12:55 07/07/2025Դանակահարված 28-ամյա վիրավորը փրկվել էԿոտայքի մարզի բնակիչ 29-ամյա Ռոմիկ Ն․-ն, ով բղավելով մոտեցել է աշխատակիցներին, ասելով «ում հորն եք խփել, արա՛», ապա իր մոտ եղած դանակով 2 անգամ հարվածներ է հասցրել Արմեն Գ․-ի մեջքին և կրծքավանդակին
12:48 07/07/2025Ինձ լռեցնելու փորձ է արվում, իմ մուտքը Հայաստան արգելելու պատճառը երկրում առկա ռեպրեսիվ մթնոլորտն է. Կարեն Իգիթյան«Պաշտոնական պատասխան Հայաստանն իմ մուտքն արգելելու պատճառների մասին ինձ դեռ չեն տվել»,-Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց Կովկասի հարցերով փորձագետ Կարեն Իգիթյանը։ Նրա կարծիքով, պատճառը երկրում...
11:45 07/07/2025Բագրատ Սրբազանի հետ որոշել ենք վիրավորանքների ու զրպարտությունների համար հայցեր ներկայացնել բոլոր օղակների զազրախոսների դեմ. Փաստաբան«Բագրատ Սրբազանի հետ որոշել ենք վիրավորանքների ու զրպարտությունների համար հայցեր ներկայացնել բոլոր օղակների զազրախոսների դեմ»,- հայտնում է Բագրատ սրբազանի փաստաբաններից Հովհաննես Խուդոյանը։ «Սարքել...
11:40 07/07/2025Հակակոռուպցիոն կոմիտեն մանրամասներ է հայտնել Շենգավիթի թաղապետարանի աշխատակիցների կողմից կաշառք վերցնելու գործովՀակակոռուպցիոն կոմիտեի կողմից ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում նախաձեռնված քրեական վարույթով կատարված ապացուցողական և վարութային այլ գործողություններով հիմնավորվել է, որ...
11:34 07/07/2025Նիկոլ Փաշինյանը միջամտում է նախաքննությանը. Միքայել սրբազանի պաշտպանների թիմԵրկու ամսով կալանավորված Շիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել սրբազանի պաշտպանների թիմը հայտնում է, որ Նիկոլ Փաշինյանը միջամտում է նախաքննությանը։ «Այսօր Նիկոլ Փաշինյանը հրապարակային գրառում է կատարել,...
11:10 07/07/2025Ավարտվել է Սյունիքում 2021 թվականի ապրիլի 21-ին զանգվածային անկարգություններ կազմակերպելու փորձ կատարած անձանցից չորսի վերաբերյալ քրեական վարույթի նախաքննությունըՍյունիքի մարզում գործող ընկերություններից մեկի անվտանգության դեպարտամենտի ղեկավարը նախապես տեղեկանալով 2021 թվականի ապրիլի 21-ին ՀՀ վարչապետի՝ Սյունիքի մարզ նախատեսված այցի մասին, ապրիլի 20-ին...
10:05 07/07/20252024 թվականը գերազանցեց իմ ակնկալիքները. Գլխավոր դատախազԳլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել Դատախազության կոլեգիայի հանդիսավոր նիստ: Դատախազության աշխատողներին ուղղված ելույթում՝ հանրապետության գլխավոր դատախազը նշել է.
20:25 06/07/2025Առևանգված օտարերկրացու մարմինը հայտնաբերել են 40 կմ հեռավորության վրա՝ Հրազդանի նախկին «Գայի պոստ»-ի հետնամասումԱռևանգված օտարերկրացու մարմինը հայտնաբերել են 40 կմ հեռավորության վրա՝ Հրազդանի նախկին «Գայի պոստ»-ի հետնամասում
10:13 06/07/2025Քաղսի գյուղում գործող հյուրատներից մեկից առևшնգել են օտարերկրացի տղամարդուՄանրամասներ է հայտնում Shamshyan.com կայքը։
21:51 05/07/2025Վտանգված է մեր Սահմանադրության գոյը՝ արտաքին թշնամու օրակարգով, ներքին կամակատարների ձեռամբ. սահմանադրագետ«Անընդմեջ ոտնահարվում են մարդու հիմնարար իրավունքները, կլինեն դրանք՝ անձնական, քաղաքական, թե՝ սոցիալ-տնտեսական»։
20:00 05/07/2025Ադրբեջանցի երգչուհին սպանվել է Մեքսիկայի և ԱՄՆ-ի սահմանինԱդրբեջանցի երգչուհի և ջազ կատարող Ալբինա Պյակշևան սպանվել է ԱՄՆ-Մեքսիկա սահմանին։ Ադրբեջանական լրատվամիջոցներին տեղեկացրել է Բաքվի ջազ փառատոնի տնօրենը։ «Ես երեկ երեկոյան տեղեկություն ստացա այս...
17:59 05/07/2025Թուրքիայում ձերբակալվել են երեք խոշոր քաղաքների քաղաքապետներըԹուրքիայի գլխավոր ընդդիմադիր Ժողովրդահանրապետական կուսակցության նախագահ Օզգյուր Օզելը կոչ է արել գործող կառավարությանը նոյեմբերին անցկացնել արտահերթ նախագահական ընտրություններ։ Այս մասին գրում է Ռիա...
17:41 05/07/2025Հյուսիսային պողոտայում առևանգել են ոստիկանական համարանիշերով ու տարբերանշանով ավտոմեքենան, ապա վթարի ենթարկվելԱյսօր արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Երևանում: Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ, ժամը 12:00-ի սահմաններում դեռևս չճշտված անձը Հյուսիսային պողոտայում առևանգել է ոստիկանության համարանիշներով ու տարբերանշանով...
13:56 05/07/2025Շղթայված արդարադատություն. Ակցիա ՍԴ դիմացՍահմանադրության օրվա առթիվ ՀՅԴ երիտասարդները բողոքի ակցիա են իրականացնում Սահմանադրական դատարանի շենքի դիմաց։ Նրանք այստեղ են բերել երկաթե կապանքներով շղթայված Սահմանադրությունը՝ նշելով, որ...
13:12 05/07/2025«Համբալի» գործով Տիգրան Ավինյանի հայրը պարտվեց դատարանում«Օպել» մակնիշի վարորդներին «համբալ» ասելու գործով վարորդների հայցն ընդդեմ Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանի հորը դատարանը մասնակի բավարարել է։ Այս մասին հայտնեց Երևանի ավագանու «Հայաստան» խմբակցության...
12:07 05/07/2025Ա. Վանեցյան. ԱԱԾ-ն վարչապետի հանձնարարականով կամ ցանկությամբ չի կարող հետևել այս կամ այն անձի, առավել ևս եղեկեցականիՍտեղծված իրավիճակում եկեղեցին կարող էր ավելի ակտիվ լինել, իր խոսքն ավելի բարձր ասել
11:22 05/07/2025Վահագն Չախալյանը կալանավորվեց«Քաղաքական պատվերները անպակաս են Վահագն Չախալյանից, կալանավորեցին 2 ամսով»,-այս մասին հայտնում է Չախալյանի որդին՝ Ռուբեն Չախալյանը։ Նշենք՝ երեկ ՔԿ-ից հայտնել էին, որ Վահագն Չախալյանը ձերբակալվել է։...
11:16 05/07/2025Մեր ողորմելի վիճակի հավաքական պատկերը. Գոհար ՄելոյանՍահմանադրական իրավունքի փորձագետ Գոհար Մելոյանը գրում է. «Շատ ասելիքներ կան օրվա եւ եղելիքների մասին։ Բայց այս պատկերը դաջվել է ուղեղումս ու խեղդված հուզմունքս չի նահանջում։ Սա մեր զոհված հերոսի մոր...
11:09 05/07/2025Թաղապետն ու տեղակալը օգնության են կանչել Արաբկիրի ոստիկանությանը. Արտակարգ դեպք Արաբկիրի թաղապետարանումՀուլիսի 2-ին արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Երևանոմ։ shamshyan.com-ի տեղեկություններով, Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Արաբկիրի բաժնում օպերատիվ...

13:48 13/11/2021В Греции будут сажать за распространение фейковых новостей о коронавирусеПарламент Греции проголосовал за введение уголовного наказания за распространение фейковых новостей о коронавирусе – минимальный срок составит три месяца.
13:20 13/11/2021Гегам Степанян: Российские миротворцы передадут задержанного гражданина Арцаха СтепанакертуЗащитник прав человека (омбудсмен) Республики Арцах (НКР) Гегам Степанян на своей странице в Facebook сообщает: «В связи с инцидентом, зарегистрированным сегодня рано утром на участке Шуши...
13:11 13/11/2021В результате инцидента возле Шуши ранены азербайджанцыИз-за инцидента с гранатой, брошенной братом убитого несколько дней назад азербайджанцем возле Шуши (оккупированная Азербайджаном в ходе третьей карабахской войны культурная столица Республики Арцах.
11:40 13/11/2021СНБ Арцаха: Среди арцахцев раненых и пострадавших нетВ Службу национальной безопасности Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) поступила информация о том, что рано утром на межгосударственной дороге Степанакерт-Бердзор, возле блокпоста...
11:02 13/11/2021Требование арцахцев: «Сообщите четко, где наш армянин?»«Надеемся, нашего армянина не станете судить или экстрадировать», «Где наш армянин?» – такие вопросы задают арцахцы в комментариях под заявлением Полиции МВД Арцаха в соцсети Facebook, в котором...
10:34 13/11/2021Месть у Шуши? СНБ Арцаха пока не сообщает подробностей«В настоящее время уточняется информация касательно инцидента между армянской и азербайджанской сторонами у Шуши (оккупированная Азербайджаном в ходе третьей карабахской войны культурная столица...
10:07 13/11/2021Полиция Арцаха: Закрытая из-за инцидента дорога Степанакерт-Шуши-Бердзор уже открытаПолиция министерства внутренних дел Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) сообщает: «Уважаемые соотечественники, сообщаем, что межгосударственная дорога Степанакерт-Шуши-Бердзор...
20:05 12/11/2021За сутки в Армении зарегистрировано 16 ДТППо данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, за период с 11 по 12 ноября сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 77 случаев преступлений, 3 из которых ‒ ранее совершенные.
19:41 12/11/2021«Преступное безразличие к делу Армена Чарчяна непростительно». ЗаявлениеСоюз офицеров резерва Службы национальной безопасности Армении распространил заявление, в котором говорится: «Уже больше 100 суток под арестом находится заслуженный врач, доктор медицинских наук,...
14:17 12/11/2021Задержаны сыновья убитого в Канакере ТюшаВ рамках уголовного дела, возбужденного по факту убийства криминального авторитета «Канакерци Туя», бывшего депутата парламента Армении Артуша Симоняна (Тюш) и еще двух человек задержаны 5 человек, в...
09:59 12/11/2021Омбудсмен: В селах Воротан, Шурнух и Бардзраван наличествуют серьезные ограничения на доступ к продуктам питания, медицинскому обслуживанию и услугамЗащитник прав человека Армении Арман Татоян пишет: Рабочая группа, командированная в Сюник Защитником прав человека РА, 11 ноября осуществила срочные работы по сбору фактов, в том числе, в первую...
16:26 11/11/2021У здания правительства подвергли приводу 33 гражданСегодня у здания правительства подвергли приводу 33 граждан. Об этом сайту Panorama.am сообщили в пресс-службе Полиции. Как отметили в полиции, граждане были доставлены в отделения полиции на...
15:53 11/11/2021Татоян: В Армении азербайджанцам подсказывают, что надо взимать у жителей РА плату за проезд по дороге Горис-КапанЗащитник прав человека Арман Татоян, коснувшись заявления секретаря Совета безопасности Армена Григоряна, пишет: «Получается, что в Армении азербайджанским пограничным и таможенным органам...
14:18 11/11/2021Перевозившая подвергнутых приводу с Площади Республики граждан полицейская машина попала в ДТПДепутат Национального Собрания от фракции «Армения» Кристине Варданян пишет: «Полицейская машина, перевозившая незаконно похищенных с Площади Республики граждан в отделение Шенгавита, попала в ДТП.
10:27 11/11/2021Омбудсмен Армении: Нужно не легитимизировать присутствие и действия азербайджанцев заявлениями, а проводить работы для их отводаЗащитник прав человека (омбудсмен) Армении Арман Татоян коснулся вчерашнего заявления секретаря Совбеза РА Армена Григоряна в интервью Общественному ТВ.
20:02 10/11/2021За минувшие сутки в Армении было зарегистрировано 21 ДТППо данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, за период с 9 по 10 ноября сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 53 случая преступлений, 2 из которых ‒ ранее совершенные.
17:16 10/11/2021Омбудсмен Арцаха: После войны в результате преступных действий Азербайджана убиты 2 мирных жителя и 9 военнослужащихВ течение года после подписания трехстороннего заявления от 9 ноября 2020 года азербайджанская сторона умышленно и целенаправленно продолжила преступные действия в отношении населения Арцаха, о чем в...
15:28 10/11/2021Арман Татоян: Выстрелы азербайджанцев в направлении села Хачик были прицельнымиЗащитник прав человека (омбудсмен) Армении Арман Татоян распространил заявление в связи со вчерашними выстрелами азербайджанцев в направлении села Хачик, в котором говорится: «Вчерашние выстрелы...
15:10 10/11/2021В Грузии не пустили Саакашвили в суд из-за опасения, что его этапированию могут помешатьВласти Грузии не пустили экс-президента Михаила Саакашвили на заседание по его делу из-за опасения, что некоторые представители политических партий могли помешать процессу его этапирования из тюрьмы...
12:13 10/11/2021Арестован отец оппозиционного депутата Анны МкртчянАрестован глава общины Касах Ара Мкртчян - отец члена парламентской оппозиционной фракции «Честь имею» Анны Мкртчян.