17:28 16/05/2026Այ Նիկոլ ջան, ախր դու զենք ստուգո՞ղ ես. Քրիստինե Վարդանյան«Էս պահվածքը ինքնավստահ ուժի, 60 % ունեցող ուժի պահվածք չի, էս պահվածքը մի ուժի պահվածք է, որ հասկանում է, որ հունիսի 7-ին կարա իշխանություն կորցնի ու էդ ճանապարհով էլ գնում է»,- անդրադառանով...
17:08 16/05/2026Փաստարկը, թե Ֆրանսիայում դատարաններն անկախ են, թերեւս միայն կարող է առաջացնել քմծիծաղ. Քաղաքական վերլուծաբանՔաղաքական վերլուծաբան Հակոբ Բադալյանը գրում է. «Հայաստանում պարբերաբար հիշատակվում է այն, որ Ֆրանսիայի նախագահ Մակրոնը թվականի հոկտեմբերի 6-ին Պրահայում եղել է Արցախն Ադրբեջանի կազմում ճանաչելու...
16:56 16/05/2026Հայաստանի ամենից թքան պաշտոնյան, ամենաթքող պաշտոնյան, իմ հարցը հետևյալն է. Ռոբերտ Քոչարյան«Ինչ վատ բաներ հնարավոր էր անել, այս իշխանություններն արել են։ Հրահրեցին պատերազմ, պարտվեցին, տվեցին 5 հազար զոհ, էլ ի՞նչ կարելի է անել, մնացել է մեկ բան՝ էս ժողովրդին սոված թողնել։ Հիմա այդ...
16:35 16/05/2026Հորմուզի նեղուցը բաց է բարեկամ երկրների համար. Իրանի ԱԳ նախարարՀորմուզի նեղուցը բաց է բարեկամ երկրների համար և սահմանափակումները վերաբերում են միայն թշնամիներին, այս մասին հայտարարել է Իրանի ԱԳ նախարար Աբբաս Արաղչին՝ ընդգծելով որ այս պատերազմը Իրանը չի սկսել և...
16:07 16/05/202640 հազար դրամ աշխատավարձ ժամկետային զինծառայողներին, 1 մլրդ դոլարի ներդրում՝ տուրիզմի ոլորտում. Ի՞նչ փոփոխություններ կլինեն Սամվել Կարապետյանի ընտրվելուց հետո1 մլրդ դոլարի ներդրում՝ տուրիզմի ոլորտում, 1000 բնակարան 50 տոկոս զեղչով զինծառայողներին ամեն տարի։ «Ուժեղ Յաաստան» կուսակցությունը ներկայացնում է այն փոփոխությունները, որոնք պատրաստվում է...
15:17 16/05/2026Ավինյանը պետք է Երևանի օդը մաքրեր, ոչ թե տռուսիկ-մայկա տպեր, որ Փաշինյանն ասի՝ հալալ ա. ԾառուկյանԱրագածոտնի մարզի Թալին համայնքի բնակիչների հետ հանդիպումներից մեկում լրագրողը ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանին տեղեկացրեց, որ Երևանի քաղաքապետի պաշտոնը զբաղեցնող Տիգան Ավինյանը մի շապիկի վրա տպել է...
14:44 16/05/2026Քաղաքացին խոստովանեց՝ Փաշինյանին տեսնելուց հետո տրամադրությունն ընկավՀայաստանի վարչապետի պաշտոնը զբաղեցնող Նիկոլ Փաշինյանը շարունակում է դռնեդուռ ընկած քարոզարշավ իրականացնել։ Այսօր նա Երևանի կենտրոնում է։ Այսօր նա մտավ մի խանութ՝ ուրախ բարևելով համակարգչի մոտ նստած...
14:29 16/05/2026Իրանի նախագահը Հռոմի Պապին ուղղված նամակում ասել է, երբ Հորմուզի նեղուցում կվերսկսի բնականոն տարանցումըԻրանի նախագահ Մահսուդ Փեզեշքիանը Հռոմի պապ Լևոն XIV-ին ուղղված նամակում կոչ է արել աշխարհի բոլոր երկրներին դիմակայել Վաշինգտոնի անօրինական պահանջներին։ Իրանական ԶԼՄ-ների փոխանցմամբ, Փեզեշքիանը...
13:58 16/05/2026Շանտաժի միջոց է, վաղն էլ կարող է ասել՝ Քյարքին պետք է տաք. Ծառուկյան«Թշնամիների մեջ ապրելով՝ մեզ պետք է երաշխավորված խաղաղություն։ Երաշխավորված խաղաղությունը ոչ թե օդի մեջ բանավոր պայմանավորվում են, այլ թուղթ են ստորագրում։ Թուղթը ցույց տվեք, որ խաղաղություն եք...
13:42 16/05/2026Եթե Փաշինյանի կառավարությունը ութ տարվա ընթացքում փոփոխություն չի բերել, ապա հինգ տարում էլ չի բերելու. Նարեկ Կարապետյան«Եթե Փաշինյանի կառավարությունը ութ տարվա ընթացքում փոփոխություն չի բերել, ապա հինգ տարում էլ չի բերելու»,-«Կենտրոն» հեռուստաընկերության եթերում ասել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ...
12:35 16/05/2026Ժողովուրդն ուզում է իր մասին մտածող լինի, իր մատից փուշ հանող լինի. Գագիկ Ծառուկյանը Արագածավանում է«Մենք գիտենք՝ ինչ է պետք մեր ժողովրդին ու խնդիրները կարգավորել»,- քարոզարշավի ընթացքում Արագածավանում բնակիչների հետ հանդիպմանն ասաց ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը։ Նա նշեց, որ ժողովուրդն արդեն...
11:58 16/05/2026Վարորդական իրավունքից զրկված քաղաքացիներն առանց քննության կրկին կստանան վարորդական իրավունք. Փաշինյանի խոստումըՔարոզարշավ իրականացնող Նիկոլ Փաշինյանը Հանրապետության հրապարակում հանդիպեց վարորդական իրավունքներից զրկված քաղաքացիների հետ, որոնք տևական ժամանակ բողոքի ակցիաներ են իրականացնում՝ պահանջելով...
11:39 16/05/2026Գագիկ Ծառուկյանն անվանի բժիշկների հետ քննարկել է ոլորտի առկա խնդիրներն ու զարգացման հեռանկարներըԱռողջապահության բարեփոխումները չպետք է իրականացվեն բուժաշխատողների եկամտի հաշվին։ Առողջապահական ապահովագրությունը պետք է ապահովության զգացում տա թե՛ հիվանդին, թե՛ բուժաշխատողին։ «Բարգավաճ Հայաստան»...
11:08 16/05/2026Ովքե՞ր են ձայն փոշիացնողները. Արփինե ՀովհաննիսյանՈ՞վքեր են ձայն փոշիացնողները: Ո՞վ քանի մանդատ կստանա
10:24 16/05/2026ՀՀ-ն հիանալի հասկանում է միաժամանակ և ԵՄ, և ԵԱՏՄ անդամ լինելու անհնարինությունը, որոշումը կկայացնեն ՀՀ քաղաքացիները. Մհեր ԳրիգորյանԱյս մասին ՀՀ փոխվարչապետն ասել է ՏԱՍՍ-ին։
10:16 16/05/2026Սուտն իշխանության միակ ծրագրային թեզն է, Ալիևի աջակցությունը՝ միակ աջակիցը. Վահե Հովհաննիսյան«Նման անասելիք իշխանություն Հայաստանը չի ունեցել։ Նույնիսկ 2021-ին դեռ ինչ-որ բան ասում էին՝ Արցախի դեօկուպացիա, ինքնորոշում և այլն, թեև հետո արեցին լրիվ հակառակը։ 2021-ին գոնե սիրուն խաբում էին, հիմա դրա հավեսն էլ չունեն»։
10:08 16/05/2026Թրամփը հայտարարել է, որ ԱՄՆ-ն ոչնչացրել է Աֆրիկայում ԻՊ-ի առաջնորդներից մեկինԱՄՆ-ի և Նիգերիայի ուժերը ոչնչացրել են «Իսլամական պետություն» (ԻՊ) խմբավորման երկրորդ ամենաբարձրաստիճան առաջնորդ Աբու Բիլալ ալ-Մայնուկիին։ Այս մասին ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է Truthsocial...
09:45 16/05/2026Էդ ասֆալտն ու դպրոցը գյուղացու արդար քրտինից ու գրպանից եք սարքել՝ իրենց փողերո, հերիքա՛ էրեսով տաք. Անդրանիկ Գևորգյան«Էդ ասֆալտն ու դպրոցը գյուղացու արդար քրտինից ու գրպանից եք սարքել՝ իրենց փողերով... հերիքա՛ էրեսով տաք, մի հատ էլ շնորհակալություն պարտադրեք. պարտավո՛ր էիք»,- նշել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության...
09:26 16/05/2026ՀՀ իշխանության անգործության պայմաններում Ադրբեջանը գործում է անպատժելիության դիրքերից՝ սպառնալիք ստեղծելով հայ գերիների կյանքի համար. Աբրահամյան«Արցախի ԱԳ նախկին նախարար Դավիթ Բաբայանի՝ Բաքվում հայ գերիների նկատմամբ հաշվեհարդարների, ապօրինությունների և իրավունքների համատարած խախտումների վերաբերյալ ուղերձը ցնցող փաստերի հանրայնացման մասին...
09:04 16/05/2026Իրենք 8 տարի կառավարեցին ու երկրի կեսը տվեցին, իսկ եկեղեցին մեզ 21-րդ դար հասցրեց. Նարեկ ԿարապետյանՈ՞րն է ավելի էֆեկտիվ կառույց

14:24 04/12/2025«Голос Армении»: Чего хотят власти, а чего – гражданеГазета «Голос Армении» пишет: «Чего хотят власти, а чего — граждане Председатель НС РА Ален Симонян уже во второй раз не смог сразу обеспечить кворум, и заседание парламента 3-го декабря пришлось...
14:05 04/12/2025Ваге Оганнисян: Арбитром является общество«Обнародование важных документов, как правило, преследует одну основную цель – представить эти документы на суд общественности.
13:19 04/12/2025Татоян: Никол Пашинян начал выполнять месседжи с моей пресс-конференцииНикол Пашинян начал выполнять месседжи с моей пресс-конференции, написал на своей странице в Facebook экс-омбудсмен Армении, руководитель политической инициативы «Крылья единства» Арман Татоян.
12:57 04/12/2025Evocabank не имеет какого-либо отношения к ReOpen Media?Циркулирующие долгое время упорные слухи о том, что компания Regional Open Media (ReOpen) прекращает свою деятельность в качестве медиа-вещательной сети, в последние дни активизировались.
11:54 04/12/2025Роберт Кочарян встретился со своими сторонникамиВторой президент Армении Роберт Кочарян на днях встретился со своими сторонниками. Об этом сообщают из офиса Р.Кочаряна. Участники встречи задали Роберту Кочаряну множество вопросов и обсудили...
11:17 04/12/2025NYT: Трамп закроет зарубежные офисы «Голоса Америки» вопреки решению судаАдминистрация президента США Дональда Трампа намерена закрыть зарубежные офисы и радиостанции «Голос Америки», следует из уведомления в конгресс, копию которого изучила газета New York Times.
17:35 03/12/2025Нарек Самсонян: Очередные признательные показания сквернослова номер один в странеАрестованный председатель общественной организации «Гражданское сознание», основатель интернет-ресурса AntiFake.am, соавтор и ведущий подкаста «Imnemnimi», политзаключенный Нарек Самсонян опубликовал...
16:52 03/12/2025Мелоян: А вы знаете, что старт движению «По-нашему» был дан в ответ на противоправные и политические процессы«Заявления руководителя исполнительной власти и председателя Комиссии по регулированию общественных услуг (КРОУ) Армении более манипулятивны и имеют политический характер, чем представленное нами...
15:11 03/12/2025«Проблема Арцаха не закрыта»: Восканян о причинах яростных споров внутри Армении«Как бы парадоксально это ни выглядело на первый взгляд, проблема Арцаха не закрыта», – написал заведующий кафедрой иранистики факультета востоковедения Ереванского государственного университета...
14:33 03/12/2025Песков: телефонный разговор Путина и Трампа возможен в любой моментТелефонный разговор президента РФ Владимира Путина и президента США Дональда Трампа возможен, есть возможность организовать его в любой момент, заявил пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков.
14:27 03/12/2025Тигран Абрамян: Существовали четкие красные линии, которые отстаивались, доказательство – письмо Саргсяна Путину«Хотя пакет документов переговорного процесса по урегулированию карабахского конфликта последних трех десятилетий был обнародован с искажениями, не в полном объеме, но и опубликованное предоставляет...
14:08 03/12/2025«Голос Армении»: Как Пашинян вышел на самого себяГазета «Голос Армении» пишет: «Пашинян грозился опубликовать документы по нагорно-карабахскому урегулированию, которые, якобы, готовы были доказать какую-то там его правоту.
13:34 03/12/2025Грант Мелик-Шахназарян: Если бы Никол понимал смысл письма Сержа Саргсяна Путину, он бы никогда его не опубликовалПолитолог, руководитель аналитического центра «Восканапат» Грант Мелик-Шахназарян, комментируя опубликованные 2 декабря Николом Пашиняном документы переговорного процесса по урегулированию...
13:03 03/12/2025Даниелян – о заявлении супруги Пашиняна: «Жду опровержений и по поводу монополии на грузоперевозки ЗММК»«Супруга Никола Пашиняна публично опровергла, что она является реальным владельцем сети супермаркетов "88".
12:27 03/12/2025Через несколько минут после вчерашнего брифинга президента Арцаха вызвали в СК АрменииЧерез несколько минут после состоявшегося 2 декабря судебного заседания и брифинга с журналистами президент Арцаха получил телефонный звонок с приглашением в Следственный комитет.
11:14 03/12/2025Мирзоян с комиссаром ЕС обсудил предстоящие в мае 2026 года в Ереване мероприятия высокого уровняМинистр иностранных дел Республики Армения Арарат Мирзоян в рамках рабочего визита в Брюссель встретился с комиссаром по вопросам расширения Европейского Союза Мартой Кос.
17:06 02/12/2025Самвел Шахраманян: Виделся с главой Арцахской епархии на следующий день после его встречи с Пашиняном, меня интересовал один вопрос«Не хочу спешить с выводами и давать комментарии», – заявил после судебного заседания 2 декабря 5-й президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Самвел Шахраманян в ответ на...
15:55 02/12/2025«Отсканировали»: правительство Армении опубликовало документы переговорного процесса по урегулированию карабахского конфликтаПравительство Армении на своем сайте 2 декабря опубликовало документы, которые касаются переговорного процесса по урегулированию карабахского конфликта.
15:37 02/12/2025Мы находимся в точке невозврата. Акоп Аршакян объяснил причины своего отсутствия в предвыборном списке ГД«На данный момент я вижу, что мы находимся в точке невозврата – в том смысле, что демократия в Армении утверждена, и народ своим голосованием является ее гарантом.
15:22 02/12/2025Тигран Абрамян и Мартун Григорян в УИУ посетили архиепископов Микаела и БагратаДепутаты Национального Собрания Армении от фракции «Честь имею» Тигран Абрамян и Мартун Григорян посетили УИУ «Ереван-Кентрон», чтобы встретиться с предстоятелем Ширакской епархии Армянской...