13:01 30/04/2026Թաթոյան. Ինչո՞ւ չեք հրապարակում ինֆորմացիան, ձեր ռեյտինգների՞ց եք վախենում«Երեկ արթնացանք ու տեսանք ադրբեջանական ինքնաթիռ «Զվարթնոց» օդանավակայանում։ Ու մեզ մնում էր կռահել, թե ինչ է անում այդ օդանավը Երևանում»,-հայտարարում է «Միասնության թևեր» քաղաքական նախաձեռնության...
12:02 30/04/2026Գերիների վերադարձը ոչ միայն հումանիտար քայլ է, այլև անհրաժեշտ նախապայման. Մանե Թանդիլյանը՝ եվրոպական երկրների առաջնորդներին«Ապրելու երկիր» կուսակցության նախագահ Մանե Թանդիլյանը տարածել է հայտարարություն՝ եվրոպական երկրների առաջնորդներին ուղղված նամակների վերաբերյալ։ «Երևանում կայանալիք Եվրոպական քաղաքական համայնքի...
11:52 30/04/2026Ինչպե՞ս են ՔՊ-ականները հաղթահարել աղքատությունն իրենց գլխներում և գրպաններում. հերթը Արթիկի ՔՊ-ական ղեկավար Անանիկ Ոսկանյանինն էԵրևանի ավագանու անդամ ՄԵսրոպ Մանուկյանը շարունակում է իր նոր սկսած շարքը՝ ներկայացնելով, թե ինչպե՞ս են ՔՊ-ականները հաղթահարել աղքատությունը իրենց գլխներում և գրպաններում, թե ի՞նչով պետք է զբաղվեին...
11:38 30/04/2026ՀՀ կառավարությունը վավերացրեց «Խաղաղության խորհրդի» կանոնադրությունըՀՀ ֆինանսների նախարարությունը հայտնել է, որ Խաղաղության խորհրդի կանոնադրությունով առկա ենՀՀ համար ֆինանսական պարտավորություններ նախատեսող դրույթներ՝ ՀՀ պետական բյուջեի ծախսերի ավելացման գծով։
11:32 30/04/2026«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը շարունակում է ընդլայնել իր ներկայությունը Երևանում ու մարզերում«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը շարունակում է ընդլայնել իր ներկայությունը՝ ինչպես Երևանում, այնպես էլ հանրապետության ողջ տարածքում։ Աջափնյակ վարչական շրջանում բացվեց հերթական նոր գրասենյակը։...
11:26 30/04/2026Մակրոնը մայիսի 5-ին կլինի Գյումրիում և ներկա կլինի մեծ համերգիՄայիսի 3-5-ը Երևանում կայանալու է եվրոպական երկրների ղեկավարների գագաթաժողով, որի շրջանակում Հայաստան կժամանի նաև Ֆրանսիայի Հանրապետության Նախագահ Էմանուել Մակրոնը։ Այդ կապակցությամբ իրականացվելու են...
11:22 30/04/2026Եվրամիությունը կարող է վճռորոշ դեր ունենալ հայ գերիների ազատ արձակման հարցում. բաց նամակ Ուրսուլա ֆոն դեր Լայենին և Անտոնիու ԿոշտայինՀայաստանում առաջիկայում կայանալիք Եվրոպական քաղաքական համայնքի 8-րդ գագաթնաժողովի և Հայաստան-Եվրամիություն գագաթնաժողովի նախաշեմին` Հայաստանի շուրջ երեք տասնյակ իրավապաշտպան և մարդու իրավունքների...
10:49 30/04/2026Axios. Պենտագոնը Թրամփի համար ասուլիս կանցկացնի Իրանի դեմ նոր հարվածների թեմայովԱյս ճեպազրույցը ցույց է տալիս, որ Թրամփը լրջորեն քննարկում է լայնածավալ մարտական գործողությունների վերսկսման հնարավորությունը
10:40 30/04/2026Գ. Ծառուկյանի՝ 0 %-ով գյուղվարկերի մասին առաջարկը եղել և մնում է արդիական. ՏնտեսագետՏնտեսագետ Միքայել Մելքումյանն հրապարակային կերպով արձագանքել է Փաստերի ստուգման հարթակի՝ ս.թ. 28 ապրիլի «0 % գյուղվարկերի գաղափարը նոր չէ» վերնագրով հրապարակման, որը վերաբերում է Գ. Ծառուկյանի՝...
10:29 30/04/2026ԵՄ-ն ողջունում է Հայաստան-Թուրքիա երկկողմ աշխատանքային խմբի հանդիպումը Կարսում«ԵՄ-ն խրախուսում է երկու երկրների միջև հարաբերությունների լիակատար կարգավորումը»։
09:44 30/04/2026Օնիկ Գասպարյանը կոնտակտ էր փնտրում իշխանության հետ, որից կոպիտ մերժում ստանալուց հետո շարունակում է լռել. Աբրահամյան«Օնիկ Գասպարյանի բոցաշունչ առաջարկից 10 օր է անցել․ իշխանությունը մերժել է այն, իսկ ընդդիմադիր ուժերն ու լրագրողները դրա քննարկման թեման, ձևաչափը, առնվազն քննարկելի են համարել»,- նշել է «Պատիվ ունեմ»...
09:29 30/04/2026Իսրայելում ուղղափառները փողոց են դուրս եկել զորակոչի դեմԻսրայելում բողոքի ցույցեր են սկսել։ Հարյուրավոր ուլտրա-ուղղափառ հրեաներ բողոքում են Իսրայելի կողմից զինվորական ծառայության զորակոչի դեմ։ «Ալ Ջազիրա»-ի փոխանցմամբ, նրանք փակել են Արևմտյան Երուսաղեմ...
23:24 29/04/2026Իմ դասարանցին է եղել, բայց ես ցանկություն չունեմ հանդիպել իր հետ. Ջուջևանցին՝ Շահին Մուստաֆաևի մասինՆա հայտնեց, որ Մուստաֆաևի ընտանիքը տունը վաճառել է և հանգիստ անցել է Ղազախի սահմանը
22:16 29/04/2026Մենք Հայաստանը դարձնելու ենք 10 մլն հայերի հայրենիք, իսկ Փաշինյանը՝ 3 մլն հայի և 300 հազար ադրբեջանցու հայրենիք. Կարապետյան300 հազար ադրբեջանցի բերելով՝ մենք ստիպված ենք լինելու հայկական բանակում ամենաքիչն ունենալ 10 հազար ադրբեջանցի զինծառայողներ
21:38 29/04/2026Գնում ենք բացարձակ հաղթանակի՝ հիշելով Ռոբերտ Քոչարյանի և Գագիկ Ծառուկյանի հայտարարությունները. Սամվել ԿարապետյանԱյնպես է ստացվել, որ կալանքում գնտնվելով նույնպես հեշտությամբ կարելի է հաղթել Փաշինյանին
21:12 29/04/2026Ավելի լավ է մեկ անգամ դու քո ձեռքով ճիշտ ու լավ անես, քան հույսդ անընդհատ դնես այլ քաղաքական ուժերի վրա. Սամվել Կարապետյան ՈւՂԻՂԵս վստահեցնում եմ, որ Հայաստանում պատերազմ չի լինի, որովհետև սեպտեմբերին Նիկոլ Փաշինյանը չի լինի
20:53 29/04/2026Նիկոլն իր ոտքին է կրակում․ քաղաքագետՔաղաքագետ Աղասի Ենոքյանը գրում է․ «Նիկոլն իր ոտքին է կրակում Իշխանությունները ամենօրյա ռեժիմով տարածում են ընտրակաշառքների ու այլ ընտրախախտումների մասին բազմազան ու բազմաբնույթ լուրեր։ Նպատակը պարզ...
19:55 29/04/2026«Ուժեղ Հայաստան» դաշինքը և «ՀայաՔվե» միավորումը ստորագրել են համագործակցության հուշագիր«Ուժեղ Հայաստան» դաշինքը և «ՀայաՔվե» միավորումը ստորագրել են համագործակցության հուշագիր «Ապրիլի 29-ին «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցութան նախագահ Սամվել Կարապետյանն ընդունել է «ՀայաՔվե» ազգային...
19:45 29/04/2026300 000 ադրբեջանցիներից առաջինն արդեն այսօր ժամանել է Հայաստան․ Արեգա Հովսեփյանը՝ Մուստաֆաևի այցի մասին«Առաջին ադրբեջանցին այսօր հասավ Հայաստան։ Մենք կփոխենք նրանց ծրագիրը»,- այս մասին նշել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Արեգա Հովսեփյանը։ Նա նաև հավելել է․ «300 000 ադրբեջանցիներից առաջինն...
18:55 29/04/2026Լիբանանի նախագահը Իսրայելին լիակատար հրադադարի կոչ է արելԻսրայելը պետք է լիովին դադարեցնի կրակը նախքան հրադադարի բանակցություններին անցնելը։ ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ՝ հայտարարել է Լիբանանի նախագահ Ջոզեֆ Աունը։ «Իսրայելը պետք է լիովին հասկանա, որ...

16:34 19/09/2025Арегназ Манукян объявила о сложении депутатского мандатаДепутат Национального Собрания от фракции «Армения» Арегназ Манукян объявила о сложении депутатского мандата.
15:39 19/09/2025Глава СНБ Армении Андраник Симонян отправляется в БакуДелегация во главе с директором Службы национальной безопасности Республики Армения примет участие в «3-м Международном форуме по безопасности, который пройдет в Баку с 19 по 21 сентября.
14:55 19/09/2025Спикер парламента Грузии назвал митингующих в Тбилиси террористами«Это внутренняя террористическая группировка, заявленная цель которой - смена власти насильственным путем», - так председатель парламента Грузии Шалва Папуашвили оценил идею «мирного свержения...
14:49 19/09/2025Самвел Шахраманян: Мы подняли вопрос о перезахоронении в воинском пантеоне «Ераблур» погибших в сентябре 2023 года военныхВласти Республики Арцах подняли вопрос о перезахоронении в воинском пантеоне «Ераблур» в Ереване 66 арцахских военнослужащих, погибших при отражении агрессии Азербайджана 19 сентября 2023 года и...
14:34 19/09/2025Ишхан Сагателян: Пашинян своей политикой до сих пор пытается легитимировать шаги и действия Алиева«Партия Никола Пашиняна «Гражданский договор» переизбралась на выборах в Национальное Собрание 2021 года, представив избирателям совершено другую политическую программу: у нынешних властей Армении не...
14:13 19/09/2025Овик Аванесов: Азербайджан осуществляет в Арцахе один из крупнейших культурных геноцидов в мировом масштабе«Объемы задокументированных фактов и зафиксированных нарушений позволяют однозначно утверждать, что в Арцахе Азербайджаном осуществляется один из крупнейших актов культурного геноцида в мировом...
13:03 19/09/2025«Голос Армении»: Преступление против человечности Алиев представил как «восстановление территориальной целостности Азербайджана»Газета «Голос Армении» пишет: «Ровно два года назад, 19-20 сентября 2023 года, под предлогом восстановления территориальной целостности Азербайджан осуществил преступление против человечности —...
12:29 19/09/2025Т.Абрамян: 2 года назад агрессия Азербайджана против Арцаха произошла при молчаливом консенсусе властей Армении и международных акторов«19 сентября 2023 года в результате азербайджанской агрессии против Арцаха погибли 244 человека, из которых 11 – гражданские лица.
11:45 19/09/2025Татоян: Азербайджан это пытается прикрыть и представить себя миру миротворцем, чтобы ввести его в заблуждениеПоследнее мирное утро в Арцахе наступило два года назад. После девятимесячной блокады 19 сентября 2025 года в полдень Азербайджан начал широкомасштабное наступление по всем направлениям — Мартуни,...
17:32 18/09/2025Гагик Царукян объявил об участии в парламентских выборах 2026 годаБизнесмен, общественно-политический деятель Гагик Царукян объявил о формировании новой команды и участии в выборах в Национальное Собрание Армении 2026 года.
17:22 18/09/2025ВВС: Супруга президента Франции Эммануэля Макрона Брижит намерена через суд «научно доказать», что она женщинаСупруга президента Франции Эмманюэля Макрона Брижит намерена через суд «научно доказать», что она женщина, сообщает Би-би-си со ссылкой на адвоката четы Макрон Тома Клэра.
17:01 18/09/2025Ашотян: Социология – это наука, а не концерт по заявкамСегодня одно из СМИ опубликовало информацию о том, будто «оппозиционные круги заказали очередное социологическое исследование, но не публикуют его результаты», написал заместитель председателя...
15:27 18/09/2025Микаэл Агасандян: Решать относительно формата участия в мероприятиях ОДКБ Армения должна сама, ничего не навязываетсяОрганизация Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) исходит из заявлений Еревана о том, что участие Армении в работе организации заморожено.
15:22 18/09/2025МИД РФ: Действия Армении пока не противоречат ее обязательствам в ЕАЭСПредпринимаемые Ереваном действия на сегодняшний день не входят в противоречие с его обязательствами в Евразийском экономическом союзе (ЕАЭС).
15:19 18/09/2025Законопроект о пересмотре санкций в отношении Азербайджана внесен в Конгресс СШААмериканские конгрессмены Дина Тайтус и Гас Билиракис представили двухпартийную законодательную инициативу «О пересмотре санкций в отношении Азербайджана», обязывающую администрацию Трампа-Вэнса...
14:40 18/09/2025Пашинян – о решении убрать изображение горы Арарат со штампов: «Делаем это, чтобы обеспечить долговечность нашего государства»На каких-либо переговорах между Арменией и Турцией подобный вопрос не обсуждался и не может обсуждаться, заявил в беседе с журналистами 18 сентября Никол Пашинян, коснувшись решения правительства...
13:05 18/09/2025«Голос Армении»: 19 сентября 2023 г. бомбили Степанакерт2-я годовщина геноцида и насильственной депортации населения Республики Арцах – напоминание тем, кто полагает, что с Арменией ничего подобного произойти не может, особенно, после 3-сторонней встречи 8 августа в Вашингтоне. Эти господа просто забыли, что 2 года назад ставка опять была на Вашингтон.
12:40 18/09/2025Трамп объявил «Антифа» террористической организацией«Я с удовольствием сообщаю многочисленным патриотам США о том, что я признаю „Антифа“, больную, опасную, леворадикальную катастрофу — крупной террористической организацией», — написал президент США в...
17:26 17/09/2025Пашинян провел прощальную встречу с послом ИранаНикол Пашинян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Исламской Республики Иран в Республике Армения Мехди Собхани, который завершает свою дипломатическую миссию в РА.
17:21 17/09/2025Армен Ашотян: Даже «либеральная» Европа не отрекается от своей истории так, как это делает ПашинянЗаместитель председателя Республиканской партии Армении (РПА) Армен Ашотян на своей странице в Facebook пишет: «Татры, Матра и Фатра – названия трех Карпатских гор, которые одновременно являются...