15:13 24/02/2026Հայկական E-auto ընկերությունը պաշտոնապես կներկայացնի HONGQI ավտոմեքենաները նաև ՎրաստանումՀայկական E-auto ընկերությունը հայտարարում է իր գործունեության նոր ռազմավարական փուլի մեկնարկի մասին․ ընկերությունը պաշտոնապես կներկայացնի Չինաստանի ազգային ավտոարտադրության խորհրդանիշ HONGQI բրենդը...
14:36 24/02/2026Տղե՛րք, դուք օրթա՞ղ եք, փա՞յ եք... Եթե փայ եք՝ այդ գումարից, ինչքա՞ն են ձեզ լևի փող տալիս. Տաքսու վարորդների բողոքին միացած Մեսրոպ Մանուկյան«Յանդեքսն» է կառավարության ղեկավարը, թե կառավարությունն է նրան ղեկավարում
13:38 24/02/2026Միքայել Սրբազանի ու Վեհափառի հուզիչ հանդիպումը ԷջմիածնումՍոցիալական ցանցերում արագորեն տարածվում է Շիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանի ու Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հուզիչ հանդիպման կադրեր։ Հիշեցնենք, որ տնային կալանքում գտնվող Միքայել...
12:34 24/02/2026Սրբազան ջան. Քաղաքացիները մոտենում ու համբուրում են Միքայել Սրբազանի աջըՇիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանին, որի նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել տնային կալանքը, թույլ են տվել մասնակցելու Տեր Տաթևի հուղարկավորությանը։ Սրբազանն այսօր ոստիկանների...
11:04 24/02/2026ARARAT թանգարանը մասնակցեց ԲՈՒՔՈՒԲՈՐԱՆ գրատոնինՓետրվարի 21-ին և 22-ին Վուդս կենտրոնում կայացավ ԲՈՒՔՈՒԲՈՐԱՆ գրատոնը, որի շրջանակներում ARARAT թանգարանը ներկայացրեց «ARARAT.
10:35 24/02/2026Մեծ Պահքի շրջանում չի կարելի մատաղ անելՄեծ Պահքի հետ կապված հիմնական հնչող հարցերից մի քանիսի պատասխանը տալիս Հայր Զաքարիան։
09:46 24/02/2026Հստակ հարց. Եթե Մասիվի թաղապետը կաշառք չի վերցնում, ինչո՞ւ է արդարացնում առանց բիտում ասֆալտ փռող շինարարին«Շատ հստակ և պարզ հարց։ Եթե Մասիվի թաղապետը կաշառք չի վերցնում առանց բիտում ասֆալտ փռելու համար, ապա ինչո՞ւ է նա արդարացնում և պաշտպանում առանց բիտում ասֆալտ փռող շինարարին»,-ֆեյսբուքյան իր էջում...
09:24 24/02/2026YouTube Premium-ը Հայաստանում հասանելի չէ. ՏԱ մասնագետՏեղեկատվական անվտանգության հարցերով փորձագետ Արթուր Պապյանը գրում է. «Մյուս անգամ Ոսկե ձկնիկին ցանկություն ասելուց երկար մտածեք, լա՞վ ջան։ YouTube-ում գովազդը սկսեց աշխատել և նույնիսկ նյարդայնացնել,...
09:17 24/02/2026Մեղրիի լեռնանցքում մառախուղ է, տեսանելիությունը՝ 80-100 մետրՓետրվարի 24-ին՝ ժամը 9:00-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Աբովյանի, Հրազդանի, Գավառի, Սևանի, Ճամբարակի, Դիլիջանի, Ստեփանավանի, Աշոցքի, Արթիկի,...
08:46 24/02/2026Երևանում սպասվում են տեղումներ՝ ձնախառն անձրևի տեսքովԵրևանում փետրվարի 24-ին, 25-ի գիշերը սպասվում է կարճատև անձրև։ Փետրվարի 25-ի ցերեկը, 26-ի գիշերը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Փետրվարի 26-ին կեսօրից հետո, 27-28-ին սպասվում են տեղումներ՝...
08:40 24/02/2026Երևանի ու 6 մարզերի տարբեր հասցեներում այսօր լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 24-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
08:23 24/02/2026Երկրաշարժ՝ ՀայաստանումԵրկրաշարժը զգացվել է Մասիս քաղաքում, Մխչյան և Դվին գյուղերում՝ 2-3 բալ ուժգնությամբ:
22:25 23/02/2026Կոտայքի մարզում վրաերթի ենթարկվածներից 20-ամյա տղան հիվանդանոցում մահացել էԴեպքի փաստով Չարենցավանի քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ
20:22 23/02/20266 միլիարդ 531 միլիոն 147 հազար դրամ է հատկացված մայրաքաղաքի աղբահանության համար, իսկ Երևանը փնթի վիճակում է«Մայր հայաստան» կուսակցության անդամ Սոնա Աղեկյանը ֆեյսբուքյան իր էջում տեսանյութ է հրապարակել՝ կից գրառմամբ.
20:10 23/02/2026Քաղաքային անվտանգության առումով Երևանը գերազանցել է Թբիլիսիին և ԲաքվինԱշխարհի տարբեր քաղաքներում կյանքը հավասարապես անվտանգ չէ։ Կան վայրեր, որտեղ առօրյա կյանքը կապված է զգալիորեն ավելի մեծ ռիսկերի հետ։ Ահա թե ինչու Numbeo միջազգային վիճակագրական հարթակը պարբերաբար...
19:47 23/02/2026Աշոցքի և Ամասիայի տարածաշրջաններում բուք էՓետրվարի 23-ին՝ ժամը 19:35-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Այս մասին հայտնում են Ճանապարհային դեպարտամենտից։ «Ճանապարհների սպասարկման համար...
19:28 23/02/2026Ծառահատումների հաջորդ «կանգառը»՝ Կոմիտասի պողոտայումԵրևանի ավագանու անդամ Քրիստինա Վարդանյանը գրում է․ «Հաջորդ ծառահատումները Կոմիտասի պողոտայում են։ Հայաստանի մայրաքաղաքում աշխատում է մի կառույց, որը եզակի մենաշնորհ ունի՝ առանց որևէ խաչաձև...
18:51 23/02/2026Այո', կնքահայրը պետք է աստվածասեր, եկեղեցասեր և հայրենասեր լինի․ հոգևորականներն աջակցում են Տեր ՕշինինՀոգևորականներն արձագանքել են Ռուբեն Ռուբինյանին և աջակցություն հայտնել Տեր Օշին քահանա Հայրապետյանին։ Մասնավորապես, Բյուրականի Սուրբ Հովհաննես եկեղեցու էջում գրված է․ «Այո', կնքահայրը պետք է...
16:40 23/02/2026«Երիտասարդներ ջան, շտապեք գրանցվել, քանի որ տեղերը քիչ են մնում». Փետրվարի 25-ին Նարեկ Կարապետյանը կհանդիպի երիտասարդների հետՓետրվարի 25-ին «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ», «Մեր ձևով» շարժման համակարգող Նարեկ Կարապետյանը «Տաշիր Արենա»-ում հանդիպելու է երիտասարդների հետ։ Մասնակցությունը հաստատելու համար երիտասարդները...

23:58 12/06/2025Артур Ванецян: Призыв Пашиняна к смещению Католикоса всех армян Гарегина II – свержение конституционного строя«Непонятно, Никол Пашинян – блогер или премьер-министр? Ни дня не обходится без постов в соцсети, хотя мог бы просто письменно обратиться к Церкви», – заявил во время передачи «Интервью с Петросом...
16:55 12/06/2025Минздрав: число погибших при взрыве в Чамбараке достигло шестиОдин из трех пострадавших, ранее доставленных в Ереван после взрыва в жилом доме в Чамбараке, скончался.
16:28 12/06/2025Полиция: При падении самолета в Индии никто не выжилКомиссар полиции Ахмедабада Гьянендра Сингх Малик заявил, что выживших при падении самолета в Индии, вероятно, нет.
16:15 12/06/2025Плюс еще 4 градуса и грозы: июнь в Армении продолжает удивлять погодными качелямиПосле полудня 12-13 июня, ночью и после полудня 14-17 июня в отдельных регионах Армении ожидаются кратковременные дожди и грозы, также возможен град.
15:08 12/06/2025Число погибших при крушении самолета в Индии увеличилось до 133Число погибших в результате крушения самолета в индийском штате Гуджарат увеличилось до 133, сообщает РИА Новости со сссылкой телеканал News18.
14:16 12/06/2025СМИ: жертвами крушения самолета в Индии стали 110 человекПо меньшей мере 110 человек погибли в результате крушения самолета в Индии, утверждает индийский телеканал TimesNow.
14:03 12/06/2025Взрыв и обрушение здания в Чамбараке произошли вследствие утечки газа – МВД«Предварительно установлено, что взрыв и обрушение здания произошли вследствие утечки газа», – сказал заместитель министра внутренних дел Армении Армен Мкртчян на заседании правительства 12 июня в...
13:25 12/06/2025Первые кадры после крушения Boeing 787 в жилом районе в Индии: на борту находились 242 человекаПоявились первые кадры после крушения самолета Boeing 787 в жилом районе в Индии, передает РИА Новости.
19:59 11/06/2025Диетолог раскрыла неожиданное свойство солиПищевая соль положительно влияет на настроение и регулирует уровень глюкозы в крови. Об этом рассказала нутрициолог Наталья Фарисеева, пишет NEWS.ru. Фарисеева отметила, что соль необходима организму...
19:53 11/06/2025Камо Айрапетян: Нападки на Армянскую церковь – это удар в самое сердце армянского народаНападки на Армянскую церковь и на Его Святейшество Гарегина II, Верховного Патриарха и Католикоса всех армян – это удар в самое сердце армянского народа, заявил председатель Регионального отделения...
17:21 11/06/2025С принцессой Нидерландов произошел несчастный случайСтаршая дочь правящего нидерландского короля Вилле Александра, принцесса Нидерландов Катарина-Амалия попала в больницу с травмой, полученной во время верховой езды, сообщает издание People.
17:00 11/06/2025В ООН перечислили причины беспрецедентного спада рождаемости в миреНежелательные беременности и неисполненное желание иметь детей распространены по всему миру, а многие люди не имеют свободного выбора в вопросах планирования семьи.
16:49 11/06/2025Грозы, град и резкие порывы ветра: что ждать от погоды в АрменииДнем 11-го, после полудня 12-13 июня, ночью и после полудня 14-16 июня в отдельных регионах Армении прогнозируются кратковременные дожди и грозы, также возможен град.
16:19 11/06/2025На аукционе продадут письмо Джона Леннона с жалобой на храп Пола МаккартниЛот выставят на торги 9 июля. Ориентировочная стоимость составляет 30 – 40 тысяч фунтов стерлингов
14:06 11/06/2025Пожар произошел ночью на проспекте Исакова в Ереване: спасатели эвакуировали 30 сотрудников11-го июня в 05:39 в Национальный центр кризисного управления был получен звонок о том, что вспыхнул пожар на первом этаже здания компании на проспекте Исакова города Ереван.
13:56 11/06/2025Взрыв в Чамбараке: продолжаются поиски двух человек«Произошел взрыв, в данный момент продолжаются поиски еще двух человек», – заявил вице-губернатор Гегаркуникской области Армении Джаник Базеян, отвечая в парламенте на вопросы журналистов о взрыве в...
13:38 11/06/20253 из 11 пострадавших при взрыве в Чамбараке будут перевезены в медучреждения ЕреванаВ результате взрыва в одной из квартир в жилом доме на улице Тиграна Меца в Чамбараке Гегаркуникской области Армении госпитализированы в общей сложности 11 пострадавших.
13:06 11/06/2025Уникальное природное явление: над регионами России взошла клубничная ЛунаЖители нескольких регионов России заметили в небе клубничную Луну. Об этом сообщает Telegram-канал SHOT. Данное явление наблюдается раз в 18 лет. Луна приобретает красноватый оттенок из-за того, что...
12:44 11/06/2025Число жертв в результате взрыва в жилом доме в армянском Чамбараке достигло трех человекЧисло жертв в результате взрыва в одной из квартир в жилом доме на улице Тиграна Меца в Чамбараке Гегаркуникской области Армении достигло трех человек – пожарные-спасатели в результате продолжающихся...
11:35 11/06/2025В Граце воцарились шок, скорбь и недоверие после самой страшной стрельбыВ Граце воцарились шок, скорбь и недоверие после самой страшной стрельбы в современной истории Австрии, в результате которой погибли 11 человек, включая нападавшего, пишет Би-би-си.