17:10 02/05/2026Մենք համագործակցելու ենք այն կառավարության հետ, որը կձևավորվի Հայաստանի քաղաքացիների ընտրության արդյունքում. ԵՄ դեսպանԵվրոպական միությունը չի ընտրում հաղթողներին
16:58 02/05/2026ԶԼՄ-ներ. Գերմանիայի կանցլերը չի մասնակցի Հայաստանում կայանալիք ԵՔՀ գագաթնաժողովինԳերմանիայի կանցլեր Ֆրիդրիխ Մերցը չի մասնակցի մայիսի 4-ին Հայաստանում կայանալիք Եվրոպական քաղաքական համայնքի (ԵՔՀ) գագաթնաժողովին, որին մասնակցում է մոտ 50 երկիր։ Սա առաջին դեպքն է, երբ ԵՔՀ ութերորդ...
16:30 02/05/2026Խաղաղության անվան տակ ամեն ինչ անում են, որ ապահովեն Ադրբեջանի ներկայությունը մեր երկրում. Սամվել Կարապետյան«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության ղեկավար Սամվել Կարապետյանը հանդիել է իր ուժի հետ դաշինք կազմած կուսակցությունների ղեկավարներին։ Նա նշել է, որ ուրախ է համագործակցության համար, միան միասնակն ուժերով...
16:20 02/05/2026Թալինում համայնքապետը, որը նաև ՔՊ-ի տարածքային խորհրդի նախագահն է, 30.000-100.000 դրամ «օգնություն» է բաժանել. «Փաստինֆո»Թալինում սոցիալական աջակցության անվան ներքո ՔՊ-ն լծվել է ընտրողներին «կաշառելու» գործին՝փաստացի չարաշահելով վարչական ռեսուրսը։ «Փաստինֆո»-ն տեղեկանում է, որ Թալինի վառ ՔՊ-ական համայնքապետ Տավրոս...
16:04 02/05/2026Հայաստան կգա ոչ թե Էրդողանը, այլ նրա տեղակալըԹուրքիայի փոխնախագահ Ջևդեթ Յըլմազը կժամանի Հայաստան՝ մասնակցելու Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովին։ Այս մասին հայտնում է «Անադոլու» գործակալությունը։ «Յըլմազը կներկայացնի Թուրքիան...
16:00 02/05/2026Կառավարությունը խուսափում է խոսել Ադրբեջանի կողմից զավթված պահպանվող տարածքների մասին․ Ղազարյան«1992թ․-ին վավերացված կենսաբազմազանության կոնվենցիայի ներքո մինչ այսօր, ցավոք սրտի, բովանդակային առումով որևէ լուրջ զարգացում Հայաստան տեղի չի ունեցել»,- այս մասին Panorama.am-ի հետ զրույցում...
14:55 02/05/2026Բաբիշը մտադիր է Զելենսկու հետ հանդիպել ԵրևանումՉեխիայի վարչապետ Անդրեյ Բաբիշը հայտարարել է իր մտադրության մասին՝ անձամբ բանակցություններ վարել Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու հետ՝ Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովում, որը տեղի...
14:04 02/05/2026Եթե ուզում ենք արդյունք՝ պետք է նախ հնարավորություն տանք. Թաթոյան«Մենք կտրուկ կնվազեցնենք ոռոգման ջրի սակագինը գյուղացիների տնամերձ ու ոչ բիզնես նպատակով հողերի համար՝ կես հեկտար՝ 500 դրամ, մեկ հեկտար՝ 1000 դրամ»,- այս մասին ասել է «Միասնության թևերի» վարչապետի...
13:00 02/05/2026Հայաստանը Ադրբեջանի գործիքից դարձնելու ենք տարածաշրջանային գործոն. Սամվել Կարապետյան«Ադրբեջանն ամենաշատը Հայաստանում կարող է լինել փոքրիկ խմբակի երաշխավորը, Հայաստանի երաշխավորը լինելու է Հայաստանի ուժեղ բանակը»
12:34 02/05/2026Կայուն խաղաղություն անհնար են, քանի դեռ չեն վերականգնվել ու պաշտպանվել Արցախի ժողովրդի իրավունքները. Արցախ ՄիությունԱրցախ Միությունը ողջունում է Եվրոպական խորհրդարանի բանաձևում Արցախի ժողովրդի իրավունքների վերաբերյալ կարևորագույն դրույթների ներառումը
11:56 02/05/2026ՀՀ-Ադրբեջան սահմանից 30-40մ հեռավորության վրա գտնվող Կիրանցի եկեղեցու օծումը խորհրդանշական և կարևոր քայլ է. ՓաշինյանԱյսօր տեղի ունեցավ Կիրանցի Սուրբ Երրորդություն եկեղեցու օծումը Հայաստան-Ադրբեջան սահմանից ընդամենը 30-40 մետր հեռավորության վրա՝ Կիրանցի սահմանազատված հատվածում» ,- եկեղցու օծումից հետո ֆեյսբուքյան...
11:28 02/05/2026Շուշիի Ղազանչեցոց եկեղեցին «վերականգնվել է իր նախնական տեսքով». Ալիևի օգնականԱդրբեջանի կողմից օկուպացված Արցախի Հանրապետության Շուշի քաղաքի Սուրբ Ղազանչեցոց եկեղեցին «վերականգնվել է իր նախնական ճարտարապետական ոճին համապատասխան»։ Ադրբեջանական լրատվամիջոցների հաղորդմամբ, այս...
10:54 02/05/2026Գեղամ Նազարյանը վիրավորեց լրագրողներին. «Օգոստոսի 2-ից հետո ես ազատ մարդ եմ լինելու, դու բանտում փտելու ես»Նիկոլ Փաշինյանի և իշխանության ներկայացուցիչների հետ Կիրանցում է նաև նախկին ընդդիմադիր պատգամավոր, այժմ անկախ պատգամավոր Գեղամ Նազարյանը, ում որդին զոհվել է 44-օրյա պատերազմում։ Լրագրողները փորձեցին...
10:22 02/05/2026Փաշինյանը Կիրանցում էՆիկոլ Փաշինյանը Կիրանցում է։ Նա և իշխանության տարբեր ներկայացուցիչներ մասնակցում են վերականգնված Սուրբ Երրորդություն եկեղեցու օծման արարողությունը։ Փաշինյանին ուղեկցում է ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության...
09:45 02/05/2026Ի տարբերություն տարբեր հեղինակավոր կառույցների և երկրների, հայաստանյան ռեժիմը խոչընդոտում է այդ ամենի կյանքի կոչմանը. Աբրահամյան«Ի տարբերություն տարբեր հեղինակավոր կառույցների և երկրների, որոնք տարբեր բանաձևերով աջակցում են արցախցիների իրավունքների վերականգնմանը, հայաստանյան ռեժիմն իր ողջ ուժով խոչընդոտում է այդ ամենի կյանքի...
09:39 02/05/2026Ծիծաղելի է, բայց մյուս կողմից պարզապես տխուր և մտահոգիչ. Բադալյանը Գևորգ Պապոյանի՝ Wildberries-ի մասին արած հայտարարության վերաբերյալ«Առնվազն ծիծաղելի է, երբ պետական պաշտոնյան հայտարարում է, թե «ընդդիմադիր ուժերն» են հայկական արտադրողների համար Վայլդբերիզի և Օզոնի շրջանակում սահմանափակումներ մտցնելու իրողության թիկունքում:...
23:24 01/05/2026Թրամփը Կոնգրեսին ուղղված նամակում հայտարարել է Իրանի հետ ռազմական գործողությունների ավարտի մասինՊատերազմի նախարարությունը շարունակում է ճշգրտել ուժերի դիրքերը պատասխանատվության ոլորտի առանձին երկրներում
23:02 01/05/2026Ցանկանում եմ, որ մենք ապրենք այնպիսի երկրում, ուր զբաղվածությունը, աշխատավարձերը չլինեն մեր հիմնահարցերը . Նարեկ ԿարապետյանՄենք հուսով ենք և աշխատում ենք այդ ուղղությամբ, որ Հայաստանի յուրաքանչյուր համայնքում լինի այսպիսի արտադրամաս
22:06 01/05/2026ՀՀ ԱԳՆ-ն երիտասարդներին հրավիրում է Արարատ Միրզոյանի հետ քննարկման«Մայիսի 5-ին «Երևանյան երկխոսություն» 3-րդ միջազգային ֆորումի շրջանակներում
21:39 01/05/2026Թրամփը հայտարարել է, որ չի կարող համաձայնվել Իրանի առաջարկած գործարքի պայմանների հետՆրանք խնդրում են մի բան, որը ես չեմ կարող ընդունել

16:47 26/09/2025Казарян: «Похититель Родины… вот что будет высечено на лбу и могиле Никола Пашиняна, если она у него будет»«Похититель Родины… вот что будет высечено на лбу и могиле Никола Пашиняна, если у него будет эта могила», – заявил соучредитель инициативы «Не дремлем» Эдгар Казарян на обсуждении представленного...
16:23 26/09/2025Нарек Малян: Давид Амбарцумян, как премьер переходного правительства, уже с 34 голосами способен решить три основные задачи«В процессе импичмента кандидат на пост премьер-министра – Давид Амбарцумян. Вопрос кандидатуры должен рассматриваться в рамках миссии переходного правительства или с учетом того, какие ожидания мы...
16:10 26/09/2025Зампредседателя АНК: Ни с Кочаряном, ни с Саргсяном объединяться не будем«Партия „Армянский национальный конгресс” (АНК) не собирается создавать альянс или единое политическое движение с политическими силами, руководимыми Робертом Кочаряном и Сержем Саргсяном (второй и...
14:22 26/09/2025«Голос Армении»: Вторая годовщина страшного взрыва в Арцахе: расследования не будет, забудьтеГазета «Голос Армении» пишет: ««Почему до сих пор нет попытки расследования? Если Армения теперь дружит с Азербайджаном, как уверяет нас Трамп, разве нельзя провести совместное расследование? Почему...
14:02 26/09/2025Ишхан Сагателян передал подписи депутатов НС от фракции «Армения» фракции «Честь имею»Депутат Национального Собрания от фракции «Армения» Ишхан Сагателян на обсуждении представленного фракцией «Честь имею» проекта заявления НС РА «О национальном кризисе и провале управления» на...
13:38 26/09/2025Мамикон Асланян: Поскольку Никол Пашинян все еще руководит, значит, оппозиция слабаБывший мэр Ванадзора Мамикон Асланян пообщался с журналистами перед зданием Национального Собрания Армении до начала парламентских слушаний, созванных 26 сентября фракцией «Честь имею» по вопросу...
13:16 26/09/2025Никол Пашинян вылетел из Москвы в Нью-ЙоркНикол Пашинян 26-27 сентября будет находиться с рабочим визитом в Соединенных Штатах Америки. Подробности приводит пресс-служба правительства Армении. В Нью-Йорке Никол Пашинян примет участие в...
13:05 26/09/2025Польша открыла границу с Беларусью и просит своих граждан немедленно возвращатьсяПольша возобновила движение через границу с Беларусью на двух КПП и призывает своих граждан немедленно покинуть территорию РБ, пишет «Европейская правда» со ссылкой на заявление посольства Польши в...
12:35 26/09/2025У здания Национального Собрания Армении установлен большой экранУ здания Национального Собрания Армении установлен большой экран. Участники акции смогут в режиме онлайн следить за парламентскими слушаниями по вопросу выражения недоверия премьер-министру....
12:28 26/09/2025Тигран Абрамян: Превратившийся из победного в трагический сентябрь – это лицо деятельности действующей власти«Превратившийся из победного в трагический сентябрь – это лицо деятельности действующей власти: лицо отречения, пораженчества, бегства и лжи, которое всегда будет ее преследовать», – написал...
12:10 26/09/2025Акопян: Администрацию Трампа по вопросам Армении и Азербайджана консультируют главный турецкий дипломат и главный турецкий чекист«Это спецпосланник президента США Дональда Трампа по вопросам Армении и Азербайджана Стив Уиткофф. Говорит, что по вопросам Армении и Азербайджана их – администрацию Трампа – консультируют главный...
12:00 26/09/2025Путин - Пашиняну: У нас всегда есть о чем поговоритьВ Кремле состоялась встреча президента РФ Владимира Путина с премьер-министром Армении Николом Пашиняном.
11:51 26/09/2025Первый президент Армении Левон Тер-Петросян будет играть серьезную роль на выборах – ЗурабянАрмянский национальный конгресс (АНК) готов сотрудничать с другими политическими силами, у которых будет программа по обеспечению стабильного мира и экономического развития Армении.
17:52 25/09/2025В Паракаре скорбят по Володе ГригорянуВ Доме культуры и молодежи укрупненной общины Паракар Армавирской области Армении и на прилегающей территории собрались многочисленные люди, чтобы принять участие в церемонии панихиды по убитому...
17:00 25/09/2025Стив Уиткофф: США консультируются с Турцией относительно Азербайджана и АрменииСпецпосланник президента США Стив Уиткофф заявил, что регулярно консультируется с главой турецкой разведки Ибрагимом Калином и министром иностранных дел Турции Хаканом Фиданом по вопросам Армении,...
15:58 25/09/2025Путин проведет встречу с Пашиняном в Москве в четвергПрезидент России Владимир Путин в четверг проведет встречу с премьер-министром Армении Николом Пашиняном, который в Москве примет участие в Глобальном атомном форуме, сообщает ВГТРК.
14:46 25/09/2025Взрыв на топливном складе в Степанакерте: 2-я годовщина трагедииДва года назад в этот день, 25 сентября 2023 года, в дни азербайджанского нападения на Арцах и насильственной депортации коренного армянского населения республики, произошла еще одна трагедия –...
14:29 25/09/2025Давид Амбарцумян: Никол Пашинян должен быть отстранен от должности управленца Армении«Дорогие соотечественники, мы живем в такое время, когда каждое происходящее в нашей стране новое событие лишь подтверждает давно уже ставшую убеждением среди сознательных и патриотичных граждан...
14:08 25/09/2025Урсулу фон дер Ляйен обвиняют в тайных переписках с МакрономВокруг главы Еврокомиссии Урсулы фон дер Ляйен разгорается новый скандал, сообщила в соцсети Х депутат Европейского парламента от Венгрии Кинга Гал.
13:50 25/09/2025Суд признал экс-президента Франции Николя Саркози виновным по делу о ливийском финансировании избирательной кампании70-летний экс-президент Франции Николя Саркози признан виновным по делу о незаконном финансировании его победной кампании 2007 года ливийскими деньгами.