19:41 10/07/202586 հազար ԱՄՆ դոլարին համարժեք դրամ է փոխանցվել Վերականգնված միջոցների միասնական հաշվինՍյունիքի մարզում, քրեական երեք վարույթների շրջանակում (նախաքննության փուլում), Վերականգնված միջոցների միասնական հաշվին է փոխանցվել 86 հազար ԱՄՆ դոլարին համարժեք 33 միլիոն դրամ: Այս մասին հայտնում են...
19:32 10/07/2025Սկսել են լուրջ ճնշումներ գործադրել մի քանի գյումրեցի կանանց նկատմամբ․ իրավապաշտպանԻրավապաշտպան Կարապետ Պողոսյանը գրում է․ «Միքայել Սրբազանի նկատմամբ ակնհայտ ապօրինի քրեական գործի շրջանակներում սկսել են լուրջ ճնշումներ գործադրել մի քանի գյումրեցի կանանց նկատմամբ, նպատակը...
19:13 10/07/2025Ֆրանսիական դատարանը արդարացրել է լրագրողին, որը հայտարարել էր, որ հնարավոր է Մակրոնի կինը փոխել է սեռըՓարիզի վերաքննիչ դատարանն արդարացրել է անկախ լրագրող Նատաշա Ռեյին, որը Ֆրանսիայում հայտարարել էր նախագահ Էմանուել Մակրոնի կինը՝ Բրիժիտը, տղամարդ է ծնվել։ ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարել...
18:07 10/07/2025Դանակահարություն գազալցակայանումՈստիկանություն հիվանդանոցից hուլիսի 6-ին՝ ժամը 21․43-ին, հաղորդում է ստացվել, որ մարմնական վնասվածքներով բուժօգնության է տեղափոխվել Արագածոտնի մարզի Ծաղկաշեն գյուղի բնակիչ 28-ամյա երիտասարդ: Քրեական...
17:36 10/07/2025ՊՆ ՌՈ պաշտոնյա է ձերբակալվելԽոշոր չափերով կաշառք ստանալու մեղադրանքով ձերբակալվել է ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության պաշտոնատար անձ՝ նրա նկատմամբ կալանքը որպես խափանման միջոց կիրառելու նպատակով վերջինիս դատարան ներկայացնելու համար:...
17:23 10/07/2025«ԲՄՎ»-ով «դրիֆթ» արած երիտասարդը ձերբակալվել է․ նախաձեռնվել է քրեական վարույթՕրերս համացանցում տեսանյութ էր տարածվել, թե ինչպես է «ԲՄՎ»-ի վարորդը Իջևանի Երևանյան փողոցում, այսպես կոչված՝ «դրիֆթ անում՝ բացահայտ անհարգալից վերաբերմունք դրսևորում երթևեկության մյուս մասնակիցների...
17:08 10/07/2025Կողոպուտ կատարած 49-ամյա կինը ներկայացվել է նախաքննական մարմին․ գողոնը հայտնաբերվել էՀուլիսի 8-ին ոստիկանություն հաղորդում է ստացվել, որ Հրազդան քաղաքի Միկրոշրջան թաղամասում բացահայտ հափշտակել են 18-ամյա աղջկա կախազարդը։ Ահազանգով մեկնած համայնքային ոստիկաններին տուժողը հայտնել էր,...
16:55 10/07/2025ՔԿ. Դետոնատորները նույնպես հանդիսանում են ռազմամթերքՔննչական կոմիտեում ահաբեկչության նախապատրաստության և հրազենի, դրա հիմնական բաղկացուցիչ մասերի, ռազմամթերքի և այլ նյութերի, սարքերի, առարկաների ապօրինի շրջանառության դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական...
15:56 10/07/2025Ես պահանջում եմ իրավասու մարմիններից հրապարակել այդ խոսակցության ամբողջ համատեքստը. Բագրատ ՍրբազանՍրբազան Պայքարի առաջնորդ, քաղբանտարկյալ Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանի նամակը ԱԱԾ շենքում գտնվող «Երևան-Կենտրոն» ՔԿՀ-ից։ «Հրապարակե՛ք… Ամսի 8-ին ԱԺ-ում խուլիգանախումբը հարձակվեց արժանապատիվ և...
15:28 10/07/2025ՀՅԴ Հայաստանի Երիտասարդական Միությունը հրապարակել է հոլովակներ, որտեղ ՀՅԴ ՀԵՄ-ի կողմից իրականացվող սթրայքբոլի խաղերն են ցուցադրվածՀՅԴ Հայաստանի Երիտասարդական Միությունը հրապարակել է հոլովակներ, որտեղ արդեն տարիներ շարունակ ՀՅԴ ՀԵՄ-ի կողմից իրականացվող սթրայքբոլի խաղերն են ցուցադրված։ Կից հայտարարության մեջ ասված է.
14:33 10/07/2025Պետգույքի կառավարման կոմիտեն դատական վեճ է սկսել՝ կրկեսի շենքն ու հողամասը բռնագանձել հօգուտ պետության. «Հետք»Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարության Պետական գույքի կառավարման կոմիտեի նախագահ Առնակ Ավետիսյանը հայցադիմում է ներկայացրել «Երևանյան կրկես» ՍՊԸ-ի դեմ՝ պահանջելով բռնագանձում...
13:35 10/07/2025Ծիծաղելի միջադեպը՝ դաշնակցականների նկատմամբ նոր ռեպրեսիոն ալիք սկսելու առիթ. Վարազդատ ՀարությունյանԱյստեղ ցուցմունք լսելու, ցուցմունքից օբյեկտիվ իրականությունը պարզելու և ըստ դրա առաջնորդվելու որևէ նպատակ Քննչական կոմիտեն չունի
13:22 10/07/2025Գլխավոր դատախազությունը պահանջում է ԱԺ պատգամավոր Արթուր Սարգսյանից բռնագանձել անշարժ և շարժական գույքեր, դրամական միջոցներՀակակոռուպցիոն դատարանը վարույթ է ընդունել Գլխավոր դատախազության՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ հերթական հայցադիմումը: Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի...
13:16 10/07/2025ՔԿ նկարներում պատկերված նռնшկшնման առարկայի ներսում պահվել են Սթրայքբոլ խաղի համար նախատեսված սիսեռի հատիկներ. ՀՅԴ ԳՄՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն մարմնի Հանրային կապերի գրասենյակից հայտնում են, որ դաշնակցականների տաների խուզարկության արդյունքում որևէ ապօրինի առարկա չի հայտնաբերվել։ «Առգրաված բոլոր զենքերը օրինական են։...
12:59 10/07/2025Ռուբեն Մելիքյանը բացառիկ մանրամասներ է ներկայացրել է, թե որն է այսօրվա ռեպրեսիաների «իրավական հիմքը»Փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը բացառիկ մանրամասներ է ներկայացրել է, թե որն է այսօրվա ռեպրեսիաների «իրավական հիմքը».
12:35 10/07/2025Այստեղ անելիք չունենք, չենք ցանկանում մեր մասնակցությամբ լեգիտիմացնելու այս գործընթացը. ՓաստաբանՄոտ 3 ժամ է փաստաբաններին թույլ չեն տալիս մտնել Քննչական կոմիտե՝ բերման ենթարկված ՀՅԴ-ականի պաշտպանությունն իրականացնելու։ Փաստաբան Սերգեյ Հարությունյանը հայտարարեց` պաշտպաններով որոշել են հեռանալ,...
12:10 10/07/20259,5 հա մակերեսով հողատարածքների ապօրինի օտարման հետևանքով շուրջ 143 մլն ՀՀ դրամի վնաս է պատճառվել համայնքինՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում քննված քրեական վարութով իրականացված նախաքննությամբ պարզվել է, որ 2020-2021 թվականների ընթացքում ՀՀ Արարատի մարզի Նոր Խարբերդ համայնքի ղեկավարի պաշտոնը զբաղեցրած անձը, իր...
12:05 10/07/2025Իջևան համայնքի նախկին ղեկավարը մեղադրվում է պաշտոնեական դիրքի չարաշահման և փողերի լվացման մեջՀակակոռուպցիոն կոմիտեում քննված քրեական վարույթով իրականացված նախաքննության ընթացքում պարզվել է, որ 1999-2011 թվականներն ընկած ժամանակահատվածում Իջևան համայնքի ղեկավարի պաշտոնը զբաղեցրած անձը, Իջևան...
11:49 10/07/2025Այս պահին ձերբակալվել է 7 անձ. ՔԿՔննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչությունում ահաբեկչության նախապատրաստության, ինչպես նաև՝ հրազենի, դրա հիմնական բաղկացուցիչ մասերի, ռազմամթերքի և այլ նյութերի, սարքերի, առարկաների ապօրինի...
11:47 10/07/2025Առգրավել են օրինական զենքեր, հերթական շոուն է. Սերգեյ Հարությունյան«Վստահ եմ, որ այս շենքում պրոֆեսիոնալ իրավաբաններ են, նրանք այս վարույթի նյութերին ծանոթանալով ու տղայի ցուցմունքը լսելուց հետո լիարժեք հասկացել ու պատկարացրել են, որ խոսք է գնում ընդամենը սպորտաձևի...

19:28 07/02/2019SIS declines commenting on Levon Ter-Petrosyan’s interrogation over March 1 eventsFirst President of Armenia Levon Ter-Petrosyan was questioned at the Special Investigation Service as a witness over the criminal case investigating the circumstances behind the March 1-2, 2008...
14:59 07/02/2019Adviser to Armenian Investigative Committee's chief steps downSona Truzyan, the adviser to the Armenian Investigative Committee’s chairman, has resigned, unveiling plans to continue her activities in the private sector.
14:27 07/02/2019Attorney slams court ruling on Kocharyan's appeal as ‘politically motivated’Hayk Alumyan, a member of second President Robert Kocharyan’s defense team, strongly condemn the ruling of the Yerevan appellate court to keep the ex-president in custody as ‘politically motivated’.
13:15 07/02/2019Traffic accidents with fatal outcome drop in Armenia, PM saysArmenia saw a significant decline in road traffic accidents with fatal outcome in January this year from the same month of 2018, Prime Minister Nikol Pashinyan said in a Facebook post.
12:46 07/02/2019Prosecutor: Ex-president Kocharyan to remain in custodyArmenia’s second President Robert Kocharyan will remain in custody as the Yerevan Criminal Court of Appeals ruled today to reject his attorneys’ bail plea.
11:21 07/02/2019Yerevan appellate court to rule on Kocharyan’s measure of restraint todayThe Yerevan Criminal Court of Appeals, under presiding judge Mnatsakan Harutyunyan, is set to deliver a ruling on second President Robert Kocharyan’s measure of restraint on Thursday, at 12pm.
11:42 06/02/2019Turkish police seize 1,200-year-old Bible in DiyarbakirA Bible thought to be 1,200 years old was found in a police operation in southeastern Turkey, Anadolu Agency reported, citing the governor’s office.
19:33 05/02/2019Azerbaijani soldier released after serving two-year jail term in ArtsakhAzerbaijani serviceman Elnur Huseynzade, who was sentenced to two years in prison by an Artsakh court, was released on 2 February after serving his two-year jail sentence at a penitentiary of the...
20:40 04/02/2019Two died, 50 injured in 38 traffic accidents in Armenia over the past three daysAccording to the operations reports of Police of the Republic of Armenia, 90 cases of crime were detected by officers of various police subdivisions in the territory of the republic from February 1...
20:17 04/02/2019Yerevan Court of Appeals to rule on Kocharyan’s detention measure on Feb 7The Yerevan Criminal Court of Appeals continued on Monday the hearing the appeal of second President Robert Kocharyan against the ruling of a lower court on the ex-president’s detention measure.
11:15 04/02/2019Yerevan court to resume hearings on Kocharyan’s appeal todayThe Yerevan Criminal Court of Appeals, under presiding judge Mnatsakan Harutyunyan, will resume the hearings on the appeal of Armenia’s second President Robert Kocharyan against the ruling of a lower...
20:15 01/02/2019Court of Appeals to resume hearing on ex-president Kocharyan on Feb 4The Yerevan Criminal Court of Appeals will resume the hearing on the appeal of sex-President Robert Kocharyan against the ruling of a lower court on February 4.
13:00 01/02/2019Commemorative coins stolen from Armenian PM’s official residence returnedThe commemorative coins reportedly stolen from the Armenian prime minister’s official residence at Baghramyan 26 have been returned, the Investigative Committee told Panorama.am.
11:35 01/02/2019European court orders Russia to pay $11.5 over 2006 expulsion of GeorgiansThe European Court of Human Rights (ECHR) has ordered the Russian state to pay Georgia 10 million euros ($11.5 million) over the mass deportation of Georgian citizens from Russia in 2006, RFE/RL...
11:08 01/02/2019Commemorative coins stolen from Armenian PM’s residenceCommemorative coins have gone missing from the Armenian prime minister’s official residence at Baghramyan 26, police told Panorama.am.
19:23 31/01/2019Bomb threat in Moscow malls proven falseThe police and dog handlers searched all facilities in Moscow and the Moscow Region which had received bomb threats.
17:14 31/01/2019Ex-president Kocharyan present at the court hearing on pre-trial detention measureThe Yerevan Criminal Court of Appeals, under presiding judge Mnatsakan Harutyunyan, continues the hearings on the appeal of sex-President Robert Kocharyan against the ruling of a lower court on...
16:02 31/01/2019Five foreign journalists arrested in VenezuelaVenezuelan authorities have detained five foreign journalists covering the standoff with opposition forces seeking the ouster of President Nicolas Maduro, AFP reports.
12:49 31/01/2019Yerevan court to continue hearings on Kocharyan’s appeal todayThe Yerevan Criminal Court of Appeals, under presiding judge Mnatsakan Harutyunyan, will continue the hearings on the appeal of second President Robert Kocharyan against the ruling of a lower court...
11:58 31/01/2019Authorities investigate armed robbery in Yerevan supermarketOne of the branches of New Zovq Supermarket in a district in the Armenian capital of Yerevan came under a robbery attack late on Wednesday.