17:15 08/07/2025Հիմա այն մարդիկ, որ ԱԱԾ նկուղներում են, պայքարում են նաև այնտեղից. Գառնիկ Դանիելյան«Ի վերջո այս չարիքի իշխանությունը հեռանալու է, իրենք շատ լավ գիտեն՝ իրենց վերջը մոտ է, քաղաքական ավարտի մասին է խոսքը»,-Քննչական կոմիտեի դիմաց լրագրողների հետ զրուցում ասաց ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության...
16:52 08/07/2025Խոստացել եմ, որ միշտ հորս կողքին եմ լինելու, ինչ պետք է անելու եմ. Արթուր Սարգսյանի որդիԱԺ պատգամավոր Արթուր Սարգսյանի անչափահաս որդին հոր թույլտվությամբ տեսախցիկների դիմաց լրագրողների մի քանի հարցերի պատասխանեց։ «Խոստացել եմ, որ միշտ հորս կողքին եմ լինելու, ինչ պետք է անելու եմ»,-ասաց...
16:36 08/07/2025Ներխուժումը Վեհարանի տարածք լինելու է. Արթուր ՍարգսյանԱԺ պատգամավոր Արթուր Սարգսյանը, ում այսօր ԱԺ-ն զրկեց անձեռնմխելիությունից, ներկայացել է քննչական կոմիտե։ Այստեղ լրագրողների հետ զրույցում նա համոզմունք հայտնեց՝ այսօր իրեն կկալանավորեն։ «2020...
15:18 08/07/2025Գագիկ Ծառուկյանին հրավիրել են Հակակոռուպցիոն կոմիտե հարցաքննության«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ, ԱԺ նախկին պատգաավոր, գործարար Գագիկ Ծառուկյանին հրավիրել են Հակակոռուպցիոն կոմիտե հարցաքննության։ Այս մասին հայտնում է Factor TV-ն։ Հակակոռուպցիոն կոմիտեն...
14:27 08/07/2025Ուսադիրային ահաբեկումը Փաշինյանի արսենալում մնացած միակ գործիքն է. Վլադիմիր Մարտիրոսյան«Որքան էլ դժվար լինի մի լարվեք, մի ջղաձգվեք, ավելորդ ներվ և էմոցիա մի քայքայեք: Դա ուղիղ ճանապարհ է դեպի սրանց թակարդ՝ անունն էլ հուսահատություն, որտեղ կսպառվի ձեր քաղաքական և հանրային պրոտեստանտ...
14:23 08/07/2025Փաշինյանի գործողություններում Հայ Առաքելական Եկեղեցու նկատմամբ թշնամանք և անհանդուրժողականություն տարածելու հանցակազմեր են. «ՀայաՔվե»-ի հաղորդումը ԴատախազությունՄենք չեն ասում՝ ունի՞, թե՞ չունի զավակ, եթե նույնիսկ ունի՝ դու դրա մասին խոսելու իրավունք չունեց, քանի որ չես ունեցել նրա համաձայնությունը
13:28 08/07/2025Ինչից ուզում են, կարող են խոսել, մենք հասկանում ենք. Նարեկ Կարապետյանը՝ ՀԷՑ-ում և իր տանը խուզարկությունների մասին«Գալիս են պահեր, որ պետք է ցույց տաս կամ քո կամքն ու գնաս ոչ թե ալիքի կողմը, այլ դեմ, որպեսզի հետագայում գլուխդ բարձր պահես»
13:19 08/07/2025Մեր երկիրը պետք է կառավարվի օրենքներով, ոչ թե առանձին անձանց կապրիզներով Ա. Չալաբյան«Շատ կարևոր է, որ մենք մեր երկրում չհամակերպվենք ապօրինության հետ, չմտածենք, եթե այս մարդիկ զավթել են իշխանությունը, իրենց ամեն ինչ կարելի է։ Ո՛չ, իրենց ամեն ինչ չի կարելի»,-դատախազության դիմաց...
13:06 08/07/2025ՀԷՑ-ում խուզարկությունն ավարտվում է, ապացույց հանդիսացող ոչ մի բան չի հայտնաբերվել. ՂազինյանՀԷՑ-ում խուզարկությունն ավարտվում է,
12:43 08/07/2025ԲԴԽ-ն բավարարվեց արքեպիսկոպոսներին կալանավորած դատավորին նկատողություն հայտարարելովԲԴԽ-ն նկատողություն հայտարարեց դատավոր Մասիս Մելքոնյանին։ Ըստ դատավորների էթիկայի և կարգապահական հարցերի հանձնաժողովի՝ Մելքոնյանը որպես մեղադրյալ հարցաքննվող անձին չի պարզաբանել նրա լռելու իրավունքի...
12:22 08/07/2025Ամեն ինչ անելու ենք, որ Նիկոլ Փաշինյանը դատվի. Ա. ՊետրոսյանՆիկոլ Փաշինյանի, նրա կնոջ, նրա ղեկավարած խմբակի անդամների գործողությունները հանցագործության հատկանիշներ են պարունակում.
12:03 08/07/2025Քննիչների հսկայածավալ խումբ է կազմվել. կմտնեն ոչ միայն Վեհարան, այլև սրբազանների տներ. 168.am168.am-ի խիստ հավաստի տեղեկությունների համաձայն, այսօր առավոտյան մոբիլիզացվել է Երևանի և մարզերի քննչական ռեսուրսը Վեհարանում քննչական գործողություններ կատարելու համար։ Ընդ որում, հավաքել են 100-ից...
11:42 08/07/202551 հասցեներում իրականացնում են միաժամանակյա խուզարկություններ. ՔԿՀՀ քննչական կոմիտեի տնտեսական հանցագործությունների և մաքսանենգությունների քննության գլխավոր վարչությունում քննվում է մի շարք ընկերությունների գործունեությունը փաստացի ղեկավարած անձանց կողմից կեղծ...
11:37 08/07/2025«Վտանգ ներկայացնող» երկու իր առգրավվել են խուզարկության շրջանակում՝ երկու գլխարկ. Արամ Վարդևանյան«Վաղ առավոտից ապօրինի խուզարկությունների մի հսկայական շքերթ է սկսել»,-անդրադառնալով ՀԷՑ-ում, Սամվել Կարապետյանի եղբոր որդու տանն իրականացվող խուզարկություններին՝ լրագրողների հետ զրույցում ասաց...
10:58 08/07/2025Ինչ են գտել քննիչները Նարեկ Կարապետյանի տանըՄենք սպասում էինք, մի քիչ ուշացան էլ երևի
10:49 08/07/2025Շատ լուրջ խնդիրներ կառաջանան, եթե այսօր չկարողանանք աշխատել. Դավիթ Ղազինյանը՝ ՀԷՑ-ում խուզարկությունների մասին«Առավոտյան 08.00-08.15 տեղեկացրեցին, որ, ոնց հասկանում եմ, ոստիկաությունը և քննչական կոմիտեն գործողություններ պետք է իրականացնեն ՀԷՑ-ում։ Ներկայացվել են դատարանի որոշումները, հիմա քննչական...
09:56 08/07/2025ՔԿ-ն՝ ՀԷՑ-ի գլխամասային գրասենյակում և Նարեկ Կարապետյանի տանը խուզարկությունների մասինՀԷՑ-ի գլխամասային գրասենյակում և ՀԷՑ -ի տնօրենների խորհրդի նախագահ Նարեկ Կարապետյանի տանը կատարվում են անհետաձգելի քննչական գործողություններ։ Panorama.am-ը տեղեկացավ քննչական կոմիտեի նախագահի...
09:16 08/07/2025ՀԷՑ-ի գլխավոր գրասենյակում և ՀԷՑ -ի տնօրենների խորհրդի նախագահ Նարեկ Կարապետյանի տանը խուզարկություններ են«Հրապարակ»-ը գրում է, որ իրավապահները վաղ առավոտյան ներխուժել են ՀԷՑ -ի տնօրենների խորհրդի նախագահ Նարեկ Կարապետյանի տուն և այս պահին խուզարկություն են իրականացնում: «Նարեկ Կարապետյանը Սամվել...
23:29 07/07/2025Այս ամենը խոսում է մեկ բանի մասին,որ (փոքրիկ խմբակի) բարդույթավորված առաջնորդը խուճապի մեջ է.Վահագն ՉախալյանՎահագն Չախալյան
23:09 07/07/2025Բաքվի վերաքննիչ դատարանը մերժել է «Սպուտնիկ Ադրբեջան»-ի լրագրողներին ազատ արձակելու միջնորդությունըԲաքվի Խաթայի շրջանային դատարանի որոշմամբ Իգոր Կարտավիխը և Եվգենի Բելոուսովը կալանավորվել են 4 ամսով

12:25 25/11/2021КС Армении рассматривает конституционность приказа главы Минздрава о прохождении теста на COVID-19 за свой счет или вакцинацииКонституционный суд Армении 25 ноября по устной процедуре рассматривает дело о соответствии Конституции части 3 статьи 20.1, абзаца 3 статьи 22 Закона Республики Армения «Об обеспечении...
18:58 24/11/2021Союз офицеров резерва СНБ: Слежка за экс-руководителем – поступок, не делающий чести офицеру службы безопасностиСоюз офицеров резерва Службы национальной безопасности Армении распространил заявление, в котором говорится: «Честь имеем!
17:19 24/11/2021Самвел Мартиросян: Для слежки за 1 целью через ПО Pegasus может потребоваться несколько десятков тысяч долларов«Pegasus – очень серьезная, плохая и опасная программа. Взломать с ее помощью телефон очень просто. Разработанное израильской компанией NSO Group программное обеспечение под названием Pegasus...
15:27 24/11/2021Артур Ванецян: Никол, бойся не меня, бойся последствий бед, которые ты навел на армянский народРуководитель фракции Национального Собрания Армении «Честь имею», экс-директор Службы национальной безопасности РА Артур Ванецян на своей странице в соцсети Facebook пишет: «Сегодня получил письмо от...
12:33 24/11/2021Полицейские подвергли приводу граждан-участников акции против подписания документа о делимитации и демаркацииДвое граждан, проводивших акцию протеста в ереванском метрополитене, доставлены в отдел полиции. Как сообщили Panorama.am в пресс-службе полиции РА, граждане подвергнуты приводу на основании...
19:21 23/11/2021Омбудсмен Арцаха: На данный момент в Азербайджане по необоснованным обвинениям осуждены 40 армянских военнопленных и гражданских лицАппарат Защитника прав человека Арцаха опубликовал доклад о судебных процессах и преследованиях, основанных на ложных обвинениях, над армянскими военнослужащими и мирными жителями, захваченными...
15:25 23/11/2021Ходатайство об обращении в КС Армении по вопросу неприкосновенности Армена Чарчяна отклоненоСуд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Ваге Мисакяна отклонил ходатайство адвоката депутата Национального Собрания от фракции «Армения», бывшего директора медицинского центра...
13:59 23/11/2021Арман Татоян: Поддерживаемая властями Азербайджана армянофобия опасна и для других странСпонсируемая властями Азербайджана армянофобия является целенаправленной политикой, направленной на сохранение вражды между двумя народами во всем мире.
12:40 23/11/2021Возбуждено уголовное дело по факту убийства армянского военнослужащего азербайджанскими ВСВ Главном военном следственном управлении Следственного комитета Армении возбуждено уголовное дело по факту убийства армянского военнослужащего Сурена Сафаряна в результате обстрела 22 ноября с.г.
11:42 23/11/2021Не менее 45 человек погибли в результате автокатастрофы в БолгарииНе менее 45 человек погибли, еще семь человек госпитализированы с травмами в ночь на вторник в результате автокатастрофы в Болгарии.
11:20 23/11/2021Омбудсмен Армении выполняет уравновешивающую роль в стране. Оценка содокладчиков ПАСЕИнституциональные противовесы в Республике Армения находятся на этапе построения, а Защитник прав человека (омбудсмен) РА обеспечивает уже действующую систему сдерживания и противовесов.
11:02 23/11/2021Арман Татоян: В офисе омбудсмена Армении осуществляется изучение видео касательно пленных армянских военныхНепосредственно после последних нападений азербайджанской стороны в офисе Защитника прав человека (омбудсмена) Армении осуществляется изучение видеоматериалов касательно пленных военнослужащих...
20:13 22/11/2021За минувшие 3 суток в Армении зарегистрировано 31 ДТП: 3 человека погиблиПо данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, за период с 19 по 22 ноября сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 114 случая преступлений, 7 из которых ‒ ранее совершенные.
16:28 22/11/2021Омбудсмен Армении - Адаму Шиффу: Азербайджанские военнослужащие незаконно размещены на дорогах между городами селами АрменииЗащитник прав человека (омбудсмен) Армении Арман Татоян провел беседу с членом Палаты представителей Конгресса США Адамом Шиффом.
15:12 22/11/2021Лица в масках пытались ночью ломом вскрыть и ограбить платежный терминалСотрудники Службы безопасности компании «Южно-кавказская железная дорога» в ночь с 19 на 20 ноября предотвратили попытку ограбления платежного терминала в подземном переходе под железнодорожной...
13:43 22/11/2021Полиция продолжает антиправовой и антинациональный метод задержания мирных демонстрантов - правозащитникПравозащитник Рубен Меликян пишет: «Полиция продолжает антиправовой и антинациональный метод задержания мирных демонстрантов.
13:18 22/11/2021Третий президент РА Серж Саргсян вызван на допрос в качестве обвиняемого – защитникЗащитник третьего президента РА Сержа Саргсяна Амрам Макинян пишет: «Когда бездарная власть выбирает путь позора до конца… Только что получил повестку от начальника Управления антикоррупционного...
20:07 19/11/2021Прокуратура настаивает: доктора Григоряна надо судить за проведение бесплатных операцийВ тавушском суде первой инстанции возобновился судебный процесс над директором Иджеванского медцентра Эдуардом Григоряном, который обвиняется в том, что еще в 2009-2019гг., будучи командующим...
17:27 19/11/2021Гегам Манукян: А это назовут судом десятиДепутат парламента от фракции «Армения» Гегам Манукян опубликовал фотографию с сегодняшнего судебного заседания в столичном суде общей юрисдикции и написал: «А это назовут судом десяти.
11:05 19/11/2021Врачи заявили об остром критическом состоянии экс-президента Грузии СаакашвилиСостояние экс-президента Грузии Михаила Саакашвили острое критическое, и его надо перевести в мультипрофильную клинику, заявила Мариам Джишкариани, глава альтернативного консилиума врачей, собранного...