18:24 29/04/2026Ինչ են քննարկել Մհեր Գրիգորյանն ու Շահին Մուստաֆաևը2026թ. ապրիլի 29-ին Հայաստանի Հանրապետությունում՝ Աղվերանում, Հայաստանի Հանրապետության փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի և Ադրբեջանի Հանրապետության փոխվարչապետ Շահին Մուստաֆաևի նախագահությամբ տեղի է...
18:09 29/04/2026Միրզոյանն ու Ժան-Նոել Բարոն ծիրանենի են տնկելՓարիզում ՀՀ դեսպանության նոր շենքի բակում Արարատ Միրզոյանը և Ժան-Նոել Բարոն ծիրանենի են տնկել՝ ի նշան Հայաստանի և Ֆրնասիայի միջև հարատև բարեկամության։ Այս մասին հայտնում են ԱԳՆ-ից։ Դեսպան Խաչատրյանն...
17:44 29/04/2026Փաշինյանն ասաց՝ ներվերիս հետ մի խաղացեք, կփակեմ ԱԱԾ պադվալներում.Արթուր ԽաչատրյանՁեզ, որպես Գլխավոր դատախազ, չի՞ հետաքրքրում որ Փաշինյանի ներվերի հետ խաղալը կարող է պատճառ դառնալ, որ մարդիկ հայտնվեն ԱԱԾ պադվալներում
17:06 29/04/2026Աղվերանում Ադրբեջանի փոխվարչապետի հետ հանդիպումը հսկել են դիպnւկաhարները, լրագրողները երկու գործարարի մեքենայի համար են ֆիքսելՀայաստան ժամանած Ադրբեջանի փոխվարչապետ Շահին Մուստաֆաևն ու վերջինիս գլխավորած պատվիրակությունը հեռացավ Աղվերանից։ Նրան ուղեկցում էին բազմաթիվ մեքենաներ։ Տարածքում լրագրողները նկատել են...
16:53 29/04/2026Իսրայելի բանակը հայտնել է Լիբանանում իր ԶՈՒ-ի դեմ «Հեզբոլլահ»-ի նոր հարձակումների մասինՀյուսիսային Իսրայելի մի քանի շրջաններում ազդանշանների հնչյուններից հետո Լիբանանից դեպի Իսրայելի տարածք արձակված երկու արկ է հայտնաբերվել
16:00 29/04/2026Ես համարձակվում եմ ասել, որ եթե մենք չլինեինք, դուք կխոսեիք ֆրանսերեն. Չարլզը «հակադարձել» է ԹրամփինՄեծ Բրիտանիայի Չարլզ III թագավորը գովել է իր երկրի երկարատև հարաբերությունները Միացյալ Նահանգների հետ։ Եվրանյուզը հաղորդում է, որ երեքշաբթի օրը միապետը մասնակցել է Սպիտակ տանը կազմակերպված շքեղ...
15:07 29/04/2026ՀՀ ժամանած Ադրբեջանի փոխվարչապետ պատվիրակությունն Աղվերանում են. տարածքում ուժեղացված ծառայություն է24News-ի տեղեկություններով, այսօր Հայաստան ժամանած Ադրբեջանի փոխվարչապետ Շահին Մուստաֆաևն ու վերջինիս գլխավորած պատվիրակությունը գտնվում են Աղվերանում։ News.am-ի թղթակցի հաղորդմամբ ՝ Աղվերանի Apricot...
14:51 29/04/2026Անհապաղ ազատ արձակել Հայաստանի բոլոր քաղբանտարկյալներին, ինչպես նաև Բաքվի բանտերում պահվող մեր հայրենակիցներին. Արմեն ԱշոտյանՈրևէ նիկոլական ուսապարկի մտքով չանցնի, որ մեր այս ակցիաները ներկայացնի հակաեվրոպական
14:41 29/04/2026Առանց երեխաների միասեռ ամուսնությունների քարոզչության տարածումը հավասարազոր է ժողովրդագրական ինքնասպանության. Սուրենյանցը՝ ի պաշտպանություն ավանդական ընտանիքի«Ի պաշտպանություն ավանդական ընտանիքի։ Հայաստանում ընտանիքի և ծնելիության ճգնաժամն արագորեն ուժեղանում է։ Միայն 2024 թվականին նորածինների թիվը նվազել է 7,7 տոկոսով՝ ծնվել է 33 648 երեխա՝ նախորդ տարվա...
14:02 29/04/2026Արթուր Ավանեսյանը` Կանդազը, հացադուլ է իրականացնում«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ, հետախույզ Արթուր Ավանեսյանը՝ Կանդազը, ով Հակակոռուպցիոն դատարանի որոշմամբ, կալանավորվել է երկու մասով, հացադուլ է իրականացնում։ Այս մասին հայտնում է «Ուժեղ...
13:57 29/04/2026«Ժողովրդավարության բաստիոն» կոչված Հայաստանը դառնում է հակաժողովրդավարական ՔԿՀ. Արման ԱբովյանՀայաստանում լուրջ խնդիրներ կան ժողովրդավարության հետ և այն տեսլականի առումով, որը Աշխարհի և Եվրոպայի համար առաջընթացի ցուցանիշ է
13:40 29/04/2026Ի՞նչ խղճով եք եկել ԱԺ, Բագրատ Սրբազանը Ձեզ մի քանի հարց ունի. Գեղամ Մանուկյանը՝ Աննա Վարդապետյանին«Տիկին Վարդապետյան, Ձեր զեկույցում հպարտանում եք, որ խափանման միջոց կալանքը քիչ է կիրառվել։ Քնի՞ կոպեկի արժեք ունի Ձեր այդ հաշվետվությունը, մենակ Դավիթ Մինասյանի կալանավորման, խոշտանգման, կրկնում եմ...
13:12 29/04/2026Անահիտ Ավանեսյանը՝ Բաքվում գտնվող հայ գերիների առողջության մասինԲաքվում գտնվող հայ գերիների թե առողջական վիճակի, թե մյուս բոլոր հարցերով, Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարության համակարգմամբ, աշխատանքները մշտապես ընթանում են։ Ասուլիսում ասաց առողջապահության...
12:22 29/04/2026ՈւՂԻՂ. Հայաստանյան վեց կուսակցություններ նամակ են հանձնում ԵՄ ներկայացուցչությանըԵվրոպական քաղաքական ընտանիքների անդամ 6 հայկական կուսակցություններն համատեղ նամակով դիմել են ԵՄ ղեկավարությանը, Երևանում կայանալիք Եվրոպական Քաղաքական Համայնքի գագաթնաժողովի մասնակիցներին և իրենց...
11:52 29/04/2026Որ սարերը մեր չմնան անտեր. Նարեկ Կարապետյան«Փաշազադեի տեղակալը հայտարարել է, որ Հայաստանում իրենք ունեն 500 մզկիթներ, որոնք ոչնչացվել են, որ դրանք պետք է վերակառուցվեն ու վերադարձվեն Փաշազադեի ղեկավարած կառույցի տնօրինմանը։ Միևնույն ժամանակ...
11:48 29/04/2026ՀՀ ԱԳՆ-ից հաստատեցին՝ Հայաստանում է Ադրբեջանի փոխվարչապետըՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից հաստատեցին, որ Հայաստան է ժամանել Ադրբեջանի պատվիրակությունը՝ փոխվարչապետ Շահին Մուստաֆաևի գլխավորությամբ։ Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեց ԱԳՆ խոսնակ Անի...
11:29 29/04/2026Մենք մեծ գործ ունենք կատարելու, չպետք է նստեք կաբինետներում, պետք է շրջեք ու լսեք մարդկանց. Ծառուկյանը՝ թիմակիցներինԳագիկ Ծառուկյանը «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության թիմակիցների հետ քննարկել է «Առաջարկ Հայաստանին» նախընտրական ծրագրի հիմնական դրույթներն ու առաջիկա քայլերը։ «Ինչպես ավելի վաղ հայտարարել էինք,...
11:16 29/04/2026Ովքեր են Ադրբեջանից ինքնաթիռով եկել ՀայաստանՓոխվարչապետ Շահին Մուստաֆաևի գլխավորած ադրբեջանական պատվիրակությունը գտնվում է Հայաստանում։ Այս մասին հայտնում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները՝ նշելով, որ ադրբեջանական պատվիրակությանը տեղափոխող...
10:55 29/04/2026Ինչ են քննարկել Միրզոյանն ու Ժան-Նոել ԲարոնԱպրիլի 28-ին Փարիզում ՀՀ ԱԳ նախարարի պաշտոնը զբաղեցնող Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Ֆրանսիայի Եվրոպայի և արտաքին գործերի նախարար Ժան-Նոել Բարոյի հետ: ԱԳ նախարարությունից հայտնում են, որ...
10:49 29/04/2026Ինքնաթիռով Ադրբեջանից Հայաստան է ժամանել պաշտոնական պատվիրակությունԱդրբեջանական ինքնաթիռ է այսօր վայրէջք կատարել Երևանի «Զվարթնոց» օդանավակայանում։ Քաղավիացիայից ArmeniaSputnik–ին հայտնեցին, որ պաշտոնական պատվիրակություն է Ադրբեջանից ժամանել ՀՀ։ Այլ մանրամասներ...

11:00 25/04/2025Canadian FM commemorates Armenian Genocide anniversaryCanadian Foreign Minister Mélanie Joly took to social media to commemorate the 110th anniversary of the Armenian Genocide on April 24.
16:33 24/04/2025Ex-Artsakh minister: Azerbaijan focused on expansionist agendaFormer Artsakh Minister of Education, Science and Sports Narine Aghbalyan criticized ongoing peace efforts with Azerbaijan, calling them “illogical” in light of Baku’s continued hostility and...
15:35 24/04/2025Vanetsyan: Removal of current government possible through electionsHomeland Party leader Artur Vanetsyan believes that the ruling regime in Armenia can be replaced through elections, highlighting the opposition victory in recent local elections.
14:11 24/04/2025Former NSS chief accuses Pashinyan of advancing Turkish, Azerbaijani interestsArtur Vanetsyan, former head of the National Security Service (NSS) and leader of the Homeland Party, has strongly criticized Prime Minister Nikol Pashinyan for a deliberate shift away from the...
13:31 24/04/2025Czech envoy commemorates Armenian Genocide anniversaryCzech Ambassador to Armenia Petr Piruncik marked the 110th anniversary of the Armenian Genocide on April 24.
12:30 24/04/2025Pashinyan: Sovereign Armenia with demarcated borders key to overcoming Medz Yeghern tragedyArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan issued a message on the 110th anniversary of the Armenian Genocide, which is provided below.
12:16 24/04/2025Belgian MP: Armenian remains in danger, under threat from neighboring countryMichel de Maegd, a member of the Belgian House of Representatives, addressing the Armenian Genocide in an interview with Armenpress' Brussels correspondent, said that 110 years ago, an entire people...
11:55 24/04/2025Armenian leaders visit Tsitsernakaberd MemorialOn the 110th anniversary of the Armenian Genocide, senior government officials, including President Vahagn Khachaturyan, National Assembly Speaker Alen Simonyan and MPs from Armenia's ruling Civil...
11:30 24/04/2025Foreign Ministry: Armenia remembers the past, seeks to build future on peaceThe Armenian Foreign Ministry issued a statement on the 110th anniversary of the Armenian Genocide commemorated on April 24.
11:15 24/04/2025Serzh Sargsyan: Armenian Genocide victims can never become a bargaining chipThird Armenian President Serzh Sargsyan issued a message on the 110th anniversary of the Armenian Genocide commemorated on April 24.
15:05 23/04/2025Torchlight march reflects strength of Armenian nation, analyst saysHrant Melik-Shahnazaryan, a political analyst and founder of the Voskanapat Analytical Center, has reflected on the annual torchlight march held on April 23 to commemorate the Armenian Genocide...
13:12 23/04/2025Opposition MP: Pashinyan's government has lost initiative in all areasTigran Abrahamyan, an MP from the opposition Pativ Unem faction, criticized the Armenian government for a systemic failure to maintain initiative and proper strategic positioning both domestically...
12:00 23/04/2025U.S. judge dismisses $500 million lawsuit by Azeri lawyer against ANCA & 29 othersBy Harut Sassounian www.TheCaliforniaCourier.com The Armenian National Committee of America (ANCA) announced last week that on April 14, 2025, a U.S.
11:30 23/04/2025Expert: China's move to increase Iranian oil imports ahead of US talks no coincidenceAs the world closely follows the ongoing U.S.-Iran negotiations, recent talks in Rome lasting over four hours on Saturday have sparked speculation of significant progress.
11:00 23/04/2025Trump backs defence secretary after second Signal chat leak reportsPresident Donald Trump has backed US Defence Secretary Pete Hegseth after reports that military attack details were shared in a group chat that included Hegseth's wife, brother, and personal lawyer,...
17:05 22/04/2025Opposition MP accuses Armenia's ruling party of misleading public on genocide denial lawKristine Vardanyan, an MP from the opposition Hayastan faction, has accused Armenia's ruling Civil Contract party of misleading the public by claiming that a law criminalizing denial of the Armenian...
16:30 22/04/2025Russia says Armenia risks losing EAEU advantages if lured by Western agendaMoscow is concerned about Yerevan's tilt toward the EU, because Armenia stands to lose the benefits of the EAEU if the West draws it into its geopolitical games, Russian Deputy Foreign Minister...
14:35 22/04/2025Political analyst: Pashinyan's push for change of constitution must be stoppedPolitical analyst Suren Surenyants says Prime Minister Nikol Pashinyan’s push for a change of Armenia’s constitution must be stopped, warning that it could undermine the country’s sovereignty and...
13:46 22/04/2025Parramatta City Council recognizes Armenian, Assyrian and Greek GenocidesIn the lead-up to the 110th Anniversary of the Armenian Genocide, Parramatta City Council officially recognised the Ottoman Empire’s 1915-1923 crimes against Christian Armenians, Assyrians and Greeks...
12:45 22/04/2025Tensions run high at Armenian parliament sessionTensions flared at a special session of the Armenian National Assembly on Tuesday, culminating in a physical altercation between lawmakers.