14:22 23/01/2026Այսօր ունենք իրավիճակ, երբ նորանկախ Հայաստանի պատմության մեջ ամենաշատ մարդիկ են քաղաքական թեմաներով անազատության մեջ. Սոս ՀակոբյանԱյս իշխանությունը նպատակ է հետապնդելով, տարբեր քաղաքական ուժերից տարբեր մարդկանց վերցնելով, անազատության մեջ պահելով, խափանել ժողովրդավարության ընթացքը
14:10 23/01/2026Հեռու խաղացեք. Միքայել ՄինասյանՍուրբ Աթոռում ՀՀ արտակարգ և լիազոր նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանը գրում է. 2020-ի ամռանը, երբ բոլորը(դ) տոնում էին(ք) «հուլիսյան հերոսամարտի հաղթանակը», իսկ հեղափոխական էյֆորիան իր բարձրակետին էր,...
13:57 23/01/2026Քաղբանտարկյալների գործերով ապօրինի որոշումներ կայացողները պետք է իմանան՝ պատասխան են տալու. ԴանիելյանԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գառնիկ Դանիելյանն ընդգծում է քաղբանտարկյալների խնդրի բարձրաձայնմանն ուղղված ցանկացած գործողություն՝ նամակներ միջազգային կառույցներին, գրառումներ, աջակցություն...
13:32 23/01/2026Ռեժիմը փորձում է ամեն կերպ արհեստական խոչընդոտներ ստեղծել, որպեսզի մաքսիմալ վնաս տա Նարեկ Սամսոնյանին. Ֆիդանյան«Միջազգայն կառույցների մոտ բողոքի միջոցառումներ ենք իրականացրել, նամակներ հանձնել կապված ապօրինի կալանավորումների հետ։ ԵՄ-ից եղել է որոշակի արձագանք, որն, ըստ էության ոչինչ չասող արձագանքն էր»,-...
13:07 23/01/2026Ստոկհոլմի արբիտրաժը վերահաստատել է ամռանը կայացրած որոշումը, որտեղ պարտավորեցնում է ՀՀ կառավարությանը զերծ մնալ ՀԷՑ-ի դեմ որևէ քայլից. հայտարարություն՝ ի պատասխան կառավարության«Ստոկհոլմի արբիտրաժը վերահաստատել է ամռանը կայացրած որոշումը, որտեղ պարտավորեցնում է Հայաստանի կառավարությանը զերծ մնալ ՀԷՑ-ի դեմ որևէ քայլից»,- գործարար Սամվել Կարապետյանի ֆեյսբուքյան էջում...
13:04 23/01/2026Քննադատեցին, նույն պահին զրկվում են դիտորդական առաքելության կարգավիճակից. Արծվիկ ՄինասյանՍա իշխանական վերահսկելի դիտորդական առաքելություններ ձևավորելու նախագիծ է։ Նման կարծիք հայտնեց «ԱԺ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արծվիկ Մինասյանը՝ անդրադառնալով ՔՊ-ի նախաձեռնած ընտրական օրենսգրքի...
12:58 23/01/2026Խաչիկ Գալստյանին կալանքի տակ պահելու որևէ հիմք չկա. Արսեն Բաբայան«Խաչիկ Գալստյանի վերաբերյալ գոյություն չունի որևէ տվյալ, փաստ, որը հիմնավոր կասկածի անգամ նվազ շեմով կարող է հաստատել կամ նման լինել հանցագործություն կատարելու դեպքի հետ։ Որև նման տվյալ գոյություն...
12:31 23/01/2026Ինչու Թրամփը տետ-ա-տետ հանդիպում չունեցավ Հայաստանի վարչապետի հետ. Սուրեն Սարգսյան«Իհարկե, Թրամփի հետ նստելն ու լուսանկարվելը (ըստ արարողակարգի՝ այբբենական կարգով, ընդունող կողմը՝ մեջտեղում) կարևոր է ներքին PR-ի համար, քանի որ քողարկում է Դավոսում Թրամփի հետ երկկողմ հանդիպում...
12:23 23/01/2026Նիկոլ Փաշինյանի իշխանության օրոք բանտերում են քաղգործիչներ, սրբազաններ. Բաբկեն Հարությունյան«Սիրելի ժողովուրդ, Նիկոլ Փաշինյանի «ժողովրդավարական» Հայաստանում ովքե՞ր են բանտերում նստած. Քաղաքական գործիչներ, կուսակցությունների ներկայացոցիչներ, Սրբազաններ, մարդիկ, որոնք ունեն ընդդիմադիր...
12:08 23/01/2026ՈՒՂԻՂ. Քաղաքական բանտերը՝ Փաշինյանի Հայաստանի մեջՔաղկալանավորներ ունենալը խարան է յուրաքանչյուր երկրի ճակատին: Այս համոզման է «Դեմոկրատական այլընտրանք» կուսակցության նախագահ Սուրեն Սուրենյանցը։ «Քաղկալանավոր Նարեկ Սամսոնյանի հացադուլը կարևոր ուղերձ...
12:04 23/01/2026ՈՒՂԻՂ. Քաղբանտարկյալներ Խաչիկ Գալստյանի և Արամ Քոչարյանի աջակիցների բողոքի ակցիան՝ ԵՄ գրասենյակի մոտ«Հայրենիք» կուսակցության երիտթևը, ինչպես նաև քաղբանտարկյալներ Խաչիկ Գալստյանի և Արամ Քոչարյանի աջակիցները բողոքի ակցիա են իրականացննում ԵՄ գրասենյակի դիմաց՝ պահանջելով ազատ արձակել նրանց։ Ակցիայի...
11:17 23/01/2026ԱԺ-ում նոր պարգևատրումներ են սպասվումԱզգային ժողովի պետական ծառայողները կպարգևատրվեն։ Այս մասին Panorama.am-ը տեղեկանում է ԱԺ կայքից։ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հունվարի 22-ին պարգևատրման վերաբերյալ 2 որոշում է ստորագրել։ Առաջինում...
11:17 23/01/2026Տեսախցիկները ֆիքսել են դեռահասի առևանգումը ԿրասնոյարսկումՊահանջվել է 350,000 դոլար փրկագին
11:05 23/01/2026Աշխարհը հոգնել է շփոթված ծաղրածուներից, պարոն Զելենսկի. Իրանի ԱԳ նախարար«Աշխարհը հոգնել է շփոթված ծաղրածուներից, պարոն Զելենսկի։ Ի տարբերություն ձեր արտասահմանյան հովանավորությամբ և վարձկաններով լի բանակի, մենք՝ իրանցիներս, գիտենք, թե ինչպես պաշտպանվել և կարիք չունենք...
10:52 23/01/2026Իշխան Սաղաթելյան. Քաղբանտարկյալների հարցը մեզ համար առաջնային օրակարգային խնդիր է«Երկու օր առաջ, Գեղամ Մանուկյանի հետ այցելեցինք «Արմավիր» ՔԿՀ՝ տեսակցելու այդ պահին 10 օր շարունակ հացադուլի մեջ գտնվող քաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանին։ Այդ քայլով նա իր արդարացի բողոքն էր...
10:31 23/01/2026Նարեկը հյուծված է, զգալիորեն նիհարած, հանդիպման ընթացքում պարբերաբար ինքնազգացողությունը վատանում էր. Պաշտպանը մանրամասներ է հայտնում«Երեկ ուշ երեկոյան տեսակցեցի այսօր արդեն 15 օր հացադուլի մեջ գտնվող, 71 օր ապօրինի կալանքի տակ գտնվող քաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանին։ Նարեկը հյուծված է, զգալիորեն նիհարած, հանդիպման ընթացքում...
10:24 23/01/2026Պուտինը հայտարարել է, որ կարող է 1 միլիարդ դոլար նվիրաբերել Թրամփի «Խաղաղության խորհրդին», եթե ԱՄՆ-ն ապասառեցնի ռուսական ակտիվներըՌուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ԱՄՆ հատուկ դեսպանորդ Սթիվ Ուիթկոֆի և Ջարեդ Քուշների հետ քննարկել է նախագահ Դոնալդ Թրամփի «Խաղաղության խորհրդին» 1 միլիարդ դոլար նվիրաբերելու հնարավորությունը։...
09:35 23/01/2026ՀՀ պետական հետախուզական մարմինն է արձանագրում՝ Ադրբեջանի քաղաքականության հիմքում, մեծ հավանականությամբ, ՀՀ նկատմամբ տարածքային հավակնության օրակարգն է«ՀՀ արտաքին հետախուզության ծառայության զեկույցում նշվում է, որ 2025 թվականի օգոստոսի վաշինգտոնյան պայմանավորվածությունից հետո, Ադրբեջանում, այսպես կոչված, «Արևմտյան Ադրբեջանի» մասին խոսույթն աճել է:...
00:00 23/01/2026ՈՒՂԻՂ. Քաղբանտարկյալներ Խաչիկ Գալստյանի և Արամ Քոչարյանի աջակիցների բողոքի ակցիան՝ ԵՄ գրասենյակի մոտ«Հայրենիք» կուսակցության երիտթևը, ինչպես նաև քաղբանտարկյալներ Խաչիկ Գալստյանի և Արամ Քոչարյանի աջակիցները բողոքի ակցիա են իրականացնում ԵՄ երևանյան գրասենյակի դիմաց։ Ակցիայի մասնակիցները նախատեսում են...
22:12 22/01/2026TRIPP նախագծի ֆինանսավորումը կարող է իրականացվել ադրբեջանական կապիտալի միջոցով. ՄամիջանյանԱդրբեջանի պետական նավթային հիմնադրամը ռազմավարական գործընկերության պայմանագրեր է կնքել ամերիկյան խոշորագույն ներդրումային հիմնադրամների հետ

15:29 07/09/2024Абрамян: Азербайджан не предпринимал наступлений и продвижений в случайных направлениях, у него были конкретные цели«Цели Азербайджана заключались не только в обеспечении для себя преимущества в переговорном процессе или в том, чтобы говорить с Арменией на языке шантажа.
15:07 07/09/2024Архиепископ Баграт Галстанян: У наших братьев и сестер из Арцаха должна быть возможность на достойное возвращение домойВ ходе панельной дискуссии на тему «К устойчивому и долгосрочному миру» 7 сентября лидер движения «Священная борьба», архиепископ Баграт Галстанян коснулся стабилизации внешнеполитических отношений...
14:18 07/09/2024Тагуи Товмасян: Даже во время телефонных звонков родственникам удерживаемые в Баку армянские пленные сообщают только общие сведенияНезависимый депутат НС Армении Тагуи Товмасян направила письма почти четырем десяткам международным организациям и коллегам по вопросу удерживаемых в Баку армянских пленных.
13:35 07/09/2024Варужан Гегамян: И именно эта информационная эпидемия – одна из причин нынешней катастрофической ситуации«Жалко наш народ. За последние годы по отношению к армянскому народу и особенно проживающему в Армении армянству из различных центров было применено столько пропаганды, дезинформации, лжи и...
12:20 07/09/2024«Голос Армении»: Скоро в Баку начнется судилище над героями АрцахаГазета «Голос Армении» пишет: «Скоро в Баку начнется судебный процесс над военно-политическим руководством Арцаха.
11:46 07/09/2024Министры юстиции Совета Европы приняли декларацию по Украине, Армения не присоединиласьМинистры юстиции Совета Европы приняли декларацию по случаю неформальной конференции «На пути к ответственности за международные преступления, совершенные в Украине».
15:42 06/09/2024В Армении хотят навести порядок с электросамокатамиВ Армении и, в частности, в Ереване значительно возросло количество средств индивидуальной мобильности с электродвигателем.
14:52 06/09/2024Армению на саммите БРИКС будет представлять Никол ПашинянАрмения примет участие в саммите БРИКС на уровне премьер-министра Никола Пашиняна. Об этом NEWS.am сообщили в пресс-службе Правительства. Ранее заместитель министра иностранных дел Мнацакан Сафарян...
13:31 06/09/2024Ваге Оганнисян: При этой власти мы получили новую реальность – ВЕЛИКОЕ Отечественное ПоражениеЧтобы правильно понимать наше положение и суметь правильно организовать наше дело, мы должны быть в состоянии посмотреть на себя со стороны, написал эксперт группы «Альтернативные проекты» Ваге...
13:20 06/09/2024«Голос Армении»: Такова его политика: деоккупации 200 кв.км суверенной территории РА при Пашиняне не будетГазета «Голос Армении» пишет: «Обсуждать заявления Никола – заведомо неблагодарное дело по многим и хорошо известным причинам.
13:09 06/09/2024Алиев: Азербайджан и Армения почти на 80% согласовали текст мирного договораАзербайджан и Армения уже почти на 80% согласовали текст мирного договора между странами. Соответствующее заявление сделал президент Ильхам Алиев во время выступления на Международном форуме в...
12:34 06/09/2024Премьер Италии Джорджа Мелони высказалась за установление прочного мира между Ереваном и БакуПремьер-министр Италии Джорджа Мелони в ходе переговоров с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым в Риме высказалась за установление прочного мира между Баку и Ереваном.
12:21 06/09/2024Ананян: Успеем ли мы осознать свои ошибки и трезво оценить ситуацию, чтобы изменить ее?«Они явно демонстрируют свое безразличие к нам – меньшинству, обладающей идеологией и способностью мыслить критически.
16:57 05/09/2024Степан Даниелян: Инициативы клоунов всерьез не обсуждают«Глупо говорить серьезно о представленном этими людьми проекте», – так отреагировал политолог Степан Даниелян в ответ на вопрос Panorama.am, как он расценивает представление в ЦИК Армении решения о...
16:07 05/09/2024Новым премьером Франции назначен Мишель БарньеЭкс-еврокомиссар и бывший глава МИД Франции Мишель Барнье назначен новым премьер-министром Франции, сообщает AFP со ссылкой на Елисейский дворец.
15:51 05/09/2024Армен Григорян отправится в Корею и ЯпониюСекретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян 6 сентября отправится с рабочим визитом в столицу Республики Корея - Сеул, а затем в столицу Японии -Токио.
13:51 05/09/2024Эдуард Шармазанов: Пашинян поставил Армению в положение вне игры«Господа, в международных отношениях вы вне игры – в офсайде. Какой мяч, какая половина поля?..» – пишет представитель Исполнительного органа Республиканской партии (РПА), бывший вице-спикер...
13:24 05/09/2024«Голос Армении»: «Прямые» переговоры с Азербайджаном – это о чем вообще?Газета «Голос Армении» пишет: ««Если власти Армении хотят прямых переговоров с Азербайджаном без участия России, то это их выбор, - заявил министр иностранных дел РФ Сергей Лавров в ответ на...
13:10 05/09/2024Судебный фарс продолжается: в Баку сообщили о завершении «предварительного следствия» в отношении деятелей АрцахаГенеральный прокурор Азербайджана Камран Алиев рассказал NEWS.ru на полях ВЭФ подробности по «делу» удерживаемых в плену в Азербайджане бывших и действующих представителей военно- политического...