18:24 29/04/2026Ինչ են քննարկել Մհեր Գրիգորյանն ու Շահին Մուստաֆաևը2026թ. ապրիլի 29-ին Հայաստանի Հանրապետությունում՝ Աղվերանում, Հայաստանի Հանրապետության փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի և Ադրբեջանի Հանրապետության փոխվարչապետ Շահին Մուստաֆաևի նախագահությամբ տեղի է...
18:09 29/04/2026Միրզոյանն ու Ժան-Նոել Բարոն ծիրանենի են տնկելՓարիզում ՀՀ դեսպանության նոր շենքի բակում Արարատ Միրզոյանը և Ժան-Նոել Բարոն ծիրանենի են տնկել՝ ի նշան Հայաստանի և Ֆրնասիայի միջև հարատև բարեկամության։ Այս մասին հայտնում են ԱԳՆ-ից։ Դեսպան Խաչատրյանն...
17:44 29/04/2026Փաշինյանն ասաց՝ ներվերիս հետ մի խաղացեք, կփակեմ ԱԱԾ պադվալներում.Արթուր ԽաչատրյանՁեզ, որպես Գլխավոր դատախազ, չի՞ հետաքրքրում որ Փաշինյանի ներվերի հետ խաղալը կարող է պատճառ դառնալ, որ մարդիկ հայտնվեն ԱԱԾ պադվալներում
17:06 29/04/2026Աղվերանում Ադրբեջանի փոխվարչապետի հետ հանդիպումը հսկել են դիպnւկաhարները, լրագրողները երկու գործարարի մեքենայի համար են ֆիքսելՀայաստան ժամանած Ադրբեջանի փոխվարչապետ Շահին Մուստաֆաևն ու վերջինիս գլխավորած պատվիրակությունը հեռացավ Աղվերանից։ Նրան ուղեկցում էին բազմաթիվ մեքենաներ։ Տարածքում լրագրողները նկատել են...
16:53 29/04/2026Իսրայելի բանակը հայտնել է Լիբանանում իր ԶՈՒ-ի դեմ «Հեզբոլլահ»-ի նոր հարձակումների մասինՀյուսիսային Իսրայելի մի քանի շրջաններում ազդանշանների հնչյուններից հետո Լիբանանից դեպի Իսրայելի տարածք արձակված երկու արկ է հայտնաբերվել
16:00 29/04/2026Ես համարձակվում եմ ասել, որ եթե մենք չլինեինք, դուք կխոսեիք ֆրանսերեն. Չարլզը «հակադարձել» է ԹրամփինՄեծ Բրիտանիայի Չարլզ III թագավորը գովել է իր երկրի երկարատև հարաբերությունները Միացյալ Նահանգների հետ։ Եվրանյուզը հաղորդում է, որ երեքշաբթի օրը միապետը մասնակցել է Սպիտակ տանը կազմակերպված շքեղ...
15:07 29/04/2026ՀՀ ժամանած Ադրբեջանի փոխվարչապետ պատվիրակությունն Աղվերանում են. տարածքում ուժեղացված ծառայություն է24News-ի տեղեկություններով, այսօր Հայաստան ժամանած Ադրբեջանի փոխվարչապետ Շահին Մուստաֆաևն ու վերջինիս գլխավորած պատվիրակությունը գտնվում են Աղվերանում։ News.am-ի թղթակցի հաղորդմամբ ՝ Աղվերանի Apricot...
14:51 29/04/2026Անհապաղ ազատ արձակել Հայաստանի բոլոր քաղբանտարկյալներին, ինչպես նաև Բաքվի բանտերում պահվող մեր հայրենակիցներին. Արմեն ԱշոտյանՈրևէ նիկոլական ուսապարկի մտքով չանցնի, որ մեր այս ակցիաները ներկայացնի հակաեվրոպական
14:41 29/04/2026Առանց երեխաների միասեռ ամուսնությունների քարոզչության տարածումը հավասարազոր է ժողովրդագրական ինքնասպանության. Սուրենյանցը՝ ի պաշտպանություն ավանդական ընտանիքի«Ի պաշտպանություն ավանդական ընտանիքի։ Հայաստանում ընտանիքի և ծնելիության ճգնաժամն արագորեն ուժեղանում է։ Միայն 2024 թվականին նորածինների թիվը նվազել է 7,7 տոկոսով՝ ծնվել է 33 648 երեխա՝ նախորդ տարվա...
14:02 29/04/2026Արթուր Ավանեսյանը` Կանդազը, հացադուլ է իրականացնում«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ, հետախույզ Արթուր Ավանեսյանը՝ Կանդազը, ով Հակակոռուպցիոն դատարանի որոշմամբ, կալանավորվել է երկու մասով, հացադուլ է իրականացնում։ Այս մասին հայտնում է «Ուժեղ...
13:57 29/04/2026«Ժողովրդավարության բաստիոն» կոչված Հայաստանը դառնում է հակաժողովրդավարական ՔԿՀ. Արման ԱբովյանՀայաստանում լուրջ խնդիրներ կան ժողովրդավարության հետ և այն տեսլականի առումով, որը Աշխարհի և Եվրոպայի համար առաջընթացի ցուցանիշ է
13:40 29/04/2026Ի՞նչ խղճով եք եկել ԱԺ, Բագրատ Սրբազանը Ձեզ մի քանի հարց ունի. Գեղամ Մանուկյանը՝ Աննա Վարդապետյանին«Տիկին Վարդապետյան, Ձեր զեկույցում հպարտանում եք, որ խափանման միջոց կալանքը քիչ է կիրառվել։ Քնի՞ կոպեկի արժեք ունի Ձեր այդ հաշվետվությունը, մենակ Դավիթ Մինասյանի կալանավորման, խոշտանգման, կրկնում եմ...
13:12 29/04/2026Անահիտ Ավանեսյանը՝ Բաքվում գտնվող հայ գերիների առողջության մասինԲաքվում գտնվող հայ գերիների թե առողջական վիճակի, թե մյուս բոլոր հարցերով, Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարության համակարգմամբ, աշխատանքները մշտապես ընթանում են։ Ասուլիսում ասաց առողջապահության...
12:22 29/04/2026ՈւՂԻՂ. Հայաստանյան վեց կուսակցություններ նամակ են հանձնում ԵՄ ներկայացուցչությանըԵվրոպական քաղաքական ընտանիքների անդամ 6 հայկական կուսակցություններն համատեղ նամակով դիմել են ԵՄ ղեկավարությանը, Երևանում կայանալիք Եվրոպական Քաղաքական Համայնքի գագաթնաժողովի մասնակիցներին և իրենց...
11:52 29/04/2026Որ սարերը մեր չմնան անտեր. Նարեկ Կարապետյան«Փաշազադեի տեղակալը հայտարարել է, որ Հայաստանում իրենք ունեն 500 մզկիթներ, որոնք ոչնչացվել են, որ դրանք պետք է վերակառուցվեն ու վերադարձվեն Փաշազադեի ղեկավարած կառույցի տնօրինմանը։ Միևնույն ժամանակ...
11:48 29/04/2026ՀՀ ԱԳՆ-ից հաստատեցին՝ Հայաստանում է Ադրբեջանի փոխվարչապետըՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից հաստատեցին, որ Հայաստան է ժամանել Ադրբեջանի պատվիրակությունը՝ փոխվարչապետ Շահին Մուստաֆաևի գլխավորությամբ։ Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեց ԱԳՆ խոսնակ Անի...
11:29 29/04/2026Մենք մեծ գործ ունենք կատարելու, չպետք է նստեք կաբինետներում, պետք է շրջեք ու լսեք մարդկանց. Ծառուկյանը՝ թիմակիցներինԳագիկ Ծառուկյանը «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության թիմակիցների հետ քննարկել է «Առաջարկ Հայաստանին» նախընտրական ծրագրի հիմնական դրույթներն ու առաջիկա քայլերը։ «Ինչպես ավելի վաղ հայտարարել էինք,...
11:16 29/04/2026Ովքեր են Ադրբեջանից ինքնաթիռով եկել ՀայաստանՓոխվարչապետ Շահին Մուստաֆաևի գլխավորած ադրբեջանական պատվիրակությունը գտնվում է Հայաստանում։ Այս մասին հայտնում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները՝ նշելով, որ ադրբեջանական պատվիրակությանը տեղափոխող...
10:55 29/04/2026Ինչ են քննարկել Միրզոյանն ու Ժան-Նոել ԲարոնԱպրիլի 28-ին Փարիզում ՀՀ ԱԳ նախարարի պաշտոնը զբաղեցնող Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Ֆրանսիայի Եվրոպայի և արտաքին գործերի նախարար Ժան-Նոել Բարոյի հետ: ԱԳ նախարարությունից հայտնում են, որ...
10:49 29/04/2026Ինքնաթիռով Ադրբեջանից Հայաստան է ժամանել պաշտոնական պատվիրակությունԱդրբեջանական ինքնաթիռ է այսօր վայրէջք կատարել Երևանի «Զվարթնոց» օդանավակայանում։ Քաղավիացիայից ArmeniaSputnik–ին հայտնեցին, որ պաշտոնական պատվիրակություն է Ադրբեջանից ժամանել ՀՀ։ Այլ մանրամասներ...

16:08 17/09/2025США ввели сбор в $1 за участие в лотерее Green CardГосударственный департамент США вводит новый электронный регистрационный сбор в размере 1 доллара для всех участников лотереи Diversity Visa (DV), известной как лотерея "грин-карт".
16:02 17/09/2025Партия Пашиняна подтвердила напряженность в отношениях Айка Саркисяна и Алена СимонянаВ ответ на запросы СМИ относительно ссоры между представителями партии власти «Гражданский договор» (ГД) Аленом Симоняном и Айком Саркисяном ГД выступила с заявлением, в котором говорится: «Сообщаем,...
14:35 17/09/2025Журналистские организации: Требуем от мэра Еревана Авиняна изучить произошедшее и поведение Аветика Бабаяна«12 сентября, около 21:00, журналист и эксперт Ереванского пресс-клуба Акоп Карапетян подвергся физическому насилию со стороны неизвестного лица.
13:20 17/09/2025«Голос Армении»: Инцидент или шоу в оккупированном Степанакерте? Судьба Карена Аванесяна никого не волнуетГазета «Голос Армении» пишет: «14 сентября бакинские СМИ распространили информацию о задержании в оккупированном Степанакерте жителя Арцаха Карена Аванесяна, который якобы готовил теракт.
12:29 17/09/2025Пашинян подтвердил приверженность работе над реализацией TRIPPНикол Пашинян также прокомментировал публикацию Дональда Трампа. Напомним, ранее президент США Дональд Трамп в соцсети Truth Social написал: «Для меня большая честь помочь урегулировать войну между...
12:00 17/09/2025Сергей Мелконян: Итоги встречи в Катаре - предпринимается попытка создать «консенсус минус один»Лидеры арабских и мусульманских стран на внеочередном саммите в Катаре приняли совместную декларацию.
11:43 17/09/2025Алиев поблагодарил Дональда Трампа, опубликовав свое фото с ПашиняномДля меня большая честь оказать помощь в урегулировании войны между Азербайджаном и Арменией, написал в соцсети Truth Social президент США Дональд Трамп.
16:44 16/09/2025Эдгар Казарян: Процесс импичмента вступает в новую фазу«Процесс выражения недоверия премьер-министру (импичмента) вступает в новую фазу», – пишет общественно-политический деятель Эдгар Казарян.
16:22 16/09/2025Ваге Оганнисян: Власти Армении - как «наиболее раздражающий» фактор против мираЭксперт группы «Альтернативные проекты» Ваге Оганнисян в своем Telegram-канале написал: «Тема «картины на стене дома, которая может вызвать эмоции у соседа», обсуждаемая со вчерашнего дня, на самом...
15:35 16/09/2025Вардан Гукасян: Я не из тех, кого можно запугать«Меня привели в суд лишь за то, что я предоставлял людям земельные участки, чтобы они могли строить жилье и объекты бытового обслуживания», – заявил сегодня мэр города Гюмри Ширакской области Армении...
14:44 16/09/2025Фракция «Честь имею» подготовила проект заявления НС Армении об импичменте ПашинянаОппозиционная фракция «Честь имею» Национального Собрания Армении ввела в обращение проект заявления НС РА «О выражении недоверия премьер-министру РА в связи с общенациональным кризисом и провалом...
13:52 16/09/2025Лавров: Вопрос, почему среди участников «Интервидения» нет представителя армянской культуры, не к намРоссия была бы рада видеть исполнителей из Армении в числе участников международного песенного конкурса "Интервидение", и они об этом знают.
13:48 16/09/2025Айк Нагапетян – «ГА»: Для Пашиняна закона не существует, есть только воля турецко-азербайджанского тандема«Для Пашиняна закона не существует, есть только воля турецко-азербайджанского тандема», — говорит в интервью «ГА» военно-политический аналитик Айк Нагапетян.
13:39 16/09/2025Тигран Абрамян: Трудно представить более серьезного удара по вооруженным силам«Пашинян не только публично озвучивает свою формулу демонтажа армии, но и показывает пути для достижения этого – от дискредитации армии до превращения министерства обороны в рядовую структуру», –...
13:16 16/09/2025Артур Ванецян: Вместе мы одержим победу сначала в Вагаршапате16 ноября в укрупненной общине Вагаршапат Армавирской области Армении состоятся выборы в органы местного самоуправления.
12:32 16/09/2025Сергей Мелконян: Израиль перенимает дискурс Азербайджана, дурной пример заразителенКандидат исторических наук, аналитик, научный сотрудник Института прикладных политических исследований (APRI, Armenia) Сергей Мелконян в своем Telegram-канале написал: «Дурной пример заразителен...
11:55 16/09/2025Азербайджан наращивает расходы на оборонуРасходы на оборону и безопасность в Азербайджане в 2026 году составят 8 млрд 714,8 млн манатов. Об этом сообщают азербайджанские СМИ со ссылкой на документ министерства финансов этой страны «О...
16:56 15/09/2025РПА сосредоточена на подготовке процедуры импичмента, участие в выборах не обсуждается – Мамиджанян«Республиканская партия Армении (РПА) не обсуждает вопроса участия в предстоящих в 2026 году выборах в Национальное Собрание, поскольку мы сосредоточены на подготовке процедуры импичмента.
16:46 15/09/2025Оганян о решении убрать изображение горы Арарат со штампов: «Делают все, чтобы туркам было хорошо»«Не исключено, что следующим шагом станет то, что в Армении изображение горы Арарат уберут полностью со всех символов, документов и штампов», – сказал 15 сентября на брифинге в Национальном Собрании...
16:36 15/09/2025Соратник Пашиняна ответил, почему в Армении решили убрать изображение горы Арарат с визовых штамповВ ходе парламентских брифингов, состоявшихся после заседаний НС, секретарь фракции партии власти «Гражданский договор» Артур Ованнисян и депутат Тигран Парсилян ответили на вопросы журналистов.