11:38 26/08/2015ԱԺ-ում կանցկացվեն սահմանադրական փոփոխությունների նախագծի վերաբերյալ լսումներՆախքան լսումները խորհրդարանական խմբակցությունները կարող են հանդիպել մասնագիտական հանձնաժողովի հետ.
13:30 25/08/2015ԳՆ. Միջազգային բորսաններում կաթի, պանիրի, ցորենի գները նվազում ենՄիջազգային բորսաններում կաթի, պանիրի, ցորենի գները նվազում են:
11:00 24/08/2015ԼՂՀ ՊՆ. Փոխհրաձգությունների արդյունքում հակառակորդը տվել է առնվազն 4 զոհ և 15-ից ավելի վիրավորներՓոխհրաձգությունների արդյունքում հակառակորդը տվել է առնվազն 4 զոհ և 15-ից ավելի վիրավորներ
11:26 22/08/2015«Քամփ Արմեն»-ի համար պայքարող երիտասարդներն իրենց աջակցելու կոչ են արել«Առաջինն ինչ մեզ անհրաժեշտ է, դա հոգեւոր աջակցութիւնն է: Երկրորդը՝ նիւթական»:
10:17 21/08/2015Նախագահը հանձնարարել է ուսումնասիրել Հայրապետյանի և Սեդրակյանի անունների հետ կապված միջադեպերը. ՇարմազանովՆախագահը հանձնարարել է ուսումնասիրել:
13:13 20/08/2015Իրանում Թուրքիայի դեսպանին կրկին կանչել են ԱԳՆ«Իրանում Թուրքիայի դեսպան Ռեզա Հաքան Թեքինին երկրորդ անգամ կանչել են ԱԳ նախարարություն»,-այդ մասին հաղորդում է իրանական «ԻՍՆԱ» լրատվական գործակալությունը: Համաձայն հաղորդագրության՝ Թուրքիայի...
12:23 20/08/2015Ղազախական թենգեն մեկ օրում արժեզրկվել է 35 տոկոսովՂազախստանի տնտեսությունը մեծապես կախված է նավթի արտահանումից:
13:32 19/08/2015«Լիվերպուլը» Մխիթարյանի կարիքն ունի«Կարմիրները» մտադիր են հայ ֆուտբոլիստի տրանսֆերի համար Դորտմունդի «Բորուսիային» առաջարկել 21,5 մլն եվրո:
13:36 18/08/2015Դավութօղլուին չի հաջողվել կոալիցիոն կառավարություն կազմելԹուրքիայի վարչապետ Ահմեդ Դավութօղլուին չի հաջողվել կոալիցիոն կառավարություն կազմել: Այս մասին հայտնում է «Անադոլու» գործակալությունը` հղում անելով Թուրքիայի վարչապետի մամուլի գրասենյակին: Այսօր...
12:00 18/08/2015Հայր Զաքարիա. Դիվերսիայի հետևանքով վիրավորված սարկավագի վիճակը կայուն է«Արդեն վիրահատվել է, հույս ունենք, որ կամաց-կամաց պիտի իսկապես ապաքինվի»:
13:08 17/08/2015Դեսպան. Հայաստանը պատրաստ է ակտիվորեն համագործակցել Իրանի հետ ՏՏ ոլորտումՀայաստանը պատրաստ է ակտիվորեն համագործակցել Իրանի հետ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և ճարտարագիտության ոլորտում: Այս մասին ԻԻՀ կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Մահմուդ Վայեզիի հետ հանդիպմանն...
11:50 17/08/2015Քեսաբում նշել են Խաղողօրհնեքը (Լուսանկարներ)«Քեսաբը վերականգնվում է, մարդիկ վերականգնում ու վերանորոգում են իրենց տները»:
11:25 17/08/2015Օդի ջերմաստիճանը կնվազի, այնուհետև կբարձրանաՕգոստոսի 17-21-ին հանրապետության տարածքը կգտնվի արևադարձային տաք օդային հոսանքների ազդեցության գոտում, հատկապես հովտային գոտիներում սպասվում է բարձր ջերմային ֆոն և բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակ,...
12:51 15/08/2015Վիկտոր Ցոյի մահվանից անցել է 25 տարի (լուսանկարներ, տեսանյութ)Արդեն քառորդ դար Ցոյը չկա, բայց նրա և նրա հիմնադրած «Կինո» խմբի հեղինակությունը չի մարում, իսկ նրա արվեստի երկրպագուների բանակը համալրվում է
19:16 14/08/2015Քեյթ Միդլթոնն ու ամուսինը ԶԼՄ-ներին խնդրել են հանգիստ թողնել արքայազն ՋորջինՔեմբրիջի դուքս ու սքսուհին բաց նամակ են հղել բրիտանական առաջատար լրատվամիջոցներին՝ խնդրելով այլևս չհետապնդել իրենց երկամյա որդուն՝ արքայազն Ջորջին: Նրանք անհագստություն են հայտնել, որ պապարացիները...
18:03 14/08/2015«Մանկական Նոր Ալիք» մրցույթում Հայաստանի ներկայացուցիչը զբաղեցրել է 3-րդ տեղը (լուսանկարներ)«Մանկական Նոր Ալիք» մրցույթում Հայաստանի ներկայացուցիչը զբաղեցրել է 3-րդ տեղը (լուսանկարներ)
17:04 13/08/2015Բեգլարյանը՝ միասեռականների ամուսնությունների մասինԲեգլարյանը՝ միասեռականների ամուսնությունների մասին
13:36 13/08/2015Երասխում վթարից տուժածներից երկուսը տեղափոխվել են մայրաքաղաքՈրևէ մեկի կյանքին այս պահին վտանգ չի սպառնում
11:41 13/08/2015Հայ-իրանական երրորդ էլեկտրահաղորդման գծի կառուցման աշխատանքները կսկսվեն հաջորդ շաբաթվանիցՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը գործադիրի այսօրվա նիստի սկզբում հայտարարեց, որ մի քանի օր առաջ ստորագրվել է Իրան-Հայաստան երրորդ էլեկտրահաղորդման գծի կառուցման պայմանագիրը, ինչը նշանակում է, որ...
10:07 12/08/2015Կոնյակի, օղու, գարեջրի արտադրության ծավալները նվազել են, գինունը՝ աճելՆախորդ տարվանից հանրապետությունում արտադրվում է վիսկի: Ըստ ԱՎԾ-ի՝ հունվար-հունիսին հանրապետությունում արտադրվել է 324.8 հազար լիտր վիսկի

10:05 28/08/2012Температура воздуха в Армении снизится на 7-8 градусовВ Араратской долине и предгорьях Арарата, а также в долинах Сюника и Тавуша сложилась высокая пожароопасная ситуация.
16:42 27/08/2012Грузины обратились к президенту Михаилу Саакашвили с песней «Давай, до свидания»«Миша, ты летаешь в облаках, разгоняешь людей дубинками, убирайся! Заставляешь народ кричать „Миша!”, рассказываешь глупости, со стулом вместе тебя вынесем!»
14:16 27/08/2012«Азадлыг»: Иран поставил президента Алиева в сложное положениеВ Азербайджане неоднозначно воспринято решение официального Баку не участвовать в саммите стран-членов Движения Неприсоединения, который проходит в Тегеране.
14:06 27/08/2012Адвокаты комментируют ход дела по факту ЧП в ресторане «Арснакар». Недовольство юристов и гражданских инициативАдвокаты, представив инцидент, обратились также к проблеме полученных Ваге Аветяном травм...
12:11 25/08/2012В Азербайджане 60% населения считает себя малоимущей, а 50% не видит никакого выхода из ситуации. Итоги исследованияПо результатам опроса, политическим партиям и общественным организациям доверяют всего 5-6% респондентов, средствам массовой информации – 12%.
17:35 24/08/2012Военные эксперты Азербайджана подтверждают высокий процент смертности в армии и ее низкую боеготовность«Сложившаяся ситуация является результатом противозаконного и авторитарного правления Ильхама Алиева», – заявил А. Керимли.
15:27 23/08/2012Госдеп США: Возможность решить иранскую ядерную проблему дипломатическим путем все еще остается«США ведут переговоры с Израилем по поводу иранской ядерной программы. Мы четко обозначили свою позицию. Пока есть время для дипломатии».
13:00 23/08/2012Конституционный суд Армении обсудил и проанализировал вопрос, волнующий защитников Техутского месторожденияОднако, подчеркнул Г. Арутюнян, в случае с КС есть диктуемые законом ограничения, которые необходимо непременно учесть.
17:16 22/08/2012Вынос инвентаря из здания мэрии Гюмри – «наглая ложь». Опровержение пресс-службы городской администрацииРаспространяемые за последние часы рядом СМИ Армении сведения о том, что из здания мэрии Гюмри выносится техника, ковры, мебель, являются «наглой ложью».
12:20 22/08/2012Очередное землетрясение в Иране. Подземные толчки вновь зафиксированы близ ТавризаНачиная с 1990 года, землетрясения в Иране унесли жизни 126 тыс. человек.
18:18 21/08/2012Звонок о бомбе в Гюмри оказался ложнымЗвонок о бомбе в Гюмри оказался ложным: спасатели и специалисты МЧС Армении в результате осмотра не обнаружили взрывного устройства в ресторанном комплексе «Делмар», расположенном недалеко от...
14:40 21/08/2012Олимпийское знамя армянским участникам XIV летних Паралимпийских игр в Лондоне передаст Арсен ДжулфалакянВ преддверии открытия игр, являющихся символом равных возможностей, ОО «Мост надежды» совместно с британском посольством в Армении проведут любительский турнир по настольному теннису.
13:40 20/08/2012Азербайджанский военный: Торговлей органами солдат в Нахичеване занимается военный прокурор, и эксгумация тел многое прояснитВ воинских частях азербайджанской армии, расположенных в Нахичеване, занимаются продажей внутренних органов солдат.
11:49 18/08/2012«The voice of Russia»: Антиармянские настроения в обществе помогают алиевскому клану оставаться у власти«Правящий алиевский класс не заинтересован в войне. Антиармянские настроения помогают режиму удержаться у власти, и любая попытка решения конфликта военным путем поставит текущий режим под угрозу».
10:03 18/08/2012Ученые создали робота, умеющего маскироваться под окружающую средуУченые из американского Гарвардского университета сконструировали робота-хамелеона, который может менять цвет, либо маскируясь, либо, наоборот, выделяясь из окружающей среды.
18:05 17/08/2012Осужденный экс-глава Дорожной полиции Армении Маргар Оганян не намерен писать просьбу о помилованииОсужденный в мае этого года бывший начальник Дорожной полиции Армении Маргар Оганян на данный момент не намерен писать просьбу о помиловании.
13:42 17/08/2012В Турции на министра транспорта Азербайджана З. Мамедова подали в судВ результате компании пришлось подавать в суд на Зию Мамедова, объясняя этот шаг тем, что министерство транспорта Азербайджана их «кинуло».
12:26 16/08/2012В соцсетях обсуждают серию ЧП во время товарищеского матча сборных Армении и БеларусиПоддержать футболистов пришли премьер-министр РА Тигран Саркисян, министр обороны РА Сейран Оганян, глава Федерации футбола Армении Рубен Айрапетян, мэр Еревана Тарон Маргарян.
11:42 15/08/2012С.Оганян назвал себя руководителем самой большой молодежной организации Армении – армянской армии«Знаете, нам „повезло” в вопросе соседей, именно поэтому мы всегда должны сохранять бдительность», – заявил министр обороны.
16:47 14/08/2012Ущерб от землетрясения в Иране составил $ 250 млнВ результате землетрясения были разрушены 50 процентов расположенных в городе Варзакан зданий и около 20 процентов квартир в окружающих селах.