11:20 10/09/2015Օդի ջերմաստիճանը կնվազիԱյսօր և վաղը ցերեկը Երևանում կգրանցվի +36 աստիճան տաքություն:
11:00 09/09/2015Եղիզաբեթ Երկրորդը կդառնա Բրիտանիայի պատմության մեջ ամենաերկար կառավարող միապետըՆա գահ է բարձրացել 1952 թ. փետրվարի 6-ին, թագադրվել է 1953 թ. հունիսի 2-ին։
11:19 08/09/2015Արթուր Ալեքսանյանը՝ աշխարհի կրկնակի չեմպիոն (Լուսանկարներ)Հայաստանցի մարզիկը 3:0 հաշվով հաղթանակ տոնեց Իրանը ներկայացնող Ղասեմ Ռեզաեի նկատմամբ:
14:40 05/09/2015Հունգարիայից Ավստրիա միգրանտների հոսքը կարող է այսօր հասնել 10 հազարիՇուրջ 4 հազար փախստականներ արդեն Հունգարիայից հատել են Ավստրիայի սահմանը
10:01 05/09/2015Կեսգիշերն անց Ազգային ժողովի հատուկ նիստ է գումարվելԱզգային ժողովի պայմանական հատուկ նիստը գումարվել է «Շանթ-2015» ռազմավարական հրամանատարաշտաբային զորավարժության շրջանակում
10:47 04/09/2015100-ից ավել հրավիրյալ, 80-ից ավել կազմակերպություն. Սահմանադրության նախագիծը քննարկվելու է ԱԺ-ումՍահմանադրության նախագիծը քննարկվելու է ԱԺ-ում
20:23 03/09/2015Ալի Խամենեի. Եթե պետք է պատժամիջոցները պահպանվեն, ապա ինչո՞ւ էինք բանակցում«Եթե պետք է պատժամիջոցները պահպանվեն, ապա ինչո՞ւ էինք բանակցում»,-այդ մասին իրանական «ԻՍՆԱ» լրատվական գործակալության հաղորդմամբ՝ հայտարարել է ԻԻՀ հոգևոր առաջնորդ Ալի Խամենեին: Իրանի հոգևոր առաջնորդն...
16:02 03/09/2015Փախստականների ճգնաժամ. «Բոլորն ուզում են Գերմանիա մեկնել»«Բոլորն ուզում են Գերմանիա մեկնել»
09:09 02/09/2015Սիրիահայը վաճառում է իր գանձերից մեկը՝ Էդուարդ Իսաբեկյանի «Գոմշակռիվ Իգդիրում» կտավը«Նա Իսաբեկյանի ստեղծագործությունը համարել է իր ունեցած գանձերից մեկը ու բերել է Հայաստան՝ վաճառելու և գոյատևելու համար»
14:12 01/09/2015Ռոստովում ձերբակալվել է հայ երիտասարդին ծեծի ենթարկածներից մեկըԲերման ենթարկվածը 46 ամյա ոմն Անդրեյ Զ-ն է, ում հարցաքննության ընթացքում մատնացույց են արել միանգամից մի քանի վկաներ
12:14 01/09/2015Վարչապետ. Արփինե Հովհաննիսյանն արդարադատության նախարարի թեկնածուներից էԿառավարության ղեկավարի խոսքով, նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ կքննարկեն, որոշում կկայացնեն և առաջիկա 10-15 օրերի ընթացքում կնշանակեն արդարադատության նոր նախարար
13:32 31/08/2015Արոնյանը 7-րդ տուրից հետո դարձել է մրցաշարի միանձնյա առաջատարԼևոն Արոնյանը սև խաղաքարերով մրցել է ամերիկացի Հիկարու Նակամուրայի հետ:
11:33 31/08/2015Ադրբեջանցիներն առաջին անհրաժեշտության ապրանքներ գնելու համար հասնում են ԻրանՏնտեսական հարցերով ադրբեջանցի փորձագետների կանխատեսմամբ՝ այս գործընթացն ավելի կվատթարացնի Ադրբեջանի տնտեսության վիճակը:
13:35 29/08/2015Արձակուրդի վերջին օրերն արթնացեք աշխատանքային գրաֆիկով. մասնագետ«Հայաստանում սովոր են անկանոն ապրելուն և օրգանիզմը մի տեսակ ադապտացված է դրան, պետք է ավելի ուշադիր լինել»:
11:11 29/08/2015Ստամբուլում կառուցված հայկական դպրոցի շենքը շահագործման կհանձնվի այս տարի2015-2016 թվականից դպրոցում կրթություն են ստանալու 3 տարիքային խումբ՝ ընդհանուր 500 աշակերտ:
11:10 28/08/2015Արամ Խաչատրյանի անվան փառատոն. «Բոլոր արտիստները հասկանում են, թե ինչ կարևոր տարի է մեզ համար»«Բոլոր արտիստները հասկանում են, թե ինչ կարևոր տարի է մեզ համար»:
11:00 28/08/2015Իրանում նկարահանել են երկրի պատմության մեջ ամենաթանկ ֆիլմըԻրանում նկարահանվել է այդ երկրի կինոյի պատմության մեջ ամենաթանկարժեք ֆիլմը: «Մուհամեդ.աստծո բանագնացը» ֆիլմը նկարահանվել է 7 տարի, արժեցել է 40 միլիոն դոլար: Այս մասին գրում է Բի-Բի-Սի-ն: Ռեժիսոր...
12:05 27/08/2015Իրարանցում «Զվարթնոց» օդանավակայանում. Երևան-Վիեննա թռիչքը չի իրականացվելԵրևան-Վիեննա թռիչքը չի իրականացվել:
13:45 26/08/2015«Հայոց ցեղասպանության ականատեսը». Արմին Վեգների ցուցահանդեսը` ՍտոկհոլմումՍտոկհոլմի Ռազմական թանգարանում բացվել է «Արմին Վեգներ. Հայոց ցեղասպանության ականատեսը» խորագրով ցուցահանդեսը, որում ներկայացվել են Վեգների շուրջ երեք տասնյակ լուսանկարներ հեղինակի գրառումներով և...

17:48 07/09/2012Венгерские СМИ активно освещают митинг против экстрадиции Сафарова в Будапеште«Требуем, чтобы венгерское правительство немедленно принесло извинения Армении, пусть между народами отныне не будет противоречий»
13:20 07/09/2012Церковь Сурб Хач на острове Ахтамар готова к предстоящей литургииКак сообщает информационный сайт «Ermenihaber.am», подготовительные работы к предстоящей 9 сентября литургии в армянской церкви Сурб Хач на острове Ахтамар завершились, и церковь готова к литургии.
12:48 07/09/2012Перепуганные власти Азербайджана прячут Рамиля Сафарова даже от его отца«Он не приходит домой. И я не знаю, где он находится. Не знаю, где находится его новая квартира. Он и не звонит», - заявил отец Сафарова.
14:27 06/09/2012В Азербайджане готовят теракт против сборной Израиля по футболу. Данные израильских спецслужбПо прибытии израильского рейса в Баку, аэропорт был оцеплен крупными силами азербайджанских служб безопасности...
12:40 06/09/2012Иранский сайт: Азербайджан отвечает неблагодарностью на добрую волю, проявленную ИраномАзербайджан пытается спекулировать фактом освобождения двух своих граждан Ираном, привязав его к теме экстрадиции Рамиля Сафарова, убившего армянского офицера.
11:25 06/09/2012Прибывшего в Ереван генсека НАТО у здания ЕГУ встретили с восклицаниями «Позор!», «Справедливость!»Посетившего Ереванский государственный университет генерального секретаря НАТО студенты-участники акции протеста у центрального здания вуза встретили с восклицаниями «Позор!», «Справедливость!».
17:40 05/09/2012ДТП на территории ереванского аэропорта «Звартноц». В перевернувшемся LEXUS нашли оружие (ВИДЕО)Получивший травмы водитель был госпитализирован.
12:23 05/09/2012Анна Эшу: Правительство Азербайджана должно срочно изменить свое решение о помиловании СафароваСопредседатель и сооснователь группы поддержки религиозных меньшинств на Ближнем Востоке Анна Г.Эшу распространила заявление в связи с экстрадицией азербайджанского преступника Рамиля Сафарова и...
13:55 04/09/2012Власти Азербайджана в страхе за жизнь Сафарова: его дом оцеплен полицией и силами МНБУ дома Сафарова установлен контрольно-пропускной пункт полиции. В дом впускают только лиц, лично знакомых с членами семьи.
13:00 04/09/2012В канун муниципальных выбор в Армении АРФД объявила войну местным «авторитетам»Верховный орган АРФ «Дашнакцутюн» распространил заявление, в котором выступил с осуждением «беззаконий и случаев запугивания в связи с выборами в органы местного самоуправления».
15:15 03/09/2012Иранские СМИ активно публикуют заявление посла Армении в Иране с осуждением Азербайджана«Оправдывая убийцу Рамиля Сафарова, Азербайджан демонстрирует нежелание продолжать переговорный процесс по мирному урегулированию карабахской проблемы».
14:03 01/09/2012Венгрия продается на eBayСимволичный лот под названием «Венгрия» выставлен на продажу до 10 сентября 2012 года. И в данный момент максимальная предложенная сумма – 31 доллар.
13:03 31/08/2012Офис омбудсмена Армении «бросает вызов» Генеральной прокуратуреОфис Защитника прав человека в Армении распространил сегодня заявление, согласно которому «в результате изучения направленных омбудсмену уголовных дел выяснилось, что по шести из них прокуратура...
12:00 31/08/2012Глава МИД Турции Ахмет Давутоглу призвал Совбез ООН срочно вмешаться в вопрос Сирии«Не будет ли мучить нас совесть, если мы ничего не сделаем?» – заявил министр иностранных дел Турции.
10:21 31/08/2012Мероприятия к 20-летию формирования ВС Армении продолжаются: в Ванадзоре откроется сквер АзатамартиковВ рамках программы мероприятий к 20-летию формирования Вооруженных сил Армении в Ванадзоре состоится церемония основания сквера Азатамартиков (борцов освободительной войны в Нагорном Карабахе).
15:15 30/08/2012Действующие во Франции турецкие организации выступают против включения темы Геноцида армян в школьные учебникиФакт включения в этом учебном году темы Геноцида армян в учебники по истории и географии для средних школ Франции вызвал недовольство турецких организаций Франции.
13:15 30/08/2012Международный день пропавших без вести. В Армении правозащитники призывают срочно принять новый законопроектВанадзорский офис ХГА отмечает, что приветствует разработанный законопроект и подчеркивает, что его принятие носит более чем срочный характер.
12:40 30/08/2012Офис омбудсмена Армении активно готовится к предстоящим муниципальным выборамОфис Защитника прав человека Армении намерен развернуть активную деятельность на предстоящих муниципальных выборах в республике.
17:03 29/08/2012Армянская общественность обсуждает вопрос подвоха на церемонии открытия Шахматной Олимпиады в ТурцииВ титрах под фотографией 9-го чемпиона мира по шахматам Тиграна Петросяна значилось имя – Ефим Боголюбов.
12:40 28/08/2012После разрушения армянской церкви Сурб Аствацацин на горе Марута Турции напомнили ее обязательства по Лозаннскому договоруПредседатель Союза Азиз Дагджин в заявлении выразил обеспокоенность по поводу разрушения армянских церквей провинции Батман.