13:01 30/04/2026Թաթոյան. Ինչո՞ւ չեք հրապարակում ինֆորմացիան, ձեր ռեյտինգների՞ց եք վախենում«Երեկ արթնացանք ու տեսանք ադրբեջանական ինքնաթիռ «Զվարթնոց» օդանավակայանում։ Ու մեզ մնում էր կռահել, թե ինչ է անում այդ օդանավը Երևանում»,-հայտարարում է «Միասնության թևեր» քաղաքական նախաձեռնության...
12:02 30/04/2026Գերիների վերադարձը ոչ միայն հումանիտար քայլ է, այլև անհրաժեշտ նախապայման. Մանե Թանդիլյանը՝ եվրոպական երկրների առաջնորդներին«Ապրելու երկիր» կուսակցության նախագահ Մանե Թանդիլյանը տարածել է հայտարարություն՝ եվրոպական երկրների առաջնորդներին ուղղված նամակների վերաբերյալ։ «Երևանում կայանալիք Եվրոպական քաղաքական համայնքի...
11:52 30/04/2026Ինչպե՞ս են ՔՊ-ականները հաղթահարել աղքատությունն իրենց գլխներում և գրպաններում. հերթը Արթիկի ՔՊ-ական ղեկավար Անանիկ Ոսկանյանինն էԵրևանի ավագանու անդամ ՄԵսրոպ Մանուկյանը շարունակում է իր նոր սկսած շարքը՝ ներկայացնելով, թե ինչպե՞ս են ՔՊ-ականները հաղթահարել աղքատությունը իրենց գլխներում և գրպաններում, թե ի՞նչով պետք է զբաղվեին...
11:38 30/04/2026ՀՀ կառավարությունը վավերացրեց «Խաղաղության խորհրդի» կանոնադրությունըՀՀ ֆինանսների նախարարությունը հայտնել է, որ Խաղաղության խորհրդի կանոնադրությունով առկա ենՀՀ համար ֆինանսական պարտավորություններ նախատեսող դրույթներ՝ ՀՀ պետական բյուջեի ծախսերի ավելացման գծով։
11:32 30/04/2026«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը շարունակում է ընդլայնել իր ներկայությունը Երևանում ու մարզերում«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը շարունակում է ընդլայնել իր ներկայությունը՝ ինչպես Երևանում, այնպես էլ հանրապետության ողջ տարածքում։ Աջափնյակ վարչական շրջանում բացվեց հերթական նոր գրասենյակը։...
11:26 30/04/2026Մակրոնը մայիսի 5-ին կլինի Գյումրիում և ներկա կլինի մեծ համերգիՄայիսի 3-5-ը Երևանում կայանալու է եվրոպական երկրների ղեկավարների գագաթաժողով, որի շրջանակում Հայաստան կժամանի նաև Ֆրանսիայի Հանրապետության Նախագահ Էմանուել Մակրոնը։ Այդ կապակցությամբ իրականացվելու են...
11:22 30/04/2026Եվրամիությունը կարող է վճռորոշ դեր ունենալ հայ գերիների ազատ արձակման հարցում. բաց նամակ Ուրսուլա ֆոն դեր Լայենին և Անտոնիու ԿոշտայինՀայաստանում առաջիկայում կայանալիք Եվրոպական քաղաքական համայնքի 8-րդ գագաթնաժողովի և Հայաստան-Եվրամիություն գագաթնաժողովի նախաշեմին` Հայաստանի շուրջ երեք տասնյակ իրավապաշտպան և մարդու իրավունքների...
10:49 30/04/2026Axios. Պենտագոնը Թրամփի համար ասուլիս կանցկացնի Իրանի դեմ նոր հարվածների թեմայովԱյս ճեպազրույցը ցույց է տալիս, որ Թրամփը լրջորեն քննարկում է լայնածավալ մարտական գործողությունների վերսկսման հնարավորությունը
10:40 30/04/2026Գ. Ծառուկյանի՝ 0 %-ով գյուղվարկերի մասին առաջարկը եղել և մնում է արդիական. ՏնտեսագետՏնտեսագետ Միքայել Մելքումյանն հրապարակային կերպով արձագանքել է Փաստերի ստուգման հարթակի՝ ս.թ. 28 ապրիլի «0 % գյուղվարկերի գաղափարը նոր չէ» վերնագրով հրապարակման, որը վերաբերում է Գ. Ծառուկյանի՝...
10:29 30/04/2026ԵՄ-ն ողջունում է Հայաստան-Թուրքիա երկկողմ աշխատանքային խմբի հանդիպումը Կարսում«ԵՄ-ն խրախուսում է երկու երկրների միջև հարաբերությունների լիակատար կարգավորումը»։
09:44 30/04/2026Օնիկ Գասպարյանը կոնտակտ էր փնտրում իշխանության հետ, որից կոպիտ մերժում ստանալուց հետո շարունակում է լռել. Աբրահամյան«Օնիկ Գասպարյանի բոցաշունչ առաջարկից 10 օր է անցել․ իշխանությունը մերժել է այն, իսկ ընդդիմադիր ուժերն ու լրագրողները դրա քննարկման թեման, ձևաչափը, առնվազն քննարկելի են համարել»,- նշել է «Պատիվ ունեմ»...
09:29 30/04/2026Իսրայելում ուղղափառները փողոց են դուրս եկել զորակոչի դեմԻսրայելում բողոքի ցույցեր են սկսել։ Հարյուրավոր ուլտրա-ուղղափառ հրեաներ բողոքում են Իսրայելի կողմից զինվորական ծառայության զորակոչի դեմ։ «Ալ Ջազիրա»-ի փոխանցմամբ, նրանք փակել են Արևմտյան Երուսաղեմ...
23:24 29/04/2026Իմ դասարանցին է եղել, բայց ես ցանկություն չունեմ հանդիպել իր հետ. Ջուջևանցին՝ Շահին Մուստաֆաևի մասինՆա հայտնեց, որ Մուստաֆաևի ընտանիքը տունը վաճառել է և հանգիստ անցել է Ղազախի սահմանը
22:16 29/04/2026Մենք Հայաստանը դարձնելու ենք 10 մլն հայերի հայրենիք, իսկ Փաշինյանը՝ 3 մլն հայի և 300 հազար ադրբեջանցու հայրենիք. Կարապետյան300 հազար ադրբեջանցի բերելով՝ մենք ստիպված ենք լինելու հայկական բանակում ամենաքիչն ունենալ 10 հազար ադրբեջանցի զինծառայողներ
21:38 29/04/2026Գնում ենք բացարձակ հաղթանակի՝ հիշելով Ռոբերտ Քոչարյանի և Գագիկ Ծառուկյանի հայտարարությունները. Սամվել ԿարապետյանԱյնպես է ստացվել, որ կալանքում գնտնվելով նույնպես հեշտությամբ կարելի է հաղթել Փաշինյանին
21:12 29/04/2026Ավելի լավ է մեկ անգամ դու քո ձեռքով ճիշտ ու լավ անես, քան հույսդ անընդհատ դնես այլ քաղաքական ուժերի վրա. Սամվել Կարապետյան ՈւՂԻՂԵս վստահեցնում եմ, որ Հայաստանում պատերազմ չի լինի, որովհետև սեպտեմբերին Նիկոլ Փաշինյանը չի լինի
20:53 29/04/2026Նիկոլն իր ոտքին է կրակում․ քաղաքագետՔաղաքագետ Աղասի Ենոքյանը գրում է․ «Նիկոլն իր ոտքին է կրակում Իշխանությունները ամենօրյա ռեժիմով տարածում են ընտրակաշառքների ու այլ ընտրախախտումների մասին բազմազան ու բազմաբնույթ լուրեր։ Նպատակը պարզ...
19:55 29/04/2026«Ուժեղ Հայաստան» դաշինքը և «ՀայաՔվե» միավորումը ստորագրել են համագործակցության հուշագիր«Ուժեղ Հայաստան» դաշինքը և «ՀայաՔվե» միավորումը ստորագրել են համագործակցության հուշագիր «Ապրիլի 29-ին «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցութան նախագահ Սամվել Կարապետյանն ընդունել է «ՀայաՔվե» ազգային...
19:45 29/04/2026300 000 ադրբեջանցիներից առաջինն արդեն այսօր ժամանել է Հայաստան․ Արեգա Հովսեփյանը՝ Մուստաֆաևի այցի մասին«Առաջին ադրբեջանցին այսօր հասավ Հայաստան։ Մենք կփոխենք նրանց ծրագիրը»,- այս մասին նշել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Արեգա Հովսեփյանը։ Նա նաև հավելել է․ «300 000 ադրբեջանցիներից առաջինն...
18:55 29/04/2026Լիբանանի նախագահը Իսրայելին լիակատար հրադադարի կոչ է արելԻսրայելը պետք է լիովին դադարեցնի կրակը նախքան հրադադարի բանակցություններին անցնելը։ ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ՝ հայտարարել է Լիբանանի նախագահ Ջոզեֆ Աունը։ «Իսրայելը պետք է լիովին հասկանա, որ...

15:23 28/04/2025Artak Beglaryan presented seven strategic goals regarding Artsakh in Connecticut and IllinoisArtak Beglaryan, President of the Artsakh Union, delivered speeches at Yale University and the Connecticut House of Representatives on April 25-26, and at the Armenian community center in Illinois on...
14:46 28/04/2025Expert highlights Iranian president's remarkable comments during Azerbaijan tripIran specialist Vardan Voskanyan has called attention to Iranian President Masoud Pezeshkian’s remarkable statements in Sunday's interview with Azerbaijan’s national television station AzTV.
14:01 28/04/2025LIVE: Letters calling for Pashinyan's impeachment being handed to MPsPublic and political activist Edgar Ghazaryan is delivering individual letters to all lawmakers on behalf of the We Are Awake movement.
13:30 28/04/2025Iran's Pezeshkian starts official visit to AzerbaijanPresident Masoud Pezeshkian, who arrived in Baku on Monday, was officially welcomed by his Azerbaijani counterpart Ilham Aliyev.
13:15 28/04/2025U.S. citizen children, including one with cancer, deported with their mothersThree children who are US citizens were deported to Honduras with their mothers last week, including a 4-year-old receiving treatment for metastatic cancer, CNN reported, citing the families’...
12:55 28/04/2025Suren Papikyan was at home during official vehicle crash, ministry saysArmenian Defense Minister Suren Papikyan was not in the official vehicle involved in a traffic accident in Yerevan on Sunday, Defense Ministry spokesperson Aram Torosyan has said.
12:35 28/04/2025Georgian president to pay official visit to ArmeniaGeorgian President Mikheil Ghavelashvili will arrive in Yerevan on an official visit on Monday, accompanied by a delegation.
12:16 28/04/2025Armenia denies fresh Azeri allegations of ceasefire violationThe Armenian Defense Ministry has rejected false Azerbaijani claims of a ceasefire violation by its forces.
11:30 28/04/2025Over 65% of victims in Israeli attacks on Gaza are women, children and elderly, report saysMore than 65% of the Palestinians killed by the Israeli army's actions in the Gaza Strip during the latest round of the Israeli-Palestinian conflict were women, children and the elderly, Qatar's Al...
12:37 26/04/2025I am sure that the grateful sons of the Armenian people will never forget you. Mikayel MinasyanFormer Armenian Ambassador to the Holy See, Mikayel Minasyan, shared memories of his meetings and conversations with Pope Francis on his Facebook page.
17:00 25/04/2025MP Tovmasyan presses Armenia's chief prosecutor over ANIF corruption scandalAt a meeting of the National Assembly Standing Committee on State and Legal Affairs on Friday, non-partisan MP Taguhi Tovmasyan demanded transparency regarding the large-scale corruption involving...
16:30 25/04/2025State ceremony in France marks 110th anniversary of Armenian GenocideA state ceremony marking the 110th anniversary of the Armenian Genocide was held at the Esplanade of Armenia along the Seine River in central Paris on April 24.
16:10 25/04/2025Rubio: We remember the Meds Yeghern not just in mourning, but with resolveUS Secretary of State Marco Rubio has commemorated the 110th anniversary of the Armenian Genocide. "Under the shadow of unspeakable loss, the Armenian people have endured and prevailed. Today, we...
15:00 25/04/2025What message could Aliyev send to China through a lemon, mineral water and a cup of tea?By Artyom Tonoyan, an expert on Iranian studies During a recent interview with China's CGTN in Beijing, Azerbaijani President Ilham Aliyev appeared in a photo shared on his official X account that...
14:30 25/04/2025ANCA condemns Trump's failure to properly recognize Armenian GenocideThe Armenian National Committee of America (ANCA) sharply condemns President Donald Trump’s shameful retreat from American recognition and remembrance of the Armenian Genocide, as reflected in his...
14:00 25/04/2025Aliyev meets with OSCE chiefAzerbaijani President Ilham Aliyev on Friday received OSCE Secretary General Feridun Sinirlioğlu, according to Azerbaijani media reports.
12:34 25/04/2025Azerbaijani gunfire now deliberate and targeted, Armenian MP warnsTigran Abrahamyan, an MP from the opposition Pativ Unem faction, has raised concerns about increasingly deliberate Azerbaijani gunfire along Armenia’s border, particularly targeting the villages of...
12:01 25/04/2025Armenian president to attend Pope's funeralArmenian President Vahagn Khachaturyan will visit the Vatican to attend the funeral of Pope Francis on April 26, the presidential press office reports.
11:30 25/04/2025Latest Israeli strikes kill over 60 in GazaMore than 60 people have been reported killed in Gaza since early on Thursday and casualties continue to mount as Israel carries out early morning attacks on the Palestinian territory, Al Jazeera...
11:16 25/04/2025Trump avoids 'genocide' term in April 24 statementUS President Donald Trump steered clear of describing the 1915 mass killings of Armenians as "genocide", a reversal from his predecessor Joe Biden.