/2019Environmentalist launch petition to stop Amulsar exploitationA petition was been launched on Change.org platform to stop operation of Amulsar gold mine by Lidian Armenia.
17:22 19/08/2019Police detain six people protesting against Amulsar mine exploitationThe Armenian law enforcement detained six citizens on Monday who had been protesting outside the parliament building in Yerevan against the possible exploitation of Amulsar mine.
12:35 17/08/2019Russia refuses to extradite ex-Armenian official accused of corruptionThe Russian Prosecutor General’s Office has turned down Armenia’s request for the extradition of Mihran Poghosyan, a former MP and chief of the Compulsory Enforcement Service facing corruption...
15:53 16/08/2019Yerevan appellate court cancels hearing in Kocharyan caseThe Yerevan Court of Appeals has cancelled the hearing in the trial of Armenia’s second President Robert Kocharyan scheduled for Friday, at 3:30pm.
14:59 16/08/2019ICRC not yet visited Armenian soldier detained in AzerbaijanRepresentatives of the International Committee of the Red Cross (ICRC) have not yet visited the Armenian soldier detained in Azerbaijan days ago, ICRC Armenia’s Communication Program Manager Zara...
13:43 16/08/2019Kyrgyz court rules to keep ex-president in custodyThe Bishkek City Court has ruled to keep Kyrgyzstan’s former President Almazbek Atambayev in custody, a TASS correspondent reported from the office of the country’s State National Security Committee...
17:23 15/08/2019Two charged for taking bribes to arrange exemptions and deferments from military serviceArmenia’s National Security Service (NSS) has uncovered a scheme of arranging exemptions and deferments from military service in return for bribes during the 2019 summer military conscription.
16:41 15/08/2019Armenia's justice minister says he is under no obligation to have Istanbul Convention ratifiedArmenia’s Justice Minister Rustam Badasyan claims there is no obligation upon him to have the Istanbul Convention ratified by all means.
12:15 15/08/201913 U.S. states sue Trump administration over new immigration ruleA coalition of 13 U.S. states sued President Donald Trump’s administration on Wednesday, seeking to block a new rule that would drastically reduce legal immigration by denying visas to poor migrants,...
17:37 14/08/2019Investigative Committee: Armenian soldier left military post physically unharmedArtsakh Defense Army soldier Arayik Ghazaryan, who ended up in Azerbaijani territory in still unclear circumstances on Monday, had no bodily injuries at the moment of leaving his military post, the...
13:16 14/08/2019Armenian security chief, Chinese ambassador discuss bilateral cooperationChina is a friendly and partner country for Armenia and relations between the two countries are on a high level, Director of Armenia’s National Security Service (NSS) Artur Vanetsyan, at a meeting...
12:37 14/08/2019Police: Teen stabbed during dispute in YerevanA teenager has been hospitalized after suffering stab wounds in Yerevan, Armenia, the Armenian Police reported.
11:47 14/08/2019Armenia’s Justice Ministry seeks to criminalize hate speechThe Armenian Ministry of Justice has drafted a bill that would criminalize hate speech in the country and has presented it for public debates.
10:26 14/08/2019U.S. Appeals Court makes a wrong decision on Armenian demandsBy Harut Sassounian Publisher, The California Courier The United States Court of Appeals for the Ninth Circuit made a decision on August 8, 2019 to deny the appeal of two lawsuits brought by several...
13:20 13/08/2019Ombudsman: ICRC has not yet visited Armenian soldier ended up in AzerbaijanArmenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan has held a telephone conversation with Claire Meytraud, the head of the International Committee of the Red Cross (ICRC) Armenia Delegation,...
11:43 13/08/2019Ex-Kyrgyz president charged with murder, unrestProsecutors on Tuesday charged Kyrgyzstan’s ex-president Almazbek Atambayev with murder and causing mass unrest, after a deadly clash last week with security forces who were seeking to arrest him,...
11:37 13/08/2019Armenian border troops serviceman arrested on suspicion of fraud, grand theftA serviceman of the National Security Service (NSS) Border Troops has been arrested on suspicion of fraud and grand theft.