08:04 12/07/2025«Հրապարակ». Թաղապետարանների աշխատողներին օգոստոսից հետո թույլ չեն տա արձակուրդ մեկնել` սկսում են պատրաստվել ընտրություններին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երեւանի թաղապետարանների աշխատողներին ղեկավարները հորդորել են մինչեւ օգոստոսը ներառյալ իրացնել օրենքով իրենց հասանելիք արձակուրդը, քանի որ դրանից հետո հնարավոր է թույլ չտան...
07:59 12/07/2025«Ժողովուրդ». Փաշինյանի համար IRI-ի հարցման արդյունքները տհաճ անակնկալ են եղել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Երեկ՝ ուրբաթ օրը, ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հյուրընկալել է Ամերիկյան միջազգային հանրապետական ինստիտուտի (IRI) պատվիրակությանը։ Ինչպես հայտնում են «Ժողովուրդ» օրաթերթի...
07:56 12/07/2025«Հրապարակ». Հոգևոր դասն անցել է հակագրոհի«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Եկեղեցու եւ Վեհափառի դեմ Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարած պատերազմը նոր փուլ է թեւակոխել, տեւական լռությունից հետո հոգեւոր դասն անցել է հակագրոհի։ Վեհարանը գրոհելու Փաշինյանի...
08:01 11/07/2025«Ժողովուրդ». Արձանագրվել է սննդամթերքի և ոչ ալկոհոլային խմիչքի 6.2% գնաճ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի ուսումնասիրությունները փաստում են, որ ըստ ՀՀ Վիճակագրական կոմիտեի տվյալների՝ 2025 թ. հունիսին 2024 թ. հունիսի համեմատ հանրապետությունում արձանագրվել է...
08:00 11/07/2025«Հրապարակ». Պայմանագիրը կստորագրվի դեկտեմբերին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Չնայած Ալիևի հետ հանդիպումից հետո պաշտոնական Երևանը 5 ժամ տևած բանակցությունների արդյունքների մասին որևէ կոնկրետ ինֆորմացիա չհայտնեց, սակայն ադրբեջանական լրահոսը...
07:59 11/07/2025«Ժողովուրդ». Ինչ ունեցվածք է հայտարարագրել ՀԿԳ քննիչ Յուրիկ Սարգսյանը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթը շարունակում է ուսումնասիրել իրավապահ համակարգի ներկայացուցիչների հայտարարագրերը, որի շրջանակում ներկայացնում ենք ակտիվություն ցուցաբերած քննիչների...
07:57 11/07/2025«Հրապարակ». Դավիթ Գալստյանի գործն ամբողջովին փուչիկ է, նրա վերաբերյալ չկա ձայնագրություն«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Սրբազանի «հեղաշրջման» գործի շրջանակներում կալանավորված Արցախի ԱԺ «Արդարություն» խմբակցության պատգամավոր Դավիթ Գալստյանին մոտ մեկ շաբաթ առաջ «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ից տեղափոխել են...
07:56 11/07/2025«Ժողովուրդ». «Չեմ փորձել դիմադրել ՊՊԾ ծառայողներին. ընդհակառակը՝ փորձել եմ աջակցել նրանց աշխատանքին». Լևոն Քոչարյանի օգնական«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Լևոն Քոչարյանի օգնական Արթուր Սուքոյանը ԱԺ-ում տեղի ունեցած վիճաբանության դեպքով բացատրություն է ուղարկել ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարին։ Մասնավորապես, «Ժողովուրդ» օրաթերթին...
07:52 11/07/2025«Ժողովուրդ». Էջմիածնի նախկին քաղաքապետ Դիանա Գասպարյանը Հակակոռուպցիոն կոմիտե է հրավիրվել և հարցաքննվել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի բացառիկ տեղեկությունների համաձայն՝ Հակակոռուպցիոն կոմիտե է հրավիրվել և հարցաքննվել Էջմիածնի նախկին քաղաքապետ Դիանա Գասպարյանը։ Մայիսի 15-ին Էջմիածնի...
07:51 11/07/2025«Հրապարակ». Գլխավոր դատախազն ընդամենը Փաշինյանի հանձնարարականն է կատարել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Սրբազանի «հեղաշրջման» գործով պատգամավոր Արթուր Սարգսյանին անձեռնմխելիությունից զրկելու և կալանքի տանելու գլխավոր դատախազի միջնորդության քննարկման ժամանակ մի ուշագրավ դրվագ...
08:25 10/07/2025«Ժողովուրդ». Իշխանության կուլիսներում ներքին դժգոհություն կա. Սրբուհի Գալյանի մտերմուհին չի կարողանում վերահսկել իրավիճակը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «2025 թվականի հունվարի 8-ին ՀՀ ԱՆ քրեակատարողական ծառայության պետ նշանակված Ծովինար Թադևոսյանի շուրջ քաղաքական իշխանության կուլիսներում ներքին դժգոհություն կա։ Բանն այն է,...
08:24 10/07/2025«Ժողովուրդ». Ով էր Արեն Մկրտչյանը մինչև ՔՊ-ական պատգամավոր դառնալը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Նախկին լրագրող, սցենարիստ Արեն Մկրտչյանը, ով այսօր ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր է, «մերժված նախկինների» վարքով է աչքի ընկնում: Ազգային ժողովում...
08:19 10/07/2025«Հրապարակ». Ահա թե ինչպես են գաղտնալսել. Սուրճի ապարատի մեջ ժուչոկ է տեղադրվել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երեկ իշխանական աղբյուրը մեզ համոզում էր, որ Բագրատ սրբազանի խոսակցությունների ձայնագրություններն անգլիական հետախուզության ձեռքի գործն են, որով, իբր, փորձել են անգլիացիք...
08:17 10/07/2025«Հրապարակ». «Մեր ձևով» գրությամբ 15 հազար գլխարկ ու շապիկ են բաժանել Սամվել Կարապետյանին աջակցող հավաք-երթի ժամանակ«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Անցած ուրբաթ Սամվել Կարապետյանին աջակցող հավաք-երթի ժամանակ գլխարկներ և սպիտակ շապիկներ են բաժանել մարդկանց, որոնց վրա Կարապետյանի համար ճակատագրական դարձած...
08:15 10/07/2025«Փաստ». Փաշինյանը հանձնարարել է իրավապահներին՝ ակտիվացնել իր իշխանության դեմ հանդես եկող շրջանակների նկատմամբ վարվող ռեպրեսիաները«Փաստ» թերթը գրում է. «Իշխանության ներսում աճող վախերն ու անվստահությունը սկսել են վերածվել քաղաքական հետապնդումների նոր ալիքի։ Նիկոլ Փաշինյանը, զգալով, որ օրեցօր կորցնում է վերահսկողությունը, անցել...
08:14 10/07/2025«Ժողովուրդ». Փաշինյանի քաղաքական պայքարը վերածվում է ուղղակի ճնշման՝ պետական կառույցների լծակներով«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթին հայտնի է դարձել, որ Նիկոլ Փաշինյանը փակ ձևաչափով իրավապահ մարմիններին հստակ ուղերձ է հղել. եթե կհաջողվի գտնել իրավական հիմքեր, որոնք կարող են...
08:12 10/07/2025«Հրապարակ». Ինչ կարծիք է տիրում ՔՊ-ի ներսում Սամվել Կարապետյանի խոստացած պայքարի շուրջ«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Իշխող թիմում կարծում են, որ Սամվել Կարապետյանը 2-ամսյա կալանքի լրանալուց առաջ կոմպրոմիսի կգնա իշխանության հետ` չի շարունակի խոստացած պայքարը, բանտից դուրս կգա և կվերադառնա...
08:11 10/07/2025«Ժողովուրդ». Ովքեր են ՔՊ-ի ջարդարարները«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հուլիսի 8-ը դեռ երկար կհիշվի քաղաքական պատմության մեջ նրանով, որ ընդդիմադիր պատգամավոր Արթուր Սարգսյանին ոչ միայն կալանավորեցին, այլև իշխանությունը նրան դաժան ծեծով...
08:10 10/07/2025«Փաստ». Հայ առաքելական եկեղեցու վրա Փաշինյանի հարձակումների առնչությամբ հասարակական և քաղաքական ուժերը կարելի է բաժանել 3 խմբի«Փաստ» թերթը գրում է. «Հայ առաքելական եկեղեցու դեմ Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարած պատերազմը շարունակվում է նոր «երանգներով»: Ակնհայտ է, որ նա ոչ մի «կարմիր գիծ» չունի և ոչ մի միջոցի առաջ կանգ չի առնելու:...
08:09 10/07/2025«Հրապարակ». Եկել է շոուներ անելու և մահացած մարդու մի եզակի ցուցմունքը շահարկելու ժամանակը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մոտ 10 օր առաջ Հակակոռուպցիոն կոմիտեն հաղորդագրություն տարածեց Սերժ Սարգսյանի նկատմամբ հերթական քրեական վարույթն ավարտելու և դատարան ուղարկելու մասին, որով նա մեղադրվում է...

12:14 07/02/2020«Грапарак»: Встреча с послами ОБСЕ и СЕ в Армении прошла в холодной атмосфереСобрания и аккредитованными в Армении послами стран- членов СЕ и ОБСЕ прошла в довольно холодной атмосфере.
12:09 07/02/2020«Грапарак»: Власти еще не убив медведя, делят его шкуру – решают, кто станет в будущем судьей КСГазета «Грапарак» пишет, что в правящих кругах Армении уже начали «делить шкуру неубитого медведя», обсуждать потенциальных кандидатов в судьи Конституционного суда.
12:07 07/02/2020«Иратес»: Власти четко дали понять судьям, что в случае референдума они все равно будут отстранены от должностиГазета «Иратес» пишет, что закон о досрочном выходе на пенсию судей Конституционного суда действует до конца этого месяца.
12:06 07/02/2020«Грапарак»: Племянник и шурин Никола Пашиняна не подписались под законопроектом об отстранении судей Конституционного судаГазета «Грапарак» пишет, что оказывается, не все депутаты фракции «Мой шаг» были «согласны» подписать проект, касающийся отстранения судей Конституционного суда.
12:31 06/02/2020«Паст»: В правительстве обсуждается вопрос «оптимизации» военной полицииГазета «Паст» пишет со ссылкой на свои источники, что власти продолжают осуществлять серьезные изменения в силовых структурах.
12:29 06/02/2020«Грапарак»: Почему задержан глава Комитета по градостроительствуНакануне был задержан председатель Комитета по градостроительству Ваагн Вермишян, который несколько дней назад опровергал сведения издания о расследовании связанного с ним уголовного дела.
12:10 06/02/2020«Грапарак»: Армен Саркисян дал понять, что не подпишет законГазета «Грапарак» пишет, что состоявшаяся позавчера встреча между премьер-министром Николом Пашиняном и президентом Арменом Саркисяном встреча прошла в довольно тяжелой атмосфере.
12:28 05/02/2020«Паст»: Сколько бы власти ни говорили о скором разрешении проблемы КС, никакого четкого решения у них нетГазета «Паст» пишет, что ситуация вокруг Конституционного суда с каждым днем все больше осложняется: власти пытаются внести ясность в вопрос, однако в действительности все это напоминает вечное...
12:26 05/02/2020«Грапарак»: Уже второй замминистра образования, науки, культуры и спорта увольняется с работыГазета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что заместитель министра образования, науки, культуры и спорта Аревик Анапиосян написала заявление об освобождении от работы.
12:25 05/02/2020«Грапарак»: Оппозиционеры промолчали о ситуации вокруг Конституционного суда во время встречи с европейцамиАрмянская делегация, участвовавшая на прошлой неделе в работах зимней сессии ПАСЕ, провела встречу во всем составе с содокладчиками ПАСЕ по мониторингу Армении, которые недавно выступили с резким...
12:24 05/02/2020«Грапарак»: Артур Ванецян проведет закрытую встречу с руководителями СМИГазета «Грапарак» пишет, что бывший директор Службы национальной безопасности Артур Ванецян инициировал сегодня закрытую встречу с группой руководителей ведущих средств массовой информации.
12:23 05/02/2020«Паст»: Российские круги пытаются четко оценить реальных адресатов внешних и внутренних векторов АрменииГазета «Паст» пишет со ссылкой на свои источники, что аналитическим центрам при российских силовых структурах поручено внимательно проследить за происходящими на армянском политическом поле событиями...
13:28 04/02/2020«Грапарак»: Во фракции «Мой шаг» давно есть разногласия, а в последнее время ряды несогласных пополнилисьГазета «Грапарак» пишет, что депутаты парламентской фракции «Мой шаг» провели в субботу-воскресенье в Дилижане, обсудили спорные поправки под авторством Ваагна Овакимяна в законы «Регламент...
13:27 04/02/2020«Жоховурд»: Глава МИД Арцаха идет на обострение отношений с уходящим президентом СаакяномГазета «Жоховурд» пишет, что в течение последних недель в Арцахе, в частности в районе Карвачара, началась борьба против действующих и стоящихся новых малых ГЭС.
13:24 04/02/2020«Грапарак»: Статья в газете «Айкакан жаманак» возмутила полицейских, они поражены подобным цинизмом«Газета «Грапарак» пишет, что на днях в газете «Айкакан жаманак» была опубликована статья, в которой задержание и привод лидера общественно-политического движения «ВЕТО» и членов движения «Адеквад»...
13:23 04/02/2020«Иратес»: Россия пока не сделала окончательную «ставку» на кого-то из армянских игроковРоссийским кругам очень не понравилась озвученная премьер-министром Николом Пашиняном на пресс-конференции в Капане – перед официальным визитом в Россию – очередная «разрушительная» мысль о том, что...
13:22 04/02/2020«Паст»: Арарат Мирзоян призвал судью КС Феликса Тохяна написать заявление об уходе, пообещав устроить сыновей Тохяна на должности с хорошей зарплатойГазета «Паст» пишет, что давление в отношении судей Конституционного суда продолжается последовательно.
12:10 01/02/2020«Паст»: Власти не пойдут по пути роспуска Конституционного суда, поскольку обеспокоены реакцией международных структурНа днях премьер-министр Армении Никол Пашинян, комментируя создавшуюся округ Конституционного суда ситуацию, заявил, что она «вскоре разрешится».
12:02 01/02/2020«Жоховурд»: Спикер парламента Армении уже восьмой раз отменяет принятое им же решениеГазета «Жоховурд» пишет, что вчера спикер Национального Собрания Арарат Мирзоян был вынужден отменить одно из принятых им же решений.
12:00 01/02/2020«Грапарак»: Власти обеспокоены предстоящими политическими развитиямиГазета «Грапарак» пишет, что бывший директор Службы национальной безопасности Артур Ванецян накануне был вызван на допрос в Следственный комитет и довольно долгое время оставался там.