19:05 24/02/2022Զուրաբիշվիլին՝ Ուկրաինայում տիրող իրավիճակի մասինՎրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին խոսել է Ուկրաինայում տիրող իրավիճակի մասին՝ հայտնելով իր աջակցությունը Վրաստանի անունից, գրում է «Ալիք մեդիան»։ Նա չեղարկել է այսօր նախատեսված ազգային...
18:08 24/02/2022Ըստ Էրդողանի՝ Ուկրաինայի դեմ Ռուսաստանի սկսած ռազմագործողությունը միջազգային իրավունքին հակասող քայլ էԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը խոսել է Ուկրաինայի դեմ Ռուսաստանի սկսած ռազմագործողության մասին: Նա նշել է, որ Թուրքիան մերժում է այս գործողությունը՝ այն որակելով որպես միջազգային իրավունքին...
14:13 24/02/2022Բաքվում կառուցվող շենքը փլուզվել էԲաքվի Քեշլյա ավանում կառուցող տունը փլուզվել է։ Դեպքը տեղի է ունեցել «City Garden»-ի շինհըրապարակում։ Ադրբեջանական ԶԼՄ-ների փոխանցմամբ, ենթադրվում է, որ փլատակներում մարդիկ կան։
11:15 24/02/2022Էրդողանն Անվտանգության խորհրդի նիստ է հրավիրել Ուկրաինայում իրադարձությունների հետ կապվածԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը Անվտանգության խորհրդի նիստ է հրավիրում՝ Ուկրաինայում իրադարձությունների հետ կապված։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում է թուրքական «Սաբահ» թերթը։...
22:03 23/02/2022ՀՀ-ում Իրանի դեսպանության արձագանքը՝ Երևանում Կապույտ մզկիթ այցելած ադրբեջանցի պատգամավորի հայտարարությանըՀայաստանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության դեսպանության արձագանքել է Երևանի Կապույտ մզկիթի վերաբերյալ ադրբեջանցի պատգամավորի հայտարարությանը, ով «Եվրանեսթ»-ի բյուրոյի ու հանձնաժողովների նիստերին...
18:35 23/02/2022Վրաստանը քննարկում է Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցներ սահմանելու հարցըՎրաստանի խորհրդարանի նախագահ Շալվա Պապուաշվիլին անդրադառնալով Վրաստանի կողմից Ռուսաստանի դեմ հնարավոր պատժամիջոցներ կիրառելու մասին հարցին, ասել է՝ Վրաստանի կառավարությունը գործում է ելնելով վրաց...
15:07 23/02/2022Ադրբեջանցի պատգամավորներն այցելել են Կապույտ մզկիթ ու յուրացրել այն«Եվրանեսթ»-ի բյուրոյի ու հանձնաժողովների նիստերին մասնակցելու համար Երևան եկած ադրբեջանցի պատգամավորներն այցելել ենԿապույտ մզկիթ, լուսանկարվել ու դրանք հրապարակել սոցցանցերի իրենց էջերում։ Ավելին,...
14:51 23/02/2022Պատերազմից հետո Բաքվի կողմից օկուպացված Արցախի տարածքներում ականի վրա պայթել է 85 ադրբեջանցիԱյն բանից հետո, երբ 2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ին Ադրբեջանն իր դաշնակիցների՝ Թուրքիայի և օտարերկրյա ահաբեկիչների ու ջիհադիստների անմիջական մասնակցությամբ լայնածավալ պատերազմ սանձազերծեց Արցախի դեմ,...
14:28 23/02/2022Իրանահայ գործարար Սմբատ Հակոբյանն արժանացել է Ամին օլ-Զարբ պետական շքանշանիԻրանի առևտրի պալատն ամեն տարի Ամին օլ-Զարբ շքանշան է շնորհում երկրի լավագույն գործարարին: Շքանշանն իրենից ներկայացնում է քառաթև թռչուն: Թևերը խորհրդանշում են արդյունաբերության, հանքային, առևտրի և...
14:20 23/02/2022Մահացել է Էրդողանի անվտանգության գլխավոր պատասխանատուներից մեկըՍենեգալում մահացել է Թուրքիայի նախագահականի պահպանության ծառայության հատուկ գործողությունների բաժնի ղեկավար Հայրեթթին Էրենը, գրում է Էրմենիհաբերը։ Էրենը Սենեգալում էր գտնվում Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ...
10:22 23/02/2022Ռուսաստան-Ադրբեջան դաշնակցային համագործակցության մասին հռչակագրում անդրադարձ կա Արցախի հիմնահարցի կարգավորմանըՌԴ-ն և Ադրբեջանը պայմանավորվել են անհրաժեշտության դեպքում միմյանց ռազմական օգնություն տրամադրել
09:22 23/02/2022Արման Թաթոյան. ՄԻՊ-ի վերաբերյալ ադրբեջանական այս հրապարակումները պարունակում են մեծածավալ խորքային հայատյացությունՄարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանն ահազանգում է՝ ադրբեջանական ԶԼՄ-ները ՄԻՊ-ի վերաբերյալ հրապարակում են ծայրահեղ ատելություն ու վիրավորանքներ։ «Ծայրահեղ ատելություն ու վիրավորանքներ...
19:46 22/02/2022Վրաստանը սահմանները բացում է բոլոր երկրների զբոսաշրջիկների համարՎրաստանի կառավարությանը կից համակարգող խորհրդի որոշմամբ, բոլոր երկրների քաղաքացիները (նախկինում թույլատրված 67-ի փոխարեն) կարող են ժամանել Վրաստան, եթե` .նրանք, ովքեր ունեն PCR թեստի բացասական...
17:49 22/02/2022Թուրքիայի նախագահն անընդունելի է համարել Ռուսաստանի որոշումըԹուրքիայի նախագհ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը անընդունելի է համարել Դոնբասի և Լուգանսկի ժողովրդական Հանրապետությունների անկախության ճանաչման մասին Ռուսաստանի ընդունած որոշումը, գրում է Էրմենիհաբերը։...
11:35 22/02/2022Մենք անընդունելի ենք համարում Ռուսաստանի որոշումը. Թուրքիայի ԱԳՆ-ն՝ ԴԺՀ-ն և ԼԺՀ-ն ճանաչելու ՌԴ որոշման մասինԹուրքիան հավատարիմ է Ուկրաինայի քաղաքական միասնության և տարածքային ամբողջականության պահպանմանը և անընդունելի է համարում Ռուսաստանի որոշումը՝ կոչ անելով հարգել միջազգային իրավունքը։ Այդ մասին հայտնել...
10:58 22/02/2022Ադրբեջանի և Հայաստանի զինված ուժերը պետք է հայելային ձևով հեռանան սահմանից.Մարիա ԿարապետյանԵրևանում ընթացող Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովի իրավական, մարդու իրավունքների և ժողովրդավարության հարցերի հանձնաժողովի նիստը գլխավորող «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Մարիա...
10:22 22/02/2022ԵԽ-ն Ռուսաստանին կոչ է անում չեղարկել որոշումըԵվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղարը հանդես է եկել հայտարարությամբ Ռուսաստանի կողմից Դոնեցկի և Լուգանսկի հանրապետությունների ճանաչման մասին։ Ինչպես ԵԽ-ից հայտնում են Panorama.am-ին, հայտարարության մեջ...
10:08 22/02/2022Թուրքիայում ԴԺՀ-ի և ԼԺՀ-ի ճանաչումն անվանել են հարված դեպի արևելք ՆԱՏՕ-ի ընդլայնմանըԹուրքական Vatan (Հայրենիք) կուսակցության գլխավոր քարտուղար Դողու Փերինչեքը կարծում է, որ Թուրքիայի կողմից Դոնեցկի Ժողովրդական Հանրապետության (ԴԺՀ)-ի և Լուգանսկի Ժողովրդական Հանրապետության (ԼԺՀ)-ի...
20:30 21/02/2022Սաակաշվիլին անժամկետ հացադուլ է հայտարարելՎրաստանի երրորդ նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլին այսօր իր գործով հերթական դատական նիստում անժամկետ հացադուլ է հայտարարել, հայտնում է «Ալիք մեդիան» Սահակաշվիլին իր ելույթում անդրադարձել է Ուկրաինայում...
20:07 21/02/2022Վրաստանից ամենաշատ խնձորն ու մանդարինն արտահանվել է ՌուսաստանՎրաստանի գյուղատնտեսության նախարարության տվյալներով՝ 2021 թվականի օգոստոսի 1-ից մինչև 2022 թվականի փետրվարի 20-ը Վրաստանից արտահանվել է 3,4 միլիոն դոլար արժողությամբ 5 308 տոննա խնձոր։ «Ալիք մեդիայի»...

14:07 04/09/2015No ceasefire violation registered during OSCE Mission monitoringOn September 4, in accordance with the arrangement reached with the authorities of the Nagorno Karabakh Republic, the OSCE Mission conducted a planned monitoring of the Line of Contact between the...
13:49 04/09/2015“I am not a judge”: Raffi Hovannisian on Armenian president’s consultations with political partiesThe Armenian opposition party ‘Heritage’ is opposed to the constitutional reform in Armenia, the leader of Heritage Raffi Hovannisian told a press conference today.
10:59 04/09/2015Earthquake of intensity level VII in Azerbaijan, no information about victimsA 5.2 magnitude earthquake hit Azerbaijan at 09:49 am by local time, according to the European-Mediterranean Seismological Centre (EMSC), news portal Caucasian Knot reports citing the website of the...
09:17 04/09/2015OCCRP: Aliyevs use two yachts worth $59 mln, whose costs exceed President’s annual salary by 50 timesТhe clan of Azerbaijan’s President Ilham Aliyev makes free use of two luxury yachts worth US$ 59 million that are owned by the State Oil Company of Azerbaijan (SOCAR), the organization charged with...
21:12 03/09/2015Turkish hackers ‘make way’ for Azerbaijani brothers: cybercriminals use new methods against Armenian usersTurkish hackers’ activity has declined since April 24 - the 100th anniversary of the 1915 Armenian Genocide.
20:30 03/09/2015Azerbaijani actress who tried to sell her virginity for £10,000 becomes British tabloid starThe world-famous British media covered the story of Kristine K., a 20-year-old actress from Baku, who came to Berezniki to sell her virginity, but fell into the hands of a rapist.
20:25 03/09/2015James Warlick: We must work for peace in Nagorno Karabakh“Both #Armenia and #Azerbaijan report the use of mortars and heavy weapons. If true, it is a dangerous escalation. We must work for #NKpeace,” the U.S. Co-chair of the OSCE Minsk Group James Warlick...
19:57 03/09/2015Vrtanesyan: Baku tries to discredit sources telling truth about difficult situation in Azerbaijani armyA photo of Azerbaijani border guard Orhan Yagubov, 24 whose death was reported earlier, has surfaced on social media.
19:44 03/09/2015Criminal case opened after two residents of Koti village in Armenia wounded by Azerbaijani gunfireTavush regional investigative department of Armenia’s Investigative Committee opened a criminal case under the Criminal Code’s Articles 34 and 104 part 2 points 6 and 13 – attempted murder of two or...
19:08 03/09/2015Investigative Committee opens case into murder of contract serviceman H. Devoyan due to Azerbaijani actionsInvestigative Committee of Armenia (IC) opened a criminal case in connection with murder of Armenian contract serviceman Hayk Devoyan.
18:26 03/09/2015Defense Ministry of Armenia: Evacuation of population in border regions is part of Shant-2015 drills‘Shant-2015’ strategic command and staff exercises being held on September 3-6 are scheduled drills aimed at harmonizing the activities of relevant state bodies of Armenia in case of military...
18:10 03/09/2015Defense ministry spokesman: No indications of large-scale hostilitiesThe Armenian armed forces are in full control of the situation and able to respond to attacks of the enemy, Armenian Defense Ministry spokesman Artsrun Hovhannisyan told reporters at a press...
17:28 03/09/2015Armenian serviceman killed as Azerbaijani side opens fireArmenian contract serviceman Hayk Devoyan, 40, was killed as Azerbaijani troops opened gunfire yesterday, on September 2.
15:36 03/09/2015Political scientist on reason of Azerbaijani troops’ increased activity on the border“I am sure the tension is conditioned by Turkish-Azerbaijani drills and the presence of the Turkish army in the territory of Azerbaijan.
13:16 03/09/2015Situation at Armenian-Azerbaijani border relatively calm now – Defense ministry spokesmanAlthough the situation was quite tense last night in several villages of Armenia’s Tavush province at the border with Azerbaijan, it is relatively calm at the moment, Armenian Defense Ministry’s...
13:05 03/09/2015David Tonoyan, Andrzej Kasprzyk discuss situation on border and line of contact with AzerbaijanFirst Deputy Defense Minister of Armenia David Tonoyan met last evening with Personal Representative of the OSCE Chairman-in-Office Andrzej Kasprzyk, the press service of Armenian Defense Ministry...
12:31 03/09/2015Scientific publication of Russian Empire about 9th century Armenian monastery Vorotna VankIn the 34th issue for the year 1904 of the project “The Collection of Materials to Describe the Terrain and Tribes in the Caucasus,” the inspector of Hinzir two-year school, N.
11:56 03/09/2015OSCE Mission to conduct monitoring on September 4On September 4, in accordance with the arrangement reached with the authorities of the Nagorno Karabakh Republic, the OSCE Mission will conduct a planned monitoring of the Line of Contact between the...
20:30 02/09/2015Report: OSCE sends 380 observers to parliamentary elections in Azerbaijan because of violations concernsFollowing an invitation from the authorities of the Republic of Azerbaijan to observe the 1 November 2015 parliamentary elections, and in accordance with its mandate, the OSCE Office for Democratic...
18:49 02/09/2015International community calls Khadija Ismayilova a martyr who got under skin of Aliyev regimeHigh Representative of the European Union for Foreign Affairs and Security Policy, Federica Mogherini, and Commissioner on European Neighborhood Policy & Enlargement Negotiations, Johannes Hahn,...