22:06 01/05/2026ՀՀ ԱԳՆ-ն երիտասարդներին հրավիրում է Արարատ Միրզոյանի հետ քննարկման«Մայիսի 5-ին «Երևանյան երկխոսություն» 3-րդ միջազգային ֆորումի շրջանակներում
21:39 01/05/2026Թրամփը հայտարարել է, որ չի կարող համաձայնվել Իրանի առաջարկած գործարքի պայմանների հետՆրանք խնդրում են մի բան, որը ես չեմ կարող ընդունել
21:17 01/05/2026Թուրքիան Հայաստանի իշխանության թուլության «պոչից բռնել» է և անընդհատ ինչ-որ բաներ է պարտադրելու․ Ռոբերտ Քոչարյան«Մեր հարաբերություններում Թուրքիայի հետ, շատ արագ ինձ համար պարզ էր, որ Թուրքիան այս հարցը կապելու է Ղարաբաղի կարգավորման հետ, Ադրբեջան-Հայաստան հարաբերությունների հետ»,- այս մասին ասել է ՀՀ երկրորդ...
20:57 01/05/2026ՀՀ-ԵՄ առաջին գագաթնաժողովը նշանակալի առաջընթաց է կողմերի հարաբերություններում. ԵՄ հայտարարությունՀայաստան–ԵՄ գագաթնաժողովը կողմերի հարաբերություններում նշանակալի առաջընթաց կտա՝ հաստատելով Եվրոպական միության հաստատակամ հանձնառությունը Հայաստանի ինքնիշխանությանը, կայունությանը և բարեփոխումների...
20:51 01/05/2026Երբ Հայաստանի իշխանությունը որևէ կերպ չի արձագանքում, նշանակում է, որ միջազգային հանրությունը ևս չի արձագանքելու․ Ռոբերտ Քոչարյանը՝ Ստեփանակերտի մշակութային ժառանգության ոչնչացման մասինՀՀ երկրորդ նախագահ, «Հայաստան» դաշինքի առաջնորդ Ռոբերտ Քոչարյանը և դաշինքի պատգամավորներ Ագնեսա Խամոյանն ու Քրիստինե Վարդանյանը խոսել են հայ ժողովրդի արժանապատվության և ՔՊ-ի նախընտրական թեզերի մասին։...
20:14 01/05/2026ԱՄՆ-ն հակաիրանական նոր պատժամիջոցներ է սահմանելԱՄՆ-ն հակաիրանական պատժամիջոցներ է սահմանել վեց անհատների, 21 կազմակերպությունների և մեկ նավի նկատմամբ, հայտարարել է ԱՄՆ ֆինանսների նախարարությունը։ Սա այս շաբաթվա ընթացքում ԱՄՆ-ի կողմից հակաիրանական...
19:56 01/05/2026Ընդդիմադիրներ, դուք ունեք ԱՅՍ մի ամիսը՝ հանելու Փաշինյանին ընտրությունիցԵս իմ անուշ Հայաստանի... Հայաստանը ասես չիր դարձած լինի՝ ընտրությունների չոր ու, կասեի, չար քաղաքականության ու քաղաքագենության պատճառով։ Երկրորդ նախագահին ընտրող «դաշինքը» երրորդին է քննադատում,...
19:49 01/05/2026Իմ առաջին մտահոգությունը վերաբերում է Հայաստանի և Արցախի պատանդներին ու ռազմագերիներին․Քերոլայն Քոքսի բաց նամակըԼորդերի պալատի անդամ, բարոնուհի Քերոլայն Քոքսի բաց նամակը՝ Հայաստան–Եվրոպական միություն առաջիկա գագաթնաժողովի առնչությամբ, փոխանցում է orer.eu-ն։ «Սիրելի՛ բարեկամներ, գործընկերներ և Հայաստանով...
19:26 01/05/2026«Ուժեղ Հայաստան» դաշինքի հետ համագործակցության առանցքային մեխը՝ ընտրությունների միջոցով գործող վարչակարգին հեռացնելն է․ Չալաբյան«ՀայաՔվե» ազգային քաղաքացիական միավորման համակարգող Ավետիք Չալաբյանն անդրադարձել է վերջին օրերին հաճախ հնչող մի շարք հարցերի՝ «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքի և «ՀայաՔվե» միավորման համագործակցության...
19:14 01/05/2026Ադրբեջանը կասեցրել է Եվրոպական խորհրդարանի հետ համագործակցությունը բոլոր ոլորտներումԱդրբեջանի խորհրդարանը դադարեցնում է համագործակցությունը Եվրախորհրդարանի հետ բոլոր ոլորտներում՝ նրա հակաադրբեջանական գործունեության պատճառով։ ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է Միլլի...
18:26 01/05/2026Հայաստանի գյուղատնտեսության քաղաքականությունը զրոյից պետք է գրվի․ Նարեկ Կարապետյան«Մենք ունենք Շրջակա միջավայրի նախարարություն, ունենք 100-ավոր տարբեր պետական կառույցներ, միայն ջրային ոլորտում 3-ից ավելի կառույց ունենք, բայց գյուղատնտեսության նախարարություն չունենք։ 300 000 մարդ,...
18:09 01/05/2026Առանց Նիկոլ գերությունից կազատվի Արցախն ու անվտանգ կլինի Հայաստանը․ ՀակոբյանԱրցախի Հանրապետության ԱԺ «Արդարություն» խմբակցության պատգամավոր Մետաքսե Հակոբյանը գրում է․ «Մինչ Նիկոլն ու իր շքախումբը զբաղված են ցուցադրական անհոգությամբ և հանրությանը շեղող դատարկ զբաղմունքներով,...
17:45 01/05/2026Պապոյան. Վայլդբերիսի հետ կապված վերջին իրադարձության հետևում կանգնած է հայաստանյան 2 ընդդիմադիր ուժԷկոնոմիկայի նախարարի պաշտոնը զբաղեցնող Գևորգ Պապոյանն արձագանքել է Վայլդբերիսի հետ կապված հայ արտադրողների խնդրին.
17:31 01/05/2026Ինչո՞ւ Ռոբերտ Քոչարյանը չհաղթեց 2021-ին և չի հաղթելու 2026-ին. սա բնավ չարագուշակություն չէ, այլ իրողություն. Միքայել Մինասյան«Քոչարյանը չի կարող հաղթել, սակայն իր կերպարով ու ներկայությամբ վերակենդանացնում է հանրային հավաքական տրավմաները՝ դրանով իսկ պարարտ հող նախապատրաստելով Նիկոլի իշխանության վերարտադրության համար»։
16:55 01/05/2026Ամենամեծ փորձն ունենք տնտեսության մեջ և դա վստահություն է տալիս մեր հայրենակիցներին. Նարեկ Կարապետյան«Ովքեր քննադատում են աղքատության հաղթահարման մեր ծրագիրը, մի բան ասեմ՝ իրենք պատրա՞ստ են 10 օր, 20 օր, մեկ ամիս ապրել այն մարդկանց կյանքի պայմաններում, ովքեր ստանալու են այս աջակցությունը»,-...
16:24 01/05/2026Մեր երկրի վարչապետը երրորդ անգամ նույն մարդը չպետք է լինի. Ն. Կարապետյան«Մեր հայրենակիցները, որոնք անաչառ պայքարի մեջ են, պետք է հիշեն, որ իրենց խոսքերը կարող է կոնտեքստից կտրվեն, ուրիշ ձև ներկայացնեն»,-լրագրողների հետ ընթացող հանդիպմանը հայտարարեց «Ուժեղ Հայաստան»...
16:20 01/05/2026Պետք է շատ ներմուծենք. Պապոյանը՝ ադրբեջանական բենզինի և դիզելի մասին«Աշխարհի երկրների մեծ մասում բենզինի գինը բարձրացել է 2-3 անգամ, Հայաստանում թանկացել է տոկոսներով»,- Մայիսի 1-ի առիթով կազմակերպված միջոջացման ժամանակ լրագրողների հետ զրույցում ասաց էկոնոմիկայի...
16:01 01/05/2026Արտահանումը Ֆրանսիա վերջին 8 տարիների ընթացքում անկում է ապրել 20%-ով. Նարեկ Կարապետյան«Սա Հայաստանում արդյունաբերականացման լավ օրինակ է։ Այն, ինչ արտադրվում է այստեղ, առաջ մեծ մասամբ ներմուծվում էր Թուրքիայից։ Այսօր ֆաբրիկայի արտադրանքը փակել է Հայաստանի պահանջարկի 50-60...
15:59 01/05/2026Ադրբեջանում հավատարմագրված դիվանագետներն oկnւպաgված Ստեփանակերտում են. «Ադրբեջանը բարեկամական հարաբերություններ է հաստատել նաև Հայաստանի հետ»Ադրբեջանում հավատարմագրված դիվանագիտական կորպուսի ներկայացուցիչներն այցելել է օկուպացված Արցախի Հանրապետության մայրաքաղաք Ստեփանակերտ։ Ըստ ադրբեջանական լրատվամիջոցների, այցի ընթացքում...
14:48 01/05/2026Ադրբեջանի խորհրդարանը կասեցրել է համագործակցությունը Եվրախորհրդարանի հետ՝ Արցախում հայերի իրավունքները սատարող բանաձևից հետոԱդրբեջանի Միլլի Մեջլիսը (խորհրդարան) կասեցրել է համագործակցությունը Եվրախորհրդարանի հետ բոլոր ոլորտներում՝ ապրիլի 30-ին «Հայաստանում ժողովրդավարական դիմակայունությանը աջակցելու մասին» բանաձևի...

14:55 09/05/2025In pictures: Yerevan marks 80th anniversary of victory in Great Patriotic WarA large number of people gathered in Yerevan on Friday to mark the 80th anniversary of the victory in the Great Patriotic War.
13:56 09/05/2025Armenian FM hints at possible progress on peace deal with AzerbaijanArmenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan expressed cautious optimism over the possible conclusion of a peace treaty with Azerbaijan.
13:24 09/05/2025Ambassador: Armenia remains an 'ally and brotherly country' for RussiaArmenia remains an “ally and brotherly country” for Russia, Russian Ambassador to Armenia Sergey Kopyrkin has reiterated.
12:33 09/05/2025Confused Pashinyan prompted by Putin during Moscow visitArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan, who is on a visit to Moscow, remains in the media spotlight.
11:35 09/05/2025Security chief: Armenia investigated alleged ceasefire violations, found no breachesArmenia has investigated Azerbaijan's allegations of ceasefire violations and found no evidence to support the claims, Security Council Secretary Armen Grigoryan has announced.
11:15 09/05/2025Robert Kocharyan: Our glorious victories and painful losses will strengthen usSecond Armenian President Robert Kocharyan has congratulated the Armenian people on Victory and Peace Day marked on May 9.
11:00 09/05/2025Serzh Sargsyan issues Victory Day messageThird Armenian President Serzh Sargsyan issued a message on Victory and Peace Day marked on 9 May. His full message is provided below. "For years we were celebrating May 9 as our cherished Triple...
16:04 08/05/2025U.S. Congress marks April 24 with commemoration of Armenian Genocide, support for ArtsakhMembers of the U.S. Senate and House of Representatives demonstrated powerful bipartisan solidarity in commemorating the 110th anniversary of the Armenian Genocide, marking April 24th, 2025 with...
15:10 08/05/2025Ruben Mkhitaryan: Triple Holiday will again be celebrated in ArmeniaFamous producer Ruben Mkhitaryan, a member of the Gyumri City Council from the My Strong Community faction, strongly believes that the Triple Holiday, which marks the anniversary of the Victory in...
14:10 08/05/2025Serzh Sargsyan pays tribute to fallen heroesFormer Armenian President Serzh Sargsyan paid tribute to fallen soldiers on Yerkrapah Day (Homeland Defender's Day) on May 8, which also commemorates the liberation of Shushi.
13:36 08/05/2025Armenian MP reports fresh ceasefire violation by Azerbaijani forcesOpposition MP Tigran Abrahamyan accused Azerbaijan of once again violating the ceasefire along the Armenian border late on Wednesday.
13:12 08/05/2025Activist accuses Yerevan district head of provocationCivic activist Artur Chakhoyan has accused Yerevan’s Nor Nork district head of provocation after exposing poor construction at a local kindergarten in a social media video.
11:57 08/05/2025Activist holds press conference after assault by Yerevan district headCivic activist Artur Chakhoyan addressed the recent violent incident at a press conference on Thursday.
11:05 08/05/2025Israel hits main airport in Yemen's capitalThe Israeli military has said it "fully disabled" Yemen's main airport in the capital Sanaa, which is controlled by the Houthis, the BBC reported.
16:45 07/05/2025Pashinyan to attend May 9 celebrations in MoscowArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan will travel to Moscow to attend the Victory Day celebrations on May 9.
16:00 07/05/2025Armenian defense minister meets with Cypriot counterpartAs part of his working visit to Greece, Armenian Defense Minister Suren Papikyan on Wednesday met with his Cypriot counterpart Vasilis Palmas.
15:12 07/05/2025Armenian opposition MP criticizes low pay for soldiers on combat dutyOpposition MP Gegham Manukyan has criticized the Armenian government for what he described as a severe imbalance in state salaries, highlighting the low daily compensation of soldiers on combat duty...
13:35 07/05/2025Analyst: Pashinyan has one last chance to leave with dignity in 2026Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan is running out of time to make a dignified departure from office, political analyst Suren Surenyants claims.
11:45 07/05/2025Helpful advice to Republic of Armenia after hiring an American lobbying firmBy Harut Sassounian www.TheCaliforniaCourier.com In a rare move, the Republic of Armenia recently hired an American lobbying firm to promote Armenia’s interests in the United States.
11:06 07/05/2025India launches air strikes on PakistanIndia attacked Pakistan and Pakistani Kashmir on Wednesday and Pakistan said it had shot down five Indian fighter jets in the worst fighting in more than two decades between the nuclear-armed...