20:21 11/07/2025Երեխան դեռ գտնվում է իմ գրկում, դեռ թույլ չեն տվել նրան փոխանցել մորը․ Փոստանջյան«Երեխան դեռ գտնվում է իմ գրկում, դեռ թույլ չեն տվել նրան փոխանցել մորը։ Մյուս երեխաներն էլ տանը լացում են։ Մի աննախադեպ իրավիճակ է ստեղծվել»,- այս մասին ֆեյսբուքյան էջում հայտնում է փաստաբան Զարուհի...
18:58 11/07/2025Կանեփի 440 բույս` Սառնաղբյուր գյողում. Շիրակի քրեական ոստիկանների բացահայտումըՔրեական ոստիկանության Շիրակի մարզային վարչությունում ստացվել էր օպերատիվ տեղեկություն, որ Սառնաղբյուր գյուղի բնակիչ 32-ամյա տղամարդն իր հողամասում աճեցնում է կանեփ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՆԳՆ...
18:48 11/07/2025Էս ծանր մեղքի տակ մի՛ մնացեք․ Ռուբեն ՄելիքյանԻրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը գրում է․ «Տարիներ շարունակ մեզ ճղում ենք, որ «քաղաքական» գործերով անծայրածիր ապօրինություններ ու անարդարություններ թույլ տվող դատական համակարգը չի կարող, ՉԻ ԿԱՐՈՂ մնալ...
18:27 11/07/2025Լավագույն դեպքում 8 ամսական փոքրիկ երեխան կգտնվի կալանավայրում՝ իր մայրիկի կողքին․ ՓոստանջյանԼիանա Հարությունյանի պաշտպան՝ Զարուհի Փոստանջյանը պարզաբանում է տարածել այսօր տեղի ունեցած դատական նիստի վերաբերյալ, որում ասվում է․ «Այսօր՝ 2025 թվականի հուլիսի 11-ին, Շենգավիթի դատարանը որոշում է...
18:00 11/07/2025Բակում ապօրինի կանեփ աճեցնելու համար տղամարդուն ձերբակալել ենՔրեական ոստիկանության Արարատի մարզային վարչությունում ստացվել էր օպերատիվ տեղեկություն, որ Գետափնյա գյուղի բնակիչ 54-ամյա տղամարդը բակում ապօրինի աճեցնում է կանեփ և պահում թմրանյութ։ Տեղեկությունը...
17:55 11/07/2025Տարածված տեսանյութի սև «Նիվա»-ի վարորդին գտանՕրերս համացանցում տեսանյութ էր տարածվել, որ «Նիվա»-ի վարորդը Սևան-Մարտունի-Գետափ ավոտճանապահին մեքենան վարում էր անկանոն՝ վտանգելով երթևեկության այլ մասնակիցներին։ Ոստիկանությունից հայտնում են, որ...
17:46 11/07/2025Մեղադրանք ներկայացնելու մասին որոշումն ապօրինի է և չի կարող բավարարվել. Քոչարյանի պաշտպանՀակակոռուպցիոն քրեական դատարանում, դատավոր Սարգիս Պետրոսյանի գլխավորությամբ, կայացավ սահմանադրական կարգի ենթադրյալ տապալման վերաբերյալ հակասահմանադրական ճանաչված և վերաբացված գործով դատական նիստ։...
17:41 11/07/2025Վահան Հովհաննիսյան. 44-օրյա պատերազմում զոհված հերոսի հայր Արա Ռոստոմյանը չգործած հանցանքի համար անազատության մեջ է արդեն 16 օրՓաստաբան Վահան Հովհաննիսյանը գրում է. «Քաղաքական հետապնդումներին զուգահեռ, վերջին երկու օրերի ընթացքում ՔԿ ՀԿԳ ՔԳ վարչությունը բացահայտել էր առերևույթ ծանր հանցագործություններ կատարած մի հանցավոր...
17:28 11/07/2025Մի շարք անձինք ապօրինի եղանակով վարորդական վկայականներ ձեռք բերելու համար կաշառքի միջնորդության պատրվակով քաղաքացիներից խաբեությամբ ստացել են տարբեր չափի գումարներ. քրեական վարույթները դատարանում ենՀակակոռուպցիոն կոմիտեում քննված քրեական վարույթով իրականացված նախաքննությամբ հիմնավորվել է, որ 2024 թվականի սեպտեմբերի 2-ին՝ կաշառքի միջնորդության պատրվակով դրամական միջոց ստանալու դիտավորությամբ,...
17:02 11/07/2025Հարց դատավոր Արշակ Մաթևոսյանին՝ դու գիտես ի՞նչ է մարդասիրությունը. Էլինար ՎարդանյանԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Էլինար Վարդանյանը, անդրադառնալով 8 ամսական երեխայի մորը 3 ամսով կալանավորելու դատավորի որոշմանը, գրում է.
16:48 11/07/2025Մանրամասներ՝ Մխչյանի դպրոցում գրանցված դեպքից. աշակերտների օրգանիզմում թմրամիջոցի հետքեր չեն հայտնաբերվելԱրարատի մարզի Մխչյան գյուղի Քրիստափոր Ալավերդյանի անվան դպրոցում 4-րդ դասարանի երկու աշակերտների օրգանիզմում թմրամիջոցի հետքեր չեն հայտնաբերվել։ Այս մասին Panorama.am-ը տեղեկացավ ՔԿ խոսնակ Կիմա...
15:36 11/07/2025Դատարանը կալանավորեց մի քանի ամսական երեխայի մորը. Ահազանգ ՆՈՐ ՄԱՆՐԱՄԱՍՆԵՐԴատարանը 3 ամսով կալանավորեց մի քանի ամսական երեխայի երիտասարդ մորը։ Փաստաբան Զարուհի Փոստանջյանն իր ֆեյսբուքյան էջում տեսանյութ է հրապարակել, որտեղ երիտասարդ կինը, իմանալով կալանքի որոշման մասին,...
12:31 11/07/2025Անդրանիկ Չամիչյանին 2 ամսով կալանավորեցին «Սթրայքբոլ» խաղի սիրահար լինելու համար. Մելիքյան«Որևէ անկանխատեսելի բան տեղի չունեցավ։ երեկվա իմ խոսքից էլ էր ակնհայտ։ 18-ամյա Անդրանիկ Չամիչյանին 2 ամսով կալանավորեցին «Սթրայքբոլ» խաղի սիրահար լինելու համար։ Անունը դրեցին ահաբեկչության...
11:49 11/07/2025Ռոբերտ Քոչարյանը պահանջում է, որ Ալեն Սիմոնյանը ներողություն խնդրի իրենից. Հայցը հունից հանել է ՔՊ-ական պաշտոնյայինՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը դատական հայց է ներկայացրել ԱԺ նախագահի պաշտոնը զբաղեցնող Ալեն Սիմոնյանին։ Panorama.am-ը Դատալեքսից տեղեկացավ, որ Ռոբերտ Քոչարյանը դատարանից խնդրում է պարտավորեցնել...
11:26 11/07/2025Ինքնասպան եղած Ռուսաստանի տրանսպորտի նախարարը կթաղվի առանց հուղարկավորության հոգևոր արարողության և խաչիStarhit-ի համաձայն, Սանկտ Պետերբուրգի Սմոլենսկոե գերեզմանատանը Ստարովոյտի գերեզմանի վրա կարող է հայտնվել միայն չեզոք հուշատախտակ՝ առանց քրիստոնեական խորհրդանիշների
10:53 11/07/2025Փաստեր, որոնք չեն կարող անտեսվել. Ռուբեն Վարդանյանի իրավունքների կոպիտ խախտումներըՄարդու իրավունքների եվրոպական դատարանում (ՄԻԵԴ) հայ ռազմագերիների ներկայացուցիչ և փաստաբան Սիրանուշ Սահակյանը պարզաբանումներ է ներկայացրել Բաքվի դատարանում Ռուբեն Վարդանյանի իրավունքների կոպտագույն...
10:10 11/07/2025«Տաշիր պիցցա» ցանցի տնօրենը 1 ամսով կալանավորվել էԴատավոր Դավիթ Արղամանյանի որոշմամբ «Տաշիր պիցցա» ցանցի տնօրեն Վաղինակ Ղազարյանի նկատմամբ, որպես խափանման միջոց կիրառվեց կալանավորում 1 ամիս ժամկետով։ Այս մասին հայտնում է «Սպուտնիկ Արմենիա»-ն։...
08:21 11/07/2025«Սթրայյքբոլ» խաղի «շնորհիվ» 18 տարեկան տղան դարձել է «աhաբեկչnւթյան նախապատրաստության» ծանր հոդվածով մեղադրյալ. ՄելիքյանԱնդրանիկ Չամիչյանին 2 ամսով կալանավորելու մասին որոշումը կհրապարակվի այսօր ժամը 11:30-ին։
20:39 10/07/2025Սա ուղիղ քաղաքական պատվերի արդյունք է․ Ռուբեն Մելիքյան«Սթրայքբոլ» խաղի սիրահար լինելու համար խայտառակ քրեական հետապնդման ենթարկվող 18-ամյա Անդրանիկ Չամիչյանը տեղափոխվել է Աջափնյակի դատարան (Նազարբեկյան 40)։ Ներկայացվել է երկամսյա բանտային կալանքի...
20:12 10/07/2025Սահմանադրության խախտմամբ օտարվում է Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխանության մի մասը․ սահմանադրագետ«Պառլամենտարիզմի զարգացման միջազգային կենտրոն» ՀԿ համահիմնադիր, սահմանադրագետ Գոհար Մելոյանը գրում է․ «Սյունիքի միջանցքի հանձնում Սյունիքի ճանապարհների ապապատվիրակում։ Եզրութաբանական ծուղակ․ ԱԳՆ...

16:54 18/12/2021Манвел Парамазян отпущен на свободуМэр Каджарана Манвел Парамазян сегодня отпущен на свободу под залог в 70 миллионов драмов. Накануне суд общей юрисдикции Сюникской области принял решение об освобождении Парамазяна. Манвел Парамазян,...
11:39 18/12/2021Арман Татоян: Мое пребывание в должности омбудсмена Армении – проявление не чьей-то доброй воли, а моей верности присягеЗащитник прав человека (омбудсмен) Армении Арман Татоян пишет: «Мое пребывание в должности Защитника прав человека Республики Армения не является достижением какой-либо политической силы или...
18:00 17/12/2021За минувшие сутки в Армении зарегистрировано 12 ДТП: 1 человек погибПо данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, за период с 16 по 17 декабря сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 71 случай преступлений, 4 из которых ‒ ранее совершенные.
13:38 17/12/2021Раненный Мурадом Оганесяном ножом в Москве стоматолог скончалсяСтоматолог, на которого недовольный клиент напал с ножом в Москве, скончался. Об этом 17 декабря сообщили в прокуратуре. Об этом пишет газета «Известия». «41-летний потерпевший скончался в больнице»,...
11:26 17/12/2021Омбудсмен Армении: Ситуация с ОМС чревата серьезными угрозами демократииЗащитник прав человека (омбудсмен) Армении Арман Татоян пишет: «Происходящее в последнее время с органами местного самоуправления чревато серьезными угрозами для основы демократии – права на выборы...
18:00 16/12/2021За минувшие сутки в Армении зарегистрировано 11 ДТП: 3 человека погиблиПо данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, за период с 15 по 16 декабря сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 62 случая преступлений, 9 из которых ‒ ранее совершенные.
16:42 16/12/2021Нарек Самсонян отпущен на свободуПредседатель общественной организации «Гражданское сознание» Нарек Самсонян освобожден в зале суда. Суд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Давида Аргаманяна удовлетворил жалобу...
15:14 16/12/2021Наложен запрет на свидания с Нареком Манташяном – адвокатАдвокат арестованного общественного деятеля Нарека Манташяна – Александр Кочубаев – на своей странице в Facebook ночью написал: «Вышел из УИУ.
15:02 16/12/2021Письмо Нарека Самсоняна: «Это дело о фиктивной и клиентской оппозиции»Задержанный председатель общественной организации «Гражданское сознание» Нарек Самсонян написал в тюрьме письмо, которое опубликовано на его странице в социальной сети Facebook: «Письмо...
15:20 15/12/2021Омбудсмен Арцаха: Азербайджан не предоставляет возможности жителям Тагаварда посещать могилы своих близкихЗащитник прав человека (омбудсмен) Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Гегам Степанян на своей странице в социальной сети Facebook сообщает: «За последний год жители общины...
17:26 14/12/2021Рубен Меликян: Обжалуем решение о задержании Нарека СамсонянаЗадержанного сегодня ранее председателя общественной организации «Гражданское сознание», основателя сайта AntiFake.am Нарека Самсоняна перевели в изолятор для содержания задержанных.
16:35 14/12/2021Арсен Бабаян: Задержание Нарека Самсоняна носит карательный характерЮрист, член политсовета партии «Родина» Арсен Бабаян, касаясь задержания председателя общественной организации «Гражданское сознание», основателя сайта AntiFake.am Нарека Самсоняна, пишет:...
16:06 14/12/2021Гаити: более 40 человек погибли из-за взрыва цистерны с горючимБолее 40 человек погибли и десятки получили ранения в результате взрыва автоцистерны с горючим в гаитянском городе Кап-Аитьен, сообщает РИА Новости со ссылкой на местную газету Nouvelliste.
15:29 14/12/2021Принято решение о задержании Нарека МанташянаПринято решение о задержании общественного деятеля Нарека Манташяна. Об этом его известили во время участия в церемонии похорон. Сотрудники СНБ сегодня направились к нему домой. Манташян и его...
15:20 14/12/2021В хорватском Загребе появятся такси без водителейВ хорватском Загребе запустят службу беспилотного такси, сообщает "Европульс". Управление машин будет удаленным: искусственный интеллект сможет самостоятельно моделировать маршрут и анализировать...
15:07 14/12/2021Нарек Самсонян решением следователя задержанПредседатель общественной организации «Гражданское сознание» Нарек Самсонян задержан, сообщил правозащитник Рубен Меликян.
15:03 14/12/2021Почему задержали Нарека Самсоняна?Главу общественной организации «Гражданское сознание» Нарека Самсоняна подвергли приводу в рамках уголовного дела.
14:05 14/12/2021Рубен Меликян представил всю историю привода Нарека Самсоняна в ПолициюПравозащитник Рубен Меликян, сообщивший сегодня ранее о приводе в Полицию главы общественной организации «Гражданское сознание» Нарека Самсоняна, на своей странице в Facebook написал: «1) Кто-то...
12:17 14/12/2021Задержали Нарека СамсонянаПравозащитник Рубен Меликян сообщил о задержании главы общественной организации «Гражданское сознание» Нарека Самсоняна.
16:50 13/12/2021Егише Киракосян считает, что заявление Алена Симоняна отразится на вопросе пленных«Если говорим о правовой плоскости, то работа по возвращению на Родину удерживаемых в Азербайджане пленных не прекращается», – заявил на пресс-конференции в понедельник представитель Армении в...