16:19 23/02/2026Երևանի քաղաքապետարանի տնկարանում և «Կենդանիների խնամքի կենտրոն» ՀՈԱԿ-ին հարող տարածքում հրդեհ է բռնկվելԱյսօր՝ ժամը 15։00-ի սահմաններում, Երևանի քաղաքապետարանի ենթակայությամբ գործող քաղաքային տնկարանային տնտեսության և «Կենդանիների խնամքի կենտրոն» ՀՈԱԿ-ին հարող խոտածածկ տարածքում հրդեհ է բռնկվել, ինչի...
13:15 23/02/2026Զովունիում կրակոցներից մահացածը հայտնի դերասանուհի ու օպերային երգչուհի Արսինե Նավասարդյանի որդին էՓետրվարի 16-ին Զովունիում կրակոցներից սպանված Ռուբեն Գ.-ն հայտնի դերասանուհի ու օպերային երգչուհի Արսինե Նավասարդյանի որդին է։ Այդ օրը, ժամը 23:50-ի մոտ, Կոտայքի մարզի Զովունի բնակավայրում կրակոցներ...
12:22 23/02/2026Կլինեն ձմեռային նոր ռեկորդներ. Լևոն ԱզիզյանՀյուսիսային Աֆրիկայից եկող տաք օդային զանգվածները, որոնց ազդեցությամբ Սենեգալում օդի ջերմաստիճանը կհասնի մինչև 42°C, Մարոկկոյում՝ 35°C, իսկ Կանարյան կղզիներում՝ 33°C, շարժվում է դեպի Եվրոպա։ Այս...
11:36 23/02/2026Չկառուցված «Աջափնյակ» մետրոյի կայարանի կից քաղաքապետարանն արդեն բիզնես կենտրոնի կառուցման մրցույթ է հայտարարելԱմենակարևոր հատվածն էր տեղը, ասեք որ «Աջափնյակ» մետրոյի հարակից տարածքում է լինելու
09:50 23/02/2026Կարելի՞ է Մեծ Պահքին ծնունդ նշել«Երբեք չպետք է ծայրահեղությունների մեջ ընկել՝ ուրախությունը վերածելով անտեղի տխրության»։
09:11 23/02/2026Ինչ եղանակ է սպասվում այսօրԵրևանում փետրվարի 23-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Փետրվարի 24-25-ին, 26-ի գիշերը ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է կարճատև անձրև։ Փետրվարի 26-ի երեկոյան, 27-ին սպասվում են տեղումներ՝ ձնախառն...
09:02 23/02/2026Գորիսի տարածաշրջանում և Դիլիջանի ոլորաններում մառախուղ է, տեսանելիությունը՝ 100-150 մետրՓետրվարի 23-ին՝ ժամը 9:00-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Ճանապարհային դեպարտամենտից հայտնում են, որ Աշոցքի տարածաշրջանում ձյուն է տեղում։...
09:01 23/02/2026Որ հասցեներում այսօր լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 23-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
19:08 22/02/2026Հաղթանակ կամրջի տակ՝ Հրազդան գետում, հայտնաբերվել է կայազորի նախկին դատախազի դինՏղամարդու մարմինը հայտնաբերվել է այսօր ժամը 15.50–ի սահմաններում
17:17 22/02/2026Առեղծվածային ու ողբերգական դեպք ԵրևանումՄահացածի մարմինը գետից դուրս բերելու համար ահազանգով ժամանել են ՀՀ ՆԳՆ փրկարար ծառայություն
13:24 22/02/2026Խաղաղություն և Տերն մեր Հիսուս Քրիստոս եղիցի ընդ ձեզ և ընդ ամենքին. Գարեգին ԵրկրորդԵրկրորդ կիրակին կոչվում է նաև Արտաքսման
13:04 22/02/2026Խոշոր ավտովթար՝ Կոտայքի մարզում, կա 5 վիրավորՎթարի մասին ՊԾ Կոտայքի մարզի գումարտակից տեղեկությունը փոխանցել են ՀՀ Քննչական կոմիտե
11:28 22/02/2026Արտաքսման կիրակի օրվա սուրբ և անմահ պատարագ Սուրբ էջմիածնումԱյսուհետ, մարդն իր քրտինքով պետք է վաստակի օրվա հացը և կինը պետք է ցավով ու տառապանքով զավակ ունենա
11:02 22/02/2026Հայաստանի ճանապարհների և Վերին Լարսի վիճակն այս պահինՎրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն
10:12 22/02/2026Ուղիղ եթերում մի քանի վայրկյան գեղեցկության ֆիլտրի անջատվելու հետևանքով բլոգերը կորցրել է 140 հազար հետևորդՆման պատմություններ պարբերաբար են լինում
09:34 22/02/2026ՃՏՊ Սասունիկ բնակավայրի մոտակայքում․ կա զոհՊարզվել է, որ «VAZ» մակնիշի ավտոմեքենան դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից
21:40 21/02/2026«Թե ինչու են մեր եկեղեցուն հալածում, չեմ հասկանում», «Շատ տհաճ է Նիկոլի խաղերը». Տավուշցիները Փաշինյանի՝ եկեղեցու «բարենորոգման» ծրագրի մասին«Եկեղեցու իբր բարենորոգման պլան է մշակել Նիկոլ Փաշինյանը: Արդյո՞ք ինքն է այն մարդը, որը դրանով զբաղվելու իրավունք ունի, ինչպես նաև Կաթողիկոս հանելու և նորին նշանակելու։ Տավուշի մարզի բնակիչները...
21:08 21/02/2026Մենք իջեցնելու ենք դեղերի գները 20%-ով և բարելավելու ենք մարդկանց առողջությունը մեր երկրում. «Ուժեղ Հայաստան»Սամվել Կարապետյանի տնտեսական ծրագրի քայլերի մեկով՝ նախատեսվում է Հայաստանում ապահովել 20%-ով ավելի էժան դեղորայք՝ ուսումնասիրելով Վրաստանի փորձը, որտեղ դեղերը անգամներով ավելի էժան են, քան ՀՀ-ում։...
20:59 21/02/2026Հրդեհ՝ Գոգավանում. մարելու համար ներգրավվել են մի քանի մարտական հաշվարկ և տեղի բնակիչներԱյսօր ժամը 17։16-ին 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Գոգավան բնակավայրի անցակետի մոտակայքում այրվում է խոտածածկույթ։ Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության...

01:49 11/06/2025Католикос Гарегин II: Верим, что с Божьей милостью и помощью, вместе с вами нам удастся преодолеть эти трудности«Вопросы, касающиеся Церкви и церковной жизни, рассматриваются соответствующими органами – в соответствии с канонами и уставами Церкви.
01:20 11/06/2025В аэропорту «Звартноц» многочисленные граждане встретили Католикоса всех армян Гарегина II аплодисментамиСобравшиеся в ереванском аэропорту «Звартноц» многочисленные граждане встретили католикоса всех армян Гарегина II аплодисментами и скандированиями «Верховный Патриарх!».
01:01 11/06/2025Архиепископ Аршак Хачатрян: В Церкви нет высокопоставленных священнослужителей, выступающих против Католикоса«В Церкви нет высокопоставленных священнослужителей, выступающих против Католикоса», – заявил журналистам руководитель канцелярии Первопрестольного Святого Эчмиадзина, архиепископ Аршак Хачатрян в...
17:32 10/06/202510 июня отмечается сладкий праздник – Всемирный день мороженого10 июня отмечается сладкий праздник – Всемирный день мороженого (англ. World Ice Cream Day). В списке праздников, посвященных различным сладостям и десертам, безусловно, этот найдет поклонников во...
15:25 10/06/2025Daily Telegraph: Рак короля Британии Карла III неизлечимОнкологическое заболевание британского короля Карла III неизлечимо, однако оно не станет причиной его смерти.
15:06 10/06/2025Католикосат Великого дома Киликийского выразил обеспокоенность кампанией властей Армении против священнослужителейПод председательством Католикоса Великого дома Киликийского Арама Первого состоялось онлайн-заседание «Аналитической платформы Киликии».
14:21 10/06/2025Сколько овощей и фруктов нужно съедать в день? Рассказала врачНе менее 400 граммов овощей и фруктов необходимо употреблять в пищу каждый день. Об этом рассказала врач-гастроэнтеролог Юлия Сластен, сообщают argumenti.ru. По словам врача, эти продукты богаты...
13:58 10/06/2025Израиль депортировал Грету ТунбергИзраиль депортировал шведскую экоактивистку Грету Тунберг и сопровождавших ее пропалестинских активистов после их попытки прорваться на яхте Madleen к побережью сектора Газа в нарушение действующей...
13:12 10/06/2025Трагедия в Башкирии: танцор умер, съев отравленную травуВ Башкирии танцор Азамат Загиров впал в кому на две недели и умер после того, как съел отравленную траву.
11:45 10/06/2025Дуров рассказал, почему он не пользуется мобильным телефономСоздатель мессенджера Telegram Павел Дуров дал интервью американскому телеведущему Такеру Карлсону. В нем он признался, что пользуется смартфоном не более двух раз в неделю для того, чтобы...
16:54 09/06/20259 июня – день памяти героя Арцаха Владимира Балаяна«Не медлите в час испытания, позовите, Владимира, он вам поможет», - так говорил о легендарном командире первой Арцахской войны, герое Арцаха Владимире Балаяне Леонид Азгалдян.
15:25 09/06/2025Погода в Армении: завтра температура воздуха понизится на 2-3 градусаПосле полудня 9-го июня, 11-13 июня, ночью и после полудня 10-го и 14-го июня в отдельных регионах Армении прогнозируются кратковременные дожди и грозы, также возможен град.
13:35 09/06/2025Сегодня отмечается Международный день друзейВсе народы во все времена почитали дружбу величайшей социальной и нравственной ценностью. Не удивительно, что в разных странах есть и праздники посвященные друзьям. Один из них — Международный день...
13:07 09/06/2025Арсен Бабаян: «Революция» под лозунгом «Отвергнем Католикоса» обречена на провал«Никол, уверен, не осознает, что Церковь – это не власти Республики Армения 2018 года, а Католикос – не глава той власти, чтобы ему удалось воспроизвести свою власть в 2026 году с помощью...
12:06 09/06/2025Актера и музыканта Джареда Лето 9 женщин обвинили в домогательствахАмериканский актер, обладатель премии Оскар и фронтмен группы Thirty Seconds From Mars Джаред Лето был обвинен в сексуальных домогательства девятью женщинами, передает euronews.
11:33 09/06/2025Католикос всех армян Гарегин Второй отправился в Объединенные Арабские ЭмиратыЕго Святейшество Гарегин II, Верховный Патриарх и Католикос Всех Армян, 9 июня отбыл с однодневным визитом в Объединенные Арабские Эмираты (ОАЭ).
17:32 07/06/2025В Польше 30 000 человек остались без электричества после ураганаВласти Польши сообщают, что около 30 000 человек остались без электричества в разных районах страны после того, как сильный ветер повалил деревья и оборвал линии электропередачи, пишет euronews.
16:30 07/06/2025Названы пять стран, которые сумеют пережить ядерную зимуСпециалисты Университета Отаго (Новая Зеландия) составили список стран, которым удастся выжить после ядерной войны.
13:22 07/06/2025Сотни семей в Гватемале были эвакуированы в убежища после мощного извержения вулкана ФуэгоСотни семей в Гватемале были эвакуированы в убежища после мощного извержения вулкана Фуэго. Оно длилось более 30 часов, передает Mir24.tv. Извержение сопровождалось высокими столбами пепла, потоками...
11:56 07/06/2025СНБ Армении сообщает новые подробности после бесед с перешедшими границу 2 несовершеннолетними жителями СюникаПосле обнаружения двоих несовершеннолетних жителей общины Тех Сюникской области Армении с ними были проведены беседы: выяснилось, что при поиске домашних животных они заблудились и из-за тумана не...