15:13 24/02/2026Հայկական E-auto ընկերությունը պաշտոնապես կներկայացնի HONGQI ավտոմեքենաները նաև ՎրաստանումՀայկական E-auto ընկերությունը հայտարարում է իր գործունեության նոր ռազմավարական փուլի մեկնարկի մասին․ ընկերությունը պաշտոնապես կներկայացնի Չինաստանի ազգային ավտոարտադրության խորհրդանիշ HONGQI բրենդը...
14:36 24/02/2026Տղե՛րք, դուք օրթա՞ղ եք, փա՞յ եք... Եթե փայ եք՝ այդ գումարից, ինչքա՞ն են ձեզ լևի փող տալիս. Տաքսու վարորդների բողոքին միացած Մեսրոպ Մանուկյան«Յանդեքսն» է կառավարության ղեկավարը, թե կառավարությունն է նրան ղեկավարում
13:38 24/02/2026Միքայել Սրբազանի ու Վեհափառի հուզիչ հանդիպումը ԷջմիածնումՍոցիալական ցանցերում արագորեն տարածվում է Շիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանի ու Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հուզիչ հանդիպման կադրեր։ Հիշեցնենք, որ տնային կալանքում գտնվող Միքայել...
12:34 24/02/2026Սրբազան ջան. Քաղաքացիները մոտենում ու համբուրում են Միքայել Սրբազանի աջըՇիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանին, որի նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել տնային կալանքը, թույլ են տվել մասնակցելու Տեր Տաթևի հուղարկավորությանը։ Սրբազանն այսօր ոստիկանների...
11:04 24/02/2026ARARAT թանգարանը մասնակցեց ԲՈՒՔՈՒԲՈՐԱՆ գրատոնինՓետրվարի 21-ին և 22-ին Վուդս կենտրոնում կայացավ ԲՈՒՔՈՒԲՈՐԱՆ գրատոնը, որի շրջանակներում ARARAT թանգարանը ներկայացրեց «ARARAT.
10:35 24/02/2026Մեծ Պահքի շրջանում չի կարելի մատաղ անելՄեծ Պահքի հետ կապված հիմնական հնչող հարցերից մի քանիսի պատասխանը տալիս Հայր Զաքարիան։
09:46 24/02/2026Հստակ հարց. Եթե Մասիվի թաղապետը կաշառք չի վերցնում, ինչո՞ւ է արդարացնում առանց բիտում ասֆալտ փռող շինարարին«Շատ հստակ և պարզ հարց։ Եթե Մասիվի թաղապետը կաշառք չի վերցնում առանց բիտում ասֆալտ փռելու համար, ապա ինչո՞ւ է նա արդարացնում և պաշտպանում առանց բիտում ասֆալտ փռող շինարարին»,-ֆեյսբուքյան իր էջում...
09:24 24/02/2026YouTube Premium-ը Հայաստանում հասանելի չէ. ՏԱ մասնագետՏեղեկատվական անվտանգության հարցերով փորձագետ Արթուր Պապյանը գրում է. «Մյուս անգամ Ոսկե ձկնիկին ցանկություն ասելուց երկար մտածեք, լա՞վ ջան։ YouTube-ում գովազդը սկսեց աշխատել և նույնիսկ նյարդայնացնել,...
09:17 24/02/2026Մեղրիի լեռնանցքում մառախուղ է, տեսանելիությունը՝ 80-100 մետրՓետրվարի 24-ին՝ ժամը 9:00-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Աբովյանի, Հրազդանի, Գավառի, Սևանի, Ճամբարակի, Դիլիջանի, Ստեփանավանի, Աշոցքի, Արթիկի,...
08:46 24/02/2026Երևանում սպասվում են տեղումներ՝ ձնախառն անձրևի տեսքովԵրևանում փետրվարի 24-ին, 25-ի գիշերը սպասվում է կարճատև անձրև։ Փետրվարի 25-ի ցերեկը, 26-ի գիշերը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Փետրվարի 26-ին կեսօրից հետո, 27-28-ին սպասվում են տեղումներ՝...
08:40 24/02/2026Երևանի ու 6 մարզերի տարբեր հասցեներում այսօր լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 24-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
08:23 24/02/2026Երկրաշարժ՝ ՀայաստանումԵրկրաշարժը զգացվել է Մասիս քաղաքում, Մխչյան և Դվին գյուղերում՝ 2-3 բալ ուժգնությամբ:
22:25 23/02/2026Կոտայքի մարզում վրաերթի ենթարկվածներից 20-ամյա տղան հիվանդանոցում մահացել էԴեպքի փաստով Չարենցավանի քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ
20:22 23/02/20266 միլիարդ 531 միլիոն 147 հազար դրամ է հատկացված մայրաքաղաքի աղբահանության համար, իսկ Երևանը փնթի վիճակում է«Մայր հայաստան» կուսակցության անդամ Սոնա Աղեկյանը ֆեյսբուքյան իր էջում տեսանյութ է հրապարակել՝ կից գրառմամբ.
20:10 23/02/2026Քաղաքային անվտանգության առումով Երևանը գերազանցել է Թբիլիսիին և ԲաքվինԱշխարհի տարբեր քաղաքներում կյանքը հավասարապես անվտանգ չէ։ Կան վայրեր, որտեղ առօրյա կյանքը կապված է զգալիորեն ավելի մեծ ռիսկերի հետ։ Ահա թե ինչու Numbeo միջազգային վիճակագրական հարթակը պարբերաբար...
19:47 23/02/2026Աշոցքի և Ամասիայի տարածաշրջաններում բուք էՓետրվարի 23-ին՝ ժամը 19:35-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Այս մասին հայտնում են Ճանապարհային դեպարտամենտից։ «Ճանապարհների սպասարկման համար...
19:28 23/02/2026Ծառահատումների հաջորդ «կանգառը»՝ Կոմիտասի պողոտայումԵրևանի ավագանու անդամ Քրիստինա Վարդանյանը գրում է․ «Հաջորդ ծառահատումները Կոմիտասի պողոտայում են։ Հայաստանի մայրաքաղաքում աշխատում է մի կառույց, որը եզակի մենաշնորհ ունի՝ առանց որևէ խաչաձև...
18:51 23/02/2026Այո', կնքահայրը պետք է աստվածասեր, եկեղեցասեր և հայրենասեր լինի․ հոգևորականներն աջակցում են Տեր ՕշինինՀոգևորականներն արձագանքել են Ռուբեն Ռուբինյանին և աջակցություն հայտնել Տեր Օշին քահանա Հայրապետյանին։ Մասնավորապես, Բյուրականի Սուրբ Հովհաննես եկեղեցու էջում գրված է․ «Այո', կնքահայրը պետք է...
16:40 23/02/2026«Երիտասարդներ ջան, շտապեք գրանցվել, քանի որ տեղերը քիչ են մնում». Փետրվարի 25-ին Նարեկ Կարապետյանը կհանդիպի երիտասարդների հետՓետրվարի 25-ին «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ», «Մեր ձևով» շարժման համակարգող Նարեկ Կարապետյանը «Տաշիր Արենա»-ում հանդիպելու է երիտասարդների հետ։ Մասնակցությունը հաստատելու համար երիտասարդները...

11:30 23/03/2024King Charles says 'so proud' of Kate for her courageKing Charles has paid tribute to his courageous daughter-in-law Kate following her cancer diagnosis, The Independent reports.
11:58 22/03/2024New Mediterranean cyclone hits ArmeniaA powerful Mediterranean cyclone has swept across Armenia, bringing rain and snow on Friday and Saturday.
11:45 21/03/2024Hrant Tokhatyan's wife shares new videos of himActress Luiza Nersisyan, the wife of famous actor Hrant Tokhastyan, has posted new videos with her husband on her Instagram page.
12:28 20/03/2024Powerful cyclone brings heavy snow to parts of ArmeniaA powerful cyclone has delivered heavy rain and snow across Armenia. Shirak, Lori and Gegharkunik Provinces, as well as some parts of Tavush, Aragatsotn, Kotayk, Vayots Dzor and Syunik Provinces have...
11:35 20/03/2024The spring equinox is hereThe 2024 vernal equinox arrives on March 20, marking the start of the spring season for the Northern Hemisphere.
11:34 19/03/2024New cyclone set to hit ArmeniaA powerful cyclone has delivered heavy rain and snow across Armenia. Shirak, Lori, Tavush, Aragatsotn, Kotayk, Vayots Dzor, Gegharkunik and Syunik Provinces were blanketed in thick layers of snow...
10:14 19/03/2024Mikael Vardanyan donated 117 mln drams for garbage trucks and 230 waste bins for Masis communityIn the enlarged Masis community the problem of garbage collection will be completely solved. Benefactor Mikael Vardanyan provided the community with a garbage truck, a multifunctional waste...
16:27 18/03/2024Record heat wave hits BrazilA heat wave stifling Brazil set new records on Sunday, with Rio de Janeiro's heat index hitting 62.3 degrees Celsius, the highest in a decade, AFP reported, citing weather authorities.
14:05 18/03/2024Azerbaijani vandals destroy memorial to war heroes in Artsakh villageAzerbaijani vandals continue to destroy memorials and monuments to fallen heroes in Artsakh (Nagorno-Karabakh) which was ethnically cleansed of its indigenous Armenian population in September 2023,...
12:33 18/03/2024Powerful cyclone to bring heavy snow to ArmeniaA powerful southern cyclone will strike Armenia on Tuesday, the Hydrometeorology and Monitoring Center warns.
17:00 16/03/2024Rain, strong winds in the forecastRain and fog are expected in some parts of Armenia on the weekend to grip most regions next week. Wet snow is forecast for the country’s mountainous places, the weather service says. Strong winds of...
16:45 16/03/2024Monument Watch exposes false Azeri narrative about Artsakh churchesAzerbaijani media not only called the Armenian church in the Krkzhan district of occupied Stepanakert "Albanian", but also falsely accused Armenians of destroying "Albanian monuments", the Artsakh...
16:30 16/03/2024Hundreds in Mexico City stretch out for a 'mass nap' to mark World Sleep DayIn one of Mexico City's busiest neighborhoods on Friday, about 200 people took a collective nap in the middle of the street to celebrate World Sleep Day, AFP reported.
16:05 16/03/2024From Earth to Mars or from Vienna to Armash: AMADEE-24 has launchedMount Ararat, azure blue sky, a rocky plateau reminiscent of Mars, red soil and… analog astronauts in spacesuits: the explorations for future missions on Mars have brought the analog astronauts to...
14:06 16/03/2024Five wounded, including minors, in car crash in ArmeniaFive people, including two minors, were injured in a road traffic accident in Armenia on Saturday morning.
12:34 16/03/2024Armenian Church commemorates St. Gregory the Illuminator's tormentsThe Armenian Apostolic Church commemorates St. Gregory the Illuminator’s torments and commitment to the pit on Saturday 16 March, Qahana.am reports. The feast is the first one among the three...
16:23 15/03/2024Hrant Tokhatyan's wife shares video after rumors of his deathRumors about the death of famous actor, People's Artist of Armenia Hrant Tokhatyan have today circulated on social media.
15:30 14/03/2024Kate Middleton revealed as Britain’s favourite royalThe Princess of Wales is the nation’s favourite member of the Royal family, a poll has found. More than 38 per cent of Britons named the 41-year-old Princess as the royal they liked the most, while...
16:33 13/03/2024Pashinyan slammed for 'rubbish talk' at news conferenceArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan on Tuesday held a press conference, making some disturbing statements.
16:06 13/03/2024Number of Team mobile subscribers surpasses 1 millionAdhering to the policy of transparency and accountability it has adopted, "Telecom Armenia" OJSC (trademark: Team Telecom Armenia) presents the technical, economic and financial indicators of mobile...