10:33 29/04/2026Պետրոս, ես այսպիսի կզած նկար չունեմ. Թաթոյանի կոշտ արձագանքը«Միասնության թևեր» քաղաքական նախաձեռնության ղեկավար, խորհրդարանական ընտրություններում որպես վարչապետի թեկնածու առաջադրված Արման Թաթոյանը կոշտ է արձագանքել հաղորդավար Պետրոս Ղազարյանի այն...
10:15 29/04/2026Կարող եք ՀՀ «նոր անձնագրում» ներառել նաև Նիկոլի «դուխով» պատկերը. Արտակ ԶաքարյանԿարծում եմ, անձնագրի փոփոխումը ոչ այդքան դրանց ուլտրամանուշակագույն պաշտպանվածության մեջ է, որքան հին անձնագրի չեղարկմամբ՝ ՀՀ երրորդ հանրապետության հաղթական անցյալի հետ կապը «վերացնելն» է
09:42 29/04/2026Թրամփը հանձնարարել է իր խորհրդականներին պատրաստվել Իրանի երկարաժամկետ շրջափակմանը.WSJՈրոշումը, ենթադրաբար, թույլ կտա Վաշինգտոնին ազդեցություն ունենալ Թեհրանի վրա
09:21 29/04/2026Սասունյան. Նախագահ Դոնալդ Թրամփը կողմնակից է Թուրքիայի՝ Հայոց ցեղասպանության ժխտմանըԱմոթ նախագահ Դոնալդ Թրամփին՝ Հայոց ցեղասպանության ճանաչումը կրկին ու կրկին համառորեն մերժելու համար։ Ահա թե ինչ է լինում, երբ բարոյական արժեքներից և սկզբունքներից զուրկ մարդը, որը դատապարտված...
08:56 29/04/2026Ադրբեջանgիները կոտրել են Արցախի Մարտունի քաղաքի Սուրբ Ներսես Մեծ եկեղեցու գմբեթի խաչըԵկեղեցու գմբեթի խաչի հեռացումը և վերջինիս դիտավորյալ վնասումը կառույցի ամբողջականության խաթարման կոպիտ դրսևորում է։
23:11 28/04/2026Դավիթ Խուդաթյանը հանդիպել է ՎԶԵԲ Թուրքիայի և Կովկասի հարցերով գործադիր տնօրենի հետԱնդրադարձ է կատարվել «Հյուսիս-հարավ» ծրագրին
22:56 28/04/2026Ընտրություններում Փաշինյանը կա՛մ պետք է պարտվի, կա՛մ ապահովի, որ ընտրություններն ազատ և արդար չլինեն․ The Washington Times4 ժամվա ընթացքում այն վերջերս առաջ է մղել ընտրական օրենսգրքի փոփոխություններ, այդ թվում՝ իշխանություններին տալով ընտրությունների դիտորդներին որակազրկելու նոր լիազորություններ
22:06 28/04/2026Ուժեղ Հայաստանում համաներում պետք է լինի և իրավունքը գերակայի. Արամ ՎարդևանյանՁայնագրությունը այդքան ինտենսիվություն չենթադրող պայմաններում չէր կարող հանդիսանալ կալանքի հիմք
21:15 28/04/2026Հրազդան կամրջի տակ հայտնաբերվել է երիտասարդ տղայի մшրմինՄահացածը 20-22 տարեկան տղա է
20:21 28/04/2026Ամեն ամիս 1 դրամ աշխատավարձս փոխանցելու եմ «վարչաբենդին»․ Սամվել Կարապետյան«Հինգ հարց հաջորդ վարչապետ Սամվել Կարապետյանին. ի՞նչ կանի նա 1 դրամ աշխատավարձով»։ «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ, բարերար Սամվել Կարապետյանի հետ հարցազրույցների շարքը շարունակվում է նույն...
20:04 28/04/2026Ասրյանն առանձնազրույց է ունեցել Հնդկաստանի զինված ուժերի պաշտպանության շտաբի պետի հետԱպրիլի 27-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը պաշտոնական այցով ժամանել է Հնդկաստանի Հանրապետություն։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ-ից։ Հնդկաստանի...
19:40 28/04/2026Նրան անձամբ շնորհավորելու հնարավորությունն այս իշխանությունը խլել է մեզանից․ Սաղաթելյան«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը գրում է․ «Այսօր ընկերոջս՝ Արթուր Սարգսյանի ծննդյան օրն է։ Նրան անձամբ շնորհավորելու հնարավորությունն այս իշխանությունը խլել է...
19:29 28/04/2026Սպիտակ տնից, Թեհրանից կամ տարածաշրջանից ցանկացած հայտարարություն միայն բարձրացնում է նավթի գները․ Սերբիայի նախագահՍպիտակ տնից, Թեհրանից կամ տարածաշրջանից ցանկացած հայտարարություն միայն բարձրացնում է նավթի գները: Այս մասին հայտարարել է Սերբիայի նախագահ Ալեքսանդր Վուչիչը «Ավելի լավ կլիներ, որ ոչ ոք ոչինչ չասեր։...
18:47 28/04/2026ԱՄՆ նախագահի վարչակազմի պաշտոնյաները մտահոգված են, որ Իրանի հետ հակամարտությունը կարող է վերածվել սառեցված դիմակայությանԱՄՆ նախագահի վարչակազմի պաշտոնյաները մտահոգված են, որ Իրանի հետ հակամարտությունը կարող է վերածվել սառեցված դիմակայության, հաղորդում է Axios-ը՝ հղում անելով ԱՄՆ պաշտոնյաներին։ «Սառեցված...
18:31 28/04/2026Էստոնիա-Հայաստան խորհրդարանական բարեկամական խմբի պատվիրակությունն այցելել է ԾիծեռնակաբերդԷստոնիայի Ռիյգիկոգուի Սահմանադրական հարցերի հանձնաժողովի նախագահ, Էստոնիա-Հայաստան խորհրդարանական բարեկամական խմբի անդամ Անդո Կիվիբերգի գլխավորած պատվիրակությունն ապրիլի 28-ին այցելել է...
18:20 28/04/2026ԵՄ-ն ոչ մեկին չի ստիպում դառնալ իր ընտանիքի անդամ․ Վրաստանում ԵՄ դեսպանատունը հայտարարություն է տարածելՎրաստանում Եվրամիության դեսպանատունը հայտարարություն է տարածել դեսպան Պավել Հերչինսկուն արտաքին գործերի նախարարություն կանչելու վերաբերյալ: Aliq.ge-ի փոխանցմամբ՝ դեսպանատունը նշել է, որ հանդիպման...
17:41 28/04/2026Այս պահին որևէ հստակ անուն չեմ ասելու. Տոնոյանը՝ վարչապետի իրենց թեկնածուի մասին«Մենք չունենք օրենքով որևէ պարտադրանք, սահմանափակում՝ հնչեցնելու այս կամ այն ժամանակահատվածում մեր վարչապետի թեկնածուի անունը»,-ի պատասխան լրագրողների հարցերի՝ հայտարարեց ԲՀԿ խոսնակ Իվետա Տոնոյանը։...
17:34 28/04/2026ՀՀ-ն թողարկելու է «Հայկական աշխարհի պարտատոմսեր». Արման ԱբովյանԱմբողջ աշխարհում մենք բոլորս՝ հայերս ռազմավարական խորությունն ենք ՀՀ-ի անվտանգության համար
17:16 28/04/2026Արտաքին և անվտանգային քաղաքականությունն ապահովում է մեր երկրի կենսունակությունը. ԱյվազյանՄեր խնդիրը ոչ թե փոքր տարածքն ու քիչ բնակչություն ունենալն է, այլ սխալ կառավարումը
17:12 28/04/2026Իշխանության ուրացման մոդելը չի բերելու խաղաղություն, բերելու է նոր փակուղիներ. Սուրենյանց«Մեր կարգախոսն է «Երաշխավորված խաղաղություն, բարգավաճ Հայաստան»։ Մեր երաշխավորված խաղաղության մոդելը մինչ նախընտրական բուն քարոզարշավի մեկնարկը շատ բուռն քննարկումների տեղիք է տվել քաղաքական դաշտում։...

11:26 22/04/2025Yerevan councilor steps downNarek Manukyan, a member of the Civil Contract faction in the Yerevan City Council, has been dismissed following his resignation.
15:30 21/04/2025Tatoyan raises alarm over mining of Armenian border areas by Azeri forcesArman Tatoyan, a former Armenian ombudsman who currently runs the Tatoyan Foundation, has shared the findings from his team's recent missions in Syunik Province.
14:45 21/04/2025Azerbaijani fire targets residential building in Armenian border villageOn April 20 at approximately 02:30 a.m., the Azerbaijani armed forces opened fire towards the settlement of Khoznavar in Armenia's Syunik Province, inflicting damage on a solar water heater installed...
12:33 21/04/2025Moscow may gain key role in Iran nuclear dealRussia could play a key role in a deal on the future of Iran’s nuclear programme, with Moscow being touted not only as a possible destination for Iran’s stockpile of highly enriched uranium, but also...
12:00 21/04/2025ANCA welcomes recent court decision in Southern District of CaliforniaThe Armenian National Committee of America and the Armenian National Committee of America – Western Region welcome the April 14, 2025, decision by the U.S.
11:31 21/04/2025MP: Baku court attempts to link Serzh Sargsyan's interview to so-called 'crimes'Azerbaijan continues to politicize its judiciary under the guise of prosecuting alleged crimes, this time by scrutinizing an interview given by Armenia’s third President Serzh Sargsyan in court...
11:15 21/04/2025Trump hopes Russia and Ukraine 'will make a deal this week'US President Donald Trump said on Sunday that "hopefully" a deal can be struck "this week" without specifying what that arrangement would entail, DW reported.
16:34 19/04/2025Iranian foreign minister arrives in Rome for talks with USIran and the United States prepare for a second round of negotiations over Tehran’s nuclear program in Rome.
16:08 19/04/2025Politician: Armenia's ruling party has no chance of re-election in 2026Mesrop Arakelyan, co-founder of the Country to Live party, stated that Armenia’s ruling Civil Contract party is unlikely to win the 2026 parliamentary elections.
15:30 19/04/2025Volodya Grigoryan assumes office as Parakar mayorVolodya Grigoryan, a member of the Country to Live party nominated by the Unity bloc, was sworn in as mayor of Parakar, a community in Armenia's Armavir Province, at a local council meeting on...
14:04 19/04/2025Ruben Mkhitaryan hopes opposition will achieve change of power in ArmeniaFollowing the inauguration ceremony of newly elected Gyumri Mayor Vardan Ghukasyan on Saturday, Ruben Mkhitaryan, a city councilor representing the My Strong Community party, expressed optimism about...
13:30 19/04/2025Varazdat Minosyan named Abkhazia's deputy prime ministerJansukh Nanba, Taras Khagba, Varazdat Minosyan and Robert Kyut have been appointed deputy prime ministers of Abkhazia, the presidential press office reported.
13:10 19/04/2025Ruben Mkhitaryan: Personal ambitions should be set aside in crucial mattersRuben Mkhitaryan, a member of the opposition My Strong Community faction in the Gyumri City Council, called for unity in addressing major issues at the inauguration ceremony of newly elected mayor...
12:30 19/04/2025MP slams decision to overturn acquittal of Serzh SargsyanArmenia's Anti-Corruption Court of Appeals has overturned the acquittal of former President Serzh Sargsyan and several others over corruption accusations.
11:46 19/04/2025Vardan Ghukasyan sworn in as Gyumri mayorVardan Ghukasyan took the oath of office as mayor of Gyumri, Armenia’s second largest city, on Saturday, vowing to uphold the Constitution and other Armenian laws while exercising his mayoral duties.
11:15 19/04/2025Armenia again denies Azerbaijan's accusation of cross-border fireThe Armenian Defense Ministry has yet again denied an Azerbaijani accusation of a ceasefire violation.
16:00 18/04/2025Levon Ter-Petrosyan undergoes health check-upArmenia’s first President Levon Ter-Petrosyan on Friday visited Astghik Medical Center for a medical examination, Arman Musinyan, the spokesperson for the Armenian National Congress (ANC) led by...
15:45 18/04/2025Destruction of Artsakh heritage a loss for global civilization – ombudsmanApril 18 marks the International Day for Monuments and Sites, a global observance dedicated to recognizing, celebrating and preserving cultural diversity and heritage.
15:03 18/04/2025Artsakh ombudsman blasts pro-government MP's commentsArtsakh Human Rights Defender Gegham Stepanyan has denounced pro-government MP Khachatur Sukiasyan’s latest remarks about Artsakh Armenians as deeply offensive and immoral.
14:30 18/04/2025Lukashenko dismisses Belarus ambassador to ArmeniaAleksandr Konyuk has been dismissed as Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Belarus to Armenia.