11:56 05/08/2025Կենսաթոշակային հիմնադրամը շահել է Ֆիլիպ Կիրկորովի դեմ պարտքերի հիմքով դատական հայցըԱպրիլի վերջին հաղորդվել է, որ Կիրկորովը չի ներկայացել հատակի ձևավորման վարպետ Գեորգի Բարանովսկու դեմ 11 միլիոն ռուբլու հայցի վերաբերյալ դատական նիստին
11:13 05/08/2025Աղվան Արշակյանի կալանքը փոխելու միջնորդությունը կքննի նրան կալանավորած դատավորը«Սրբազան պայքար» շարժման աջակից Աղվան Արշակյանի նկատմամաբ կիրառված խափանման միջոց կալանքը վերացնելու/փոխելու միջնորդությունը մակագրվել է Աղվանին կալանավորած դատավոր Գնել Գասպարյանին: Այս մասին...
11:07 05/08/2025Անձինք բժշկական կենտրոնից հափշտակել են վճարային տերմինալըՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում քննվող քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում առերևույթ փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել այն մասին, որ 2025 թվականի հունիսի 21-ին երկու...
10:34 05/08/2025Կիրառվել է 343 կարգապահական տույժ, 22 ծառայող ազատվել է աշխատանքից․ ՆԳՆ2025 թվականի առաջին կիսամյակում ՆԳՆ Ներքին անվտանգության և հակակոռուպցիոն վարչությունում կատարվել են 1209 ծառայողական քննություն և ուսումնասիրություն: ՆԳՆ-ից հայտնում են, որ նախարարության...
10:33 05/08/2025Առանձնապես խոշոր չափերով թմրամիջոցներ մաքսանենգությամբ Հայաստան տեղափոխած անձինք կալանավորվել ենՀՀ քննչական կոմիտեի տնտեսական հանցագործությունների և մաքսանենգությունների քննության գլխավոր վարչությունում քննվող քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում իրականացված լայնածավալ վարութային և...
22:50 04/08/2025Կրակոց է արձակվել թիվ 50 երթուղին սպասարկող ընթացող ավտոբուսի վրա, որի մեջ ուղևորներ են եղել0 երթուղին սպասարկող ավտոբուսի ձախակողմյա կողային ապակու վրա կրակոց է արձակվել
21:57 04/08/2025ՄԻՊ-ի նախկին աշխատակիցը հաղթել է դատարանում, կառույցի կողմից իր իրավունքները խախտելու հայցովԴեռևս նախորդ տարվա ապրիլին Հայկ Թորոյանը դիմել է Երևանի քաղաքացիական դատարան
21:29 04/08/2025Ստոկհոլմի արբիտրաժը հաստատել է ՀԷՑ-ի բռնագրավումն արգելող որոշման պարտադիր լինելըՍտոկհոլմի արբիտրաժը հաստատել է ՀԷՑ-ի բռնագրավումն արգելող որոշման պարտադիր լինելը։ Այս մասին հայտարարել է Սամվել Կարապետյանի պաշտպանության խորհուրդը։ «2025 թվականի հուլիսի 22-ին Ստոկհոլմի առևտրային...
19:53 04/08/2025Սպասվում են Փաստաբանների պալատի նախագահի ընտրություններՀայաստանի Հանրապետության փաստաբանների պալատի աշխատակազմից հայտարարություն է տարածել՝ ՓՊ նախագահի ընտրության մասին.
18:10 04/08/2025«Տավուշը հանուն Հայրենիքի» շարժման մասնակից Գոռ Մելիք-Սահակյանն արդարացվել էԴատավոր Տաթևիկ Մուրադյանը արդարացման վերդիկտ է կայացրել «Տավուշը հանուն Հայրենիքի» շարժման մասնակցի՝ Գոռ Մելիք-Սահակյանի նկատմամբ։ «Սրբազան» պայքար» թելեգրամյան ալիքի հաղորդմամբ, դատարանն...
17:47 04/08/2025Գետք գյուղում գտնվող լճակում փրկարարները որոնում են ջրահեղձ եղած հովիվինԱյսօր ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Շիրակի մարզում: Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ, ժամը 15:50-ի սահմաններում ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության...
17:28 04/08/2025Գոհար Ավետիսյանի 55 միլիոն ռուբլու արժողությամբ ունեցվածքն առգրավվել է2023 թվականի ապրիլին Ավետիսյանը ներառվեց 32 միլիոն հետևորդ ունեցող բլոգերների ցուցակում, որոնց Ռուսաստանի իրավապահ մարմինները պետք է ստուգեին փողերի լվացման և հարկերից խուսափելու մեջ ներգրավվածության համար
16:58 04/08/2025Արտակարգ արբիտրը մերժել է ՀԷՑ-ի բաժնետերերի նոր պահանջներըՀայաստանի կառավարությունից հայտնում են, որ հուլիսի 29-ին Liormand Holdings Limited ընկերությունը, Սամվել Կարապետյանը, Էթերի Կարապետյանը, Սարգիս Կարապետյանը և Կարեն Կարապետյանը («Հայցվորներ») կրկին...
16:28 04/08/2025Փրկարարները մի քանի ժամ ջանքեր են գործադրել փչովի սիլիկոնե մեծերի տիկնիկը ջրից դուրս բերելու համարՏիկնիկի տերը դեռևս չի բացահայտվել
16:12 04/08/2025«Ստեփանակերտի գործով» վերացվել է մեղադրյալների նկատմամբ կիրառված խափանման միջոցըԱյսօր «Ստեփանակերտի գործով» հերթական դատական նիստ է եղել։ Մեղադրյալի աթոռին են Արցախի մայրաքաղաքի քաղաքապետն ու ավագանու հինգ անդամները։ Փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը գրում է.
15:28 04/08/2025Միքայել Սրբազանի գործն ուղարկվել է դատարանԴատախազը հաստատել է Շիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանի մեղադրանքն ու գործն ուղարկել դատարան։ Այս մասին Panorama.am-ը տեղեկացավ գլխավոր դատախազությունից: Հիշեցնենք, որ Միքայել...
15:05 04/08/2025Շղթայական ավտովթար՝ Երևանում. բախվել են 22 համարի ավտոբուսը, «Nissan»-ը, «KamAZ»-ն ու ավտոցիստեռնըԱյսօր շղթայական ավտովթար է տեղի ունեցել Երևանում: Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ, ժամը 12:30-ի սահմաններում Մյասնիկյան պողոտայից դեպի Գայի պողոտա տանող ճանապարհահատվածում բախվել են Երևանի քաղաքապետարանի...
13:35 04/08/2025Պրոբացիայի ծառայության աշխատակիցներն այցելել են Արմեն Աշոտյանին` տնային կալանքը դադարեցնելու և վարչական հսկողություն կիրառելու համարՔիչ առաջ Արմեն Աշոտյանին այցելեցին Պրոբացիայի ծառայության աշխատակիցները` տնային կալանքը դադարեցնելու և վարչական հսկողություն կիրառելու համար: Պաշտպան Տիգրան Աթանեսյանը հայտնում է, որ, ըստ դատարանի...
12:30 04/08/202527-ամյա մայրը իր երկու տարեկան երեխային տեղափոխել է ուղեբեռի՝ ճամպրուկի մեջՎարորդը բացել է ճամպրուկը և ներսում գտել երկու տարեկան աղջկա։ Նրա մայրը նույն ավտոբուսում էր, բայց ուղևորի նստատեղերում

15:45 12/07/2019Armenia’s NSS thwarts drug trafficking attemptsThe National Security Service (NSS) of Armenia has exposed several drug trafficking attempts by a group of persons as part of operations to combat illegal drug trafficking and smuggling in the...
14:02 12/07/2019Armenian official launches petition to reject Istanbul ConventionChairman of Armenia’s Chamber of Advocates Ara Zohrabyan has launched a petition on Change.org to reject the Istanbul Convention, after elaborating on the potential threats posed by the document in...
11:30 12/07/2019U.S. House adopts pro-Armenian legislative initiativeThe U.S. House of Representatives has approved a powerful amendment introduced by Congressman Brad Sherman (D-CA) to block the transfer of U.S. defense articles to Baku that could potentially be used...
10:52 12/07/2019Separate case launched against slain father of Khachaturyan sistersThe Russian Investigative Committee has singled out into a separate criminal case charges of sexual abuse against Mikhail Khachaturyan, believed to have been killed by his three teenage daughters...
15:37 11/07/2019Armenia’s Penitentiary Service has new headArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan has signed a decision to appoint Artur Goyunyan as new Head of the country’s Penitentiary Service.
14:04 11/07/2019Armenia thwarts drug smuggling attempt by Iranian citizenCustoms agents and officers of the anti-smuggling department of Armenia’s State Revenue Committee have foiled an attempt to smuggle narcotic drugs into Canada by an Iranian citizen.
15:44 10/07/2019Six Kocharyan supporters detained during clashes with policeSix people have been arrested during clashes between the supporters of Armenia’s second President Robert Kocharyan and police officers in downtown Yerevan.
15:51 09/07/2019Yerevan court again denies bail for Manvel GrigoryanThe Yerevan Court of General Jurisdiction, under presiding judge Mnatsakan Martirosyan, fully rejected on Tuesday a defense motion to release Manvel Grigoryan, a retired Armenian army general and a...
12:47 09/07/2019Armenian tax inspector charged with briberyThe Armenian National Security Service has charged a senior official of the State Revenue Committee (SRC) with taking a bribe from a mining company, it said in a statement on Tuesday.
10:28 09/07/2019Erdogan’s security guards scuffle with Bosnian border policeAuthorities say Turkish President Recep Tayyip Erdogan’s security guards have scuffled with Bosnian border police at Sarajevo airport after the guards refused to hand over their weapons on arrival,...
20:13 08/07/20198 died, 78 injured in over 50 traffic accident over the past 4 days in ArmeniaAccording to the operations reports of Police of the Republic of Armenia, 143 cases of crime were detected by officers of various police subdivisions in the territory of the republic from July 4 to...
15:56 08/07/2019Armenia's ex-deputy health minister accused of corruption to be released on bailA Yerevan first instance court ruled to release Armenia’s Former Deputy Health Minister Arsen Davtyan, charged with taking large bribes, on a bail of 15,000,000 drams.
15:42 05/07/2019PACE chief regrets Ukraine's decision to withdraw election observation invitationLiliane Maury Pasquier, President of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE), has expressed regret at the Ukrainian Parliament’s decision to withdraw its invitation to the Assembly...
13:48 05/07/2019Lawyer again slams Kocharyan’s arrest, charges pressed against himHayk Alumyan, one of the lawyers of Armenia’s second President Robert Kocharyan charged with overthrowing the constitutional order during the March 2008 post-election events, took to Facebook to...
12:14 05/07/2019Pashinyan: Unconditional enforcement of Constitution ‘our sacred duty’Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan issued a congratulatory message on the Constitution Day celebrated on 5 July.
11:56 05/07/2019Court chairman: Strong, democratic Armenia can be built only under constitutional supremacyChairman of the Armenian Constitutional Court Hrayr Tovmasyan has issued a congratulatory message on the Day of Constitution and State Symbols celebrated on 5 July, stressing that a strong and...
19:14 04/07/2019Artsakh ombudsman discussed cooperation programs with Los Angeles authorities and Armenian organizationsHuman Rights Ombudsman of the Republic of Artsakh Artak Beglaryan, together with Ombudsman of the Republic of Armenia Arman Tatoyan and the leadership of the Armenian Bar Association of the US, on...
13:58 04/07/2019Kocharyan supporters protest outside government building, demand his releaseA group of supporters of Armenia’s second President Robert Kocharyan are staging a protest outside the government building in downtown Yerevan, while the Cabinet members are holding a regular meeting.
12:58 04/07/2019Constitution must have a clear guarantor, Armenian expert insistsThe Constitution must have a clear guarantor not to give rise to various interpretations and misrepresentations, the chair of the Constitutional Law Department of the Yerevan State University, Vardan...