14:59 05/02/2026Եկեղեցու դեմ արշավին միացած մոլի նիկոլականը, պարզվում է. Ռոսիա մոլի աշխատակից էԵկեղեցու դեմ արշավին միացած մոլի նիկոլականը, պարզվում է, Ռոսիա մոլի աշխատակից է: Սոցիալական ցանցի պրոիշխանական էջերում հաճախ կարելի է հանդիպել «պատահական անցորդների» շրջանում իրականացվող հարցումներ,...
14:54 05/02/2026Էրդողանը շնորհավորել է Փաշինյանին ու Ալիևին«Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը տեսաուղերձ է հղել Աբու Դաբիում անցկացվող «Զայեդ» մարդկային եղբայրության 2026-ի մրցանակաբաշխության մասնակիցներին և շնորհավորել Հայաստանի և Ադրբեջանի...
14:02 05/02/2026Արցախի ղեկավարության «դատավճիռները» իրավական որևէ հիմք չունեն և ծառայում են քաղաքական շահարկման նպատակի՝ ուղղված Հայաստանի ու Արցախի դեմ. ԹանդիլյանՀայաստանի իշխանությունները և միջազգային հանրությունը պետք է միջամտեն և հստակ դիրքորոշում հայտնեն։
13:40 05/02/2026Արցախի ղեկավարների դատավարությունը Բաքվում. Արկադի Ղուկասյանն ու Բակո Սահակյանը դատապարտվել են 20 տարվա ազատազրկմանԴավիթ Իշխանյանն ու Դավիթ Բաբայանը դատապարտվել են ցմահ ազատազրկման։
13:30 05/02/2026Տնօրենները «վարչական ճնշմամբ» թույլ չէին տալիս այլ բժիշկների վիրահատություններ կատարել. Արսեն ԹորոսյանԱռողջապահական հաստատությունների տնօրեններն այլևս չեն զբաղվի կլինիկական գործունեությամբ՝ բացառությամբ հոգեբուժական կազմակերպությունների։ Կառավարության նիստի ժամանակ այս մասին հայտնեց Առողջապահության...
13:18 05/02/2026Մենք դադարում ենք գյուղից եկած աղքատ բարեկամի պես նայել ձեր խոսքին, ձեր բերաններից դուրս եկած խոսքերը պետք է լինեն ձեր բարոյական սփոփանքը, ոչ թե մեր. Արմեն Աշոտյան«Իր ժողովրդից ճաղերի հետևում թաքնված այս կառույցում հյուրընկալվել է եվրոպական օմբուդմենը՝ Եվրոպայի խորհրդի մարդու իրավունքների հանձնակատարը։ 25 տարի առաջ Հայաստանն անդամակցեց ԵԽ-ին»,-ԱԺ դիմաց տեղի...
13:18 05/02/2026Արցախի ղեկավարների դատավարությունը Բաքվում. Արայիկ Հարությունյանը, Լևոն Մնացականյանը, Դավիթ Մանուկյանը դատապարտվել են ցմահ ազատազրկմանՓետրվարի 5-ին Բաքվի ռազմական դատարանը հրապարակել է Արցախի ռազմաքաղաքական ղեկավարության շինծու գործով քրեական գործով վճիռները։ Նշենք, որ կեղծ մեղադրանքներ են առաջադրվել Արցախի նախկին նախագահներ...
12:43 05/02/2026Մեզ այլ ընտրություն չի մնացել. մենք կամ կվերածնվենք, կամ կմեռնենք. Ռուբեն Վարդանյանը հեռախոսազրույց է ունեցել կնոջ հետՎերջերս կնոջ՝ Վերոնիկայի հետ հեռախոսազրույցի ժամանակ Արցախի նախկին պետնախարար, հայտնի բարերար, գործարար, այժմ Բաքվի բանտում գտնվող Ռուբեն Վարդանյանը կիսվել է Ալբեր Քամյուի «Ապստամբը» (1951) էսսեից...
12:26 05/02/2026Ադրբեջանի ու Հայաստանի իշխանությունների ամենաթողության մասին լռելը հանգեցնելու է նոր աղետների. Ակցիա ԱԺ դիմաց. ՈՒՂԻՂ«Իլհամ Ալիևն իր ու իր փոքրիկ գործընկեր Նիկոլ Փաշինյանի ամենաթողությամբ փորձում է տարածաշրջանում հաստատել հակաժողովրդավարական համակարգ։ Մենք այսօր եկել ենք բարձրաձայնելու այն անարդարությունների մասին,...
11:01 05/02/2026Նարեկ Կարապետյանը պատրաստ է պատասխանել փոքր բիզնեսը հարկերից ազատելու ծրագրի մասին հարցերին«Փոքր բիզնեսը հարկերից ազատելու մեր ծրագրի մասին հարցեր ունե՞ք: Գրե՛ք, ուրախ կլինեմ պատասխանել»,-ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է «Մեր Ձևով» շարժման համակարգող Նարեկ Կարապետյանը։ Հիշեցնենք, որ...
10:23 05/02/2026Խամենեին դեմ է եղել ԱՄՆ-Իրան բանակցությունները Ստամբուլում անցկացնելունԱնկարան պնդում է, որ այնպիսի հարցեր, ինչպիսիք են հարստացված ուրանը, բալիստիկ հրթիռները և միջնորդ ուժերի գործունեությունը, հիմնականում տարածաշրջանային երկրների մտահոգությունն են
10:20 05/02/2026Երևանն որոշում ընդունելիս պետք է հաշվի առնի Եվրամիության փոփոխվող բնույթը. ՌԴ փոխվարչապետԵվրամիոթյանը հնարավոր անդամակցելու որոշումը հայ ժողովրդի ընտրությունն է, սակայն Երևանը պետք է հաշվի առնի Եվրամիության փոփոխվող բնույթը, որը տնտեսական միությունից վերածվում է ռազմաքաղաքականի։ ՏԱՍՍ-ի...
10:17 05/02/2026Վլադիմիր Մարտիրոսյան. Խնդիրն այլևս իշխանության ուժը չէ։ Խնդիրը այն է, որ ընդդիմությունը շարունակում է պայքարել այնպիսի խաղում, որը գոյություն չունի«Հայաստանում 2021-2026․ ընտրությունների միջև ոչ թե ժամանակ, այլ համակարգ և քաղաքական ռեժիմ է փոխվել: Սա կարևորագույն քաղաքագիտական գործոն է, որը չի կարելի հաշվի չառնել: Խնդիրը ընտրությունների...
10:02 05/02/2026Արամ Ա Կաթողիկոսը կոչով դիմել է ԱՄՆ փոխնախագահինՆ.Ս.Օ.Տ.Տ. Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոս Արամ Ա-ն նամակ է հղել ԱՄՆ փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսին՝ Բաքվում ապօրինաբար պահվող հայ գերիների ազատ արձակման հարցով։ Այս մասին հայտնում են Մեծի տանն Կիլիկո...
09:42 05/02/2026ՊՊԾ պետի ֆինանսական թռիչքը. Եկամուտների աճ և կրկնապատկված ավանդՊետական պահպանության ծառայության պետ Արթուր Գասպարյանի նոր հայտարարագիրը փաստում է նրա դրամական միջոցների զգալի ավելացման մասին: Եթե նախորդ տարի պաշտոնյան ակտիվորեն գույք էր օտարում, ապա այս տարի...
09:21 05/02/2026Փակված հակամարտությո՞ւն, թե՞ փակված դիվանագիտություն. ՍուրենյանցՔաղաքագետ Սուրեն Սուրենյանցը գրում է. «Աբու Դաբիում Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևին հանձնվեց «Զայեդ» մարդկային եղբայրության մրցանակը։ Այն շնորհվեց Հայաստանի և...
09:08 05/02/2026Ալիև-Փաշինյան եղբայրական հարաբերությունների հաստատման և ցնծության ֆոնին, այսօր Բաքվում 16 հայերի նկատմամբ դատավճիռ է կայացվելու. ԱբրահամյանՊատանդի կարգավիճակում ապօրինի պահվող հայերի նկատմամբ կեղծ դատավարության հիմքում ՀՀ-ի դեմ ռազմական հանցագործի և ցեղասպանություն իրագործածի ծանր մեղադրանքն է:
08:48 05/02/2026Չնայած Իրանի ԱԳ նախարարի հայտարարությանը, չի կարելի պնդել, որ ԱՄՆ-ի կամ Իսրայելի կողմից Իրանին հարվածելու հավանականությունը նվազում է. ՔաղաքագետԻրանի ԱԳ նախարար Աբբաս Արաղչին X- ի իր միկրոբլոգում վերջին պահին` երբ բոլորը համարում էին բանակցությունները ձախողված, հայտարարել է.
23:06 04/02/2026ԱՄՆ-ն կբանակցի Իրանի հետ, եթե Թեհրանը վերադառնա նախկին ձևաչափին. AxiosՉորեքշաբթի օրը ԱՄՆ-ն որոշեց մերժել Իրանի առաջարկը՝ փոխելու բանակցային ձևաչափը
22:43 04/02/2026ՀՀ Առողջապահության նախարարությունը հրեքում է թուրքական կայքի լուրըԹուրքական լրատվական կայքերից մեկում հրապարակվել է մի հոդված, որը պարունակում է ստահոդ և մոլորեցնող պնդումներ

14:36 08/02/2024'My cross is heavy': Armenian parliament speaker speaks to defamation casesDuring the parliamentary debates on the candidates for a judge of the Court of Cassation Civil Chamber on Thursday, Armenian National Assembly Speaker Alen Simonyan raised the issue of...
14:02 08/02/2024Russia urges Armenia to start discussing situation in CSTO instead of criticismRussia urges Armenia to start discussing the situation in the Collective Security Treaty Organization (CSTO) instead of public attacks and criticism, Russian Deputy Foreign Minister Alexander Pankin...
13:30 08/02/2024Sen. Rand Paul seeks to stop arms sales to TurkeySenator Rand Paul (R-KY) has introduced a resolution in the Senate that would block the sale of F-16 fighter jets to Turkey, reported the Armenian National Committees of America (ANCA).
13:06 08/02/2024Expert: Azerbaijan will continue aggression against Armenia with renewed vigorAzerbaijan will continue with its policy of aggression against Armenian with renewed vigor after President Ilham Aliyev’s election win, claims Varuzhan Geghamyan, a Yerevan-based expert on the Middle...
12:30 08/02/2024Armenian envoy: UN fell short of addressing egregious violations in Nagorno-KarabakhAmbassador Mher Margaryan, Armenia's Permanent Representative to the United Nations, delivered remarks on the Report of the Secretary-General on the Work of the Organization on Wednesday.
12:07 08/02/2024Opposition vows fight against transport fare increase in YerevanThe opposition Mother Armenia faction in the Yerevan City Council has condemned the ouster of its two members, Sona Aghekyan and Narine Hayrapetyan, and National Progress faction leader Hayk Marutyan...
11:34 08/02/2024Biden talks about meeting with dead European leaders in new mix-upPresident Joe Biden on Wednesday twice referred to the late German chancellor Helmut Kohl instead of former Chancellor Angela Merkel while detailing a 2021 conversation at campaign events, NBC News...
11:15 08/02/2024CIS chief says presidential election in Azerbaijan was competitiveThe February 7 early presidential election in Azerbaijan was competitive and contested, and incumbent President Ilham Aliyev secured his win as he enjoys undisputed authority among citizens,...
15:35 07/02/2024CIS head: Russia wants peace in South CaucasusRussia is seeking a peaceful South Caucasus, Sergey Lebedev, Secretary General of the Commonwealth of Independent States (CIS), told NEWS.ru on Wednesday.
15:09 07/02/2024Pro-government MP comments on possible meeting of Armenian, Azeri speakersThe Armenian authorities welcome any contact with Azerbaijan aimed at promoting the peace process, says MP Gevorg Papoyan of Armenia’s ruling Civil Contract party.
14:35 07/02/2024Two opposition members retain seats in Yerevan City CouncilOpposition Mother Armenia faction members Gevorg Stepanyan and Zaruhi Postanjyan were not stripped of their seats in the Yerevan City Council at its special sitting on Wednesday.
13:47 07/02/2024MEP Kaljurand congratulates Armenia on formally joining ICCMEP Marina Kaljurand, the chair of the European Parliament Delegation for relations with the South Caucasus, has congratulated Armenia on formally joining the International Criminal Court (ICC).
13:36 07/02/2024Aliyev casts ballot in Artsakh's capitalThe voter turnout at the snap presidential elections in Azerbaijan stood at 19.44% on Wednesday morning, the country’s Central Electoral Commission reported.
13:13 07/02/2024Armenian parliament majority passes all bills on agendaLawmakers representing Armenia’s ruling Civil Contract party adopted all bills on the agenda of a parliament sitting on Wednesday and moved to debates on a candidate of the Supreme Judicial Council...
12:35 07/02/2024Hayk Marutyan ousted as Yerevan City Council memberThe Yerevan City Council on Wednesday voted to oust Hayk Marutyan, a councillor of the National Progress faction, for "unexcused absences" from its sessions.
11:15 07/02/2024Armenian, Azeri parliament speakers may meet in SwitzerlandThe speakers of the Armenian and Azerbaijani parliaments could meet in Switzerland in March, National Assembly Speaker Alen Simonyan’s office told Sputnik Armenia on Wednesday.
11:00 07/02/2024Fake names on list of donors to Pashinyan's candidate for Yerevan mayorBy Harut Sassounian Publisher, The California Courier Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan has boasted for five years about his political party’s fair conduct in elections, blaming the former...
16:31 06/02/2024Expert calls for launch of news section about Azeri-occupied ArtsakhVardan Voskanyan, a Yerevan-based expert on Iran, urges the Armenian media to launch a news section about Azerbaijani-occupied Artsakh.
15:56 06/02/2024Former Armenian MP killed in car crashFormer Armenian MP Hrant Ayvazyan has been killed in a car crash. The accident occurred on the Yerevan-Vanadzor highway late on Monday morning. Shamshyan.com reported that the crash involved three...
15:13 06/02/2024Armenian parliament speaker hits back at opposition MPArmenian National Assembly Speaker Alen Simoyan hit back at opposition Hayastan faction MP Armenuhi Kyureghyan who recalled an incident in which the speaker spat at an ARF activist in 2023.