08:17 09/07/2025«Ժողովուրդ». Ռոմանոս Պետրոսյանը, ինչպես շատ իշխանականներ, հեղափոխությունից հետո նոր տան տեր է դարձել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ Պետական վերահսկողական ծառայության ղեկավար Ռոմանոս Պետրոսյանը, ինչպես շատ իշխանականներ, հեղափոխությունից հետո նոր տան տեր է դարձել։ «Ժողովուրդ» օրաթերթը հիշեցնում է, որ...
08:15 09/07/2025«Հրապարակ». Ասում են, որ գաղտնալսումներն արվել են անգլիական հետախուզական ծառայությունների կողմից«Հրապարակ» թերթը գրում է. ««Հեղաշրջման պլան»-ի բացահայտումից և այդ վարույթով Բագրատ սրբազանին ու նրա մի քանի համակիրներին կալանավորելուց հետո շատերի մոտ է հարց ծագում՝ որտեղի՞ց են հայտնվել...
08:13 09/07/2025«Ժողովուրդ». Իշխան Սաղաթելյանը երկուշաբթի գիշերը մեկնել է Մոսկվա«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՅԴ Գերագույն մարմնի ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը երկուշաբթի գիշերը մեկնել է Մոսկվա։ «Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ նա անխոչընդոտ հատել է սահմանը և հասել է ՌԴ...
08:12 09/07/2025«Հրապարակ». Այդպես էլ ԱԺ-ն չընտրեց Վճռաբեկ դատարանի դատավոր«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ազգային ժողովը հուլիսի 8-ին ավարտեց հերթական և արտահերթ նիստերը` այդպես էլ չընտրելով Վճռաբեկ դատարանի դատավոր, թեպետ հունիսի 19-ի օրակարգում կար նման հարց, և ԱԺ էին գնացել...
08:11 09/07/2025«Ժողովուրդ». Փաշինյանը որոշել է վեհարան գնալ, այնտեղ գործողություններ սկսել, բայց իր թիմը տեղյակ չէ դրա մասին«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ իշխանության ներկայացուցիչներից շատերի համար անհասկանալի է, թե ինչ պլաններ ունի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Վեհափառին վեհարանից...
08:09 09/07/2025«Հրապարակ». Փաշինյանն ու Ալիևը Դուբայում հանդիպելո՞ւ են«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Չհերքված տեղեկություններ կան, որ հուլիսի 20-ից հետո Նիկոլ Փաշինյանն ու Իլհամ Ալիևը Դուբայում հանդիպելու են։ Իշխանական կուլիսներում խոսում են, որ հավաքական Արևմուտքը՝ ի դեմս...
08:07 09/07/2025«Ժողովուրդ». Գորիսում թեժ քննարկումներ են սպասվում, որից հետո ՔՊ-ականները խնջույք են անելու, թուլանան և վայելեն դեռ միջանցք չունեցող Սյունիքը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ ՔՊ ողջ վերնախավը` նախարարներ, պատգամավորներ, մարզպետներ ու ՔՊ ներկայացուցիչներ շաբաթ օրը լինելու են Գորիսում: Բանն այն է, որ այդ օրը...
08:05 09/07/2025«Հրապարակ». ՔՊ-ականները նախապե՞ս են սադրանքը պլանավորել, որ հունից հանեն կալանքի գնացող Արթուր Սարգսյանին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ԱԺ-ում երեկ տեղի ունեցած ծեծկռտուքի ժամանակ ընդդիմադիր պատգամավորներին ՔՊ-ական տղամարդկանց ագրեսիվ պահվածքից առավել զարմացրել է ՔՊ-ական կանանց վարքը։ Մեզ պատմեցին, որ նրանք...
08:47 08/07/2025«Ժողովուրդ». Իշխանությունները ռեպրեսաները շարունակելու ենԴատախազը ընդդիմադիր ևս երկու պատգամավորների հետևից կրկին ԱԺ կգնա
08:45 08/07/2025«Հրապարակ». Վերջին երկու ամսում երրորդ անգամ է Հոգեկան առողջության կենտրոնում տնօրեն փոխվումՈ՞րն է պատճառը
08:43 08/07/2025«Ժողովուրդ». Ոստիկանության ակադեմիայի ռեկտոր Մանուկ Մուրադյանը հայտնվել է դատարանի առջև«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. շ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության ակադեմիայի ռեկտոր Մանուկ Մուրադյանը հայտնվել է դատարանի առջև։ Վերջերս ՆԳՆ կրթահամալիրում տեղի ունեցած...
08:41 08/07/2025«Հրապարակ». Աննա Վարդապետյանը քաղաքական խայտառակ պատվերները կատարելու պատճառով ուղղակի երեսը չի բռնում «մարդամեջ» դուրս գալ«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը, որ վերջին օրերին առավոտից երեկո ԱԺ-ում է՝ ընդդիմադիրներին անձեռնմխելիությունից զրկելու միջնորդություններ է ներկայացնում, աննախանձելի...
08:39 08/07/2025«Փաստ». Հստակեցումները պետք է լինեն շատ ավելի որոշակի ու ընկալելի«Փաստ» թերթը գրում է. «Հուլիսի 4-ի երեկոյան, չնայած փաշինյանական իշխանության ներկայացուցիչների ու անձամբ հենց Փաշինյանի ոչ երկիմաստ սպառնալիքներին, Երևանում տեղի ունեցավ բազմահազարանոց բողոքի ակցիա՝...
08:35 08/07/2025«Ժողովուրդ». ՔՊ խմբակցության փակ նիստը թեժ է անցել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի լավատեղյակ աղբյուրները փոխանցում են, որ երեկ թեժ է անցել ԱԺ «Քաղպայմանագիր» խմբակցության փակ նիստը: Մենք տեղեկացանք, որ երբ ՔՊ-ականները դռնփակ...
08:34 08/07/2025«Հրապարակ». Նիկոլի նշանակած գրեթե բոլոր երիտասարդ դատավորները ինչ-որ արտոնյալ պայմաններով հիպոթեքներ են վերցրել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Սրբազանների կալանքներից հետո դատավորների մի խումբ հավաքվել է՝ քննարկելու, թե երկրում ինչ է կատարվում: Մեկը հարց է բարձրացրել` եթե Վեհափառին կալանքի «բերեց», ի՞նչ ենք...
08:27 08/07/2025«Փաստ». Վերջին օրերին նորից ակտուալ է դարձել Հայաստանի մուլտիպլեքսից ռուսական ալիքների հեռացման թեման«Փաստ» թերթը գրում է. «Ոչ մեկ անգամ անդրադարձել ենք, որ իշխանությունները ցանկանում են ռուսական ալիքները հեռացնել Հայաստանի մուլտիպլեքսից: Սա հստակ «արևմտյան» պահանջ է, որը կյանքի կոչելուց, սակայն,...
08:24 08/07/2025«Ժողովուրդ». Մեղադրյալի հարազատները հափշտակված գումարից 11.200 դոլարը վերականգնել ենԳործը ուղարկվել է դատարան
08:19 08/07/2025«Հրապարակ». Կարապետյանի թիմում քաղաքական ուժ ձևավորելու աշխատանքներն արդեն սկսվել են«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՔՊ-ում, մեղմ ասած, մտահոգ են Սամվել Կարապետյանի շուրջ ստեղծված իրավիճակից, ուրբաթ օրվա երթից, հնչած քաղաքական ուղերձներից։ Չեն սպասել, որ այդքան մարդ կմասնակցեր առաջին...
08:35 05/07/2025«Հրապարակ». Աննա Վարդապետյանը երեկ ինչքան ուժ ուներ, խայտառակվեց«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Գլխավոր դատախազի աթոռը զբաղեցնող Նիկոլ Փաշինյանի նախկին խորհրդական Աննա Վարդապետյանը երեկ ինչքան ուժ ուներ, խայտառակվեց` խորհրդարանի ամբիոնից «Հայաստան» խմբակցության...
08:31 05/07/2025«Հրապարակ». ՔՊ-ականները չեն բացառում, որ առաջիկայում որոշ կարկառուն իշխանականների մասին դաշտ նետվեն վարկաբեկիչ տեղեկություններ«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մի կողմից իշխանության ներկայացուցիչները պատերազմում են ընդդիմադիրների, եկեղեցու և բոլոր նրանց դեմ, ովքեր դեմ են իրենց վարած քաղաքական կուրսին, մյուս կողմից՝ լուրեր են...

11:00 03/09/2013Zhoghovurd: Businesswoman Silva Hambartsumyan has delayed salaries to employees for monthsSyunik residents told Zhoghovurd that they work at a mine belonging to businesswoman Silva Hambartsumyan and that they have not received salaries for months.
10:33 03/09/2013Hraparak: ANC to back Heritage candidate in SyunikYesterday it became known that the Armenian National Congress (ANC) will back Heritage candidate Samvel Hayrapetyan at electoral district #38 in Syunik province, Hraparak says.
10:07 03/09/2013Zhoghovurd: Khachatur Sukiasyan may be appointed Deputy Prime MinisterAccording to Zhoghovurd daily, the idea of forming a national consent government is being discussed in the power circles.
11:54 31/08/2013168 Hours: ARFD’s activities have nothing to do with postsARFD member Giro Manoyan told 168 Hours that if party members Vahan Hovhannisyan and Levon Mkrtchyan are appointed ambassadors, nevertheless, ARFD will not stop its opposition activities.
10:45 31/08/2013Hraparak: Nune Yesayan educational center will probably open in OctoberMonths ago, the Armenian government took a decision to give the second floor of school No. 53 at 26 A Tigran Mets Avenue to Nune Yesayan charitable NGO, which plans to organize there free lessons of...
10:14 31/08/2013Hraparak: Rumors of Vano Siradeghyan’s return reviveRumors again circulate about the return of Vano Siradeghyan. According to Hraparak, this issue was discussed in some circles and it was hinted that the authorities are ready to make concessions, but...
12:04 30/08/2013Zhoghovurd: Parliamentary committee to discuss order of using copyright materialsToday the NA Standing Committee on State and Legal Affairs will discuss a draft law on making amendments to the law on copyright and adjacent rights.
11:08 30/08/2013Zhamanak: Yerevan Municipality allocates 2.5 times more funds for combating stray dogs than for renovating elevatorsZhamanak daily reports that within the framework of the 2013 budget, Yerevan Municipality allocated 2.5 times more funds for combating stray dogs than for renovating elevators in multi-storied...
10:33 30/08/2013Hraparak: Former Gyumri mayor creating ‘municipality’ in old court buildingFormer mayor of Gyumri, Vardan Ghukasyan, fails to get used to his current status, Hraparak daily says.
11:21 29/08/2013Zhoghovurd: New ANM in stage of formationFormer members of Armenian National Movement (ANM) Ararat Zurabyan, Alexander Arzumanyan, Karapet Rubinyan and Hovhannes Igityan announced that they are going to form a new ANM party following the...
10:51 29/08/2013Zhamanak: Air Armenia delays Yerevan-Moscow flightAir Armenia has delayed the Yerevan-Moscow flight for an indefinite time. Vahan Harutyunyan, company’s owner, told Zhamanak that it is not yet known when the first flight will be carried out. Air...
10:21 29/08/2013Zhamanak: Ararat governor looking for ‘intelligent, clever person’ for mayor’s positionGovernor of Armenia’s Ararat province, Edik Barseghyan, is looking for an ‘intelligent and clever person’ for the position of Ararat mayor, but that issue has not yet been discussed, Mr Barseghyan...
12:12 28/08/2013Aravot: Raffi Hovannisian had chance to do somethingPolitical technologist Karen Kocharyan has commented on Heritage leader Raffi Hovannisian’s call for unification and creation of a new force which will make changes in the country in September.
11:45 28/08/2013Aravot: Both Armenia and Karabakh need Association Agreement with EUThe decision to sign the Association Agreement with the European Union depends on President Serzh Sargsyan and his team, leader of Republic party Aram Sargsyan told Aravot daily in an interview.
11:19 28/08/2013Haykakan Zhamanak: Pigs die in large numbers in Lori provincePigs die in large numbers in a number of villages of Armenia’s Lori province, Haykakan Zhamanak reports.
11:17 28/08/2013Zhoghovurd: Why ANC does not take part in civil protestsZhoghovurd daily’s correspondent talked to member of Armenian National Congress (ANC) parliamentary faction Lyudmila Sargsyan, asking why members of ANC faction do not take part in civil protests,...
11:00 28/08/2013Hraparak: Agrarian University has not raised tuition feeHraparak daily’s correspondent talked to rector of the Armenian State Agrarian University Arshaluys Tarverdyan to find out why the university’s tuition fee has not been raised.
11:38 27/08/2013168 Hours: Still early to talk about constitutional amendmentTransition to parliamentary system of government is not yet on the agenda, head of the NA Standing Committee on State and Legal Affairs David Harutyunyan told 168 Hours in commenting on reports about...
11:15 27/08/2013Haykakan Zhamanak: Gas price subsidy talks still continueA spokeswoman for the Armenian government, Susanna Tonoyan, told Haykakan Zhamanak on Monday that the talks with Russia over gas price subsidizing still continue.
10:46 27/08/2013Hraparak: Constitutional referendum to be held in 2014The standing committee on constitutional amendments will be headed by chairman of the Armenian Constitutional Court Gagik Harutyunyan and former Justice Minister Gevorg Danielyan, Hraparak reports.