07:20 19/02/2026Ջերմաստիճանը կսկսի նվազելԵրևանում փետրվարի 19-ի գիշերը և կեսօրից հետո, 22-ի երեկոյան, 23-ի գիշերը սպասվում է կարճատև անձրև։ Փետրվարի 20-21-ին, 22-ի գիշերը 23-ի ցերեկը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Հանրապետության...
07:15 19/02/2026Փետրվարի 19-ին սպասվող հոսանքազրկումների մասին«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 19-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
20:48 18/02/2026Ծափաթաղում սպանված 3-ամյա Տիգրանի քրոջն ու եղբայրներին հանձնել են մոր խնամքինԳեղարքունիքի մարզի Ծափաթաղ համայնքում ամիսներ առաջ սպանված 3 տարեկան Տիգրանի քույրն ու եղբայրները վերադարձել են մոր մոտ, «Մեդիահաբ»-ին հայտնել է ՀՕՖ-ի «Մարդիգյան» երեխաների պաշտպանության կենտրոնի...
20:12 18/02/2026Ինչպե՞ս է լինում, որ ոստիկանների թիվն աճում է, բայց կրիմինալը՝ ծաղկում․ ՎրթանեսյանՌազմական փորձագետ Կարեն Վրթանեսյանն, անդրադառնալով այսօր Աջափնյակ վարչական շրջանում տեղի ունեցած կրակողներին, գրում է․ «Որպես Աջափնյակում ծնված, մեծացած ու 25 տարի ապրած մարդ ասեմ, որ մինչև...
19:46 18/02/2026Աշոցքի տարածաշրջանում թույլ ձյուն է տեղումՓետրվարի 18-ին՝ ժամը 19:35-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Այս մասին հայտնում են Ճանապարհային դեպարտամենտից։ «Ճանապարհների սպասարկման համար...
19:31 18/02/2026«Աշխատավարձի բարձրացում 100 % չի լինելու»․Ախթալայի գործադուլը կշարունակվի Երևանում՝ Կառավարության շենքի մոտԱվելի քան մեկ ամիս է գործադուլ իրականացնող քաղաքացիները Ախթալայից կտեղափոխվեն Երևան՝ Կառավարության շենքի մոտ բարձրայնելու իրենց պահանջները և պատկան մարմինների ուշադրությունը հրավիրելու...
18:33 18/02/2026Մեքենայիս փամփուշտներ են կպել, քնած էի, կրակոցներից արթնացա․ Աբելյան փողոցի բնակիչԱյսօր Երևանի Աբելյան փողոցում տեղի ունեցած կրակոցներից վնասվել է բակում կայանված «Լեքսուս» մակնիշի մեքենան։ Տան բնակիչը տեղեկացրեց, որ իր մեքենան է, սակայն նա միջադեպի հետ որևէ առնչություն չունի։...
18:08 18/02/2026Վրաստանում ապրում է 257 հազար օտարերկրացի. ԿոբախիձեՎրաստանում ապրում է 257 հազար օտարերկրացի. 164 երկրների ավելի քան 107 հազար մարդ ունի բնակության թույլտվություն, — հայտարարել է «Վրացական երազանք»-ի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն խորհրդարանի լիագումար...
17:58 18/02/2026Արտաշատում բացվել է Ամերիաբանկի նոր մասնաճյուղը․ հատուկ առաջարկներ նոր հաճախորդների համարԱմերիաբանկը շարունակում է ընդլայնել իր մասնաճյուղային ցանցը` հաճախորդներին իրենց համայնքներում ավելի մոտ լինելու նպատակով: Այս անգամ Բանկի նոր մասնաճյուղ է բացվել Արարատի մարզի Արտաշատ քաղաքում:...
16:48 18/02/2026Այն փոփոխությունները, որ արել է Ավինյան Տիկոն, ի վնաս քաղաքի են եղել. Տաքսու վարորդ«Տարին 2-3 անգամ նույն հատվածներում ասֆալտ են անում, երեք անգամ էլ անորակ»,-լրագրողների հետ զրույցում ասաց տաքսու վարորդ Արթուր Ալեքսանյանը՝ կարծիք հայտնելով, որ վերջին 8 տարում այս իշխանություններն...
16:18 18/02/2026Օրը 10 ժամ ու ամիսը 200 հազար դրամ աշխատող տաքսու վարորդներին պետք է գրանցել որպես աշխատող«Օնլայն տաքսիների վարորդների իրավունքները տոտալ ոտնահարվում են, և Հայաստանում չկա մի կառույց՝ ոչ Մարդու իրավուքնների պաշտպանը, ոչ ՏԿԵՆ-ը, ոչ էլ մեկ ուրիշը, որ զբաղվի նրանց իրավունքների...
15:37 18/02/2026Հենց հերթը հասնում է ներքևի խավի աշխատողին, ով իրոք պախատ է անում, պետությունը չի տեսնում խնդիրը. Տաքսու վարորդԲրազիլիայի հրապարակում իրականացվում է ստորագրահավաք օնլայն տաքսու վարորդների կողմից։ Նրանք պատրաստվում են իրենց պահանջ-բողոքն առաջիկա օրերին ներկայացնել կառավարություն։ Երևանի ավագանու «Մայր...
14:03 18/02/2026Հինգ մարզերում ուժեղ քամի է սպասվումՓետրվարի 18-ի ցերեկը Լոռիում, Տավուշում, Արագածոտնի լեռնային գոտիներում, Գեղարքունիքում և Սյունիքում սպասվում է քամու ուժգնացում 24-28մ/վրկ արագությամբ։ Այս մասին հայտնում է «Հիդրոօդերևութաբանության...
12:36 18/02/2026Սրանք կարևոր օրեր են մեր Եկեղեցու կյանքի համար. Մեսրոպ եպիսկոպոս Պարսամյան«Հավատքով առաջնորդելով ձեր հոգին՝ դուք կհասնեք հենց այնտեղ, որտեղ Աստված ուզում է, որ դուք լինեք»
12:21 18/02/2026Ես շատ բարձր եմ գնահատել գնդերեցների ծառայութունը պատերազմի, ճգնաժամի ընթացքում. Դավիթ Տոնոյան«Պաշտպանության նախարարությունում իմ պաշտոնավարման ընթացքում, երբ եղել եմ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, որպես միջազգային համագործակցության վարչության պետ, ամեն ինչ արել եմ, որ գնդերեցների...
12:17 18/02/2026Ավստրիայում մեկնարկել է Եպիսկոպոսաց հավաքը, մասնակցում են 25 արքեպիսկոպոսներ և եպիսկոպոսներԺողովականներին հայրական իր խոսքն ու պատգամն է առցանց հղել Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը։
10:19 18/02/2026Խոշոր ավտովթար՝ վարորդական իրավունքի վկայական չունեցող ՊՆ զինծառայողի մասնակցությամբԲախման հետևանքով 2 ավտոմեքենաները դուրս են եկել երթևեկելի գոտուց
08:40 18/02/2026Այսօր փետրվարի ամենատաք օրերից է. Գագիկ ՍուրենյանԱյսօր սպասվում է փետրվարի ամենատաք օրերից է։ Այս մասին հայտնում է «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի տեղակալ Գագիկ Սուրենյանը։ Սյունիքի ու Տավուշի հովիտներում ցերեկային...

12:06 12/02/2024Cases of vandalism reported in Azeri-occupied StepanakertThe Azerbaijani state policy of appropriation and destruction of Armenian historical and cultural heritage continues to grow exponentially in occupied Artsakh, Cultural Ombudsman of Hayk Hovik...
11:00 12/02/2024Great Lent starts in ArmeniaThe Great Lent starts in Armenia on February 12. It lasts seven weeks (48 days) and ends the day before the Feast of the Glorious Resurrection of Our Lord Jesus Christ (Easter), Qahana.am reports....
17:00 10/02/2024Temperatures to reach 25C in Armenia’s SyunikNo precipitation is expected in Armenia in the next few days. Rain is forecast for post parts of the country on February 15. Southwest winds will be 2-5 m/s. Temperatures are set to increase further...
16:45 10/02/2024Stolen Van Gogh painting damaged during museum heistThe Vincent van Gogh painting stolen from the Singer Laren museum in 2020 was damaged during the theft, but nut irreparably, said art restorer Marjan de Visser.
16:30 10/02/2024Artsakh Monument Watch condemns Baku's destruction of Ashot Ghulyan monumentThe demonstrative destruction of the monument to Artsakh war hero Ashot Ghulyan in Stepanakert by Azerbaijani authorities confirms Baku's systemic policy of destroying monuments of Artsakh's...
14:30 10/02/2024Fire at Yerevan warehouse containedThe fire that hit a warehouse in Yerevan on Saturday morning has been contained, the Rescue Service of the Interior Ministry reports.
13:33 10/02/2024Explosion reported in Azeri-occupied ArtsakhA blast has occurred in Martuni, a district in Azerbaijani-occupied Artsakh, the local media reported, citing the Azerbaijani Interior Ministry.
11:22 10/02/2024Armenian Church commemorates 150 bishops of Constantinople Ecumenical CouncilThe Armenian Apostolic Church on Saturday commemorates 150 Pontiffs participating in the Ecumenical Council of Constantinople, Qahana.am reports.
17:00 09/02/2024Temperatures to rise further in ArmeniaNo precipitation is expected in Armenia in the next few days. Southwest winds will be 2-5 m/s. Temperatures are set to increase further by another 2-3C on Friday and over the weekend. The capital...
16:45 09/02/2024Everest climbers will need to bring poo back to base campPeople climbing Mount Everest will now have to clear up their own poo and bring it back to base camp to be disposed of, authorities have said.
14:58 09/02/2024BBC Travel: How a 1,600-year-old alphabet shaped Armenian identityThe Armenian alphabet is not just a writing system: it's also a numerical system used for mathematical calculations and recording calendar dates, as well as a national point of pride, BBC Travel says...
14:36 09/02/2024Armenia bids farewell to famous dance choreographer Gagik GinosyanArmenians bade a final farewell to renowned dance choreographer Gagik Ginosyan on Friday. Ginosyan, the founder and artistic director of the Karin Armenian Folk Song and Dance Group, died of a heart...
12:35 09/02/2024Public transport fare increase pulled off from Yerevan City Council agendaThe draft decision to increase the prices for public transport in Yerevan has been withdrawn from the agenda of the upcoming Yerevan City Council meeting, Yerevan Deputy Mayor Suren Grigoryan has...
11:05 09/02/2024ICRC: 660 contacts made between Armenians detained in Azerbaijan and their relatives in 2023In 2023, 660 oral, video, and written Red Cross messages as well as phone calls were exchanged between the Armenians detained in Azerbaijan in relation to the conflict escalations and their...
15:45 08/02/2024'He's a charming man': Qanun player Bella Papikyan speaks about 'warm' relationship with HauserThe music videos of famous Armenian qanun player Bella Papikyan and world-renowned cellist Stjepan Hauser went viral on social media, collecting hundreds of thousands of views and likes.
14:59 08/02/2024Globe breaks heat record for 8th straight monthFor the eighth straight month in January, Earth was record hot, according to the European climate agency.
11:00 08/02/2024Armenian Church honors St. Vartan and his companionsThe Armenian Apostolic Church marks the Feast of St. Vartan the Warrior and Companions on Thursday 8 February, Qahana.am reports. The Feast of St. Vartan the Warrior and his 1036 Companions marks...
16:36 07/02/2024Four injured in bus cash in YerevanA crash involving a bus in Yerevan on Wednesday left four people injured. Shamshyan.com reports that a Jijiang bus operated by the Yerevan Municipality ran off the road on Sebastia Street and crashed...
16:05 07/02/2024Yerevan councilor defends plans to raise public transport faresYerevan City Council member Artak Zeynalyan has defended the plans to increase the prices for public transport in the Armenian capital.
14:00 07/02/2024Pod of orcas seen trapped by sea ice in Japan believed to be freeAt least 10 orcas that were seen trapped by sea ice off the coast of northern Japan on Tuesday appeared to have escaped, CBS News reported on Wednesday, citing local officials in the nearest town.