09:28 23/04/2026«Ջահերով երթը» տանել չեն կարողանում մեր «խաղաղասեր հարևանները». Վարուժան Գեղամյան«Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հարգելը և արդարության վերականգնման համար պայքարը, որը ոչ միայն բարոյական, այլև խիստ պրագմատիկ կարևորություն ունի մեր այսօրվա պետության ու ժողովրդի համար»
22:57 22/04/2026Հայտնվել է Հորմուզի նեղուցում իրանական հրթիռակիր մոտորանավակների շարժի արբանյակային լուսանկար. ՈսկանյանԻրանի այժմյան իշխանությունը չի հնչեցնում որևէ սպառնալիք, որը չի իրականացնելու
22:40 22/04/2026Իրանի նախագահը մատնանշել է ԱՄՆ-ի հետ երկխոսության հիմնական խոչընդոտներըԱշխարհը տեսնում է ձեր անվերջ երեսպաշտական հռետորաբանությունը և խոսքերի ու գործերի միջև հակասությունները
22:18 22/04/2026Կատարեցինք փոփոխությունների ճանապարհի առաջին պաշտոնական քայլը՝ հաջորդ վարչապետ Սամվել Կարապետյանի հետ. «Ուժեղ Հայաստան»Իրավական առումով ունենք 0 մտահոգություն
21:40 22/04/2026Ինձ փոխարինածն՝ ամիսների ընթացքում իմ ու ՄԵՐ ստեղծածն ավերել և այդ ավերակների վրա այսօր խաղաղություն է քարոզում. Սենոր ՀասրաթյանԱնցյալն ու ներկան սոսկ ժամանակ չէ, այն նախևառաջ կատարվածը գնահատելու պատեհ առիթ է
21:29 22/04/2026Գանձասարը, Ամարասը, Դադիվանքը, Աստվածամոր եկեղեցին հանձնած և եկեղեցու կոպեկը հարկող իշխանություն եք. Ալիկ ԱլեքսանյանՓաշինյան, է՞ս է ձեր խաղաղությունը
20:59 22/04/2026Նիկոլ Փաշինյանն այն չէ, ինչ պնդում է․Սամվել Կարապետյանի որդին դիմել է Մակրոնին«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ, գործարար, վարչապետի թեկնածու Սամվել Կարապետյանի որդին՝ Սարգիս Կարապետյանը ֆրանսերենով դիմել է Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնին՝ ասելով․ «Պարոն նախագահ, լավ...
20:45 22/04/2026Ադրբեջանը Հայաստանի տարածքում անշարժ գույք ձեռք բերելու իրավունք է ստացել․ Նարեկ Կարապետյան«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը բացահայտել է, թե որ ազգին է իրավունք տրվել Հայաստանում պետգույք գնել։ Նա տեսանյութ է հրապարակել՝ մանրամասն ցույց տալով պետգույքի գնման...
20:04 22/04/2026Թշնամին քանդելով հայկական սրբավայրը` Հայոց եկեղեցին Ստեփանակերտում, մեզ հստակ ուղերձ է տալիս․ ՊողոսյանՔաղաքագետ Արա Պողոսյանը գրում է․ «Թշնամին քանդելով հայկական սրբավայրը` Հայոց եկեղեցին Ստեփանակերտում, մեզ հստակ ուղերձ է տալիս` «Ադրբեջանի նպատակն է հայկական պատմական բոլոր տարածքներում ոչնչացնել...
19:08 22/04/2026Չհասկանալո՞վ, թե՞ հասկանալով. երկու տարբերակներն էլ վատն են․ Վահե ՀովհաննիսյանԱյլընտրանքային նախագծեր խմբի ներկայացուցիչ Վահե Հովհաննիսյանը գրում է․ «Չհասկանալո՞վ, թե՞ հասկանալով.
18:12 22/04/2026Շատ եմ ուզում, որ 2021թ․-ի խորհրդարանական ընտրությունների սցենարը չկրկնվի․ Սերժ ՍարգսյանՀակակոռուպցիոն դատարանում այսօր շարունակվեց ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սագսյանի գործի քննությունը։ Հաջորդ դատական նիստի օրը նշանակվեց մայիսի 14-ին։ Քննության ավարտից հետո Սերժ Սարգսյանը լրագրողների...
17:38 22/04/2026Ստամբուլի իշխանությունները կրկին արգելել են ապրիլի 24-ին Հայոց gեղաuպանnւթյան հիշատակի միջոցառումներըՍտամբուլում արգելվել է Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին նվիրված միջոցառում անցկացնել: Այս մասին հայտնում է տեղական հայկական «Ակոս» թերթի։ «Ապրիլի 24-ի հիշատակի հարթակը», որը նախորդ տարիներին...
17:25 22/04/2026Հայ ժողովուրդը պետք է տա հարցի պատասխանը՝ ինքը պանդո՞ւխտ է ուզում լինել, թե՞ մանկուրտ. Լուիզա ՍարգսյանԱդրբեջանը նենգափոխում է Հայոց պատմությունը, մենք այն՝ խմբագրում
17:03 22/04/2026Բա ի՞նչ անեմ, ու՞ր գնամ... Ղարաբա՞ղ. Սերժ Սարգսյան«Բա ի՞նչ անեմ, ու՞ր գնամ... Ղարաբա՞ղ»,- Հակակոռուպցիոն դատարանի բակում լրագրողներին ասաց ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը՝ պատասխանելով լրագրողի՝ «դուք չեք մասնակցում ընտրություններին, բայց ձեր...
16:50 22/04/2026Մենք գնում ենք բացարձակ մեծամասնական հաղթանակի. Գոհար Մելոյան«Մենք գնում ենք հաղթարշավի, գնում ենք բացարձակ մեծամասնական հաղթանակի»,- «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությունների դաշինքի ընտրական ցուցակները ԿԸՀ ներկայացնելուց հետո ասաց «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության...
16:42 22/04/2026Լուծումը հունիսի 7-ից առաջ կարճ բանաձևումների ստեղծումը և դրա շուրջ հասարակության կոնսոլիդացիայի ապահովումն է. ՍուրենյանցՀունիսի 7-ից առաջ կարճ բանաձևումների ստեղծումը և դրա շուրջ հասարակության կոնսոլիդացիայի ապահովումը
16:15 22/04/2026Իրավական առումով ունեմ և ունենք 0 մտահոգություն. «Ուժեղ Հայաստան»-ը ԿԸՀ ներկայացրեց ընտրական ցուցակները«Բավականաչափ կարևոր իրադարձություն է, այլևս կարող ենք արձանագրել, որ Հայաստանի համար չափազանց կարևոր ընտրությունների էլեկտորալ գործընթացի մեկնարկը հաստատապես տրված է»,- «Ուժեղ Հայաստան»...
16:02 22/04/2026Եկեղեցու, Ցեղասպանության ճանաչման դեմ պայքարի մոտիվացիան Թուրքիայինը և Ադրբեջանինն է, իսկ Փաշինյանը նրանց կամակատարն է. ՆահապետյանԴիմագրավում է այն գործընթացներին, որը փորձում են Հայաստանի իշխանությունների ձեռամբ կյանքի կոչել Թուրքիան և Ադրբեջանը
15:54 22/04/2026«Բոլորին դեմ եմ» մարդու քվեն հենց այդպես արտահայտել ենք, չենք մնալու մանդատներ ունենալ թե հաղթանակի, թե պարտության դեպքում. Սպարտակ Կյուրեղյան«Բոլորին դեմ եմ» կուսակցության ներկայացուցիչները Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով հանձնեցին ընտրական ցուցակը։ Կուսակցության նախընտրական ցուցակի առաջին համար Սպարտակ Կյուրեղյանն ասաց, որ ցուցակը...
15:24 22/04/2026ՈւՂԻՂ. «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքն ընտրական ցուցակները ներկայացնում է ԿԸՀՀունիսի 7-ին կայանալիք խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցելու համար մինչ այս պահը Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով երեք քաղաքական ուժ է ներկայացրել ընտրական ցուցակները՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր»...

12:25 02/08/2025«Крепкий орешек»: Трамп заявил, что его мнение о Путине не изменилосьПрезидент США Дональд Трамп в интервью телеканалу Newsmax заявил, что его мнение о президенте России Владимире Путине не изменилось, американский президент считает российского лидера "крепким...
11:55 02/08/2025В Армении пройдут армяно-американские совместные учения EAGLE PARTNER 2025В рамках подготовки к участию в международных миротворческих миссиях с 12 по 20 августа в Республике Армения пройдут армяно-американские совместные учения EAGLE PARTNER 2025 («ОРЕЛ ПАРТНЕР-2025»),...
11:50 02/08/2025Затулин: Полагаться на химеру «Азербайджан — союзник России» ни в коем случае не стоитНе Россия была инициатором обострения отношений с Азербайджаном, и вопрос их нормализации может быть решен в любой момент, считает заместитель председателя комитета Госдумы по делам СНГ Константин...
17:54 01/08/2025Армен Ашотян ответил Сергею ЛавровуНаходящийся под домашним арестом заместитель председателя Республиканской партии Армении (РПА) Армен Ашотян прокомментировал статью министра иностранных дел РФ Сергея Лаврова.
16:44 01/08/2025Аксенов: Крым готов принять снесенный в Степанакерте памятник АйвазовскомуКрымские власти готовы принять и восстановить памятник живописцу-маринисту армянского происхождения Ивану Айвазовскому (Ованнес Айвазян), который был снесен властями Азербайджана в оккупированном...
16:24 01/08/2025Лавров: МГ ОБСЕ не справилась в Нагорном КарабахеОБСЕ не справилась и в Нагорном Карабахе, считает глава МИД РФ Сергей Лавров. «ОБСЕ не справилась и в Нагорном Карабахе. Минская группа так и не смогла создать условия для диалога между...
16:06 01/08/2025Гоар Мелоян: Рано или поздно государства вынуждены исполнять арбитражные решения, если истец последовательно добивается восстановления своих прав«Из сложившейся ситуации нет иного выхода, кроме как восстановление прав семьи Карапетянов и признание действий правительства Армении незаконными – как бы нынешние власти РА ни пытались продолжать...
15:00 01/08/2025Оверчук заявил о заинтересованности РФ и Армении в развитии культурно-гуманитарных связей и укреплении отношенийНовое соглашение Москвы и Еревана о работе в республике Российско-армянского университета (РАУ) демонстрирует заинтересованность двух стран в развитии долгосрочных культурно-гуманитарных связей и...
14:43 01/08/2025Роберт Кочарян: Целибат и безопасность страны – связь, которую видит только Пашинян«Мы не должны были потерпеть поражения в войне, у Азербайджана не было такого преимущества, говорю вам с уверенностью.
13:38 01/08/2025Свободная пресса – вне здания прессыАрмянскую газету «Аравот» попросили покинуть здание Дома печати, где она располагалась на протяжении десятилетий.
13:15 01/08/2025Ответ министерства культуры Арцаха – Баку по поводу сноса памятника Айвазовскому в оккупированном СтепанакертеЗаявления официального представителя МИД Азербайджана, касающиеся демонтажа памятника великому армянскому маринисту Ивану Айвазовскому в Степанакерте, являются незаконными, манипулятивными и не...
12:30 01/08/2025Тигран Абрамян: Недалек тот день, когда азербайджанцы припишут нам, армянам, блокаду Арцаха и сентябрьские события 2023 годаВ ходе продолжающихся сфабрикованных судебных заседаний в Азербайджане Армении также приписывается инициирование боевых действий 2016 и 2020 годов и обстрелы мирных населенных пунктов, обратил...
16:48 31/07/2025Затулин: Снос властями Азербайджана памятника Айвазовскому в Степанакерте – пример вандализмаСнос властями Азербайджана памятника знаменитому живописцу-маринисту армянского происхождения Ивану Айвазовскому (Ованнес Айвазян) в Степанакерте (Республика Арцах (НКР)) – это пример вандализма,...
16:32 31/07/2025Сурен Суренянц: О «воротах» Сюника или как В. Хачатурян занят внутренней легитимацией азербайджанской повестки«Пресс-секретарь Никола Пашиняна подчеркнула, что Республика Армения никогда не обсуждала, не обсуждает и не будет обсуждать варианты транспортных маршрутов через собственную территорию, которые...
15:14 31/07/2025Эксперт: «В условиях выдвижения Азербайджаном все новых предусловий говорим о какой-то нормализации. Это не нормализация, это капитуляция»«После катастрофического поражения в войне мы перестали быть фактором. До этого нам были обещаны определенные гарантии – и это были серьезные гарантии», – заявил автор книги «Между молотом...
14:54 31/07/2025«Голос Армении»: Почему космонавта Савиных прошлое Армении вдохновляет, а Пашиняна раздражаетГазета «Голос Армении» пишет: «Винные фестивали на улице Сарьяна в Ереване и гастрономические пиршества в Гарни как способ вызвать интерес к Армении хороши.
14:45 31/07/2025«У нас перед глазами – примеры Украины и Грузии»: Григорян о Западе и гарантиях«Если бы Запад действительно был серьезно заинтересован в нашей защите и в предоставлении гарантий безопасности, мы бы об этом знали.
13:47 31/07/2025Депутат: В условиях отсутствия демократии и верховенства закона в Азербайджане к многочисленным трудностям прибавится и отсутствие МКККЗакрытие представительства Международного комитета Красного Креста (МККК) в Баку довольно опасно, и этим будет нанесен серьезный удар по защите прав удерживаемых в азербайджанских тюрьмах армян и по...
12:26 31/07/2025Истребитель F-35C упал около базы ВМС США в КалифорнииИстребитель F-35C потерпел крушение около авиабазы ВМС США Лемур в Калифорнии, пилот катапультировался и не получил травм, передает РИА Новости.
12:23 31/07/2025Глава Союза армян РФ Ара Абрамян назвал изъятие земли в Ереване политическим заказомПрезидент Союза армян России Ара Абрамян заявил ТАСС, что будет способствовать объединению выступающих против нынешнего премьер-министра Никола Пашиняна политических сил в Армении на парламентских...