22:45 25/01/2026Հացադուլի 15 օրերը բավականին սուր հետևանքներ են առաջացրել Նարեկի առողջության համար. Տիգրան ԱբրահամյանՄիքայել Սրբազանն էլ իր ինտելեկտի ու հարուստ փորձառության պայմաններում, մշտապես խորը և բովանդակային խոսույթի մեջ է
21:13 25/01/2026Բաքվի բանտում բոլորն ինձ ասում էին, որ ես անհայտ կորած եմ ու իմ ընտանիքն իմ դիակն է փնտրում. Գևորգ ՍուջյանԲայց իմ կյանքից է գնացել այդ 5 տարի, երկու ամիս, երեք օրը
15:38 25/01/2026Հավաքվածները անուն առ անուն վանկարկել և ոտնկայս ծափահարել են կալանավորված սրբազաններին. Քրիստինե Վարդանյան«Հայաստան» խմբակցության պատգամավորների հետ հանդիպմանը եկած հարյուրավոր քաղաքացիները ողջունում և ազատություն են մաղթում
15:07 25/01/2026«Մեր ձևով» շարժման հանդիպմանը մասնակցեցին շուրջ 100 երիտասարդ Լոռու մարզիցՀավաքի ընթացքում երիտասարդները քննարկել են «Սամվել Կարապետյանի 5 տնտեսական քայլերը
12:38 25/01/2026Որպեսզի լրագրողներն արագ արձագանքման խմբեր ձևավորեն և արագ հասնեն այնտեղ, որտեղ իշխանությունները կփորձեն սադրանքն անել. Մելիք-ՇահնազարյանՀատկապես քաղաքական ուժերին խնդրում եմ այս հարցին ուշադիր լինել։
20:53 24/01/2026Մտեք ԱԱԾ-ի մեկուսարան և համոզվեք, թե ինչ պայմաններում են պահվում Փաշինյանի իշխանության դեմ արտահայտված քաղբանտարկյալները. Վարդան Ղուկասյանի դիմումը՝ ԱԱԾ մեկուսարանից«Սա ոչ արդարադատության, ոչ էլ հումանիզմի բացակայություն է․ սա դանդաղ մարդասպանություն է»։
20:49 24/01/2026Պատգամավորներն «Իզմիրլյան» ԲԿ-ում տեսակցել են Միքայել Սրբազանին և Նարեկ ՍամսոնյանինԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավորներ Գևորգ Դանիելյանն ու Աղվան Վարդանյանն այցելել են «Իզմիրլյան» ԲԿ-ում գտնվող Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանին և Նարեկ Սամսոնյանին։ Գառնիկ Դանիելյանը գրել է.
19:01 24/01/2026Զելենսկին Աբու Դաբիում կայացած բանակցությունները կառուցողական է որակելՈւկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հայտարարել է, որ կողմերը շատ բան են քննարկել Աբու Դաբիում Ռուսաստանի, ԱՄՆ-ի և Ուկրաինայի միջև բանակցությունների ժամանակ՝ բանակցությունները որակելով կառուցողական։...
18:45 24/01/2026Հիրավի դարձել եմ Պետրոսի մղձավանջը․ Մարուքյան«Պետրոս Ղազարյանի մոտ, կարծես, դեռ պահպանվում են 2018 թվականի տրավմատիկ հիշողությունները, երբ նրան նախ մտցրեցին ԲՀԿ ավագանու ցուցակ, ապա՝ հանեցին»,- գրել է «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ...
16:38 24/01/2026Իշխանության մունետիկները սպառնալիքներ են հնչեցրել Տեր Արտաշեսի նկատմամբ, ոստիկանությունը, ԱԱԾ-ն հանցավոր անգործություն են դրսևորում. Աբրահամյան«Սրանց անհանգստությունը կապված է Տեր Արտաշեսի` իր անձի նկատմամբ դրսևորված անբարոյական ճնշումների և սպառնալիքների հանրայնացմամբ, տիրադավներին միանալու օպերացիան «մերկացնելու» և մերժելու հետ»»։
16:25 24/01/2026Մեզ պետք է ոչ թե վկա, այլ մեզ պետք է երաշխավոր. Նարեկ Կարապետյան«Մեկից ավելի երաշխավորը մեզ կօգնի, որպեսզի ունենանք երկարաժամկետ երաշխավորված խաղաղություն, իսկ վկայի կարգավիճակն այս պահին, կարծում եմ, բավարար չէ»։
14:23 24/01/2026Պետդումայի պատգամավորները մտադիր են Ալեն Սիմոնյանի հետ հանդիպման ժամանակ բարձրացնել Սամվել Կարապետյանի քրեական հետապնդման հարցըՌուսաստանի Պետդուման հանդես է եկել ի պաշտպանության գործարար և բարերար Սամվել Կարապետյանի, ում դեմ քրեական մեղադրանք է առաջադրվել Հայաստանում։ Այս մասին հայտնում է НТВ.
12:25 24/01/2026Վստահ եմ՝ կարող ենք կապիտալիզացնել Վենսի այցը մեր հայրենակիցների ազատության տեսքով. Արմեն Աշոտյան«Հայտնի դարձավ, որ ԱՄՆ փոխնախագահը փետրվարին այցելելու է ոչ միայն Հայաստան, այլեւ Ադրբեջան։ Այս պահին դնում եմ մի կողմ Երեւան եւ Բաքու կատարվելիք այցերի օրակարգերի ասիմետրիան, թեպետ դա էլ ձախողված...
11:36 24/01/2026Տիրադավները դարձի՞ են գալիս. Նրանցից մեկը կմասնակցի եպիսկոպոսաց ժողովինԱՄՆ Արևմտյան հայոց թեմի առաջնորդ Բարձրաշնորհ Տ․ Հովնան արքեպիսկոպոս Տերտերյանը հանդես է եկել հայտարարությամբ՝ իր հոտին տեղեկացնելով, որ մասնակցելու է Եպիսկոպոսաց Ժողովին։ Հիշեցնենք, որ նա միացել էր...
11:02 24/01/2026ՀԱՊԿ անդամ երկրները պետք է ցույց տան մեր հարևանին, որ անեքսիան անընդունելի է. Նարեկ Կարապետյան«Փետրվարի 12-ին տեղի կունենա «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության համագումարը, կներկայացնենք մեր տեսլականը, վարչապետի թեկնածուին»,-ասաց «Մեր Ձևով» շարժման համակարգող Նարեկ Կարապետյանը Պետրոս Ղազարյանին...
10:23 24/01/2026Ի՞նչ ուժեր են ամերիկացիներն ուղարկել Մերձավոր Արևելք. Արտակ Զաքարյան«Իրանի հետ կրկին թեժացող հակամարտությամբ պայմանավորված՝ ԱՄՆ-ը զգալի ուժեր է տեղակայում Մերձավոր Արևելքում։ CENTCOM-ը (կենտրոնական հրամանատարությունը) հաղորդում է, որ ժամանել են (կամ մինչ վաղը...
09:33 24/01/2026Եթե Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև «սիրո» նոր կամուրջներ են ձևավորվում, ապա ինչպե՞ս է ստացվում, որ Արցախում մնացած վերջին հայերը ՀՀ տեղափոխվելու հայտեր են ներկայացնում. Տիգրան Աբրահամյան«Հայաստանի և Ադրբեջանի իշխանությունների սիրառատ հաճոյախոսությունների ու խաղաղության խոստումների անդին Բաքվի բանտերում գտնվող հայերն են»,-հիշեցնում է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան...
09:01 24/01/2026Թրամփը մի ձեռքով խաղաղություն է «հաստատում», մյուս ձեռքով Ադրբեջանին զրահաբաճկոն է վաճառում. Ի՞նչ փոխվեց Թրամփ-Ալիև հանդիպումից հետո«Ինչես նշել էի դեկտեմբերի վերջին, Վենսը պլանավորում էր այցելել Հայաստան: Մինչ երեկվա Թրամփը-Ալիև հանդիպումը, Վենսի Բաքու կատարելիք այցի մասին ոչինչ չէր խոսվում: Սակայն, արդեն այսօր, Թրամփը հայտարարել...
22:56 23/01/2026Մեր երկրին նոր ղեկավար է պետք, նոր ազգանուն, նոր ձեռագիր. Նարեկ ԿարապետյանՀայաստանի տնտեսության մեջ արդյունաբերության մասը Փաշինյանի իշխանության ժամանակ 9-10 %-ով իջել է
22:38 23/01/2026Դատարանը չի վերականգնել Արման Սարոյանին Մասյացոտնի թեմի առաջնորդի պաշտոնում. Արա ԶոհրաբյանԷդգար Հովհաննիսյանը մոռանում է, որ պատասխան է տալու օրենքի և Աստծու առաջ

20:22 11/09/2024Захарова: Брюссель получит рычаги давления на политику Армении после начала переговоров о либерализации визового режимаПереговоры Европейского союза (ЕС) и Армении об упрощении выдачи виз для армянских граждан не оказывают негативного влияния на функционирование безвизового режима между республикой и Россией.
19:56 11/09/2024Замглавы МИД РФ Михаил Галузин принял копии верительных грамот у назначенного посла АрменииЗамглавы МИД РФ Михаил Галузин принял копии верительных грамот у назначенного посла Армении в Москве Гургена Арсеняна.
16:40 11/09/2024Кремль рассчитывает на контакты Путина и Эрдогана на саммите БРИКС в КазаниВ Кремле рассчитывают на контакты президентов РФ и Турции Владимира Путина и Реджепа Тайипа Эрдогана на саммите БРИКС в Казани в октябре.
14:45 11/09/2024Грайр Товмасян – в суде: Я здесь, потому что у меня есть достоинство и принципыВ суде общей юрисдикции Еревана (резиденция – в административном районе Кентрон (Центр)) под председательством судьи Татевик Григорян продолжается судебное заседание по делу бывшего министра юстиции,...
14:15 11/09/2024Шойгу: Россия придерживается предыдущих соглашений с Ираном по ЗангезуруСекретарь Совета безопасности РФ Сергей Шойгу на полях встречи высоких представителей стран БРИКС и БРИКС+, курирующих вопросы безопасности, провел двустороннюю рабочую встречу с секретарем Высшего...
14:00 11/09/2024Грайр Товмасян: Сторона обвинения пришла в суд с одной цельюВ суде общей юрисдикции Еревана (резиденция – в административном районе Кентрон (Центр)) под председательством судьи Татевик Григорян продолжается судебное заседание по делу бывшего министра юстиции,...
13:25 11/09/2024Зампред РПА Армен Ашотян вышел из УИУ, его отвезли домой через служебный выходЗаместителя председателя Республиканской партии Армении (РПА) Армена Ашотяна, которому накануне заменили арест на залог в 25 млн драмов и домашний арест, сотрудники уголовно-исполнительного...
13:09 11/09/2024Минобороны Армении – об очередной дезинформации АзербайджанаСообщение МО Азербайджана о том, что якобы 11 сентября около 10:50 подразделения ВС РА открыли огонь в направлении азербайджанских позиций, расположенных в западной части приграничной зоны, не...
13:03 11/09/2024Тигран Абрамян: Это самое опасное положение армяно-азербайджанской повестки дня содержит большие угрозы новой эскалации«Обеспокоенность и жесткое противодействие Ирана в контексте недопустимости так называемого «Зангезурского коридора» не только отражают жизненные интересы ИРИ, но и являются определенным сигналом о...
12:53 11/09/2024Камала Харрис и Дональд Трамп впервые встретились на дебатахКандидаты в президенты США Камала Харрис и Дональд Трамп провели первые и, возможно, единственные перед голосованием в ноябре предвыборные теледебаты в прямом эфире ABC News.
12:23 11/09/2024США увеличат денежную помощь Армении вдвоеВице-премьер Армении Мгер Григорян и директор представительства Агенства США по международному развитию Джон Дж.
11:51 11/09/2024«Голос Армении»: Туман вокруг темы «Зангезурского коридора» - такой ли уж на самом деле это туман?Газета «Голос Армении» пишет: «Туман вокруг темы «Зангезурского коридора» - такой ли уж на самом деле это туман?
11:32 11/09/2024Меликян: Ашотян продолжит оставаться в заключении – дома, еще 3 месяцаАдвокат заместителя председателя Республиканской партии Армении (РПА) Армена Ашотяна – Рубен Меликян – пишет: «Сегодня, 11 сентября, 454-й день заключения под стражу политзаключенного Армена Ашотяна.
11:15 11/09/2024Арсен Бабаян: Ашотян должен быть немедленно освобожден от всякого рода ограниченийПравозащитник Арсен Бабаян пишет: «Был очень рад узнать, что Армен Ашотян будет отбывать дальнейшее наказание (я не ошибочно использовал термин «наказание») дома, рядом со своей семьей.
17:56 10/09/2024Абрамян: Власти Армении последовательно пытаются похоронить вопрос Арцаха«Если в свое время так называемый мирный договор включал в себя весь спектр армяно-азербайджанских отношений, то со временем спорные положения были убраны из документа и перенесены в плоскость...
17:30 10/09/2024Сурен Суренянц: Пашинян стал синонимом национальной катастрофы«Республика Армения, принимая во внимание, что согласованные положения, по сути, включают все воспринимаемые на международном уровне либо краеугольные, либо ключевые положения для установления...
16:46 10/09/2024Грузия: Саломе Зурабишвили заявила о готовности баллотироваться на второй срокПрезидент Грузии Саломе Зурабишвили готова баллотироваться на второй срок. Как передает МИР 24, об этом она заявила в интервью французской газете Le Figaro. Как пояснила Зурабишвили, она готова взять...
15:39 10/09/2024Артур Хачатрян: В Азербайджане поднялась истерика, и нам запретили знакомиться с текстом «мирного договора»«Четыре депутата от оппозиции после подачи соответствующего обращения получили разрешение на ознакомление с проектом т.н.
15:20 10/09/2024Пашинян: Прочный мир на Южном Кавказе не только возможен, но и реалистичен«Прочный мир на Южном Кавказе не только возможен, но и реалистичен», – заявил Никол Пашинян в своем выступлении на международной конференции «Ереванский диалог».
14:20 10/09/2024Министры обороны Грузии и Азербайджана обсудили ситуацию в регионеМинистр обороны Грузии Ираклий Чиковани и глава оборонного ведомства Азербайджана Закир Гасанов на встрече в Батуми обсудили ситуацию с безопасностью в регионе.