09:34 05/01/20242023-ի ռազմական գործողության հետևանքով 17 անձ է գերեվարվել Ադրբեջանի կողմից. ՔԿ նախագահ«Այս պահին Ադրբեջանի կողմից հաստատված 23 գերի է պահվում Բաքվում, որոնցից 17-ը 2023 թվականի ագրեսիայի հետևանքով գերեվարված անձինք են»,- «Լուրերին» հայտնել է ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Արգիշտի...
21:13 04/01/2024Խաղաղության պայմանագրի տեքստի շուրջ զգալի առաջընթաց է գրանցվել. ՀաջիևԲաքվի և Երևանի միջև խաղաղության պայմանագրի տեքստի շուրջ զգալի առաջընթաց է գրանցվել, սակայն մի քանի չլուծված խնդիր մնացել է։ Ադրբեջանական լրատվամիջոցների հաղորդմամբ, Berliner Zeitung թերթին ասել է...
21:10 04/01/2024ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհուրդը դատապարտել է իրանական Քերմանում տեղի ունեցած ահաբեկչությունըՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհուրդը խստորեն դատապարտում է իրանական Քերմանում տեղի ունեցած ահաբեկչությունը և կոչ է անում պատասխանատվության ենթարկել դրա կազմակերպիչներին, հովանավորներին և մեղավորներին: «ՌԻԱ...
20:52 04/01/2024«Իսլամական պետությունը» ստանձնել է Իրանում տեղի ունեցած ահաբեկչության պատասխանատվությունը«Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորումն ստանձնել է Իրանի Քերման քաղաքում տեղի ունեցած պայթյունների պատասխանատվությունը։ Այս մասին հայտնում է Al Arabiya-ն՝ հղում անելով ահաբեկչական...
19:22 04/01/20242024-ի տարեսկիզբը թույլ է տալիս կանխատեսել գերլարված տարի ամբողջ տարածաշրջանի համար․ ՊետրոսյանԱրաբագետ Արմեն Պետրոսյանը գրում է. «2024-ի տարեսկիզբը թույլ է տալիս կանխատեսել գերլարված տարի ամբողջ տարածաշրջանի համար։ Իրանի Քերման քաղաքի գերեզմանատանը տեղի ունեցած ահաբեկչությունն իրականացման թե՛...
18:08 04/01/2024Քաշաթաղում վթարի հետևանքով ադրբեջանցի 2 զինծառայող զոհվել էԱդրբեջանի կողմից օկուպացված Արցախի Հանրապետության Քաշաթաղի շրջանում (Լաչին) դժվարանցանելի տեղանքում վթարի է ենթարկվել ադրբեջանական ռազմական մեքենա։ Ադրբեջանական լրատվամիջոցները հայտնում են, որ...
13:56 04/01/2024Ադրբեջանն ավերել է Արցախի Թթու ջուր կոչվող տարածքում կանգնեցված խաչքար-հուշաղբյուրըԱրցախի Հանրապետության Քաշաթաղի շրջանի Աղանուս բնակավայրի Թթու ջուր կոչվող տարածքում Ադրբեջանը ավերել է Օմարի լեռնանցքում զոհված Տիգրան Աբրահամյանի և ընկերների հիշատակին կանգնեցված...
13:22 03/01/2024Սասունյան. Ալիևի փեսան մի ամբողջ գյուղ է տարհանում իր բիզնեսի համարԱդրբեջանում անընդհատ սկանդալներ են տեղի ունենում Ալիևների կլանի հետ կապված։ Նախագահ Իլհամ Ալիևը, որը երկաթյա բռունցքով ղեկավարում է երկիրը 2003 թվականից, իր պաշտոնը ստանձնել է հորից՝ Հեյդար Ալիևից,...
11:03 03/01/2024101 տարեկանում կյանքից հեռացել է խորհրդային դիվանագետ Գեորգի Տեր-Ղազարյանցը101 տարեկան հասակում մահացել է խորհրդային դիվանագետ Գեորգի Տեր-Ղազարյանցը։ Այս մասին հայտնում է Ռուսաստանի հայերի միության կայքէջը։ «Տարվա վերջը ստվերվեց տխուր լուրերով, դեկտեմբերի 31-ին՝ իր կյանքի...
17:19 02/01/2024Վրաստանի արևմուտքում երկրաշարժ է տեղի ունեցելՎրաստանում տեղի ժամանակով ժամը 11.44-ին երկրաշարժ է գրանցվել, տեղեկացրել է «Новости Грузия»-ն։ Էպիկենտրոնը գտնվել է Բաջի գյուղի մոտ՝ 15 կիլոմետր Ամբրոլաուրիից հեռու։ Մագնիտուդը՝ 4,3։...
18:55 01/01/2024ՀՀ-ն ու ԵՄ-ն միմյանց հետ կապված են ընդհանուր քաղաքական արժեհամակարգով. Վասիլիս Մարագոսի Ամանորի ուղերձըԵՄ դեսպան Վասիլիս Մարագոսն ամանորյա ուղերձ է հղել, որում ասվում է. «Իմ անկեղծ բարեմաղթանքներն եմ հղում Հայաստանին և պայծառ հայ մարդկանց։ Անցյալում ենք թողնում ևս մեկ դժվարություններով լի տարի։ Անցնող...
12:30 01/01/2024Բաքվի բարբարոսական վարչախմբի պարագլխի՝ տարեմուտի բարբաջանքում գեթ մեկ անգամ չի օգտագործվել «խաղաղություն» բառը.Վարդան ՈսկանյանԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է «Բաքվի բարբարոսական վարչախմբի պարագլխի՝ տարեմուտի բարբաջանքում գեթ մեկ անգամ չի օգտագործվել «խաղաղություն» բառը, մինչդեռ նույն այդ բարբաջանքը լեփ-լեցուն է հայերիս...
20:26 31/12/2023Երեք հազարից ավելի բեռնատար սպասում է Լարսի անցակետումՄոտ 3,4 հազար բեռնատարներ սպասում են են Վերին Լարսի անցակետում՝ ռուս-վրացական սահմանն անցնելու համար։ Sputnik Գրուզիայի հաղորդմամվբ, ասվում է Հյուսիսային Օսիայի ճանապարհային կառավարման կենտրոնից։...
19:06 31/12/2023Հայաստանի և Վրաստանի սահմանին մեքենաների հսկայական հերթեր ենԻնչն է խցանումների պատճառը
21:46 30/12/2023ՌԴ-ն լուրջ անելիք ունի Հայաստանում. Տիգրան ԱբրահամյանԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Ռուսաստանն անիմաստ ռեսուրս է ծախսում հայ ժողովրդին հիմնավորելու, որ դեպի պայմանական Արևմուտք կամ ՆԱՏՕ գնալը բացի նոր...
17:50 30/12/2023Ադրբեջանի ԿԸՀ-մ Ալիևին գրանցեցԱդրբեջանի Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը որոշել է երկրի գործող ղեկավար Իլհամ Ալիևին գրանցել որպես երկրի նախագահի թեկնածու։ Այդ մասին հայտնում է ՏԱՍՍ-ը: «Փետրվարի 7-ին նշանակված արտահերթ...
15:03 30/12/2023Վրաստանի նախկին վարչապետ Իվանիշվիլին վերադառնում է քաղաքականությունՎրաստանի նախկին վարչապետ Բիձինա Իվանիշվիլին հայտարարել է քաղաքականություն վերադառնալու մասին իր հիմնադրած «Վրացական երազանք-Ժողովրդավարական Վրաստան» կուսակցության պատվավոր նախագահի կարգավիճակով, որը...
14:08 30/12/2023Պուտինը շնորհավորել է Փաշինյանին և ԱլիևինՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորել է օտարերկրյա պետությունների և կառավարությունների ղեկավարներին Սուրբ Ծննդյան և գալիք 2024 թվականի Ամանորի կապակցությամբ։ Կրեմլի կայքից տեղեկանում ենք, որ...
12:49 30/12/2023Հաջիև. Հայաստանի հետ խաղաղության պայմանագիր կնքելու համար լուրջ խոչընդոտներ չկանԱդրբեջանը Հայաստանի հետ խաղաղության պայմանագիր կնքելու ճանապարհին լուրջ խոչընդոտներ չի տեսնում։ Այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևը: Նրա խոսքով, ներկայումս Ադրբեջանի և...

11:53 28/08/2021Tombs of Hellenistic period discovered in ArtsakhA group of tombs dated between I-II B.C. has been found during the agricultural works carried out in "Khachin Tap" area of Artsakh's Askeran region. As the Artsakh Republic “Protection Service for...
18:38 27/08/2021No bodies found in Saturday's search for Artsakh war casualtiesContinued search efforts to find casualties of the 2020 Artsakh war were unsuccessful on Saturday, the State Service of Emergency Situations of Artsakh’s Interior Ministry reported.
14:51 27/08/2021Azerbaijani aggression is aimed at getting the so-called 'corridor' - Tigran AbrahamyanLawmaker from opposition "I have Honour" faction Tigran Abrahamyan commented on the recent actions of the Azerbaijani servicemen who had blocked the interstate road leading from Goris to Kapan in...
14:15 27/08/2021Russian peacekeepers ensure the safety of construction of a reservoir in ArtsakhThe servicemen of the Russian peacekeeping contingent have begun to ensure the safety of the newly built reservoir for the needs of the population and industry of Artsakh (Nagorno-Karabakh), the...
14:08 27/08/2021Permanent Representative of Armenia to UN: Aliyev formally admitted that Azerbaijan had initiated the Nagorno-Karabakh warPermanent Representative of Armenia to the UN Mher Margaryan has addressed a letter to the United Nations Secretary-General, regarding Azerbaijan’s persistent, gross and systematic violations of the...
19:40 26/08/2021Ombudsman says serious restrictions on access to food and medical services ensued as a result of Azerbaijani blocking of the roadSerious restrictions on access to food and medical services have ensued for the population of villages as a result of blocking the road by Azerbaijani servicemen in Syunik, the Human Rights Defender...
18:55 26/08/2021Photos, videos of military objects found on the phone of detained Azerbaijani serviceman - WargonzoThe Azerbaijani serviceman arrested earlier today at one of houses in Artsakh's Martakert town has occurred not by an accident, Wargonzo Telegram channel reports.
18:29 26/08/2021Five arrested in Georgia over Islamic State membershipFive Georgian citizens were arrested over membership of terrorist group Islamic State in an operation conducted in Pankisi gorge, Kakheti region, the State Security Service of Georgia (SSG) reported...
18:21 26/08/2021Two bodies found in areas near Azerbaijani-occupied Norashen communityArtsakh rescuers on Thursday found two bodies as a result of their search operations for the 2020 Artsakh war casualties.
17:28 26/08/2021Tigran Abrahamyan: Azerbaijan chose a predicted scenario to move forwardOpposition lawmaker Tigran Abrahamyan commented on the recent developments around Goris-Kapan interstate road in Armenia blocked by Azerbaijani servicemen since Wednesday evening.
14:57 26/08/2021Russian peacekeepers organized a mobile visiting reception in remote villages of ArtsakhThe command of the Russian peacekeeping contingent for the first time organized a mobile visiting reception in remote villages of the Martakert region of Artsakh.
12:11 26/08/2021Azerbaijani serviceman detained in one of houses in ArtsakhA serviceman of the Azerbaijani Armed Forces have been detained in one of houses in Artsakh's Martakert town.
11:50 26/08/2021Ombudsman: Azerbaijani servicemen refuse to open Goris-Kapan interstate roadArmenian Ombudsman Arman Tatoyan reports that 50 or more Azerbaijani servicemen who have blocked the interstate road leading from Goris to Kapan near the village of Davit Bek, refuse to open the...
11:25 26/08/2021Defense Ministry denies Azeri reports about involvement of Armenian servicemen in a border incidentThe State Border Service of Azerbaijan reported on Thursday that two Armenian servicemen have allegedly attacked an Azeri serviceman on the southeaster section of the Armenian-Azerbaijani border and...
18:58 25/08/2021Body of another fallen serviceman found in Artsakh search operationArtsakh rescuers on Wednesday found the remains of another fallen Armenian soldier as a result of their search operations for the 2020 Artsakh war casualties.
10:56 25/08/2021Armenia's Saro Gevorgyan wins “New Wave” 2021 song contestThe representative of Armenia Saro Gevorgyan has won the “New Wave” 2021 song contest in Russia's Sochi.
18:56 24/08/2021Opposition lawmaker asks Pashinyan whether his government plans to surrender new regions to prevent a war"May our citizens living in Armenia and Artsakh presume that new regions from Armenia and Artsakh will be handed over to Azerbaijan for preventing a new war or its resumption," lawmaker from "I have...
18:11 24/08/2021Remains of another fallen serviceman found in Artsakh search operationArtsakh rescuers on Tuesday found the remains of another fallen Armenian soldier as a result of their search operations for the 2020 Artsakh war casualties.
14:51 24/08/2021Syrian-Armenian photographer George Urfalyan awarded by SANA news agencyAleppo-based Armenian photographer George Urfalyan, who has covered the most dramatic moments of the Syrian war, has won an award, Arevelk newspaper reports.
13:24 24/08/2021Russia reinforces its military base in TajikistanThe latest Kornet anti-tank missile systems have reinforced the 201st Russian military base stationed in Tajikistan, the press office of Russia’s Central Military District reported on Tuesday,...