13:31 08/08/2025Ջալալ Հարությունյանն ամեն կերպ խուսափում է դատական ակտը ստանալուց. Սա իրավունքի չարաշահում է. ԱհազանգԱրցախի Հանրապետության ՊԲ նախկին հրամանատար Ջալալ Հարությունյանն ամեն կերպ խուսափում է վերաքննիչ դատարանի կողմից կայացրած դատական ակտը ստանալուց։ Այսօր վերքաննիչ քրեական դատարանը նիստ է հրավիրել ու...
13:03 08/08/2025Ռուբեն Հակոբյանի գործով նախաքննությունն ավարտվել էՀՀ քննչական կոմիտեի պետության, սահմանադրական կարգի հիմունքների և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների քննության գլխավոր վարչությունում ավարտվել է Ռ.Հ.-ի կողմից իշխանությունը...
12:41 08/08/2025Վերաքննիչ բողոքները մերժվել են, ցմահ դատապարտյալ Մհեր Ենոքյանը կշարունակի մնալ ազատության մեջՀամակուրսեցու սպանության համար ցմահ դատապարտյալ Մհեր Ենոքյանը, որը 29 տարի անազատության մեջ մնալուց հետո պայմանական վաղաժամկետ ազատ է արձակվել, կշարունակի մնալ ազատության մեջ։ Քրեական դատարանների...
11:28 08/08/2025Ձերբակալվել է ՊԵԿ նախկին նախագահ Վարդան ՀարությունյանըԵրեկ երեկոյան ձերբակալվել է ՊԵԿ նախկին նախագահ Վարդան Հարությունյանը: Այս մասին 1lurer.am-ի հարցմանն ի պատասխան հաստատեցին Հակակոռուպցիոն կոմիտեից: «Հակակոռուպցիոն կոմիտեում քննվող քրեական վարույթի...
10:23 08/08/2025Պրոցեսը սկսվեց երբ ես դատավորներին կոչ արեցի ցույց տալ, որ իրենք վնգստացող դատավորներ չեն. Ռուբեն ՎարդազարյանԻմ խորին համոզմամբ, այդ քայլով դատավոր Դոլմազյանն ավելի ամրապնդեց իմ այն պնդումը, որ հետապնդումը քաղաքական էր
09:58 08/08/2025ԲԴԽ նախկին նախագահ Ռուբեն Վարդազարյանը դատապարտվեց ազատազրկում 1 տարի 6 ամիս ժամկետովՀակակոռուպցիոն դատարանում, նախագահությամբ դատավոր Վահե Դոլմազյանի, այսօր hրապարակեց ԲԴԽ նախկին նախագահ Ռուբեն Վարդազարյանի գործի վճիտը: Դատարանը Ռուբեն Վարդազարյանին մեղավոր ճանաչեց 2021թվականին...
09:56 08/08/2025«Մանուշակ» մարկետի մոտ տեղի ունեցած վիճաբանության հետևանքով կա 1 զոհ, 2 վիրավորՀենրիկ Ա.-ն քննիչի որոշմամբ ձերբակալվել է և խոստովանել է իր կողմից կատարած արարքը
09:49 08/08/2025Դատախազությունը կբողոքարկի Փաշինյանի ուղղությամբ խնձոր նետած Ալբերտ Առստամյանի արդարացման դատավճիռըԴատախազությունը բողոքարկել է Ալբերտ Առստամյանի արդարացման վերաբերյալ դատավճիռը։ Այս մասին հայտնում է փաստաբան Ռոման Երիցյանը։ Վերաքննիչ բողոքը մակագրվել է դատավոր Վաչե Մարգարյանին, իսկ դատական նիստը...
20:01 07/08/2025Աղվան Արշակյանի կալանքի հարցով դատական նիստը՝ վաղըԱղվան Արշակյանի փաստաբան Վարազդատ Հարությունյանը հայտնում է, որ իր պաշտպանյալի կալանքը վերացնելու/փոխելու վերաբերյալ միջոնրդությունն ընդունվեց վարույթ (դատավոր Գնել Գասպարյան): Նիստը տեղի կունենա...
17:48 07/08/2025Աղվան Արշակյանի կալանքի փոփոխման պահանջով նոր միջնորդություն է ներկայացվել դատարան«Հուսով ենք, որ նոր միջնորդությունը կընդունվի վարույթ և կենթարկվի պատշաճ քննության»:
17:33 07/08/2025Կալանավորված Ստեփան Սամվելյանը տեղափոխվել է բազմամասնագիտացված բժշկական կենտրոնՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմում շարունակվում է Ստեփան Սամվելյանի առողջության պահպանման իրավունքի վերաբերյալ քննարկման ընթացակարգը։ ՄԻՊ աշխատակազմից հայտնում են, որ դրա շրջանակներում...
14:26 07/08/2025Ալթայում կինը մանկшպիղծ հարևանին է վաճառել իր փոքրիկ դստեր լուսանկարըԲարնաուլում մայրը լուսանկարել է իր յոթամյա դստերը և վաճառել դրանք հարևանին։ Դեպքի մասին հայտնում է Ռուսաստանի Դաշնության Ալթայի երկրամասի քննչական կոմիտեն։ 60-ամյա տղամարդը և նրա 27-ամյա հարևանը,...
12:44 07/08/2025Էլի պատրաստ ենք աջակցել՝ ինչով կարանք.Գևորգ Պապոյանը՝ «Տաշիր» ընկերությունների խմբի մասինՊապոյանը հայտնեց որ Եկեղեցին գրոհելը ՔՊ-ի օրակարգից դուրս չի եկել
10:48 07/08/2025ՔԿ-ն հայտնում է Բագրատ Սրբազանի և մյուսների գործով նախաքննության ավարտի մասին«ՀՀ քննչական կոմիտեի պետության, սահմանադրական կարգի հիմունքների և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների քննության գլխավոր վարչությունում ավարտվել է «Սրբազան պայքար» անունը կրող...
22:25 06/08/2025Ուշադրություն՝ հայտնվել է հեռախոսային խարդախության նոր տեսակ՝ բանկային բջջային հավելվածներից գումար հանելու համարՁեզ զանգահարում են որոշակի համարից (էկրանի նկարը կցված է), ստորագրված Team-ի կողմից
20:52 06/08/2025Աստված չտա Գարիկի ու Արայի չափ այս երկրին տաք, տա՝ արած ունենաքՔաղաքագետ Վլադիմիր Մարտիրոսյանը գնահատում է իշխաննություններին՝ конченый․ «Մի երկրում, որտեղ հանուն երկրի որդի զոհաբերած ծնողներ՝ Գարիկ Գալեյանն ու Արա Ռոստոմյանը նույն երկրի կողմից բռնադատվում են...
19:59 06/08/2025Մխիթար Գաբրիելյանի կալանքը փոխարինվեց տնայինով«Մարտական խաչ» առաջին աստիճանի շքանշանակիր արցախցի Մխիթար Գաբրիելյանի գործով՝ փաստաբան Ռոման Երիցյանը հայտնում է, որ նրա կալանքը փոխարինվեց տնային կալանքով։ «Երեք ժամ տևած դատական նիստից հետո Կոտայքի...
19:51 06/08/2025Իսկ ՔՊ-ական մարզպետի ծեծի արդյունքում զինվորականը հայտնվում է կոմայում. Գոհար Մելոյան«Գարիկ Գալեյանին ազատազրկում են.Նախ, Գարիկ Գալեյանը Արցախյան 44-օրյա պատերազմին նահատակված հերոս Մխիթար Գալեյանի հայրն է, ով, իր հերթին, եւս մասնակցել է պատերազմին; Ամիսներ շարունակ տնային կալանքի...
19:36 06/08/2025Աղվան Արշակյանի գործով՝ հիմա էլ ՄԻՊ-ի շենքում հոսանք չկաՀասարակությունը ուշադիր հետևում է քաղաքական բանտարկյալների դատավարություններին, առողջությանը, թեպետ՝ դեռևս դրանց վրա ազդել չի կարողանում։ «Աղվանի գործով հրատապ կերպով նոր միջնորդություն...
17:29 06/08/2025Իրանում մահապատժի են ենթարկվել Իսրայելի լրտես և ԻԼԻՊ-ի ահաբեկիչԱյսօր Իրանում մահապատժի են ենթարկվել Իսրայելի լրտես և ԻԼԻՊ-ի ահաբեկիչ։ Այս մասին հայտնում է «Հայաստան-Իրան» ռազմավարական համագործակցության զարգացման կենտրոն» հիմնադրամի հիմնադիր տնօրեն Փույա...

19:12 15/05/2022Вардеванян: Предлагаю обсудить внедрение суда присяжных, особенно при рассмотрении обстоятельств 44-дневной войны«За 30 лет суды и сфера правосудия имели положительные стороны, но говорить, что они состоялись, было бы нечестно.
17:08 14/05/2022Ишхан Сагателян: Раскола нет, напротив, есть широкая консолидацияМногие пытаются внести раскол в ряды движения, но подобной проблемы вообще нет, заявил сегодня в ходе пресс-конференции на площади Франции в Ереване представитель Верховного органа АРФ «Дашнакцутюн»,...
17:00 14/05/2022Наира Зограбян: А убивший 28-летнюю девушку и ее неродившегося ребенка под колесами кортежа Никола находится на свободеОбщественно-политический деятель Наира Зограбян, коснувшись решения суда об аресте соучредителя фонда «АРАР», общественно-политического деятеля Аветика Чалабяна сроком на 2 месяца, написала: «Суд...
16:44 14/05/2022Арсен Бабаян: Фактически, власть решила, что она должна делать свое черное дело до концаПредставитель политсовета партии «Айреник» («Отечество») Арсен Бабаян пишет: «Я ожидал, что Аветик Чалабян сегодня будет отпущен на свободу.
16:36 14/05/2022Суд удовлетворил ходатайство об аресте Аветика Чалабяна сроком на 2 месяцаНемногим ранее суд удовлетворил ходатайство об аресте соучредителя фонда «АРАР», общественно-политического деятеля Аветика Чалабяна сроком на 2 месяца.
14:33 14/05/2022Ишханян: В отношении участников мирных собраний полиция применяет необоснованную силу, словно стремясь запугать ихПравозащитная неправительственная организация «Хельсинкский комитет Армении» в напряженные дни в связи с проводимыми акциями протеста с требованием отставки Никола Пашиняна проводит постоянный...
13:32 14/05/2022Гегам Манукян: Геворк Мурадян присоединился к своим политзаключенным товарищамДепутат Национального Собрания от фракции «Армения» Гегам Манукян на своей странице в Facebook написал: «Накануне в Гюмри был арестован член Молодежного союза АРФД Геворк Мурадян – честный,...
13:17 14/05/2022Арман Татоян: Нельзя позволять повторения ошибок историиБывший Защитник прав человека (экс-омбудсмен) Армении Арман Татоян коснулся территориальных споров в прошлом между Арменией и Азербайджаном.
11:03 14/05/2022Индия: родители подали в суд на сына – он не подарил им внуковПожилая пара из индийского штата Уттаракханд подала в суд на сына и его жену за причинения моральных страданий.
22:06 13/05/2022Freedom House призывает полицию воздерживаться от применения несоразмерной силы на акциях протеста в АрменииМеждународная правозащитная организация Freedom House выражает обеспокоенность в связи с насилием, которое имеет место в Армении в отношении журналистов, общественных деятелей и простых граждан во...
21:25 13/05/2022Совет попечителей фонда «Арар» призывает действующие власти Армении незамедлительно освободить Аветика ЧалабянаСовет попечителей Фонда «Арар» распространил заявление, в котором говорится: «12 мая сего года был задержан соучредитель фонда АРАР Аветик Чалабян.
16:08 13/05/2022Сбивший насмерть беременную женщину в Ереване майор Дорожной полиции не будет арестованСуд общей юрисдикции Еревана отклонил ходатайство об аресте Арама Навасардяна – водителя автомобиля из сопровождавшего Никола Пашиняна кортежа.
15:34 13/05/2022Арам Вардеванян: Парни арестованы, поскольку правоохранительная система утратила независимостьДепутат Национального Собрания от фракции «Армения» Арам Вардеванян на своей странице в Facebook написал: «В августе 2021 года, когда были незаконно задержаны трое депутатов, я заявил, что Армения...
15:11 13/05/2022Мать-одиночка задержана. Где же «защитники прав женщин», которые прежде по поводу и без через секунду уже поднимали шум?«Невесть кем состряпанная, невесть откуда появившаяся в Сети запись сопровождалась фотографией гражданки Эммы Саркисян.
12:21 13/05/2022Тигран Атанесян: Я и несколько моих друзей-адвокатов решили обратиться в суд – с требованием прекращения деятельности на территории Армении фонда СоросаИзвестный адвокат Тигран Атанесян пишет: «Созданная на деньги коррумпированного олигарха Джорджа Сороса сеть – Фонды «Открытое общество» (фонд Сороса) – сеет семена раскола и разрушения по всему...
11:38 13/05/2022Генеральное консульство Турции в Париже подверглось нападению с применением самодельной взрывчаткиГенеральное консульство Турции в Париже подверглось нападению с применением самодельной взрывчатки, повреждены стены и окна диппредставительства, пострадавших нет, сообщает РИА Новости со ссылкой на...
22:15 12/05/2022Арестован сын депутата Гегама Манукяна – Тарон МанукянАрестован сын депутата НС от фракции «Армения» Гегама Манукяна, сообщил адвокат Абгар Погосян. «Очередное незаконное решение – арестован участник 44-дневной войны Тарон Манукян. Еще один процесс по...
22:05 12/05/2022В квартире Аветика Чалабяна был произведен обыск, после чего его подвергли приводуСотрудники следственного органа в сопровождении Полиции сегодня провели обыск в квартире соучредителя фонда «Арар», общественно-политического деятеля Аветика Чалабяна.
17:24 12/05/2022С площади Франции в Ереване шествием направились к зданию Генпрокуратуры – поддержать родителей погибших военныхНа площади Франции в Ереване немногим ранее начался митинг с требованием отставки Никола Пашиняна, во имя безопасности Армении и Арцаха.
16:56 12/05/2022Ходатайство удовлетворено, прокурор дал указание допросить Никола Пашиняна – адвокатРодители погибших военнослужащих прибыли на допрос в Главное военное следственное управлении (ГВСУ) СК Армении, погибшие военные признаны потерпевшими, а их родители – правопреемниками потерпевших.