17:15 08/07/2025Հիմա այն մարդիկ, որ ԱԱԾ նկուղներում են, պայքարում են նաև այնտեղից. Գառնիկ Դանիելյան«Ի վերջո այս չարիքի իշխանությունը հեռանալու է, իրենք շատ լավ գիտեն՝ իրենց վերջը մոտ է, քաղաքական ավարտի մասին է խոսքը»,-Քննչական կոմիտեի դիմաց լրագրողների հետ զրուցում ասաց ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության...
16:52 08/07/2025Խոստացել եմ, որ միշտ հորս կողքին եմ լինելու, ինչ պետք է անելու եմ. Արթուր Սարգսյանի որդիԱԺ պատգամավոր Արթուր Սարգսյանի անչափահաս որդին հոր թույլտվությամբ տեսախցիկների դիմաց լրագրողների մի քանի հարցերի պատասխանեց։ «Խոստացել եմ, որ միշտ հորս կողքին եմ լինելու, ինչ պետք է անելու եմ»,-ասաց...
16:36 08/07/2025Ներխուժումը Վեհարանի տարածք լինելու է. Արթուր ՍարգսյանԱԺ պատգամավոր Արթուր Սարգսյանը, ում այսօր ԱԺ-ն զրկեց անձեռնմխելիությունից, ներկայացել է քննչական կոմիտե։ Այստեղ լրագրողների հետ զրույցում նա համոզմունք հայտնեց՝ այսօր իրեն կկալանավորեն։ «2020...
15:18 08/07/2025Գագիկ Ծառուկյանին հրավիրել են Հակակոռուպցիոն կոմիտե հարցաքննության«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ, ԱԺ նախկին պատգաավոր, գործարար Գագիկ Ծառուկյանին հրավիրել են Հակակոռուպցիոն կոմիտե հարցաքննության։ Այս մասին հայտնում է Factor TV-ն։ Հակակոռուպցիոն կոմիտեն...
14:27 08/07/2025Ուսադիրային ահաբեկումը Փաշինյանի արսենալում մնացած միակ գործիքն է. Վլադիմիր Մարտիրոսյան«Որքան էլ դժվար լինի մի լարվեք, մի ջղաձգվեք, ավելորդ ներվ և էմոցիա մի քայքայեք: Դա ուղիղ ճանապարհ է դեպի սրանց թակարդ՝ անունն էլ հուսահատություն, որտեղ կսպառվի ձեր քաղաքական և հանրային պրոտեստանտ...
14:23 08/07/2025Փաշինյանի գործողություններում Հայ Առաքելական Եկեղեցու նկատմամբ թշնամանք և անհանդուրժողականություն տարածելու հանցակազմեր են. «ՀայաՔվե»-ի հաղորդումը ԴատախազությունՄենք չեն ասում՝ ունի՞, թե՞ չունի զավակ, եթե նույնիսկ ունի՝ դու դրա մասին խոսելու իրավունք չունեց, քանի որ չես ունեցել նրա համաձայնությունը
13:28 08/07/2025Ինչից ուզում են, կարող են խոսել, մենք հասկանում ենք. Նարեկ Կարապետյանը՝ ՀԷՑ-ում և իր տանը խուզարկությունների մասին«Գալիս են պահեր, որ պետք է ցույց տաս կամ քո կամքն ու գնաս ոչ թե ալիքի կողմը, այլ դեմ, որպեսզի հետագայում գլուխդ բարձր պահես»
13:19 08/07/2025Մեր երկիրը պետք է կառավարվի օրենքներով, ոչ թե առանձին անձանց կապրիզներով Ա. Չալաբյան«Շատ կարևոր է, որ մենք մեր երկրում չհամակերպվենք ապօրինության հետ, չմտածենք, եթե այս մարդիկ զավթել են իշխանությունը, իրենց ամեն ինչ կարելի է։ Ո՛չ, իրենց ամեն ինչ չի կարելի»,-դատախազության դիմաց...
13:06 08/07/2025ՀԷՑ-ում խուզարկությունն ավարտվում է, ապացույց հանդիսացող ոչ մի բան չի հայտնաբերվել. ՂազինյանՀԷՑ-ում խուզարկությունն ավարտվում է,
12:43 08/07/2025ԲԴԽ-ն բավարարվեց արքեպիսկոպոսներին կալանավորած դատավորին նկատողություն հայտարարելովԲԴԽ-ն նկատողություն հայտարարեց դատավոր Մասիս Մելքոնյանին։ Ըստ դատավորների էթիկայի և կարգապահական հարցերի հանձնաժողովի՝ Մելքոնյանը որպես մեղադրյալ հարցաքննվող անձին չի պարզաբանել նրա լռելու իրավունքի...
12:22 08/07/2025Ամեն ինչ անելու ենք, որ Նիկոլ Փաշինյանը դատվի. Ա. ՊետրոսյանՆիկոլ Փաշինյանի, նրա կնոջ, նրա ղեկավարած խմբակի անդամների գործողությունները հանցագործության հատկանիշներ են պարունակում.
12:03 08/07/2025Քննիչների հսկայածավալ խումբ է կազմվել. կմտնեն ոչ միայն Վեհարան, այլև սրբազանների տներ. 168.am168.am-ի խիստ հավաստի տեղեկությունների համաձայն, այսօր առավոտյան մոբիլիզացվել է Երևանի և մարզերի քննչական ռեսուրսը Վեհարանում քննչական գործողություններ կատարելու համար։ Ընդ որում, հավաքել են 100-ից...
11:42 08/07/202551 հասցեներում իրականացնում են միաժամանակյա խուզարկություններ. ՔԿՀՀ քննչական կոմիտեի տնտեսական հանցագործությունների և մաքսանենգությունների քննության գլխավոր վարչությունում քննվում է մի շարք ընկերությունների գործունեությունը փաստացի ղեկավարած անձանց կողմից կեղծ...
11:37 08/07/2025«Վտանգ ներկայացնող» երկու իր առգրավվել են խուզարկության շրջանակում՝ երկու գլխարկ. Արամ Վարդևանյան«Վաղ առավոտից ապօրինի խուզարկությունների մի հսկայական շքերթ է սկսել»,-անդրադառնալով ՀԷՑ-ում, Սամվել Կարապետյանի եղբոր որդու տանն իրականացվող խուզարկություններին՝ լրագրողների հետ զրույցում ասաց...
10:58 08/07/2025Ինչ են գտել քննիչները Նարեկ Կարապետյանի տանըՄենք սպասում էինք, մի քիչ ուշացան էլ երևի
10:49 08/07/2025Շատ լուրջ խնդիրներ կառաջանան, եթե այսօր չկարողանանք աշխատել. Դավիթ Ղազինյանը՝ ՀԷՑ-ում խուզարկությունների մասին«Առավոտյան 08.00-08.15 տեղեկացրեցին, որ, ոնց հասկանում եմ, ոստիկաությունը և քննչական կոմիտեն գործողություններ պետք է իրականացնեն ՀԷՑ-ում։ Ներկայացվել են դատարանի որոշումները, հիմա քննչական...
09:56 08/07/2025ՔԿ-ն՝ ՀԷՑ-ի գլխամասային գրասենյակում և Նարեկ Կարապետյանի տանը խուզարկությունների մասինՀԷՑ-ի գլխամասային գրասենյակում և ՀԷՑ -ի տնօրենների խորհրդի նախագահ Նարեկ Կարապետյանի տանը կատարվում են անհետաձգելի քննչական գործողություններ։ Panorama.am-ը տեղեկացավ քննչական կոմիտեի նախագահի...
09:16 08/07/2025ՀԷՑ-ի գլխավոր գրասենյակում և ՀԷՑ -ի տնօրենների խորհրդի նախագահ Նարեկ Կարապետյանի տանը խուզարկություններ են«Հրապարակ»-ը գրում է, որ իրավապահները վաղ առավոտյան ներխուժել են ՀԷՑ -ի տնօրենների խորհրդի նախագահ Նարեկ Կարապետյանի տուն և այս պահին խուզարկություն են իրականացնում: «Նարեկ Կարապետյանը Սամվել...
23:29 07/07/2025Այս ամենը խոսում է մեկ բանի մասին,որ (փոքրիկ խմբակի) բարդույթավորված առաջնորդը խուճապի մեջ է.Վահագն ՉախալյանՎահագն Չախալյան
23:09 07/07/2025Բաքվի վերաքննիչ դատարանը մերժել է «Սպուտնիկ Ադրբեջան»-ի լրագրողներին ազատ արձակելու միջնորդությունըԲաքվի Խաթայի շրջանային դատարանի որոշմամբ Իգոր Կարտավիխը և Եվգենի Բելոուսովը կալանավորվել են 4 ամսով

15:52 10/01/2019Judge recuses herself from hearing Kocharyan’s bail pleaPresiding judge Nelly Baghdasaryan has recused herself from hearing the bail plea of Armenia’s second President Robert Kocharyan.
18:03 09/01/2019Karaganda murder suspect detained in RussiaOne of the suspects, Armenian national Narek Gururyan wanted for the Karaganda murder has been detained in Russian Omsk region, Sputnik news agency reported.
16:18 09/01/2019Suspicious packages sent to foreign missions in AustraliaPolice in Australia say they are investigating several suspicious packages sent to embassies and consulates in the cities of Melbourne and Canberra, Al Jazeera reports.
13:25 09/01/2019Kocharyan’s lawyers apply to Constitutional CourtThe lawyers representing Armenia’s second President Robert Kocharyan in the criminal case over the March 2008 post-election events, have applied to the Constitutional Court.
12:48 09/01/2019One suspect in Armenia military bus incident turns himself inOne of the young men involved in Tuesday’s incident around a bus transporting conscripts has turned himself into law enforcement, police told Panorama.am.
19:49 08/01/2019Yerevan Court to hear the appeal to release Robert Kocharyan on bail tomorrowThe Yerevan Court of General Jurisdiction is set to hear the appeal to change Armenia’s ex-president Robert Kocharyan’s pre-trial detention measure on January 9.
19:26 08/01/2019Trial over assassination of Russian Ambassador Karlov begins in AnkaraAnkara’s Second Criminal Court for Serious Crimes started the first hearing on the case of the murder of Russian Ambassador to Turkey Andrey Karlov on 8 January, a Sputnik new agency reported.
18:15 08/01/2019Operative group arrived in Armenia for Karaganda murder suspectAn operative group has arrived in Armenia to reveal the person wanted in regard with the Karaganda murder case, the head of Information department at Armenia’s Investigative Committee Naira...
12:49 08/01/2019Kazakhstan’s interior ministry guarantees ‘objective’ investigation into Karaganda incidentThe Ministry of Internal Affairs of Kazakhstan has commented on the video message posted on Facebook by Narek Gururyan, an Armenian put on the wanted list for a murderous brawl in a restaurant in the...
19:00 06/01/2019Ombudsman rejects reports about attacked LGBT person in ArtsakhThe Human Rights Defender of the Artsakh Republic Artak Beglaryan has rejected the reports about gay person attacked in Artsakh.
17:51 06/01/2019Traffic police: 209 vehicles taken to penalty areas over the past 5 daysTraffic police of Armenia reports that about 31 vehicles were taken to the penalty area over the past day.
17:11 06/01/2019Criminal investigation on incitement of interethnic hatred opened after Karaganda murderThe Kazakhstan Prosecutor General’s Office has opened a criminal investigation over an incitement of interethnic hatred following the murder in the city of Karaganda on December 31.
12:15 03/01/2019Traffic accidents kill 4, wound 32 others in Armenia in New Year holidaysA total of 4 people died, while 32 others were injured in road traffic accidents throughout Armenia during the New Year holidays, with most incidents caused by drunk driving, the police statistics...
18:25 29/12/2018Armenia’s crime rates increase in 11 months, NSS data show20,267 crimes were reported in Armenia in 11 months of this year against 17,898 crimes registered in the indicated period in the previous year, the official data released by the country’s Statistical...
17:46 29/12/2018Egypt police 'kill 40 militants' in raids after tourist bus blastPolice killed 30 militants during two early morning raids in Giza, while the remaining 10 were killed in El-Arish, the capital of North Sinai province, the interior ministry said, according to BBC...
19:45 28/12/2018Court delays the hearing to release Robert Kocharyan on bailMoments ago, the Yerevan court delayed the hearing of the appeal to change Armenia’s ex-president Robert Kocharyan’s pre-trial detention measure.
18:25 28/12/2018Vardenyats pass closed due to severe snowstorm and lack of visibilitySnowfalls have hit the roads in Sisian, Yeghegnadzor, Apapran, Vayk, Goris, Aragats regions and Vardenyats pass as of 17:00 December 28, the Ministry of Transport, Communication and ITs reported.
13:03 28/12/2018Suspect in custody after mother, son stabbed to death in Armenian townA man suspected of killing a mother and her son in an Armenian town on December 24 has been placed under arrest, the Investigative Committee said.
19:14 27/12/2018Businessman Samvel Mayrapetyan released on bailThe Yerevan Court of General Jurisdiction ruled on Thursday to change the measure of restraint imposed on businessman Samvel Mayrapetyan, Panorama.am learnt from the businessman’s lawyer Karen...
14:23 26/12/2018Lawyers appeal Kocharyan’s arrest ruling to Court of CassationThe lawyers of Armenia’s second President Robert Kocharyan have appealed the arrest ruling of a Yerevan appellate court to the Court of Cassation.