12:36 16/07/2015Իրանցի գիտնական. Ադրբեջանը պատմությունը խեղաթյուրելու գործընթացը երեք ուղղությամբ է իրականացնում«Ադրբեջանը պատմությունը խեղաթյուրելու գործընթացը երեք ուղղությամբ է իրականացնում»,-այդ մասին իրանական «Արաննյուզ.իր» կայքի հաղորդմամբ հայտարարել է «Արան» հետազոտական կենտրոնի ղեկավար, քաղաքական...
09:28 16/07/2015Երկար տարիների ընդմիջումից հետո ցուցադրվելու է Մինասի «Մենք այստեղ ապրում ենք. Ջաջուռ» կտավը«Մենք այստեղ ապրում ենք. Ջաջուռ» կտավը նկարիչը ստեղծել է 1962 թվականին:
13:38 15/07/2015Հղիության արհեստական ընդհատման սահմանափակումների դրական ու բացասական կողմերը. Քննարկում են մասնագետներըՔննարկում են մասնագետները:
10:45 15/07/2015Թեհրանի փողոցներում մարդիկ տոնել են միջուկային ծրագրի շուրջ համաձայնությունը (լուսանկարներ)Լուսանկարները BBC-ի ֆեյսբուքյան էջից:
10:43 14/07/2015Աղքատ ընտանիքների երեխաները սոցիալական հաջողությունների համար վճարում են առողջությամբԱղքատ ընտանիքների երեխաները սոցիալական հաջողությունների համար վճարում են առողջությամբ, նրանք վատառողջ են, շուտ են ծերանում: Նման տեսակետ են հայտնել ամերիկացի գիտնականները: «Լենտա.ռու»-ի փոխանցմամբ,...
09:22 14/07/2015Պուտինի նկարով մարզաշապիկ հագնելու համար պաշտոնանկ է արվել Թուրքիայում Ուկրաինայի հյուպատոսըԼևենթ Այդինը պաշտոնական միջոցառման է գնացել Պուտինի նկարով մարզաշապիկով:
11:20 13/07/2015Ստերլիգովի կինը ծրագրում է նորաձևության ցուցադրություն կազմակերպել հենց արցախյան լեռներում«Ապրել եմ ԱՄՆ-ում, Ռուբլյովկայում, բայց Ղարաբաղը ինձ ցույց տվեց այն, ինչին դեռ պետք է սովորել...»
11:43 11/07/2015Լավրովը Շերի երգի ներքո օդային համբույր է ուղարկում (Տեսանյութ)Ռուսաստանի ԱԳ նախարարությունը ֆեյսբուքյան իր էջում հրապարակել է մի տեսանյութ, որի գլխավոր հերոսը նախարար Սերգեյ Լավրովն է: Շերի «The Shoop Shoop Song» երգի ներքո նախարարը օդային համբույրներ է...
10:45 11/07/2015Օդի ջերմաստիճանը նվազում էԵրեկոյան ժամերին սպասվում է քամու ուժգնացում` 15-20 մ/վրկ արագությամբ:
13:12 10/07/2015Հայկական ազգային երաժշտության ինքնատիպ վկայական՝ գանձնարան ու գանձատուփ (տեսանյութ)Հայկական ազգային երաժշտության ինքնատիպ վկայական
10:43 10/07/2015«Միշիկո, գնա տուն». Օդեսայում ծաղրել են Սաակաշվիլիին (տեսանյութ)Փուչիկը բաց է թողնվել «Ցտեսություն, մեր քնքուշ Միշա, վերադարձիր քո հեքիաթային անտառը» երգի տակ:
18:11 09/07/2015165 կիլոգրամ քաշով երգչուհին երգել է Սփիրսի թափանցիկ կոմբինեզոնովՀունգարացի փոփ-երգչուհի Snowflake-ը, ով 165 կիլոգրամ քաշ ունի, տեսահոլովակ է նկարահանել My Mission Is You երգի վրա, որում թափանցիկ կոմբինեզոնով է, ինչպես Բրիթնի Սփիրսը Toxic տեսահոլովակում: Հունգար...
11:15 09/07/2015Լեռնային Ղարաբաղը հրաշք երկիր է, որտեղ ագրեսիա չկա, որտեղ ժողովուրդը բարի է. Գերման Ստերլիգով«Երջանիկ են այն հայերը, ովքեր նման հայրենիք ունեն, ունեն նման պատմություն ու գեղեցկություն: Այստեղ ընդհանրապես ագրեսիա չկա»:
11:20 08/07/2015Գլխավոր պողոտայի այգին մինչև տարեվերջ պետք է հանձնվի բնակիչներին. քաղաքապետարան (լուսանկարներ)«Նախատեսված էր մինչև սեպտեմբերի 1-ն ավարտել աշխատանքները, սակայն ծրագրից հետ են ընկել»:
15:24 07/07/2015Լյուբով Կազարնովսկայա. «Հպարտ եմ, որ Կաբալեի հետ նույն ցուցակում եմ հայտնվել»Ադրբեջանի ԱԳՆ մամուլի ծառայության ղեկավարը հայտարարել է, որ ռուս օպերային երգչուհի Լյուբով Կազարնովսկայայի անունը ներարռվելու է Ադրբեջանի համար անցանկալի անձանց ցուցակում, քանի որ նա վերջերս այցելել...
10:15 07/07/2015Ռուս գործարարը լքել է Ռուսաստանը և հաստատվել Լեռնային Ղարաբաղում«Նրան հեռանալ ստիպել են բավական լուրջ հանգամանքներ»:
12:29 06/07/2015Ոստիկանությունը ցուցարարներին առաջարկում է միասին բացել Բաղրամյան պողոտանՔաղաքացիական ակտիվիստ Դավիթ Սանասարյանն ասաց, որ ժամը 21:00-ին կորոշեն իրենց անելիքները. «Ինչ էլ անեք հիմա, սադրանք է դիտարկվելու: Երեկոյան որոշում կկայացնենք ու կասենք, թե ինչ ենք անում»
11:40 06/07/2015Հունաստանի ճգնաժամի ֆոնին նավթի համաշխարհային գները նորից սկսել են նվազելՀամաշխարհային շուկայում նավթի գները նվազում են Հունաստանի եվրագոտուց դուրս գալու և դոլարի ամրապնդման ֆոնին:
10:17 04/07/2015ԱԳՆ խորհուրդները՝ ճամփորդներին. Համբերատար լինել, չկոպտել, ձայնը չբարձրացնելՀամբերատար լինել, չկոպտել, ձայնը չբարձրացնել
10:06 04/07/2015Օսիպյանը՝ ցուցարարներին. Ձեր ձեռքով ապամոնտաժեք աղբամանները և վերականգնեք հասարակական կարգը«Գիտակից քաղաքացիներ եք: Ինձ թվում է՝ արդեն ժամանակն է, որ ձեր ձեռքով ապամոնտաժեք աղբամանները և վերականգնեք հասարակական կարգը»,- այսօր Բաղրամյան պողոտայում նստացույց անցող քաղաքացիներին ասաց Երևանի...

10:06 23/07/2012Изнасилованной американке грозит тюрьма за разглашение имен своих обидчиков17-летняя Саванна Дитрих из американского города Луисвилль (штат Кентукки) может сесть в тюрьму за то, что опубликовала в своем микроблоге в социальной сети Twitter имена двух подростков,...
13:18 21/07/2012Адвокат избитой свекровью Мариам Геворкян собирается отдельной статьей ответить представителю Судебного департамента«У нас есть такое право, а он пытается оказать давление, чтобы мы не пользовались своим правом», – отметила Нона Галстян.
16:05 20/07/2012«Дело мужчины Анжелы Саркисян»: Карен Араян вновь зашьет себе рот и теперь отказывается также от воды«На протяжении семи месяцев Араян безосновательно находится в заключении, а сейчас правоохранительные органы проявляют безразличие к его акции протеста и продолжают молчать».
13:51 20/07/201242.8% турок выступают против вступления страны в ЕСПо мнению граждан, первостепенными проблемами в Турции являются безработица и терроризм.
14:18 19/07/2012Пока правительство Армении обсуждало проблемы сирийских армян, Союз «Айазн» провел обещанное шествиеУчастники акции, которые держали в руках флаги Армении и Сирии, передали правительству РА письмо с требованием достойной организации возвращения сирийских армян на родину.
09:47 19/07/2012Температура воздуха в Армении понизится. Ожидается дождьC 19 по 20 июля во второй половине дня в отдельных районах Армении ожидается дождь и облачность. Ветер юго-восточный до 3-8 м/сек. Температура воздуха 19 июля понизится на 2-3 градуса. C 19 по 20...
16:11 18/07/2012Сидящий на скамье подсудимых полковник Полиции Армении Ваник Манукян запрещает своему адвокату общение со СМИНапомним, В. Манукяну предъявлено обвинение по признакам п.2 ч.3 ст.238 УК РА (Хищение или вымогательство оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств...)
14:30 18/07/2012Встреча глав МИД Армении и Азербайджана, возможно, пройдет в Нью-ЙоркеМинистры иностранных дел Армении и Азербайджана Эдвард Налбандян и Эльмар Мамедъяров, возможно, встретятся в Нью-Йорке.
19:50 17/07/2012Петрос Казарян отказался продолжить серию обзываний и не стал отвечать на «колобок» Армена МазманянаОн не в курсе высказываний ректора Ереванского государственного института театра и кино Армена Мазманяна в свой адрес. Корреспондент Panorama.am, извинившись, все же кое-что процитировал...
12:32 17/07/2012На центральной ереванской улице Абовяна строится общественный туалетРазрешения на осуществление строительных работ на центральной ереванской улице по адресу Абовяна 19 не нужно, так как там строится общественный туалет.
14:00 16/07/2012Адвокат избитой свекровью Мариам Геворкян собирается обжаловать действия судаНона Галстян добавила, что если суд продолжит проявлять такое отношение, она объявит следующий отвод, так как в таких условиях невозможно говорить о справедливом судебном разбирательстве.
19:36 14/07/2012Режиссер Вадим Абдрашитов назвал самый замечательный момент МКФ «Золотой абрикос»Самым восхитительным моментом стартовавшего 8 июля в Ереване IX Международного кинофестиваля «Золотой абрикос» для почетного гостя этого культурного мероприятия, режиссера Вадима Абдрашитова является...
14:00 14/07/2012В Украине снимают фильм о Сергее Параджанове для Каннского кинофестиваляРежиссер Сергей Параджанов вместе с другими деятелями культуры и искусств активно выступал против политических арестов в советской Украине.
15:28 13/07/2012В Турции до сей поры власти заблокировали 20 тысяч сайтов. Тревогу бьет «Репортеры без границ»Только в первой половине 2012г. в Турции подверглись цензуре и были заблокированы 4400 интернет-ресурсов.
09:34 13/07/2012Температура воздуха в Армении поднимется на 2-3 градуса13 июля на территории Армении, 15 июля в отдельных районах в первой половине ночи и во второй половине дня ожидаются кратковременный дождь и облачность.
20:04 12/07/2012Форум армянских союзов Европы требует возбуждения уголовного дела против посла Словакии за проазербайджанскую политикуФАСЕ уже получил положительный ответ генеральной прокуратуры Словакии по вопросу возбуждения уголовного дела против посла Турции Гюльхан Улутекин.
15:46 12/07/2012Адвокат осужденного по делу «ДРО» Арсена Арцруни грозит ЕвросудомСогласно вердикту суда общей юрисдикции административных районов Еревана Эребуни и Нубарашен приговор в отношении осужденного на пожизненное заключение по широко известному громкому делу «ДРО» Арсена...
14:06 12/07/2012В городе Игдир будет сдан в эксплуатацию новый аэропортОжидается, что эксплуатация аэропорта в городе Игдир будет серьезно стимулировать развитию края, в частности, в вопросах, связанных с туризмом и капитальными вложениями.
10:37 12/07/2012Президент НКР Бако Саакян обсудил с главой Комитета по госдоходам Армении сотрудничество в налоговой сфере11 июля президент НКР Бако Саакян принял председателя Комитета по государственным доходам Республики Армения Гагика Хачатряна.
17:46 11/07/2012Пресс-секретарь Полиции Армении поставил точку в скандале пользователей Facebook: муж Ш. Петросян к органам отношения не имеет«Уважаемая Лилит Галстян, честно говоря, показалось удивительным, почему вас и многих других интересует мнение и отношение начальника Полиции к высказанным в Сети мыслям гражданина…»