19:44 03/05/2026Լրագրողները և իրավապաշտպաններն ավելի պաշտպանված են ավտորիտար ռեժիմներում, քան՝ ժողովրդավարականում. Սիրանուշ ՍահակյանԲաքվի բանտերում պահվող հայ ռազմագերիների ընտանիքների բազմաթիվ անդամներ, չնայած սպառնալիքներին և անվտանգային խնդիրներին, պատրաստ են մեկնել Բաքո
19:09 03/05/2026Հունաստանի նախագահը այցելել է ԾիծեռնակաբերդՆրան ուղեկցել է ՀՀ-ում Հունաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Խրիստոս Սոֆիանոպուլոսը
17:53 03/05/2026Իսրայելի ազգային անվտանգության նախարարին տարեդարձի առթիվ կախшղանի պատկերով տորթ են նվիրելՊարբերականը հրապարակել է Բեն-Գվիրի տարեդարձի երեկույթի լուսանկարներ
17:01 03/05/2026Զելենսկին ժամանեց Հայաստան«Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում նրան դիմավորել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը
16:06 03/05/2026Ամբողջ աշխարհը կիմանա, որ Եկեղեցին ունենալու է շատ լուրջ դեր մեր ժեղովրդի կյանքում. Սամվել ԿարապետյանԵթե կգտնվեն տաղանդներ, ովքեր կցանկանան աշխարհը «շուռ տալ», աջակցելու ենք
13:45 03/05/2026«Ուժեղ Հայաստանի» նկատմամբ ընտրական գործընթացի հավասարության սկզբունքը բացահայտ կերպով խախտված է. Մելոյան3-ը Աստծո սուրբ Երրորդությունն է խորհրդանշում, հաջողակ թիվ է և մենք համոզված ենք, որ այս թվով հաղթական մեկնարկը տրված է
13:15 03/05/2026Գագիկ Ծառուկյանի խոստմանը համաձայն ասորական համայնքի տասնյակ ներկայացուցիչներ լծվել են Քրիստոսի արձանի կառուցման աշխատանքներինԲոլոր ցանկացողները կարող են հերթագրվել
12:27 03/05/2026Հայտնի է դարձել, թե ԱԺ ընտրություններում որ թվերի տակ հանդես կգան քաղաքական ուժերը«Ուժեղ Հայաստան» դաշինք-ը 3-րդն է
12:17 03/05/2026Ադրբեջանի տարածքով Հայաստան կուղարկվի պարարտանյութ տեղափոխող ութ երկաթուղային վագոնՎագոնները շարժվել են Բիլաջարի կայարանից ժամը 12:00-ին
12:01 03/05/2026Հայաստան են ժամանել Բուլղարիայի նախագահը և Կանադայի վարչապետը«Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում նրանց դիմավորել է ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանը
11:30 03/05/2026ԿԸՀ-ն մերժեց «Այլանս» և ԴՕԿ կուսակցությունների 1-ին համարների` Տիգրան Ուլիխանյանի և Վարդան Ղուկասյանի գրանցումներըՆա նշեց, որ ԿԸՀ-ն տվել է ժամանակ այդ բացը լրացնելու համար և մայիսի 2-ին, ժամը 18։00-ին ժամկետը լրացել է և այդ փաստաթուղթը չի ներկայացվել
11:09 03/05/2026ԿԸՀ-ն և ԿԿՀ-ն համատեղ հայտարարություն են տարածել նվիրատվությունների վերաբերյալԸնտրություններին մասնակցող կուսակցության (կուսակցությունների դաշինքի) լիազոր ներկայացուցիչը կարող է կնքել պայմանագրեր
10:40 03/05/2026Ո՞ր ուժերին ԿԸՀ-ն գրանցեց առանց քվեարկությանԿԸՀ-ն այդ կուսակցությունները գրանցեց առանց քվեարկության
10:11 03/05/2026Նիկոլանդիայում ՓՈՂԸ որոշիչ դեր է խաղում և ցանկացած ԶԳԱՅԱԿԱՆ կոճակ աշխատացվում է ՓՈՂԻ և միայն ՓՈՂԻ գործոնով. Ռուբեն ՄխիթարյանԲացօթյա համերգներ, փառատոններ, կարնավալներ, ավտոերթեր, քայլերթեր, մարկետինգային ատրիբուտներ, գովազդ, քարոզիչներ, երկրով մեկ հազարավոր պաստառներ, մերչենդայզինգ
09:14 03/05/2026EPC 8-րդ գագաթնաժողովին մասնակցելու նպատակով արդեն Հայաստան են ժամանել մի քանի երկրների վարչապետեր, նախագահներ, ԵԽ ներկայացուցիչներԵԱՀԿ Գլխավոր քարտուղար Ֆերիդուն Սինիրլիօղլուն
23:20 02/05/2026Կաթողիկոսի այցի վերաբերյալ գրառումը հեռացնելուց հետո աշխատանքից հեռանում է արտաքին կապերի ու լրատվության բաժնի ղեկավար Կարինե ՀարությունյանըԿաթողիկոսի այցի վերաբերյալ գրառումը Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի էջերից հեռացնելուց հետո աշխատանքից հեռանում է արտաքին կապերի ու լրատվության բաժնի ղեկավար Կարինե Հարությունյանը: «Երկու...
22:46 02/05/2026Զելենսկին գալիս է Երևան․ Փաշինյանի PR-ը՝ վտանգի տակ«Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովի շրջանակում Երևան է ժամանելու նաև Վլադիմիր Զելենսկին: Այս այցը նախապես դիտարկվում էր որպես միջոցառման գլխավոր ինտրիգներից մեկը։ Զելենսկիի ներկայությունը...
20:37 02/05/2026Քեզ համար ի՞նչ տարբերություն. Ալեն Սիմոնյանն արձագանքել է Լևոն Տեր-Պետրոսյանին«Քեզ համար ի՞նչ տարբերություն, դու ո՛չ քաղաքական գործոն ես, ո՛չ էլ սովորության համաձայն տանից դուրս ես գալու»,-ՀՀ առաջին նախագահի հայտարարությանն արձագանքել է ԱԺ նախագահի պաշտոնը զբաղեցնող Ալեն...
20:27 02/05/2026Շատ ավելի ինձ մտահոգում են հետընտրական շրջանի իրադարձությունները. Լևոն Տեր-Պետրոսյան«Իլուր»-ի հարցին, թե ինչ կարծիք ունի նախընտրական, մեղմ ասած, կոշտ բանավեճի մասին, ՀՀ Առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը պատասխանել է.
17:30 02/05/2026Ակնկալում եմ Էկոնոմիկայի նախարարից, որ լալահառաչ հայտարարություններ անելու փոխարեն զբաղվի Wildberries-ի և Ozon-ի հետ կապված խնդրի լուծմամբ. ՄարուքյանԵս տեղեկություններ ունեմ, որ ջերմոցային տնտեսությունները նույնպես խնդիրների առաջ են կանգնած․ նրանց տեղեկացրել են, որ այլևս չեն կարող իրենց արտադրանքը վաճառել ԵԱՏՄ տարածքում։

15:56 29/09/2025Полиция пришла домой к журналистке Сюзи БадоянСегодня полиция пришла домой к журналистке Сюзи Бадоян. Об этом рассказал основатель медиаресурса AntiFake.am, соавтор и ведущий подкаста «Imnemnimi» Нарек Самсонян. «Сюзи Бадоян дома не оказалось,...
15:39 29/09/2025Никол Пашинян в Страсбурге провел встречу с председателем ПАСЕ Теодоросом РусопулосомНикол Пашинян во Дворце Европы в Страсбурге провел встречу с председателем Парламентской ассамблеи Совета Европы Теодоросом Русопулосом.
15:25 29/09/2025Самвел Карапетян: В будущем ни одной группе даже в голову не должно прийти предпринять атаку на наш важнейший национальный институтАрестованный в Армении бизнесмен и благотворитель Самвел Карапетян 29 сентября направил новое послание из расположенного в здании СНБ УИУ «Ереван-Центр».
14:11 29/09/2025Месроп Аракелян: Власти спекулируют версией непонятной вендетты в деле об убийстве Володи ГригорянаСоучредитель партии «Страна для жизни» Месроп Аракелян отреагировал на заявления представителей правоохранительных органов касательно убийства своего однопартийца, оппозиционного главы укрупненной...
13:42 29/09/2025Политолог: При сохранении этой тенденции на выборах в Национальное Собрание 2026 года мы увидим молдавский сценарийПроевропейская партия «Действие и солидарность» президента Майи Санду, по предварительным данным, получила абсолютное большинство мандатов в новом составе молдавского парламента.
12:08 29/09/2025«Голос Армении»: По следам визита Симоняна в Баку: зачем Николу передавать Алиеву наемников-террористов?Газета «Голос Армении» пишет: «Поездка директора Службы нацбезопасности Армении в Баку 19-21 сентября для участия в организованном Алиевым во славу себя, любимого, «международном форуме по...
11:52 29/09/2025Мгер Григорян будет участвовать дистанционно во встрече СНГ в МинскеВице-премьер Армении Мгер Григорян будет дистанционно участвовать в заседании Совета глав правительств стран СНГ в Минске, премьер-министр Никол Пашинян на встречу не поедет.
17:32 27/09/2025Сергей Мелконян: Арцах был щитом Армении, щит палКандидат исторических наук, аналитик, научный сотрудник Института прикладных политических исследований (APRI, Armenia) Сергей Мелконян в своем Telegram-канале написал: «Ровно пять лет назад...
17:25 27/09/2025Руководство Арцаха посетило воинский пантеон «Ераблур», Пашинян ограничился «посланием» из одной строчкиСегодня с раннего утра воинский пантеон «Ераблур» в Ереване вновь многолюден. 5 лет назад в этот день, 27 сентября 2020 года, Азербайджан при непосредственном участии своих союзников – Турции и...
17:00 27/09/2025Президент Ирана Пезешкиан назвал требования Вашингтона по обогащенному урану неприемлемымиПрезидент Ирана Масуд Пезешкиан назвал неприемлемыми требования Вашингтона к Тегерану передать США весь обогащенный исламской республикой уран взамен на три месяца отсрочки перед возобновлением...
16:32 27/09/2025Позор нам, что допустили деарменизацию части нашей родины, потерю тысяч военных – Раффи Ованнисян«Позор нам, моему поколению, мне лично, нашим руководителям, что в условиях собственной государственности мы допустили деарменизацию части нашей родины, потерю тысяч военных», – заявил основатель...
15:11 27/09/2025Суд в Сирии выдал ордер на арест Башара АсадаСуд в Сирии выдал ордер на арест экс-президента страны Башара Асада, передает сирийское госагентство SANA.
14:19 27/09/2025Самвел Шахраманян: Вопрос Арцаха не может считаться решенным, пока арцахец лишен своей Родины, возможности посещения могил предков, своих святынь«Пять лет назад в этот день, на рассвете, Азербайджан начал наступление на Арцах с одной целью – завладеть им», – заявил президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Самвел...
14:00 27/09/2025Сейран Оганян: Пять лет назад Азербайджан не смог бы добиться успехов, если бы не было растрачено все переговорное наследие«Пять лет назад Азербайджан не смог бы добиться успехов, если бы не было растрачено все переговорное наследие и если бы переговоры не были прекращены», – заявил бывший министр обороны, руководитель...
13:47 27/09/2025Тигран Абрамян: Прошло 5 лет, но факторы поражения в 44-дневной войне остались прежними«С начала 44-дневной войны прошло уже 5 лет, однако причины, которые легли в основу поражения, до сих пор не претерпели изменений», – написал секретарь фракции «Честь имею» Национального Собрания...
13:18 27/09/2025«Голос Армении»: 2 года в бакинской тюрьме и на скамье подсудимых по вине ПашинянаГазета «Голос Армении» пишет: «27 сентября 2020 г. началась 44-дневная война, а 27 сентября 2023 г. был захвачен, а затем похищен бывший госминистр Республики Арцах Рубен Варданян. Между этими...
12:34 27/09/2025Эдуард Шармазанов: У капитуляции в 44-дневной войне есть имя – Никол Пашинян«Республиканская партия Армении (РПА) – это символ Независимой Армении, а николизм – азербайджанизации.
12:08 27/09/2025Два года в бакинской тюрьме: факты по «делу» Рубена Варданяна27 сентября 2023 года во время насильственного перемещения тысяч арцахских армян в Армению известный филантроп и гуманитарный деятель Рубен Варданян был задержан азербайджанскими властями у моста...
12:04 27/09/2025Политолог Сурен Суренянц: Алиев с трибуны ООН развивает тезисы Пашиняна«Президент Азербайджана Ильхам Алиев в своем выступлении на 80-й сессии Генеральной Ассамблеи ООН в Нью-Йорке вновь обвинил Армению в „этнических чистках, военных преступлениях и игнорировании...
17:33 26/09/2025Специалист по чтению по губам рассказал, о чем спорили Трамп и Меланья на борту вертолетаСпециалист по чтению по губам выяснил, о чём спорили президент США Дональд Трамп и его супруга Меланья на борту вертолёта, пишет газета Daily Mail.