19:32 30/04/2026Մեծ Բրիտանիայի վարչապետը սուլոցների է ենթարկվել հրեական թաղամասումՄեծ Բրիտանիայի վարչապետ Քեյր Սթարմերը սուլոցների է ենթարկվել Գոլդերս Գրին հրեական թաղամաս այցելության ժամանակ, որտեղ նախորդ օրը դանակով հարձակում էր տեղի ունեցել անցորդների վրա։ Չորեքշաբթի օրը տեղի...
18:41 30/04/2026Ադրբեջանական պրիմիտիվ, բայց կացնային աշխատող քաղաքականությունն աշխատող է, որովհետև գործ ունեն զրո դիմակայման հետ․ ԴանիելյանԻրավագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր, Մայր Աթոռի Գերագույն հոգևոր խորհրդի անդամ Գևորգ Դանիելյանը գրում է․ «Ադրբեջանական իշխանությունը և, հատկապես՝ իրենց հոգևոր առաջնորդը դարձել են պրիմիտիվության աստիճանի...
18:17 30/04/2026ԿԸՀ-ն առաջադրված 19 ուժից 8-ի փաստաթղթերում խնդիրներ է նկատելԱզգային ժողովի ընտրություններին մասնակցելու հայտ ներկայացրած 19 քաղաքական ուժից 8–ի մոտ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը թերություններ է հայտնաբերել։ Այսօր կայացած նիստում հանձնաժողովի անդամները...
17:32 30/04/2026«Պլանի իրականացում է». Զատուլինը՝ եվրոպական գագաթնաժողովին Զելենսկուն հրավիրելու Փաշինյանի հայտարարության մասինԱրդեն 2022 թվականին նրանցից մեկը, կարծես թե շատախոս (ՀՀ Ազգային ժողովի խոսնակ) Ալեն Սիմոնյանը, ասել է, որ Հայաստանը չունի Ռուսաստանին աջակցելու ծրագրեր
16:58 30/04/2026Թեհրանը կպաշտպանի իր միջուկային նվաճումները. ԽամենեիՆա հավելել է, որ Իրանը մտադիր է պաշտպանել այս բոլոր նվաճումները այնպես, ինչպես պաշտպանում է իր ցամաքային, ծովային և օդային սահմանները
16:56 30/04/2026Հայաստանում ինչն է ծաղկում... գաղտնալսումը. Գեղամ Մանուկյանը՝ Քրիստիննե Գրիգորյանին«Հայաստանում ինչն է ծաղկում, գաղտնալսումը»,- ԱԺ-ում «Արտաքին հետախուզական գործունեության և արտաքին հետախուզության ծառայության մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի...
16:40 30/04/2026Նախագծով առաջարկվում է մինչև 3 տարեկան երեխայի խնամքի արձակուրդ հատկացնել արտաքին հետախուզության տղամարդ ծառայողներինԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովն առաջին ընթերցմամբ քննարկել է ««Արտաքին հետախուզական գործունեության և արտաքին հետախուզության ծառայության մասին» օրենքում...
16:29 30/04/2026Այս գործով 18 անձանց նկատմամբ իրականացվում է քաղաքական հետապնդում, որին մասնակից են դարձել ԱԱԾ-ն, ՔԿ-ն. Բագրատ Սրբազանի պաշտպանԱյս գործով 18 արդարների նկատմամբ իրականացվում է քաղաքական հետապնդում։ 18 արդարների գործով դատական նիստին հայտարարեց Բագրատ Սրբազանի պաշտպան Հովհաննես Խուդոյանը։ «Հիմնավորելու ենք, որ այս անձինք...
16:07 30/04/2026Պատկերացրեք՝ հայ մարդուն և ադրբեջանցու միջև տեղի է ունենում միջադեպ։ ՔՊ-ականները հայտարարելու են, որ մենք չենք կարող նրանց պատժել. Նարեկ ԿարապետյանԱդրբեջանի փոխվարչապետ Մուսթաֆաևի հայտարարությունը՝ Ջուջևան գնալու մասին պրոպագանդիստական, քաղաքական քայլ է, նա ցանկանում է ցույց տալ, որ կան ադրբեջանցիներ, որ ծնվել են Հայաստանում։ Այս մասին...
15:49 30/04/2026Մենք Ադրբեջանի հետ չենք քննարկում Ղարաբաղի, Բաքվի և մնացած բոլոր տեղերի հայերի վերադարձի հարցը. Նիկոլ ՓաշինյանԿան մարդիկ, որ այդ թեմայով խոսում են, բայց չեն հասկանում՝ ինչի համար են խոսում
15:44 30/04/2026Սոցհարցում. Ո՞ր ուժին կքվեարկեն քաղաքացիները, եթե ԱԺ ընտրությունը կայանա հաջորդ շաբաթԵթե խորհրդարանական ընտրությունները տեղի ունենան հաջորդ կիրակի, ո՞ր կուսակցության կամ դաշինքի օգտին կքվեարկեք։ Այս հարցը «Gallup International Association»-ի կողմից անցկացված հարցման ժամանակ տրվել է...
15:40 30/04/2026Մեզ համար շատ կարեւոր է մեկնել Բաքու եւ տեսնել մեր հարազատներին. Վերոնիկա ԶոնաբենդիԼինում են իրավիճակներ, երբ միայն ձեւական պատասխանը քիչ է։
15:10 30/04/2026Կստեղծվի աղքատության հաղթահարման հիմնադրամ, հինգ հոգանոց ընտանիքն ամսական կստանա 150 հազար դրամ աջակցություն. Նարեկ Կարապետյան«Այսօր մենք պետք է ներկայացնենք այնպիսի ծրագիր, որը շատ կարևոր է, ինչպես նշել էի՝ հեղափոխական է լինելու Հայաստանի կյանքում»,- կուսակցության անդամների հետ հանդիպմանն ասել է «Ուժեղ Հայաստան»...
14:44 30/04/2026Եթե իմ մասնակցությամբ որևէ միջոցառման որևէ պաշտոնյա օգտագործի վարչական ռեսուրս, աշխատանքից հեռացնելու եմ. ՓաշինյանԵս չեմ կարող որևէ երեխայի արգելել, որ եթե ուզում են գալ ինձ տեսնեն, գան
14:20 30/04/2026Փաշինյանը հաստատեց, որ Վլադիմիր Զելենսկուն հրավիրել է ՀայաստանԵվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովը ստեղծել է Եվրոպական խորհուրդը 2022-ին՝ Ուկրաինայի դեմ ռուսական ռազմական ագրեսիայից հետո
13:39 30/04/2026Քաղաքացին կարող է մնալ անպաշտպան, երբ նրա իրավունքները բախվում են իշխանական շահին. ՔԻՀԿՔաղաքական իրավունքների հայկական կենտրոնը հրապարակել է «Քաղաքացին և անարդարադատությունը, Սոնա Մնացականյանի գործը» թեմայով զեկույց, հիմքում Սոնա Մնացականյանի վրաերթի գործով նախաքննական փուլի, դատական...
13:28 30/04/2026Ձեր տրամաբանությամբ, եթե Ադրբեջանի փոխվարչապետն այցելում է Հայաստան, այստեղ պետք է կյանքը կանգնեցնեինք. Փաշինյանը՝ լրագրողինՊետք է հաստատվեն բնականոն, երկարաժամկետում՝ բարիդրացիական հարաբերություններ
13:28 30/04/2026Մակրոնը Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում հարգանքի տուրք կմատուցի Հայոց gեղաuպանnւթյան զnhերի հիշատակինՖրանսիայի Հանրապետության նախագահ Էմանուել Մակրոնը մայիսի 3-5-ը կժամանի Հայաստանի Հանրապետություն: ՀՀ կառավարությունից հայտնում են, որ այցի շրջանակում Ֆրանսիայի նախագահը նախ կմասնակցի Երևանում...
13:22 30/04/2026Հայաստանում ԶԼՄ-ների դեմ ուղղված հռետորաբանությունը ստեղծում է անհանդուրժողականության մթնոլորտ, որը խոչընդոտում է լրագրողների աշխատանքը. RSF«Լրագրողներ առանց սահմանների» (RSF) կազմակերպությունը հրապարակել է 2026 թվականի համաշխարհային մամուլի ազատության ինդեքսը։ Ըստ կազմակերպության, Հայաստանը հետընթաց է գրանցել՝ 34-րդ հորիզոնականից...
13:12 30/04/2026Արծվաշենցիները այնտեղ գնալու են ապրե՞ն, ասեն լավ պատմամշակութային հուշարձան է. Փաշինյանը՝ ենթադրյալ մզկիթի մասինՕրինակ այդ մզկիթի տարածքի հետ կապված ՀՀ քաղաքացիներ կան, ովքեր բերում են իրենց սեփականության վկայականը

15:30 02/05/2025Hayastan faction ready to back Pashinyan's impeachment with conditionsThe opposition Hayastan faction in Armenia's National Assembly says it is ready to provide all 28 of its deputies’ signatures to initiate impeachment proceedings against Prime Minister Nikol...
14:00 02/05/2025Vardan Ghukasyan's son-in-law appointed deputy mayor of GyumriAvetis Arakelyan, the son-in-law of Gyumri Mayor Vardan Ghukasyan, was elected first deputy mayor following a city council vote on Friday.
13:01 02/05/2025Opposition MP: Authorities building 'no-rules dictatorship' in ArmeniaTigran Abrahamyan, an MP from the opposition Pativ Unem faction, has accused Armenia’s leadership of crackdown on dissent while steering the country toward authoritarianism.
11:25 02/05/2025Ruben Vardanyan's son urges Trump to help release him, other Armenian prisoners held in BakuFox News has published an op-ed by David Vardanyan, the son of Armenian businessman and philanthropist Ruben Vardanyan imprisoned in Azerbaijan.
16:30 01/05/2025Georgia's opposition broadcaster shutting downGeorgia’s leading pro-opposition broadcaster, Mtavari TV, has announced it will permanently shut down May 1, a move that strengthens the Georgian Dream Party’s ability to shape news narratives about...
14:14 01/05/2025Republic Party leadership defends Yerevan district head over attack on activistSenior members of Armenia's pro-Western Hanrapetutyun (Republic) Party are defending their teammate Tigran Ter-Margaryan, the head of Yerevan’s Nor Nork district, after he assaulted civic activist...
13:34 01/05/2025Armenian MP: Baku accuses Moscow of breaching bilateral agreementFollowing a recent incident at the forum of Russia's ruling United Russia party and a failed Azerbaijani provocation, Baku has shifted its rhetoric, first accusing Armenian politician Eduard...
13:16 01/05/2025Ukrainian drone strike on Kherson town kills sevenA Ukrainian drone strike on a market in the town of Oleshky in the Kherson region in southern Ukraine on Thursday killed seven people, AFP reported, citing a Moscow-installed official.
12:31 01/05/2025Pro-Western Republic Party member faces backlash for defending attack on Armenian activistAni Khachatryan, a Yerevan City Council member from the pro-Western Hanrapetutyun (Republic) Party, has come under fire after publicly defending Wednesday's violent assault on opposition activist...
11:12 01/05/2025Why Armenia can no longer afford Nikol Pashinyan's leadershipBy Vartan Oskanian, Armenia's former foreign minister One of the few things that unites most Armenians today is the belief that Prime Minister Nikol Pashinyan must go—the sooner, the better.
14:33 30/04/2025Kurdish influence to grow amid Turkey's demographic crisis, says Armenian expertTurkey is entering a phase of demographic crisis, posing serious challenges for the country, regional security expert Varuzhan Geghamyan said on Wednesday, sharing an infographics illustrating birth...
13:05 30/04/2025Analyst slams MP's move to tear up Pashinyan impeachment letterPolitical analyst Hrant Melik-Shahnazaryan, head of the Voskanapat Analytical Center, has lambasted pro-government MP Arsen Torosyan for tearing up a letter calling for Prime Minister Nikol...
12:01 30/04/2025Pres. Trump is not worthy of pronouncing the word genocideBy Harut Sassounian www.TheCaliforniaCourier.com Pres. Donald Trump’s message on April 24, 2025, in which he avoided referring to the Armenian Genocide as genocide, is a shameful reversal of decades...
16:31 29/04/2025Political analyst: Pashinyan's rule a threat to Armenia's existencePolitical analyst Stepan Danielyan on Tuesday strongly criticized Armenia’s current leadership, stating that the country is increasingly isolated on the international stage due to Prime Minister...
15:05 29/04/2025Robert Kocharyan criticizes Pashinyan's handling of Karabakh conflictFormer Armenian President Robert Kocharyan criticized Prime Minister Nikol Pashinyan for rejecting peace proposals that could have averted the devastating 2020 war in Artsakh (Nagorno-Karabakh).
14:35 29/04/2025Robert Kocharyan: Opposition unity possible around common goalsSpeaking at a meeting with students and professors of the Armenian University on Tuesday, Armenia’s second President Robert Kocharyan addressed the possibility of uniting the country’s opposition...
11:36 29/04/2025Kocharyan reveals why Artsakh leader avoided meeting him at 2020 warArmenia’s second President Robert Kocharyan has stated that then Artsakh President Arayik Harutyunyan declined to meet with him during the 2020 war, fearing Prime Minister Nikol Pashinyan's reaction.
17:10 28/04/2025Putin thanks North Korea for help in KurskRussia’s President Vladimir Putin has for the first time acknowledged that North Korean soldiers took part in the fighting to recover Russian territory after Ukraine’s incursion into the Kursk region...
17:02 28/04/2025Pashinyan pays tribute to victims of Communism in TallinnAs part of his official visit, Prime Minister Nikol Pashinyan visited the Memorial to the Victims of Communism in Tallinn, his office reported.
16:12 28/04/2025Activist claims some ruling party MPs supported Pashinyan's impeachmentOpposition activist Narek Malyan, spokesperson for the We Are Awake movement, announced that only two figures – Prime Minister Nikol Pashinyan and former President Robert Kocharyan – oppose...