18:30 02/04/2025Քրեական գործերով 2024 թվականին վերականգնվել է շուրջ 215 միլիոն դրամ2024 թվականին դատարաններում քննված քրեական գործերով հանցագործությամբ պատճառված ընդհանուր վնասը կազմել է 6 միլիարդ 875 միլիոն 164 հազար դրամ (2023 թվականին՝ 663 միլիոն 495 հազար դրամ), որից 6 միլիարդ...
17:31 02/04/2025Փոխգնդապետ Արա Մխիթարյանին դաժանաբար ծեծի ենթարկելու գործով նոր քննություն կիրականացվի. «Փաստինֆո»Փոխգնդապետ Արա Մխիթարյանին դաժանաբար ծեծի ենթարկելու գործով նոր քննություն կիրականացվի։ Գործի վերանայման հիմքում դրվել է կոմայի մեջ գտնվող Արա Մխիթարյանի մահվան հանգամանքը։ Այս մասին գրում է...
16:43 02/04/2025Կիմա տատիկն ազատ արձակվեց. Փաստաբան«Տատիկների գործով. Կիմա տատիկն ազատ արձակվեց»,-տեղեկացնում է փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը։ Նա մանրամասնում է, որ դատարանը կիրառել է վարչական հսկողություն։ «Ուղիղ 72 ժամ պահեցին։ Մինչև վերջին րոպեն։...
16:35 02/04/2025Մահացության դեպքերի տագնապալի աճ՝ Հայաստանի քրեակատարողական հիմնարկներում2025 թվականի առաջին եռամսյակում Հայաստանի քրեակատարողական հիմնարկներում գրանցվել է մահվան 8 դեպք, որից 4-ը՝ ինքնասպանության։ Վերջին մահը տեղի է ունեցել մարտի 17-ին՝ «Արթիկ» քրեակատարողական...
15:36 02/04/2025Երևանի քրեական ոստիկանները երիտասարդի խուզարկությամբ սինթետիկ թմրամիջոց են հայտնաբերելՔրեական ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության ծառայողները մարտի 31-ինապօրինի թմրամիջոց պահելու և օգտագործելու կասկածանքով մայրաքաղաքի Արմենակյան փողոցում ձերբակալել և վարչություն են տեղափոխել 25-ամյա...
15:33 02/04/2025Բրիտանացի պատգամավորները կառավարությունից պահանջում են ճնշում գործադրել Ադրբեջանի վրա՝ հայ բանտարկյալներին ազատ արձակելու համարՄեծ Բրիտանիայի խորհրդարանի անդամ, Մեծ Բրիտանիայի խորհրդարանում Հայաստանի հետ խորհրդարանական բազմակուսակցական խմբի նախագահ Ջեսիկա Մորդենը, խմբի փոխնախագահներ Ջոն Ուիթինգդեյլը, Կրիս Լոուն և Լորդ Մարկ...
14:38 02/04/2025Բացահայտել ենք ՔՊ վստահված անձանց սխեմատիկ գործունեություն ցուցակերի տեսքով. Գոհար Մելոյան«Պառլամենտարիզմի զարգացման միջազգային կենտրոն» ՀԿ-ն Գյումրու ավագանու արտահերթ ընտրությունների վերաբերյալ ծավալուն զեկույց է ներկայացնելու ԿԸՀ-ին։ Ինչպես լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց...
14:00 02/04/2025ՔՊ-ն ԲԴԽ անդամի 3 թեկնածու է առաջադրել«Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 144-րդ հոդվածի 2-րդ մասի համաձայն` Ազգային ժողովի «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը Բարձրագույն դատական խորհրդի անդամի պաշտոնում առաջացած երեք...
13:43 02/04/2025Անահիտ Խալաթյանն ազատության մեջ էՏատիկների գործով դատարանը մերժել է քննիչի՝ Անահիտ Խալաթյանի նկատմամբ տնային կալանք կիրառելու միջնորդությունը: «Տիկին Անահիտին ազատության մեջ է: Որպես խափանման միջոց դատարանը կիրառել է վարչական...
12:35 02/04/2025Ռուսաստանն արգելել է 81 օտարերկրյա լրատվամիջոցի գործունեությունըՌուսաստանի տարածք այդ օտարերկրյա ռեսուրսների մուտքը սահմանափակվել է
12:12 02/04/2025ՊԵԿ-ը բացահայտել է ստվերային շրջանառության նոր դեպք. պետական բյուջե չի վճարվել շուրջ 8.2 միլիարդ դրամի հարկՊետական եկամուտների կոմիտեի հետաքննության և օպերատիվ հետախուզության վարչությունը, հետամուտ լինելով օրենքով իրեն վերապահված գործառույթների անշեղ կատարմանը, բացահայտել է ստվերային շրջանառության նոր...
11:04 02/04/2025Սուդանի ազգային թանգարանը գրեթե ամբողջությամբ թալանվել էՔաղաքացիական պատերազմից հետո Սուդանի կառավարական ուժերի կողմից մայրաքաղաք Խարթումում վերահսկողություն վերականգնելուց հետո պարզ է դարձել, որ թանգարանները թալանված են։ artguide.com-ի հաղորդմամբ,...
10:11 02/04/2025Կիմա տատիկին մեղադրանք են առաջադրելԳյումրեցի միայնակ ապրող 75-ամյա Կիմա տատիկին երեկ ուշ երեկոյան մեղադրանք են առաջադրել։ Ավելին, փաստաբաններին արգելել են գործի մասին խոսել։ Ռուբեն Մելիքյանն առարկել է այդ որոշման դեմ։ «Գիտեն, որ գործի...
09:20 02/04/2025«Ժողովուրդ». Ինչու Սրբուհի Գալյանը հուզված լքեց ԱԺ նիստերի դահլիճն ու այդպես էլ չվերադարձավՆախարար Գալյանը հուզված լքեց նիստերի դահլիճն ու այդպես էլ չվերադարձավ
22:50 01/04/2025Կիսո՞ւմ է, արդյոք, Հանրային ռադիոյի տնօրենը իր կնոջ մտքերը. Ժաննա ԱլեքսանյանԵթե չի կիսում պարտավոր է հրապարակայնորեն ներողություն խնդրել արցախցիներից և ոչ միայն
20:50 01/04/2025Ռուբեն Վարդանյանի դեմ կրկին «ցուցմունք» են տվելԲաքվում այսօր շարունակվել է Արցախի նախկին պետնախարար, բարերար Ռուբեն Վարդանյանի դեմ շինծու գործով հերթական դատական նիստը։ Նախորդ նիստը տեղի էր ունեցել մարտի 18-ին, որի ընթացում տասից ավելի...
20:02 01/04/2025ՄԻՊ-ը մտահոգիչ է համարում վերջին օրերին լայն տարածում ստացած խտրական խոսույթըՄարդու իրավունքների պաշտպան Անահիտ Մանասյանը խիստ մտահոգիչ է համարում վերջին օրերին լայն տարածում ստացած խտրական խոսույթը, այդ թվում` կանանց թիրախավորող: Այս մասին նշված է ՄԻՊ-ի տարածած...
19:10 01/04/2025Դատախազությունը քրեական վարույթ է նախաձեռնել Վարդան Ղուկասյանին վերագրվող ձայնագրության առնչությամբԳյումրիի արտահերթ ընտրություններից առաջ` քարոզարշավի ընթացքում, ձայնագրություն էր տարածվել «Կոմունիստական կուսակցության» քաղաքապետի թեկնածու Վարդան Ղուկասյանի վերաբերյալ, որտեղ, ըստ այդ...
18:08 01/04/2025Վրաստանում «գենդեր» բառն իսպառ վերանում է օրենքներից«Վրացական երազանք»-ի միակուսակցական խորհրդարանը երրորդ ընթերցմամբ հավանություն է տվել գործող 15 օրենքներից «գենդեր» բառի իսպառ վերացման օրենքին: Այս մասին գրում է «Ալիք մեդիան»։ «Գենդերային...
18:00 01/04/2025Ավելացել են Հայաստանի պետական սահմանն ապօրինի հատելու դեպքերը2024 թվականին արձանագրվել է Հայաստանի պետական սահմանն ապօրինի հատելու դեպքերի աճ: 2024 թվականին արձանագրվել է պետական սահմանն ապօրինի հատելու 160 դեպք՝ 2023 թվականի 78 դեպքի դիմաց.

22:55 19/02/2021Г.Мелоян: Неизвестно, на каком основании, в рамках чего я и А. Элибегова вообще могли оказаться в СНБСегодня сотрудники СНБ провели обыск в рабочих кабинетах соучредителя, исполнительного директора общественной организации «Международный центр развития парламентаризма», эксперта по конституционному...
22:31 19/02/2021Арман Сагателян: СНБ Армении проводит репрессивные действия«Сегодня мы имеем дело с репрессивными действиями. Не обращая внимания на ситуацию в стране, СНБ занята абсурдными вещами, проводя репрессивные действия против лиц, которые, может быть, неугодны...
22:16 19/02/2021Арпине Ованнисян: Подвергая приводу Карена Бекаряна, Анжелу Элибегову, Ара Сагателяна, думаешь изменить историю?Экс-министр юстиции Армении, экс-вице-спикер НС РА Арпине Ованнисян, коснувшись проведенных Службой национальной безопасности РА обысков и привода в СНБ ряда экспертов, пишет: «Эй, верховный главный...
22:07 19/02/2021Адвокат: Ара Сагателян подвергнут приводу в СНБ АрменииСотрудники Службы национальной безопасности Армении подвергли приводу бывшего руководителя аппарата Национального Собрания Ара Сагателяна.
20:49 19/02/2021Адвокат: Карена Бекаряна лишают права на защитуСоучредителя «Каряк медиа», политического аналитика Карена Бекаряна служащие СНБ в масках из дома подвергли приводу в Службу национальной безопасности однако адвокату создают препятствия для входа в...
20:42 19/02/2021Грант Мелик-Шахназарян: «Мы поняли, что они – слуги предателя. Но вот настолько – всей душой и всем сердцем?..»Политолог Грант Мелик-Шахназарян пишет: СНБ подвергла приводу Карена Бекаряна. В масках, с вооруженными служащими и т. д. Также был произведен обыск в его доме. Были конфискованы телефоны, компьютер...
20:13 19/02/2021Карен Бекарян подвергнут приводуПредставители Службы национальной безопасности Армении проводят обыск в квартире соучредителя «Каряк медиа», аналитика Карена Бекаряна.
18:10 19/02/2021Юрист: СМИ – вновь под угрозойЮрист Роберт Айрапетян пишет: «На едином веб-сайте для публикации правовых актов E-draft.am по предложению прокуратуры вынесен на обсуждение законопроект о внесении дополнения в Уголовный кодекс РА,...
17:08 19/02/2021ЕСПЧ признал неприемлемой жалобу гражданина Азербайджана против АрменииЕвропейский суд по правам человека (ЕСПЧ) 18 февраля 2021 года огласил решение по жалобе «Самадов против Армении» (жалоба № 36606/08).
16:31 19/02/2021Депутаты НС Армении от фракции «Мой шаг» термин «анонимный источник» поменяют на «неустановленный источник»В Национальное Собрание Армении были приглашены Защитник прав человека Арман Татоян и представители аппарата структуры.
15:32 19/02/2021Давид Галстян: Мое незаконное уголовное преследование спонсируется людьми, которые не смогли заработать на поставкахДавид Галстян, более известный в обществе как Патрон Даво и занимающимся куплей и продажей оружия, выступил с заявлением, в котором говорится: «Дорогие соотечественники!
10:13 19/02/2021Защитник прав человека: Цель ясна: даже один выстрел нарушает тишину и покой сельчанЗащитник прав человека Арман Татоян распространил заявление, в котором говорится: «В последнее время появились сообщения о том, что выстрелы, совершаемые азербайджанскими военными возле приграничных...
20:45 18/02/2021СК: В качестве меры пресечения в отношении главы Мегри был избран залог в размере 4 млн драмовВ результате следственных и других судебных действий, проведенных по уголовному делу, расследуемому в Сюникском областном следственном управлении Следственного комитета РА, а также в результате...
19:02 18/02/2021Убийство с ограблением в городе Каджаране18 февраля в районе 01:00 в подвале одного из домов на улице Абовяна в Каджаране было обнаружено тело 58-летнего жителя этого же дома с многочисленными царапинами и кровоподтеками на голове и других...
18:09 18/02/2021Варосян об обвинении мэра Мегри: Как он не провалился под землю, когда писал этот фельетон?Известный адвокат Ерванд Варосян, ранее защищавший интересы Никола Пашиняна, коснувшись уголовного дела, возбужденного против мэра Мегри, пишет: «Теперь они преследуют главу мегринской общины Мхитара...
16:06 18/02/2021Атанесян: Без согласия ВСС в отношении судьи осуществляется судебное преследованиеАдвокат Тигран Атанесян пишет: «Специальная следственная служба Армении еще в прошлом году возбудила уголовное дело по статье 308 Уголовного кодекса РА по факту предполагаемого совершения нарушения...
13:25 18/02/2021Испания: протесты против ареста рэпера переросли в беспорядкиВ Испании в ночь на четверг протесты против ареста рэп-музыканта Пабло Хаселя переросли в беспорядки в крупных городах страны, сообщает "Би-би-си".
12:18 18/02/2021В Беларуси журналистки получили по 2 года колонии за стрим митингаЖурналистки Дарья Чульцова и Екатерина Андреева получили по два года лишения свободы, сообщается в четверг телеграм-канале Белорусской ассоциации журналистов.
11:41 18/02/2021Жители Сюника бьют тревогу: ВС Азербайджана вели стрельбу и во время сельскохозяйственных работВизит рабочей группы под руководством Защитника прав человека (омбудсмена) Республики Армения Армана Татояна в город Капан, села Неркин Ханд, Шикаох, Срашен Сюникской области, совершенный 16...
20:27 17/02/2021Адвокат: Требование не проводить выборов в Арцахе исходило от АзербайджанаАдвокат Амрам Макинян пишет: «Первые «ласточки» утраты суверенитета Арцаха… Фактически, президент Республики Арцах Араик Арутюнян 17 февраля подписал указ, согласно которому в общинах Арцаха до 1...