09:28 23/04/2026«Ջահերով երթը» տանել չեն կարողանում մեր «խաղաղասեր հարևանները». Վարուժան Գեղամյան«Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հարգելը և արդարության վերականգնման համար պայքարը, որը ոչ միայն բարոյական, այլև խիստ պրագմատիկ կարևորություն ունի մեր այսօրվա պետության ու ժողովրդի համար»
22:57 22/04/2026Հայտնվել է Հորմուզի նեղուցում իրանական հրթիռակիր մոտորանավակների շարժի արբանյակային լուսանկար. ՈսկանյանԻրանի այժմյան իշխանությունը չի հնչեցնում որևէ սպառնալիք, որը չի իրականացնելու
22:40 22/04/2026Իրանի նախագահը մատնանշել է ԱՄՆ-ի հետ երկխոսության հիմնական խոչընդոտներըԱշխարհը տեսնում է ձեր անվերջ երեսպաշտական հռետորաբանությունը և խոսքերի ու գործերի միջև հակասությունները
22:18 22/04/2026Կատարեցինք փոփոխությունների ճանապարհի առաջին պաշտոնական քայլը՝ հաջորդ վարչապետ Սամվել Կարապետյանի հետ. «Ուժեղ Հայաստան»Իրավական առումով ունենք 0 մտահոգություն
21:40 22/04/2026Ինձ փոխարինածն՝ ամիսների ընթացքում իմ ու ՄԵՐ ստեղծածն ավերել և այդ ավերակների վրա այսօր խաղաղություն է քարոզում. Սենոր ՀասրաթյանԱնցյալն ու ներկան սոսկ ժամանակ չէ, այն նախևառաջ կատարվածը գնահատելու պատեհ առիթ է
21:29 22/04/2026Գանձասարը, Ամարասը, Դադիվանքը, Աստվածամոր եկեղեցին հանձնած և եկեղեցու կոպեկը հարկող իշխանություն եք. Ալիկ ԱլեքսանյանՓաշինյան, է՞ս է ձեր խաղաղությունը
20:59 22/04/2026Նիկոլ Փաշինյանն այն չէ, ինչ պնդում է․Սամվել Կարապետյանի որդին դիմել է Մակրոնին«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ, գործարար, վարչապետի թեկնածու Սամվել Կարապետյանի որդին՝ Սարգիս Կարապետյանը ֆրանսերենով դիմել է Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնին՝ ասելով․ «Պարոն նախագահ, լավ...
20:45 22/04/2026Ադրբեջանը Հայաստանի տարածքում անշարժ գույք ձեռք բերելու իրավունք է ստացել․ Նարեկ Կարապետյան«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը բացահայտել է, թե որ ազգին է իրավունք տրվել Հայաստանում պետգույք գնել։ Նա տեսանյութ է հրապարակել՝ մանրամասն ցույց տալով պետգույքի գնման...
20:04 22/04/2026Թշնամին քանդելով հայկական սրբավայրը` Հայոց եկեղեցին Ստեփանակերտում, մեզ հստակ ուղերձ է տալիս․ ՊողոսյանՔաղաքագետ Արա Պողոսյանը գրում է․ «Թշնամին քանդելով հայկական սրբավայրը` Հայոց եկեղեցին Ստեփանակերտում, մեզ հստակ ուղերձ է տալիս` «Ադրբեջանի նպատակն է հայկական պատմական բոլոր տարածքներում ոչնչացնել...
19:08 22/04/2026Չհասկանալո՞վ, թե՞ հասկանալով. երկու տարբերակներն էլ վատն են․ Վահե ՀովհաննիսյանԱյլընտրանքային նախագծեր խմբի ներկայացուցիչ Վահե Հովհաննիսյանը գրում է․ «Չհասկանալո՞վ, թե՞ հասկանալով.
18:12 22/04/2026Շատ եմ ուզում, որ 2021թ․-ի խորհրդարանական ընտրությունների սցենարը չկրկնվի․ Սերժ ՍարգսյանՀակակոռուպցիոն դատարանում այսօր շարունակվեց ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սագսյանի գործի քննությունը։ Հաջորդ դատական նիստի օրը նշանակվեց մայիսի 14-ին։ Քննության ավարտից հետո Սերժ Սարգսյանը լրագրողների...
17:38 22/04/2026Ստամբուլի իշխանությունները կրկին արգելել են ապրիլի 24-ին Հայոց gեղաuպանnւթյան հիշատակի միջոցառումներըՍտամբուլում արգելվել է Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին նվիրված միջոցառում անցկացնել: Այս մասին հայտնում է տեղական հայկական «Ակոս» թերթի։ «Ապրիլի 24-ի հիշատակի հարթակը», որը նախորդ տարիներին...
17:25 22/04/2026Հայ ժողովուրդը պետք է տա հարցի պատասխանը՝ ինքը պանդո՞ւխտ է ուզում լինել, թե՞ մանկուրտ. Լուիզա ՍարգսյանԱդրբեջանը նենգափոխում է Հայոց պատմությունը, մենք այն՝ խմբագրում
17:03 22/04/2026Բա ի՞նչ անեմ, ու՞ր գնամ... Ղարաբա՞ղ. Սերժ Սարգսյան«Բա ի՞նչ անեմ, ու՞ր գնամ... Ղարաբա՞ղ»,- Հակակոռուպցիոն դատարանի բակում լրագրողներին ասաց ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը՝ պատասխանելով լրագրողի՝ «դուք չեք մասնակցում ընտրություններին, բայց ձեր...
16:50 22/04/2026Մենք գնում ենք բացարձակ մեծամասնական հաղթանակի. Գոհար Մելոյան«Մենք գնում ենք հաղթարշավի, գնում ենք բացարձակ մեծամասնական հաղթանակի»,- «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությունների դաշինքի ընտրական ցուցակները ԿԸՀ ներկայացնելուց հետո ասաց «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության...
16:42 22/04/2026Լուծումը հունիսի 7-ից առաջ կարճ բանաձևումների ստեղծումը և դրա շուրջ հասարակության կոնսոլիդացիայի ապահովումն է. ՍուրենյանցՀունիսի 7-ից առաջ կարճ բանաձևումների ստեղծումը և դրա շուրջ հասարակության կոնսոլիդացիայի ապահովումը
16:15 22/04/2026Իրավական առումով ունեմ և ունենք 0 մտահոգություն. «Ուժեղ Հայաստան»-ը ԿԸՀ ներկայացրեց ընտրական ցուցակները«Բավականաչափ կարևոր իրադարձություն է, այլևս կարող ենք արձանագրել, որ Հայաստանի համար չափազանց կարևոր ընտրությունների էլեկտորալ գործընթացի մեկնարկը հաստատապես տրված է»,- «Ուժեղ Հայաստան»...
16:02 22/04/2026Եկեղեցու, Ցեղասպանության ճանաչման դեմ պայքարի մոտիվացիան Թուրքիայինը և Ադրբեջանինն է, իսկ Փաշինյանը նրանց կամակատարն է. ՆահապետյանԴիմագրավում է այն գործընթացներին, որը փորձում են Հայաստանի իշխանությունների ձեռամբ կյանքի կոչել Թուրքիան և Ադրբեջանը
15:54 22/04/2026«Բոլորին դեմ եմ» մարդու քվեն հենց այդպես արտահայտել ենք, չենք մնալու մանդատներ ունենալ թե հաղթանակի, թե պարտության դեպքում. Սպարտակ Կյուրեղյան«Բոլորին դեմ եմ» կուսակցության ներկայացուցիչները Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով հանձնեցին ընտրական ցուցակը։ Կուսակցության նախընտրական ցուցակի առաջին համար Սպարտակ Կյուրեղյանն ասաց, որ ցուցակը...
15:24 22/04/2026ՈւՂԻՂ. «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքն ընտրական ցուցակները ներկայացնում է ԿԸՀՀունիսի 7-ին կայանալիք խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցելու համար մինչ այս պահը Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով երեք քաղաքական ուժ է ներկայացրել ընտրական ցուցակները՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր»...

15:56 24/03/2025EU remains cautious over visa liberalization with Armenia, deputy FM saysThe EU remains cautious regarding visa liberalization with Armenia, Deputy Foreign Minister Paruyr Hovhannisyan stated at a meeting of the National Assembly Standing Committee on European Integration...
15:04 24/03/2025Armenian deputy FM: Progress often met with setbacks from BakuDeputy Foreign Minister Paruyr Hovhannisyan states that progress in Armenia-Azerbaijan relations is frequently followed by complications and provocations from Baku.
14:34 24/03/2025Fierce protests continue in Turkey after Erdogan rival jailedTens of thousands of protesters have taken part in demonstrations across Turkey after the main rival to the country's President Recep Tayyip Erdogan was formally arrested and charged with corruption,...
13:35 24/03/2025Armenian deputy FM announces launch of security dialogue with EUThe European Union is becoming an increasingly important security partner for Armenia, Deputy Foreign Minister Paruyr Hovhannisyan announced at a meeting of the National Assembly Standing Committee...
12:35 24/03/2025Azerbaijan violates ceasefire, then blames Armenia, MP warnsAzerbaijan has been systematically violating the ceasefire along multiple sections of the Armenia-Azerbaijan border for 5–6 days while attempting to shift the blame onto Armenia, warns opposition MP...
11:59 24/03/2025Ruben Mkhitaryan: New green spaces to be created in Gyumri every yearRuben Mkhitaryan, the mayoral candidate from the My Strong Community party in Gyumri's local elections, promises a clean and well-maintained city as part of his campaign platform.
11:21 24/03/2025Iranian FM to visit ArmeniaIranian Foreign Minister Abbas Araghchi will pay an official visit to Armenia on March 24-25, Armenian Foreign Ministry spokesperson Ani Badalyan reported on Monday.
16:36 22/03/2025Political crisis in Turkey could be a window of opportunity for Armenia, expert saysFor the first time since 2016, Turkey is facing a serious political crisis, says Varuzhan Geghamyan, a geopolitical strategist and regional security expert.
16:00 22/03/2025Protest held outside US Embassy in YerevanA group of protesters gathered outside the U.S. Embassy in Armenia on Saturday, holding posters that read "No to biological weapons!" and "U.S. labs pose a threat". Some posters featured photos of...
15:00 22/03/2025The undoing of Armenia: Nikol Pashinyan's negotiation debacleBy Vartan Oskanian, Armenia's former foreign minister By any objective measure, Nikol Pashinyan has proven to be the worst negotiator Armenia has ever had.
13:30 22/03/2025Opposition MP slams Pashinyan's denial of concessions to AzerbaijanOpposition MP Tigran Abrahamyan has hit out at Prime Minister Nikol Pashinyan's recent claims that no concessions have been made to Azerbaijan during his tenure and that Armenia has become "more...
13:03 22/03/2025Armenian economist reveals OSCE Minsk Group spending over the yearsRecently, Azerbaijan and Armenia have been actively discussing the dissolution of the OSCE Minsk Group, an international body tasked with addressing the Nagorno-Karabakh conflict.
12:30 22/03/2025Pashinyan: Constitutional referendum in Armenia planned for 2027A referendum on Armenia’s new constitution is expected to take place in 2027, Prime Minister Nikol Pashinyan announced on Friday.
11:50 22/03/2025Mayoral candidate Ruben Mkhitaryan vows to make Gyumri saferRenowned producer Ruben Mkhitaryan, the mayoral candidate of the My Strong Community party in the upcoming snap elections in Gyumri, Armenia’s second largest city, has pledged to take significant...
11:12 22/03/2025Armenian, British FMs discuss regional issuesOn March 21, Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan held a phone conversation with the Secretary of State for Foreign, Commonwealth and Development Affairs of the United Kingdom David Lammy.
17:02 21/03/2025Spy chief: Several countries pose threats to Armenia's independence and sovereigntyThe primary role of the Foreign Intelligence Service is to gather, analyze and present intelligence data to Armenia’s political leadership, Kristinne Grigoryan, head of the Foreign Intelligence...
16:45 21/03/2025Armenian deputy FM appreciates Turkey’s cooperation on Syria aid missionTrucks loaded with medical supplies and food will cross the Margara bridge ahead to Syria to deliver humanitarian aid sent by the Armenian government later on Friday, Deputy Foreign Minister Vahan...
16:30 21/03/2025WCC delivers statement at UN Human Rights Council on Armenian prisoners in AzerbaijanThe World Council of Churches (WCC) delivered a statement on the human rights situation of Armenian hostages at the 58th Regular Session of the UN Human Rights Council.
16:16 21/03/2025Russian-Armenian relations have never been severed, Kremlin saysMoscow views Armenia as a friendly state and remains committed to further strengthening their relations, Kremlin spokesman Dmitry Peskov said in response to media reports that Armenian Prime Minister...
15:24 21/03/2025Ex-Artsakh minister: Real peace requires different conditionsHayk Khanumyan, former Artsakh Minister of Territorial Administration and Infrastructure, doubts that a peace agreement will be signed between Armenia and Azerbaijan.