08:04 12/07/2025«Հրապարակ». Թաղապետարանների աշխատողներին օգոստոսից հետո թույլ չեն տա արձակուրդ մեկնել` սկսում են պատրաստվել ընտրություններին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երեւանի թաղապետարանների աշխատողներին ղեկավարները հորդորել են մինչեւ օգոստոսը ներառյալ իրացնել օրենքով իրենց հասանելիք արձակուրդը, քանի որ դրանից հետո հնարավոր է թույլ չտան...
07:59 12/07/2025«Ժողովուրդ». Փաշինյանի համար IRI-ի հարցման արդյունքները տհաճ անակնկալ են եղել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Երեկ՝ ուրբաթ օրը, ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հյուրընկալել է Ամերիկյան միջազգային հանրապետական ինստիտուտի (IRI) պատվիրակությանը։ Ինչպես հայտնում են «Ժողովուրդ» օրաթերթի...
07:56 12/07/2025«Հրապարակ». Հոգևոր դասն անցել է հակագրոհի«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Եկեղեցու եւ Վեհափառի դեմ Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարած պատերազմը նոր փուլ է թեւակոխել, տեւական լռությունից հետո հոգեւոր դասն անցել է հակագրոհի։ Վեհարանը գրոհելու Փաշինյանի...
08:01 11/07/2025«Ժողովուրդ». Արձանագրվել է սննդամթերքի և ոչ ալկոհոլային խմիչքի 6.2% գնաճ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի ուսումնասիրությունները փաստում են, որ ըստ ՀՀ Վիճակագրական կոմիտեի տվյալների՝ 2025 թ. հունիսին 2024 թ. հունիսի համեմատ հանրապետությունում արձանագրվել է...
08:00 11/07/2025«Հրապարակ». Պայմանագիրը կստորագրվի դեկտեմբերին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Չնայած Ալիևի հետ հանդիպումից հետո պաշտոնական Երևանը 5 ժամ տևած բանակցությունների արդյունքների մասին որևէ կոնկրետ ինֆորմացիա չհայտնեց, սակայն ադրբեջանական լրահոսը...
07:59 11/07/2025«Ժողովուրդ». Ինչ ունեցվածք է հայտարարագրել ՀԿԳ քննիչ Յուրիկ Սարգսյանը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթը շարունակում է ուսումնասիրել իրավապահ համակարգի ներկայացուցիչների հայտարարագրերը, որի շրջանակում ներկայացնում ենք ակտիվություն ցուցաբերած քննիչների...
07:57 11/07/2025«Հրապարակ». Դավիթ Գալստյանի գործն ամբողջովին փուչիկ է, նրա վերաբերյալ չկա ձայնագրություն«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Սրբազանի «հեղաշրջման» գործի շրջանակներում կալանավորված Արցախի ԱԺ «Արդարություն» խմբակցության պատգամավոր Դավիթ Գալստյանին մոտ մեկ շաբաթ առաջ «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ից տեղափոխել են...
07:56 11/07/2025«Ժողովուրդ». «Չեմ փորձել դիմադրել ՊՊԾ ծառայողներին. ընդհակառակը՝ փորձել եմ աջակցել նրանց աշխատանքին». Լևոն Քոչարյանի օգնական«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Լևոն Քոչարյանի օգնական Արթուր Սուքոյանը ԱԺ-ում տեղի ունեցած վիճաբանության դեպքով բացատրություն է ուղարկել ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարին։ Մասնավորապես, «Ժողովուրդ» օրաթերթին...
07:52 11/07/2025«Ժողովուրդ». Էջմիածնի նախկին քաղաքապետ Դիանա Գասպարյանը Հակակոռուպցիոն կոմիտե է հրավիրվել և հարցաքննվել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի բացառիկ տեղեկությունների համաձայն՝ Հակակոռուպցիոն կոմիտե է հրավիրվել և հարցաքննվել Էջմիածնի նախկին քաղաքապետ Դիանա Գասպարյանը։ Մայիսի 15-ին Էջմիածնի...
07:51 11/07/2025«Հրապարակ». Գլխավոր դատախազն ընդամենը Փաշինյանի հանձնարարականն է կատարել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Սրբազանի «հեղաշրջման» գործով պատգամավոր Արթուր Սարգսյանին անձեռնմխելիությունից զրկելու և կալանքի տանելու գլխավոր դատախազի միջնորդության քննարկման ժամանակ մի ուշագրավ դրվագ...
08:25 10/07/2025«Ժողովուրդ». Իշխանության կուլիսներում ներքին դժգոհություն կա. Սրբուհի Գալյանի մտերմուհին չի կարողանում վերահսկել իրավիճակը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «2025 թվականի հունվարի 8-ին ՀՀ ԱՆ քրեակատարողական ծառայության պետ նշանակված Ծովինար Թադևոսյանի շուրջ քաղաքական իշխանության կուլիսներում ներքին դժգոհություն կա։ Բանն այն է,...
08:24 10/07/2025«Ժողովուրդ». Ով էր Արեն Մկրտչյանը մինչև ՔՊ-ական պատգամավոր դառնալը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Նախկին լրագրող, սցենարիստ Արեն Մկրտչյանը, ով այսօր ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր է, «մերժված նախկինների» վարքով է աչքի ընկնում: Ազգային ժողովում...
08:19 10/07/2025«Հրապարակ». Ահա թե ինչպես են գաղտնալսել. Սուրճի ապարատի մեջ ժուչոկ է տեղադրվել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երեկ իշխանական աղբյուրը մեզ համոզում էր, որ Բագրատ սրբազանի խոսակցությունների ձայնագրություններն անգլիական հետախուզության ձեռքի գործն են, որով, իբր, փորձել են անգլիացիք...
08:17 10/07/2025«Հրապարակ». «Մեր ձևով» գրությամբ 15 հազար գլխարկ ու շապիկ են բաժանել Սամվել Կարապետյանին աջակցող հավաք-երթի ժամանակ«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Անցած ուրբաթ Սամվել Կարապետյանին աջակցող հավաք-երթի ժամանակ գլխարկներ և սպիտակ շապիկներ են բաժանել մարդկանց, որոնց վրա Կարապետյանի համար ճակատագրական դարձած...
08:15 10/07/2025«Փաստ». Փաշինյանը հանձնարարել է իրավապահներին՝ ակտիվացնել իր իշխանության դեմ հանդես եկող շրջանակների նկատմամբ վարվող ռեպրեսիաները«Փաստ» թերթը գրում է. «Իշխանության ներսում աճող վախերն ու անվստահությունը սկսել են վերածվել քաղաքական հետապնդումների նոր ալիքի։ Նիկոլ Փաշինյանը, զգալով, որ օրեցօր կորցնում է վերահսկողությունը, անցել...
08:14 10/07/2025«Ժողովուրդ». Փաշինյանի քաղաքական պայքարը վերածվում է ուղղակի ճնշման՝ պետական կառույցների լծակներով«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթին հայտնի է դարձել, որ Նիկոլ Փաշինյանը փակ ձևաչափով իրավապահ մարմիններին հստակ ուղերձ է հղել. եթե կհաջողվի գտնել իրավական հիմքեր, որոնք կարող են...
08:12 10/07/2025«Հրապարակ». Ինչ կարծիք է տիրում ՔՊ-ի ներսում Սամվել Կարապետյանի խոստացած պայքարի շուրջ«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Իշխող թիմում կարծում են, որ Սամվել Կարապետյանը 2-ամսյա կալանքի լրանալուց առաջ կոմպրոմիսի կգնա իշխանության հետ` չի շարունակի խոստացած պայքարը, բանտից դուրս կգա և կվերադառնա...
08:11 10/07/2025«Ժողովուրդ». Ովքեր են ՔՊ-ի ջարդարարները«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հուլիսի 8-ը դեռ երկար կհիշվի քաղաքական պատմության մեջ նրանով, որ ընդդիմադիր պատգամավոր Արթուր Սարգսյանին ոչ միայն կալանավորեցին, այլև իշխանությունը նրան դաժան ծեծով...
08:10 10/07/2025«Փաստ». Հայ առաքելական եկեղեցու վրա Փաշինյանի հարձակումների առնչությամբ հասարակական և քաղաքական ուժերը կարելի է բաժանել 3 խմբի«Փաստ» թերթը գրում է. «Հայ առաքելական եկեղեցու դեմ Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարած պատերազմը շարունակվում է նոր «երանգներով»: Ակնհայտ է, որ նա ոչ մի «կարմիր գիծ» չունի և ոչ մի միջոցի առաջ կանգ չի առնելու:...
08:09 10/07/2025«Հրապարակ». Եկել է շոուներ անելու և մահացած մարդու մի եզակի ցուցմունքը շահարկելու ժամանակը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մոտ 10 օր առաջ Հակակոռուպցիոն կոմիտեն հաղորդագրություն տարածեց Սերժ Սարգսյանի նկատմամբ հերթական քրեական վարույթն ավարտելու և դատարան ուղարկելու մասին, որով նա մեղադրվում է...

11:15 19/09/2013Haykakan Zhamanak: Ara Abrahamyan angry with PutinChairman of the Union of Armenians of Russia Ara Abrahamyan told Haykakan Zhamanak that he is indignant at Russian President Vladimir Putin’s absence from the opening ceremony of the Armenian church...
10:18 19/09/2013Haykakan Zhamanak: Aghvan Hovsepyan may be appointed Academy of Justice rectorAccording to Haykakan Zhamanak, rumors in governmental circles and in the Aparan clan say former Armenian Prosecutor General Aghvan Hovsepyan may be appointed rector of the newly established Academy...
12:00 18/09/2013Zhoghovurd: Ministers called to government separatelyMembers of Cabinet discussed the draft budget 2014 with the prime minister yesterday, Zhoghovurd says.
11:05 18/09/2013Haykakan Zhamanak: Aghvan Hovsepyan leaves country following resignationFormer Armenian Prosecutor General Aghvan Hovsepyan left Armenia straight after his resignation several days ago.
10:34 18/09/2013Haykakan Zhamanak: Commission on review of public transport fare formedHaykakan Zhamanak daily learnt yesterday that Yerevan Municipality has already formed a commission to review public transport fare.
10:56 17/09/2013Early elections at writers’ union to be held on November; Poet Edward Miltoyan is possible candidateThe early convention of the Armenian Writers’ Union is to be held on November, during the convention elections of the AWU chairman are to be held, literary critic Avik Isahakyan told the “Haykakan...
13:51 14/09/2013‘‘32 teeth’’ club to be broadcast on Public TVAccording to “Zhoghovurd” daily the program “32 teeth” will be broadcast on the Public TV from now on.
14:40 13/09/2013Armen Karapetyan considers himself an elected candidateOn September 29, at the NA additional elections to take place in Syunik region, the RPA candidate Armen Karapetyan has informed its fellows that he is already an elected candidate and it is senseless...
12:08 10/09/2013Zhoghovurd: Tsarukyan absent from parliament session due to busy scheduleThe fourth session of the Armenian National Assembly of fifth convocation opened yesterday with 105 out of 131 MPs attending, Zhoghovurd says.
10:56 10/09/2013Aravot: Aram Sargsyan plans a major protestLeader of Republic party Aram Sargsyan is holding consultations with various political parties and politicians in order to raise a wave of protest against the decision to join the Customs Union,...
10:26 10/09/2013Iravunk: Prosperous Armenia open for cooperationArmenian National Congress (ANC) party’s leader Levon Ter-Petrosyan announced recently that ANC should become an alternative political force, according to Iravunk daily.
11:05 07/09/2013Zhamanak: ‘Gang case’ convict Arman Dallakyan dies in prisonAccording to Zhamanak daily, ‘gang case’ convict Arman Dallakyan, 41, died at Hospital of Convicts at 20:40 yesterday.
10:38 07/09/2013168 Hours: General Manvel still in hospitalChairman of Yerkrapah Volunteer Union, member of the RPA parliamentary faction, Lieutenant General Manvel Grigoryan is still at St.
10:13 07/09/2013Zhamanak: Russia-based Armenian businessman Samvel Karapetyan to be godfather of Samvel Alexanyan’s childrenMP Samvel Alexanyan’s children’s baptism will take place in late September. This time he decided that Russia-based Armenian businessman Samvel Karapetyan should be his children’s godfather, Zhamanak...
10:43 06/09/2013Iravunk: New sect in Armenia advocates incest and pedophiliaA new sect has penetrated into Armenia from Ukraine advocating incest and pedophilia, Iravunk daily says.
10:21 06/09/2013Zhamanak: Commission on review of public transport fare not yet formedThe commission on review of public transport fare has not been formed yet. NGOs and civil activists have not yet submitted bids to get involved in the commission’s work, Zhamanak daily reports. The...
11:05 05/09/2013Zhoghovurd: Yezidis emigrate from Armenia because of unemploymentChairman of the Union of Yezidis of Armenia Aziz Tamoyan told Zhoghovurd daily that Yezidis emigrate from Armenia, equally with Armenians.
10:20 05/09/2013Hraparak: Deadline for payment of fees extended for first year studentsThe deadline for payment of fees, previously set for mid-September, has been extended for first year university students, although it is not announced officially, Hraparak says.
10:14 04/09/2013Zhoghovurd: Armen Rustamyan breaks agreementAccording to Zhoghovurd daily, head of ANC parliamentary faction Levon Zurabyan recently initiated to issue a statement on behalf of non-coalition parliamentary parties concerning imprisoned...