22:06 01/05/2026ՀՀ ԱԳՆ-ն երիտասարդներին հրավիրում է Արարատ Միրզոյանի հետ քննարկման«Մայիսի 5-ին «Երևանյան երկխոսություն» 3-րդ միջազգային ֆորումի շրջանակներում
21:39 01/05/2026Թրամփը հայտարարել է, որ չի կարող համաձայնվել Իրանի առաջարկած գործարքի պայմանների հետՆրանք խնդրում են մի բան, որը ես չեմ կարող ընդունել
21:17 01/05/2026Թուրքիան Հայաստանի իշխանության թուլության «պոչից բռնել» է և անընդհատ ինչ-որ բաներ է պարտադրելու․ Ռոբերտ Քոչարյան«Մեր հարաբերություններում Թուրքիայի հետ, շատ արագ ինձ համար պարզ էր, որ Թուրքիան այս հարցը կապելու է Ղարաբաղի կարգավորման հետ, Ադրբեջան-Հայաստան հարաբերությունների հետ»,- այս մասին ասել է ՀՀ երկրորդ...
20:57 01/05/2026ՀՀ-ԵՄ առաջին գագաթնաժողովը նշանակալի առաջընթաց է կողմերի հարաբերություններում. ԵՄ հայտարարությունՀայաստան–ԵՄ գագաթնաժողովը կողմերի հարաբերություններում նշանակալի առաջընթաց կտա՝ հաստատելով Եվրոպական միության հաստատակամ հանձնառությունը Հայաստանի ինքնիշխանությանը, կայունությանը և բարեփոխումների...
20:51 01/05/2026Երբ Հայաստանի իշխանությունը որևէ կերպ չի արձագանքում, նշանակում է, որ միջազգային հանրությունը ևս չի արձագանքելու․ Ռոբերտ Քոչարյանը՝ Ստեփանակերտի մշակութային ժառանգության ոչնչացման մասինՀՀ երկրորդ նախագահ, «Հայաստան» դաշինքի առաջնորդ Ռոբերտ Քոչարյանը և դաշինքի պատգամավորներ Ագնեսա Խամոյանն ու Քրիստինե Վարդանյանը խոսել են հայ ժողովրդի արժանապատվության և ՔՊ-ի նախընտրական թեզերի մասին։...
20:14 01/05/2026ԱՄՆ-ն հակաիրանական նոր պատժամիջոցներ է սահմանելԱՄՆ-ն հակաիրանական պատժամիջոցներ է սահմանել վեց անհատների, 21 կազմակերպությունների և մեկ նավի նկատմամբ, հայտարարել է ԱՄՆ ֆինանսների նախարարությունը։ Սա այս շաբաթվա ընթացքում ԱՄՆ-ի կողմից հակաիրանական...
19:56 01/05/2026Ընդդիմադիրներ, դուք ունեք ԱՅՍ մի ամիսը՝ հանելու Փաշինյանին ընտրությունիցԵս իմ անուշ Հայաստանի... Հայաստանը ասես չիր դարձած լինի՝ ընտրությունների չոր ու, կասեի, չար քաղաքականության ու քաղաքագենության պատճառով։ Երկրորդ նախագահին ընտրող «դաշինքը» երրորդին է քննադատում,...
19:49 01/05/2026Իմ առաջին մտահոգությունը վերաբերում է Հայաստանի և Արցախի պատանդներին ու ռազմագերիներին․Քերոլայն Քոքսի բաց նամակըԼորդերի պալատի անդամ, բարոնուհի Քերոլայն Քոքսի բաց նամակը՝ Հայաստան–Եվրոպական միություն առաջիկա գագաթնաժողովի առնչությամբ, փոխանցում է orer.eu-ն։ «Սիրելի՛ բարեկամներ, գործընկերներ և Հայաստանով...
19:26 01/05/2026«Ուժեղ Հայաստան» դաշինքի հետ համագործակցության առանցքային մեխը՝ ընտրությունների միջոցով գործող վարչակարգին հեռացնելն է․ Չալաբյան«ՀայաՔվե» ազգային քաղաքացիական միավորման համակարգող Ավետիք Չալաբյանն անդրադարձել է վերջին օրերին հաճախ հնչող մի շարք հարցերի՝ «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքի և «ՀայաՔվե» միավորման համագործակցության...
19:14 01/05/2026Ադրբեջանը կասեցրել է Եվրոպական խորհրդարանի հետ համագործակցությունը բոլոր ոլորտներումԱդրբեջանի խորհրդարանը դադարեցնում է համագործակցությունը Եվրախորհրդարանի հետ բոլոր ոլորտներում՝ նրա հակաադրբեջանական գործունեության պատճառով։ ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է Միլլի...
18:26 01/05/2026Հայաստանի գյուղատնտեսության քաղաքականությունը զրոյից պետք է գրվի․ Նարեկ Կարապետյան«Մենք ունենք Շրջակա միջավայրի նախարարություն, ունենք 100-ավոր տարբեր պետական կառույցներ, միայն ջրային ոլորտում 3-ից ավելի կառույց ունենք, բայց գյուղատնտեսության նախարարություն չունենք։ 300 000 մարդ,...
18:09 01/05/2026Առանց Նիկոլ գերությունից կազատվի Արցախն ու անվտանգ կլինի Հայաստանը․ ՀակոբյանԱրցախի Հանրապետության ԱԺ «Արդարություն» խմբակցության պատգամավոր Մետաքսե Հակոբյանը գրում է․ «Մինչ Նիկոլն ու իր շքախումբը զբաղված են ցուցադրական անհոգությամբ և հանրությանը շեղող դատարկ զբաղմունքներով,...
17:45 01/05/2026Պապոյան. Վայլդբերիսի հետ կապված վերջին իրադարձության հետևում կանգնած է հայաստանյան 2 ընդդիմադիր ուժԷկոնոմիկայի նախարարի պաշտոնը զբաղեցնող Գևորգ Պապոյանն արձագանքել է Վայլդբերիսի հետ կապված հայ արտադրողների խնդրին.
17:31 01/05/2026Ինչո՞ւ Ռոբերտ Քոչարյանը չհաղթեց 2021-ին և չի հաղթելու 2026-ին. սա բնավ չարագուշակություն չէ, այլ իրողություն. Միքայել Մինասյան«Քոչարյանը չի կարող հաղթել, սակայն իր կերպարով ու ներկայությամբ վերակենդանացնում է հանրային հավաքական տրավմաները՝ դրանով իսկ պարարտ հող նախապատրաստելով Նիկոլի իշխանության վերարտադրության համար»։
16:55 01/05/2026Ամենամեծ փորձն ունենք տնտեսության մեջ և դա վստահություն է տալիս մեր հայրենակիցներին. Նարեկ Կարապետյան«Ովքեր քննադատում են աղքատության հաղթահարման մեր ծրագիրը, մի բան ասեմ՝ իրենք պատրա՞ստ են 10 օր, 20 օր, մեկ ամիս ապրել այն մարդկանց կյանքի պայմաններում, ովքեր ստանալու են այս աջակցությունը»,-...
16:24 01/05/2026Մեր երկրի վարչապետը երրորդ անգամ նույն մարդը չպետք է լինի. Ն. Կարապետյան«Մեր հայրենակիցները, որոնք անաչառ պայքարի մեջ են, պետք է հիշեն, որ իրենց խոսքերը կարող է կոնտեքստից կտրվեն, ուրիշ ձև ներկայացնեն»,-լրագրողների հետ ընթացող հանդիպմանը հայտարարեց «Ուժեղ Հայաստան»...
16:20 01/05/2026Պետք է շատ ներմուծենք. Պապոյանը՝ ադրբեջանական բենզինի և դիզելի մասին«Աշխարհի երկրների մեծ մասում բենզինի գինը բարձրացել է 2-3 անգամ, Հայաստանում թանկացել է տոկոսներով»,- Մայիսի 1-ի առիթով կազմակերպված միջոջացման ժամանակ լրագրողների հետ զրույցում ասաց էկոնոմիկայի...
16:01 01/05/2026Արտահանումը Ֆրանսիա վերջին 8 տարիների ընթացքում անկում է ապրել 20%-ով. Նարեկ Կարապետյան«Սա Հայաստանում արդյունաբերականացման լավ օրինակ է։ Այն, ինչ արտադրվում է այստեղ, առաջ մեծ մասամբ ներմուծվում էր Թուրքիայից։ Այսօր ֆաբրիկայի արտադրանքը փակել է Հայաստանի պահանջարկի 50-60...
15:59 01/05/2026Ադրբեջանում հավատարմագրված դիվանագետներն oկnւպաgված Ստեփանակերտում են. «Ադրբեջանը բարեկամական հարաբերություններ է հաստատել նաև Հայաստանի հետ»Ադրբեջանում հավատարմագրված դիվանագիտական կորպուսի ներկայացուցիչներն այցելել է օկուպացված Արցախի Հանրապետության մայրաքաղաք Ստեփանակերտ։ Ըստ ադրբեջանական լրատվամիջոցների, այցի ընթացքում...
14:48 01/05/2026Ադրբեջանի խորհրդարանը կասեցրել է համագործակցությունը Եվրախորհրդարանի հետ՝ Արցախում հայերի իրավունքները սատարող բանաձևից հետոԱդրբեջանի Միլլի Մեջլիսը (խորհրդարան) կասեցրել է համագործակցությունը Եվրախորհրդարանի հետ բոլոր ոլորտներում՝ ապրիլի 30-ին «Հայաստանում ժողովրդավարական դիմակայունությանը աջակցելու մասին» բանաձևի...

13:35 25/09/2025Мане Тандилян: Начатая тобой борьба не останется незавершенной, дорогой Володя«Володя Григорян прошел короткий, но славный политический путь», – написала председатель партии «Страна для жизни» Мане Тандилян, представляя жизненный путь убитого 24 сентября в Мердзаване члена...
13:08 25/09/2025Варужан Гегамян: Задача Азербайджана и Турции – утвердить над нами господство, которое позволит им поглотить все армянское государствоТюрколог, кандидат исторических наук Варужан Гегамян в своем Telegram-канале привел фрагмент из недавнего интервью Спецпосланника США по Сирии и посла в Турции Тома Барака: «Журналист задает вопрос о...
12:45 25/09/2025Армен Ашотян: Архиепископ Микаел Аджапахян – не виновен, он политзаключенный«Я не разделял ряд политических оценок предстоятеля Ширакской епархии Армянской Апостольской церкви архиепископа Микаела Аджапахяна, но всегда принимал его как высокоинтеллектуального и уникального...
12:16 25/09/2025Эрдоган пошутил над Макроном во время встречи в СШАПрезидент Турции Реджеп Тайип Эрдоган пошутил над главой Франции Эммануэлем Макроном на встрече в штаб-квартире ООН в Нью-Йорке, пишет журналист Рагип Сойлу в соцсети X.
12:08 25/09/2025«Голос Армении»: По сути, Пашинян считает, что в вопросе евроинтеграции Армении важен не результат, а сам процессГазета «Голос Армении» пишет: «Армения может и не стать членом Евросоюза. Об этом на панельной дискуссии в рамках «Армянского форума демократии» заявил 23 сентября премьер-министр республики Никол...
11:49 25/09/2025Мирзоян и Байрамов пообщались в Нью-ЙоркеМинистры иностранных дел Армении и Азербайджана Арарат Мирзоян и Джейхун Байрамов в Нью-Йорке приняли участие в Трансатлантическом ужине, организованном госсекретарем США Марко Рубио.
11:43 25/09/2025Никол Пашинян отправился в МосквуНикол Пашинян с рабочим визитом отбыл в Российскую Федерацию. Об этом сообщает пресс-служба правительства Армении. 25 сентября премьер-министр в Москве примет участие в международном форуме "Мировая...
11:42 25/09/2025Трамп заявил, что мог погибнуть с женой на эскалаторе в ООНПрезидент США Дональд Трамп призвал произвести аресты в связи с едва не обрушившимся эскалатором в штаб-квартире Организации Объединенных Наций, который внезапно прекратил работу, как только он и...
17:33 24/09/2025Левон Тер-Петросян: «Счел нужным – высказался»«Счел нужным – высказался», – заявил журналистам первый президент РА Левон Тер-Петросян, отвечая на вопрос о том, почему в последнее время он активизировался и публикует записи с критикой в адрес...
17:02 24/09/2025Гоар Мелоян обратила внимание международного сообщества на убийство главы общины Паракар Володи ГригорянаСоучредитель Международного центра развития парламентаризма, правозащитник и специалист по конституционному праву Гоар Мелоян обратила внимание международного сообщества на убийство главы общины...
16:36 24/09/2025Пашинян примет участие в глобальном атомном форуме в Москве 25 сентября вместе с Путиным и ЛукашенкоПрезидент России Владимир Путин в четверг, 25 сентября, выступит на глобальном атомном форуме, посвященном 80-летию атомной промышленности РФ.
16:26 24/09/2025МИД Грузии: Армению и Азербайджан пригласили на уровне министров, Грузию — лишь на уровне посла«Приглашение Грузии на уровне посла на министерскую встречу, запланированную в Люксембурге со стороны Европейской службы внешнеполитической деятельности, указывает на несерьезное отношение со стороны...
16:07 24/09/2025Трамп никак не может запомнить информацию о карабахском конфликтеПрезидент США Дональд Трамп, которого провозгласили гарантом установления мира между Арменией и Азербайджаном, никак не может запомнить наименования государств – сторон конфликта, а также сведения о...
14:59 24/09/2025Месроп Аракелян: Нет никаких оснований или версий, которые позволяли бы предположить такое«Никаких оснований или версий, которые позволяли бы предположить такое. И для нас, и, уверен, для Володи, это стало неожиданностью. Ведь он денно и нощно был погружен в решение проблем общины, был...
13:05 24/09/2025Убитому главе укрупненной общины Паракар Володе Григоряну было 42 годаОн воспитывал четверых детей.
12:58 24/09/2025По факту убийства главы общины Паракар Володи Григоряна и его друга-полицейского инициировано уголовное производствоПо факту убийства главы укрупненной общины Паракар Армавирской области Армении Володи Григоряна и его друга – сотрудника уголовной полиции Карена Абрамяна – инициировано уголовное производство.
12:50 24/09/2025Тигран Абрамян: Для этой власти человеческая жизнь не представляет никакой ценности«Поток желчи, ненависти и враждебности, транслируемый правящей командой и ее лидером в каждодневном режиме общественности, напрямую отражается на общественной и политической атмосфере в стране», –...
12:43 24/09/2025Пашинян: Решительно осуждаю дерзкое вооруженное нападение, совершенное в селе МердзаванНикол Пашинян в записи на своей странице в соцсети коснулся убийства главы укрупненной общины Паракар Володи Григоряна, победившего ранее на муниципальных выборах представителя правящей в Армении...
17:35 23/09/2025Вардан Гукасян все еще под стражей. Заявление его партии«12 сентября лишь истекал срок, который судья дал сторонам для представления письменных позиций», – заявила основанная скандально известным блогером Варданом Гукасяном («Дог») партия «Демократия,...
16:56 23/09/2025Вердикт по делу архиепископа Микаела Аджапахяна будет оглашен завтраСудья суда общей юрисдикции первой инстанции Еревана (резиденция – в Аване) Армине Меликсетян удалилась в совещательную комнату – для вынесения вердикта по делу предстоятеля Ширакской епархии...