15:48 07/11/2023Վագիֆ Խաչատրյանը վերջին խոսքով դիմել է դատարանինԴատական նիստի ընդմիջումից հետո դատավարությանը ելույթ է ունեցել Վագիֆ Խաչատրյանի պաշտպան Ռադմիլա Աբիլովան։ Նա իր խոսքում հայտարարեl 1, որ Խաչատրյանը Մեշալիի դեպքերի ժամանակ եղել է իր տանը և չի...
14:12 07/11/2023Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն պահանջում է Հայաստանի 8 գյուղերըԱդրբեջանի ԱԳ նախարարությունն այսօր հայտարարություն է տարածել նոյեմբերի 8-ին իրենց մոտ նշվող Հաղթանակի՝ իրականում Արցախի օկուպացիայի օրվա առթիվ։ Ադրբեջանական ԶԼՄ-ների փոխանցմամբ, նախարարությունը նշել...
11:01 07/11/2023Բաքվի դատարանում շարունակվում է Վագիֆ Խաչատրյանի գործով դատական նիստըԲաքվի դատարանում այսօր շարունակվում է Հակարի կամրջի մոտից ադրբեջանցիների կողմից առևանգված Վագիֆ Խաչատրյանի գործով դատական նիստը։ Նիստում ելույթ է ունենում պետական մեղադրող Մուգադաս Սուլթանովը։...
21:58 06/11/2023Պաղեստինից հաղորդում են, որ Իսրայելն արդեն 35,000 տոննա պայթուցիկ է նետել Գազայի վրաԻսրայելը 35 հազար տոննա պայթուցիկ է նետել Գազայի հատված այն բանից հետո, երբ հոկտեմբերի 7-ին սկսվեց Մերձավորարևելյան հակամարտության սրումը։ Այսպիսի հայտարարություն է արել ՀԱՄԱՍ-ի քաղբյուրոյի անդամ...
21:36 06/11/2023Ղարիբաշվիլին Արևմուտքին կոչ է արել արձագանքել հարավօսական սահմանին երկրի քաղաքացու սպանությանըՎրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին կոչ է արել միջազգային հանրությանը արձագանքել Գորիի մունիցիպալիտետի սահմանամերձ Կիրբալի գյուղի մոտ հարավօսական կողմից հանրապետության քաղաքացու սպանությանը։ ՏԱՍՍ-ը...
18:10 06/11/202313 տարի անց Թուրքիայի գլխավոր ընդդիամդիր ուժը ունի նոր առաջնորդԹուրքիայի գլխավոր ընդդիմադիր ուժ համարվող քեմալականների «Ժողովրդահանրապետական կուսակցության» (ԺՀԿ-CHP) նոր նախագահ է ընտրվել Օզգյուր Օզելը։ Այս մասին գրում է Էրմենիհաբերը։ Նախկին ղեկավար Քեմալ...
17:59 06/11/2023Բայրամովը Բուխարեստից կոչով դիմել է ՀայաստանինՋեյհուն Բայրամովը Բուխարեստում իր ռումինացի գործընկեր Լումինիցա Օդոբեսկուի հետ համատեղ ասուլիսում կրկին կոչով դիմել էՀայաստանին: Նրա խոսքերին անդրադարձել է «ՌԻԱ նովոստի»-ն: «30 տարի անց … նոր...
11:10 06/11/2023Դատախազն այսօր պատիժ կպահանջի Վագիֆ Խաչատրյանի համարԲաքվի դատարանում շարունակվում է «Կարմիր Խաչի» մեքենայից առևանգված Վագիֆ Խաչատրյանի գործով դատաքննությունը։ Ադրբեջանական ԶԼՄ-ների փոխանցմամբ, նիստը կանցկացվի Յասամալի շրջանային դատարանի վարչական...
10:01 06/11/2023Էնթոնի Բլինկենը Թուրքիայում էԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինկենը ժամանել է Անկարա՝ հանդիպելու Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարար Հաքան Ֆիդանի հետ։ Այս մասին հայտնում են թուրքական լրատվամիջոցները։ Այսօր Բլինկենի ու Ֆիդանի միջև...
09:16 06/11/2023Իրանը զգուշացնում է, որ Մերձավոր Արևելքում հակամարտությունը կարող է «բռնկվել»Իրանի արտաքին գործերի նախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիյանը կարծում է, որ Մերձավոր Արևելքում հակամարտությունը կարող է «բռնկվել», եթե Իսրայելը շարունակի ռազմական գործողությունները Գազայի հատվածի...
19:15 05/11/2023Իրանի ազգային օլիմպիական կոմիտեն պահանջել է կասեցնել Իսրայելի օլիմպիական կոմիտեի պաշտոնապես ճանաչումըԻրանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախկին նախագահներն ու գլխավոր քարտուղարները նամակ են հղել Միջազգային օլիմպիական կոմիտեին՝ պահանջելով կասեցնել Իսրայելի օլիմպիական կոմիտեի պաշտոնապես ճանաչումը,...
10:36 05/11/2023Էրդողանի գլխավոր հակառակորդը 13 տարի անց լքել է պաշտոնըԹուրքիայի գլխավոր ընդդիմադիր «Ժողովրդահանրապետական» կուսակցության նոր նախագահ է ընտրվել Օզգյուր Օզելը։ «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, նախկին ղեկավար Քեմալ Քըլըչդարօղլուն կուսակցության համագումարում...
22:26 03/11/2023«Թուրանական միջանցք» Իրանի տարածքում չի կարող լինել.Վարդան ՈսկանյանԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը Տելեգրամ ալիքում գրում է. «Բաքվի բարբարոսական վարչախումբը ժամանակին Հայաստանի վրա քարոզչական ներազդեցության նպատակով օգտագործում էր ադրբեջանական ֆինասավորմամբ Իրանում «ուր...
20:29 03/11/2023Էրդողանն անդրադարձել է Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերություններինԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանն Աստանայում Թյուքական պետությունների կազմակերպության 10-րդ գագաթնաժողովում ունեցած ելույթում անդրադարձել է նաև Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերություններին։...
13:32 03/11/2023Նինոծմինդայում ծնելիության մակարդակը նվազել է2023 թվականի 10 ամսիներին Ջավախքի Նինոծմինդայի մունիցիպալիտետում ծնվել է 219 երեխա՝ 109 տղա և 110 աղջիկ։ Jnews-ը գրում է, որ Նինոծմինդայի մունիցիպալիտետում ծնելիության մակարդակը վերջին մի քանի...
23:29 02/11/2023Միշուստինը հաստատել է Հայաստանում նոր գլխավոր հյուպատոսություն բացելու համաձայնագիրըՀՀ Սյունիքի մարզի Կապան քաղաքում ՌԴ գլխավոր հյուպատոսություն բացելու պայմանագիրը նոյեմբերի 2-ին հաստատել է ՌԴ վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը: rossaprimavera.ru-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնի է դառնում...
22:50 02/11/2023Երևանում կայանալիք սամբոյի աշխարհի առաջնությանը չեն մասնակցի Ադրբեջանը և ԹուրքիանԵրևանում կայանալիք սամբոյի աշխարհի առաջնությանը չեն մասնակցի Ադրբեջանի և Թուրքիայի մարզիկները։ Այս մասին լրագրողներին ասել է Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայի նախագահ Միքայել Հայրապետյանը, որի խոսքերը...
18:09 02/11/2023Եթե Թուրքիան հիմա չգործի, Իսրայելը Թուրքիայի դեմ քայլեր կձեռնարկի․ պաղեստինցի ակտիվիստԻսրայելապաղեստինյան հակամարտության համատեքստում պաղեստինցի մի շարք ակտիվիստներ Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանին կոչ են արել Իսրայելի հարցում չսահմանափակվել միայն կոշտ հայտարարություններով և...
16:59 02/11/2023Եվրագործընկերների մոտ Սաակաշվիլու մասով հարցեր չեն մնացել.Խորհրդարանի խոսնակՎրաստանի եվրոպացի գործընկերները հարցեր չունեն՝ կապված նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլու բանտարկության հետ՝ երկրին ԵՄ անդամակցության թեկնածուի կարգավիճակ տալու որոշումն ընդունելուց առաջ։ ՏԱՍՍ-ը...
16:26 02/11/2023Ստամբուլում 50 օրվա ջրի պաշար է մնացելԹուրքիայի ամենախիտ բնակեցված քաղաքը՝ Ստամբուլը մատակարարող ջրամբարներում ջրի պաշարների մակարդակը նվազել է մինչև 18 տոկոսով։ Այս ծավալը կբավականացնի ևս 50 օր, եթե տեղումներ չլինեն, հայտնում է «ՌԻԱ...

13:51 28/10/2022Бако Саакян: Надо исключить ошибки и просчеты, которые будут иметь необратимые последствия«Карабах играл, играет и будет играть одну из ключевых ролей в истории и геополитике Закавказья, армянского народа и государственности.
13:33 28/10/2022Матвиенко: Россия продолжит посреднические усилия для подписания Арменией и Азербайджаном мирного договораПредседатель Совета Федерации Валентина Матвиенко заявила, что Россия продолжит посреднические усилия для подписания Арменией и Азербайджаном мирного договора, сообщает «Интерфакс».
12:16 28/10/2022В Стамбуле прогремел взрыв: есть погибший и раненыеВзрыв произошел в промышленной зоне в турецком Стамбуле, есть погибший и раненые, сообщает РИА Новости со ссылкой на телеканал A Haber.
20:25 27/10/2022Иран приступил к строительству нового исследовательского ядерного реактораИран в четверг приступил к строительству нового исследовательского ядерного реактора мощностью в 10 мегаватт в городе Исфахан, расположенном в центре страны, передает РИА Новости со ссылкой на...
20:07 27/10/2022Сенор Асратян пригласил арцахцев принять участие в митинге на площади Возрождения в СтепанакертеБывший пресс-секретарь Армии обороны Арцаха полковник Сенор Асратян пишет: «Призываю жителей Арцаха 30 октября в 15:00 принять участие в митинге на площади Возрождения в Степанакерте, посвященном...
19:50 27/10/2022По делу о взрыве на шахте на севере Турции задержаны 5 человекМощный взрыв прогремел на угольной шахте 14 октября в провинции Бартын на севере Турции. Погиб 41 человек.
18:21 27/10/2022Валентина Матвиенко вновь избрана на пост председателя Совета Межпарламентской ассамблеи СНГСпикер Совета Федерации Валентина Матвиенко вновь избрана на пост председателя Совета Межпарламентской ассамблеи СНГ, который в данный момент проходит в Узбекистане, передает корреспондент ТАСС с...
12:12 27/10/2022В Тбилиси нашли мертвым депутата парламента ГрузииПо неподтвержденной информации, политик покончил жизнь самоубийством. Депутату был 51 год.
20:37 26/10/2022Число пострадавших при стрельбе в иранском Ширазе достигло 40Число пострадавших при нападении вооруженных террористов у мавзолея Шах-Черах в иранском городе Шираз увеличилось до 40, сообщает агентство Tasnim со ссылкой на представителя губернатора провинции...
14:47 26/10/2022Песков рассказал о подготовке встречи Путина, Алиева и ПашинянаТрехсторонняя встреча президента РФ Владимира Путина с премьер-министром Армении Николом Пашиняном и лидером Азербайджана Ильхамом Алиевым готовится, по времени и месту сориентируют позже, сообщил...
11:46 26/10/2022Умер отшельник из Ирана, который больше 50 лет не принимал душОтшельник из Ирана, которого прозвали самым грязным человеком в мире из-за того, что он больше полувека не принимал душ, умер в возрасте 94 лет.
10:24 26/10/2022Что ответил Ален Симонян Затулину?Первый заместитель председателя комитета Госдумы по делам СНГ, евразийской интеграции и связям с соотечественниками Константин Затулин в своем Telegram-канале опубликовал ответное письмо председателя...
19:51 25/10/2022Гегам Степанян: Призываю своих коллег из РА не создавать правовые препятствия для въезда Константина Затулина в Армению и АрцахКонстантин Затулин один из редких смелых политических деятелей, кто последовательно защищал интересы Армении, независимо от находящихся у властей политических сил и лидеров.
17:11 25/10/2022СМИ: Следующая встреча спецпредставителей Рубена Рубиняна и Сердара Кылыча запланирована в ТурцииГазета отмечает, если будет принять решение об открытии границы КПП Акьяка (с армянской стороны – Ахурик – Прим.ред) заработает в течение месяца.
13:03 25/10/2022Арсен Карапетян удостоился специального приза от известного итальянского пианистаАрсен Карапетян в Боржоми участвовал в ежегодном 8-ом Международном конкурсе фортепиано Тенгиза Амирэджиби.
09:59 25/10/2022Администрация президента Грузии Саломе Зурабишвили не была проинформирована о визите Ильхама АлиеваАдминистрация президента Грузии распространила заявление по поводу визита президента Азербайджана Ильхама Алиева в Грузию, отметив, что Саломе Зурабишвили не была проинформирована о рабочем визите...
15:35 24/10/2022Гарибашвили о переговорах Еревана и Баку: «Грузия готова способствовать миру»Правительство Грузии во главе с премьером заявляет о полной готовности продолжить поддерживать мирную политику в регионе, заявил премьер-министр Грузии Ираклий Гарибашвили на совместной...
12:58 24/10/2022Случаи уничтожения армянского культурного наследия на оккупированных Азербайджаном территориях АрцахаНа странице Защитника прав человека Арцаха опубликована видеозапись, на которой представлены случаи вандализма и уничтожения армянского культурного наследия на оккупированных территориях Арцаха...
09:48 24/10/2022СМИ сообщают о возможной встрече Путина, Пашиняна и АлиеваПремьер-министр Армении Никол Пашинян и президент Азербайджана Ильхам Алиев могут встретиться в России и провести трехсторонние переговоры с участием Владимира Путина.
17:29 22/10/2022Армения и актуальные приоритеты евразийской экономической интеграции. Обсуждение«В среднесрочной и долгосрочной перспективах векторы торгово-экономических отношений Армении в основном останутся прежними.