15:42 30/10/2023Միշուստին. Հայաստանի քաղաքացիները կկարողանան պարզեցված ձևով բանկային հաշիվներ բացել ՌուսաստանումՌուսաստանի կառավարությունը հեշտացնում է ընկերությունների և մի քանի բարեկամ երկրների քաղաքացիների համար Ռուսաստանում բիզնեսով զբաղվելը։ Այս մասին հայտարարել է ՌԴ վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը իր...
14:46 30/10/2023Իսրայելցի դիվանագետները լքել են ԹուրքիանԻսրայելա-պաղեստինյան համակամարտության սրանցման և Իսրայելի հացեին Անկարայի կողմից հնչող կոշտ հայտարարությունների համատեքստում իսրայելցի դիվանագետները լքել են Թուրքիայի տարածքը։ Էրմենիհաբերի...
13:51 30/10/2023Իրանը գիտահենք արտադրանք կարտահանի ՀայաստանԳիտահեն հիմնադրամի ջանքերի շնորհիվ, «ժամանակակից գյուղատնտեսությունն» Իրանում զարգացել է և հասել ինքնաբավության: Եվ ներկայումս Իրանը պատրաստվում է գյուղատնետսական ոլորտի որոշ տեխնոլոգիաներ, ինչպիսիք...
14:02 29/10/2023Մոսկվան և Անկարան հաջողությամբ համակարգում են ջանքերը տարածաշրջանային խնդիրների լուծման ուղղությամբ. ՊուտինՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Էրդողանին շնորհավորել է Թուրքիայի Հանրապետության հռչակման հարյուրամյակի կապակցությամբ։ Ուղերձը տեղադրված է Կրեմլի կայքէջում: «Անցած հարյուրամյակի ընթացքում ձեր երկիրը...
11:02 29/10/2023Իսրայելը հատել է «կարմիր գծերը».Էբրահիմ ՌաիսիԻրանի նախագահ Էբրահիմ Ռաիսին ասել է, որ Իսրայելը հատել է «կարմիր գծերը», որոնք կարող են ստիպել ցանկացածին միջոցներ ձեռնարկել: ՏԱՍՍ-ը հայտնում է, որ այդ մասին նա գրել է X սոցիալական ցանցի իր էջում։...
17:21 28/10/2023Թեհրանի մետրոյում կալանավորված ուսանողուհին մահացել էԻրանում մահացել է 16-ամյա ուսանողուհի Արմիտա Գերավանդը, որը կոմայի մեջ էր ընկել այն բանից հետո, երբ նրան ձերբակալել են Թեհրանի մետրոյում՝ հիջաբ կրելու կանոնները խախտելու համար։ Այս մասին հայտնում է...
16:02 28/10/2023Սաակաշվիլին կոչ է արել պարտադրանքով գնել Վրաստանում ռուսների անշարժ գույքերըՎրաստանի նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլին հայտարարել է, որ ազգային անվտանգության նկատառումներով պետք է պարտադրանքով գնել անշարժ գույքերը, որոնք ձեռք են բերել երկրում Ռուսաստանի քաղաքացիները։ Նրա...
15:40 28/10/2023Իրանի արտգործնախարարը մեկնաբանել է Սիրիայում և Իրաքում ամերիկյան զորքերի վրա հարձակումներըԻրաքում և Սիրիայում ամերիկյան զորքերի վրա հարձակվող խմբերը գործում են Իրանից անկախ: Հարցազրույցում ասել է Իրանի արտգործնախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանը։ «Նրանք մեզանից ոչ մի հրաման կամ հրահանգ չեն...
15:16 28/10/2023Վրաստանի խորհրդարանն ընդունել է ԵՄ-ի գաղտնիքները պահպանելու մասին օրինագիծըՎրաստանի խորհրդարանի Եվրոպական ինտեգրման հարցերով հանձնաժողովը սատարել է «Պետական գաղտնիքի մասին» օրենքի փոփոխությունները, որոնք ենթադրում են Վրաստանի օրենսդրության մեջ Եվրամիության (ԵՄ) գաղտնիքները...
11:58 28/10/2023Իրանը փորձարկել է «Karran» մարտական ԱԹՍ ի կատարելագործված տարբերակը«Հենակետ» վերլուծական կենտրոն ներկայացրել է համառոտ տեղեկություններ նախորդ շաբաթվա ժամանակամիջոցում Իրանի հետ կապված կարևոր իրադարձությունների մասին.
20:33 27/10/2023Երևանի և Բաքվի միջև դրական տեղաշարժեր կան. Շալվա ՊապուաշվիլիՎրաստանի գլխավոր նպատակն ու խնդիրը Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության հաստատումն է։ Sputnik Գրուզիայի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարել է Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Շալվա Պապուաշվիլին: «Ուրախ...
19:17 27/10/2023Թուրքիան հրթիռակոծել է Սիրիայի 150 քրդաբնակ շրջանՍիրիայի մարդու իրավունքների մշտադիտարկման կենտրոնը (HRW) Թուրքիայի մայրքաղաք Անկարայում հոկտեմբերի 1-ին տեղի ունեցած ահաբեկչությունից հետո թուրքական զինված ուժերի կողմից Սիրիայի քրդաբնակ շրջանների...
17:53 27/10/2023ԵՄ առաջնորդները հաստատակամ են շարունակելու միջնորդական առաքելությունը Հայաստանի և Ադրբեջանի միջևԲրյուսելում կայացած գագաթնաժողովից հետո ԵՄ առաջնորդները հայտարարեցին Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև կարգավորման հարցում միջնորդությունը շարունակելու մտադրության մասին: «ՌԻԱ նովոստի»-ն հայտնում է, որ այդ...
15:17 27/10/2023Թուրքիայում 36 լիճ ցամաքել էԹուրքիայի հյուսիսարևմտյան Թեքիրդաղ նահանգի «Նամըք Քեմալ» համալսարանում անցկացվել է «Գյուղատնտեսությանը սպառնացող վտանգ․ երաշտ» թեմայով համաժողով։ Համաժողովին մասնակցել է համալսարանի...
12:13 27/10/2023ՀԱՊԿ-ը հույս ունի վերսկսել համագործակցությունը ԵԱՀԿ-ի հետՀավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությունը (ՀԱՊԿ) հույս ունի վերսկսել փոխգործակցությունը Եվրոպայում անվտանգության և համագործակցության կազմակերպության (ԵԱՀԿ) հետ։ ՏԱՍՍ-ը հայտնում է, որ այդ...
11:50 27/10/2023Թբիլիսիում Փաշինյանի ու Ասադովի հանդիպումը տևել է մի քանի ժամՂարաբաղյան զարգացումներից հետո Ադրբեջանի և Հայաստանի վարչապետներն առաջին անգամ դեմ առ դեմ հանդիպել են Թբիլիսիում։ Այս մասին հայտնում է Վրացական «Իմեդի» հեռուստաընկերությունը։ Հանդիպումն անցկացվել է...
11:27 27/10/2023Ադրբեջանից արձագանքել են Ֆրանսիաի մշակույթի նախարարի՝ Երևանում արած հայտարարություններին«Եվս մեկ անգամ կոչ ենք անում ֆրանսիական կողմին չմիջամտել Ադրբեջանի ներքին գործերին և դադարեցնել նման սադրիչ հայտարարությունները»։
11:19 27/10/2023Ստեփանակերտը տեսնելով՝ Միյատովիչը ցնցվել էԱդրբեջանը պետք է երաշխավորի տարածաշրջանում մնացած էթնիկ հայերի և Հայաստան մեկնածների իրավունքները, ներառյալ՝ ապահով և արժանապատիվ իրենց տները վերադառնալու իրավունքը։ ԵԽ տարածած հայտարարության...
10:18 27/10/2023Սամցխե-Ջավախքում նոր հիդրոէլեկտրակայաններ կկառուցվենՎրաստանում մի քանի նոր էլեկտրակայաններ կկառուցվեն՝ Սամցխե-Ջավախքի, Կախեթիի, Շիդա Քարթլիի և Իմերեթիի շրջաններում։ Jnews-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում է կառավարության վարչակազմի մամուլի...
23:12 26/10/2023Հայաստանը պատրաստ է գազ գնել Ադրբեջանից... Հակոբ ՎարդանյանՀայաստանը պատրաստ է գազ գնել Ադրբեջանից քաղաքական հարցերի լուծումից հետո: @ArmeniaSputnik Telegram-ալիքը հայտնում է, որ Թբիլիսիում ընթացող «Մետաքսի ճանապարհ» ֆորումի ժամանակ այդ մասին ասել է ՀՀ ՏԿԵ...

14:26 17/10/2022Зурабишвили допустила, что власти Грузии могут ввести визовый режим для граждан РоссииГрузия ввела безвизовый режим с РФ в 2012 году.
13:26 17/10/2022Глава МИД Великобритании: Страны Запада не стоят за проходящими в Иране с сентября волнениямиОднако, по его словам, у Тегерана по-прежнему «есть выбор» и возможность пересмотреть свою политику.
11:38 17/10/2022Анкара может вновь прибегнуть к «футбольной дипломатии» в процессе нормализации отношений с АрмениейПредседатель комиссии по внешним связям Великого национального собрания (парламента) Турции Акиф Чагатай Кылыч заявил, что Анкара может вновь прибегнуть к «футбольной дипломатии» в процессе...
18:56 15/10/2022Президент Ирана Эбрахим Раиси заявил о готовности Тегерана стать посредником между Баку и ЕреваномПрезидент Ирана Эбрахим Раиси заявил о готовности Тегерана стать посредником между Баку и Ереваном, это предложение он озвучил на встрече с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым в столице...
17:47 15/10/2022Сбор картофеля в Ахалкалакском муниципалитете подходит к концу – урожайность низкаяСбор урожая картофеля в Ахалкалакском муниципалитете на завершающем этапе. Урожайность картофеля в муниципалитете низкая, ниже среднего. В Ахалкалаки средней урожайностью считается 25 тн/га, но в...
17:28 15/10/2022Прорыв водопровода в пригороде Баку: затоплены окрестности и часть автомагистралиВ Азербайджане произошла авария на магистральном водопроводе Кура-Баку. Из-за прорыва затоплена дорога и часть Гарадагского района. Водопровод перекрыт. Об этом пишет МИР 24. Сейчас там работают силы...
14:45 15/10/2022В Грузии простятся с 13-летней девочкой, погибшей от удара током в фонтане парка ВакеПохороны 13-летней Мариты Мепаришвили, которая скончалась от удара током в фонтане парка Ваке в Тбилиси, состоятся сегодня.
13:16 15/10/2022Число жертв взрыва на угольной шахте в Турции достигло 40Число погибших в результате аварии на угольной шахте в районе Амасра турецкой провинции Бартын увеличилось до 40.
09:59 15/10/2022Взрыв на шахте в Турции: число погибших выросло до 28 человекЧисло погибших в результате взрыва на угольной шахте в районе Амасра в турецкой провинции Бартын увеличилось до 28.
14:29 14/10/2022Чавушоглу: Переговоры между Анкарой и Ереваном в дальнейшем будут проходить в Турции и АрменииПереговоры о нормализации отношений между Анкарой и Ереваном в дальнейшем будут проходить в Турции и Армении.
14:24 14/10/2022Давид Бабаян: Мы никогда не были против диалога Степанакерт-Баку, но в Азербайджане заявляют о нежелании вести с нами переговорыПо словам главы МИД Арцаха, власти Армении, естественно, понимают это всё, поскольку это является коллективным мнением всех жителей и политических сил Арцаха.
12:42 14/10/2022«Голос Армении»: В ласковых братских объятиях Эрдогана и Алиева просматривались цепкие железные клешни всегда настороженного взаимоконтроляГазета «Голос Армении» пишет: «Когда два авторитарных лидера с Востока под ручку прогуливаются в гуще европейского политического бомонда и с превеликим удовольствием позируют на телекамеры – это...
12:26 14/10/2022В Турции узаконили уголовное преследование за распространение дезинформацииОппозиция тем не менее считает, что власти используют административный ресурс, чтобы не допустить ее победы на всеобщих выборах, которые планируются в Турции в июне 2023 года.
10:23 14/10/2022Путин обсудит с коллегами по СНГ экономическое сотрудничествоПо словам Путина, первостепенное внимание на переговорах уделят дальнейшему развитию торгово-инвестиционного партнерства в рамках СНГ.
18:07 13/10/2022В Грузии предложили ужесточить наказания за половые преступленияСогласно поправкам, половой контакт в любой форме с ребенком до 12 будет караться лишением свободы на срок от 15 до 20 лет либо бессрочным заключением.
17:32 13/10/2022Глава Комитета госбезопасности Беларуси заявил о попытках Запада развалить ОДКБВ отношении Беларуси, подчеркнул Тертель, цели Запада просты - вынудить страну поменять геополитические приоритеты и встать в один ряд с его сателлитами из Восточной Европы.
15:23 13/10/2022В Иране заявили, что «Газпром» имеет перспективы транспортировать свой газ через республикуРоссия и Иран заключили сделки в нефтегазовой отрасли на сумму, превышающую 40 млрд долларов.
15:18 13/10/2022Иран проведет учения на границе с АзербайджаномКомандующий сухопутными войсками Корпуса стражей Исламской революции (КСИР) Ирана бригадный генерал Мохаммад Пакпур анонсировал проведение крупных военных учений на севере ИРИ.
14:34 13/10/2022Азербайджан полностью разрушил церковь Сурб Саргис села Мохренес Гадрутского района АрцахаПервопрестольный Святой Эчмиадзин с болью констатирует, что как во время второй Арцахской войны, так и в послевоенный период со стороны Азербайджана не прекратились посягательства и варварские...
18:04 12/10/2022В Степанакерте мужчина бросил гранату в полицейских: ранен один служащийЖизни Лерника Баласаняна ничего не угрожает.