16:08 26/02/2026Կանայք ձգած վերարկուով բռնել են 10-րդ հարկից ընկած 1.5 տարեկան տղայինՆա հավելել է, որ տղան վախեցած էր ընկնելուց հետո, լաց էր լինում և ձայներ էր հանում, ուստի հավաքված մարդիկ հասկացան, որ նա չի տուժել
15:16 26/02/2026Անկանխիկի համակարգ չտեղափոխված թոշակառուների թիվը 15 հազար է. ԹորոսյանԿան որոշակի կարգավորումներ, որոնք թույլ են տալիս լիազորագրի հիման վրա կենսաթոշակ ստացող քաղաքացիներին շարունակել կենսաթոշակ ստանալ.
14:50 26/02/2026Գեղեցկության մրցույթում 20 ուղտ որակազրկվել է՝ նրանց շուրթերին բոտոքսի ներարկումներ հայտնաբերելու պատճառովՔսան ուղտ որակազրկվել է Օմանում անցկացվող գեղեցկության մրցույթում՝ կոսմետիկ միջամտությունների հետքեր հայտնաբերելու պատճառով: Այս մասին հաղորդում է Daily Mail-ը։ Ուղտերի գեղեցկության մրցույթները...
14:46 26/02/2026Թոշակների բարձրացման համար անհրաժեշտ է 80 մլրդ դրամ, ինչը բյուջեի այլ տողերից կվերաբաշխվի ԱՍՀՆ-ին. Արսեն ԹորոսյանՃիշտ չէ արտահայտությունները մանիպուլացված, ձևախեղված բերել ներկայացնել որպես բացարձակ ճշմարտություն
14:23 26/02/2026Համարում եմ կուլտուրական ընտրակաշառք, PR խոդ է. Քաղաքացիները՝ թոշակները բարձրացնելու մասինՆիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ ապրիլի 1-ից մինչև 10 հազար դրամով ավելանալու է թոշակները։ Պետական բյուջեով նման բարձրացում նախատեսված չէր, բացի այդ՝ շուրջ երկու ամիս առաջ հենց Փաշինյանը ԱԺ ամբիոնից...
14:20 26/02/2026Կառավարությունը պարտադրեց ավտոմեքենաների գազաբալոնների վկայագրման գործընթացը պարտադիր տեսագրել և պահել 6 ամիսՏարեկան տրանսպորտային միջոցի շուրջ 130 հազար գազաբալոն է ստուգվում և մոտ 300 հազար ավտոմեքենա ունի գազաբալոն
14:17 26/02/2026Երբ Հայաստան կհասնի ցիկլոնըԱրևմուտքից ակտիվ ցիկլոնի ներթափանցմամբ պայմանավորված փետրվարի 26-ի ուշ երեկոյան, 27-28-ին շրջանների մեծ մասում սպասվում են տեղումներ, լեռնային շրջաններում՝ բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն։...
13:53 26/02/2026Ունենալու ենք ջրանջատումներ, պարզապես հարցը հետևյալն է՝ ինչպիսին պետք է լինի ջրանջատումների տևողությունը. Ջրային կոմիտեի նախագահ«Վեոլիա ջուր»-ը գրաֆիկ փոխելու որոշում կայացնելուց առաջ Ջրային կոմիտեի հետ չի համաձայնեցրել: Այս մասին ճեպազրույցի ժամանակ ասել է Ջրային կոմիտեի նախագահ Արամազդ Ղալամքարյանը: «Այն, որ մենք ունենք...
13:32 26/02/2026Այս տարվանից սկսած թոշակառուները ևս պետք է հայտարարագիր լրացնեն. Վահե ՀովհաննսիյանՉեն հայտարարգրվի առևտրային կազմակերպություններից միանվագ՝ մինչև 1 մլն դրամը ներառյալ, անհատույց ստացվող ակտիվները
12:47 26/02/2026Թոշակառուին 10 հազար դրամ ընտրակաշառք կամ փշրանք բաժանելը, դա փառքի ճանապարհ չէ. Հրայր ԿամենդատյանԱդրբեջանում հայկական թոշակառուից 2 անգամ բարձր թոշակ են ստանում
12:44 26/02/2026Կարելի՞ է սուրճ խմել Մեծ ՊահքինԱրդյո՞ք կարելի է սուրճ խմել Մեծ Պահքի շրջանում։ Հարցին պատասխանում է Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի Քրիստոնեական դաստիարակության կենտրոնի տնօրեն Տ․ Զաքարիա ծայրագույն վարդապետ Բաղումյանը.
11:28 26/02/2026Թոշակների բարձրացման քայլը ոչ միայն ուշացած է, այլև բացարձակ կիսատ-պռատ. Ավետիք ՉալաբյանՓառք Աստծո, այդ անհեթեթ կուսը, որը իրենք որդեգրել էին, վերջապես երեկ եկավ իր տրամաբանական ավարտին
09:34 26/02/2026Պետք է ջրի կորուստը 65%-ից իջեցնել մի քանի անգամ, ինչպես ՀԷՑ-ի կորուստն ենք իջեցրել մինչև 6%. Նարեկ Կարապետյան«Երևանում ջրի նոր հասունացող ճգնաժամի դեմն առնելու մասին մեր այսօրվա մամլո ասուլիսից հետո ինձ գրում են բազմաթիվ մեր հայրենակիցներ, որ իրենց տանը օրերով ջուր չեն ունենում»,-գրում է «Ուժեղ Հայաստան»...
09:06 26/02/2026Այսօր ուշ երեկոյան կսկսեն տեղումներ, ջերմաստիճանը կտրուկ կնվազիԵրևանում փետրվարի 26-ին սպասվում է անձրև, նաև քամու ուժգնացում՝ 18-23մ/վ արագությամբ։ ։ Փետրվարի 27-28-ին, մարտի 1-ի գիշերը սպասվում են տեղումներ․ գիշերը՝ ձյան, ցերեկը՝ ձնախառն անձրևի տեսքով։ Մարտի...
08:46 26/02/2026Որ հասցեներում այսօր լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 26-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
20:41 25/02/2026«Վեոլիա ջուր» ընկերության որոշման մասով դիմում եմ Մրցակցության և սպառողների շահերի պաշտպանության հանձնաժողով․ Արփինե ՀովհաննիսյանՀՀ նախկին արդարադատության նախարար Արփինե Հովհաննիսյանն, անդրադառնալով «Վեոլիա ջուր» ընկերության տարածած հայտարարության, որ մայիսի մեկից ջրամատակարարումն իրականացվելու է գրաֆիկով, գրում է․ «1.
19:39 25/02/2026Լոռու մարզում հանրային քննարկում տեղի կունենա՝ պոչամբարի կառուցման և առկա պոչամբարի ընդլայնման վերաբերյալ2026 թվականի մարտի 4-ին ժամը 11։00-ին Լոռու մարզի Փամբակ խոշորացված համայնքի Արջուտ բնակավայրի վարչական ղեկավարի նստավայրում տեղի կունենա հանրային քննարկում Արջուտի ոսկու հանքաքարի վերամշակման...
17:20 25/02/2026Սա հիշեցնում է ընտրակաշառք, թոշակները բարձրացնելու միջոցառման տակ բյուջեով ընդհանրապես գումար դրած չկա. Հրայր ԿամենդատյանԱրսեն Թորոսյանն ընդամենը երկու օր առաջ հեռուստաեթերում պնդում էր, որ ես պոպուլիստ եմ, բյուջեից չեմ հասկանում, թոշակի համար նման թվեր չկան

11:15 04/04/2024Drivers warned over closed roads in ArmeniaThe Rescue Service has warned drivers about closed roads in Armenia on Thursday morning. In particular, the roads linking the Amberd high mountain meteorological station to Amberd Fortress and Lake...
15:55 03/04/2024Shakira brands Barbie movie as 'emasculating'In an unlikely dissension from what has become a critical and commercial consensus, Colombian musician Shakira has said that the Barbie movie is “emasculating” and suggested that it “rob[s] men of...
15:44 03/04/2024ICRC helps transfer two persons from Nagorno-Karabakh to ArmeniaTwo people were transferred from Nagorno-Karabakh to Armenia on March 29, accompanied by the International Committee of the Red Cross (ICRC).
13:33 03/04/2024World's oldest man dies at 114Venezuelan Juan Vicente Perez Mora, certified in 2022 by Guinness World Records as the oldest man in the world, died on April 2 at the age of 114, AFP reported, citing officials and relatives.
12:05 03/04/2024Armenian border community opposes land handover to AzerbaijanThe residents of Voskepar, a border community in Armenia’s Tavush Province, have voiced their objections to the handover of its adjacent border areas to Azerbaijan in a letter to Prime Minister Nikol...
11:15 03/04/2024Taiwan rocked by strongest quake in 25 yearsTaiwan’s strongest earthquake in 25 years has rocked the island during the morning rush hour, damaging buildings and highways and causing the deaths of four people, Al Jazeera reported.
17:00 02/04/2024Strong winds expected in parts of ArmeniaRainless weather is expected in Armenia in the next two days. Showers are forecast for some parts of the country on Friday and the weekend. Strong winds of up to 20 m/s are likely in some areas on...
16:45 02/04/2024Kate Middleton 'forced' to reveal cancer diagnosis after news threatened to leakThe Princess of Wales's video announcement detailing her cancer treatment was rushed out by Kensington Palace aides after her diagnosis had been leaked, sources have claimed.
13:00 02/04/2024Several injured in school shooting in FinlandThree children have been wounded in a shooting at a school in the city of Vantaa in Finland, BBC News reports, citing police.
17:00 01/04/2024Temperatures to hit 28C in parts of ArmeniaRainless weather is expected in Armenia in the next few days. Showers and strong winds are forecast for some parts of the country later this week. Temperatures are set to increase further by 3-5C...
15:14 01/04/2024Tavush reporter: Pashinyan plans to cede 4 villages to Azerbaijan without construction of new roadsVoskan Sargsyan, a reporter from Armenia’s Tavush Province, has decried Prime Minister Nikol Pashinyan’s readiness to hand over four border villages to Azerbaijan without the construction of new...
13:02 01/04/2024Pope Francis supports talks between Armenia and AzerbaijanPope Francis gave his traditional "Urbi et Orbi" Easter message on Sunday, appearing from the central loggia of Saint Peter's Basilica overlooking the Square below where he had just presided over the...
12:35 01/04/2024Azerbaijani vandals target Stepanakert military cemeteryAzerbaijani vandals continue targeting Armenian heritage in occupied Artsakh (Nagorno-Karabakh), warns Hovik Avanesov, an expert on Armenian-Azeri relations who leads the Cultural Ombudsman of the...
17:00 30/03/2024Temperatures to reach 24-27C in parts of ArmeniaRainless weather is expected across Armenia in the next few days. Showers are forecast for some parts of the Armenia on April 4, the met service reports. Strong winds of 16-20 m/s are likely in some...
16:45 30/03/2024Europe could stop changing its clocksSeveral studies in Europe and the US show DST has very little effect on energy conservation. On 31 March, people across Europe will be moving their clocks forward one hour, but it could be one of the...
15:35 30/03/2024Voskepar church to host Easter prayer serviceThe Armenian Apostolic Church celebrates Easter, the Resurrection of Jesus Christ, on Sunday 31 March.
15:00 30/03/2024National Archives of India head visits Yerevan's MatenadaranSanjay Garg, Director of the National Archives of India, visited Mashtots Matenadaran in Yerevan on Friday.
14:06 30/03/2024Graffiti in Yerevan raise awareness of political prisonersGraffiti with images of a number of jailed opposition activists and politicians, including Imnemnimi podcast co-hosts Vazgen Saghatelyan and Narek Samsonyan, Deputy Chairman of the Republican Party...
13:30 30/03/2024Conjoined twin Abby Hensel marries US army veteranFamous conjoined twin Abby Hensel married a US Army veteran in a secret ceremony in 2021, the Daily Star reported.
11:00 30/03/2024Today is Holy SaturdayThe week leading up to Easter or Holy Resurrection is called Holy Week (in Armenian Avak Shabat). During this period, the Armenian Apostolic Church marks the most important events of Our Lord Jesus...