14:39 01/05/2026Բայրամովը ԿԽՄԿ-ի նախագահի հետ քննարկել է Բաքվի ու Երևանի միջև խաղաղության գործընթացըԱդրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի նախագահ Միրյանա Սպոլյարիչի հետ քննարկել է ԿԽՄԿ-ի կողմից տարածաշրջանում իրականացվող մարդասիրական աշխատանքը և Բաքվի ու...
14:09 01/05/2026Աշխատանքը կորցնելու դեպքում կտրամադրենք եկամտի ժամանակավոր հատուցում. Ի՞նչ է խոստանում «Միասնության թևեր»-ը աշխատողներինՄայիսի 1-ին՝ Աշխատանքի և աշխատավորների միջազգային օրը, «Միասնության թևերը» ներկայացնում է նախընտրական ծրագրի սեղմագրի այն հատվածը, որն ուղղված է աշխատող մարդուն պաշտպանելուն և աշխատատեղեր ստեղծող...
14:05 01/05/2026Անցյալը մոռացողն ապագա չի կարող ունենալ. Գագիկ ԾառուկյանԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի հանդիպումները Երևանի բնակիչների հետ շարունակվում են։ Այս անգամ Նոր Նորք վարչական շրջանում կայացել է հերթական գրասենյակի բացումը՝ ջերմ ընդունելության և անկեղծ բաց...
13:31 01/05/2026«Ջերմուկի» հետ կապված ամեն ինչ նորմալ է, այդպիսի հարցե՞ր ենք լուծել. Գևորգ Պապոյան««Ջերմուկի» հետ կապված նորմալ է, բոլոր հարցերն էլ կլուծվեն»,- Մայիսի 1-ի առիթով կազմակերպված միջոջացման ժամանակ լրագրողների հետ զրույցում ասաց էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը։ Հիշեցնենք, որ վերջին...
12:40 01/05/2026Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն բողոքի նոտա է ներկայացրել ԵՄ դեսպանինՀանդիպման ժամանակ ադրբեջանական կողմը խստորեն դատապարտել է Եվրախորհրդարանի ապրիլի 30-ի բանաձև
12:16 01/05/2026ԱՄՆ-ն թույլատրել է մոտ ապագայում Իրանին նոր հարված հասցնել։Սենատորն այն գնահատել է որպես «շատ մտահոգիչ, քանի որ այն կարող է վտանգել Ամերիկայի որդիների և դուստրերի կյանքը
11:52 01/05/2026Պարգևավճարները չպետք է լինեն մեկ հոգու քմահաճույքից կախված. Գագիկ Ծառուկյան«Չի կարող ուսուցիչը ստանալ 120 000 դրամ աշխատավարձ, երբ նախարարը ստանում է միանգամից մի քանի միլիոն դրամ պարգևավճար։ Սա շատ անարդար է»
10:41 01/05/2026Աշխատանքում հաջողության գրավականը 24 ժամ աշխատելն է, համառությունը, գործից հասկանալը. Սամվել Կարապետյան«Մենք մեր ձեռքերով ավելի որակյալ ասֆալտ էինք փռում, քան Փաշինյանն իր գերմանական տեխնիկայով»։
10:17 01/05/2026«Արցախը Հայաստան է և վե՛րջ» գոռացողը արդարացնում է նույն Արցախում մշակութային և հոգևոր gեղաuպանnւթյnւնը. Աբրահամյան«Արցախը Հայաստան է և վե՛րջ» գոռացողը արդարացնում է նույն Արցախում մշակութային և հոգևոր ցեղասպանությունը»,- նշում է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։ Նա շարունակում է.
09:43 01/05/2026Փաշինյանը չէր խոսի ծայրահեղ աղքատության մասին, եթե դրա մասին չհայտարարեր Սամվել Կարապետյանի թիմը. Վերլուծաբան«Մեր երկրում ծայրահեղ աղքատությունը վերացման շեմին է եւ դա շատ շուտով կարձանագրվի պաշտոնապես, մայիսմեկյան առիթով ասում է Նիկոլ Փաշինյանը: Իրականում այդ հանգամանքը բացարձակապես տեղ չէր գտնի նրա...
09:19 01/05/2026Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև հաստատված խաղաղությունը նորանոր հնարավորություններ է բացում. Փաշինյանի մայիսմեկյան ուղերձըՆիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Աշխատանքի և աշխատավորների համերաշխության միջազգային օրվա առթիվ.
23:05 30/04/2026Չեռնոգորիան կարող է մինչև 2028 թվականը դառնալ ԵՄ անդամԳործընթացի իրականացման համար պահանջվել է 14 տարի
22:34 30/04/2026Գյումրիում Նիկոլը Մակրոն է խաղացնելու ու դրա համար 1 միլիոն դոլար արժողությամբ համերգ է կազմակերպում. Ռուբեն ՄխիթարյանՍա էն մարդն է անում, որը 2 ամիս առաջ չէր հասկանում, թե թոշակառուի ինչին է պետք ավել 10.000 դրամը
22:24 30/04/2026Ուժեղ Հայաստանում ամսական 150,000 դրամ աջակցություն ծայրահեղ աղքատ ընտանիքներինՍամվել Կարապետյանի և Նարեկ Կարապետյանի խորհրդակցություններից հատվածներ
20:35 30/04/2026«Հայաստան» դաշինքի անդամները և դաշինքի առաջնորդ Ռոբերտ Քոչարյանը հանդիպել են մտավորականների հետ«Հայաստան» դաշինքի անդամները և դաշինքի առաջնորդ, ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը հանդիպել են մտավորականների հետ։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է ՀՀ երկրորդ նախագահը՝ հրապարակելով...
20:24 30/04/2026ԱՄՆ-ի, Ֆրանսիայի և Մեծ Բրիտանիայի գործողությունները միջուկային սպառազինությունների մրցավազք են հրահրում․ ՄԱԿ-ում Ռուսաստանի մշտական ներկայացուցիչԱՄՆ-ի, Ֆրանսիայի և Մեծ Բրիտանիայի գործողությունները ուղղակիորեն հրահրում են միջուկային սպառազինությունների մրցավազք, և Վաշինգտոնը պատրաստ է ցանկացած պահի վերսկսել լայնածավալ միջուկային...
20:03 30/04/2026ԵԽ բանաձևով պահանջվում է, որ Հայաստանի իշխանությունները երաշխավորեն ընդդիմության իրավունքների լիարժեք հարգումըՀՅԴ Հայ դատի Եվրոպայի գրասենյակը ողջունում է Եվրոպական խորհրդարանի բանաձևը, որով պահանջվում է, որ Հայաստանի իշխանությունները երաշխավորեն ընդդիմության իրավունքների լիարժեք հարգումը, դատական...
19:53 30/04/2026Տեղի է ունեցել Անվտանգության խորհրդի նիստՆիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել Անվտանգության խորհրդի հերթական նիստը: Նիստին, բացի ԱԽ անդամներից, մասնակցել են նաև հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը, տարածքային կառավարման և...
19:43 30/04/2026Դաղստանի ղեկավար Սերգեյ Մելիքովն ավարտում է իր աշխատանքըԴաղստանի ղեկավար Սերգեյ Մելիքովն ավարտում է իր աշխատանքը։ Այս մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը։ Պուտինը հայտնել է, որ Դաղստանի ներկայացուցիչների հետ կքննարկի հանրապետության նոր ղեկավարի...
19:32 30/04/2026Մեծ Բրիտանիայի վարչապետը սուլոցների է ենթարկվել հրեական թաղամասումՄեծ Բրիտանիայի վարչապետ Քեյր Սթարմերը սուլոցների է ենթարկվել Գոլդերս Գրին հրեական թաղամաս այցելության ժամանակ, որտեղ նախորդ օրը դանակով հարձակում էր տեղի ունեցել անցորդների վրա։ Չորեքշաբթի օրը տեղի...

16:24 23/09/202526 сентября по решению фракции «Честь имею» будут созваны парламентские слушания26 сентября в 12:00 в зале заседаний Национального Собрания Армении по решению фракции «Честь имею» будут созваны парламентские слушания.
16:12 23/09/2025Адвокат: Публичная позиция архиепископа Микаела Аджапахяна сильно пугает власть«По нашему мнению, судья знает, что сделает, его действия не связаны с вынесением справедливого вердикта», – заявил адвокат Ара Зограбян перед судебным заседанием по уголовному делу предстоятеля...
15:59 23/09/2025Зурабян попросил Тер-Петросяна уполномочить его участвовать в дебатах с Пашиняном, пообещав ощутимый терапевтический эффектКоординатор «Армянского национального конгресса» (АНК) Левон Зурабян публично обратился к первому президенту Армении Левону Тер-Петросяну: «Уважаемый господин Президент, Ваши последние критические...
14:34 23/09/2025Сегодняшняя Конституция Армении столь же ненавистна народу, как навязанные империями – Пашинян«Это принятие новой Конституции», – заявил Никол Пашинян на панельной дискуссии в рамках Армянского форума за демократию 23 сентября, отвечая на вопрос о трех ключевых реформах, которые Армении...
14:04 23/09/2025«Никогда не спорьте с идиотами»: офис третьего президента Армении поделился «советом дня»Офис третьего президента Армении Сержа Саргсяна опубликовал совет дня о психологии глупцов или притворяющихся таковыми, когда им это удобно: «Никогда не спорьте с идиотами.
13:55 23/09/2025Пашинян об экс-директоре ANIF: Оказался в международном розыске и вдруг вспомнил про ПашинянаВо время панельной дискуссии в рамках Армянского форума за демократию 23 сентября Никол Пашинян с раздражением отреагировал на вопрос из зала о том, что он «может сказать гражданам Армении,...
13:24 23/09/2025Варужан Гегамян: Ни в Азербайджане, ни в Турции нет серьезных намерений мирного сосуществования и соседства с АрмениейТурция и Азербайджан готовятся полностью подчинить себе государственность Армении, по возможности – полностью ее поглотить (да, по сути, аннексировать, как они сделали это с Арцахом), написал...
13:08 23/09/2025Память о Гагике Афшаряне и его экипаже: герои Шуши навсегда«На протяжении многих лет всех, кто направлялся в Арцах, у въезда в Шуши встречал победоносный танк, первым вошедший в город во время освобождения Шуши.
12:54 23/09/2025«Голос Армении»: Совершенно секретно: куда, когда и зачем поехал директор СНБ Армении?Газета «Голос Армении» пишет: «Андраник Симонян три дня провел в столице страны, два — а если начинать отсчет с блокады, то три — года назад устроившей самый настоящий геноцид и совершившей...
12:44 23/09/2025Арарат Мирзоян в Нью-Йорке примет участие в 80-й сессии Генеральной Ассамблеи ООНС 22 по 27 сентября министр иностранных дел Республики Армения Арарат Мирзоян будет находиться в Нью-Йорке для участия в обсуждениях высокого уровня 80-й сессии Генеральной Ассамблеи ООН.
12:40 23/09/2025Азербайджан вновь отложил открытие сухопутных границВласти Азербайджана продлили действие особого карантинного режима, введенного в связи с пандемией коронавируса, до 1 января 2026 года.
12:31 23/09/2025Самвел Фарманян: У меня есть большие подозрения, что после войны Никол Пашинян намеренно ввел в обращение только число жертв с гражданством РАЭто величайший позор и незабываемое клеймо, что даже спустя 5 лет после войны 2020 года власти Республики Армения не представили и не обнародовали список имен погибших во время этой войны и...
12:08 23/09/2025Политолог: Если Пашинян желает заниматься реформированием Церкви, то сперва должен подать в отставкуПолитолог Сурен Суренянц, обратившись к касающейся Армянской Апостольской церкви и Католикоса всех армян Гарегина Второго части выступления Никола Пашиняна на седьмом съезде партии «Гражданский...
11:46 23/09/2025В Нью-Йорке состоялась встреча Арарата Мирзояна и Джейхуна Байрамова22 сентября 2025 года в Нью-Йорке на полях сессии Генеральной Ассамблеи ООН состоялась встреча министра иностранных дел Республики Армения Арарата Мирзояна и министра иностранных дел Азербайджанской...
17:59 22/09/2025«Козлы отпущения» бунтуют: что говорит Давид Папазян о Пашиняне«Запись бывшего исполнительного директора ЗАО «Фонд государственных интересов Армении» (ANIF) Давида Папазяна показывает важную вещь: Пашиняну больше не удается сваливать вину на прежние власти или...
17:42 22/09/2025Самвел Карапетян: Отказав небольшой группе людей, мы в очень короткие сроки полностью изменим нашу страну, будем жить защищенно и благополучноАрестованный в Армении бизнесмен и благотворитель Самвел Карапетян 15 сентября направил новое послание из расположенного в здании СНБ УИУ «Ереван-Центр».
16:49 22/09/2025Политолог: Любую концепцию Пашинян искажает, говорящие о Четвертой Республике предлагали совершенно иную логику«Азербайджан требует внесения изменений в Конституцию Армении. Все требования Баку Ереван уже выполнил, и это тоже должен выполнить. Для выполнения этого требования Пашинян пытается использовать...
14:17 22/09/2025Рубен Рубинян: Надеемся, что Турция ответит на нашу готовностьНормализация отношений с Турцией по-прежнему входит в число внешнеполитических приоритетов Армении, заявил на проходящем в Ереване 108-м семинаре Роуз-Рот (Rose-Roth) Парламентской ассамблеи НАТО...
14:08 22/09/2025Бывший исполнительный директор ANIF Давид Папазян - Пашиняну: Не получится свалить вину на насНикола Пашиняна, непозволительно злоупотребившего доверием многих из нас, ждет очередное фиаско, написал на своей странице в соцсети Facebook бывший исполнительный директор ЗАО «Фонд государственных...
13:50 22/09/2025У нас нет условий для открытия границы с Арменией – турецкий депутат«Турция, Армения и Азербайджан – соседи, открывается новая страница для урегулирования и развития отношений», – заявила на брифинге, состоявшемся в рамках 108-го семинара Rose-Roth ПА НАТО в...