15:48 07/11/2023Վագիֆ Խաչատրյանը վերջին խոսքով դիմել է դատարանինԴատական նիստի ընդմիջումից հետո դատավարությանը ելույթ է ունեցել Վագիֆ Խաչատրյանի պաշտպան Ռադմիլա Աբիլովան։ Նա իր խոսքում հայտարարեl 1, որ Խաչատրյանը Մեշալիի դեպքերի ժամանակ եղել է իր տանը և չի...
14:12 07/11/2023Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն պահանջում է Հայաստանի 8 գյուղերըԱդրբեջանի ԱԳ նախարարությունն այսօր հայտարարություն է տարածել նոյեմբերի 8-ին իրենց մոտ նշվող Հաղթանակի՝ իրականում Արցախի օկուպացիայի օրվա առթիվ։ Ադրբեջանական ԶԼՄ-ների փոխանցմամբ, նախարարությունը նշել...
11:01 07/11/2023Բաքվի դատարանում շարունակվում է Վագիֆ Խաչատրյանի գործով դատական նիստըԲաքվի դատարանում այսօր շարունակվում է Հակարի կամրջի մոտից ադրբեջանցիների կողմից առևանգված Վագիֆ Խաչատրյանի գործով դատական նիստը։ Նիստում ելույթ է ունենում պետական մեղադրող Մուգադաս Սուլթանովը։...
21:58 06/11/2023Պաղեստինից հաղորդում են, որ Իսրայելն արդեն 35,000 տոննա պայթուցիկ է նետել Գազայի վրաԻսրայելը 35 հազար տոննա պայթուցիկ է նետել Գազայի հատված այն բանից հետո, երբ հոկտեմբերի 7-ին սկսվեց Մերձավորարևելյան հակամարտության սրումը։ Այսպիսի հայտարարություն է արել ՀԱՄԱՍ-ի քաղբյուրոյի անդամ...
21:36 06/11/2023Ղարիբաշվիլին Արևմուտքին կոչ է արել արձագանքել հարավօսական սահմանին երկրի քաղաքացու սպանությանըՎրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին կոչ է արել միջազգային հանրությանը արձագանքել Գորիի մունիցիպալիտետի սահմանամերձ Կիրբալի գյուղի մոտ հարավօսական կողմից հանրապետության քաղաքացու սպանությանը։ ՏԱՍՍ-ը...
18:10 06/11/202313 տարի անց Թուրքիայի գլխավոր ընդդիամդիր ուժը ունի նոր առաջնորդԹուրքիայի գլխավոր ընդդիմադիր ուժ համարվող քեմալականների «Ժողովրդահանրապետական կուսակցության» (ԺՀԿ-CHP) նոր նախագահ է ընտրվել Օզգյուր Օզելը։ Այս մասին գրում է Էրմենիհաբերը։ Նախկին ղեկավար Քեմալ...
17:59 06/11/2023Բայրամովը Բուխարեստից կոչով դիմել է ՀայաստանինՋեյհուն Բայրամովը Բուխարեստում իր ռումինացի գործընկեր Լումինիցա Օդոբեսկուի հետ համատեղ ասուլիսում կրկին կոչով դիմել էՀայաստանին: Նրա խոսքերին անդրադարձել է «ՌԻԱ նովոստի»-ն: «30 տարի անց … նոր...
11:10 06/11/2023Դատախազն այսօր պատիժ կպահանջի Վագիֆ Խաչատրյանի համարԲաքվի դատարանում շարունակվում է «Կարմիր Խաչի» մեքենայից առևանգված Վագիֆ Խաչատրյանի գործով դատաքննությունը։ Ադրբեջանական ԶԼՄ-ների փոխանցմամբ, նիստը կանցկացվի Յասամալի շրջանային դատարանի վարչական...
10:01 06/11/2023Էնթոնի Բլինկենը Թուրքիայում էԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինկենը ժամանել է Անկարա՝ հանդիպելու Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարար Հաքան Ֆիդանի հետ։ Այս մասին հայտնում են թուրքական լրատվամիջոցները։ Այսօր Բլինկենի ու Ֆիդանի միջև...
09:16 06/11/2023Իրանը զգուշացնում է, որ Մերձավոր Արևելքում հակամարտությունը կարող է «բռնկվել»Իրանի արտաքին գործերի նախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիյանը կարծում է, որ Մերձավոր Արևելքում հակամարտությունը կարող է «բռնկվել», եթե Իսրայելը շարունակի ռազմական գործողությունները Գազայի հատվածի...
19:15 05/11/2023Իրանի ազգային օլիմպիական կոմիտեն պահանջել է կասեցնել Իսրայելի օլիմպիական կոմիտեի պաշտոնապես ճանաչումըԻրանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախկին նախագահներն ու գլխավոր քարտուղարները նամակ են հղել Միջազգային օլիմպիական կոմիտեին՝ պահանջելով կասեցնել Իսրայելի օլիմպիական կոմիտեի պաշտոնապես ճանաչումը,...
10:36 05/11/2023Էրդողանի գլխավոր հակառակորդը 13 տարի անց լքել է պաշտոնըԹուրքիայի գլխավոր ընդդիմադիր «Ժողովրդահանրապետական» կուսակցության նոր նախագահ է ընտրվել Օզգյուր Օզելը։ «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, նախկին ղեկավար Քեմալ Քըլըչդարօղլուն կուսակցության համագումարում...
22:26 03/11/2023«Թուրանական միջանցք» Իրանի տարածքում չի կարող լինել.Վարդան ՈսկանյանԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը Տելեգրամ ալիքում գրում է. «Բաքվի բարբարոսական վարչախումբը ժամանակին Հայաստանի վրա քարոզչական ներազդեցության նպատակով օգտագործում էր ադրբեջանական ֆինասավորմամբ Իրանում «ուր...
20:29 03/11/2023Էրդողանն անդրադարձել է Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերություններինԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանն Աստանայում Թյուքական պետությունների կազմակերպության 10-րդ գագաթնաժողովում ունեցած ելույթում անդրադարձել է նաև Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերություններին։...
13:32 03/11/2023Նինոծմինդայում ծնելիության մակարդակը նվազել է2023 թվականի 10 ամսիներին Ջավախքի Նինոծմինդայի մունիցիպալիտետում ծնվել է 219 երեխա՝ 109 տղա և 110 աղջիկ։ Jnews-ը գրում է, որ Նինոծմինդայի մունիցիպալիտետում ծնելիության մակարդակը վերջին մի քանի...
23:29 02/11/2023Միշուստինը հաստատել է Հայաստանում նոր գլխավոր հյուպատոսություն բացելու համաձայնագիրըՀՀ Սյունիքի մարզի Կապան քաղաքում ՌԴ գլխավոր հյուպատոսություն բացելու պայմանագիրը նոյեմբերի 2-ին հաստատել է ՌԴ վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը: rossaprimavera.ru-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնի է դառնում...
22:50 02/11/2023Երևանում կայանալիք սամբոյի աշխարհի առաջնությանը չեն մասնակցի Ադրբեջանը և ԹուրքիանԵրևանում կայանալիք սամբոյի աշխարհի առաջնությանը չեն մասնակցի Ադրբեջանի և Թուրքիայի մարզիկները։ Այս մասին լրագրողներին ասել է Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայի նախագահ Միքայել Հայրապետյանը, որի խոսքերը...
18:09 02/11/2023Եթե Թուրքիան հիմա չգործի, Իսրայելը Թուրքիայի դեմ քայլեր կձեռնարկի․ պաղեստինցի ակտիվիստԻսրայելապաղեստինյան հակամարտության համատեքստում պաղեստինցի մի շարք ակտիվիստներ Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանին կոչ են արել Իսրայելի հարցում չսահմանափակվել միայն կոշտ հայտարարություններով և...
16:59 02/11/2023Եվրագործընկերների մոտ Սաակաշվիլու մասով հարցեր չեն մնացել.Խորհրդարանի խոսնակՎրաստանի եվրոպացի գործընկերները հարցեր չունեն՝ կապված նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլու բանտարկության հետ՝ երկրին ԵՄ անդամակցության թեկնածուի կարգավիճակ տալու որոշումն ընդունելուց առաջ։ ՏԱՍՍ-ը...
16:26 02/11/2023Ստամբուլում 50 օրվա ջրի պաշար է մնացելԹուրքիայի ամենախիտ բնակեցված քաղաքը՝ Ստամբուլը մատակարարող ջրամբարներում ջրի պաշարների մակարդակը նվազել է մինչև 18 տոկոսով։ Այս ծավալը կբավականացնի ևս 50 օր, եթե տեղումներ չլինեն, հայտնում է «ՌԻԱ...

19:46 22/05/2021Turkey may become the main energy hub of Eurasia through Meghri corridor - Varuzhan Geghamyan"Since 2013-2013, Turkey has been involved in all regional conflicts through military force," expert in Turkish studies Varuzhan Geghamyan said at the First Armenian-American Political Science Forum...
18:30 22/05/2021Defense ministry comments on reports about presence of 160 Armenian soldiers in IranArmenia’s defense ministry has commented on the media reports claiming that 160 Armenian soldiers are in the Islamic Republic of Iran, Armenpress news agency reports.
17:29 22/05/2021Alexander Lapshin opened bank account in Artsakhbank to receive compensation from AzerbaijanRussian-Israeli blogger Alexander Lapshin has opened an account at Artsakhbank to get the EUR 30,000 compensation from Azerbaijan following the ruling of the European Court of Human Rights (ECHR).
17:00 22/05/2021We are witnessing a creeping occupation of Armenia - Khosrov Harutyunyan'The active phase of military actions has ended, yet we are now witnessing a creeping occupation of Armenia," former prime minister of Armenia Khosrov Harutyunyan said at a round-table discussion...
16:30 22/05/2021Georgia reports 1,071 new Covid-19 cases, 680 recoveries, 33 death in the past dayGeorgia has reported a total of 1,071 new cases of Covid-19 after conducting 13,652 PCR tests and 16,333 rapid tests over the last 24 hours, Agenda.ge reported.
15:26 22/05/2021Razminfo: Azeris took control of a peak 6 kilometers away from borderline Kut villageRazminfo specialized military website has studied a video circulated by Azeri users on social media and concluded it had been filmed in the near-border area of Armenia's Gegharkunik province,...
11:14 22/05/2021USAID to provide USD 67 mln grant to GeorgiaGeorgia and the United States Agency for International Development (USAID) signed on Friday an agreement on a new USD 67 million grant to support accountable governance and high-quality employment...
16:58 21/05/2021Georgia reports 1,064 new COVID-19 casesGeorgia on Friday reported 1,064 new COVID-19 cases, taking its total to 335,769, according to the country's National Center for Disease Control and Public Health.
13:52 21/05/2021Canada’s Garneau to Lavrov: We will continue to support OSCE in reaching permanent settlement of Karabakh conflictCanadian Foreign Minister Marc Garneau spoke with his Russian counterpart, Sergey Lavrov, at the Arctic Council Ministerial meeting on Thursday.
12:51 21/05/2021Criminal case opened into attempted murder of Artsakh civilian and servicemen by AzerbaijanisA criminal case has been launched into an attempted murder of a villager and a group of Artsakh army soldiers by the Azerbaijani forces near the village of Shosh in the Martuni region.
15:18 20/05/2021Blinken, Lavrov discuss issue of finding long-term political solution to conflict between Armenia and AzerbaijanU.S. Secretary of State Antony Blinken on Wednesday met with Russian Foreign Minister Sergey Lavrov on the margins of the Arctic Council Ministerial. He noted that the United States sought a more...
15:04 20/05/2021European Parliament demands immediate and unconditional release of all Armenian POWs in motion for resolutionThe European Parliament is considering a joint motion for a resolution on prisoners of war in the aftermath of the most recent conflict between Armenia and Azerbaijan.
11:16 20/05/2021Armenia’s territorial integrity has to be respected – Greek Foreign MinistryThe territorial integrity of Armenia has to be respected, the Greek Foreign Ministry said in a tweet on Thursday, commenting on the Azerbaijani incursion into Armenian territory.
20:41 19/05/2021Canada provides additional humanitarian assistance to Nagorno-KarabakhMinister of Foreign Affairs of Canada Marc Garneau and Minister of International Development Karina Gould today issued a statement in which they pledged to support efforts to resolve the...
20:35 19/05/2021The infiltration of the Azerbaijani armed forces into the territory of Armenia poses a direct threat to the security of the CSTO member state - FM"The infiltration of the Azerbaijani armed forces into the sovereign territory of Armenia poses a direct threat to the security, territorial integrity and sovereignty of the CSTO member state...
18:56 19/05/2021There are not few actors interested in provoking a new wave of escalation on the border - Tigran AbrahamyanThe Head of "Henaket" analytical center Tigran Abrahamyan commented on the statement of Armenia's Defense Ministry on Wednesday that the Azerbaijani side had failed to show up at the planned talks on...
17:47 19/05/2021Ombudsman had an urgent discussion with CoE Commissioner for Human Rights over situation in Armenia's Syunik provinceThe Human Rights Defender of Armenia Arman Tatoyan had on Wednesday an urgent discussion with the Council of Europe Commissioner for Human Rights Dunya Miyatovich over recent tensions in near-border...
16:42 19/05/2021CSTO Secretary General welcomes 'the agreement on withdrawing some forces from the disputed territories' in SyunikThe Collective Security Treaty Organization (CSTO) closely follows the situation in near-border areas of Armenia's Syunik province, Secretary General Stanislav Zas said after a session of the CSTO...