14:56 12/05/2025ԱՆԻՖ-ի գործի շրջանակներում արդյո՞ք հարցաքննվել է Նիկոլ Փաշինյանը. Աննա Գրիգորյանը՝ ՔԿ նախագահինԵս ուզում եմ հասկանալ, թե մինչև այսօր, այսքան տարիներ անց ինչու որևէ անձ ԱՆԻՖ-ի գործով ներգրավված չէ որպես մեղադրյալ
14:52 12/05/2025Ժիրայր Սեֆիլյանը հարցաքննվել է, որը «նախաձեռնվել էր» Սամվել Բաբայանի հայտարարության ու Անդրանիկ Քոչարյանի «ահազանգ-պատվերի» հիման վրա. «Բևեռ»«Այսօր տեղի է ունեցել Բևեռի խորհրդի անդամ Ժիրայր Սեֆիլյանի հարցաքննությունը, որը փաստացի «նախաձեռնվել էր» Սամվել Բաբայանի հայտնի հայտարարության ու Անդրանիկ Քոչարյանի «ահազանգ-պատվերի» հիման վրա»,-...
14:38 12/05/2025ԹելՍելի տերմինալով քաղաքացին չի կարողացել լիցքավորել հաշիվն ու երթևեկել. Ընկերությունից ասում են՝ խնդիրը բանկինն էԱյսօր առավոտյան Panorama.am-ի խմբագրություն ահազանգած քաղաքացին բողոքեց՝ ԹելՍելի աշխատանքի պատճառով չի կարողացել օգտվել տրանսպորտից, ինչի հետևանքով ուշացել է աշխատանքից։ Նա իր տան մոտ գտնվող ԹելՍելի...
14:19 12/05/2025ՄԻՊ-ը՝ լրագրող Լիլիթ Աղեկյանին առնչվող դեպքի վերաբերյալ«Իրավասու մարմինները պարտավոր են պատշաճ քննարկման առարկա դարձնել անձի բոլոր պնդումները` վատ վերաբերմունքի հանգամանքների առնչությամբ և արդյունքները ներկայացնել հրապարակային»
13:57 12/05/2025Ինձ, հատկապես տղամարդիկ ավելի հաճախ գրում են, թե ինչպե՞ս է քննիչը տարբերելու «սիրահետելը» և «հետամտելը». Սոնա ՂազարյանՍոնա Ղազարյանը նաև մտահոգություն հայտնեց, որ ընտանեկան, կենցաղային բռնության դեպքերով հարուցված վարույթների երեք դեպքից երկուսը կարճվում է՝ ռաաբիլիտացնող հիմքով
13:27 12/05/2025Ամենացածր ռանգի չինովնիկից մինչև ամենաբարձր աստիճանի չինովնիկ այնպիսի վարքագիծ են դրսևորում, որ չի կարող անհետևանք կորել. Իրավապաշտպան«Իսկապես, սա իշխանությունների խնդիրն է։ Իրենց ձեռքում կան գործիքներ, միջոցներ, հնարավորություն, առնվանզ դրա մասին գոնե իրենք էին հայտարարում, որպեսզի կասեցնեն»,- «Մեդիա կենտրոնում» ասուլիսի ժամանակ...
13:06 12/05/2025Նինա Կարապետյանց. Իրենց համար վատ լուր ունեմ, վախենամ իրենց թավիշով չմերժեն«Այս իշխանությանը ևս պետք է ոստիկանություն, որը կկատարի ապօրինի հրահանգներ, որը կգնա բռնության, եթե լրնի բռնություն կիրառելու հրահանգ։ Ես պնդում եմ, որ այդ դաբրոն տրվել է իշխանությունների...
12:33 12/05/2025«Մեռավ, մնաց վրեքներս, չխփեք». Ոստիկանությունում փսխելու աստիճան ծեծել են քաղաքացունՈստիկանության Արմավիրի բաժնի աշխատակիցները հենց իր տանը ծեծի են ենթարկել քաղաքացի Սերգեյ Աբրահամյանին։ «Մի խումբ ոստիկաններ ներս են մտել, պառկացրել գետնին ու կանդալել, ես ասում եմ, ինչի՞ եք...
12:28 12/05/2025Այ սենց՝ ստերով են ինձ ՌԴ-ի գործակալ ներկայացնում՝ իրականությունը ստով քողարկելով. Արթուր ՉախոյանԱյս իշխանությունը տեղեկատվական հիբրիդային պատերազմ է սկսել՝ գործի դնելով ՔՊ-ական պատգամավոր Արմեն Խաչատրյանին
12:06 12/05/2025ՈՒՂԻՂ. Սկոչով փակել են բերանը ու ծեծել. Պատմում է ոստիկանների կողմից բռնության ենթարկված քաղաքացինՍկոչով փակել են բերանը ու ծեծել․ հերթական խոշտանգումը ոստիկանությունում. Արմավիրի ոստիկանությունում բռնության ենթարկված քաղաքացի Սերգեյ Աբրահամյանը մանրամասներ է պատմում իր դեմ ոստիկանների կիրառած...
11:47 12/05/2025ՀՀ ԶՈւ-ում 40 անձի սպանության դեպքերի վարույթներից 12-ը կարճվել է. Արթուր ՊողոսյանՊողոսյանը հայտնեց, որ մահացածներից 4-ը սպա է եղել, 12-ը՝ պարտադիր ժամկետային զինծառայող և 7-ը պայմանագրային, 1-ը պահեստազորային, 6-ը՝ աշխարհազորային, 10-ը քաղաքացիական։
09:03 12/05/2025Միրզոյանական 12-րդ մրցույթին կմասնակցի 20 պատանի կոմպոզիտորՄեկնարկում է Էդվարդ Միրզոյանի անվան պատանի կոմպոզիտորների հանրապետական մրցույթը, որն այս տարի կանցկացվի 12-րդ անգամ: Հայաստանի կոմպոզիտորների միության նախաձեռնությամբ և ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության...
14:54 11/05/2025Ադրբեջանական վանդալիզմի հերթական թիրախը դարձավ Մայրաբերդի (Ասկերանի) հուշահամալիրը. Հովիկ ԱվանեսովՎանդալիզմի այս երկու դեպքը կատարվել է ծանր շինարարական տեխնիկայի օգտագործմամբ:
14:01 11/05/2025Փաստաբան Զարուհի Փոստանջյանի հրապարակման հետ կապված հայտնում եմ, որ տեղեկությունը չի համապատասխանում իրականությանը.Նարեկ ՍարգսյանՆշված անձը քննիչի որոշման հիման վրա ձերբակալվել է և տեղափոխվել Համայնքային ոստիկանության Կումայրիի բաժին
21:34 10/05/2025Լրագրող Լիլիթ Աղեկյանին գիշերազգեստով ու հողաթափերով բերման են ենթարկել ու կալանավորել, սա խայտառակություն է. ԽամոյանԱյսօր «Հայաստան» խմբակցության պատգամավորներ Քրիստինե Վարդանյանն ու Ագնեսա Խամոյանն այցելել են «Աբովյան» քրեակատարողական հիմնարկ, տեսակցել օրերս նախ ձերբակալված, այնուհետև մեկ ամսով կալանավորված...
17:38 10/05/2025Գարեգին Երկրորդը եվրոպացի դատավորների հետ հանդիպմանը խոսել է Բաքվում հայեր գերիների նկատմամբ իրականացվող շինծու դատավարության մասինՄայիսի 10-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում ընդունել է Դատավորների եվրոպական միության (EAJ) տարեկան համաժողովի մասնակիցներին: Այս...
13:46 10/05/2025Կոչ ենք անում միջազգային հանրությանը և ՄԱԿ-ի համապատասխան մարմիններին վերանայել Ադրբեջանի այս որոշումը. ԼՂ փախստականների իրավապաշտպան միությունԼՂ փախստականների իրավապաշտպան միությունը տարածել է հայտարարություն, որտեղ ասված է. «2025 թվականի մայիսի 6-ին ՄԱԿ-ի փախստականների հարցերով գերագույն հանձնակատարի գրասենյակը (UNHCR) Ադրբեջանի...
10:18 10/05/2025Վրարթ ԱԳՆ դիմաց. Վիրավորներից մեկը նախարարության աշխատակից էԱյսօր՝ մայիսի 9-ին, վրաերթ է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 22:10-ի սահմաններում «Chevrolet» մակնիշի ավտոմեքենան Վազգեն Սարգսյան փողոցում՝ ՀՀ Արտաքին գործերի նախարարության դիմաց, վրաերթի է ենթարկել 2...
08:52 10/05/2025Հաքերները զանգվածային կերպով հարձակում են գործում Gmail-ի վրաՀաքերները զանգվածային կերպով հարձակում են գործում Gmail-ի վրա. նրանք կեղծել են Google-ի աջակցության ծառայությունը՝ գաղտնաբառեր գողանալու համար։ Այս մասին հայտնում է Forbes-ը։ Հաքերները էլեկտրոնային...
22:53 09/05/2025Սուտ պնդում է արել՝ Նիկոլ Փաշինյանին վերագրելով «գաղտնի պայմանավորվածություններ եվրոպական դեղագործական ընկերությունների» հետ. Նազելի ԲաղդասարյանՏվյալ հրապարակումն ուղարկվել է իրավապահ մարմիններին

14:08 24/05/2021Омбудсмен Армении: военнослужащие Азербайджана осуществляют зверства, не скрывая своих лицПрактически во всех видеоматериалах азербайджанские военнослужащие, не скрывая своих лиц, совершают зверства в отношении армянских военнослужащих и гражданских лиц, отрезают части их тел, пытают и...
18:30 22/05/2021Лапшин переведет на номер своего счета в Арцахбанке полученные от Баку 30 тыс евроИзвестный путешественник русско-еврейского происхождения, блоггер Александр Лапшин открыл счет в Арцахбанке.
17:34 22/05/2021Журналист Anadolu уволен за вопрос о связях главы МВД Турции с мафиейРанее один из известных турецких криминальных авторитетов Турции Седат Пекер, скрывающийся за границей, разместил в YouTube несколько видеороликов, в которых он обвинил ряд бывших и действующих...
20:26 21/05/2021За сутки в Армении зарегистрировано 13 ДТП: 1 человек погибПо данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, за период с 20 по 21 мая сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыт 71 случай преступления, 2 из которых ‒ ранее совершенные.
20:10 21/05/2021В Иерусалиме задержано 16 человекВ израильской полиции заявили, что взяли под контроль ситуацию на Храмовой горе в Иерусалиме. После пятничного намаза возле мечети Аль-Акса начались волнения, которые затем перекинулись и на другие...
19:53 21/05/2021Азербайджанцы продвинулись на 1,5 км на территории РА, пригрозив применить насилие в отношении армянских военнослужащих - прокуратураВозбуждено уголовное дело по факту драки между военнослужащими ВС РА и Азербайджана на участке села Хознавар в Сюникской области.
17:59 21/05/2021Полученные доказательства подтверждают необходимость предложения ЗПЧ о создании зоны безопасности15 мая Защитник прав человека провел работу по сбору фактов в селе Верин Шоржа общины Варденис Республики Армения, на прилегающих пастбищах, а также в селе Кут общины Гегамасар в связи с грубыми...
16:38 21/05/2021Азербайджан грубо нарушает международные требования прав защиты военнопленных - представитель РА в ЕСПЧПредставитель РА в ЕСПЧ Егише Киракосян сегодня принял докладчика ПАСЕ по вопросам миграции, беженцев и перемещенных лиц Пола Гаву (Ирландия), секретарь комиссии ПАСЕ по миграции Марка Невилла,...
14:15 21/05/2021ДТП на автодороге Ереван-Иджеван: погибли 2 человека21-го мая в 03:11 в Гегаркуникский региональный центр управления в кризисных ситуациях был получен звонок о том, что возле ресторанного комплекса «Арснакар» на автодороге Ереван-Иджеван произошло...
12:35 21/05/2021Суд в Канаде постановил, что Иран, сбив Boeing, совершил терактСуд канадской провинции Онтарио постановил, что Иран, сбив Boeing 737 "Международных авиалиний Украины", совершил теракт, сообщает РИА Новости со ссылкой на телеканал Global News.
12:19 21/05/2021Азербайджанцы 7 минут непрерывно в Шоше вели прицельный огонь по мирному жителю и военнослужащим АО АрцахаУголовное дело возбуждено по факту открытия ВС Азербайджана огня в направлении выполняющего инженерные работы возле села Шош Республики Арцах (НКР) жителя, военнослужащих Армии обороны Арцаха.
11:16 21/05/2021Омбудсмен Армении А.Татоян: Мы не должны позволять усыпить нас ложным азербайджанским миролюбиемЗащитник прав человека (омбудсмен) Армении Арман Татоян пишет: «Мир для нас – наивысшая ценность, однако мы не должны позволять, чтобы нашу бдительность усыпляли ложным азербайджанским миролюбием».
10:51 21/05/2021У Заруи Постанджян после выхода из отдела Полиции резко ухудшилось состояние здоровья, ее доставили в больницу«20 мая полицейские, применяя незаконно силу, лишая незаконно свободы, подвергли приводу адвоката, руководителя партии «Страна абрикоса» Заруи Постанджян, причинив ей телесные повреждения, а также...
16:26 20/05/2021По делу «Лапшин против Азербайджана» ЕСПЧ признал власти Азербайджана виновными в пытках блогера и попытке убийства в тюрьмеЕвропейский суд по правам человека (ЕСПЧ) признал власти Азербайджана виновными в пытках известного блогера и журналиста Александра Лапшина и попытке убить его в бакинской тюрьме.
17:20 19/05/2021ЗПЧ предупреждает власти: делимитацию можно осуществить после создания или хотя бы параллельно с созданием зоны безопасностиЗащитник прав человека Армении Арман Татоян предупреждает органы власти Армении, что делимитация с Азербайджаном без создания зоны безопасности не только не защитит права граждан РА и особенно права...
13:06 19/05/2021Уголовное дело возбуждено по факту отравления людей в СисианеВ период с 9-го по 11 мая с симптомами инфекционного заболевания в медцентр Сисиана обратились жители Сюникской области.
11:12 19/05/2021Надпись #Antinikol_V – на здании центрального отдела Полиции Армении в ЕреванеЭкс-депутат Национального Собрания Армении, председатель общественной организации «Европейская интеграция» Наира Карапетян на своей странице в социальной сети Facebook опубликовала снимок, сопроводив...
20:36 18/05/2021За минувшие сутки в Армении зарегистрировано 11 ДТП: 1 человек погибПо данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, за период с 17 по 18 мая сотрудниками различных подразделений Полиции раскрытօ 68 случаев преступления, 3 из которых ‒ ранее совершенные.
18:38 18/05/2021ЕСПЧ сообщил о получении межгосударственной жалобы Армении против ТурцииРеспублика Армения 9 мая 2021 года представила межгосударственную жалобу в Европейский суд по правам человека (ЕСПЧ) против Турции о совершении Анкарой конвенционных нарушений в ходе 44-дневной войны...
16:05 18/05/2021Жена посла Бельгии в Южной Корее устроила драку в торговом центре в Сеуле и избила продавщицЖена бельгийского посла в Южной Корее устроила драку с сотрудниками торгового центра в Сеуле после того, как ее заподозрили в краже, сообщают СМИ.