22:56 05/03/2026Ոչ ոք չի կարողանալու խոչընդոտել մեր իրավունքն ունենալ ուժեղ Հայաստան և նոր, ուժեղ վաչրապետ. Ռուբեն ՄխիթարյանԹույլ առաջնորդության հետևանքով ունենք թույլ տնտեսություն, թույլ անվտանգություն և կեղծ ժամանակավոր խաղաղություն
22:45 05/03/2026Նիկոլը մոռացել է, թե ինչ է ժողովրդավարությունը, բայց ժողովուրդը նրան անպայման հիշեցնելու է դրա մասին. Արթուր ՄիքայելյանՆիկոլ Փաշինյանը վախենում է ապագա վարչապետ Սամվել Կարապետյանից
22:23 05/03/2026Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ԱՄԷ-ի փոխվարչապետ, ԱԳ նախարարի հետԶրուցակիցները մտահոգություն են հայտնել Մերձավոր Արևելքում ստեղծված իրավիճակի կապակցությամբ
22:06 05/03/2026Իրանը հարձակվել է Օմանի ծոցում գտնվող ամերիկյան ավիակիրի վրաՈրից հետո նավը արագորեն անհետացել է ծոցից ավելի քան հազար կիլոմետր հեռավորության վրա
21:40 05/03/2026ՀՀ տարածքում կրակոցներ, պայթյուններ չեն արձանագրվել և չկան. ՀՀ ՊՆՈրոշ շրջանակներ մանիպուլյատիվ բնույթի վերնագրերով հոդվածներ են շրջանառում
21:31 05/03/2026Իրանի վրա կրակ թափող ԱՄՆ-ի նախագահը նույնիսկ Ալիևի նման հանդուգն հայտարարություններ անում է որոշակի զգուշությամբ. ՈսկանյանԲաքվի բարբարոսական վարչախբի պարագլուխը սպառնում է հաղթել Իրանին
21:16 05/03/2026Գործող իշխանությունները, Սամվել Կարապետյանից վախենալով փորձում են նրան մեկուսացնել. Արթուր ԴանիելյանՓորձը ցույց է տալիս, որ դա արդյունավետ գործիքակազմ չէ, ոչինչ չի փոխելու
20:51 05/03/2026Քո սեփական բնակարանը՝ վարձակալության գնով․ «Ուժեղ Հայաստան»Քո սեփական բնակարանը՝ վարձակալության գնով։ Սա երազանք չէ։ Սա Հայաստանի հաջորդ վարչապետ Սամվել Կարապետյանի ծրագիրն է։ Տեսանյութը ներկայացնում է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությունը։ Դեպի «Ուժեղ Հայաստան»...
20:45 05/03/2026Օրվա իշխանությունները վախենում են, քաղաքական հետապնդումը չափ ու սահման չունի․ ՎարդևանյանՓաստաբան Արամ Վարդևանյանը տեսանյութ է հրապարակել՝ կից գրելով․ «Սամվել Կարապետյանից վախերն արտահայտվում են այլևս 260 օր տևող ազատության ինտենսիվ ապօրինի սահմանափակմամբ: Իրավունքը պետք է գերակայի և...
20:35 05/03/2026Իրանը դևերի համար պարելու վայր չէ․ Իրանի ԱԽ քարտուղարԱՄՆ որոշ պաշտոնյաներ հայտարարել են՝ մի քանի հազար զորքով Իրան մտնելու մտադրության մասին։Այս մասին գրել է Իրանի ԱԽ քարտուղար Ալի Լարիջանին։ «Իրանը դևերի համար պարելու վայր չէ»,- նշել է նա։
20:12 05/03/2026ԱՄՆ-ն Իրանի դեմ գործողության ընթացքում առաջին անգամ օգտագործեց չորս տեսակի զենքԻրանի դեմ գործողության ընթացքում ԱՄՆ զինված ուժերը առաջին անգամ արդեն օգտագործել են առնվազն չորս տեսակի զենք, ինչպես նաև առաջին անգամ լայնորեն օգտագործում են արհեստական բանականությունը։ Այս մասին...
19:25 05/03/2026Նախիջևանի դեպքը նման է պլանավորված դիվերսիայի․ ԴավթյանՔաղաքական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր, էներգետիկ հարցերով փորձագետ Վահե Դավթյանը գրում է․ «Նախիջևանի դեպքը նման է հատուկ պլանավորված դիվերսիայի հակամարտության աշխարհագրությունն ու դերակատարների...
19:12 05/03/2026Մանե Թանդիլյանն ու Մեսրոպ Առաքելյանն այսօր այցելել են Իրանի Իսլամական Հանրապետության դեսպանություն«Ապրելու երկիր» կուսակցության նախագահ Մանե Թանդիլյանն ու համահիմնադիր Մեսրոպ Առաքելյանն այսօր այցելել են Իրանի Իսլամական Հանրապետության դեսպանություն՝ ցավակցությունները փոխանցելու բարեկամ ժողովրդին՝...
17:49 05/03/2026Արամ Վարդևանյան. Դատավոր Ժ. Մելիքսեթյանը մերժեց մեր կողմից ներկայացված բողոքը և որոշեց, որ Սամվել Կարապետյանի ապօրինի տնային կալանքը դեռևս պետք է պահպանվիՓաստաբան Արամ Վարդևանյանը գրում է. «Վերաքննիչ դատարանի մի Դատավոր իրավաչափորեն ազատ արձակեց Արշակ Սրբազանին ապօրինի կալանքից, իսկ Վերաքննիչ հակակոռուպցիոն դատարանի դատավոր Ժ. Մելիքսեթյանը մերժեց մեր...
17:16 05/03/2026Եթե մեզ պատճառներ են պետք, որպեսզի չգործենք՝ կարող ենք հնչածներից բացի 10 պատճառ էլ բերել. Սերժ Սարգսյանը՝ իմպիչմենտից խուսափողներինԻր ուժը և ջանքերը բավարար չէին որպեսզի իշխանափոխություն լիներ Հայաստանում
16:44 05/03/2026Վազգենի մոտեցումները, դիրքորոշումները շատ երկար լինելու են և մարդիկ դրանք ջերմությամբ են կրելու. Սերժ ՍարգսյանՆրանց լրջությունը պետք է բնութագրվի համարժեք պահվածքով, ես այդպիսի պահվածք չեմ տեսնում
16:30 05/03/2026Մարտուն Գրիգորյան. Մասնակցելու եմ ԱԺ ընտրություններին «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության «Առաջարկ Հայաստանին» ծրագրով՝ Գ. Ծառուկյանի գլխավորությամբ«Սիրելի գյումրեցիներ, շիրակցիներ, հարգելի հայրենակիցներ, Շուտով խորհրդարանական ընտրություններ են և այս օրերին կամաց-կամաց ձևավորվում են քաղաքական ուժերը և ներկայացնում իրենց տեսլականները։ Բնական է,...
16:27 05/03/2026Արթուր Սարգսյանը հայտարարեց՝ մասնակցելու է խորհրդարանական ընտրություններինԱԺ պատգամավոր Արթուր Սարգսյանը 18 արդարների գործով նախագահող դատավոր Կարեն Ֆարխոյանից հետաքրքրվեց՝ ինչո՞ւ նախորդ դատական նիստում, երբ երկարացվեց իր տնային կալանքը 3 ամսով, իրեն խոսքի իրավունք...
15:39 05/03/2026Մինաբի աղջիկների դպրոցի վրա հարձակման մեղավորների տվյալները ճշտվել ենՀարձակման հետևանքով զոհվել է առնվազն 171 աշակերտուհի
15:32 05/03/2026Երկրում, երկրի շուրջ իրավիճակը վատ է ու վատանում է, այս իշխանությունները հերթական անգամ ապացուցում են՝ ադեկվատ իշխանություններ չեն. Աշոտյան«ՀՀԿ գործադիր մարմնի նիստի արդյունքում ընդունված հայտարարությունը քաղաքական օրակարգում կարևոր երանգ է ավելացրել»,- Հակակոռուպցիոն դատարանի մոտ, ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի գործով դատական նստից...

13:55 20/01/2025Анна Мкртчян прикрепила к трибуне НС единую карту Армении и Республики Арцах«С этого фальшивого металлолома стерли не только Акну, но и ровно половину нашей Родины», – сказала на заседании Национального Собрания Армении 20 января депутат от фракции «Честь имею» Анна Мкртчян,...
13:28 20/01/2025Заседание парламента Армении началось с исполнения неутвержденного гимна РА20 января девятая сессия Национального Собрания Армении восьмого созыва началась с исполнения новой редакции Государственного гимна РА.
13:10 20/01/2025«Голос Армении»: Арцах на скамье подсудимыхГазета «Голос Армении» пишет: «В Баку началось то, что невозможно квалифицировать иначе как судилище над армянским Арцахом, инициированное Алиевым с целью дискредитации самой идеи...
12:40 20/01/2025Сурен Саркисян: Великий американский ритуал – инаугурация президентаСегодня в США – исторический день: Дональд Трамп официально вступает в должность, ознаменовав этим свой политический «Comeback», написал на своей странице в соцсети Facebook директор Армянского...
12:18 20/01/2025Тагуи Товмасян: Это не просто безумие, это настоящее преступление, представила ситуацию международным партнерамБеспартийный депутат Национального Собрания Армении Тагуи Товмасян на своей странице в соцсети сообщила, что направила срочные письма своим международным партнерам и ряду международных организаций,...
14:11 18/01/2025Из-за сильных морозов церемонию инаугурации Трампа проведут в КапитолииДональд Трамп, избранный 47-м президентом США, сообщил о переносе церемонии приведения его к присяге.
13:42 18/01/2025«Голос Армении»: Страсти по США: Еревану – хартия, Баку – $100 млн на перевозку оружияГазета «Голос Армении» пишет: «Подписанная 15 января в Вашингтоне Хартия о стратегическом партнерстве между РА и США вызвала, мягко говоря, шквал комментариев и оценок.
12:39 18/01/2025Ильхам Алиев принял прибывшего в Азербайджан министра иностранных дел ТурцииИльхам Алиев принял прибывшего в Азербайджан министра иностранных дел Турции Хакана Фидана. Об этом пишут азербайджанские СМИ со ссылкой на пресс-службу президента этой страны. Ранее сообщалось, что...
12:25 18/01/2025В правительстве Армении пока не уточняют, приглашен ли Пашинян на инаугурацию ТрампаПресс-служба премьер-министра Армении Никола Пашиняна своевременно сообщает о любом визите главы правительства.
12:01 18/01/2025Абрамян: Первый удар начавшегося накануне в Азербайджане судилища над армянскими пленными пришелся прямо по ПашинянуСколько бы армянские власти ни демонстрировали максимальную покорность и готовность в вопросе выполнения требований Баку, но первый удар начавшегося накануне в Азербайджане судилища над армянскими...
18:00 17/01/2025У Артура Ванецяна родилась внучкаБывший директор Службы национальной безопасности Армении, председатель партии «Айреник» («Отечество») Артур Ванецян стал дедушкой.
17:24 17/01/2025Лариса Алавердян: Все это происходит в условиях поощряющего Азербайджан молчания ООНУ офиса ООН в Ереване по инициативе группы арцахских организаций прошла акция с требованием освобождения представителей военно-политического руководства Республики Арцах (НКР) и армянских...
16:25 17/01/2025HRW: Азербайджан не предпринял значимых шагов для обеспечения права на безопасное и достойное возвращение этнических армян в Нагорный КарабахМеждународная правозащитная организация Human Rights Watch (HRW) опубликовала 16 января годовой отчет о ситуации с правами человека в мире в 2024 году.
15:42 17/01/2025Путин: Новый договор с Ираном поспособствует сотрудничеству во всех сферахПодписываемый сегодня Договор о всеобъемлющем стратегическом партнерстве между Россией и Ираном придаст импульс практическому сотрудничеству по всем направлениям.
15:28 17/01/2025Гегам Степанян – о предложении Баку: Будем надеяться, что подобного произойти не может«Все наши усилия направлены на то, чтобы учиняемые пытки в отношении наших незаконно удерживаемых в Баку соотечественников прекратились как можно скорее, чтобы они смогли вернуться в свои дома», –...
14:34 17/01/2025Тбилиси предложил Еревану и Баку инициативу трехстороннего сотрудничестваГрузия предлагает Азербайджану и Армении инициативу трехстороннего сотрудничества в различных сферах.
14:05 17/01/2025Кремль: Пашинян в разговоре с Путиным пояснил ситуацию, связанную с недавними шагами Еревана в контексте отношений с ЕСПо инициативе армянской стороны состоялся телефонный разговор Владимира Путина с Премьер-министром Республики Армения Николом Пашиняном, сообщается на сайте Кремля.
14:00 17/01/2025Никол Пашинян и Владимир Путин провели телефонную беседуПремьер-министр Армении Никол Пашинян и президент России Владимир Путин по телефону обсудили двусторонние вопросы и повестку Евразийского экономического союза (ЕАЭС).
13:21 17/01/2025Свободу удерживаемым в Баку армянским пленным! Акция в ЕреванеУ офиса ООН в Ереване по инициативе группы арцахских организаций проходит акция с требованием освобождения представителей военно-политического руководства Республики Арцах (НКР) и армянских...
12:51 17/01/2025«Голос Армении»: «Первооткрыватель», или «сбалансированная» внешняя политика с нулевым эффектомГазета «Голос Армении» пишет: «Пашинян активно создает впечатление, что он, подобно открывшему Америку Колумбу, открывает для Армении Европу, США и в целом западный мир.