17:36 20/02/2026Ի՞նչ վիտամինի պակաս ունենք ձմռան վերջումԴուք կարող եք ստանալ C վիտամինի ամբողջական օրական չափաբաժինը 150 գրամ կաղամբով՝ թթու կաղամբով կամ թարմ
16:38 20/02/2026Լրագրողուհին ռեպորտաժը պատրաստել է խմած վիճակումԴե, սուրճի գինը այստեղ իրականում բավականին նորմալ է
15:37 20/02/2026Նիկոլ Փաշինյան, կարո՞ղ եք գուշակել, թե ի՞նչպես է ստացվում, որ Ձեր Ավինյանենց տան փողոցի ասֆալտը չի քանդվել, բայց Գայի պողոտայի փողոցում խրամատներ են գոյացել. ՄանուկյանԱսֆալտչիկ ՔՊ-ականներ, դուք ձեր բրենդը լրիվ ոչնչացրել եք
15:32 20/02/2026Քաղաքապետարանը փոխհատուցման ընթացակարգ չունի. Փամբուխչյանը՝ փոսերում վնասված մեքենաների մասինՈ՞րն է պատասխանատու վարքագիծը, ձյուն է եկել, աղ ենք լցրել
14:57 20/02/2026Նարեկ Կարապետյանը կհանդիպի երիտասարդների հետ«Փետրվարի 25-ին քեզ սպասում է էներգիայով լի և հետաքրքիր հանդիպում երիտասարդների համար՝ Նարեկ Կարապետյանի հետ»,-այս մասին հայտնում է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությունը։ Նշվում է, որ սա հնարավորություն է...
14:45 20/02/2026Բայկալ լճի սառույցի կոտրվելու պատճառով չինացի զբոսաշրջիկներ տեղափոխող «Ուազ» միկրոավտոբուսը է խորտակվելԴեպքի վայրում աշխատում է Իրկուտսկի մարզի ոստիկանությունը:
14:10 20/02/2026Ինչպես եք գալու այս մարդկանց դուռը և հայտարարեք. «Ասեք՝ կանենք». Աղեկյանը ահազանգում է քաղաքացիների ավտոտնակների քանդման մասինՔաղաքապետարանը քանդում է քաղաքացիների ավտոտնակները
13:30 20/02/2026Մահացել է Տ. Տաթև արքեպիսկոպոս ՍարգիսյանըՓետրվարի 20-ին, կյանքի 85 տարում, երկարատև հիվանդությունից վախճանվել է Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոսության երիցագույն միաբաններից Տ.
12:28 20/02/2026Մենք քարի դարում ենք ապրում, հակառակ դեպքում չայնիկով ասֆալտ չէին փռի. Արթուր ՉախոյանՍենց են էլի Երևանի ասֆալտը փռել, որ բիտումի փոխարեն վառած յուղ ու եսիմ ինչ նյութեր իրար խառնում են ու անունը դնում են «բիտում»
11:51 20/02/2026Փետրվարը տաքացնող տոն. «Եվրանյուզ»-ի անդրադարձը՝ Հայաստանում նշվող Գիրք նվիրելու օրվանԲանաստեղծ, որը դարձավ ազգի խորհրդանիշ... Տոն, որը միավորում է սերունդներին... Տոն, որը ցանկանում եք կիսել աշխարհի հետ
10:54 20/02/2026Քոբուլեթիում 6 բալ ուժգնությամբ փոթորիկ է գրանցվել. Ալիքները մի կողմ են շպրտել ափին կանգնած տղամարդունՍև ծովի առափնյա Քոբուլեթի բնակավայրում երեկ գրանցվել է 6 բալ ուժգնությամբ փոթորիկ։ Վրացական ԶԼՄ-ների փոխանցմամբ, ուժեղ քամին վնասել է Քոբուլեթիի որոշ ափամերձ ենթակառուցվածքներ։ Նոր ամբարտակի մի...
09:43 20/02/2026Ավտոմեքենան դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից և բախվել ճամփեզրյա ծառերինԱնցած գիշեր՝ ժամը 01։09-ին Արարատի մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան–Երասխ ավտոճանապարհին՝ Ազատավան գյուղի մոտակայքում, տեղի է ունեցել ՃՏՊ․ անհրաժեշտ է փրկարարների...
09:40 20/02/2026Անցած գիշեր Ավան-Առինջում մեքենաներ են այրվելՓետրվարի 20-ին, ժամը 02:46-ին 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Ավան-Առինջ 1-ին մկրոշրջանի շենքերից մեկի բակում ավտոմեքենաներ են այրվում։ ՆԳՆ փրկարար ծառայությունից...
09:24 20/02/2026Հանրապետության մի քանի ճանապարհներին մերկասառույց էՓետրվարի 20-ին՝ ժամը 9:00-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Ջերմուկի խաչմերուկից մինչև Գորայք ճանապարհը և Վարդենյաց լեռնանցքը փակ են կցորդով...
08:55 20/02/2026Տիրադավներին միացած Հովնան արքեպիսկոպոս Տերտերյանը վերահաստատել է իր հավատարմությունը ԿաթողիկոսինՏիրադավներին միացած Հովնան արքեպիսկոպոս Տերտերյանը նույնպես վերահաստատեց իր հավատարմությունը Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնին ու Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսին; Նա մասնակցել է Եպիսկոպոսաց հավաքին, նրա...
08:45 20/02/2026Անընդունելի է արտաքին պարտադրանքի ներքո բարենորոգման որևէ շարժում. Եպիսկոպոսաց հավաքը հանդես է եկել հայտարարությամբՀայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսության Եպիսկոպոսաց հավաքը հանդես է եկել հայտարարությամբ որտեղ ասված է.
07:25 20/02/2026Ի՞նչ եղանակ է սպասվում այսօրԵրևանում փետրվարի 20-21-ին, 22-ի գիշերը, 23-ի ցերեկը, 24-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Փետրվարի 22-ի երեկոյան, 23-ի գիշերը սպասվում է կարճատև անձրև։ Հանրապետության տարածքում փետրվարի 20-ի...
07:19 20/02/2026Փետրվարի 20-ին բազմաթիվ հասցեներում լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 20-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
22:13 19/02/2026Իմ կարծիքով մենք բոլորս սովորելու բան ունենք Խիդիր Նաբի տոնի խորհրդից. Նարեկ ԿարապետյանԵվս մեկ անգամ շնորհավորում եմ եզդի ազգի մեր ներկայացուցիչներին և ցանկանում եմ, որ նրանք ապրեն ուժեղ և արդար Հայաստանում

12:00 04/06/2025Скончался Ваан ШирханянВ Ереване на 78-м году жизни после длительной болезни скончался политический и государственный деятель, бывший замминистра обороны Ваан Ширханян, сообщили civilnet его родственники.
11:56 04/06/2025На борту российского самолета загорелся пауэрбанкНа борту самолета авиакомпании «Якутия», выполнявшего 4 июня рейс из Петербурга в Якутск, в ручной клади одной из пассажирок загорелся пауэрбанк, сообщает ТАСС, ссылаясь на заявление авиакомпании.
17:43 03/06/2025В Армении 3-4 июня температура воздуха постепенно понизится на 6-9 градусовДнем 3-го, 4-го июня преимущественно на всей территории Армении, ночью и после полудня 6-го, после полудня 7-го июня в отдельных регионах республики прогнозируются кратковременные дожди и грозы,...
17:26 03/06/2025Извержение вулкана Этна на Сицилии: туристы в безопасности?Извержение вулкана Этна на Сицилии в понедельник поставило вопрос о безопасности туристов. На видео в соцсетях можно видеть, как люди спускаются со склонов в момент, когда вулкан уже проснулся....
16:46 03/06/2025Пустота, грусть, боль: Филипп Киркоров - в день рождения отца Бедроса КиркороваФилипп Киркоров вышел на связь с поклонниками и выразил свою скорбь по поводу того, что ему впервые приходится быть без отца в день рождения Бедроса Киркорова.
16:36 03/06/2025Даниелян: Церковь трезво и сдержанно оценивает ситуацию, ведущую к разрушению одного из ключевых столпов государственностиЛюбой пассивный шаг Армянской Апостольской Святой церкви, каким бы заманчивым и конструктивным он ни казался и сторонников которого – по разным мотивам или просто из чисто благородных побуждений –...
15:49 03/06/2025В Санкт-Петербурге женщина умерла, подавившись мандариномВо Фрунзенском районе Санкт-Петербурга пенсионерка умерла после перекуса мандарином. Долька застряла у нее в горле. Как стало известно Neva.Today, в пятницу, 23 мая, бригада скорой помощи доставила...
14:52 03/06/2025Землетрясение в Турции: мебель ходила ходуном, люди в панике выпрыгивали из оконОдин человек погиб и около 70 пострадали в результате землетрясения у берегов Турции. От испуга люди выпрыгивали из окон, передает «МИР 24». Домашние животные метались по комнатам. Люди спешно...
13:43 03/06/2025Россельхознадзор с 16 июня может запретить ввоз цветов через АрмениюРоссельхознадзор с 16 июня может запретить ввоз цветов из третьих стран через Армению в связи с участившимися обнаружениями в них карантинных объектов.
13:06 03/06/2025Первопрестольный Св. Эчмиадзин: Армянская Церковь, с глубоким осознанием своей миссии, будет неуклонно служить духовному спасению и сохранению нации2 июня в Первопрестольном Святом Эчмиадзине под председательством Его Святейшества Гарегина Второго, Верховного Патриарха и Католикоса Всех Армян, состоялось заседание Верховного Духовного Совета, в...
12:35 03/06/2025На северо-востоке Индии из-за наводнений погибли не менее 36 человекЧисло погибших от наводнений и оползней, вызванных начавшимися муссонными дождями в северо-восточных штатах Индии, достигло 36, свыше 550 тыс.
12:10 03/06/2025В Индонезии крокодил утащил с кухни в воду беременную женщинуБеременная женщина стала жертвой крокодила на кухне своего затопленного дома в Индонезии. Об этом сообщает Daily Mail. Как передает Лента.Ру, инцидент произошел, когда 28-летняя Мунира, находившаяся...
11:50 03/06/2025После землетрясения на юге Турции погибла девочка, 69 человек пострадалиПри землетрясении на юге Турции погибла девочка, сообщил министр внутренних дел страны Али Ерликая в соцсети X.
16:47 02/06/2025Прогноз погоды в Армении на июнь: что ожидать?В Армении в июне среднемесячная температура воздуха прогнозируется выше нормы на 1-2 градуса, а количество осадков ожидается в рамках нормы, сообщил заместитель директора Центра гидрометеорологии и...
16:40 02/06/2025Тем не менее, почему и как николизм стал тоталитарной сектой?Проанализирую коротко. Сначала – о сути тоталитарной секты. Это организации, действующие в различных формах – культурологической, коммерческой, научно-познавательной, общественной, образовательной,...
14:02 02/06/2025Книга рекордов Гиннесса признала концерт Леди Гаги в Бразилии рекордным по посещаемости – 2,5 млн фанатовКонцерт певицы Леди Гаги в Рио-де-Жанейро, состоявшийся в прошлом месяце, стал рекордным по посещаемости среди женщин-музыкантов.
13:45 02/06/2025«Ношу то, что любил и любит мой муж!» Маргарита Симоньян жестко ответила критикующим ее внешний видГлавный редактор медиагруппы «Россия сегодня» и телеканала RT Маргарита Симоньян днем 30 мая опубликовала в своих соцсетях фотографию с культпохода в театр с детьми.
12:02 02/06/2025В Араратской области Армении автомобиль упал в овраг: водитель погиб1-го июня в 19:43 в Араратский областной центр кризисного управления поступил звонок о том, что на территории возле горы Еранос из села Верин Двин автомобиль марки «ВАЗ» упал в овраг (около 300 м),...
11:53 02/06/2025ДТП произошло на автодороге Ереван-Мегри в Армении: есть пострадавшие1-го июня в 20:24 в Вайоцдзорский областной центр кризисного управления был получен звонок о том, что на автодороге Ереван-Мегри произошло ДТП, есть пострадавшие.
11:49 02/06/2025Пожар в городе Масис: есть пострадавший2-го июня в 03:35 в Араратский областной центр кризисного управления поступил звонок о том, что во 2-ом квартале города Масис горит дом.