22:45 25/01/2026Հացադուլի 15 օրերը բավականին սուր հետևանքներ են առաջացրել Նարեկի առողջության համար. Տիգրան ԱբրահամյանՄիքայել Սրբազանն էլ իր ինտելեկտի ու հարուստ փորձառության պայմաններում, մշտապես խորը և բովանդակային խոսույթի մեջ է
21:13 25/01/2026Բաքվի բանտում բոլորն ինձ ասում էին, որ ես անհայտ կորած եմ ու իմ ընտանիքն իմ դիակն է փնտրում. Գևորգ ՍուջյանԲայց իմ կյանքից է գնացել այդ 5 տարի, երկու ամիս, երեք օրը
15:38 25/01/2026Հավաքվածները անուն առ անուն վանկարկել և ոտնկայս ծափահարել են կալանավորված սրբազաններին. Քրիստինե Վարդանյան«Հայաստան» խմբակցության պատգամավորների հետ հանդիպմանը եկած հարյուրավոր քաղաքացիները ողջունում և ազատություն են մաղթում
15:07 25/01/2026«Մեր ձևով» շարժման հանդիպմանը մասնակցեցին շուրջ 100 երիտասարդ Լոռու մարզիցՀավաքի ընթացքում երիտասարդները քննարկել են «Սամվել Կարապետյանի 5 տնտեսական քայլերը
12:38 25/01/2026Որպեսզի լրագրողներն արագ արձագանքման խմբեր ձևավորեն և արագ հասնեն այնտեղ, որտեղ իշխանությունները կփորձեն սադրանքն անել. Մելիք-ՇահնազարյանՀատկապես քաղաքական ուժերին խնդրում եմ այս հարցին ուշադիր լինել։
20:53 24/01/2026Մտեք ԱԱԾ-ի մեկուսարան և համոզվեք, թե ինչ պայմաններում են պահվում Փաշինյանի իշխանության դեմ արտահայտված քաղբանտարկյալները. Վարդան Ղուկասյանի դիմումը՝ ԱԱԾ մեկուսարանից«Սա ոչ արդարադատության, ոչ էլ հումանիզմի բացակայություն է․ սա դանդաղ մարդասպանություն է»։
20:49 24/01/2026Պատգամավորներն «Իզմիրլյան» ԲԿ-ում տեսակցել են Միքայել Սրբազանին և Նարեկ ՍամսոնյանինԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավորներ Գևորգ Դանիելյանն ու Աղվան Վարդանյանն այցելել են «Իզմիրլյան» ԲԿ-ում գտնվող Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանին և Նարեկ Սամսոնյանին։ Գառնիկ Դանիելյանը գրել է.
19:01 24/01/2026Զելենսկին Աբու Դաբիում կայացած բանակցությունները կառուցողական է որակելՈւկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հայտարարել է, որ կողմերը շատ բան են քննարկել Աբու Դաբիում Ռուսաստանի, ԱՄՆ-ի և Ուկրաինայի միջև բանակցությունների ժամանակ՝ բանակցությունները որակելով կառուցողական։...
18:45 24/01/2026Հիրավի դարձել եմ Պետրոսի մղձավանջը․ Մարուքյան«Պետրոս Ղազարյանի մոտ, կարծես, դեռ պահպանվում են 2018 թվականի տրավմատիկ հիշողությունները, երբ նրան նախ մտցրեցին ԲՀԿ ավագանու ցուցակ, ապա՝ հանեցին»,- գրել է «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ...
16:38 24/01/2026Իշխանության մունետիկները սպառնալիքներ են հնչեցրել Տեր Արտաշեսի նկատմամբ, ոստիկանությունը, ԱԱԾ-ն հանցավոր անգործություն են դրսևորում. Աբրահամյան«Սրանց անհանգստությունը կապված է Տեր Արտաշեսի` իր անձի նկատմամբ դրսևորված անբարոյական ճնշումների և սպառնալիքների հանրայնացմամբ, տիրադավներին միանալու օպերացիան «մերկացնելու» և մերժելու հետ»»։
16:25 24/01/2026Մեզ պետք է ոչ թե վկա, այլ մեզ պետք է երաշխավոր. Նարեկ Կարապետյան«Մեկից ավելի երաշխավորը մեզ կօգնի, որպեսզի ունենանք երկարաժամկետ երաշխավորված խաղաղություն, իսկ վկայի կարգավիճակն այս պահին, կարծում եմ, բավարար չէ»։
14:23 24/01/2026Պետդումայի պատգամավորները մտադիր են Ալեն Սիմոնյանի հետ հանդիպման ժամանակ բարձրացնել Սամվել Կարապետյանի քրեական հետապնդման հարցըՌուսաստանի Պետդուման հանդես է եկել ի պաշտպանության գործարար և բարերար Սամվել Կարապետյանի, ում դեմ քրեական մեղադրանք է առաջադրվել Հայաստանում։ Այս մասին հայտնում է НТВ.
12:25 24/01/2026Վստահ եմ՝ կարող ենք կապիտալիզացնել Վենսի այցը մեր հայրենակիցների ազատության տեսքով. Արմեն Աշոտյան«Հայտնի դարձավ, որ ԱՄՆ փոխնախագահը փետրվարին այցելելու է ոչ միայն Հայաստան, այլեւ Ադրբեջան։ Այս պահին դնում եմ մի կողմ Երեւան եւ Բաքու կատարվելիք այցերի օրակարգերի ասիմետրիան, թեպետ դա էլ ձախողված...
11:36 24/01/2026Տիրադավները դարձի՞ են գալիս. Նրանցից մեկը կմասնակցի եպիսկոպոսաց ժողովինԱՄՆ Արևմտյան հայոց թեմի առաջնորդ Բարձրաշնորհ Տ․ Հովնան արքեպիսկոպոս Տերտերյանը հանդես է եկել հայտարարությամբ՝ իր հոտին տեղեկացնելով, որ մասնակցելու է Եպիսկոպոսաց Ժողովին։ Հիշեցնենք, որ նա միացել էր...
11:02 24/01/2026ՀԱՊԿ անդամ երկրները պետք է ցույց տան մեր հարևանին, որ անեքսիան անընդունելի է. Նարեկ Կարապետյան«Փետրվարի 12-ին տեղի կունենա «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության համագումարը, կներկայացնենք մեր տեսլականը, վարչապետի թեկնածուին»,-ասաց «Մեր Ձևով» շարժման համակարգող Նարեկ Կարապետյանը Պետրոս Ղազարյանին...
10:23 24/01/2026Ի՞նչ ուժեր են ամերիկացիներն ուղարկել Մերձավոր Արևելք. Արտակ Զաքարյան«Իրանի հետ կրկին թեժացող հակամարտությամբ պայմանավորված՝ ԱՄՆ-ը զգալի ուժեր է տեղակայում Մերձավոր Արևելքում։ CENTCOM-ը (կենտրոնական հրամանատարությունը) հաղորդում է, որ ժամանել են (կամ մինչ վաղը...
09:33 24/01/2026Եթե Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև «սիրո» նոր կամուրջներ են ձևավորվում, ապա ինչպե՞ս է ստացվում, որ Արցախում մնացած վերջին հայերը ՀՀ տեղափոխվելու հայտեր են ներկայացնում. Տիգրան Աբրահամյան«Հայաստանի և Ադրբեջանի իշխանությունների սիրառատ հաճոյախոսությունների ու խաղաղության խոստումների անդին Բաքվի բանտերում գտնվող հայերն են»,-հիշեցնում է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան...
09:01 24/01/2026Թրամփը մի ձեռքով խաղաղություն է «հաստատում», մյուս ձեռքով Ադրբեջանին զրահաբաճկոն է վաճառում. Ի՞նչ փոխվեց Թրամփ-Ալիև հանդիպումից հետո«Ինչես նշել էի դեկտեմբերի վերջին, Վենսը պլանավորում էր այցելել Հայաստան: Մինչ երեկվա Թրամփը-Ալիև հանդիպումը, Վենսի Բաքու կատարելիք այցի մասին ոչինչ չէր խոսվում: Սակայն, արդեն այսօր, Թրամփը հայտարարել...
22:56 23/01/2026Մեր երկրին նոր ղեկավար է պետք, նոր ազգանուն, նոր ձեռագիր. Նարեկ ԿարապետյանՀայաստանի տնտեսության մեջ արդյունաբերության մասը Փաշինյանի իշխանության ժամանակ 9-10 %-ով իջել է
22:38 23/01/2026Դատարանը չի վերականգնել Արման Սարոյանին Մասյացոտնի թեմի առաջնորդի պաշտոնում. Արա ԶոհրաբյանԷդգար Հովհաննիսյանը մոռանում է, որ պատասխան է տալու օրենքի և Աստծու առաջ

12:45 30/12/2023Russian attack on Ukraine cities hits deadly new levelAt least 30 people have been killed in what Ukraine says is Russia's biggest missile bombardment of the war so far, the BBC reports.
12:33 30/12/2023U.S. sees South Caucasus as 'second front' against Russia, official saysThe United States views the South Caucasus as a platform for opening a "second front" against Russia, Russian Deputy Foreign Minister Mikhail Galuzin said in an interview with RIA Novosti on Saturday.
12:08 30/12/2023Former SRC chief comments on Crossroads of Peace projectThe former chairman of Armenia’s State Revenue Committee (SRC) has dismissed the Crossroads of Peace project unveiled by Prime Minister Nikol Pashinyan’s government as “war reparations” imposed on...
11:00 30/12/2023Armenia's ambassador to Iraq dismissedMisak Balasanyan has been dismissed as Armenia’s ambassador to Iraq. The relevant decree initiated by the prime minister was signed by President Vahagn Khachaturyan on Friday. Misak Balasanyan’s...
14:36 29/12/2023Opposition MP: Revenge on Azerbaijan primarily entails ouster of Armenia's top leaders"Revanchism” has become a post-2020 war buzzword in Armenia and Azerbaijan, says MP Tigran Abrahamyan of the opposition Pativ Unem faction.
11:30 29/12/2023Armenia's Makunts attends holiday reception hosted by BlinkenArmenia's Ambassador to the U.S. Lilit Makunts has attended a holiday reception hosted by Secretary of State Antony Blinken. "It was wonderful to attend the warm holiday reception for Chiefs of...
11:06 29/12/2023RFK Jr. urges U.S. to secure Artsakh Armenians' safe return to homelandU.S. Presidential candidate Robert F. Kennedy, Jr. pledged that his administration would mobilize the international community to sanction Azerbaijan, secure the safe return of Armenians to their...
17:06 28/12/2023Azeri FM reports positive results in peace process with ArmeniaAzerbaijani Foreign Minister Jeyhun Bayramov positively assesses the progress in negotiations with Armenia on a bilateral peace treaty.
16:21 28/12/2023Serzh Sargsyan comments on Artsakh dissolution decreeArmenia’s third President Serzh Sargsyan has confirmed that he held meetings with Artsakh President Samvel Shahramanyan.
15:45 28/12/2023Turkey seeks F-16 engines from US for domestic fighterTurkey has asked the US for permission to co-produce GE Aerospace engines used in F-16 jets, with an aim to deploy them for its own domestically produced fighter plane, Bloomberg reports.
15:05 28/12/2023Serzh Sargsyan accuses Pashinyan of lying about Nagorno-KarabakhArmenia’s third President Serzh Sargsyan has accused Prime Minister Nikol Pashinyan of lying about the Nagorno-Karabakh conflict.
14:03 28/12/2023Serzh Sargsyan: Armenia's leader admitted he 'deliberately sacrificed' Nagorno-KarabakhArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan has acknowledged that he “deliberately sacrificed” Nagorno-Karabakh (Artsakh), former President Serzh Sargsyan claims.
13:30 28/12/2023Lavrov: Armenia enticed by West's vague promisesYerevan, swayed by the West, is trying to replace the union with Moscow with vague promises, Russian Foreign Minister Sergey Lavrov said in an exclusive interview with TASS on the results of 2023.
13:02 28/12/2023Azerbaijan and Armenia close to peace agreement, official saysAzerbaijani officials have said the country could be closing in on a peace agreement with Armenia to end their decades-long conflict following its lightning offensive in September to take control of...
12:36 28/12/2023Armenian politician calls for close alliance with Russia and IranOpposition politician Eduard Sharmazanov, a senior member of the former ruling Republican Party of Armenia (RPA), calls for Armenia’s close alliance with Russia and Iran to ensure the country’s...
12:15 28/12/2023EU monitors conduct patrol in Armenian border villageMonitors of the European Union Mission in Armenia (EUMA) on Wednesday conducted a security situation awareness patrol in Khachik village on the Armenian side of the border with Azerbaijan, the...
11:25 28/12/2023West does not want to bring peace to Armenia, Russia's Lavrov saysWestern countries are not trying to bring peace and stability to Armenia and the South Caucasus as a whole, their task is to squeeze out Moscow, Russian Foreign Minister Sergey Lavrov told TASS in an...
11:10 28/12/2023France expels two Azeri diplomatsFrance has declared two employees of Azerbaijan's embassy persona non grata in a move of "reciprocity", Reuters reported on Wednesday, citing the Foreign Ministry.
17:11 27/12/2023Opposition MP: Artsakh issue like a 'lump in the throat' for Armenian and Azeri authoritiesIn order to close Artsakh's page and finally remove the issue from the agenda, Azerbaijan first pushed the term concerning Artsakh out of the negotiations following the 44-day war, says Tigran...
16:23 27/12/2023Russian diplomat: Armenia receives significant dividends from participation in EAEUArmenia's economic indicators continue to grow at a high rate, Yerevan receives significant dividends from participation in the Eurasian Economic Union (EAEU), TASS reported, citing Russian Foreign...