16:08 26/02/2026Կանայք ձգած վերարկուով բռնել են 10-րդ հարկից ընկած 1.5 տարեկան տղայինՆա հավելել է, որ տղան վախեցած էր ընկնելուց հետո, լաց էր լինում և ձայներ էր հանում, ուստի հավաքված մարդիկ հասկացան, որ նա չի տուժել
15:16 26/02/2026Անկանխիկի համակարգ չտեղափոխված թոշակառուների թիվը 15 հազար է. ԹորոսյանԿան որոշակի կարգավորումներ, որոնք թույլ են տալիս լիազորագրի հիման վրա կենսաթոշակ ստացող քաղաքացիներին շարունակել կենսաթոշակ ստանալ.
14:50 26/02/2026Գեղեցկության մրցույթում 20 ուղտ որակազրկվել է՝ նրանց շուրթերին բոտոքսի ներարկումներ հայտնաբերելու պատճառովՔսան ուղտ որակազրկվել է Օմանում անցկացվող գեղեցկության մրցույթում՝ կոսմետիկ միջամտությունների հետքեր հայտնաբերելու պատճառով: Այս մասին հաղորդում է Daily Mail-ը։ Ուղտերի գեղեցկության մրցույթները...
14:46 26/02/2026Թոշակների բարձրացման համար անհրաժեշտ է 80 մլրդ դրամ, ինչը բյուջեի այլ տողերից կվերաբաշխվի ԱՍՀՆ-ին. Արսեն ԹորոսյանՃիշտ չէ արտահայտությունները մանիպուլացված, ձևախեղված բերել ներկայացնել որպես բացարձակ ճշմարտություն
14:23 26/02/2026Համարում եմ կուլտուրական ընտրակաշառք, PR խոդ է. Քաղաքացիները՝ թոշակները բարձրացնելու մասինՆիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ ապրիլի 1-ից մինչև 10 հազար դրամով ավելանալու է թոշակները։ Պետական բյուջեով նման բարձրացում նախատեսված չէր, բացի այդ՝ շուրջ երկու ամիս առաջ հենց Փաշինյանը ԱԺ ամբիոնից...
14:20 26/02/2026Կառավարությունը պարտադրեց ավտոմեքենաների գազաբալոնների վկայագրման գործընթացը պարտադիր տեսագրել և պահել 6 ամիսՏարեկան տրանսպորտային միջոցի շուրջ 130 հազար գազաբալոն է ստուգվում և մոտ 300 հազար ավտոմեքենա ունի գազաբալոն
14:17 26/02/2026Երբ Հայաստան կհասնի ցիկլոնըԱրևմուտքից ակտիվ ցիկլոնի ներթափանցմամբ պայմանավորված փետրվարի 26-ի ուշ երեկոյան, 27-28-ին շրջանների մեծ մասում սպասվում են տեղումներ, լեռնային շրջաններում՝ բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն։...
13:53 26/02/2026Ունենալու ենք ջրանջատումներ, պարզապես հարցը հետևյալն է՝ ինչպիսին պետք է լինի ջրանջատումների տևողությունը. Ջրային կոմիտեի նախագահ«Վեոլիա ջուր»-ը գրաֆիկ փոխելու որոշում կայացնելուց առաջ Ջրային կոմիտեի հետ չի համաձայնեցրել: Այս մասին ճեպազրույցի ժամանակ ասել է Ջրային կոմիտեի նախագահ Արամազդ Ղալամքարյանը: «Այն, որ մենք ունենք...
13:32 26/02/2026Այս տարվանից սկսած թոշակառուները ևս պետք է հայտարարագիր լրացնեն. Վահե ՀովհաննսիյանՉեն հայտարարգրվի առևտրային կազմակերպություններից միանվագ՝ մինչև 1 մլն դրամը ներառյալ, անհատույց ստացվող ակտիվները
12:47 26/02/2026Թոշակառուին 10 հազար դրամ ընտրակաշառք կամ փշրանք բաժանելը, դա փառքի ճանապարհ չէ. Հրայր ԿամենդատյանԱդրբեջանում հայկական թոշակառուից 2 անգամ բարձր թոշակ են ստանում
12:44 26/02/2026Կարելի՞ է սուրճ խմել Մեծ ՊահքինԱրդյո՞ք կարելի է սուրճ խմել Մեծ Պահքի շրջանում։ Հարցին պատասխանում է Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի Քրիստոնեական դաստիարակության կենտրոնի տնօրեն Տ․ Զաքարիա ծայրագույն վարդապետ Բաղումյանը.
11:28 26/02/2026Թոշակների բարձրացման քայլը ոչ միայն ուշացած է, այլև բացարձակ կիսատ-պռատ. Ավետիք ՉալաբյանՓառք Աստծո, այդ անհեթեթ կուսը, որը իրենք որդեգրել էին, վերջապես երեկ եկավ իր տրամաբանական ավարտին
09:34 26/02/2026Պետք է ջրի կորուստը 65%-ից իջեցնել մի քանի անգամ, ինչպես ՀԷՑ-ի կորուստն ենք իջեցրել մինչև 6%. Նարեկ Կարապետյան«Երևանում ջրի նոր հասունացող ճգնաժամի դեմն առնելու մասին մեր այսօրվա մամլո ասուլիսից հետո ինձ գրում են բազմաթիվ մեր հայրենակիցներ, որ իրենց տանը օրերով ջուր չեն ունենում»,-գրում է «Ուժեղ Հայաստան»...
09:06 26/02/2026Այսօր ուշ երեկոյան կսկսեն տեղումներ, ջերմաստիճանը կտրուկ կնվազիԵրևանում փետրվարի 26-ին սպասվում է անձրև, նաև քամու ուժգնացում՝ 18-23մ/վ արագությամբ։ ։ Փետրվարի 27-28-ին, մարտի 1-ի գիշերը սպասվում են տեղումներ․ գիշերը՝ ձյան, ցերեկը՝ ձնախառն անձրևի տեսքով։ Մարտի...
08:46 26/02/2026Որ հասցեներում այսօր լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 26-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
20:41 25/02/2026«Վեոլիա ջուր» ընկերության որոշման մասով դիմում եմ Մրցակցության և սպառողների շահերի պաշտպանության հանձնաժողով․ Արփինե ՀովհաննիսյանՀՀ նախկին արդարադատության նախարար Արփինե Հովհաննիսյանն, անդրադառնալով «Վեոլիա ջուր» ընկերության տարածած հայտարարության, որ մայիսի մեկից ջրամատակարարումն իրականացվելու է գրաֆիկով, գրում է․ «1.
19:39 25/02/2026Լոռու մարզում հանրային քննարկում տեղի կունենա՝ պոչամբարի կառուցման և առկա պոչամբարի ընդլայնման վերաբերյալ2026 թվականի մարտի 4-ին ժամը 11։00-ին Լոռու մարզի Փամբակ խոշորացված համայնքի Արջուտ բնակավայրի վարչական ղեկավարի նստավայրում տեղի կունենա հանրային քննարկում Արջուտի ոսկու հանքաքարի վերամշակման...
17:20 25/02/2026Սա հիշեցնում է ընտրակաշառք, թոշակները բարձրացնելու միջոցառման տակ բյուջեով ընդհանրապես գումար դրած չկա. Հրայր ԿամենդատյանԱրսեն Թորոսյանն ընդամենը երկու օր առաջ հեռուստաեթերում պնդում էր, որ ես պոպուլիստ եմ, բյուջեից չեմ հասկանում, թոշակի համար նման թվեր չկան

15:04 23/06/2025Двое жителей Сахалина погибли от лап медведяСледственный комитет РФ сообщил о возбуждении уголовного дела по факту гибели мужчин после нападения медведя в Южно-Сахалинске, передает Первый канал.
12:56 23/06/2025Теракт в православной церкви в Дамаске: сообщается о 22 погибших и десятках пострадавшихВ столице Сирии Дамаске террорист-смертник напал на христианскую церковь, в которой открыл огонь, а затем совершил самоподрыв.
11:51 23/06/2025Удавы заполонили отели на КубеОтдыхающие на Кубе российские туристы жалуются на нашествие удавов, заползающих в номера отелей. Об этом сообщает Telegram-канал SHOT. "Удавы заполонили отели на Кубе", - говорится в публикации. По...
17:09 21/06/2025Сухой Фантан – без оросительной водыСело Фантан в Котайкской области Армении насчитывает около 240 хозяйств. Это маленькое село с населением более 1100 человек, где все хорошо знают друг друга и живут дружно. Кстати, совсем скоро селу...
16:16 21/06/2025С 22 июня в Армении похолодает на 2-4 градуса, возможны грозыДнем 21-го, после полудня и ночью 22-23 июня в отдельных областях Армении ожидаются кратковременные дожди и грозы, также возможен град.
15:46 21/06/2025Дочь Самвела Карапетяна: Связь с родиной начинается с семьиСегодня наша семья проходит серьезное испытание. Оно нелегкое, но мы проходим его с достоинством и верой, отметила Татевик Карапетян.
12:25 21/06/2025Армянская церковь отмечает сегодня один из великих праздников – Извлечение из Рва Св. Григория ПросветителяСегодня, 21 июня, Армянская Апостольская церковь отмечает один из великих праздников – Извлечение из Рва Св.
12:22 21/06/2025Появилось видео извержения вулкана Килауэа на ГавайяхНа Гавайях в 26-й раз за полгода извергается вулкан Килауэа. Высота фонтанов лавы превышает 300 м, сообщает Геологическая служба США. Последний цикл извержений кратера Халемаумау начался 23 декабря...
11:39 21/06/2025Сегодня Международный день празднования солнцестоянияПризнавая ценность культуры разных народов, стремясь к сохранению культурного многообразия и традиций народов мира, Генеральная Ассамблея ООН 20 июня 2019 года приняла резолюцию (A/RES/73/300),...
11:35 21/06/202521 июня отмечается Международный день йоги21 июня в мире отмечается Международный день йоги (англ. International Yoga Day), учрежденный резолюцией Генеральной Ассамблеи ООН № 69/131 в 2014 году, с целью повышения осведомленности мировой...
15:24 20/06/2025Новое качество и новое слово в санаторно-гостиничной сфере Армении: очередной этап сотрудничества холдинга «Держaва» и InterContinentalНовое качество и новое слово в санаторно-гостиничной сфере Армении. В известном своей живописной природой городе Дилижан Тавушской области Армении вскоре будет представлен также один из самых...
17:06 19/06/2025Жителей областей Армении предупредили о возможном граде и усилении ветраВ городе Ереван днем 19-го, 20-го, 24-го июня прогнозируется погода без осадков. Вечером 21-23 июня в отдельных районах армянской столицы возможен кратковременный дождь с грозой, во время грозы ветер...
16:18 19/06/2025На юге Китая – наводнение: эвакуированы 70 000 человекВ Китае – наводнение. Из-за него в провинции Гуанду эвакуированы 70 000 человек. Проливные дожди на юге страны привели к тому, что река Сунцзян вышла из берегов. 15 человек получили травмы,...
14:31 19/06/2025На улице Рубинянц в Ереване сгорели автомобили19-го июня в 02:57 в Национальный центр кризисного управления был получен звонок о том, что возле одного из домов на улице Рубинянц города Ереван горит припаркованный автомобиль.
12:28 19/06/2025Первопрестол: Преследование Самвела Карапетяна – очередное проявление антицерковных действий премьера АрменииПосле решения суда об аресте на 2 месяца предпринимателя, главы ГК «Ташир», мецената Самвела Карапетяна с заявлением выступил Первопрестольный Святой Эчмиадзин: «Немногим ранее стало известно, что...
17:22 18/06/2025Архиепископ Езрас: Поддержка Самвела Карапетяна Первопрестольному Святому Эчмиадзину превратилась в повод для политических преследованийВ суде общей юрисдикции Еревана (резиденция в Аване и Нор-Норке) рассматривается ходатайство об избрании в отношении главы ГК «Ташир», предпринимателя Самвела Карапетяна меры пресечения в виде...
15:16 18/06/2025Певец Размик Амян: Я здесь, чтобы поддержать Самвела КарапетянаВ Аванской резиденции суда общей юрисдикции Еревана рассматривается ходатайство об избрании в отношении главы ГК «Ташир», предпринимателя Самвела Карапетяна меры пресечения в виде заключения под...
14:11 18/06/2025Советник патриарха Московского и всея Руси Кирилла осудил вмешательство властей Армении в дела Армянской церквиВмешательство властей Армении в жизнь Армянской Апостольской церкви (ААЦ) неприемлемо, а оскорбления ее предстоятеля и иерархов вызывают возмущение, в РПЦ солидарны с армянскими верующими,...
13:20 18/06/2025Дочь Самвела Карапетяна – сторонникам отца: Сегодня нужны не только словаДочь российского предпринимателя армянского происхождения, главы ГК «Ташир», мецената Самвела Карапетяна - Татевик Карапетян - в своем Instagram написала: «Мы благодарны каждому, кто сейчас рядом с...
23:06 17/06/2025Игорь Крутой: Поражен тем, что идут обыски в доме моего друга Самвела Карапетяна в ЕреванеИзвестный российский композитор Игорь Крутой высказался в поддержку бизнесмена, благотворителя и главы группы компаний «Ташир» Самвела Карапетяна.