15:00 18/03/2026Երբ է Հայաստանն արձագանքելու Իրանի՝ օգնության խնդրանքին. Պարզաբանում՝ Անահիտ ԱվանեսյանիցԳիտեք, ԱԺ հանձնաժողովի քննարկման էի
14:52 18/03/2026Ժամանակն է ուժեղ խաղաղության, վաղը ուշ է լինելու. Սամվել Կարապետյան«Ժամանակն է ուժեղ խաղաղության։ Վաղը ուշ է լինելու։ Հանրահայտ կանոն է՝ պատերազմը գալիս է այնտեղ, որտեղ չկա ուժ»,-«Ուժեղ խաղաղություն» անվտանգության ծրագրի շնորհանդեսին ներկայացված տեսանյութում ասում...
14:41 18/03/2026Սամվել Կարապետյանի «Ուժեղ խաղաղություն» ծրագրի շնորհիվ Հայաստանի ԶՈւ-ն կլինի ավելի ուժեղ. Միջազգային փորձագետ՝ Իսրայելից«Ես հանդիպել եմ այս ուժեղ թիմին մեկ ամիս առաջ և տեսնելով այն ուժը, հավակնությունները, որոնք կան, ծրագիրը, որ ներկայացնում է թիմը, միանգամից հասկացա, որ կարող եմ նրանց միանալ»,- «Ուժեղ Հայաստան»...
14:10 18/03/2026Լեգենդար հետախույզ Արթուր Ավանեսյանը ներկայացրեց Սամվել Կարապետյանի «Ուժեղ խաղաղություն» անվտանգության ծրագիրը«Թույլ ղեկավարի օրոք չենք կարող ունենալ ուժեղ բանակ, նա պարզապես ի վիճակի չէ ուժեղ բանակ կառուցելու։ Մեզ պետք է հակառակորդին ճանաչող և համապատասխանաբար գործող բանակ»
14:00 18/03/2026Սամվել Կարապետյանի ուժեղ ղեկավարությունը երաշխավորում է ուժեղ ու երկարատև խաղաղություն. Ն. Կարապետյան«Մենք մեծ աշխատանք ունենք կատարելու՝ վերականգնելու այն վնասը, որը Փաշիյանը հասցրել՝ երկրի անվտանգությանն ու տնտեսությանը»,-ասաց «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի նախագահ Նարեկ Կարապետյանը՝...
13:36 18/03/2026Սամվել Կարապետյանի գլխավորությամբ ստեղծվել է անվտանգության հարցերով միջազգային թիմ. Արեգա Հովսեփյան«Հայաստանի հաջորդ վարչապետ Սամվել Կարապետյանը խոստանում է մեծացնել Հայաստանի պաշտպանական բյուջեն»,- «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Սամվել Կարապետյանի «Ուժեղ խաղաղություն»...
13:13 18/03/2026Այս պահին ներկայացված նոր Սահմանադրության նախագծում ներածությունը չկա, իսկ Անկախության հռչակագրին հղումը ներածության մեջ է. Գալյան«Այս պահին ներկայացված Սահմանադրության նախագծի տեքստում ներածությունը չկա, իսկ Անկախության հռչակագրին հղումը ներածության մեջ էր»,- ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց արդարադատության նախարար...
12:24 18/03/2026Փաշինյանի բացատրությունը, թե ինչո՞ւ է քչերից կախվածությունը շատերից կախվածությամբ փոխարինելն անկախություն«Շատ ծանրութեթև է արվում «Իրական Հայաստանի» գաղափարախոսության այն արտահայտությունը, թե անկախությունը քչերից կախվածությունը փոխարինելն է շատերից կախվածության։ Շատ կարևոր է պարզաբանել, թե ինչ է...
12:12 18/03/2026Քաղտեխնոլոգ. ԵՄ խմբի առաջին հարվածն ուղղված է լինելու ԶԼՄ-ներին, չի բացառվում, որ լրատվամիջոցներ փակվեն«Իշխող ուժը, գնալով մարզեր, ներկայացնում է իր կոնցեպցիան. խաղաղություն է, այլևս պատերազմ չէ, մենք պետք է հանգիստ ապրենք, Արցախն անցյալ է, հիմա այն Ադրբեջան է, կամաց-կամաց թեքվելու ենք դեպի...
12:09 18/03/2026«Հայաստան–Արցախ» Համահայկական երիտասարդական միությունն իր աջակցությունն է հայտնում Գագիկ Ծառուկյանի նախաձեռնած «Առաջարկ Հայաստանին» ծրագրին«Հայաստան–Արցախ» Համահայկական երիտասարդական միությունն իր անվերապահ աջակցությունն է հայտնում Գագիկ Ծառուկյանի նախաձեռնած «Առաջարկ Հայաստանին» ծրագրին և, ամբողջությամբ կիսելով դրա գաղափարներն ու...
12:02 18/03/2026Իրանում այս պատերազմը դիտարկում են նաև հնարավորություն այդ երկրի համար հետպատերազմական պայմանների առումով. Ոսկանյան«Այս համատեքստում Հորմուզի նեղուցը դիտարկվում է չափազանց կարևոր գործոն»
11:58 18/03/2026Հայաստանում իշխանության հարցը աշխարհաքաղաքական բարձր նշանակության է. Հակոբ ԲադալյանԱրագ արձագանքման խմբի առկայությունը և ներկայությունն ավելի շատ անհրաժեշտ է Եվրամիությանը
10:51 18/03/2026Ընտրությունը պարզ է. Կամ ուժեղ Հայաստան, կամ շարունակվող թուլություն. Արման Գալստյան«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Արման Գալստյանը համոզված է՝ խորհրդարանական ընտրություններից հետո Հայաստանի վարչապետ է դառնալու Սամվել Կարապետյանը։ «Նա կստեղծի հզոր տնտեսություն, կապահովի նոր...
10:36 18/03/2026Իրանը հայտարարել է, որ Լարիջանիի մահը չի փոխի երկրի քաղաքական համակարգըԻրանի Ազգային անվտանգության գերագույն խորհրդի քարտուղար Ալի Լարիջանիի մահը չի ազդի երկրի քաղաքական համակարգի կայունության վրա, որը ամուր և դիմացկուն է։ Այս մասին «Ալ Ջազիրա»-ին տված հարցազրույցում...
10:16 18/03/2026Ոչ սովորական, ոչ հերթական ընտրություններ. Վահե Հովհաննիսյան«Ինձ և վստահաբար հանրային գործիչներից շատ այլոց հարցրել են` ո՞նց էր Ռ. Քոչարյանի ելույթը, «Հայաստան» դաշինքի միջոցառումը։ Իմ պատասխանը մեկն է՝ լավն էր»,-Այլընտրանքային նախագծեր խմբի համահիմնադիր Վահե...
10:14 18/03/2026Շվեյցարիայում բողոք է ներկայացվել SOCAR Trading-ի դեմ՝ Լեռնային Ղարաբաղի հայության դեմ Ադրբեջանի արշավը ֆինանսավորելու գործում ունեցած դերակատարության համարԼեռնային Ղարաբաղի ժողովրդի հիմնարար իրավունքների պաշտպանության հանձնախմբի կողմից տարածվել է հաղորդագրություն, ըստ որի Շվեյցարիայում բողոք է ներկայացվել SOCAR Trading-ի դեմ՝ Լեռնային Ղարաբաղի...
09:47 18/03/2026Ցավալիորեն, Իրանում ընթացող պատերազմը լուրջ չի ընկալվում. Թյուրքագետ«Թեև մեր բակում` Իրանում ընթացող պատերազմի թեման այլևս գրեթե դադարել է լինել մեր հանրության ու քաղաքական գործիչների ուշադրության կենտրոնում, այն ոչ միայն շարունակվում է, այլև հասել է նոր ծավալման...
09:43 18/03/2026Թեհրանը նավթի գործարքի շուրջ բանակցություններ է վարում Մերձավոր Արևելքից դուրս գտնվող 8 երկրների հետ. CNNԹեհրանը խոստացել է վրեժխնդիր լինել երեքշաբթի օրը երկու բարձրաստիճան ղեկավարների սպանության համար։ Պատերազմի 19-րդ օրն Իրանը, Իսրայելը և Հեզբոլլահը շարունակում են հարվածները, Բաղդադում ԱՄՆ...
09:43 18/03/2026Մոսկվայում Telegram-ը արգելափակվել է հրապարակված հրահանգների պատճառովԱլիքը հրապարակել է Ռուսաստանի քաղաքացիների բանկային քարտերի տվյալները և էլեկտրոնային փոստի հասցեները կոտրելու հրահանգներ
08:51 18/03/2026Թեհրանը հաստատել է, որ Ալի Լարիջանին uպшնվել էԻրանը հայտարարել է Իսրայելի վրա հրթիռային հարվածների նոր ալիքի մասին՝ ի պատասխան Ազգային անվտանգության գերագույն խորհրդի քարտուղար Ալի Լարիջանիի սպանության

11:00 10/08/2024Armenia welcomes Gaza ceasefire pushThe Armenian Foreign Ministry has welcomed the initiative of the US, Egypt and Qatar regarding a Gaza ceasefire and hostage release deal.
14:15 09/08/2024Removal of transport links provision from Armenian-Azeri peace deal raises questions, MP saysThe removal of a provision concerning the unblocking of regional transport links from the draft peace agreement between Armenia and Azerbaijan to refer to it at a later time raises many questions,...
11:13 09/08/2024U.S. warns Iran of 'serious risk' if it carries out retaliatory attack on IsraelThe U.S. has reportedly warned Iran a retaliatory attack on Israel for the recent killing of a senior Hamas leader in Tehran would pose a "serious risk" for Iran’s economy and government and likely...
17:15 08/08/2024Political analyst: Pashinyan has failed peace agendaPolitical analyst Suren Surenyants has reacted to the removal of a provision concerning the unblocking of regional transport links from the draft peace agreement between Armenia and Azerbaijan, which...
16:36 08/08/2024Expert explains why Iran's retaliation against Israel is lateTensions in the Middle East reached a peak following the recent assassination of Hamas political leader Ismail Haniyeh, Armen Petrosyan, a Yerevan-based expert on Arabic studies, said on Thursday.
14:36 08/08/2024Minister says possible change to Armenia's constitution an internal affairThe negotiations between Armenia and Azerbaijan continue with Yerevan promoting its own agenda, Minister of Economy Gevorg Papoyan told reporters on Thursday.
14:02 08/08/2024EU mission carries out patrol in Armenian villageThe European Union Mission in Armenia (EUMA) on Wednesday carried out a patrol to the village of Nerkin Hand in Armenia's southern Syunik Province.
13:21 08/08/2024Opposition MP reacts to removal of transport links from Armenian-Azeri peace dealOpposition lawmaker Tigran Abrahamyan has commented on the removal of a provision concerning the unblocking of regional transport links from the draft peace agreement between Armenia and Azerbaijan,...
11:15 08/08/2024West promoting 'destructive' agenda in South Caucasus, Russian diplomat saysThe West is pushing forward a destructive agenda in the South Caucasus, whose goal is to fragment the region and destroy historical ties with Russia, Russian Foreign Ministry spokeswoman Maria...
16:46 07/08/2024Armenian parliament speaker posts more vacation photosArmenian National Assembly Speaker Alen Simonyan has posted more photos and videos from his vacation in Europe.
15:10 07/08/2024Viral video shows Armenian minister in the role of 'godfather'A viral video on social media shows Armenian Interior Minister Vahe Ghazaryan in the role of a wedding "godfather”.
14:33 07/08/2024Azerbaijani envoy to NATO and his wife attacked in BrusselsAzerbaijani Ambassador to NATO Jafar Huseynzade and his wife were victims of a brutal robbery on Avenue Louise in Brussels on Monday afternoon, Azeri media reports, citing Brussels-based Sudinfo La...
11:30 07/08/2024Turkey allocated $544 million to invigorate its communities in foreign countriesHarut Sassounian www.thecaliforniacourier.com Two months ago, I wrote an analysis titled: “Turkey is Backing its Citizens Abroad, While Armenia is Alienating its Diaspora.” It was based on an article...
17:07 06/08/2024Ex-minister: Artsakh Armenians have real chance for repatriationFormer Armenian Foreign Minister Vartan Oskanian says that there is a real chance for the Artsakh Armenians to return to their homes under international guarantees.
16:08 06/08/2024Vardan Voskanyan: 'Middle East lion' calmly planning its actionsIran is calmly planning its actions in retaliation for the assassination of Hamas’s political leader Ismail Haniyeh amid fears, uncertainly and secret talks between the world leaders, says Vardan...
14:45 06/08/2024Bloomberg News apologizes for premature story on prisoner swapBloomberg News has apologized for publishing a story early Thursday morning that it now says could have imperiled the negotiated prisoner swap that freed several prisoners from Russian custody, and...
13:05 06/08/2024MP welcomes EU envoy's remarks on Artsakh ArmeniansArmenian opposition MP Tigran Abrahamyan has hailed the EU special envoy’s latest statements supporting the save return of the displaced Artsakh Armenians to their homes.
12:03 06/08/2024Aliyev meets with top Russian security officialAzerbaijani President Ilham Aliyev on Tuesday hosted Russia's Security Council Secretary Sergei Shoigu, the Azeri presidential office reported.
11:02 06/08/2024Iran has decided to attack Israel, FM saysIran has decided to attack Israel, Foreign Minister Israel Katz said Monday amid an intense diplomatic push to avoid any further military action that could spark a direct war between the Islamic...
16:24 05/08/2024Top Russian security official arrives in IranRussia's security council secretary, Sergei Shoigu, arrived in Tehran on Monday for talks with the Iranian leadership including President Masoud Pezeshkian, Reuters reported, citing Russia's Interfax...