17:10 02/05/2026Մենք համագործակցելու ենք այն կառավարության հետ, որը կձևավորվի Հայաստանի քաղաքացիների ընտրության արդյունքում. ԵՄ դեսպանԵվրոպական միությունը չի ընտրում հաղթողներին
16:58 02/05/2026ԶԼՄ-ներ. Գերմանիայի կանցլերը չի մասնակցի Հայաստանում կայանալիք ԵՔՀ գագաթնաժողովինԳերմանիայի կանցլեր Ֆրիդրիխ Մերցը չի մասնակցի մայիսի 4-ին Հայաստանում կայանալիք Եվրոպական քաղաքական համայնքի (ԵՔՀ) գագաթնաժողովին, որին մասնակցում է մոտ 50 երկիր։ Սա առաջին դեպքն է, երբ ԵՔՀ ութերորդ...
16:30 02/05/2026Խաղաղության անվան տակ ամեն ինչ անում են, որ ապահովեն Ադրբեջանի ներկայությունը մեր երկրում. Սամվել Կարապետյան«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության ղեկավար Սամվել Կարապետյանը հանդիել է իր ուժի հետ դաշինք կազմած կուսակցությունների ղեկավարներին։ Նա նշել է, որ ուրախ է համագործակցության համար, միան միասնակն ուժերով...
16:20 02/05/2026Թալինում համայնքապետը, որը նաև ՔՊ-ի տարածքային խորհրդի նախագահն է, 30.000-100.000 դրամ «օգնություն» է բաժանել. «Փաստինֆո»Թալինում սոցիալական աջակցության անվան ներքո ՔՊ-ն լծվել է ընտրողներին «կաշառելու» գործին՝փաստացի չարաշահելով վարչական ռեսուրսը։ «Փաստինֆո»-ն տեղեկանում է, որ Թալինի վառ ՔՊ-ական համայնքապետ Տավրոս...
16:04 02/05/2026Հայաստան կգա ոչ թե Էրդողանը, այլ նրա տեղակալըԹուրքիայի փոխնախագահ Ջևդեթ Յըլմազը կժամանի Հայաստան՝ մասնակցելու Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովին։ Այս մասին հայտնում է «Անադոլու» գործակալությունը։ «Յըլմազը կներկայացնի Թուրքիան...
16:00 02/05/2026Կառավարությունը խուսափում է խոսել Ադրբեջանի կողմից զավթված պահպանվող տարածքների մասին․ Ղազարյան«1992թ․-ին վավերացված կենսաբազմազանության կոնվենցիայի ներքո մինչ այսօր, ցավոք սրտի, բովանդակային առումով որևէ լուրջ զարգացում Հայաստան տեղի չի ունեցել»,- այս մասին Panorama.am-ի հետ զրույցում...
14:55 02/05/2026Բաբիշը մտադիր է Զելենսկու հետ հանդիպել ԵրևանումՉեխիայի վարչապետ Անդրեյ Բաբիշը հայտարարել է իր մտադրության մասին՝ անձամբ բանակցություններ վարել Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու հետ՝ Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովում, որը տեղի...
14:04 02/05/2026Եթե ուզում ենք արդյունք՝ պետք է նախ հնարավորություն տանք. Թաթոյան«Մենք կտրուկ կնվազեցնենք ոռոգման ջրի սակագինը գյուղացիների տնամերձ ու ոչ բիզնես նպատակով հողերի համար՝ կես հեկտար՝ 500 դրամ, մեկ հեկտար՝ 1000 դրամ»,- այս մասին ասել է «Միասնության թևերի» վարչապետի...
13:00 02/05/2026Հայաստանը Ադրբեջանի գործիքից դարձնելու ենք տարածաշրջանային գործոն. Սամվել Կարապետյան«Ադրբեջանն ամենաշատը Հայաստանում կարող է լինել փոքրիկ խմբակի երաշխավորը, Հայաստանի երաշխավորը լինելու է Հայաստանի ուժեղ բանակը»
12:34 02/05/2026Կայուն խաղաղություն անհնար են, քանի դեռ չեն վերականգնվել ու պաշտպանվել Արցախի ժողովրդի իրավունքները. Արցախ ՄիությունԱրցախ Միությունը ողջունում է Եվրոպական խորհրդարանի բանաձևում Արցախի ժողովրդի իրավունքների վերաբերյալ կարևորագույն դրույթների ներառումը
11:56 02/05/2026ՀՀ-Ադրբեջան սահմանից 30-40մ հեռավորության վրա գտնվող Կիրանցի եկեղեցու օծումը խորհրդանշական և կարևոր քայլ է. ՓաշինյանԱյսօր տեղի ունեցավ Կիրանցի Սուրբ Երրորդություն եկեղեցու օծումը Հայաստան-Ադրբեջան սահմանից ընդամենը 30-40 մետր հեռավորության վրա՝ Կիրանցի սահմանազատված հատվածում» ,- եկեղցու օծումից հետո ֆեյսբուքյան...
11:28 02/05/2026Շուշիի Ղազանչեցոց եկեղեցին «վերականգնվել է իր նախնական տեսքով». Ալիևի օգնականԱդրբեջանի կողմից օկուպացված Արցախի Հանրապետության Շուշի քաղաքի Սուրբ Ղազանչեցոց եկեղեցին «վերականգնվել է իր նախնական ճարտարապետական ոճին համապատասխան»։ Ադրբեջանական լրատվամիջոցների հաղորդմամբ, այս...
10:54 02/05/2026Գեղամ Նազարյանը վիրավորեց լրագրողներին. «Օգոստոսի 2-ից հետո ես ազատ մարդ եմ լինելու, դու բանտում փտելու ես»Նիկոլ Փաշինյանի և իշխանության ներկայացուցիչների հետ Կիրանցում է նաև նախկին ընդդիմադիր պատգամավոր, այժմ անկախ պատգամավոր Գեղամ Նազարյանը, ում որդին զոհվել է 44-օրյա պատերազմում։ Լրագրողները փորձեցին...
10:22 02/05/2026Փաշինյանը Կիրանցում էՆիկոլ Փաշինյանը Կիրանցում է։ Նա և իշխանության տարբեր ներկայացուցիչներ մասնակցում են վերականգնված Սուրբ Երրորդություն եկեղեցու օծման արարողությունը։ Փաշինյանին ուղեկցում է ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության...
09:45 02/05/2026Ի տարբերություն տարբեր հեղինակավոր կառույցների և երկրների, հայաստանյան ռեժիմը խոչընդոտում է այդ ամենի կյանքի կոչմանը. Աբրահամյան«Ի տարբերություն տարբեր հեղինակավոր կառույցների և երկրների, որոնք տարբեր բանաձևերով աջակցում են արցախցիների իրավունքների վերականգնմանը, հայաստանյան ռեժիմն իր ողջ ուժով խոչընդոտում է այդ ամենի կյանքի...
09:39 02/05/2026Ծիծաղելի է, բայց մյուս կողմից պարզապես տխուր և մտահոգիչ. Բադալյանը Գևորգ Պապոյանի՝ Wildberries-ի մասին արած հայտարարության վերաբերյալ«Առնվազն ծիծաղելի է, երբ պետական պաշտոնյան հայտարարում է, թե «ընդդիմադիր ուժերն» են հայկական արտադրողների համար Վայլդբերիզի և Օզոնի շրջանակում սահմանափակումներ մտցնելու իրողության թիկունքում:...
23:24 01/05/2026Թրամփը Կոնգրեսին ուղղված նամակում հայտարարել է Իրանի հետ ռազմական գործողությունների ավարտի մասինՊատերազմի նախարարությունը շարունակում է ճշգրտել ուժերի դիրքերը պատասխանատվության ոլորտի առանձին երկրներում
23:02 01/05/2026Ցանկանում եմ, որ մենք ապրենք այնպիսի երկրում, ուր զբաղվածությունը, աշխատավարձերը չլինեն մեր հիմնահարցերը . Նարեկ ԿարապետյանՄենք հուսով ենք և աշխատում ենք այդ ուղղությամբ, որ Հայաստանի յուրաքանչյուր համայնքում լինի այսպիսի արտադրամաս
22:06 01/05/2026ՀՀ ԱԳՆ-ն երիտասարդներին հրավիրում է Արարատ Միրզոյանի հետ քննարկման«Մայիսի 5-ին «Երևանյան երկխոսություն» 3-րդ միջազգային ֆորումի շրջանակներում
21:39 01/05/2026Թրամփը հայտարարել է, որ չի կարող համաձայնվել Իրանի առաջարկած գործարքի պայմանների հետՆրանք խնդրում են մի բան, որը ես չեմ կարող ընդունել

12:33 13/05/2025Activist counters doubts about Pashinyan's possible impeachmentEdgar Ghazaryan, a civic activist and co-founder of the We Are Awake movement, has pushed back against claims that members of Armenia's ruling Civil Contract party would never support a move to...
12:03 13/05/2025MP: Armenian authorities attempt to cover up crimes against state and peopleOpposition Pativ Unem faction MP Tigran Abrahamyan has accused the Armenian government of attempting to rewrite history and distort well-known facts in an effort to conceal their crimes against the...
11:00 13/05/2025Turkish, Russian FMs discuss Ukraine-Russia peace talksRussian Foreign Minister Sergei Lavrov and his Turkish counterpart Hakan Fidan spoke on Monday to discuss Kremlin leader Vladimir Putin's proposal to hold direct Russian-Ukrainian talks this week in...
17:01 12/05/2025Kurdish militant group PKK announces disbandmentThe Kurdish militant group PKK, whose leader Abdullah Öcalan has been imprisoned since 1999, made the decision to disband in a move towards ending its conflict with Turkey, Euronews reported.
16:55 12/05/2025Opposition leader: Top officials to blame for 2020 war failuresSeyran Ohanyan, head of the opposition Hayastan faction, on Monday raised questions about government accountability during the 2020 Artsakh war.
16:13 12/05/2025Husband of Anna Hakobyan's hairdresser promotedOn May 8, Justice Minister Srbuhi Galyan signed an order appointing Robert Tamaryan as the new head of the Hospital for Convicts Penitentiary Institution.
14:30 12/05/2025Armenia invited to attend European Political Community meeting in AlbaniaThe sixth meeting of the European Political Community (EPC) will be held in Tirana, Albania, on May 16, bringing together leaders from 44 European countries.
11:45 12/05/2025Sharmazanov marks anniversary of 1994 ceasefire dealOn 12 May1994, a ceasefire agreement was signed between Armenia, Nagorno-Karabakh and Azerbaijan, effectively halting the first Artsakh war.
16:45 10/05/2025Trump says India and Pakistan agree to ceasefireU.S. President Donald Trump said on Saturday that India and Pakistan had agreed to a "full and immediate ceasefire" after a fourth day of strikes and counter-strikes against each other's military...
15:00 10/05/2025Baku says peace talks with Armenia ongoing, but no serious progress yetContacts with Armenia on the peace process continue on several fronts, Azerbaijani Foreign Minister Jeyhun Bayramov was quoted as telling reporters on Saturday.
13:30 10/05/2025Ukraine issues demarche to foreign diplomats over Victory Day parade in MoscowUkraine’s Foreign Ministry has issued a formal diplomatic protest to the countries whose leaders attended the Victory Day military parade in Moscow on May 9, marking the 80th anniversary of the...
13:00 10/05/2025Armenia denies false Azeri allegations of ceasefire violationAzerbaijan has again falsely accused Armenia of a ceasefire violation, the Defense Ministry reports.
12:36 10/05/2025Politician calls for urgent action to free Armenian prisonersMane Tandilyan, co-founder of the Country of Living party, has called on the international community to take immediate action to secure the release of Armenian prisoners held in Azerbaijan.
12:10 10/05/2025MP: Real situation of Armenian prisoners in Azerbaijan largely unknownOpposition MP Tigran Abrahamyan has voiced serious concerns over the lack of reliable information on Armenian prisoners held in Azerbaijan.
11:30 10/05/2025European leaders arrive in KyivBritish Prime Minister Keir Starmer, French President Emmanuel Macron, German Chancellor Friedrich Merz and Polish Prime Minister Donald Tusk have arrived in Kyiv, BBC News reports.
11:00 10/05/2025Azeri gunfire damages house roof in Armenian border villageA house roof in the Armenian border village of Khnatsakh was damaged in the wake of Azerbaijani shooting late on Friday, the Defense Ministry reported.
17:03 09/05/2025MP announces plans to impeach PashinyanMP Hovik Aghazaryan, who was expelled from Armenia's ruling Civil Contract party in late 2024, has announced plans to launch impeachment proceedings against Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan.
16:30 09/05/2025Pashinyan: There will be no war between Armenia and Azerbaijan despite 'provocations'Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan issued a message on the 80th anniversary of the Soviet Union's victory over Nazi Germany in World War II marked on May 9.
16:05 09/05/2025Putin greets Armenian WWII veterans after Victory Day paradeAfter the Victory Day parade on Moscow’s Red Square on Friday, Russian President Vladimir Putin personally greeted veterans and other honored guests, offering warm congratulations to them.
15:35 09/05/2025Pashinyan’s impeachment most viable path to regime change in Armenia, MP saysImpeachment proceedings against Prime Minister Nikol Pashinyan are currently the most viable mechanism for change of power in Armenia, according to opposition MP Hayk Mamijanyan.