17:36 20/02/2026Ի՞նչ վիտամինի պակաս ունենք ձմռան վերջումԴուք կարող եք ստանալ C վիտամինի ամբողջական օրական չափաբաժինը 150 գրամ կաղամբով՝ թթու կաղամբով կամ թարմ
16:38 20/02/2026Լրագրողուհին ռեպորտաժը պատրաստել է խմած վիճակումԴե, սուրճի գինը այստեղ իրականում բավականին նորմալ է
15:37 20/02/2026Նիկոլ Փաշինյան, կարո՞ղ եք գուշակել, թե ի՞նչպես է ստացվում, որ Ձեր Ավինյանենց տան փողոցի ասֆալտը չի քանդվել, բայց Գայի պողոտայի փողոցում խրամատներ են գոյացել. ՄանուկյանԱսֆալտչիկ ՔՊ-ականներ, դուք ձեր բրենդը լրիվ ոչնչացրել եք
15:32 20/02/2026Քաղաքապետարանը փոխհատուցման ընթացակարգ չունի. Փամբուխչյանը՝ փոսերում վնասված մեքենաների մասինՈ՞րն է պատասխանատու վարքագիծը, ձյուն է եկել, աղ ենք լցրել
14:57 20/02/2026Նարեկ Կարապետյանը կհանդիպի երիտասարդների հետ«Փետրվարի 25-ին քեզ սպասում է էներգիայով լի և հետաքրքիր հանդիպում երիտասարդների համար՝ Նարեկ Կարապետյանի հետ»,-այս մասին հայտնում է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությունը։ Նշվում է, որ սա հնարավորություն է...
14:45 20/02/2026Բայկալ լճի սառույցի կոտրվելու պատճառով չինացի զբոսաշրջիկներ տեղափոխող «Ուազ» միկրոավտոբուսը է խորտակվելԴեպքի վայրում աշխատում է Իրկուտսկի մարզի ոստիկանությունը:
14:10 20/02/2026Ինչպես եք գալու այս մարդկանց դուռը և հայտարարեք. «Ասեք՝ կանենք». Աղեկյանը ահազանգում է քաղաքացիների ավտոտնակների քանդման մասինՔաղաքապետարանը քանդում է քաղաքացիների ավտոտնակները
13:30 20/02/2026Մահացել է Տ. Տաթև արքեպիսկոպոս ՍարգիսյանըՓետրվարի 20-ին, կյանքի 85 տարում, երկարատև հիվանդությունից վախճանվել է Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոսության երիցագույն միաբաններից Տ.
12:28 20/02/2026Մենք քարի դարում ենք ապրում, հակառակ դեպքում չայնիկով ասֆալտ չէին փռի. Արթուր ՉախոյանՍենց են էլի Երևանի ասֆալտը փռել, որ բիտումի փոխարեն վառած յուղ ու եսիմ ինչ նյութեր իրար խառնում են ու անունը դնում են «բիտում»
11:51 20/02/2026Փետրվարը տաքացնող տոն. «Եվրանյուզ»-ի անդրադարձը՝ Հայաստանում նշվող Գիրք նվիրելու օրվանԲանաստեղծ, որը դարձավ ազգի խորհրդանիշ... Տոն, որը միավորում է սերունդներին... Տոն, որը ցանկանում եք կիսել աշխարհի հետ
10:54 20/02/2026Քոբուլեթիում 6 բալ ուժգնությամբ փոթորիկ է գրանցվել. Ալիքները մի կողմ են շպրտել ափին կանգնած տղամարդունՍև ծովի առափնյա Քոբուլեթի բնակավայրում երեկ գրանցվել է 6 բալ ուժգնությամբ փոթորիկ։ Վրացական ԶԼՄ-ների փոխանցմամբ, ուժեղ քամին վնասել է Քոբուլեթիի որոշ ափամերձ ենթակառուցվածքներ։ Նոր ամբարտակի մի...
09:43 20/02/2026Ավտոմեքենան դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից և բախվել ճամփեզրյա ծառերինԱնցած գիշեր՝ ժամը 01։09-ին Արարատի մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան–Երասխ ավտոճանապարհին՝ Ազատավան գյուղի մոտակայքում, տեղի է ունեցել ՃՏՊ․ անհրաժեշտ է փրկարարների...
09:40 20/02/2026Անցած գիշեր Ավան-Առինջում մեքենաներ են այրվելՓետրվարի 20-ին, ժամը 02:46-ին 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Ավան-Առինջ 1-ին մկրոշրջանի շենքերից մեկի բակում ավտոմեքենաներ են այրվում։ ՆԳՆ փրկարար ծառայությունից...
09:24 20/02/2026Հանրապետության մի քանի ճանապարհներին մերկասառույց էՓետրվարի 20-ին՝ ժամը 9:00-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Ջերմուկի խաչմերուկից մինչև Գորայք ճանապարհը և Վարդենյաց լեռնանցքը փակ են կցորդով...
08:55 20/02/2026Տիրադավներին միացած Հովնան արքեպիսկոպոս Տերտերյանը վերահաստատել է իր հավատարմությունը ԿաթողիկոսինՏիրադավներին միացած Հովնան արքեպիսկոպոս Տերտերյանը նույնպես վերահաստատեց իր հավատարմությունը Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնին ու Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսին; Նա մասնակցել է Եպիսկոպոսաց հավաքին, նրա...
08:45 20/02/2026Անընդունելի է արտաքին պարտադրանքի ներքո բարենորոգման որևէ շարժում. Եպիսկոպոսաց հավաքը հանդես է եկել հայտարարությամբՀայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսության Եպիսկոպոսաց հավաքը հանդես է եկել հայտարարությամբ որտեղ ասված է.
07:25 20/02/2026Ի՞նչ եղանակ է սպասվում այսօրԵրևանում փետրվարի 20-21-ին, 22-ի գիշերը, 23-ի ցերեկը, 24-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Փետրվարի 22-ի երեկոյան, 23-ի գիշերը սպասվում է կարճատև անձրև։ Հանրապետության տարածքում փետրվարի 20-ի...
07:19 20/02/2026Փետրվարի 20-ին բազմաթիվ հասցեներում լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 20-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
22:13 19/02/2026Իմ կարծիքով մենք բոլորս սովորելու բան ունենք Խիդիր Նաբի տոնի խորհրդից. Նարեկ ԿարապետյանԵվս մեկ անգամ շնորհավորում եմ եզդի ազգի մեր ներկայացուցիչներին և ցանկանում եմ, որ նրանք ապրեն ուժեղ և արդար Հայաստանում

12:00 28/02/2024Texas governor issues disaster declaration as wildfires spread"Devastating" wildfires in Texas have prompted a disaster declaration for dozens of counties and evacuation orders in parts of the Texas Panhandle, ABC News reported.
17:00 27/02/2024Temperatures to reach 16C in parts of ArmeniaNo precipitation is expected in Armenia in the next few days. Temperatures are set to gradually rise by 6-8C starting from Wednesday. Highs of 15-16C are forecast for Ararat, Armavir and Vayots Dzor...
16:45 26/02/2024Lord Jacob Rothschild dies at 87Financier, philanthropist, and head of the Rothschild family, Lord Jacob Rothschild, has died aged 87, The Independent reports.
11:30 26/02/2024Women to take part in Japan's 'naked festival' for first timeWomen in Japan have been permitted to take part in an ancient ceremony, known as the naked festival, for the first time in the event’s history, albeit with modifications, the Guardian reports.
17:05 24/02/2024Temperatures to drop further in ArmeniaRain and fog are predicted in Armenia during the weekend and on Monday, with snow set to hit the country’s mountainous areas.
15:36 24/02/2024France plants flag in Russia’s backyard with Armenia arms deals – POLITICOFrance wants Armenia to know it has its back — amid increased tensions with its neighbor Azerbaijan and strained ties with its historic ally, Russia, POLITICO reports.
15:05 24/02/2024Synergy chief expresses gratitude to IT and business community for their unityAshot Hovanesian, the founder and CEO of Synergy International Systems, issued a statement on Saturday expressing gratitude to the IT and business community for their unity.
14:32 24/02/2024King Charles overwhelmed by public support as 7,000 messages sent after cancer diagnosisKing Charles has been overwhelmed by messages of support from around 7,000 well-wishers worldwide since his cancer diagnosis, The Independent reports, citing Buckingham Palace.
14:15 24/02/2024Fallen soldier's father hospitalizedGarik Galeyan, whose soldier son Mkhitar was killed in the 2020 Artsakh war, has been hospitalized after a suspected heart attack, his lawyer has revealed.
13:36 24/02/2024Moscow street named after Soviet spying legend Gevork VartanianA street in Moscow has been named after legendary Soviet Armenian spy Gevork Vartanian, who helped foil a Nazi plot to kill Allied leaders in Tehran during World War II, the head of the Moscow...
13:35 23/02/2024Scientists announce discovery of 240 million year-old 'dragon' fossilScientists have revealed a new, remarkably complete fossil – a 16ft (5m)-long aquatic reptile from the Triassic period, BBC News reports.
16:30 22/02/2024Temperatures to drop in ArmeniaRain and fog are predicted in Armenia in the next few days, with snow set to hit the country’s mountainous areas.
16:15 21/02/2024Armenian migrant workers protest tax plansPeople in Armenia’s Gegharkunik Province blocked the Yerevan-Martuni highway on Wednesday to protest against the government’s plans to impose an income tax on migrant workers.
14:45 21/02/2024Polish farmers block Ukraine's border in grain import protestPolish farmers have blocked border crossings with Ukraine, spilled Ukrainian grain and burned tyres as they intensified a nationwide protest against the import of Ukrainian foods and European Union...
13:45 21/02/202470 coins pulled from white alligator's stomach at US zooAn alligator at a US zoo had to undergo surgery after veterinarians discovered 70 coins in the animal's stomach, BBC News reported.
16:30 20/02/2024Gaza children's lives threatened by rising malnutrition, UNICEF warnsA steep rise in malnutrition among children and pregnant and breastfeeding women in the Gaza strip poses grave threats to their health, according to a comprehensive new analysis released by the...
15:26 20/02/2024Archbishop Sahak Mashalian arrives at Mother SeeHis Eminence Archbishop Sahak Mashalian, Armenian Patriarch of Constantinople, arrived at the Mother See of Holy Etchmiadzin on Tuesday.
14:46 20/02/2024Landslide kills 25 after heavy snow in AfghanistanAt least 25 people have died after a landslide caused by heavy snow swept through a village in Afghanistan, BBC News reports.
21:34 19/02/2024Book Giving Day at the Yerevan Brandy CompanyFollowing a well-cherished tradition, the Yerevan Brandy Company celebrated Book Giving Day on February 19.
16:30 19/02/2024Rain, wet snow to continue in ArmeniaRain and wet snow are expected to persist in some parts of Armenia on Monday, Tuesday, Thursday and Friday.