19:32 30/04/2026Մեծ Բրիտանիայի վարչապետը սուլոցների է ենթարկվել հրեական թաղամասումՄեծ Բրիտանիայի վարչապետ Քեյր Սթարմերը սուլոցների է ենթարկվել Գոլդերս Գրին հրեական թաղամաս այցելության ժամանակ, որտեղ նախորդ օրը դանակով հարձակում էր տեղի ունեցել անցորդների վրա։ Չորեքշաբթի օրը տեղի...
18:41 30/04/2026Ադրբեջանական պրիմիտիվ, բայց կացնային աշխատող քաղաքականությունն աշխատող է, որովհետև գործ ունեն զրո դիմակայման հետ․ ԴանիելյանԻրավագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր, Մայր Աթոռի Գերագույն հոգևոր խորհրդի անդամ Գևորգ Դանիելյանը գրում է․ «Ադրբեջանական իշխանությունը և, հատկապես՝ իրենց հոգևոր առաջնորդը դարձել են պրիմիտիվության աստիճանի...
18:17 30/04/2026ԿԸՀ-ն առաջադրված 19 ուժից 8-ի փաստաթղթերում խնդիրներ է նկատելԱզգային ժողովի ընտրություններին մասնակցելու հայտ ներկայացրած 19 քաղաքական ուժից 8–ի մոտ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը թերություններ է հայտնաբերել։ Այսօր կայացած նիստում հանձնաժողովի անդամները...
17:32 30/04/2026«Պլանի իրականացում է». Զատուլինը՝ եվրոպական գագաթնաժողովին Զելենսկուն հրավիրելու Փաշինյանի հայտարարության մասինԱրդեն 2022 թվականին նրանցից մեկը, կարծես թե շատախոս (ՀՀ Ազգային ժողովի խոսնակ) Ալեն Սիմոնյանը, ասել է, որ Հայաստանը չունի Ռուսաստանին աջակցելու ծրագրեր
16:58 30/04/2026Թեհրանը կպաշտպանի իր միջուկային նվաճումները. ԽամենեիՆա հավելել է, որ Իրանը մտադիր է պաշտպանել այս բոլոր նվաճումները այնպես, ինչպես պաշտպանում է իր ցամաքային, ծովային և օդային սահմանները
16:56 30/04/2026Հայաստանում ինչն է ծաղկում... գաղտնալսումը. Գեղամ Մանուկյանը՝ Քրիստիննե Գրիգորյանին«Հայաստանում ինչն է ծաղկում, գաղտնալսումը»,- ԱԺ-ում «Արտաքին հետախուզական գործունեության և արտաքին հետախուզության ծառայության մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի...
16:40 30/04/2026Նախագծով առաջարկվում է մինչև 3 տարեկան երեխայի խնամքի արձակուրդ հատկացնել արտաքին հետախուզության տղամարդ ծառայողներինԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովն առաջին ընթերցմամբ քննարկել է ««Արտաքին հետախուզական գործունեության և արտաքին հետախուզության ծառայության մասին» օրենքում...
16:29 30/04/2026Այս գործով 18 անձանց նկատմամբ իրականացվում է քաղաքական հետապնդում, որին մասնակից են դարձել ԱԱԾ-ն, ՔԿ-ն. Բագրատ Սրբազանի պաշտպանԱյս գործով 18 արդարների նկատմամբ իրականացվում է քաղաքական հետապնդում։ 18 արդարների գործով դատական նիստին հայտարարեց Բագրատ Սրբազանի պաշտպան Հովհաննես Խուդոյանը։ «Հիմնավորելու ենք, որ այս անձինք...
16:07 30/04/2026Պատկերացրեք՝ հայ մարդուն և ադրբեջանցու միջև տեղի է ունենում միջադեպ։ ՔՊ-ականները հայտարարելու են, որ մենք չենք կարող նրանց պատժել. Նարեկ ԿարապետյանԱդրբեջանի փոխվարչապետ Մուսթաֆաևի հայտարարությունը՝ Ջուջևան գնալու մասին պրոպագանդիստական, քաղաքական քայլ է, նա ցանկանում է ցույց տալ, որ կան ադրբեջանցիներ, որ ծնվել են Հայաստանում։ Այս մասին...
15:49 30/04/2026Մենք Ադրբեջանի հետ չենք քննարկում Ղարաբաղի, Բաքվի և մնացած բոլոր տեղերի հայերի վերադարձի հարցը. Նիկոլ ՓաշինյանԿան մարդիկ, որ այդ թեմայով խոսում են, բայց չեն հասկանում՝ ինչի համար են խոսում
15:44 30/04/2026Սոցհարցում. Ո՞ր ուժին կքվեարկեն քաղաքացիները, եթե ԱԺ ընտրությունը կայանա հաջորդ շաբաթԵթե խորհրդարանական ընտրությունները տեղի ունենան հաջորդ կիրակի, ո՞ր կուսակցության կամ դաշինքի օգտին կքվեարկեք։ Այս հարցը «Gallup International Association»-ի կողմից անցկացված հարցման ժամանակ տրվել է...
15:40 30/04/2026Մեզ համար շատ կարեւոր է մեկնել Բաքու եւ տեսնել մեր հարազատներին. Վերոնիկա ԶոնաբենդիԼինում են իրավիճակներ, երբ միայն ձեւական պատասխանը քիչ է։
15:10 30/04/2026Կստեղծվի աղքատության հաղթահարման հիմնադրամ, հինգ հոգանոց ընտանիքն ամսական կստանա 150 հազար դրամ աջակցություն. Նարեկ Կարապետյան«Այսօր մենք պետք է ներկայացնենք այնպիսի ծրագիր, որը շատ կարևոր է, ինչպես նշել էի՝ հեղափոխական է լինելու Հայաստանի կյանքում»,- կուսակցության անդամների հետ հանդիպմանն ասել է «Ուժեղ Հայաստան»...
14:44 30/04/2026Եթե իմ մասնակցությամբ որևէ միջոցառման որևէ պաշտոնյա օգտագործի վարչական ռեսուրս, աշխատանքից հեռացնելու եմ. ՓաշինյանԵս չեմ կարող որևէ երեխայի արգելել, որ եթե ուզում են գալ ինձ տեսնեն, գան
14:20 30/04/2026Փաշինյանը հաստատեց, որ Վլադիմիր Զելենսկուն հրավիրել է ՀայաստանԵվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովը ստեղծել է Եվրոպական խորհուրդը 2022-ին՝ Ուկրաինայի դեմ ռուսական ռազմական ագրեսիայից հետո
13:39 30/04/2026Քաղաքացին կարող է մնալ անպաշտպան, երբ նրա իրավունքները բախվում են իշխանական շահին. ՔԻՀԿՔաղաքական իրավունքների հայկական կենտրոնը հրապարակել է «Քաղաքացին և անարդարադատությունը, Սոնա Մնացականյանի գործը» թեմայով զեկույց, հիմքում Սոնա Մնացականյանի վրաերթի գործով նախաքննական փուլի, դատական...
13:28 30/04/2026Ձեր տրամաբանությամբ, եթե Ադրբեջանի փոխվարչապետն այցելում է Հայաստան, այստեղ պետք է կյանքը կանգնեցնեինք. Փաշինյանը՝ լրագրողինՊետք է հաստատվեն բնականոն, երկարաժամկետում՝ բարիդրացիական հարաբերություններ
13:28 30/04/2026Մակրոնը Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում հարգանքի տուրք կմատուցի Հայոց gեղաuպանnւթյան զnhերի հիշատակինՖրանսիայի Հանրապետության նախագահ Էմանուել Մակրոնը մայիսի 3-5-ը կժամանի Հայաստանի Հանրապետություն: ՀՀ կառավարությունից հայտնում են, որ այցի շրջանակում Ֆրանսիայի նախագահը նախ կմասնակցի Երևանում...
13:22 30/04/2026Հայաստանում ԶԼՄ-ների դեմ ուղղված հռետորաբանությունը ստեղծում է անհանդուրժողականության մթնոլորտ, որը խոչընդոտում է լրագրողների աշխատանքը. RSF«Լրագրողներ առանց սահմանների» (RSF) կազմակերպությունը հրապարակել է 2026 թվականի համաշխարհային մամուլի ազատության ինդեքսը։ Ըստ կազմակերպության, Հայաստանը հետընթաց է գրանցել՝ 34-րդ հորիզոնականից...
13:12 30/04/2026Արծվաշենցիները այնտեղ գնալու են ապրե՞ն, ասեն լավ պատմամշակութային հուշարձան է. Փաշինյանը՝ ենթադրյալ մզկիթի մասինՕրինակ այդ մզկիթի տարածքի հետ կապված ՀՀ քաղաքացիներ կան, ովքեր բերում են իրենց սեփականության վկայականը

13:38 22/09/2025В Ереване находятся делегаты из Баку и Анкары – Андраник КочарянВ проходящем в Ереване 108-м семинаре Роуз-Рот (Rose-Roth) Парламентской ассамблеи НАТО участвует также делегат Азербайджана Рамин Мамедов.
13:31 22/09/2025Левон Тер-Петросян: Годовщина провозглашения независимости – это не праздник Пашиняна, он ненавидит эту независимость«С уверенностью можно констатировать лишь одно: Пашинян уже занял свое "почетное" место в ряду печально известных предателей армянского народа», – написал первый президент Армении Левон Тер-Петросян.
12:31 22/09/2025Тигран Абрамян: Европа усиливает армии, а армянская власть полагается на обещания Анкары и Баку«Многочисленные европейские страны, не находящиеся в состоянии войны, отдельно и ЕС, заявили об увеличении военных бюджетов.
12:12 22/09/2025«Голос Армении»: Пашинян встретится с Путиным – русофобы начали волноваться…Газета «Голос Армении» пишет: «Первое явление Пашиняна народу с молотком в руках имело место в последние дни агитации, предшествующей досрочным выборам.
12:02 22/09/2025Ваге Оганнисян: Чтобы изменить ситуацию, мы должны признать, что именно благодаря нашим ошибкам Никол произносит сегодня эту речьЭксперт группы «Альтернативные проекты» Ваге Оганнисян в своем Telegram-канале написал: «Армянскому народу необходимо предложить выбор, а затем попросить проголосовать Я по-человечески понимаю своих...
11:59 22/09/2025WP узнала о планах администрации Трампа связать аутизм с приемом парацетамола беременнымиАдминистрация президента США Дональда Трампа намерена связать прием беременными тайленола, действующим веществом которого является парацетамол, с риском аутизма у детей, пишет The Washington Post со...
17:26 20/09/2025Почему Акоп Аршакян не участвует в 7-м съезде партии «Гражданский договор»?Вице-спикер Национального Собрания Армении Акоп Аршакян не участвует в 7-м съезде партии «Гражданский договор», так как не уплатил членский взнос.
17:12 20/09/2025BBC советует не путать Албанию с АрмениейНазначенный на министерскую должность в правительстве Албании ИИ-бот Diella выступил со своей первой речью в парламенте.
16:45 20/09/2025Пашинян: «Ктрич Нерсисян просто не верит в Бога и относится к нему как к товарному знаку»Никол Пашинян на 7-м съезде партии «Гражданский договор» 20 сентября не обошел стороной и кампанию, нацеленную на отстранение от престола Католикоса всех армян Гарегина Второго.
16:31 20/09/2025Какая судьба ждет компанию «Электрические сети Армении»? Пашинян представил 2 сценарияНикол Пашинян на 7-м съезде партии «Гражданский договор» 20 сентября заявил, что национализация принадлежащего ранее арестованному в Ереване бизнесмену Самвелу Карапетяну ЗАО «Электрические сети...
16:18 20/09/2025Гоар Мелоян – оппозиции: Партия Пашиняна представила свою антигосударственную концепцию и стратегию, а вы чем заняты?Партия Никола Пашиняна «Гражданский договор» сегодня, 20 сентября, накануне Дня независимости Армении, провозгласила установление Четвертой Республики Армения предстоящей стратегической задачей.
15:49 20/09/2025Микаэл Минасян: Удаление Арарата с въездной печати на деле – звено длинной цепиЭкс-посол Армении при Святом Престоле Микаэл Минасян в своем Telegram-канале написал: «Арарат на протяжении тысячелетий был и остается самой известной горой человечества.
15:08 20/09/2025Чем мешает Третья Республика Армения Пашиняну, что он провозгласил целью Четвертую Республику Армения?Никол Пашинян на 7-м съезде своей партии «Гражданский договор» 20 сентября представил проект декларации, заявив, что ГД провозглашает установление Четвертой Республики Армения как предстоящую...
13:14 20/09/2025«Голос Армении»: Армия Обороны Арцаха: помнить, чтобы вернуться…Газета «Голос Армении» пишет: «День второй годовщины преступной военной агрессии Азербайджана против народа Арцаха воистину стал наглядной демонстрацией водораздела между николовской «реальной...
11:38 20/09/2025Трамп пригласил Эрдогана в Белый дом, Эрдоган считает, что его встреча с Трампом поспособствует прекращению конфликтовПрезидент Турции Реджеп Тайип Эрдоган уверен, что его встреча с американским коллегой Дональдом Трампом на следующей неделе будет способствовать нормализации конфликтов, пишет Интерфакс.
18:00 19/09/2025Азербайджанские СМИ перепутали лишенного гражданства РФ блогера Самвела Карапетяна с бизнесменомМинистерство внутренних дел лишило гражданства России армянского блогера, автора телеграм-канала SisMasis Самвела Карапетяна.
17:44 19/09/2025Арегназ Манукян в НС Армении сменит Петрос МегрянВо фракции «Армения» Национального Собрания РА сложившую мандат Арегназ Манукян сменит Петрос Мегрян.
17:38 19/09/2025Обеспечение возвращения арцахцев в Арцах не является реальной повесткой – Сурен СуренянцОбеспечение возвращения арцахцев в Арцах не является реальной повесткой дня. Категорически, нет. Вопрос о Нагорном Карабахе как международном конфликте закрыт, даже в случае смены власти. Такое...
17:02 19/09/2025Айк Халатян: После долгих размышлений я решил отказаться от мандата депутата НС АрменииЖурналист, редактор Айк Халатян на своей странице в соцсети Facebook сообщил о решении отказаться от мандата депутата Национального Собрания Армени и продолжить свою деятельность в сфере медиа.
16:56 19/09/2025Артак Закарян: Армения не может позволить себе таких премьер-министров, как ПашинянБывший заместитель министра обороны, член исполнительного органа РПА Артак Закарян на своей странице в соцсети Facebook написал: «Что будет, если, например, Косово, Донбасс, Абхазия или Шотландия...