19:41 10/07/202586 հազար ԱՄՆ դոլարին համարժեք դրամ է փոխանցվել Վերականգնված միջոցների միասնական հաշվինՍյունիքի մարզում, քրեական երեք վարույթների շրջանակում (նախաքննության փուլում), Վերականգնված միջոցների միասնական հաշվին է փոխանցվել 86 հազար ԱՄՆ դոլարին համարժեք 33 միլիոն դրամ: Այս մասին հայտնում են...
19:32 10/07/2025Սկսել են լուրջ ճնշումներ գործադրել մի քանի գյումրեցի կանանց նկատմամբ․ իրավապաշտպանԻրավապաշտպան Կարապետ Պողոսյանը գրում է․ «Միքայել Սրբազանի նկատմամբ ակնհայտ ապօրինի քրեական գործի շրջանակներում սկսել են լուրջ ճնշումներ գործադրել մի քանի գյումրեցի կանանց նկատմամբ, նպատակը...
19:13 10/07/2025Ֆրանսիական դատարանը արդարացրել է լրագրողին, որը հայտարարել էր, որ հնարավոր է Մակրոնի կինը փոխել է սեռըՓարիզի վերաքննիչ դատարանն արդարացրել է անկախ լրագրող Նատաշա Ռեյին, որը Ֆրանսիայում հայտարարել էր նախագահ Էմանուել Մակրոնի կինը՝ Բրիժիտը, տղամարդ է ծնվել։ ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարել...
18:07 10/07/2025Դանակահարություն գազալցակայանումՈստիկանություն հիվանդանոցից hուլիսի 6-ին՝ ժամը 21․43-ին, հաղորդում է ստացվել, որ մարմնական վնասվածքներով բուժօգնության է տեղափոխվել Արագածոտնի մարզի Ծաղկաշեն գյուղի բնակիչ 28-ամյա երիտասարդ: Քրեական...
17:36 10/07/2025ՊՆ ՌՈ պաշտոնյա է ձերբակալվելԽոշոր չափերով կաշառք ստանալու մեղադրանքով ձերբակալվել է ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության պաշտոնատար անձ՝ նրա նկատմամբ կալանքը որպես խափանման միջոց կիրառելու նպատակով վերջինիս դատարան ներկայացնելու համար:...
17:23 10/07/2025«ԲՄՎ»-ով «դրիֆթ» արած երիտասարդը ձերբակալվել է․ նախաձեռնվել է քրեական վարույթՕրերս համացանցում տեսանյութ էր տարածվել, թե ինչպես է «ԲՄՎ»-ի վարորդը Իջևանի Երևանյան փողոցում, այսպես կոչված՝ «դրիֆթ անում՝ բացահայտ անհարգալից վերաբերմունք դրսևորում երթևեկության մյուս մասնակիցների...
17:08 10/07/2025Կողոպուտ կատարած 49-ամյա կինը ներկայացվել է նախաքննական մարմին․ գողոնը հայտնաբերվել էՀուլիսի 8-ին ոստիկանություն հաղորդում է ստացվել, որ Հրազդան քաղաքի Միկրոշրջան թաղամասում բացահայտ հափշտակել են 18-ամյա աղջկա կախազարդը։ Ահազանգով մեկնած համայնքային ոստիկաններին տուժողը հայտնել էր,...
16:55 10/07/2025ՔԿ. Դետոնատորները նույնպես հանդիսանում են ռազմամթերքՔննչական կոմիտեում ահաբեկչության նախապատրաստության և հրազենի, դրա հիմնական բաղկացուցիչ մասերի, ռազմամթերքի և այլ նյութերի, սարքերի, առարկաների ապօրինի շրջանառության դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական...
15:56 10/07/2025Ես պահանջում եմ իրավասու մարմիններից հրապարակել այդ խոսակցության ամբողջ համատեքստը. Բագրատ ՍրբազանՍրբազան Պայքարի առաջնորդ, քաղբանտարկյալ Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանի նամակը ԱԱԾ շենքում գտնվող «Երևան-Կենտրոն» ՔԿՀ-ից։ «Հրապարակե՛ք… Ամսի 8-ին ԱԺ-ում խուլիգանախումբը հարձակվեց արժանապատիվ և...
15:28 10/07/2025ՀՅԴ Հայաստանի Երիտասարդական Միությունը հրապարակել է հոլովակներ, որտեղ ՀՅԴ ՀԵՄ-ի կողմից իրականացվող սթրայքբոլի խաղերն են ցուցադրվածՀՅԴ Հայաստանի Երիտասարդական Միությունը հրապարակել է հոլովակներ, որտեղ արդեն տարիներ շարունակ ՀՅԴ ՀԵՄ-ի կողմից իրականացվող սթրայքբոլի խաղերն են ցուցադրված։ Կից հայտարարության մեջ ասված է.
14:33 10/07/2025Պետգույքի կառավարման կոմիտեն դատական վեճ է սկսել՝ կրկեսի շենքն ու հողամասը բռնագանձել հօգուտ պետության. «Հետք»Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարության Պետական գույքի կառավարման կոմիտեի նախագահ Առնակ Ավետիսյանը հայցադիմում է ներկայացրել «Երևանյան կրկես» ՍՊԸ-ի դեմ՝ պահանջելով բռնագանձում...
13:35 10/07/2025Ծիծաղելի միջադեպը՝ դաշնակցականների նկատմամբ նոր ռեպրեսիոն ալիք սկսելու առիթ. Վարազդատ ՀարությունյանԱյստեղ ցուցմունք լսելու, ցուցմունքից օբյեկտիվ իրականությունը պարզելու և ըստ դրա առաջնորդվելու որևէ նպատակ Քննչական կոմիտեն չունի
13:22 10/07/2025Գլխավոր դատախազությունը պահանջում է ԱԺ պատգամավոր Արթուր Սարգսյանից բռնագանձել անշարժ և շարժական գույքեր, դրամական միջոցներՀակակոռուպցիոն դատարանը վարույթ է ընդունել Գլխավոր դատախազության՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ հերթական հայցադիմումը: Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի...
13:16 10/07/2025ՔԿ նկարներում պատկերված նռնшկшնման առարկայի ներսում պահվել են Սթրայքբոլ խաղի համար նախատեսված սիսեռի հատիկներ. ՀՅԴ ԳՄՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն մարմնի Հանրային կապերի գրասենյակից հայտնում են, որ դաշնակցականների տաների խուզարկության արդյունքում որևէ ապօրինի առարկա չի հայտնաբերվել։ «Առգրաված բոլոր զենքերը օրինական են։...
12:59 10/07/2025Ռուբեն Մելիքյանը բացառիկ մանրամասներ է ներկայացրել է, թե որն է այսօրվա ռեպրեսիաների «իրավական հիմքը»Փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը բացառիկ մանրամասներ է ներկայացրել է, թե որն է այսօրվա ռեպրեսիաների «իրավական հիմքը».
12:35 10/07/2025Այստեղ անելիք չունենք, չենք ցանկանում մեր մասնակցությամբ լեգիտիմացնելու այս գործընթացը. ՓաստաբանՄոտ 3 ժամ է փաստաբաններին թույլ չեն տալիս մտնել Քննչական կոմիտե՝ բերման ենթարկված ՀՅԴ-ականի պաշտպանությունն իրականացնելու։ Փաստաբան Սերգեյ Հարությունյանը հայտարարեց` պաշտպաններով որոշել են հեռանալ,...
12:10 10/07/20259,5 հա մակերեսով հողատարածքների ապօրինի օտարման հետևանքով շուրջ 143 մլն ՀՀ դրամի վնաս է պատճառվել համայնքինՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում քննված քրեական վարութով իրականացված նախաքննությամբ պարզվել է, որ 2020-2021 թվականների ընթացքում ՀՀ Արարատի մարզի Նոր Խարբերդ համայնքի ղեկավարի պաշտոնը զբաղեցրած անձը, իր...
12:05 10/07/2025Իջևան համայնքի նախկին ղեկավարը մեղադրվում է պաշտոնեական դիրքի չարաշահման և փողերի լվացման մեջՀակակոռուպցիոն կոմիտեում քննված քրեական վարույթով իրականացված նախաքննության ընթացքում պարզվել է, որ 1999-2011 թվականներն ընկած ժամանակահատվածում Իջևան համայնքի ղեկավարի պաշտոնը զբաղեցրած անձը, Իջևան...
11:49 10/07/2025Այս պահին ձերբակալվել է 7 անձ. ՔԿՔննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչությունում ահաբեկչության նախապատրաստության, ինչպես նաև՝ հրազենի, դրա հիմնական բաղկացուցիչ մասերի, ռազմամթերքի և այլ նյութերի, սարքերի, առարկաների ապօրինի...
11:47 10/07/2025Առգրավել են օրինական զենքեր, հերթական շոուն է. Սերգեյ Հարությունյան«Վստահ եմ, որ այս շենքում պրոֆեսիոնալ իրավաբաններ են, նրանք այս վարույթի նյութերին ծանոթանալով ու տղայի ցուցմունքը լսելուց հետո լիարժեք հասկացել ու պատկարացրել են, որ խոսք է գնում ընդամենը սպորտաձևի...

16:26 13/12/2021Производство по уголовному делу против образовательного фонда «Айб» прекращеноСледственный комитет Армении принял решение прекратить производство по уголовному делу против образовательного фонда «Айб» из-за отсутствия состава преступления.
13:05 13/12/2021В долине Амараса ВС Азербайджана открыли огонь в направлении тракторов – администрация общины Сарушен10 и 11 декабря азербайджанцы открыли огонь в направлении тракторов жителей общины Сарушен при проведении ими сельскохозяйственных работ на своих земельных участках в долине Амараса.
15:45 11/12/2021Вахтанг Кикабидзе навестил экс-президента Грузии Саакашвили в госпиталеИзвестный грузинский артист Вахтанг Кикабидзе встретился с заключенным бывшим президентом Грузии Михаилом Саакашвили и сообщил, что политик не чувствует себя хорошо, однако он не сломан духом.
15:17 11/12/2021Эдмон Марукян: ЕСПЧ обязал Азербайджан выплатить Бадаляну 30 тыс. евро в качестве компенсации морального вредаПредседатель партии «Просвещенная Армения» Эдмон Марукян на своей странице в социальной сети Facebook написал: «Сегодня из поступившего извещения Европейского суда по правам человека (ЕСПЧ) узнали,...
14:35 11/12/2021Сона Шахгельдян: Делающих все, что угодно, не разыскиваете, набросились на чистых людейСегодня в прессе распространилась информация о том, что в розыск объявлена певица Сона Шахгельдян. Немногим ранее певица на своей странице в соцсети Facebook прокомментировала эти слухи, отметив: «Не...
11:28 11/12/2021Роберт Кочарян: Мы продолжим борьбу, все сфабрикованные дела развалятсяВторой президент Республики Армения Роберт Кочарян вечером 10 декабря выступил с заявлением, в котором говорится: «Дорогие соотечественники, Сегодня был отмечен важный шаг на пути восстановления...
17:06 10/12/2021Мхитар Закарян и Артур Саркисян освобождены из-под стражиДепутаты Национального Собрания от оппозиционной фракции «Армения» – Мхитар Закарян и Артур Саркисян – немногим ранее были освобождены из-под стражи.
16:58 10/12/2021Армен Чарчян: Прежде всего, мне нужно восстановить свое здоровье«Справедливость восторжествовала благодаря моим адвокатам. Настроение у меня действительно приподнятое, а дух всегда был крепким», – заявил в беседе с журналистами освобожденный немногим ранее из-под...
16:36 10/12/2021Армен Чарчян освобожден из-под стражи в зале судаДепутат Национального Собрания от оппозиционной фракции «Армения», известный врач Армен Чарчян немногим ранее был освобожден из-под стражи в зале суда.
15:44 10/12/2021Приводу в Полицию были подвергнуты 11 участников акции протеста в здании МИД АрменииПолиция Армении подвергла приводу 11 участников акции протеста в здании министерства иностранных дел РА.
14:14 10/12/2021Один из вернувшихся из плена военных арестован не будетОдин из вернувшихся 4 декабря из азербайджанского плена военнослужащих, который в настоящее проходит обвиняемым, не будет арестован.
12:30 10/12/2021Суд рассматривает ходатайство СК по аресту 5 из 10 вернувшихся в Армению 4 декабря пленныхСледственный комитет Республики Армения предъявил обвинения 5 из 10 пленных, вернувшихся в Армению из Азербайджана 4 декабря, представив ходатайство об избрании в их отношении меры пресечения в виде...
12:17 10/12/2021Арман Татоян представил генсеку Совета Европы срочность отвода азербайджанских ВС с прилегающих к армянским селам территорийЗащитник прав человека (омбудсмен) Армении Арман Татоян 9 декабря в Страсбурге встретился с Генеральным секретарем Совета Европы Марией Пейчинович Бурич, сообщает офис омбудсмена РА.
11:57 10/12/2021По делу Армена Чарчяна назначено внеочередное заседаниеАдвокат депутата Национального Собрания от фракции «Армения», известного врача Армена Чарчяна – Эрик Алексанян – сообщает: «Уважаемые соотечественники, По делу Армена Чарчяна судья Суда первой...
16:56 08/12/2021МИД Армении: Ереван проявит последовательность в вопросе выполнения Баку решений Международного суда ООНМинистерство иностранных дел Армении выступило с заявлением в связи с решениями Международного суда ООН.
16:21 08/12/2021Представители офиса омбудсмена направились в отделения Полиции – для защиты прав подвергнутых приводу родственников пленныхС целью защиты прав подвергнутых приводу с акции протеста возле здания парламента Армении родственников пленных и без вести пропавших военнослужащих и добровольцев, по поручению Защитника прав...
13:15 08/12/2021Омбудсмен и правозащитники настоятельно призывают Алена Симоняна не использовать чувствительные вопросы в политических и иных целяхЗащитник прав человека (омбудсмен) Республики Армения Арман Татоян, защитник интересов армянских пленных в ЕСПЧ, правозащитник Сирануш Саакян, защитник интересов армянских пленных в ЕСПЧ,...
16:41 04/12/2021В Грузии по запросу Турции задержали 5 разыскиваемых ИнтерполомСотрудники МВД Грузии задержали в Батуми пять человек, разыскиваемых Турцией через Интерпол за совершение тяжких преступлений, сообщили в субботу в пресс-службе грузинского ведомства.
15:08 04/12/2021Знает ли кто-нибудь кандидата от партии власти на пост ЗПЧ и/или действительно ли она пользуется большим авторитетом в обществе?Юрист Роберт Айрапетян обратился к СМИ с просьбой-призывом: «Согласно статье 192 Конституции Республики Армения, на должность Защитника прав человека может быть избрано любое лицо, …пользующееся...
20:00 03/12/2021Гегам Степанян: Азербайджанцы убили мирного жителя АрцахаПлененный сегодня азербайджанцами житель города Чартар Мартунинского района Арцаха (НКР) убит. Об этом сообщил омбудсмен Нагорно-Карабахской Республики Гегам Степанян. Тело убитого все еще находится...