14:39 01/05/2026Բայրամովը ԿԽՄԿ-ի նախագահի հետ քննարկել է Բաքվի ու Երևանի միջև խաղաղության գործընթացըԱդրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի նախագահ Միրյանա Սպոլյարիչի հետ քննարկել է ԿԽՄԿ-ի կողմից տարածաշրջանում իրականացվող մարդասիրական աշխատանքը և Բաքվի ու...
14:09 01/05/2026Աշխատանքը կորցնելու դեպքում կտրամադրենք եկամտի ժամանակավոր հատուցում. Ի՞նչ է խոստանում «Միասնության թևեր»-ը աշխատողներինՄայիսի 1-ին՝ Աշխատանքի և աշխատավորների միջազգային օրը, «Միասնության թևերը» ներկայացնում է նախընտրական ծրագրի սեղմագրի այն հատվածը, որն ուղղված է աշխատող մարդուն պաշտպանելուն և աշխատատեղեր ստեղծող...
14:05 01/05/2026Անցյալը մոռացողն ապագա չի կարող ունենալ. Գագիկ ԾառուկյանԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի հանդիպումները Երևանի բնակիչների հետ շարունակվում են։ Այս անգամ Նոր Նորք վարչական շրջանում կայացել է հերթական գրասենյակի բացումը՝ ջերմ ընդունելության և անկեղծ բաց...
13:31 01/05/2026«Ջերմուկի» հետ կապված ամեն ինչ նորմալ է, այդպիսի հարցե՞ր ենք լուծել. Գևորգ Պապոյան««Ջերմուկի» հետ կապված նորմալ է, բոլոր հարցերն էլ կլուծվեն»,- Մայիսի 1-ի առիթով կազմակերպված միջոջացման ժամանակ լրագրողների հետ զրույցում ասաց էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը։ Հիշեցնենք, որ վերջին...
12:40 01/05/2026Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն բողոքի նոտա է ներկայացրել ԵՄ դեսպանինՀանդիպման ժամանակ ադրբեջանական կողմը խստորեն դատապարտել է Եվրախորհրդարանի ապրիլի 30-ի բանաձև
12:16 01/05/2026ԱՄՆ-ն թույլատրել է մոտ ապագայում Իրանին նոր հարված հասցնել։Սենատորն այն գնահատել է որպես «շատ մտահոգիչ, քանի որ այն կարող է վտանգել Ամերիկայի որդիների և դուստրերի կյանքը
11:52 01/05/2026Պարգևավճարները չպետք է լինեն մեկ հոգու քմահաճույքից կախված. Գագիկ Ծառուկյան«Չի կարող ուսուցիչը ստանալ 120 000 դրամ աշխատավարձ, երբ նախարարը ստանում է միանգամից մի քանի միլիոն դրամ պարգևավճար։ Սա շատ անարդար է»
10:41 01/05/2026Աշխատանքում հաջողության գրավականը 24 ժամ աշխատելն է, համառությունը, գործից հասկանալը. Սամվել Կարապետյան«Մենք մեր ձեռքերով ավելի որակյալ ասֆալտ էինք փռում, քան Փաշինյանն իր գերմանական տեխնիկայով»։
10:17 01/05/2026«Արցախը Հայաստան է և վե՛րջ» գոռացողը արդարացնում է նույն Արցախում մշակութային և հոգևոր gեղաuպանnւթյnւնը. Աբրահամյան«Արցախը Հայաստան է և վե՛րջ» գոռացողը արդարացնում է նույն Արցախում մշակութային և հոգևոր ցեղասպանությունը»,- նշում է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։ Նա շարունակում է.
09:43 01/05/2026Փաշինյանը չէր խոսի ծայրահեղ աղքատության մասին, եթե դրա մասին չհայտարարեր Սամվել Կարապետյանի թիմը. Վերլուծաբան«Մեր երկրում ծայրահեղ աղքատությունը վերացման շեմին է եւ դա շատ շուտով կարձանագրվի պաշտոնապես, մայիսմեկյան առիթով ասում է Նիկոլ Փաշինյանը: Իրականում այդ հանգամանքը բացարձակապես տեղ չէր գտնի նրա...
09:19 01/05/2026Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև հաստատված խաղաղությունը նորանոր հնարավորություններ է բացում. Փաշինյանի մայիսմեկյան ուղերձըՆիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Աշխատանքի և աշխատավորների համերաշխության միջազգային օրվա առթիվ.
23:05 30/04/2026Չեռնոգորիան կարող է մինչև 2028 թվականը դառնալ ԵՄ անդամԳործընթացի իրականացման համար պահանջվել է 14 տարի
22:34 30/04/2026Գյումրիում Նիկոլը Մակրոն է խաղացնելու ու դրա համար 1 միլիոն դոլար արժողությամբ համերգ է կազմակերպում. Ռուբեն ՄխիթարյանՍա էն մարդն է անում, որը 2 ամիս առաջ չէր հասկանում, թե թոշակառուի ինչին է պետք ավել 10.000 դրամը
22:24 30/04/2026Ուժեղ Հայաստանում ամսական 150,000 դրամ աջակցություն ծայրահեղ աղքատ ընտանիքներինՍամվել Կարապետյանի և Նարեկ Կարապետյանի խորհրդակցություններից հատվածներ
20:35 30/04/2026«Հայաստան» դաշինքի անդամները և դաշինքի առաջնորդ Ռոբերտ Քոչարյանը հանդիպել են մտավորականների հետ«Հայաստան» դաշինքի անդամները և դաշինքի առաջնորդ, ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը հանդիպել են մտավորականների հետ։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է ՀՀ երկրորդ նախագահը՝ հրապարակելով...
20:24 30/04/2026ԱՄՆ-ի, Ֆրանսիայի և Մեծ Բրիտանիայի գործողությունները միջուկային սպառազինությունների մրցավազք են հրահրում․ ՄԱԿ-ում Ռուսաստանի մշտական ներկայացուցիչԱՄՆ-ի, Ֆրանսիայի և Մեծ Բրիտանիայի գործողությունները ուղղակիորեն հրահրում են միջուկային սպառազինությունների մրցավազք, և Վաշինգտոնը պատրաստ է ցանկացած պահի վերսկսել լայնածավալ միջուկային...
20:03 30/04/2026ԵԽ բանաձևով պահանջվում է, որ Հայաստանի իշխանությունները երաշխավորեն ընդդիմության իրավունքների լիարժեք հարգումըՀՅԴ Հայ դատի Եվրոպայի գրասենյակը ողջունում է Եվրոպական խորհրդարանի բանաձևը, որով պահանջվում է, որ Հայաստանի իշխանությունները երաշխավորեն ընդդիմության իրավունքների լիարժեք հարգումը, դատական...
19:53 30/04/2026Տեղի է ունեցել Անվտանգության խորհրդի նիստՆիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել Անվտանգության խորհրդի հերթական նիստը: Նիստին, բացի ԱԽ անդամներից, մասնակցել են նաև հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը, տարածքային կառավարման և...
19:43 30/04/2026Դաղստանի ղեկավար Սերգեյ Մելիքովն ավարտում է իր աշխատանքըԴաղստանի ղեկավար Սերգեյ Մելիքովն ավարտում է իր աշխատանքը։ Այս մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը։ Պուտինը հայտնել է, որ Դաղստանի ներկայացուցիչների հետ կքննարկի հանրապետության նոր ղեկավարի...
19:32 30/04/2026Մեծ Բրիտանիայի վարչապետը սուլոցների է ենթարկվել հրեական թաղամասումՄեծ Բրիտանիայի վարչապետ Քեյր Սթարմերը սուլոցների է ենթարկվել Գոլդերս Գրին հրեական թաղամաս այցելության ժամանակ, որտեղ նախորդ օրը դանակով հարձակում էր տեղի ունեցել անցորդների վրա։ Չորեքշաբթի օրը տեղի...

16:05 06/05/2025Tensions rise in Gyumri City CouncilTensions have escalated around the Gyumri City Council following a controversy over the resignation of Karen Badalyan, a member of the opposition Our City bloc.
15:07 06/05/2025Mamijanyan says his team will back Kocharyan for PM if nominatedMP Hayk Mamijanyan of the opposition Pativ Unem faction says his team will support former President Robert Kocharyan as a candidate for prime minister if the Hayastan bloc nominates him in an...
14:10 06/05/2025MP: Sham trials in Baku target more than just detained ArmeniansThe ongoing sham trials of Artsakh's leaders in Baku are part of wider efforts by Azerbaijan to delegitimize the Artsakh liberation struggle, Armenian opposition MP Tigran Abrahamyan states.
13:13 06/05/2025Opposition faction backs Pashinyan's impeachmentMPs from the opposition Pativ Unem faction have expressed support for the impeachment effort against Prime Minister Nikol Pashinyan, responding to a letter by activist Edgar Ghazaryan.
12:36 06/05/2025Azerbaijan continues to vandalize Stepanakert military cemeteryAzerbaijani forces have once again desecrated the military cemetery in occupied Stepanakert, according to footage released on April 21.
11:22 06/05/2025Yerevan opposition councilor's car set on fireA vehicle belonging to Gevorg Stepanyan, a member of the Yerevan City Council representing the opposition Mother Armenia faction, was set on fire while parked near his house on Tuesday morning, his...
11:03 06/05/2025U.S. offers $1000 stipend to encourage migrants to self-deportThe Trump administration will offer a $1,000 stipend and travel assistance to migrants who elect to voluntarily "self-deport" from the U.S., Reuters reported on Monday, citing the Department of...
16:46 05/05/2025No grounds for Pashinyan’s impeachment now, opposition leader saysThere are currently no grounds to initiate impeachment proceedings against Prime Minister Nikol Pashinyan, opposition leader Seyran Ohanyan stated on Monday.
15:33 05/05/2025Opposition leader: Armenia ceded territories to Azerbaijan without receiving anything in returnThe border delimitation and demarcation process in Armenia’s Tavush Province was unlawful and violated international norms, Seyran Ohanyan, the leader of the opposition Hayastan faction in the...
13:34 05/05/2025Expert: Armenia sinking into 'quagmire of lawlessness'Political analyst Suren Surenyants warns that Armenia risks descending into a "quagmire of lawlessness" under the current government.
12:15 05/05/2025Yerevan district head apologizes following assault on activistYerevan Mayor Tigran Avinyan condemned a violent altercation involving Tigran Ter-Margaryan, head of the Nor Nork administrative district, and several of his staff members, who assaulted civic...
16:35 03/05/2025Serzh Sargsyan: Nothing can be achieved without struggleAs part of Armenian University’s ongoing lecture series featuring leaders of the victorious first Artsakh war, its students and professors on Friday met with Armenia’s third President Serzh Sargsyan,...
15:33 03/05/2025Expert: Russia used Nagorno-Karabakh as a tool to influence Armenia and AzerbaijanRussia can no longer reclaim its former influence in the South Caucasus, political analyst Alexander Iskandaryan, Director of the Caucasus Institute, said at an international roundtable on Russia-U.S.
15:11 03/05/2025Armenian expert: Russia’s influence in South Caucasus gradually weakeningPolitical analyst Benyamin Poghosyan, a research fellow at APRI Armenia, outlined two potential scenarios that could emerge from ongoing negotiations between Moscow and Washington at an international...
14:31 03/05/2025Yerevan hosts discussion on possible implications of U.S.-Russia dialogue for South CaucasusThe Center for Strategic Research and Initiatives (CSRI) in Yerevan on Saturday hosted an international roundtable titled "Russia-U.S.
13:05 03/05/2025Opposition MP accuses Armenian leadership of weaponizing justice system to sideline criticsOpposition lawmaker Tigran Abrahamyan has welcomed the acquittal of activists Narek Samsonyan and Vazgen Saghatelyan, reiterating that their prosecution was politically motivated.
12:21 03/05/2025EU mission in Armenia reports member's deathA member of the EU Mission in Armenia (EUMA) has died, the mission told Armenpress on Friday. According to the statement, the incident occurred during his off-duty time on April 30. "Two days ago,...
12:03 03/05/2025Azerbaijan destroys Armenian memorials in Artsakh villageAzerbaijani forces have destroyed the memorial wall bearing portrait reliefs of fallen Armenian freedom fighters in the village of Vank in the Martakert region of Azeri-occupied Artsakh.
11:45 03/05/2025Armenian envoy stresses importance of peace deal with Azerbaijan at meeting with UN chiefArmenia's Permanent Representative to the UN Paruyr Hovhannisyan on Friday presented his credentials to UN Secretary-General António Guterres.
11:10 03/05/2025Ambassador urges U.S. citizens to follow local laws in ArmeniaU.S. Ambassador to Armenia Kristina Kvien encouraged fellow citizens to stay informed while abroad and reminded them of the importance of following local laws in Armenia, the U.S. Embassy in Yerevan...