20:21 11/07/2025Երեխան դեռ գտնվում է իմ գրկում, դեռ թույլ չեն տվել նրան փոխանցել մորը․ Փոստանջյան«Երեխան դեռ գտնվում է իմ գրկում, դեռ թույլ չեն տվել նրան փոխանցել մորը։ Մյուս երեխաներն էլ տանը լացում են։ Մի աննախադեպ իրավիճակ է ստեղծվել»,- այս մասին ֆեյսբուքյան էջում հայտնում է փաստաբան Զարուհի...
18:58 11/07/2025Կանեփի 440 բույս` Սառնաղբյուր գյողում. Շիրակի քրեական ոստիկանների բացահայտումըՔրեական ոստիկանության Շիրակի մարզային վարչությունում ստացվել էր օպերատիվ տեղեկություն, որ Սառնաղբյուր գյուղի բնակիչ 32-ամյա տղամարդն իր հողամասում աճեցնում է կանեփ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՆԳՆ...
18:48 11/07/2025Էս ծանր մեղքի տակ մի՛ մնացեք․ Ռուբեն ՄելիքյանԻրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը գրում է․ «Տարիներ շարունակ մեզ ճղում ենք, որ «քաղաքական» գործերով անծայրածիր ապօրինություններ ու անարդարություններ թույլ տվող դատական համակարգը չի կարող, ՉԻ ԿԱՐՈՂ մնալ...
18:27 11/07/2025Լավագույն դեպքում 8 ամսական փոքրիկ երեխան կգտնվի կալանավայրում՝ իր մայրիկի կողքին․ ՓոստանջյանԼիանա Հարությունյանի պաշտպան՝ Զարուհի Փոստանջյանը պարզաբանում է տարածել այսօր տեղի ունեցած դատական նիստի վերաբերյալ, որում ասվում է․ «Այսօր՝ 2025 թվականի հուլիսի 11-ին, Շենգավիթի դատարանը որոշում է...
18:00 11/07/2025Բակում ապօրինի կանեփ աճեցնելու համար տղամարդուն ձերբակալել ենՔրեական ոստիկանության Արարատի մարզային վարչությունում ստացվել էր օպերատիվ տեղեկություն, որ Գետափնյա գյուղի բնակիչ 54-ամյա տղամարդը բակում ապօրինի աճեցնում է կանեփ և պահում թմրանյութ։ Տեղեկությունը...
17:55 11/07/2025Տարածված տեսանյութի սև «Նիվա»-ի վարորդին գտանՕրերս համացանցում տեսանյութ էր տարածվել, որ «Նիվա»-ի վարորդը Սևան-Մարտունի-Գետափ ավոտճանապահին մեքենան վարում էր անկանոն՝ վտանգելով երթևեկության այլ մասնակիցներին։ Ոստիկանությունից հայտնում են, որ...
17:46 11/07/2025Մեղադրանք ներկայացնելու մասին որոշումն ապօրինի է և չի կարող բավարարվել. Քոչարյանի պաշտպանՀակակոռուպցիոն քրեական դատարանում, դատավոր Սարգիս Պետրոսյանի գլխավորությամբ, կայացավ սահմանադրական կարգի ենթադրյալ տապալման վերաբերյալ հակասահմանադրական ճանաչված և վերաբացված գործով դատական նիստ։...
17:41 11/07/2025Վահան Հովհաննիսյան. 44-օրյա պատերազմում զոհված հերոսի հայր Արա Ռոստոմյանը չգործած հանցանքի համար անազատության մեջ է արդեն 16 օրՓաստաբան Վահան Հովհաննիսյանը գրում է. «Քաղաքական հետապնդումներին զուգահեռ, վերջին երկու օրերի ընթացքում ՔԿ ՀԿԳ ՔԳ վարչությունը բացահայտել էր առերևույթ ծանր հանցագործություններ կատարած մի հանցավոր...
17:28 11/07/2025Մի շարք անձինք ապօրինի եղանակով վարորդական վկայականներ ձեռք բերելու համար կաշառքի միջնորդության պատրվակով քաղաքացիներից խաբեությամբ ստացել են տարբեր չափի գումարներ. քրեական վարույթները դատարանում ենՀակակոռուպցիոն կոմիտեում քննված քրեական վարույթով իրականացված նախաքննությամբ հիմնավորվել է, որ 2024 թվականի սեպտեմբերի 2-ին՝ կաշառքի միջնորդության պատրվակով դրամական միջոց ստանալու դիտավորությամբ,...
17:02 11/07/2025Հարց դատավոր Արշակ Մաթևոսյանին՝ դու գիտես ի՞նչ է մարդասիրությունը. Էլինար ՎարդանյանԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Էլինար Վարդանյանը, անդրադառնալով 8 ամսական երեխայի մորը 3 ամսով կալանավորելու դատավորի որոշմանը, գրում է.
16:48 11/07/2025Մանրամասներ՝ Մխչյանի դպրոցում գրանցված դեպքից. աշակերտների օրգանիզմում թմրամիջոցի հետքեր չեն հայտնաբերվելԱրարատի մարզի Մխչյան գյուղի Քրիստափոր Ալավերդյանի անվան դպրոցում 4-րդ դասարանի երկու աշակերտների օրգանիզմում թմրամիջոցի հետքեր չեն հայտնաբերվել։ Այս մասին Panorama.am-ը տեղեկացավ ՔԿ խոսնակ Կիմա...
15:36 11/07/2025Դատարանը կալանավորեց մի քանի ամսական երեխայի մորը. Ահազանգ ՆՈՐ ՄԱՆՐԱՄԱՍՆԵՐԴատարանը 3 ամսով կալանավորեց մի քանի ամսական երեխայի երիտասարդ մորը։ Փաստաբան Զարուհի Փոստանջյանն իր ֆեյսբուքյան էջում տեսանյութ է հրապարակել, որտեղ երիտասարդ կինը, իմանալով կալանքի որոշման մասին,...
12:31 11/07/2025Անդրանիկ Չամիչյանին 2 ամսով կալանավորեցին «Սթրայքբոլ» խաղի սիրահար լինելու համար. Մելիքյան«Որևէ անկանխատեսելի բան տեղի չունեցավ։ երեկվա իմ խոսքից էլ էր ակնհայտ։ 18-ամյա Անդրանիկ Չամիչյանին 2 ամսով կալանավորեցին «Սթրայքբոլ» խաղի սիրահար լինելու համար։ Անունը դրեցին ահաբեկչության...
11:49 11/07/2025Ռոբերտ Քոչարյանը պահանջում է, որ Ալեն Սիմոնյանը ներողություն խնդրի իրենից. Հայցը հունից հանել է ՔՊ-ական պաշտոնյայինՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը դատական հայց է ներկայացրել ԱԺ նախագահի պաշտոնը զբաղեցնող Ալեն Սիմոնյանին։ Panorama.am-ը Դատալեքսից տեղեկացավ, որ Ռոբերտ Քոչարյանը դատարանից խնդրում է պարտավորեցնել...
11:26 11/07/2025Ինքնասպան եղած Ռուսաստանի տրանսպորտի նախարարը կթաղվի առանց հուղարկավորության հոգևոր արարողության և խաչիStarhit-ի համաձայն, Սանկտ Պետերբուրգի Սմոլենսկոե գերեզմանատանը Ստարովոյտի գերեզմանի վրա կարող է հայտնվել միայն չեզոք հուշատախտակ՝ առանց քրիստոնեական խորհրդանիշների
10:53 11/07/2025Փաստեր, որոնք չեն կարող անտեսվել. Ռուբեն Վարդանյանի իրավունքների կոպիտ խախտումներըՄարդու իրավունքների եվրոպական դատարանում (ՄԻԵԴ) հայ ռազմագերիների ներկայացուցիչ և փաստաբան Սիրանուշ Սահակյանը պարզաբանումներ է ներկայացրել Բաքվի դատարանում Ռուբեն Վարդանյանի իրավունքների կոպտագույն...
10:10 11/07/2025«Տաշիր պիցցա» ցանցի տնօրենը 1 ամսով կալանավորվել էԴատավոր Դավիթ Արղամանյանի որոշմամբ «Տաշիր պիցցա» ցանցի տնօրեն Վաղինակ Ղազարյանի նկատմամբ, որպես խափանման միջոց կիրառվեց կալանավորում 1 ամիս ժամկետով։ Այս մասին հայտնում է «Սպուտնիկ Արմենիա»-ն։...
08:21 11/07/2025«Սթրայյքբոլ» խաղի «շնորհիվ» 18 տարեկան տղան դարձել է «աhաբեկչnւթյան նախապատրաստության» ծանր հոդվածով մեղադրյալ. ՄելիքյանԱնդրանիկ Չամիչյանին 2 ամսով կալանավորելու մասին որոշումը կհրապարակվի այսօր ժամը 11:30-ին։
20:39 10/07/2025Սա ուղիղ քաղաքական պատվերի արդյունք է․ Ռուբեն Մելիքյան«Սթրայքբոլ» խաղի սիրահար լինելու համար խայտառակ քրեական հետապնդման ենթարկվող 18-ամյա Անդրանիկ Չամիչյանը տեղափոխվել է Աջափնյակի դատարան (Նազարբեկյան 40)։ Ներկայացվել է երկամսյա բանտային կալանքի...
20:12 10/07/2025Սահմանադրության խախտմամբ օտարվում է Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխանության մի մասը․ սահմանադրագետ«Պառլամենտարիզմի զարգացման միջազգային կենտրոն» ՀԿ համահիմնադիր, սահմանադրագետ Գոհար Մելոյանը գրում է․ «Սյունիքի միջանցքի հանձնում Սյունիքի ճանապարհների ապապատվիրակում։ Եզրութաբանական ծուղակ․ ԱԳՆ...

13:59 21/02/2019Surveillance cameras set to be installed in Armenia’s public transport amid theft growthSurveillance cameras are set to be installed in public transport in Armenia in the wake of the theft rate growth.
16:28 19/02/201916 US states sue over Trump border wall emergency declarationA coalition of 16 US states led by California has launched legal action against Donald Trump’s administration over his decision to declare a national emergency in order to fund a wall along the...
16:21 19/02/2019Brutal murder of Armenian officer ordered by Azerbaijani authorities, advocate statesFebruary 19 marks the 15th anniversary of the brutal murder of Armenian officer Gurgen Margaryan by Azerbaijani lieutenant Ramil Safarov.
13:58 19/02/2019Switzerland’s highest court rejects opposition to Armenian Genocide memorialSwitzerland’s highest court has rejected the opposition raised by several Genevans to a recently-unveiled monument commemorating the Armenian Genocide in the city, SWI swissinfo.ch reports.
11:06 19/02/2019Parents of former Italian premier Renzi under house arrestFormer Italian Prime Minister Matteo Renzi said on Monday his parents had been placed under house arrest following an investigation into alleged corruption, Reuters reports.
19:38 16/02/2019'I don't regret coming here', says British schoolgirl who ran away to join ISISA British woman, who ran away at 15 years old to join the so-called Islamic State (IS) in Syria, has said in a recent interview that while she doesn't regret leaving, she would now like to return...
16:25 15/02/2019Human rights activist: Revolutionary people’s expectations poorly expressed in government programThe expectations of the revolutionary people are poorly expressed in the new Armenian government’s action plan, including in the sectors on judiciary and human rights, President of the Protection of...
15:19 15/02/2019Kashmir suicide attack kills dozens of Indian security forcesAt least 42 Indian forces have been killed in a suicide attack in southern part of India-administered Kashmir, the worst such attack in two decades of Kashmir conflict, Al Jazeera reports.
14:33 14/02/2019Retired Armenian army general facing new charges; son declared wantedArmenian authorities have pressed new charges against Manvel Grigoryan, a retired army general and a former Republican lawmaker held in pre-trial custody.
13:14 14/02/2019Bus drivers go on strike in Armenian capital, demand return of former chiefA group of bus divers went on labor strike in Yerevan, the Armenian capital, on Thursday morning in an effort to protest the dismissal of the former chief of Yerevan Bus CJSC and appointment of a new...
11:40 14/02/2019Suicide attack kills 27 members of Iran's Revolutionary GuardTwenty-seven members of Iran's elite Revolutionary Guard were killed in a suicide attack in the southeast of the country on Wednesday, Al Jazeera reports.
12:54 13/02/2019Authorities probing 19-year-old soldier’s death in ArtsakhThe Armenian authorities are investigating the death of a 19-year-old soldier of the Artsakh Defense Army who died in the hospital on Tuesday.
12:13 13/02/2019Kocharyan’s attorneys receive copy of appellate court rulingThe Yerevan Criminal Court of Appeals have provided the attorneys of Armenia’s second President Robert Kocharyan with a copy of the February 7 ruling, they said in a statement.
20:17 12/02/2019New charges brought against ex-president Robert KocharyanThe Special Investigation Service (SIS) of Armenia has brought new charges against Armenia’s former president Robert Korcharyan.
14:30 12/02/2019Turkish lobbyist detained in Armenia handed ‘laughably’ light sentence in USA multi-year Congressional Ethics investigation and five-count federal indictment that led to the international manhunt, arrest, extradition, and confession of Turkish American lobbyist Kemal Oksuz...
16:10 11/02/2019Ombudsman: Ex-President Kocharyan alone in cell, has no complaintsHuman Rights Defender (Ombudsman) of Armenia Arman Tatoyan has paid a visit to Armenia’s second President Robert Kocharyan held in pre-trial custody and is in touch with his attorneys, he said today.
13:38 11/02/2019No one charged yet over Armenian soldier’s death during New YearAn Armenian soldier identified as Edgar Grigoryan suffered fatal gunshot injuries on New Year's day, with authorities providing no information on the incident.
18:30 08/02/2019Levon Ter-Petrosyan refused lawyer’s service during questioning at SISThe first president of Armenia Levon Ter-Petrosyan has refused lawyer’s service during the questioning at the Special Investigation Service on Thursday, the former president’s press office reported.
15:13 08/02/2019Attorneys file new motion to release ex-MP Manvel Grigoryan on bailThe attorneys of Manvel Grigoryan, a retired army general and a former Republican lawmaker, have filed a new motion to a first instance court to release him on bail.
14:03 08/02/2019One dead in crash involving ambulance in ArmeniaOne person died and several others were wounded in a road traffic accident involving an ambulance and another vehicle on an Armenian highway on Friday, shortly after midnight.