18:30 02/04/2025Քրեական գործերով 2024 թվականին վերականգնվել է շուրջ 215 միլիոն դրամ2024 թվականին դատարաններում քննված քրեական գործերով հանցագործությամբ պատճառված ընդհանուր վնասը կազմել է 6 միլիարդ 875 միլիոն 164 հազար դրամ (2023 թվականին՝ 663 միլիոն 495 հազար դրամ), որից 6 միլիարդ...
17:31 02/04/2025Փոխգնդապետ Արա Մխիթարյանին դաժանաբար ծեծի ենթարկելու գործով նոր քննություն կիրականացվի. «Փաստինֆո»Փոխգնդապետ Արա Մխիթարյանին դաժանաբար ծեծի ենթարկելու գործով նոր քննություն կիրականացվի։ Գործի վերանայման հիմքում դրվել է կոմայի մեջ գտնվող Արա Մխիթարյանի մահվան հանգամանքը։ Այս մասին գրում է...
16:43 02/04/2025Կիմա տատիկն ազատ արձակվեց. Փաստաբան«Տատիկների գործով. Կիմա տատիկն ազատ արձակվեց»,-տեղեկացնում է փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը։ Նա մանրամասնում է, որ դատարանը կիրառել է վարչական հսկողություն։ «Ուղիղ 72 ժամ պահեցին։ Մինչև վերջին րոպեն։...
16:35 02/04/2025Մահացության դեպքերի տագնապալի աճ՝ Հայաստանի քրեակատարողական հիմնարկներում2025 թվականի առաջին եռամսյակում Հայաստանի քրեակատարողական հիմնարկներում գրանցվել է մահվան 8 դեպք, որից 4-ը՝ ինքնասպանության։ Վերջին մահը տեղի է ունեցել մարտի 17-ին՝ «Արթիկ» քրեակատարողական...
15:36 02/04/2025Երևանի քրեական ոստիկանները երիտասարդի խուզարկությամբ սինթետիկ թմրամիջոց են հայտնաբերելՔրեական ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության ծառայողները մարտի 31-ինապօրինի թմրամիջոց պահելու և օգտագործելու կասկածանքով մայրաքաղաքի Արմենակյան փողոցում ձերբակալել և վարչություն են տեղափոխել 25-ամյա...
15:33 02/04/2025Բրիտանացի պատգամավորները կառավարությունից պահանջում են ճնշում գործադրել Ադրբեջանի վրա՝ հայ բանտարկյալներին ազատ արձակելու համարՄեծ Բրիտանիայի խորհրդարանի անդամ, Մեծ Բրիտանիայի խորհրդարանում Հայաստանի հետ խորհրդարանական բազմակուսակցական խմբի նախագահ Ջեսիկա Մորդենը, խմբի փոխնախագահներ Ջոն Ուիթինգդեյլը, Կրիս Լոուն և Լորդ Մարկ...
14:38 02/04/2025Բացահայտել ենք ՔՊ վստահված անձանց սխեմատիկ գործունեություն ցուցակերի տեսքով. Գոհար Մելոյան«Պառլամենտարիզմի զարգացման միջազգային կենտրոն» ՀԿ-ն Գյումրու ավագանու արտահերթ ընտրությունների վերաբերյալ ծավալուն զեկույց է ներկայացնելու ԿԸՀ-ին։ Ինչպես լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց...
14:00 02/04/2025ՔՊ-ն ԲԴԽ անդամի 3 թեկնածու է առաջադրել«Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 144-րդ հոդվածի 2-րդ մասի համաձայն` Ազգային ժողովի «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը Բարձրագույն դատական խորհրդի անդամի պաշտոնում առաջացած երեք...
13:43 02/04/2025Անահիտ Խալաթյանն ազատության մեջ էՏատիկների գործով դատարանը մերժել է քննիչի՝ Անահիտ Խալաթյանի նկատմամբ տնային կալանք կիրառելու միջնորդությունը: «Տիկին Անահիտին ազատության մեջ է: Որպես խափանման միջոց դատարանը կիրառել է վարչական...
12:35 02/04/2025Ռուսաստանն արգելել է 81 օտարերկրյա լրատվամիջոցի գործունեությունըՌուսաստանի տարածք այդ օտարերկրյա ռեսուրսների մուտքը սահմանափակվել է
12:12 02/04/2025ՊԵԿ-ը բացահայտել է ստվերային շրջանառության նոր դեպք. պետական բյուջե չի վճարվել շուրջ 8.2 միլիարդ դրամի հարկՊետական եկամուտների կոմիտեի հետաքննության և օպերատիվ հետախուզության վարչությունը, հետամուտ լինելով օրենքով իրեն վերապահված գործառույթների անշեղ կատարմանը, բացահայտել է ստվերային շրջանառության նոր...
11:04 02/04/2025Սուդանի ազգային թանգարանը գրեթե ամբողջությամբ թալանվել էՔաղաքացիական պատերազմից հետո Սուդանի կառավարական ուժերի կողմից մայրաքաղաք Խարթումում վերահսկողություն վերականգնելուց հետո պարզ է դարձել, որ թանգարանները թալանված են։ artguide.com-ի հաղորդմամբ,...
10:11 02/04/2025Կիմա տատիկին մեղադրանք են առաջադրելԳյումրեցի միայնակ ապրող 75-ամյա Կիմա տատիկին երեկ ուշ երեկոյան մեղադրանք են առաջադրել։ Ավելին, փաստաբաններին արգելել են գործի մասին խոսել։ Ռուբեն Մելիքյանն առարկել է այդ որոշման դեմ։ «Գիտեն, որ գործի...
09:20 02/04/2025«Ժողովուրդ». Ինչու Սրբուհի Գալյանը հուզված լքեց ԱԺ նիստերի դահլիճն ու այդպես էլ չվերադարձավՆախարար Գալյանը հուզված լքեց նիստերի դահլիճն ու այդպես էլ չվերադարձավ
22:50 01/04/2025Կիսո՞ւմ է, արդյոք, Հանրային ռադիոյի տնօրենը իր կնոջ մտքերը. Ժաննա ԱլեքսանյանԵթե չի կիսում պարտավոր է հրապարակայնորեն ներողություն խնդրել արցախցիներից և ոչ միայն
20:50 01/04/2025Ռուբեն Վարդանյանի դեմ կրկին «ցուցմունք» են տվելԲաքվում այսօր շարունակվել է Արցախի նախկին պետնախարար, բարերար Ռուբեն Վարդանյանի դեմ շինծու գործով հերթական դատական նիստը։ Նախորդ նիստը տեղի էր ունեցել մարտի 18-ին, որի ընթացում տասից ավելի...
20:02 01/04/2025ՄԻՊ-ը մտահոգիչ է համարում վերջին օրերին լայն տարածում ստացած խտրական խոսույթըՄարդու իրավունքների պաշտպան Անահիտ Մանասյանը խիստ մտահոգիչ է համարում վերջին օրերին լայն տարածում ստացած խտրական խոսույթը, այդ թվում` կանանց թիրախավորող: Այս մասին նշված է ՄԻՊ-ի տարածած...
19:10 01/04/2025Դատախազությունը քրեական վարույթ է նախաձեռնել Վարդան Ղուկասյանին վերագրվող ձայնագրության առնչությամբԳյումրիի արտահերթ ընտրություններից առաջ` քարոզարշավի ընթացքում, ձայնագրություն էր տարածվել «Կոմունիստական կուսակցության» քաղաքապետի թեկնածու Վարդան Ղուկասյանի վերաբերյալ, որտեղ, ըստ այդ...
18:08 01/04/2025Վրաստանում «գենդեր» բառն իսպառ վերանում է օրենքներից«Վրացական երազանք»-ի միակուսակցական խորհրդարանը երրորդ ընթերցմամբ հավանություն է տվել գործող 15 օրենքներից «գենդեր» բառի իսպառ վերացման օրենքին: Այս մասին գրում է «Ալիք մեդիան»։ «Գենդերային...
18:00 01/04/2025Ավելացել են Հայաստանի պետական սահմանն ապօրինի հատելու դեպքերը2024 թվականին արձանագրվել է Հայաստանի պետական սահմանն ապօրինի հատելու դեպքերի աճ: 2024 թվականին արձանագրվել է պետական սահմանն ապօրինի հատելու 160 դեպք՝ 2023 թվականի 78 դեպքի դիմաց.

16:43 18/02/2016Registration and Provision of Drugs will be Toughened by Law: Minister of HealthThe Minister of Health of the Republic of Armenia Armen Muradyan today during a meeting with the reporters expressed his hope that this year a bill “On Medicines” will be passed in the second reading.
18:17 17/02/2016American judge orders Apple to help FBI break into iPhone belonging to attackerAn American judge ordered Apple to help the FBI break into an iPhone belonging to one of the attackers in the San Bernardino shooting that killed 14 people, Agence France-Presse (AFP) reports .
18:09 17/02/201623 Tons of Margarine Imported to Armenia Has Been StolenA truck has been stolen in Saint Petersburg. It was loaded with 23 tons of margarine, which was to transfer to Armenia, according to Russian media. The 42 year old driver, who is from city of Tver,...
18:01 16/02/2016Using Cell Phone Numbers for Commercial Purposes is Illegal: Shushan DoydoyanThe agency for personal data protection is taking up the duty of dealing with the cases connected with the advertising agencies having access to the citizens’ cell phone numbers which they use for...
17:50 15/02/2016288.0 kg of Sevan’s "whitefish" were confiscated from the illegal selling placesDuring the inspections implemented by the State Environmental Inspectorate of the Ministry of Nature Protection of the RA, a number of violations were revealed.
11:19 13/02/2016European Court renders another verdict against Azerbaijan for violation of rights of participants of 2011 Baku demonstrationThe European Court of Human Rights in Strasburg recently announced a decision on several cases concerning the dispersal of demonstrations and protests, which took place in Azerbaijan in 2011.
19:36 12/02/2016Z. Hovhannisyan: So As Not to Deteriorate the Situation, We Need to Adopt a Law on Domestic ViolenceIf there was a law on domestic violence, we wouldn’t have witnessed a few tragic cases. During a meeting on topic of “Domestic Violence and Law Enforcement in Armenia” hosted at Media Center...
17:24 12/02/2016Georgi Kutoyan has been Appointed Director of the National Security ServiceGeorgi Kutoyan has been dismissed from his late position of deputy prosecutor general of the Republic of Armenia by the decree of the President of the Republic of Armenia Serzh Sargsyan, according to...
16:51 12/02/2016Arman Tatoyan has Overcome the First HurdleToday the Standing Committee on State and Legal Affairs elected Arman Tatoyan as Deputy Minister of Justice with the majority of votes of 7 and his candidacy will be presented for Ombudsman during...
15:40 12/02/2016Azerbaijan authorities ban gravely ill political prisoners Leyla and Arif Yunus from leaving country for medical treatmentAzerbaijan banned prominent rights activists Leyla and Arif Yunus from leaving the country for medical treatment, Agence France-Presse (AFP) reports.
18:43 09/02/20163 candidates for Armenian ombudsman officially nominatedThree candidates for Armenia’s Human Right Defender (Ombudsman) have been proposed to the National Assembly’s Standing Committee on State and Legal Affairs.
22:00 08/02/2016German tourist who climbed the Great Pyramid ‘banned’ from entering EgyptEgypt’s Ministry of Antiquities has banned 18-year-old German tourist Andrej Ciesielski from entering Egypt ever again for illegally scaling the Great Pyramid of Giza, according to...
17:12 08/02/2016Two candidates for Armenian ombudsman proposed so farTwo candidates for Armenia’s ombudsman (human rights defender) have been proposed so far to National Assembly’s Standing Committee on State and Legal Affairs, Panorama.am learned from the standing...
14:50 06/02/2016SPv Vedomosti: Azerbaijan border service spoiled many Russians’ passports during European Games in BakuA journalist from St. Petersburg, Russia, suddenly and unexplainably suffered from the first ever European Games Baku hosted last summer, according to the website of the Sankt-Peterburgskie Vedomosti...
12:20 06/02/2016Speech of Constitutional Court Chairman Gagik Harurtyunyan on 20th anniversary of Court’s formationChairman of Armenia’s Constitutional Court Gagik Harurtyunyan delivered a speech at the festive event on February 5 to mark the 20th anniversary of the formation of the Constitutional Court.
18:58 05/02/2016Julian Assange decision by UN panel ridiculous, says HammondThe foreign secretary has branded as "ridiculous" a UN panel's ruling that Julian Assange be allowed to go free, as the Wikileaks founder demanded the decision be respected, the BBC reported.
13:51 05/02/2016Political prisoner Intigam Aliyev receives international award for defending human rights in repressive AzerbaijanIntigam Aliyev, an Azerbaijani human rights lawyer, was granted Human Rights Award of the Council of Bars and Law Societies of Europe (CCBE).
11:44 05/02/2016ECHR finds violation of rights of only Talysh newspaper’ editor-in-chief Hilal Mammadov sentenced in AzerbaijanThe European Court of Human Rights (ECHR) voiced its decision over an application against Azerbaijan finding a violation of the rights of the editor-in-chief of the Talysh newspaper Tolishi Sado,...
14:50 03/02/2016Georgy Kutoyan appointed deputy prosecutor general of ArmeniaBy a decree of Armenian President Serzh Sargsyan, Georgy Kutoyan has been appointed a deputy prosecutor general of Armenia, the presidential press service said.
17:01 02/02/2016Parliament of Armenia determines ombudsman appointment procedure – ‘taking opposition’s opinion into account’Armenia’s National Assembly (NA) adopted today by a majority of votes a bill on amendments to the NA decision on the number, names, and scope of activity of the committees of the National Assembly of...