17:28 16/05/2026Այ Նիկոլ ջան, ախր դու զենք ստուգո՞ղ ես. Քրիստինե Վարդանյան«Էս պահվածքը ինքնավստահ ուժի, 60 % ունեցող ուժի պահվածք չի, էս պահվածքը մի ուժի պահվածք է, որ հասկանում է, որ հունիսի 7-ին կարա իշխանություն կորցնի ու էդ ճանապարհով էլ գնում է»,- անդրադառանով...
17:08 16/05/2026Փաստարկը, թե Ֆրանսիայում դատարաններն անկախ են, թերեւս միայն կարող է առաջացնել քմծիծաղ. Քաղաքական վերլուծաբանՔաղաքական վերլուծաբան Հակոբ Բադալյանը գրում է. «Հայաստանում պարբերաբար հիշատակվում է այն, որ Ֆրանսիայի նախագահ Մակրոնը թվականի հոկտեմբերի 6-ին Պրահայում եղել է Արցախն Ադրբեջանի կազմում ճանաչելու...
16:56 16/05/2026Հայաստանի ամենից թքան պաշտոնյան, ամենաթքող պաշտոնյան, իմ հարցը հետևյալն է. Ռոբերտ Քոչարյան«Ինչ վատ բաներ հնարավոր էր անել, այս իշխանություններն արել են։ Հրահրեցին պատերազմ, պարտվեցին, տվեցին 5 հազար զոհ, էլ ի՞նչ կարելի է անել, մնացել է մեկ բան՝ էս ժողովրդին սոված թողնել։ Հիմա այդ...
16:35 16/05/2026Հորմուզի նեղուցը բաց է բարեկամ երկրների համար. Իրանի ԱԳ նախարարՀորմուզի նեղուցը բաց է բարեկամ երկրների համար և սահմանափակումները վերաբերում են միայն թշնամիներին, այս մասին հայտարարել է Իրանի ԱԳ նախարար Աբբաս Արաղչին՝ ընդգծելով որ այս պատերազմը Իրանը չի սկսել և...
16:07 16/05/202640 հազար դրամ աշխատավարձ ժամկետային զինծառայողներին, 1 մլրդ դոլարի ներդրում՝ տուրիզմի ոլորտում. Ի՞նչ փոփոխություններ կլինեն Սամվել Կարապետյանի ընտրվելուց հետո1 մլրդ դոլարի ներդրում՝ տուրիզմի ոլորտում, 1000 բնակարան 50 տոկոս զեղչով զինծառայողներին ամեն տարի։ «Ուժեղ Յաաստան» կուսակցությունը ներկայացնում է այն փոփոխությունները, որոնք պատրաստվում է...
15:17 16/05/2026Ավինյանը պետք է Երևանի օդը մաքրեր, ոչ թե տռուսիկ-մայկա տպեր, որ Փաշինյանն ասի՝ հալալ ա. ԾառուկյանԱրագածոտնի մարզի Թալին համայնքի բնակիչների հետ հանդիպումներից մեկում լրագրողը ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանին տեղեկացրեց, որ Երևանի քաղաքապետի պաշտոնը զբաղեցնող Տիգան Ավինյանը մի շապիկի վրա տպել է...
14:44 16/05/2026Քաղաքացին խոստովանեց՝ Փաշինյանին տեսնելուց հետո տրամադրությունն ընկավՀայաստանի վարչապետի պաշտոնը զբաղեցնող Նիկոլ Փաշինյանը շարունակում է դռնեդուռ ընկած քարոզարշավ իրականացնել։ Այսօր նա Երևանի կենտրոնում է։ Այսօր նա մտավ մի խանութ՝ ուրախ բարևելով համակարգչի մոտ նստած...
14:29 16/05/2026Իրանի նախագահը Հռոմի Պապին ուղղված նամակում ասել է, երբ Հորմուզի նեղուցում կվերսկսի բնականոն տարանցումըԻրանի նախագահ Մահսուդ Փեզեշքիանը Հռոմի պապ Լևոն XIV-ին ուղղված նամակում կոչ է արել աշխարհի բոլոր երկրներին դիմակայել Վաշինգտոնի անօրինական պահանջներին։ Իրանական ԶԼՄ-ների փոխանցմամբ, Փեզեշքիանը...
13:58 16/05/2026Շանտաժի միջոց է, վաղն էլ կարող է ասել՝ Քյարքին պետք է տաք. Ծառուկյան«Թշնամիների մեջ ապրելով՝ մեզ պետք է երաշխավորված խաղաղություն։ Երաշխավորված խաղաղությունը ոչ թե օդի մեջ բանավոր պայմանավորվում են, այլ թուղթ են ստորագրում։ Թուղթը ցույց տվեք, որ խաղաղություն եք...
13:42 16/05/2026Եթե Փաշինյանի կառավարությունը ութ տարվա ընթացքում փոփոխություն չի բերել, ապա հինգ տարում էլ չի բերելու. Նարեկ Կարապետյան«Եթե Փաշինյանի կառավարությունը ութ տարվա ընթացքում փոփոխություն չի բերել, ապա հինգ տարում էլ չի բերելու»,-«Կենտրոն» հեռուստաընկերության եթերում ասել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ...
12:35 16/05/2026Ժողովուրդն ուզում է իր մասին մտածող լինի, իր մատից փուշ հանող լինի. Գագիկ Ծառուկյանը Արագածավանում է«Մենք գիտենք՝ ինչ է պետք մեր ժողովրդին ու խնդիրները կարգավորել»,- քարոզարշավի ընթացքում Արագածավանում բնակիչների հետ հանդիպմանն ասաց ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը։ Նա նշեց, որ ժողովուրդն արդեն...
11:58 16/05/2026Վարորդական իրավունքից զրկված քաղաքացիներն առանց քննության կրկին կստանան վարորդական իրավունք. Փաշինյանի խոստումըՔարոզարշավ իրականացնող Նիկոլ Փաշինյանը Հանրապետության հրապարակում հանդիպեց վարորդական իրավունքներից զրկված քաղաքացիների հետ, որոնք տևական ժամանակ բողոքի ակցիաներ են իրականացնում՝ պահանջելով...
11:39 16/05/2026Գագիկ Ծառուկյանն անվանի բժիշկների հետ քննարկել է ոլորտի առկա խնդիրներն ու զարգացման հեռանկարներըԱռողջապահության բարեփոխումները չպետք է իրականացվեն բուժաշխատողների եկամտի հաշվին։ Առողջապահական ապահովագրությունը պետք է ապահովության զգացում տա թե՛ հիվանդին, թե՛ բուժաշխատողին։ «Բարգավաճ Հայաստան»...
11:08 16/05/2026Ովքե՞ր են ձայն փոշիացնողները. Արփինե ՀովհաննիսյանՈ՞վքեր են ձայն փոշիացնողները: Ո՞վ քանի մանդատ կստանա
10:24 16/05/2026ՀՀ-ն հիանալի հասկանում է միաժամանակ և ԵՄ, և ԵԱՏՄ անդամ լինելու անհնարինությունը, որոշումը կկայացնեն ՀՀ քաղաքացիները. Մհեր ԳրիգորյանԱյս մասին ՀՀ փոխվարչապետն ասել է ՏԱՍՍ-ին։
10:16 16/05/2026Սուտն իշխանության միակ ծրագրային թեզն է, Ալիևի աջակցությունը՝ միակ աջակիցը. Վահե Հովհաննիսյան«Նման անասելիք իշխանություն Հայաստանը չի ունեցել։ Նույնիսկ 2021-ին դեռ ինչ-որ բան ասում էին՝ Արցախի դեօկուպացիա, ինքնորոշում և այլն, թեև հետո արեցին լրիվ հակառակը։ 2021-ին գոնե սիրուն խաբում էին, հիմա դրա հավեսն էլ չունեն»։
10:08 16/05/2026Թրամփը հայտարարել է, որ ԱՄՆ-ն ոչնչացրել է Աֆրիկայում ԻՊ-ի առաջնորդներից մեկինԱՄՆ-ի և Նիգերիայի ուժերը ոչնչացրել են «Իսլամական պետություն» (ԻՊ) խմբավորման երկրորդ ամենաբարձրաստիճան առաջնորդ Աբու Բիլալ ալ-Մայնուկիին։ Այս մասին ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է Truthsocial...
09:45 16/05/2026Էդ ասֆալտն ու դպրոցը գյուղացու արդար քրտինից ու գրպանից եք սարքել՝ իրենց փողերո, հերիքա՛ էրեսով տաք. Անդրանիկ Գևորգյան«Էդ ասֆալտն ու դպրոցը գյուղացու արդար քրտինից ու գրպանից եք սարքել՝ իրենց փողերով... հերիքա՛ էրեսով տաք, մի հատ էլ շնորհակալություն պարտադրեք. պարտավո՛ր էիք»,- նշել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության...
09:26 16/05/2026ՀՀ իշխանության անգործության պայմաններում Ադրբեջանը գործում է անպատժելիության դիրքերից՝ սպառնալիք ստեղծելով հայ գերիների կյանքի համար. Աբրահամյան«Արցախի ԱԳ նախկին նախարար Դավիթ Բաբայանի՝ Բաքվում հայ գերիների նկատմամբ հաշվեհարդարների, ապօրինությունների և իրավունքների համատարած խախտումների վերաբերյալ ուղերձը ցնցող փաստերի հանրայնացման մասին...
09:04 16/05/2026Իրենք 8 տարի կառավարեցին ու երկրի կեսը տվեցին, իսկ եկեղեցին մեզ 21-րդ դար հասցրեց. Նարեկ ԿարապետյանՈ՞րն է ավելի էֆեկտիվ կառույց

11:32 25/08/2025Azerbaijan destroys monument to Artsakh hero in StepanakertAzerbaijan destroyed a monument to Artsakh hero Ashot Gulyan (Bekor) in central Stepanakert on his remembrance day marked on August 24, the Artsakh Tourism and Culture Development Agency reported.
18:54 15/08/2025David Papazian: The people of Gaza will be free of HamasOn August 14th 2025, the London-based publication Middle East Eye released a controversial article concerning former ANIF Chief Executive Officer David Papazian.
10:14 13/08/2025Nobel Peace Prize for Trump; Road for Azerbaijan; Nothing for ArmeniaAs expected, Pres. Donald Trump turned the White House Summit for “peace” in the Caucasus into a farcical show, constantly engaging in self-flattery, taking credit for things he had not done, blaming...
17:12 02/08/2025Deliberate wildfires in Artsakh aimed at erasing Armenian heritage, ombudsman warnsFor over 10 days, wildfires have been raging across Azerbaijani-occupied Artsakh (Nagorno-Karabakh), with no effective firefighting efforts in place.
16:45 02/08/2025Musk urges Ireland, other countries to quit EUUS businessman Elon Musk urged Ireland and other EU member countries to leave the organization. "Ireland should leave the EU," Musk wrote on the X. "All countries should, in my opinion. It [the EU]...
16:05 02/08/2025Analyst: Trump administration unhappy with Armenia's renewed push on PalestinePolitical analyst Suren Sargsyan claims that U.S. President Donald Trump’s administration is increasingly displeased not so much with Armenia’s recognition of the State of Palestine last year, but...
15:00 02/08/2025Turkey starts supplying Azerbaijani gas to SyriaTurkey on Saturday began supplying natural gas from Azerbaijan to Syria, whose infrastructure has been ravaged by a long civil war, with annual deliveries expected to reach up to two billion cubic...
14:34 02/08/2025Azerbaijan brutally destroys victory monuments in ArtsakhAzerbaijan’s authorities are systematically destroying monuments in occupied Artsakh (Nagorno-Karabakh), especially those symbolizing Armenian victories, Artsakh Cultural Heritage Ombudsman Hovik...
13:34 02/08/2025MP: Political persecution will continue in Armenia under current governmentOpposition lawmaker Tigran Abrahamyan has strongly criticized Armenia’s authorities for the ongoing crackdown on their critics, including opposition politician Armen Ashotyan.
13:00 02/08/2025Kocharyan claims Pashinyan agreed to corridor through SyunikSecond Armenian President Robert Kocharyan claims that the Armenian leadership has effectively already promised to grant Azerbaijan a corridor through Syunik Province.
12:01 02/08/2025Armenia and U.S. to hold joint military drillsIn preparation for participation in international peacekeeping missions, the Armenia-U.S. joint exercise EAGLE PARTNER 2025 will be held in Armenia from 12 to 20 August, the Armenian Defense Ministry...
17:25 01/08/2025Lavrov: Minsk Group failed in Nagorno-KarabakhRussian Foreign Minister Sergey Lavrov has criticized the OSCE Minsk Group for its failure to facilitate dialogue in the Nagorno-Karabakh conflict.
16:30 01/08/2025Kocharyan accuses Pashinyan of undermining Armenian churchFormer Armenian President Robert Kocharyan has accused Prime Minister Nikol Pashinyan of undermining key national institutions, including the Armenian Apostolic Church.
15:30 01/08/2025Opinion: Armenia needs a complete diplomatic resetBy Vartan Oskanian, Armenia's former foreign minister By all logic, the so-called “Zangezur Corridor” should no longer be a topic of negotiation—let alone an existential threat to Armenia’s...
14:05 01/08/2025Artsakh Ministry of Culture responds to AzerbaijanThe Artsakh Ministry of Culture has issued a strong response to recent remarks by the spokesperson of Azerbaijan’s Foreign Ministry regarding the removal of a monument to renowned Armenian marine...
13:15 01/08/2025Cambodia plans to nominate Trump for Nobel Peace PrizeCambodia will nominate U.S. President Donald Trump for the Nobel Peace Prize, its deputy prime minister said on Friday, following his direct intervention in halting the Southeast Asian country's...
12:05 01/08/2025Opposition MP: Azerbaijan may soon accuse Armenians of Artsakh blockadeOpposition lawmaker Tigran Abrahamyan warns that Azerbaijan may soon go as far as blaming Armenians themselves for the Artsakh blockade and the military operations in September 2023.
17:05 31/07/2025Political analyst warns Armenian president's statement aligns with Azerbaijani agendaPolitical analyst Suren Surenyants has raised concerns over Armenian President Vahagn Khachaturyan’s recent remarks in Syunik Province, where he claimed that opening a 43-kilometer road would unlock...
14:40 31/07/2025Analyst dismisses NATO security assumptions for ArmeniaDuring the presentation of his new book "Between the Hammer of Nationalism and the Anvil of Liberalism" in Yerevan on Thursday, political analyst and Lehigh University professor Arman Grigoryan...
13:10 31/07/2025Analyst: Armenia-Azerbaijan 'normalization' is capitulation amid growing demands from BakuFollowing Armenia’s defeat in the 2020 Nagorno-Karabakh war, the country has lost its geopolitical leverage and is now under intensifying pressure from Azerbaijan, political analyst Arman Grigoryan...