14:41 16/03/2026Իրանից Հայաստանի միջոցով տարհանվել է 550 հնդիկՊատերազմի մեջ գտնվող հարևան Իրանից Հայաստանի միջոցով տարհանվել են բազմաթիվ երկրների քաղաքացիներ, այդ թվում 550 հնդիկ։ Հնդկաստանի ԱԳ նախարար Սուբրամանյամ Ջայշանկարը X-ի իր միկրոբլոգում...
14:40 16/03/2026Մոջթաբա Խամենեին բուժվում է Ռուսաստանում. «Ալ Ջարիդա»Մոջթաբա Խամենեին ուղարկել Մոսկվա բուժման համար
13:33 16/03/2026Պետք է անընդհատ հիշեցնել հանրությանը, որ տնային կալանքը նույնպես կալանք է. Կարեն ՎրթանեսյանՈւ նա շարունակում է մնալ քաղբանտարկյալ։
13:20 16/03/2026Լևոն Տեր-Պետրոսյանի առանձնատան հոսանքազրկումը, հաստատաբար, տեղի է ունեցել իշխանության վերին օղակներից մեկի հրահանգով. ՀայտարարությունՀՀ Առաջին նախագահի գրասենյակը տարածել է հայտարարություն, որտեղ ասված է. «Սույն թվականի մարտի 15-ի ժամը 13։00-ից հոսանքազերծվել են ՀՀ Առաջին նախագահ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանի առանձնատունը եւ գրասենյակը։...
13:06 16/03/2026Միայն Թեհրանում հակամարտության սկսվելուց ի վեր զոհվել է առնվազն 500 մարդԶոհվել է 2-ից 12 տարեկան 12 երեխա
12:47 16/03/2026Ռուբեն Վարդանյանին թույլ չեն տվել դիմել Ադրբեջանի օմբուդսմենին. ընտանիքի հայտարարությունըՄարտի 13-ին ընտանիքի հետ հեռախոսազրույցի ժամանակ Ռուբեն Վարդանյանը փորձել է հրապարակային կոչով դիմել Ադրբեջանի օմբուդսմեն Սաբինա Ալիևային, բայց հեռախոսազրույցը հարկադրաբար ընդհատվել է։ «Ռուբեն...
12:34 16/03/2026ՀՀ նոր Սահմանադրության նախագծի տեքստն արդեն պատրաստ է, կքննարկվի ՔՊ վարչության նիստում և խմբակցությունումՀայաստանի նոր Սահմանադրության նախագծի տեքստն արդեն պատրաստ է, այն նախատեսվում է քննարկել իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության նիստում, նաև համանուն խորհրդարանական...
12:15 16/03/2026Եթե Իրանը դիմանա, արդեն իսկ հաղթանակ է. Վարդան Ոսկանյան«Առնվազն 10 օր իրանական համակարգը շատ հստակորեն ցույց տվեց իր կենսունակությունը։ Դա նույնպես պետականության ավանդույթից, արմատներից է գալիս»,- «ԿարՓիս հարցեր» հաղորդման ժամանակ ասել է իրանագետ,...
10:55 16/03/2026Շատ եմ խնդրում՝ այլևս կնոջս շուն չտալ, մեր տանը էլ տեղ չկա. Տիգրան ԱվինյանՆախորդ տարի 83 շուն է որդեգրվել
10:41 16/03/2026Թրամփը կոչ արեց մի շարք երկրների միանալ Իրանի դեմ գործողությանըՄիացյալ Նահանգները քննարկում է Հորմուզի նեղուցում նավերը ուղեկցելու համար միջազգային կոալիցիա ստեղծելու հարցը
10:28 16/03/2026Արցախցիների շուրջ 98%-ի համար բնակարանային խնդիրը շարունակում է մնալ անլուծելի, իսկ 80%-ը չունի աշխատանք. Մետաքսե ՀակոբյանԱրցախցիների շուրջ 98%-ի համար բնակարանային խնդիրը շարունակում է մնալ անլուծելի, իսկ 80%-ը չունի աշխատանք։ Այս մասին գրել է Արցախի ԱԺ «Արդարություն» խմբակցության պատգամավոր Մետաքսե Հակոբյանը։ Նա...
10:15 16/03/2026ԱՄՆ-ն պատրաստվում է Իրանի հետ հյուծման պատերազմիՎաշինգտոնը որոշել է լրացուցիչ ուժեր տեղակայել Ռումինիայի ավիաբազայում
10:07 16/03/2026Սոլիդ իշխանության ձևավորման հիմքը՝ սոլիդ ընդդիմություն«Կարելի է արձանագրել, որ «Առաջարկ Հայաստանին» նախագծի շրջանակներում արված մշակումները և ծրագրային կարևորագույն դրույթները ակտիվորեն սկսել են օգտագործել այլ քաղաքական ուժեր, նրանց ներկայացուցիչները։...
10:03 16/03/2026Իրինա Յոլյանն ազատման դիմում է ներկայացրելԻրինա Յոլյանը հայտնում է, որ Գորիս համայնքի ղեկավարի տեղակալի պաշտոնից ազատման դիմում է գրել։ Նա ընդգծում է, որ սա բացառապես իր անձնական որոշումն է։ «Ուզում եմ խորին շնորհակալություն հայտնել...
09:36 16/03/2026Իշխանությանը հաղթելու համար նախ նրան պետք է զրկել օրակարգը վերահսկելու և մթնոլորտ թելադրելու հաղթաթղթից. Աբրահամյան«Իշխանությունը օրակարգ պահելու համար սուջուխ էլ կուտի, պեռաշկի էլ․ պետք լինի՝ ճաշն իրար գլխին կլցնեն, կհրեն իրար, ցեխն էլ կգցեն։ Վերջինը՝ նաև բառի քաղաքական իմաստով։ Բայց փաստ է, որ ամոթանքի, ծաղրի,...
20:22 15/03/2026Իրանը պատրաստ է պաշտպանվել այնքան ժամանակ, որքան անհրաժեշտ է, և հրադադար կամ բանակցություններ չի խնդրում. ԱրաղչիՄենք չենք տեսնում որևէ պատճառ, թե ինչու պետք է խոսենք ամերիկացիների հետ
19:14 15/03/2026Պատրաստ ենք սկսել նման կոնսոլիդացիայի գործընթաց «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության և այլ ուժերի հետ. ՀԱԿ բանաձևԺողովրդավարության ամրապնդում և հանրային համերաշխության ապահովում․
19:00 15/03/2026Արդյունաբերականացումն այն ուղին է, որով կլուծվեն թե՛ տնտեսական, թե՛ անվտանգային խնդիրները. Նարեկ ԿարապետյանՎերաարդյունաբերականացման մեջ մեկ աշխատատեղը բերում է 1.5 աշխատատեղ լրացուցիչ մուլտիպլիկատիվ էֆեկտ
18:45 15/03/202629 %-ը Ձեզ են ընտրելու. Փաշինյանի կողմից խրախուսված ընտրության գնացող դպրոցականՀը՞։ 29 %-ը քիչ ա
18:21 15/03/2026ՔՊ-ական իշխանության աջակցությա՞մբ է ոչխարը 4 գառ ծնել. Ոսկան Սարգսյան«Էկոնոմիկայի նախարար Գևոգ Պապոյանը Ֆեյսբուքում տեսանյութ է տեղադրել և գրել․ «Սովորաբար ոչխարը մեկ ծննդաբերության ժամանակ ունենում է 1 կամ 2 ձագ։Հազվադեպ կարող է ունենալ 3 ձագ, իսկ միանգամից 4 ձագ...

15:16 25/07/2024Governor insists on withdrawal of Azeri troops from occupied Armenian landsThe governor of Armenia’s Gegharkunik Province insists on the pullout of Azerbaijani troops from the Armenian territory they occupied in 2021 and 2022 as part of a possible border delimitation and...
13:16 25/07/2024Cyprus welcomes EU's decisions on ArmeniaCyprus welcomed the EU's decisions to provide assistance to Armenia under the European Peace Facility and to start visa liberalization talks with the country.
12:36 25/07/2024Putin meets Assad in MoscowRussian President Vladimir Putin met President Bashar Assad of Syria in the Kremlin, video distributed by the Kremlin press service on Thursday showed.
11:38 25/07/2024Georgian PM warns of 'second front' if opposition comes to powerGeorgia will turn into a second front of military confrontation with Russia in a matter of days once the opposition wins the parliamentary elections on October, Prime Minister Irakli Kobakhidze said...
11:02 25/07/2024Russia hopes Armenia won't follow in Ukraine's footstepsRussia views Armenia as a brotherly nation and hopes it will not choose the path that the Kiev regime once selected, TASS quoted Kremlin spokesman Dmitry Peskov as saying on Wednesday.
16:56 24/07/2024'We smile and move on', Mamikon Aslanyan says after releaseOpposition figure Mamikon Aslanyan, who won the 2021 local government election in Armenia’s third largest city of Vanadzor, on Wednesday shared a photo with his sons following his release form...
16:24 24/07/2024Biden's exit from presidential race to affect Armenia, expert saysU.S. President Joe Biden’s withdrawal from the presidential race will affect the Armenia-Azerbaijan and Armenian-Turkey normalization processes, political analyst Suren Sargsyan claims. In a social...
15:35 24/07/2024Greece welcomes EU's decision to start visa liberalization dialogue with ArmeniaGreece welcomes the EU’s "historic" decision to provide European Peace Facility assistance and launch visa liberalization dialogue with Armenia, the Greek Foreign Ministry said on Wednesday.
15:12 24/07/2024Expert: West has a say in Armenia's participation in Baku summitPolitical strategist Armen Badalyan believes Armenia’s possible participation in the COP29 global climate summit in Baku in November will be decided by the West.
14:10 24/07/2024Russia ready to offer platform for Armenia-Azerbaijan talks, diplomat saysMoscow is ready to provide a platform for negotiations between Yerevan and Baku in a “comfortable” environment, Russian Foreign Ministry spokesperson Maria Zakharova said on Wednesday.
12:35 24/07/2024Opposition MP accuses Armenian authorities of 'undermining' government agenciesOpposition lawmaker Tigran Abrahamyan accused Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan’s administration of “undermining” the government agencies and institutions for six years with “false promises for...
11:30 24/07/2024Armenia's top leaders on vacation: some hope they wouldn't come backBy Harut Sassounian www.thecaliforniacourier.com Prime Minister Nikol Pashinyan’s office surprisingly announced that he was going on a long vacation from July 15 to August 12.
11:00 24/07/2024Pro-Armenian Senator Bob Menendez resigns after corruption convictionPro-Armenian U.S. Senator Bob Menendez submitted his resignation on Tuesday in the aftermath of his conviction on corruption charges including bribery and acting as an agent for Egypt's government,...
18:30 23/07/2024Political analyst: Now everyone understands Pashinyan's 'new bluff'Political analyst Suren Surenyants has reacted to the reports that the criminal case against former Armenian President Robert Kocharyan and other ex-officials concerning the 1 March 2008...
17:34 23/07/2024U.S. envoy in Armenia observes Eagle Partner 24 exerciseU.S. Ambassador to Armenia Kristina Kvien on Tuesday joined Major General James Kriesel of U.S. European Command, Brigadier General Anthony Mohatt of the Kansas Army National Guard, and Brigadier...
16:24 23/07/2024Opposition MP: Pashinyan preparing people for 'new disaster through bicycle diplomacy'Opposition lawmaker Tigran Abrahamyan has reacted to Azerbaijani President Ilham Aliyev’s latest demand for Armenia to ensure the “safe return of ethnic Azerbaijanis to Western Azerbaijan” referring...
13:45 23/07/2024Hungary stripped of EU meeting over Ukraine war stanceThe European Union's top diplomat, Josep Borrell, stripped Hungary on Monday of its role as host of an EU foreign ministers meeting in a sign of widespread anger in the bloc at Budapest's overtures...
13:24 23/07/2024NATO appoints Javier Colomina as southern envoyNATO Secretary General Jens Stoltenberg on Tuesday announced the appointment of a special envoy for the Southern Neighbourhood, Javier Colomina, the alliance reported.
11:58 23/07/2024U.S. says Armenia, Azerbaijan continue to make progress toward peace dealArmenia and Azerbaijan continue to make significant progress toward finalizing a peace agreement, U.S.
11:35 23/07/2024Kamala Harris secures enough support to clinch Democratic nominationU.S. Vice President Kamala Harris has secured the support of enough Democratic delegates to become her party’s nominee against Republican Donald Trump, according to an Associated Press survey, as top...