13:31 08/08/2025Ջալալ Հարությունյանն ամեն կերպ խուսափում է դատական ակտը ստանալուց. Սա իրավունքի չարաշահում է. ԱհազանգԱրցախի Հանրապետության ՊԲ նախկին հրամանատար Ջալալ Հարությունյանն ամեն կերպ խուսափում է վերաքննիչ դատարանի կողմից կայացրած դատական ակտը ստանալուց։ Այսօր վերքաննիչ քրեական դատարանը նիստ է հրավիրել ու...
13:03 08/08/2025Ռուբեն Հակոբյանի գործով նախաքննությունն ավարտվել էՀՀ քննչական կոմիտեի պետության, սահմանադրական կարգի հիմունքների և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների քննության գլխավոր վարչությունում ավարտվել է Ռ.Հ.-ի կողմից իշխանությունը...
12:41 08/08/2025Վերաքննիչ բողոքները մերժվել են, ցմահ դատապարտյալ Մհեր Ենոքյանը կշարունակի մնալ ազատության մեջՀամակուրսեցու սպանության համար ցմահ դատապարտյալ Մհեր Ենոքյանը, որը 29 տարի անազատության մեջ մնալուց հետո պայմանական վաղաժամկետ ազատ է արձակվել, կշարունակի մնալ ազատության մեջ։ Քրեական դատարանների...
11:28 08/08/2025Ձերբակալվել է ՊԵԿ նախկին նախագահ Վարդան ՀարությունյանըԵրեկ երեկոյան ձերբակալվել է ՊԵԿ նախկին նախագահ Վարդան Հարությունյանը: Այս մասին 1lurer.am-ի հարցմանն ի պատասխան հաստատեցին Հակակոռուպցիոն կոմիտեից: «Հակակոռուպցիոն կոմիտեում քննվող քրեական վարույթի...
10:23 08/08/2025Պրոցեսը սկսվեց երբ ես դատավորներին կոչ արեցի ցույց տալ, որ իրենք վնգստացող դատավորներ չեն. Ռուբեն ՎարդազարյանԻմ խորին համոզմամբ, այդ քայլով դատավոր Դոլմազյանն ավելի ամրապնդեց իմ այն պնդումը, որ հետապնդումը քաղաքական էր
09:58 08/08/2025ԲԴԽ նախկին նախագահ Ռուբեն Վարդազարյանը դատապարտվեց ազատազրկում 1 տարի 6 ամիս ժամկետովՀակակոռուպցիոն դատարանում, նախագահությամբ դատավոր Վահե Դոլմազյանի, այսօր hրապարակեց ԲԴԽ նախկին նախագահ Ռուբեն Վարդազարյանի գործի վճիտը: Դատարանը Ռուբեն Վարդազարյանին մեղավոր ճանաչեց 2021թվականին...
09:56 08/08/2025«Մանուշակ» մարկետի մոտ տեղի ունեցած վիճաբանության հետևանքով կա 1 զոհ, 2 վիրավորՀենրիկ Ա.-ն քննիչի որոշմամբ ձերբակալվել է և խոստովանել է իր կողմից կատարած արարքը
09:49 08/08/2025Դատախազությունը կբողոքարկի Փաշինյանի ուղղությամբ խնձոր նետած Ալբերտ Առստամյանի արդարացման դատավճիռըԴատախազությունը բողոքարկել է Ալբերտ Առստամյանի արդարացման վերաբերյալ դատավճիռը։ Այս մասին հայտնում է փաստաբան Ռոման Երիցյանը։ Վերաքննիչ բողոքը մակագրվել է դատավոր Վաչե Մարգարյանին, իսկ դատական նիստը...
20:01 07/08/2025Աղվան Արշակյանի կալանքի հարցով դատական նիստը՝ վաղըԱղվան Արշակյանի փաստաբան Վարազդատ Հարությունյանը հայտնում է, որ իր պաշտպանյալի կալանքը վերացնելու/փոխելու վերաբերյալ միջոնրդությունն ընդունվեց վարույթ (դատավոր Գնել Գասպարյան): Նիստը տեղի կունենա...
17:48 07/08/2025Աղվան Արշակյանի կալանքի փոփոխման պահանջով նոր միջնորդություն է ներկայացվել դատարան«Հուսով ենք, որ նոր միջնորդությունը կընդունվի վարույթ և կենթարկվի պատշաճ քննության»:
17:33 07/08/2025Կալանավորված Ստեփան Սամվելյանը տեղափոխվել է բազմամասնագիտացված բժշկական կենտրոնՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմում շարունակվում է Ստեփան Սամվելյանի առողջության պահպանման իրավունքի վերաբերյալ քննարկման ընթացակարգը։ ՄԻՊ աշխատակազմից հայտնում են, որ դրա շրջանակներում...
14:26 07/08/2025Ալթայում կինը մանկшպիղծ հարևանին է վաճառել իր փոքրիկ դստեր լուսանկարըԲարնաուլում մայրը լուսանկարել է իր յոթամյա դստերը և վաճառել դրանք հարևանին։ Դեպքի մասին հայտնում է Ռուսաստանի Դաշնության Ալթայի երկրամասի քննչական կոմիտեն։ 60-ամյա տղամարդը և նրա 27-ամյա հարևանը,...
12:44 07/08/2025Էլի պատրաստ ենք աջակցել՝ ինչով կարանք.Գևորգ Պապոյանը՝ «Տաշիր» ընկերությունների խմբի մասինՊապոյանը հայտնեց որ Եկեղեցին գրոհելը ՔՊ-ի օրակարգից դուրս չի եկել
10:48 07/08/2025ՔԿ-ն հայտնում է Բագրատ Սրբազանի և մյուսների գործով նախաքննության ավարտի մասին«ՀՀ քննչական կոմիտեի պետության, սահմանադրական կարգի հիմունքների և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների քննության գլխավոր վարչությունում ավարտվել է «Սրբազան պայքար» անունը կրող...
22:25 06/08/2025Ուշադրություն՝ հայտնվել է հեռախոսային խարդախության նոր տեսակ՝ բանկային բջջային հավելվածներից գումար հանելու համարՁեզ զանգահարում են որոշակի համարից (էկրանի նկարը կցված է), ստորագրված Team-ի կողմից
20:52 06/08/2025Աստված չտա Գարիկի ու Արայի չափ այս երկրին տաք, տա՝ արած ունենաքՔաղաքագետ Վլադիմիր Մարտիրոսյանը գնահատում է իշխաննություններին՝ конченый․ «Մի երկրում, որտեղ հանուն երկրի որդի զոհաբերած ծնողներ՝ Գարիկ Գալեյանն ու Արա Ռոստոմյանը նույն երկրի կողմից բռնադատվում են...
19:59 06/08/2025Մխիթար Գաբրիելյանի կալանքը փոխարինվեց տնայինով«Մարտական խաչ» առաջին աստիճանի շքանշանակիր արցախցի Մխիթար Գաբրիելյանի գործով՝ փաստաբան Ռոման Երիցյանը հայտնում է, որ նրա կալանքը փոխարինվեց տնային կալանքով։ «Երեք ժամ տևած դատական նիստից հետո Կոտայքի...
19:51 06/08/2025Իսկ ՔՊ-ական մարզպետի ծեծի արդյունքում զինվորականը հայտնվում է կոմայում. Գոհար Մելոյան«Գարիկ Գալեյանին ազատազրկում են.Նախ, Գարիկ Գալեյանը Արցախյան 44-օրյա պատերազմին նահատակված հերոս Մխիթար Գալեյանի հայրն է, ով, իր հերթին, եւս մասնակցել է պատերազմին; Ամիսներ շարունակ տնային կալանքի...
19:36 06/08/2025Աղվան Արշակյանի գործով՝ հիմա էլ ՄԻՊ-ի շենքում հոսանք չկաՀասարակությունը ուշադիր հետևում է քաղաքական բանտարկյալների դատավարություններին, առողջությանը, թեպետ՝ դեռևս դրանց վրա ազդել չի կարողանում։ «Աղվանի գործով հրատապ կերպով նոր միջնորդություն...
17:29 06/08/2025Իրանում մահապատժի են ենթարկվել Իսրայելի լրտես և ԻԼԻՊ-ի ահաբեկիչԱյսօր Իրանում մահապատժի են ենթարկվել Իսրայելի լրտես և ԻԼԻՊ-ի ահաբեկիչ։ Այս մասին հայտնում է «Հայաստան-Իրան» ռազմավարական համագործակցության զարգացման կենտրոն» հիմնադրամի հիմնադիր տնօրեն Փույա...

10:52 27/07/2019Armenia’s ombudsman visits Gavar orphanage after unsafe food reportsAs part of his working visit to Gegharkunik Province on Friday, Armenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan paid a visit to the orphanage of Gavar to familiarize himself with the issue...
18:03 26/07/2019Armenia’s justice minister requests Venice Commission for opinion on Istanbul ConventionArmenia’s Justice Minister Rustam Badasyan has requested the Venice Commission to provide an opinion on the constitutional implications of the ratification of the Istanbul Convention (the Council of...
17:45 26/07/2019NGO: Judge being prosecuted in Armenia after making an ‘unpleasant’ decisionThe investigative agencies of Armenia not only violated judge Davit Grigoryan’s rights but also ignored the Supreme Judicial Council as a state body, co-founder of Legal Way NGO Siranush Sahakyan...
12:19 26/07/2019Iranian drug smuggler arrested on Armenian border crossingOfficers of the Anti-Smuggling Department of Armenia’s State Revenue Committee have arrested an Iranian citizen who attempted to smuggle narcotic drugs into Armenia.
10:07 26/07/2019Assailant jumps on ex-Ukraine president's car after he leaves questioningA man jumped on the car of former Ukrainian President Petro Poroshenko as he was driven away from being questioned as a witness on Thursday over the sale of his shipbuilding plant to another...
16:50 25/07/2019European court obliges Armenia to pay €1,6 million in Yuri Vardanyan’s caseThe European Court of Human Rights (ECHR) has today issued a judgement in the case of Yuri Vardanyan v.
13:44 25/07/2019108 people dead in car crashes in past three months in GeorgiaA total of 1,427 road accidents occurred in Georgia in April, May and June, as a result of which 108 people died and 1,929 others suffered injuries..
12:33 25/07/2019Belarusian diplomat shot in Turkey, said to be in critical conditionA Belarusian diplomat serving in Turkey is in critical condition after his neighbor shot and wounded him on July 24 in the capital city, Ankara, RFE/RL reported.
11:41 25/07/2019Senior officer arrested in private’s death in ArtsakhA senior officer has been arrested in the death of a 19-year-old private of the Artsakh Defense Army, authorities said.
15:38 24/07/2019Armenia’s Investigative Committee releases details on soldier’s death in ArtsakhArmenia’s Investigative Committee has released details surrounding the death of Artsakh Defense Army soldier Volodya Galoyan.
14:51 24/07/2019Police chief comments on Armenian town unrestArmenia’s Police Chief Valeriy Osipyan decried last week’s unrest in the northern Armenian town of Ijevan as ‘hooliganism’, adding criminal cases have been launched into the violent incident.
13:52 24/07/2019Armenia’s crime rate up 9%, police colonel saysCrime rate grew in Armenia by 9 percent or 1,007 cases in the first half of 2019 from the same period of 2018, Police Colonel Armen Ghukasyan told a news conference on Wednesday, citing the latest...
12:58 24/07/2019Kocharyan present at today’s court hearingThe Yerevan Criminal Court of Appeals is about to start hearings on a prosecutor’s appeal against a lower court’s decision on the property and assets of former Armenian President Robert Kocharyan...
12:09 24/07/2019Seven more charged over violent unrest in Armenian townArmenia’s Investigative Committee has pressed criminal charges against seven more people arrested in the wake of last week’s violent unrest in the northern Armenian town of Ijevan.
11:42 24/07/2019Kremlin critic Navalny says he was detained by police near Moscow homeRussian opposition politician Alexei Navalny said on Wednesday he had been detained by police near his home in Moscow as he left for a jog.
13:27 23/07/2019Trial of ex-Armenian General Manvel Grigoryan resumesThe Yerevan Court of General Jurisdiction on Tuesday resumed hearings in the trial of Manvel Grigoryan, a retired Armenian army general and a former Republican lawmaker facing various criminal...
17:56 22/07/2019Diplomat: EU ready to provide financial support for Armenia’s judicial reformsThe European Union has expressed a strong support for Armenia’s reform efforts in the field of judiciary, which has been communicated to Armenia at different levels, outgoing EU Ambassador to Armenia...
17:03 22/07/2019Iran says it arrested 17 CIA spies, some sentenced to deathIran said Monday it has arrested 17 Iranian nationals allegedly recruited by the Central Intelligence Agency to spy on the country’s nuclear and military sites, and that some of them have already...
12:58 22/07/201913 charged over violent unrest in Armenian town13 people have been charged in connection with the violent unrest in the northern Armenian town of Ijevan.
11:54 22/07/2019Armenian authorities thwart drug smuggling attempts from IranOfficers of the anti-smuggling department of Armenia’s State Revenue Committee have recently foiled two attempts to smuggle narcotic drugs over the border with Iran as part of their continuous...