22:16 23/01/2026Իմ բացակայությունը նկատելի է, ձեր ներկայությունը՝ անտանելի. Իշխան ՍաղաթելյանՓաստորեն, 4,5 տարվա ընթացքում Ալեն Սիմոնյանի միակ «հաշվետվությունը» ժողովրդին իմ նիստերի մասնակցության վիճակագրությունն էր
21:31 23/01/2026Ավստրիայի Հայ Առաքելական Եկեղեցու պատասխանը զրպարտիչներինԱրմանբաբաջանյաններ ընթերցողի համար մոլորեցնող ու բացահայտ կեղծ տեղեկություններ են հնչեցրել իրենց հարցազրույցներում
20:10 23/01/2026Ո՞ւր են ուղղվել ՔՊ պատգամավորներին և կառավարության անդամներին տրված շուրջ 3 միլիարդ դրամ պարգևավճարները․ ՍաղաթելյանԱԺ «Հայաստան» խմբակցության անդամ Իշխան Սաղաթելյանը գրում է. «Այո՛, և այդ գումարն (ու ոչ միայն դա) ուղղվել է ապօրինի կալանավորված անձանց ազատության համար գրավների վճարմանը։ Հետաքրքիր է տեսնել՝ ուր են...
19:25 23/01/2026Այսօր հակահայ իշանությունն արձանագրեց ոչ թե խաղաղություն, այլ իրենց կողմից ավարտված հայաթափումը․ Մետաքսե ՀակոբյանԱրցախի Հանրապետության ԱԺ պատգամավոր Մետաքսե Հակոբյանը գրում է․ «Ինձ այլևս չի ցավեցնում, հունից չի հանում , երբ նիկոլները Արցախի վերաբերյալ հերթական հայտարարությունով իրենց կատարած հանցանքի դրվագներից...
18:08 23/01/2026Մարտի 1-ից Վրաստանում օտարերկրացիների աշխատանքը կսահմանափակվիԸնթացիկ տարվա մարտի 1-ից Վրաստանում փոխվում են օտարերկրացիների աշխատանքի ընդունման կանոնները։ Սա նախատեսված է «Աշխատանքային միգրացիայի մասին» Վրաստանի օրենքում կատարված փոփոխություններով, որոնք...
17:58 23/01/2026Բա՞ որ Ղարաբաղը Ադրբեջանի Հանրապետության տարածք էր, դու ի՞նչ գործ ունեիր այդ տարածքում՝ քեզ կցագրված զենքով. Արցախի պետնախարարը՝ Թորոսյանին«Բա՞ որ Ղարաբաղը Ադրբեջանի Հանրապետության տարածք էր, դու ի՞նչ գործ ունեիր այդ տարածքում՝ քեզ կցագրված զենքով ու հիմա էլ հպարտորեն նկար ես հրապարակում էդ տարածքից՝ զինվորական համազգեստով»,- այս...
17:36 23/01/2026Ես իմ խոստացված ասուլիսը կտամ. Դիանա Գասպարյան«Ժողովուրդ, ես իմ խոստացված ասուլիսը կտամ, խնդրում եմ եղանակային պայմաններն էլ հաշվի առեք»,- Հակակոռուպցիան դատարանում դատական նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց Էջմիածնի նախկին քաղաքապետ...
17:32 23/01/2026Որքան է հետ բերած թալանն ու դրա քանի տոկոսն են կազմում պարգևավճարները. Սո՞ւտ, մանիպուլյացիա՞, թե՞ մաթեմատիկայի չիմացությունՀայաստանում ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման շրջանակում 2025 թվականին պետական բյուջե է վերադարձվել 426 մլն 863 հազար 917 դրամ։ Այս մասին Panorama.am-ի հարցմանն ի պատասխանհայտնեցին Գլխավոր...
17:16 23/01/2026Շատ բարդ փուլում ենք գտնվում, երբ իշխանությունը վերածվել է հաշվեհարդարի միջոցի. Վարդանյան«Մենք շատ բարդ փուլում ենք գտնվում, երբ իշխանությունը վերածվել է հաշվեհարդարի միջոցի»,- «Քաղաքական բանտերը՝ Փաշինյանի Հայաստանի մեջ.
17:04 23/01/2026Նվազագույնը 3 օր ժամկետը կարող է քիչ լինել՝ հասկանալու համար, թե ՀՀ քաղաքացիություն չունեցող անձը ինչու է դիտորդություն անում. Արուսյակ ՋուլհակյանԱյդ նպատակի իրագործումը հնարավոր է միայն այն պայմաններում, երբ դիտորդական առաքելությունները և դիտորդները գործում են քաղաքականապես չեզոք և անաչառ
16:58 23/01/2026Ընտրություններին ընդառաջ՝ ռեպրեսիաները սաստկանալու են. Մամիջանյան«Փաշինյանը պատրաստ է անել ամեն ինչ իր իշխանությունը պահպանելու համար՝ վաճառել Հայաստանը, Հայաստանի պետական շահերը, անվտանգային օրակարգը, այդ թվում նաև պատրաստ է դիմել ցանկացած ռեպրեսիաների»,-...
16:48 23/01/2026Փարաքարի համայնքապետ Վալոդյա Գրիգորյանի ու ոստիկանի սպանության գործով առաջին նիստն էԵրևանի քրեական դատարանում այսօր տեղի կունենա Փարաքարի համայնքապետ Վոլոդյա Գրիգորյանի ու նրա ոստիկան ընկերոջ Կարեն Աբրահամյանի սպանության գործով առաջին դատական նիստը։ Քրեական գործը դատարան ստացվել է...
16:35 23/01/2026Քանի երկրում կա քաղբանտարկյալ, մրցակցային ընտրությունների մասին պետք է մոռանալ. Սուրենյանց«Իմ համար ամեն ինչ պարզ դարձավ, երբ որ տեսա, թե ովքեր են ընդգրկված ժյուրիում, մրցանակը հանձնող հանձնաժողովում»,- Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց քաղաքագետ, «Դեմոկրատական այլընտրանք» կուսակցության...
16:21 23/01/2026ՌԴ այցին ընդառաջ կայացել է Սիմոնյան-Մատվիենկո հեռախոսազրույցԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը ռուսական կողմի նախաձեռնությամբ հեռախոսազրույց է ունեցել ՌԴ Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի հետ: Ինչպես հայտնում են ԱԺ-ից, Քննարկվել են ՀՀ...
16:08 23/01/2026Բուլղարիայի Սահմանադրական դատարանը հաստատել է նախագահի պաշտոնից Ռադևի հրաժարականըՓոխնախագահ Իլիանա Յոտովան դարձել է Բուլղարիայի պատմության մեջ առաջին կինը, որը զբաղեցրել է նախագահի պաշտոնը
15:42 23/01/2026Անահիտ Ավանեսյանն անգամ մեկնաբանում է իր հագուստի, աքսեսուարների գները, երբ մարդու կյանքն օր-օրի վատթարանում է, ոչ մի արձագանք. Անուշ Պողոսյան«Առողջապահության ապահովագրությունը երկրի բժշկագիտության, սոցիալ-տնտեսական զարգացման, բազմաթիվ այլ սոցիալական խնդիրներ լուծելու համար անհրաժեշտ և պարտադիր պահանջ է, դա չի քննարկվում, պարզապես...
15:33 23/01/2026Դիտորդական առաքելությունը կվերացնեն որպես ինստիտուտ․ Քաղհասարակության ներկայացուցիչները մտահոգված ենԸնտրական օրենսգրքի փոփոխությունների նախագիծը շարունակում է մտահոգություններ, քննադատություններ առաջացնել հասարակական ու իրավապաշտպան շրջանակներում։ Քննադատները այն որակում են որպես...
15:16 23/01/2026Այսօր որոշել եմ վերջապես գնալ Պետրոս Ղազարյանին հյուր. Նարեկ Կարապետյան«Այսօր որոշել եմ վերջապես գնալ Պետրոս Ղազարյանին հյուր»,-այս մասին տեղեկացրել է «Մեր Ձևով» շարժման համակարգող Նարեկ Կարապետյանը։ Նա նշում է.
14:24 23/01/2026Ղարաբաղը Ադրբեջան չէ. Արցախցու պատասխանն Արսեն Թորոսյանին«Ղարաբաղը Ադրբեջան չէ, իսկ Արցախից հեռացողը ոչ թե տեղափոխվող է, այլ բռնի կերպով հայրենազրկված անձ»,-աշխատանքի և սոցիալական հարցերի պատոնը զբաղեցնող ՔՊ-ական Արսեն Թորոսյանին արձագանքել է արցախցի...
14:22 23/01/2026Այսօր ունենք իրավիճակ, երբ նորանկախ Հայաստանի պատմության մեջ ամենաշատ մարդիկ են քաղաքական թեմաներով անազատության մեջ. Սոս ՀակոբյանԱյս իշխանությունը նպատակ է հետապնդելով, տարբեր քաղաքական ուժերից տարբեր մարդկանց վերցնելով, անազատության մեջ պահելով, խափանել ժողովրդավարության ընթացքը

12:22 10/09/2024Маркедонов: В вопросе армяно-азербайджанского урегулирования надо четко разграничить «подписание документа о мире» и «состояние мира»Ведущий научный сотрудник Центра евроатлантической безопасности Института международных исследований МГИМО МИД России Сергей Маркедонов в комментарии для telegram-канала Bunin & Co пишет: «Эта песня...
12:12 10/09/2024«Голос Армении»: Никол ответил Окампо: освобождения пленных требовать не будем, на СОР29 поедемГазета «Голос Армении» пишет: «В Ереване ждут приезда человека, имя которого вот уже почти 2 года для очень многих армян является символом справедливости, нравственности и профессионализма.
17:38 09/09/2024Грайр Товмасян: Я не знаю, есть ли что-то подобное в мировой истории?В суде общей юрисдикции Еревана (резиденция в районе Кентрон (Центр)) в понедельник, 9 сентября, продолжается судебное заседание по делу бывшего министра юстиции, экс-председателя Конституционного...
17:18 09/09/2024Мирзоян: Есть реальный шанс в кратчайшие сроки подписать мирное соглашение с АзербайджаномПереданная Азербайджану 10-я редакция проекта «мирного договора» включает в себя согласованный текст, в котором есть полностью согласованные статьи и согласованные части нескольких статей, заявил...
16:33 09/09/2024Республика Арцах не упразднена – Метаксе АкопянРеспублика Арцах не упразднена. Об этом на своей странице в соцсети Facebook написала депутат Национального собрания Республики Арцах (НКР) от фракции «Справедливость» Метаксе Акопян. «В результате...
16:17 09/09/2024Мирзоян: Частная охранная организация может сопровождать грузы или пассажиров, контроль исключен«Ничего того, что подразумевает создание коридора и передачи его контроля какой-либо третьей стороне, не обсуждается», – заявил министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян на совместной...
15:16 09/09/2024Токаев: Казахстан готов и дальше предоставлять площадку для переговоров Еревана и БакуПрезидент Казахстана Касым-Жомарт Токаевв ходе телефонного разговора с азербайджанским коллегой Ильхамом Алиевым подтвердил готовность казахстанской стороны и далее предоставлять площадку для...
14:45 09/09/2024Ален Симонян не примет участия в церемонии переосвящения Эчмиадзинского собора и чине освящения Святого мираПредседатель Национального Собрания Армении Ален Симонян не примет участия в церемонии переосвящения Эчмиадзинского собора и чине освящения Святого мира 28-29 сентября 2024 года, хотя и получил...
14:12 09/09/2024Вопроса о возвращении армянских пленных в проекте мирного договора с Баку нет – Ален СимонянВопрос возвращения армянских пленных, удерживаемых в Азербайджане, не включен в проект мирного договора между Арменией и Азербайджаном, заявил на брифинге 9 сентября спикер НС Ален Симонян.
13:34 09/09/2024Ален Симонян: Должностных лиц Нагорного Карабаха больше не существует«Правовой акт существования Межпарламентской комиссии Армения-Арцах существует, Вы, как председатель Национального Собрания Армении, являетесь ее сопредседателем.
13:14 09/09/2024Андраник Кочарян призвал депутатов от партии власти проголосовать против проекта Гегама Назаряна9 сентября началась работа восьмой сессии Национального Собрания Республики Армения восьмого созыва.
12:29 09/09/2024Армен Григорян – послу ИРИ: Ни одна сила не может нарушить территориальную связь Армении и Ирана«Граница Армении и Ирана – граница мира и дружбы, и ни одна сила не способна это нарушить», – как передает посольство ИРИ в Армении в соцсети X, такое заявление сделал секретарь Совбеза Армении Армен...
12:18 09/09/2024Кафе на открытом воздухе – во дворе Национального Собрания АрменииКафе на открытом воздухе во дворе Национального Собрания Армении готово принять посетителей. «По примеру парламентов разных стран с сегодняшнего дня у Национального Собрания Республики Армения также...
11:54 09/09/2024Гимн Республики Армения в живом исполнении – на заседании парламентаСегодня, 9 сентября, под звуки Государственного гимна Республики Армения началась работа восьмой сессии Национального Собрания восьмого созыва.
17:42 07/09/2024Любовница министра культуры Италии разоблачила его с помощью очков с камеройБывшая любовница министра культуры Италии Дженнаро Санджулиано решила отомстить ему за расставание и опубликовала компрометирующие его материалы, которые она сделала с помощью телефона и солнечных...
17:35 07/09/2024Пашинян – новому премьеру Франции: С нетерпением жду Вашего официального визита в АрмениюНикол Пашинян направил поздравительное послание Мишелю Барнье по случаю его назначения на пост премьер-министра Французской Республики.
17:04 07/09/2024Бекарян: Утверждения о том, что переговоры между Арменией и Азербайджаном проходят без посредника, является ложьюТурция и Азербайджан – единое целое, и именно в этом контексте следует рассматривать, что означают заявления властей Армении о том, что прямые переговоры с Азербайджаном, без посредников, более...
16:23 07/09/2024Мелконян: Даже в случае самой незначительной пограничной проблемы мы уже имеем дело не с Баку, а с турецко-азербайджанским тандемом«Турция, независимо от того, кто находится у власти, в рамках проводимой в отношении Армении политики сохранила свои стабильные акценты повестки дня, к ним же непрерывно добавляет новые», – заявил в...
16:07 07/09/2024Грант Мелик-Шахназарян: Реальная повестка безопасности Армении рано или поздно пройдет через горнило новой войны«Для достижения мира необходимо восстановить несколько пунктов, построить реальную систему безопасности», – заявил в ходе организованной движением «Священная борьба» панельной дискуссии на тему «К...
15:49 07/09/2024Глава МИД Люксембурга Ксавье Беттель прибудет с официальным визитом в Армению9-10 сентября заместитель премьер-министра Великого Герцогства Люксембург, министр иностранных дел и внешней торговли Ксавье Беттель нанесет официальный визит в Армению.