16:50 17/03/2026Անկարան ԱՄՆ-ին և Իրանին առաջարկել է Թուրքիայում բանակցություններ վարելԻրանը հրադադարի խնդրանքով չի դիմել ԱՄՆ-ին և բանակցությունների առաջարկ չի ներկայացրել
15:08 17/03/2026Դատախազ Լուիս Մորենո Օկամպոյի կոչը. Հայերին պաշտպանելը նշանակում է պաշտպանել քաղաքակրթությունըԱրգենտինացի իրավաբան, իրավունքի դոկտոր, Միջազգային քրեական դատարանի դատախազ Լուիս Մորենո Օկամպոն Եվրոպական քաղաքական համայնքի (EPC) 8-րդ գագաթնաժողովին ընդառաջ գործողությունների կոչով է հանդես եկել.
14:31 17/03/2026Արուսյակ Ալեքսանյանը համակարգում արդեն մի քանի տարի չի վարկանիշավորվում. HelpCourt-ն արձագանքում է ՔՊ-ականինHelpCourt համակարգը ֆեյսբուքյան էջի միջոցով արձագանքել է ՔՊ-ական պատգամավոր Վահագն Ալեքսանյանի գրառմանը.
14:25 17/03/2026Հորմուզի նեղուցը և Իրանի ռազմավարական մոտեցումները. Տարածաշրջանային հակամարտությունից մինչև գլոբալ անվտանգության և էներգետիկ ճգնաժամ«Այլընտրանքային նախագծեր խումբը» ներկայացնում է Թեհրանի «Ալիք» օրաթերթի խմբագիր Արամ Շահնազարյանի վերլուծական հոդվածը։ Ժամանակակից միջազգային անվտանգության համակարգում ծովային հաղորդակցությունների և...
13:57 17/03/2026Իսրայելը հայտնում է Ալի Լարիջանիին սպանելու մասին«Իսրայելի պաշտպանության բանակը սպանել է Իրանի անվտանգության խորհրդի քարտուղար Ալի Լարիջանիին»,-այս մասին հայտնում է իսրայելական մամուլը։ Իրանի Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Ալի Լարիջանին...
13:28 17/03/2026Ատոմ Մարգարյան. Միանում եմ «Առաջարկ Հայաստանին» նախագծինՏնտեսագիտության թեկնածու, պրոֆեսոր Ատոմ Մարգարյանը հայտարարել է «Առաջարկ Հայաստանին» նախագծին միանալու մասին։ ««Առաջարկ Հայաստանին» նախագիծը բաց, ազատ, վերկուսակցական հարթակ է, որը կարող է համադրել...
13:21 17/03/2026Հետո ի՞նչ, այ քեզ բան. Սինանյանը՝ Փաշինյանի օրոք Արցախը հանձնելու մասին«Պատիժը չպետք է հասնի Նիկոլ Փաշինյանին, մեր իշխանությանը»,- ԱԺ-ում լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե Արցախը հանձնելու...
12:36 17/03/2026Իրանահայերի փախուստ, շարժ դեպի Հայաստան չկա. Սինանյան«Որևէ տվյալ կոնկրետ չունենք, թե քանի իրանահայ է եկել։ Իրանահայերի որևէ արտառոց հոսք չունենք, որպես այդպիսին, հայերի փախուստ, շարժ դեպի Հայաստան չկա»,- ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց Սփյուռքի...
12:31 17/03/2026ԵՄ-ն գալիս է «պաշտպանելու» Փաշինյանի իշխանությունը. Սուրենյանց«Եվրամիությունը Հայաստանի իշխանությունների խնդրանքով պատրաստվում է Երևան ուղարկել արագ արձագանքման խումբ՝ խորհրդարանական ընտրությունների ընթացքում հիբրիդային միջամտությունների դեմ պայքարելու...
12:24 17/03/2026ՌԴ-ում համայնքային մակարդակով պարալիզացված վիճակ է, սա ազդում է մեր՝ այնտեղ աշխատելու հնարավորությունների վրա. Զարեհ Սինանյան«Վերջին 2-3 ամսվա աշխատանքը Ռուսաստանի հետ ցույց է տալիս, որ այնտեղ համայնքային մակարդակով պարալիզացված վիճակ է»,- ԱԺ-ում հանձնաժողովի նիստում ասաց Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ...
12:12 17/03/2026Իրանական հրթիռներն ընկել են Նեթանյահուի գրասենյակի մոտ. SNNՄինչ այդ Իրանի Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը հայտնել էր Նեթանյահուի գրասենյակի վրա մարտի 2-ի առավոտյան հասցված հարվածի մասին
11:22 17/03/2026Երկրի քաղաքական կյանքը չպետք է վերածվի աշխարհքաղաքական դիմակայության հարթակի. Գագիկ Ծառուկյան«Այսօր ցանկանում եմ ներկայացնել մեր նախընտրական ծրագրի մի քանի առանցքային սկզբունքներ, ինչպես նաև մեր տեսլականը Հայաստանի ապագայի վերաբերյալ՝ որպես բաց և բովանդակալից երկխոսության հրավեր մեր...
11:18 17/03/2026Արաբական մի քանի երկրից դեպի Հայաստան ու հակառակ ուղղությամբ չվերթները կրկին չեղարկվել ենԻրանի վրա հարձակումներն ու պատասխան հարվածները շարունակում են լարված պահել իրավիճակը Ծոցի երկրներում։ Այսօր կրկին խաթարված է ավիահաղորդակցությունը տարբեր ուղղություններում։ «Զվարթնոց» օդանավակայանից...
11:14 17/03/2026Օմանում կկայանա արաբական երկրներում ՀՀ հավատարմագրված դեսպանների հավաքՄարտի 17-19-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն աշխատանքային այցով կգտնվի Օմանում։ ՀՀ ԱԳՆ հաղորդմամբ, ծրագրված է հանդիպում Օմանի Սուլթանության ԱԳ նախարար Բադր բին Համադ բին Համուդ Ալ-Բուսաիդիի հետ։...
11:05 17/03/2026Իրանում հուղարկավորել են IRIS Dena ֆրեգատի նավաստիներինՆավում եղել է անձնակազմի մոտավորապես 130 անդամ, որոնցից միայն 32 նավաստի է փրկվել
10:35 17/03/2026Վարդան Ոսկանյան. Իրանական երկարաժամկետ ռազմավարությունը նախատեսում է ստատուս քվոյի փոփոխություն հօգուտ Իրանի«Իրանի դեմ ներկայիս պատերազմը լրջագույն և դժվարին մարտահրավեր է այս պետության համար։ Այսուհանդերձ, յուրաքանչյուր մարտահրավերին զուգահեռ գրեթե միշտ ի հայտ են գալիս հնարավորություններ»,-գրում է...
10:28 17/03/2026Թրամփ. Հավատում եմ, որ Կուբան նվաճելու պատիվ կունենամԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է՝ իր համար պատիվ կլինի նվաճելու Կուբան։ Այդ մասին նա հայտարարել է Սպիտակ տան օվալաձև սրահում՝ պատասխանելով լրագրողների հարցերին։ CNN-ն ընդգծում է, որ Թրամփն այդ...
09:54 17/03/2026Վերջին զարգացումները Իրանում ընթացող պատերազմի համատեքստումԻրանի արտաքին գործերի նախարար Աբբաս Արաղչին հերքել է ԱՄՆ նախագահի դեսպան Սթիվեն Ուիտկոֆի հետ իր ենթադրյալ շփումների մասին տեղեկությունները
09:51 17/03/2026Աֆղանստանը հայտարարել է՝ Պակիստանը հարվածել է թմրամոլների հիվանդանոցին, կան հարյուրավոր զոհերԱֆղանստանը հայտարարել է՝ երեկ երեկոյան Պակիստանը թիրախավորել ու ավիահարված է հասցրել թմրամիջոցներից կախվածությունների բուժման կենտրոնին, ինչի հետևանքով 400 մարդ զոհվել է։ Միջազգային մամուլի...
23:24 16/03/2026Մենք կողմ ենք Ադրբեջանի հետ խաղաղությանը. Ռոբերտ ՔոչարյանՄեր նպատակն է դառնալ Հարավային Կովկասի ամենաարդյունավետ և կազմակերպված պետությունը

19:56 04/03/2025Киракосян: Армения регулярно требует от ЕСПЧ обязать предоставлять дополнительные данные о пленных в Баку«В рамках принятых Европейским судом по правам человека (ЕСПЧ) в отношении Азербайджана промежуточных мер последние данные о состоянии здоровья, условиях содержания удерживаемых в Баку армянских...
15:22 04/03/2025Международный адвокат Рубена Варданяна изложил Пашиняну пошаговый план для спасения пленныхМеждународный адвокат Рубена Варданяна Джаред Генсер опубликовал список возможных действий премьер-министра Армении Никола Пашиняна, которые могли бы способствовать освобождению удерживаемых в Баку...
15:10 04/03/2025Тигран Абрамян: Бако Саакян и Никол Пашинян не проводили обсуждений в бункере во время 44-дневной войны,«Главной задачей для Азербайджана было и остается создание новой возможности для оказания давления на Армению или, как фиксируют азербайджанские неофициальные рупоры, создание почвы для легитимной...
14:42 04/03/2025«Голос Армении»: Пашинян совершенно растерялся в нагрянувших новых геополитических реалияхГазета «Голос Армении» пишет: «Повестка, с которой Пашинян полетел в начале февраля в США, оказалась анахроничной настолько, что в Вашингтоне его не удостоили сколь-нибудь должного внимания и встреч...
14:25 04/03/2025Ален Симонян: Должно быть сделано все для возвращения Рубена Варданяна, даже если его откуда-то командировалиРиск эскалации существует, но повода и причины для эскалации, полагаю, нет и не должно быть, заявил в беседе с журналистами во вторник спикер парламента Армении Ален Симонян.
13:40 04/03/2025Абрамян: Следить за проходящими в Азербайджане «судебными разбирательствами» – все равно, что смотреть фильмы ужасовСледить за проходящими в Азербайджане «судебными разбирательствами» – все равно, что смотреть фильмы ужасов, поскольку армяне в статусе подсудимых там не только находятся под тотальным давлением и...
13:26 04/03/2025Никол Пашинян: Мы готовы принять это решение, если будет заинтересованность со стороны Азербайджана и Турции«Все дороги Армении открыты для Азербайджана», – говорится в статье Никола Пашиняна «О каналах коммуникации между Арменией и Азербайджаном», опубликованной на сайте информагентства «Арменпресс».
13:09 04/03/2025Месроп Аракелян: Артак Зейналян лично посещал пленных или у него агенты в Баку?Соучредитель партии «Страна для жизни» Месроп Аракелян на своей странице в Facebook написал: «Артак Зейналян сегодня в Национальном Собрании сообщил, что состояние и бытовые условия находящихся в...
12:51 04/03/2025Трамп распорядился приостановить всю военную помощь УкраинеПрезидент США Дональд Трамп распорядился приостановить оказание военной помощи Украине, пока руководство страны не продемонстрирует «приверженность миру».
17:31 03/03/2025«Не комментируем заявления властей какой-либо страны»: Аматуни – о сведениях касательно закрытия офиса МККК в Азербайджане«Наша организация, будучи нейтральной и беспристрастной, не может комментировать заявления властей какой-либо страны, включая о нас, в публичной плоскости», – сказала журналистам руководитель...
17:10 03/03/2025Эстония внесла в черный список 55 представителей властных структур ГрузииЭстония ввела запрет на въезд в страну для 55 представителей властных структур Грузии. Об этом сообщил министр иностранных дел балтийской республики Маргус Цахкна. "Я подписал распоряжение, согласно...
16:52 03/03/2025«Ночи довольно холодные, возникают определенные проблемы»: Мане Тандилян и еще двое граждан продолжают голодовкуСоучредитель партии «Страна для жизни» Мане Тандилян уже третий день на площади Свободы в центре Еревана проводит голодовку и сидячий пикет – в качестве просьбы к незаконно удерживаемому в бакинской...
16:06 03/03/2025Акция перед зданием ереванского офиса МККК – в защиту незаконно удерживаемых в Баку армянских пленныхПеред зданием ереванского офиса Международного комитета Красного Креста (МККК) проходит акция в защиту Рубена Варданяна и других армянских пленных, незаконно удерживаемых в бакинских застенках.
14:18 03/03/2025Абрамян: На фоне насилия над армянскими пленными в Азербайджане на повестку дня вынесен вопрос о закрытии офиса МККК«На фоне проводимого в Баку «судебного процесса» над армянскими пленными/военнопленными, психологического и физического насилия над ними и больших угроз по их применению в Азербайджане на повестку...
13:48 03/03/2025Гагик Царукян: Прошу не представлять меня как лидера партии «Процветающая Армения»Предприниматель Гагик Царукян на своей странице в социальной сети Facebook написал: «Хочу выразить благодарность всем СМИ и общественным деятелям за публичную поддержку моей деятельности в эти дни.
13:25 03/03/2025«Голос Армении»: Заявление Марагоса: некомпетентность посла или позиция ЕС?Газета «Голос Армении» пишет: «Есть такой дипломат по имени Василис Марагос – в настоящее время он возглавляет делегацию Европейского союза в Армении.
17:51 01/03/2025Рубен Мхитарян: Мастерам лжи, фальши и манипуляций нужно напоминать их же слова – все до единогоИзвестный продюсер Рубен Мхитарян, который ранее объявил о своем намерении участвовать в выборах мэра города Гюмри Ширакской области Армении в конце марта, собрал в одном видео сегодняшнее и...
16:17 01/03/2025Пашинян – об удерживаемых в Баку армянских пленных«На эмоциональном уровне я разделяю все эти чувства и понимаю требования людей и констатации, которые делаются», – сказал в беседе с журналистами 1 марта Никол Пашинян в ответ на вопросы о судилище...
15:36 01/03/2025Никол Пашинян: Я никогда не говорил, что дело «1 марта» полностью раскрытоНикол Пашинян и Ален Симонян возложили цветы к установленному в парке рядом с улицей Григория Просветителя в Ереване памятнику «Влияние и противодействие», воздав дань уважения памяти жертв...
14:19 01/03/2025«Голос Армении»: Кто сказал, что Пашиняну нужно освобождение военно-политического руководства Арцаха?Газета «Голос Армении» пишет: «Вардан Осканян призывает Пашиняна заявить, что Армения выйдет из переговорного процесса, если не будут освобождены наши заложники.