16:50 17/03/2026Անկարան ԱՄՆ-ին և Իրանին առաջարկել է Թուրքիայում բանակցություններ վարելԻրանը հրադադարի խնդրանքով չի դիմել ԱՄՆ-ին և բանակցությունների առաջարկ չի ներկայացրել
15:08 17/03/2026Դատախազ Լուիս Մորենո Օկամպոյի կոչը. Հայերին պաշտպանելը նշանակում է պաշտպանել քաղաքակրթությունըԱրգենտինացի իրավաբան, իրավունքի դոկտոր, Միջազգային քրեական դատարանի դատախազ Լուիս Մորենո Օկամպոն Եվրոպական քաղաքական համայնքի (EPC) 8-րդ գագաթնաժողովին ընդառաջ գործողությունների կոչով է հանդես եկել.
14:31 17/03/2026Արուսյակ Ալեքսանյանը համակարգում արդեն մի քանի տարի չի վարկանիշավորվում. HelpCourt-ն արձագանքում է ՔՊ-ականինHelpCourt համակարգը ֆեյսբուքյան էջի միջոցով արձագանքել է ՔՊ-ական պատգամավոր Վահագն Ալեքսանյանի գրառմանը.
14:25 17/03/2026Հորմուզի նեղուցը և Իրանի ռազմավարական մոտեցումները. Տարածաշրջանային հակամարտությունից մինչև գլոբալ անվտանգության և էներգետիկ ճգնաժամ«Այլընտրանքային նախագծեր խումբը» ներկայացնում է Թեհրանի «Ալիք» օրաթերթի խմբագիր Արամ Շահնազարյանի վերլուծական հոդվածը։ Ժամանակակից միջազգային անվտանգության համակարգում ծովային հաղորդակցությունների և...
13:57 17/03/2026Իսրայելը հայտնում է Ալի Լարիջանիին սպանելու մասին«Իսրայելի պաշտպանության բանակը սպանել է Իրանի անվտանգության խորհրդի քարտուղար Ալի Լարիջանիին»,-այս մասին հայտնում է իսրայելական մամուլը։ Իրանի Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Ալի Լարիջանին...
13:28 17/03/2026Ատոմ Մարգարյան. Միանում եմ «Առաջարկ Հայաստանին» նախագծինՏնտեսագիտության թեկնածու, պրոֆեսոր Ատոմ Մարգարյանը հայտարարել է «Առաջարկ Հայաստանին» նախագծին միանալու մասին։ ««Առաջարկ Հայաստանին» նախագիծը բաց, ազատ, վերկուսակցական հարթակ է, որը կարող է համադրել...
13:21 17/03/2026Հետո ի՞նչ, այ քեզ բան. Սինանյանը՝ Փաշինյանի օրոք Արցախը հանձնելու մասին«Պատիժը չպետք է հասնի Նիկոլ Փաշինյանին, մեր իշխանությանը»,- ԱԺ-ում լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե Արցախը հանձնելու...
12:36 17/03/2026Իրանահայերի փախուստ, շարժ դեպի Հայաստան չկա. Սինանյան«Որևէ տվյալ կոնկրետ չունենք, թե քանի իրանահայ է եկել։ Իրանահայերի որևէ արտառոց հոսք չունենք, որպես այդպիսին, հայերի փախուստ, շարժ դեպի Հայաստան չկա»,- ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց Սփյուռքի...
12:31 17/03/2026ԵՄ-ն գալիս է «պաշտպանելու» Փաշինյանի իշխանությունը. Սուրենյանց«Եվրամիությունը Հայաստանի իշխանությունների խնդրանքով պատրաստվում է Երևան ուղարկել արագ արձագանքման խումբ՝ խորհրդարանական ընտրությունների ընթացքում հիբրիդային միջամտությունների դեմ պայքարելու...
12:24 17/03/2026ՌԴ-ում համայնքային մակարդակով պարալիզացված վիճակ է, սա ազդում է մեր՝ այնտեղ աշխատելու հնարավորությունների վրա. Զարեհ Սինանյան«Վերջին 2-3 ամսվա աշխատանքը Ռուսաստանի հետ ցույց է տալիս, որ այնտեղ համայնքային մակարդակով պարալիզացված վիճակ է»,- ԱԺ-ում հանձնաժողովի նիստում ասաց Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ...
12:12 17/03/2026Իրանական հրթիռներն ընկել են Նեթանյահուի գրասենյակի մոտ. SNNՄինչ այդ Իրանի Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը հայտնել էր Նեթանյահուի գրասենյակի վրա մարտի 2-ի առավոտյան հասցված հարվածի մասին
11:22 17/03/2026Երկրի քաղաքական կյանքը չպետք է վերածվի աշխարհքաղաքական դիմակայության հարթակի. Գագիկ Ծառուկյան«Այսօր ցանկանում եմ ներկայացնել մեր նախընտրական ծրագրի մի քանի առանցքային սկզբունքներ, ինչպես նաև մեր տեսլականը Հայաստանի ապագայի վերաբերյալ՝ որպես բաց և բովանդակալից երկխոսության հրավեր մեր...
11:18 17/03/2026Արաբական մի քանի երկրից դեպի Հայաստան ու հակառակ ուղղությամբ չվերթները կրկին չեղարկվել ենԻրանի վրա հարձակումներն ու պատասխան հարվածները շարունակում են լարված պահել իրավիճակը Ծոցի երկրներում։ Այսօր կրկին խաթարված է ավիահաղորդակցությունը տարբեր ուղղություններում։ «Զվարթնոց» օդանավակայանից...
11:14 17/03/2026Օմանում կկայանա արաբական երկրներում ՀՀ հավատարմագրված դեսպանների հավաքՄարտի 17-19-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն աշխատանքային այցով կգտնվի Օմանում։ ՀՀ ԱԳՆ հաղորդմամբ, ծրագրված է հանդիպում Օմանի Սուլթանության ԱԳ նախարար Բադր բին Համադ բին Համուդ Ալ-Բուսաիդիի հետ։...
11:05 17/03/2026Իրանում հուղարկավորել են IRIS Dena ֆրեգատի նավաստիներինՆավում եղել է անձնակազմի մոտավորապես 130 անդամ, որոնցից միայն 32 նավաստի է փրկվել
10:35 17/03/2026Վարդան Ոսկանյան. Իրանական երկարաժամկետ ռազմավարությունը նախատեսում է ստատուս քվոյի փոփոխություն հօգուտ Իրանի«Իրանի դեմ ներկայիս պատերազմը լրջագույն և դժվարին մարտահրավեր է այս պետության համար։ Այսուհանդերձ, յուրաքանչյուր մարտահրավերին զուգահեռ գրեթե միշտ ի հայտ են գալիս հնարավորություններ»,-գրում է...
10:28 17/03/2026Թրամփ. Հավատում եմ, որ Կուբան նվաճելու պատիվ կունենամԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է՝ իր համար պատիվ կլինի նվաճելու Կուբան։ Այդ մասին նա հայտարարել է Սպիտակ տան օվալաձև սրահում՝ պատասխանելով լրագրողների հարցերին։ CNN-ն ընդգծում է, որ Թրամփն այդ...
09:54 17/03/2026Վերջին զարգացումները Իրանում ընթացող պատերազմի համատեքստումԻրանի արտաքին գործերի նախարար Աբբաս Արաղչին հերքել է ԱՄՆ նախագահի դեսպան Սթիվեն Ուիտկոֆի հետ իր ենթադրյալ շփումների մասին տեղեկությունները
09:51 17/03/2026Աֆղանստանը հայտարարել է՝ Պակիստանը հարվածել է թմրամոլների հիվանդանոցին, կան հարյուրավոր զոհերԱֆղանստանը հայտարարել է՝ երեկ երեկոյան Պակիստանը թիրախավորել ու ավիահարված է հասցրել թմրամիջոցներից կախվածությունների բուժման կենտրոնին, ինչի հետևանքով 400 մարդ զոհվել է։ Միջազգային մամուլի...
23:24 16/03/2026Մենք կողմ ենք Ադրբեջանի հետ խաղաղությանը. Ռոբերտ ՔոչարյանՄեր նպատակն է դառնալ Հարավային Կովկասի ամենաարդյունավետ և կազմակերպված պետությունը

13:36 01/08/2024Armenian army chief attends Land Warfare Conference in LondonThe delegation led by Lieutenant General Edward Asryan, Armenia's First Deputy Defense Minister and Chief of the General Staff of the Armed Forces, participated in the annual Land Warfare Conference...
13:05 01/08/2024Armenia-Turkey border checkpoint ready for use, official saysThe Margara checkpoint on the Armenia-Turkey border is ready to operate for third-country nationals and diplomatic passport holders, State Revenue Committee (SRC) Chairman Rustam Badasyan said on...
11:10 01/08/2024No Armenians among Beirut victims, Foreign Ministry saysThere are no Armenians among the victims of Tuesday's strike on Beirut, Lebanon, Foreign Ministry spokesperson Ani Badalyan told Lurer.
16:41 31/07/2024Azerbaijan reports deaths of 4 soldiers in occupied ArtsakhAzerbaijan's Defense Ministry on Wednesday reported the deaths of four soldiers in occupied Artsakh (Nagorno-Karabakh).
16:16 31/07/2024Analyst: South Caucasus becoming another front against RussiaStatements on a possible corridor through Armenian territory were made by two superpowers in the past 24 hours.
15:06 31/07/2024EU envoy welcomes 'important' meeting between Armenian, Turkish envoysEU's Special Representative for the South Caucasus and the Crisis in Georgia, Toivo Klaar, hailed Tuesday's "important" meeting between the Armenian and Turkish diplomats on the border.
14:15 31/07/2024Middle East at risk of military clashes, analyst warnsThe killing of Hamas chief Ismail Haniyeh in Iran could trigger wider escalation in the Middle East, Armenian political analyst Ara Poghosyan warns.
13:06 31/07/2024Turkish forces tried to invade Stepanakert after ceasefire deal in September 2023, MP saysArmenian opposition MP Tigran Abrahamyan has commented on Turkish President Recep Tayyip Erdogan’s latest statement that Turkey might “enter” Israel as it did with Libya and Nagorno-Karabakh...
12:36 31/07/2024Iranian president vows to make Israel 'regret' Haniyeh killingIranian President Masoud Pezeshkian vowed Wednesday to make Israel "regret" the "cowardly" killing of Hamas political leader Ismail Haniyeh in Tehran, AFP reported.
12:15 31/07/2024Senator Cardin slams lack of protest against Azerbaijan's occupation of strategic Armenian territorySenator Ben Cardin, Chairman of the Senate Foreign Relations Committee, slams the lack of US/Western protest against Azerbaijan's ongoing occupation of strategic Armenian territory.
11:36 31/07/2024Should Pashinyan go to Baku at Aliyev's invitation to attend an int'l conference?By Harut Sassounian www.thecaliforniacourier.com Hikmet Hajiyev, Head of Foreign Policy Department of Pres.
11:10 31/07/2024Hamas chief Ismail Haniyeh killed in IranHamas’s political chief Ismail Haniyeh has been assassinated in Iran’s capital, Tehran, according to a statement from the group that governs Gaza, which blamed Israel for his death.
17:24 30/07/2024Iran reiterates opposition to 'Zangezur corridor'Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan on Tuesday had a meeting with Iran’s Supreme Leader Ayatollah Ali Khamenei in Tehran.
17:06 30/07/2024France involved in restoration of Tatev monastery, envoy saysFrance is involved in the restoration project of Big Desert of Tatev, a 17th-century Armenian monastery, French Ambassador to Armenia Olivier Decottignies said on Monday.
16:34 30/07/2024Pashinyan, Pezeshkian meet in TehranIranian President Masoud Pezeshkian has said that the International North-South Transport Corridor (INSTC) is of prime importance to the Islamic Republic.
15:35 30/07/2024Armenian, Turkish envoys hold fresh talksSpecial Representatives for the normalization of relations between Armenia and Turkey, Deputy Speaker of the Armenian National Assembly Ruben Rubinyan and Ambassador Serdar Kilic, held their fifth...
14:36 30/07/2024Armenian expert calls Erdogan's remarks on Israel 'provocative'Turkologist Ruben Safrastyan has called Turkish President Recep Tayyip Erdogan’s latest statement on Israel “provocative”.
13:36 30/07/2024Armenian, Turkish special envoys arrive at border checkpointThe special representatives from Armenia and Turkey on the normalization of bilateral relations, Ruben Rubinyan and Serdar Kilic, will hold their 5th meeting on Tuesday.
12:06 30/07/2024Radio program canceled for Armenian government criticismThe Status Quo program broadcast on the Armenian Public Radio was canceled following criticism of Prime Minister Nikol Pashinyan’s government, its host Gevorg Melikyan revealed on Tuesday.