19:05 24/02/2022Զուրաբիշվիլին՝ Ուկրաինայում տիրող իրավիճակի մասինՎրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին խոսել է Ուկրաինայում տիրող իրավիճակի մասին՝ հայտնելով իր աջակցությունը Վրաստանի անունից, գրում է «Ալիք մեդիան»։ Նա չեղարկել է այսօր նախատեսված ազգային...
18:08 24/02/2022Ըստ Էրդողանի՝ Ուկրաինայի դեմ Ռուսաստանի սկսած ռազմագործողությունը միջազգային իրավունքին հակասող քայլ էԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը խոսել է Ուկրաինայի դեմ Ռուսաստանի սկսած ռազմագործողության մասին: Նա նշել է, որ Թուրքիան մերժում է այս գործողությունը՝ այն որակելով որպես միջազգային իրավունքին...
14:13 24/02/2022Բաքվում կառուցվող շենքը փլուզվել էԲաքվի Քեշլյա ավանում կառուցող տունը փլուզվել է։ Դեպքը տեղի է ունեցել «City Garden»-ի շինհըրապարակում։ Ադրբեջանական ԶԼՄ-ների փոխանցմամբ, ենթադրվում է, որ փլատակներում մարդիկ կան։
11:15 24/02/2022Էրդողանն Անվտանգության խորհրդի նիստ է հրավիրել Ուկրաինայում իրադարձությունների հետ կապվածԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը Անվտանգության խորհրդի նիստ է հրավիրում՝ Ուկրաինայում իրադարձությունների հետ կապված։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում է թուրքական «Սաբահ» թերթը։...
22:03 23/02/2022ՀՀ-ում Իրանի դեսպանության արձագանքը՝ Երևանում Կապույտ մզկիթ այցելած ադրբեջանցի պատգամավորի հայտարարությանըՀայաստանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության դեսպանության արձագանքել է Երևանի Կապույտ մզկիթի վերաբերյալ ադրբեջանցի պատգամավորի հայտարարությանը, ով «Եվրանեսթ»-ի բյուրոյի ու հանձնաժողովների նիստերին...
18:35 23/02/2022Վրաստանը քննարկում է Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցներ սահմանելու հարցըՎրաստանի խորհրդարանի նախագահ Շալվա Պապուաշվիլին անդրադառնալով Վրաստանի կողմից Ռուսաստանի դեմ հնարավոր պատժամիջոցներ կիրառելու մասին հարցին, ասել է՝ Վրաստանի կառավարությունը գործում է ելնելով վրաց...
15:07 23/02/2022Ադրբեջանցի պատգամավորներն այցելել են Կապույտ մզկիթ ու յուրացրել այն«Եվրանեսթ»-ի բյուրոյի ու հանձնաժողովների նիստերին մասնակցելու համար Երևան եկած ադրբեջանցի պատգամավորներն այցելել ենԿապույտ մզկիթ, լուսանկարվել ու դրանք հրապարակել սոցցանցերի իրենց էջերում։ Ավելին,...
14:51 23/02/2022Պատերազմից հետո Բաքվի կողմից օկուպացված Արցախի տարածքներում ականի վրա պայթել է 85 ադրբեջանցիԱյն բանից հետո, երբ 2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ին Ադրբեջանն իր դաշնակիցների՝ Թուրքիայի և օտարերկրյա ահաբեկիչների ու ջիհադիստների անմիջական մասնակցությամբ լայնածավալ պատերազմ սանձազերծեց Արցախի դեմ,...
14:28 23/02/2022Իրանահայ գործարար Սմբատ Հակոբյանն արժանացել է Ամին օլ-Զարբ պետական շքանշանիԻրանի առևտրի պալատն ամեն տարի Ամին օլ-Զարբ շքանշան է շնորհում երկրի լավագույն գործարարին: Շքանշանն իրենից ներկայացնում է քառաթև թռչուն: Թևերը խորհրդանշում են արդյունաբերության, հանքային, առևտրի և...
14:20 23/02/2022Մահացել է Էրդողանի անվտանգության գլխավոր պատասխանատուներից մեկըՍենեգալում մահացել է Թուրքիայի նախագահականի պահպանության ծառայության հատուկ գործողությունների բաժնի ղեկավար Հայրեթթին Էրենը, գրում է Էրմենիհաբերը։ Էրենը Սենեգալում էր գտնվում Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ...
10:22 23/02/2022Ռուսաստան-Ադրբեջան դաշնակցային համագործակցության մասին հռչակագրում անդրադարձ կա Արցախի հիմնահարցի կարգավորմանըՌԴ-ն և Ադրբեջանը պայմանավորվել են անհրաժեշտության դեպքում միմյանց ռազմական օգնություն տրամադրել
09:22 23/02/2022Արման Թաթոյան. ՄԻՊ-ի վերաբերյալ ադրբեջանական այս հրապարակումները պարունակում են մեծածավալ խորքային հայատյացությունՄարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանն ահազանգում է՝ ադրբեջանական ԶԼՄ-ները ՄԻՊ-ի վերաբերյալ հրապարակում են ծայրահեղ ատելություն ու վիրավորանքներ։ «Ծայրահեղ ատելություն ու վիրավորանքներ...
19:46 22/02/2022Վրաստանը սահմանները բացում է բոլոր երկրների զբոսաշրջիկների համարՎրաստանի կառավարությանը կից համակարգող խորհրդի որոշմամբ, բոլոր երկրների քաղաքացիները (նախկինում թույլատրված 67-ի փոխարեն) կարող են ժամանել Վրաստան, եթե` .նրանք, ովքեր ունեն PCR թեստի բացասական...
17:49 22/02/2022Թուրքիայի նախագահն անընդունելի է համարել Ռուսաստանի որոշումըԹուրքիայի նախագհ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը անընդունելի է համարել Դոնբասի և Լուգանսկի ժողովրդական Հանրապետությունների անկախության ճանաչման մասին Ռուսաստանի ընդունած որոշումը, գրում է Էրմենիհաբերը։...
11:35 22/02/2022Մենք անընդունելի ենք համարում Ռուսաստանի որոշումը. Թուրքիայի ԱԳՆ-ն՝ ԴԺՀ-ն և ԼԺՀ-ն ճանաչելու ՌԴ որոշման մասինԹուրքիան հավատարիմ է Ուկրաինայի քաղաքական միասնության և տարածքային ամբողջականության պահպանմանը և անընդունելի է համարում Ռուսաստանի որոշումը՝ կոչ անելով հարգել միջազգային իրավունքը։ Այդ մասին հայտնել...
10:58 22/02/2022Ադրբեջանի և Հայաստանի զինված ուժերը պետք է հայելային ձևով հեռանան սահմանից.Մարիա ԿարապետյանԵրևանում ընթացող Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովի իրավական, մարդու իրավունքների և ժողովրդավարության հարցերի հանձնաժողովի նիստը գլխավորող «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Մարիա...
10:22 22/02/2022ԵԽ-ն Ռուսաստանին կոչ է անում չեղարկել որոշումըԵվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղարը հանդես է եկել հայտարարությամբ Ռուսաստանի կողմից Դոնեցկի և Լուգանսկի հանրապետությունների ճանաչման մասին։ Ինչպես ԵԽ-ից հայտնում են Panorama.am-ին, հայտարարության մեջ...
10:08 22/02/2022Թուրքիայում ԴԺՀ-ի և ԼԺՀ-ի ճանաչումն անվանել են հարված դեպի արևելք ՆԱՏՕ-ի ընդլայնմանըԹուրքական Vatan (Հայրենիք) կուսակցության գլխավոր քարտուղար Դողու Փերինչեքը կարծում է, որ Թուրքիայի կողմից Դոնեցկի Ժողովրդական Հանրապետության (ԴԺՀ)-ի և Լուգանսկի Ժողովրդական Հանրապետության (ԼԺՀ)-ի...
20:30 21/02/2022Սաակաշվիլին անժամկետ հացադուլ է հայտարարելՎրաստանի երրորդ նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլին այսօր իր գործով հերթական դատական նիստում անժամկետ հացադուլ է հայտարարել, հայտնում է «Ալիք մեդիան» Սահակաշվիլին իր ելույթում անդրադարձել է Ուկրաինայում...
20:07 21/02/2022Վրաստանից ամենաշատ խնձորն ու մանդարինն արտահանվել է ՌուսաստանՎրաստանի գյուղատնտեսության նախարարության տվյալներով՝ 2021 թվականի օգոստոսի 1-ից մինչև 2022 թվականի փետրվարի 20-ը Վրաստանից արտահանվել է 3,4 միլիոն դոլար արժողությամբ 5 308 տոննա խնձոր։ «Ալիք մեդիայի»...

09:52 01/10/2020Макрон позвонил Путину: обсуждено резкое обострение обстановки в зоне карабахского конфликтаПо инициативе французской стороны 30 сентября состоялся телефонный разговор президента РФ Владимира Путина с президентом Французской Республики Эммануэлем Макроном, сообщается на сайте Кремля.
09:48 01/10/2020С. Хатибзаде: Тегеран не допустит, чтобы террористические группировки разместились на прилегающих к северным границам Ирана районахПресс-секретарь министерства иностранных дел Ирана Саид Хатибзаде, касаясь муссируемых слухов о том, что «террористы PPK, Пежаки», а также террористы из Сирии были переброшены на Кавказ, заявил:...
00:03 01/10/2020«Я не знал, что придется воевать». ВВС нашла завербовавшегося в Азербайджан наемника из СирииВ Азербайджан перед самым началом войны в зоне карабахского конфликта были переправлены несколько сотен наемников с подконтрольных Турции сирийских территорий, и они уже понесли боевые потери,...
23:38 30/09/2020Арцах: вследствие посягательства ВС Азербайджана убиты 7 мирных жителей, 31 раненВ рамках миссии по установлению фактов, запущенной в аппарате Защитника прав человека (омбудсмена) Республики Арцах (НКР), было проведено тщательное изучение и анализ случаев посягательства...
23:30 30/09/2020Президент Арцаха: У нас есть 18-летний парень, который уже успел подбить 9 единиц бронетехники ВС Азербайджана«На линии фронта не произошло ощутимых изменений позиций, проходили широкомасштабные боевые действия на тех же территориях – в основном в Омаре, на Мравском хребте, на северном крыле, не очень...
22:23 30/09/2020Минобороны Арцаха опубликовало имена 23 погибших при отражении агрессии Азербайджана армянских военнослужащихМинистерство обороны Республики Арцах (НКР) публикует имена погибших в ходе отражения азербайджанской агрессии военнослужащих: Данелин Валерий Мишаевич (1987 г.р.) Читчян Айк Артурович (1995 г.р.)...
21:03 30/09/2020Сегодня удалось собрать свыше 250 млн драмов и 10 млн долларов в поддержку АрцахаСумма пожертвований в поддержку Арцаха сегодня составила 250 млн. драмов и 10 млн. долларов 30 сентября удалось собрать свыше 250 млн драмов и 10 млн долларов США. Об этом сообщается на странице...
20:01 30/09/2020АО Арцаха заняла боевую позицию ВС АзербайджанаПресс-секретарь министерства обороны Армении Шушан Степанян на своей странице в соцсети Facebook обнародовала видеозапись, на которой видно, как Армия обороны Арцаха заняла боевую позицию ВС...
19:06 30/09/2020АО: Азербайджан потерял реактивные системы залпового огня «Смерч» и «Ураган»В течение дня по всем направлениям линии фронта продолжаются боевые действия. Об этом сообщает пресс-служба Армии обороны Арцаха. Передовые подразделения Армии обороны Арцаха своими умелыми...
18:33 30/09/2020В результате бомбардировки гражданских объектов в Мартакерте погибли две женщины и мужчинаЗащитник прав человека Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Артак Бегларян распространил заявление, в котором, в частности, отмечается: «Защитник прав человека Арцаха 30 сентября получил...
16:58 30/09/2020Гахария предложил представителям Армении и Азербайджана провести переговоры по решению конфликта в ТбилисиОн отметил, что Грузию связывают добрососедские отношения с обеими странами – и с Арменией, и с Азербайджаном.
15:34 30/09/2020Вследствие действий ВС Азербайджана в Мартакерте погибли трое мирных жителей«Официальный Баку в открытую предпринимает атаки против мирного населения, нарушая все нормы международного права», – пишет В. Погосян.
15:26 30/09/2020Тигран Абрамян: Азербайджану не удается внести резких изменений в обстановкуУчредитель и глава аналитического центра «Энакет» («Точка опоры»), бывший советник президента Арцаха (НКР) по вопросам безопасности Тигран Абрамян на своей странице в соцсети Facebook пишет:...
15:14 30/09/2020Агарон Варданян: Иран стягивает к северным границам тяжелое вооружениеЭксперт по Ирану Агарон Варданян, ссылаясь на иранский источник, пишет, что Иран стягивает к границам тяжелое вооружение.
14:38 30/09/2020Минобороны Арцаха: По ряду направлений у Армии обороны Арцаха заметные успехиСегодня на северо-восточном, а затем и на южном направлениях Армии обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) ВС Азербайджана применили турецкие многофункциональные истребители...
14:11 30/09/2020Обнародованы снимки обломков сбитого турецким истребителем F-16 в воздушном пространстве Армении армянского штурмовика Су-25Единый армянский информационный центр обнародовали снимки обломков сбитого 29 сентября принадлежащим ВВС Турции истребителем F-16 штурмового самолета Су-25 ВВС Армении.
14:03 30/09/2020Армянская сторона сбила очередной азербайджанский беспилотник – министерство обороныПредставитель министерства обороны Республики Армения Арцрун Ованнисян сообщил: «Только что снова сбили БПЛА».
13:51 30/09/2020Подразделения Армии обороны Арцаха уничтожили огнеметную систему «ТОС-1А» ВС АзербайджанаПресс-секретарь министерства обороны Армении Шушан Степанян сообщает: «На данный момент бои продолжаются.
13:47 30/09/2020Армен Ашотян опубликовал траекторию полета самолета, перевозившего наемников из Ливии в АзербайджанЗаместитель председателя Республиканской партии Армении (РПА) Армен Ашотян на своей странице в социальной сети Facebook опубликовал геолокацию траектории полета самолета, вылетевшего из Ливии в...
13:17 30/09/2020Макрон планирует обсудить ситуацию в зоне карабахского конфликта с Путиным и ТрампомПрезидент Франции Эммануэль Макрон планирует провести телефонные переговоры с президентом России Владимиром Путиным и президентом США Дональдом Трампом, чтобы обсудить пути урегулирования ситуации в...