19:31 22/02/2026Գյուղացին այլևս բերքը հասնելուց հետո վաճառքի մասին չի մտածի. Նարեկ Կարապետյանգյուղացու հիմնական խնդիրը լինելու է որակյալ ապրանք արտադրելը
18:26 22/02/2026Այսօրվա Արտաքսման կիրակին պատմական օր է ՀՀ անփառունակ քաղաքացի ն.փ.-ի կյանքում. Ռուբեն Մելիքյան«նիկոլի զեղչը» պետք է վերջնականապես արտաքսվի մեր հանրային օրակարգից
17:29 22/02/2026Սիրելի երիտասարդներ, այս անգամ ուզում եմ անձամբ հրավիրել ձեզ մի հանդիպման. Տաթև ԿարապետյանՏեղի է ունենալու «Միստր ուժի» պաշտոնական շնորհանդեսը
15:22 22/02/2026Ավելի քան 30 տարի Հայաստանում այսքան մեծ թվով քաղբանտարկյալներ չեն եղել. Ռիտա ՏոնոյանԱվելի քան 30 տարի Մաշտոցյան գիրը մեր գլխին պատուհաս չի համարվել
15:01 22/02/2026«Դեմոկրատական այլընտրանք» կուսակցությունն ընտրություններին կմասնակցի «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության հետՈւտոպիա է ընդդիմության՝ մեկ ցուցակով ընտրություններին մասնակցելը
20:23 21/02/2026Զելենսկին հայտարարել է նոր բանակցությունների մասինՈւկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին իր Թելեգրամ ալիքում հայտարարել է եվրոպացի գործընկերների հետ հաջորդ շաբաթ հանդիպումների մասին։ Այս մասին գրում է Страна.ua կայքը։ Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ,...
19:56 21/02/2026Իրանը բացառել է հարստացված ուրանի արտահանումը երկրիցԻրանը միջուկային նյութերը, այդ թվում՝ բարձր հարստացված ուրանը, դուրս բերելու ծրագրեր չունի։ Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ, այս մասին հաղորդում է ISNA լրատվական գործակալությունը՝ հղում անելով դիվանագիտական...
19:07 21/02/2026Գերմանական Թյուրինգիայի հայ համայնքի նախագահը քրեական հայց է ներկայացրել ընդդեմ Ալիևի...Հոլոքոստի թեզիսների նսեմացման միջոցով ատելություն հրահրելու կասկածանքով
17:05 21/02/2026Օրբանը հայտարարել է Ուկրաինային էլեկտրաէներգիայի մատակարարման հնարավոր դադարեցման մասինՀունգարիան, Սլովակիային հետևելով, քննարկում է Ուկրաինային էլեկտրաէներգիայի մատակարարումը դադարեցնելու հարցը՝ ի պատասխան «Дружба» խողովակաշարով ռուսական նավթի տարանցման դադարեցման, ինչը կարող է «տհաճ»...
16:25 21/02/2026Իտալիայի վարչապետ Ջորջիա Մելոնիի և Ֆրանսիայի նախագահ Մակրոնի միջև տեղի է ունեցել կոնֆլիկտԻտալիայի վարչապետ Ջորջիա Մելոնիի գրասենյակը հայտնել է, որ Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի հայտարարությունը, որով նրանք խնդրում էին դադարեցնել «մեկնաբանություններ անել ուրիշների հետ կատարվողի...
15:19 21/02/2026«Ես չեմ հանդուրժում ճակատագիրն այս դառ». Խաչիկ Գալստյանն «Արմավիր» ՔԿՀ-ից նամակ-ակրոստիկոս է հղել՝ նվիրված Արցախյան գոյապայքարի 38-ամյակին«Հայրենիք» կուսակցության գլխավոր քարտուղար, քաղբանտարկյալ Խաչիկ Գալստյանն «Արմավիր» ՔԿՀ-ից նամակ-ակրոստիկոս է հղել՝ նվիրված Արցախյան գոյապայքարի 38-ամյակին: ԱՐՑԱԽՆ ԻՄ ՀԱՅՐԵՆԻՔՆ Է....
13:36 21/02/2026Վրաստանն ինչու՞ է սահմանում սիմվոլիկ գին, եթե մենք գործ ունենք տնտեսական գործընթացի հետ. ՎերլուծաբանՔաղաքական վերլուծաբան Հակոբ Բադալյանը գրում է. « Վրաստանի էկոնոմիկայի նախարարությունը հայտնում է, որ Ադրբեջանից դեպի Հայաստան բենզինի արտահանման համար սահմանել է տարանցման սիմվոլիկ գին: Հայաստանի...
12:39 21/02/2026Իրանի ԱԳ նախարարը Թրամփից ակնկալում է ապացույցներ զոհերի թվի մասինԻրանի արտաքին գործերի նախարար Աբբաս Արաղչին ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփից հրապարակային կերպով պահանջել է ապացույցներ հրապարակել Իրանում սպանվածների՝ Թրամփի հնեչացրած թվերի վերաբերյալ։ ԱՄՆ նախագահն...
12:14 21/02/2026Ռուբեն Վարդանյանն ընտանիքի հետ հեռախոսազրույցում կարևոր խոսքեր է փոխանցելԴատավճռից հետո ընտանիքի հետ կայացած հեռախոսազրույցի ժամանակ Ռուբեն Վարդանյանը շնորհակալություն է հայտնել բոլոր նրանց, ովքեր զորակցել են իրեն և իր ընտանիքին, ինչպես նաև կարդացել է Իմադ ադ-Դին Նասիմիի...
11:10 21/02/2026Մեկ-մեկ հետ նայեք ու տեսեք, թե ինչ հետագիծ ունեք ու ինչ ամոթալի հետք եք թողնում համակարգի վրա. Տիգրան Աբրահամյանը՝ դատավորներին«Պարզվում է` դատավորները հուզվում կամ վատանում են, երբ մարդիկ իրենց մասին իրականությունն են հնչեցնում»,-գրում է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը։ Նա նշում է, որ խոսքն առաջին...
10:48 21/02/2026Իրանի նամակը պետք է ընկալել որպես պաշտոնական ազդանշան՝ ուղղված նաև տարածաշրջանի բոլոր երկրներին. Արտակ ԶաքարյանՀՀԿ փոխնախագահ Արտակ Զաքարյանը գրում է. ««Ըստ «The New York Times» -ի պենտագոնյան աղբյուրի, ԱՄՆ-ը էվակուացնում է Բահրեյնում (5-րդ նավատորմի ՌԾՈւ) և Քաթարում տեղակայված իր ռազմաբազանների անձնակազմին...
10:23 21/02/2026Թրամպի հայտարարության հետևանքները. Հայկական ժողովրդավարության ու իրավունքի «ասպետների» համար իսկապես բարդ իրավիճակ է«Ես կարող եմ անել ամեն ինչ, ինչ ցանկանամ, կարող եմ ավերել ցանկացած երկիր։ Այլ երկրները տարիներ շարունակ թալանել են մեզ, և նրանք հիացած են մաքսատուրքերի չեղարկմամբ։ Նրանք պարում են փողոցներում, բայց...
10:08 21/02/2026Ուշագրավ դեպք. Աստրախանում «հուղարկավորված» կին պաշտոնյային գտել են ու ձերբակալելՈւշագրավ պատմություն է տեղի ունեցել Աստրախանում։ Մարզի նախկին բարձրաստիճան պաշտոնյա Մարիաննա Ստուպինան, որը կոռուպցիայի մեղադրանքով դատապարտվել էր յոթ տարվա ազատազրկման, ձերբակալվել է 13 տարի...
09:08 21/02/2026Ադրբեջանցիները Հայաստան են եկել ոչ թե անհայտ, այլ կառավարության վարած քաղաքականության պայմաններումԱԺ նախկին պատգամավոր, հատուկ հանձնարարություններով նախկին դեսպան Էդմոն Մարուքյանը գրում է. «Թե բա՝ «դեռևս անհայտ պայմաններում Հայաստան են ժամանել ադրբեջանցիներ»։ Անհայտ պայմաններում չեն եկել, այս...
23:47 20/02/2026Հայաստան այցելած ադրբեջանցիները ՌԴ-ի քաղաքացիներ են«Տեղեկատվության ազատության մասին» օրենքի 8-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1-ին կետի համաձայն, ենթակա չեն հրապարակման

15:20 02/12/2024Тигран Абрамян: Ряд формулировок концепции трансформации ВС ставят под угрозу территориальную целостность и нерушимость границ РАВ главе под названием «Видение о не подлежащих огласке компонентах» Концепции трансформации Вооруженных сил отмечается, что Республике Армения боеспособные и оснащенные современной техникой и...
15:00 02/12/2024Сергей Мелконян: Алиев раскручивает маховик войныКандидат исторических наук, аналитик, научный сотрудник Института прикладных политических исследований (APRI, Armenia) Сергей Мелконян в своем Telegram-канале написал: «По минимальным подсчетам, из...
13:20 02/12/2024«Голос Армении»: Почему Генконсульство Армении в Алеппо прекратило работу?Газета «Голос Армении» пишет: «Вчера стало известно о первой жертве среди армян вновь оказавшегося в эпицентре военных столкновений города Алеппо: погиб 66-летний Ерванд Асланян, получивший тяжелое...
12:21 02/12/2024Еще одна тяжелая ночь в ТбилисиПроспект Руставели в центре Тбилиси освобожден от демонстрантов, которые всю ночь забрасывали полицейских, спецназ и здание парламента камнями и другими предметами, "обстреливали" из пиротехники,...
17:26 30/11/2024Генконсул Армении в Алеппо продолжает работу в посольстве РА в Дамаске – МИДЧерез органы дипломатической службы Республики Армения в Сирии министерство иностранных дел РА отслеживает развитие событий.
16:51 30/11/2024Тигран Абрамян: Эти крайне опасные процессы окажут прямое и косвенное влияние и на Южный Кавказ«Нападение террористов в Сирии – звено цепочки действий, совершенных против Палестины и Ливана: меняются активность основных акторов, распределение ролей и формы участия, однако общие цели намечены...
16:08 30/11/2024Варужан Гегамян: Воспользовавшись геополитической ситуацией, Турция в очередной раз нарушила все договоренности«На севере Сирии – снова ожесточенная война. Всего за 3 дня террористы, которых поддерживают из Турции, нарушили линию фронта и проникли в имеющую стратегическое значение провинцию Алеппо», – написал...
14:36 30/11/2024Премьер Кобахидзе: В Грузии не будет «майдана»В Грузии вчера все еще раз убедились в том, что «майдана» в стране быть не может, заявил премьер-министр Ираклий Кобахидзе на брифинге в администрации правительства.
13:32 30/11/2024Теванян: «Дожить до 20-го января: Грузия борется также за Армению, а Никол – против Армении»Лидер движения «Мать Армения» Андраник Теванян в своей записи в соцсети Facebook пишет: «Хозяева Никола Пашиняна потерпели поражение в США.
12:57 30/11/2024«Голос Армении»: Новая бакинская клевета о ДадиванкеГазета «Голос Армении» пишет: «Научно-аналитический фонд «Гегард» разоблачил очередную фальсификацию бакинской пропаганды в отношении древнего армянского храмового комплекса Дадиванк, сейчас временно...
11:31 30/11/2024Протесты в Тбилиси: полиция задержала 107 человек, Патриархия Грузии призвала власти и протестующих отказаться от насилияПолиция задержала в центре Тбилиси 107 человек на акции протеста несогласных с решением властей Грузии отложить переговоры о вступлении страны в Евросоюз, говорится в заявлении МВД Грузии.
11:00 30/11/2024Минобороны: Деятельность специалистов гуманитарного разминирования и медработников из Армении в Алеппо стало невозможнойВ последние дни в ряде районов Сирийской Арабской Республики резко обострилась оперативная обстановка и начались активные боевые действия, в результате чего нормальное функционирование группы...
17:00 29/11/2024Сурен Папикян принял посла России в Армении Сергея Копыркина29 ноября министр обороны РА Сурен Папикян принял чрезвычайного и полномочного посла Российской Федерации в Республике Армения Сергея Копыркина.
16:49 29/11/2024Армен Петросян: В ближайшем будущем Баку еще больше ужесточит свою позицию, обострит риторику«Непосредственно после завершения проходившей в Азербайджане 29-й сессии Конференции ООН по вопросам изменения климата (COP29) складывается впечатление, что азербайджанским медиа и экспертным полям...
15:49 29/11/2024«Голос Армении»: Не вбивайте клин, или как не выпасть из николовской обоймы?Газета «Голос Армении» пишет: «Тот факт, что Пашинян начал подготовку к следующим выборам, уже не вызывает никаких сомнений, сомнения касаются лишь того, будут ли это выборы очередные – в 2026 году,...
14:59 29/11/2024Мгер Григорян «на ногах» пообщался с первым вице-премьером Азербайджана Ягубом ЭюбовымВице-премьер Армении Мгер Григорян пообщался с первым вице-премьером Азербайджана Ягубом Эюбовым. Как сообщают азербайджанские СМИ, беседа состоялась в рамках 104-го заседания Экономического совета...
14:47 29/11/2024Галузин: РФ работает над преобразованием платформы «3+3» по Южному Кавказу в организациюРоссия ведет работу по трансформации платформы «3+3» по Южному Кавказу в полноценную организацию. Об этом заявил замглавы МИД РФ Михаил Галузин на втором общественном форуме «Россия – Армения». По...
14:30 29/11/2024Замглавы МИД РФ: Не отказываемся от обязательств перед союзниками, готовы к откровенному и предметному разговору с ЕреваномЗаместитель министра иностранных дел РФ Михаил Галузин в своем выступлении на II общественном форуме «Россия-Армения» 29 ноября в Москве сперва зачитал приветствие министра иностранных дел России...
19:45 28/11/2024Встреча министров иностранных дел Армении и ФинляндииПосле встречи министров иностранных дел Армении и Финляндии в формате тет-а-тет состоялись обсуждения в расширенном составе, сообщает пресс-служба МИД Армении.