07:20 19/02/2026Ջերմաստիճանը կսկսի նվազելԵրևանում փետրվարի 19-ի գիշերը և կեսօրից հետո, 22-ի երեկոյան, 23-ի գիշերը սպասվում է կարճատև անձրև։ Փետրվարի 20-21-ին, 22-ի գիշերը 23-ի ցերեկը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Հանրապետության...
07:15 19/02/2026Փետրվարի 19-ին սպասվող հոսանքազրկումների մասին«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 19-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
20:48 18/02/2026Ծափաթաղում սպանված 3-ամյա Տիգրանի քրոջն ու եղբայրներին հանձնել են մոր խնամքինԳեղարքունիքի մարզի Ծափաթաղ համայնքում ամիսներ առաջ սպանված 3 տարեկան Տիգրանի քույրն ու եղբայրները վերադարձել են մոր մոտ, «Մեդիահաբ»-ին հայտնել է ՀՕՖ-ի «Մարդիգյան» երեխաների պաշտպանության կենտրոնի...
20:12 18/02/2026Ինչպե՞ս է լինում, որ ոստիկանների թիվն աճում է, բայց կրիմինալը՝ ծաղկում․ ՎրթանեսյանՌազմական փորձագետ Կարեն Վրթանեսյանն, անդրադառնալով այսօր Աջափնյակ վարչական շրջանում տեղի ունեցած կրակողներին, գրում է․ «Որպես Աջափնյակում ծնված, մեծացած ու 25 տարի ապրած մարդ ասեմ, որ մինչև...
19:46 18/02/2026Աշոցքի տարածաշրջանում թույլ ձյուն է տեղումՓետրվարի 18-ին՝ ժամը 19:35-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Այս մասին հայտնում են Ճանապարհային դեպարտամենտից։ «Ճանապարհների սպասարկման համար...
19:31 18/02/2026«Աշխատավարձի բարձրացում 100 % չի լինելու»․Ախթալայի գործադուլը կշարունակվի Երևանում՝ Կառավարության շենքի մոտԱվելի քան մեկ ամիս է գործադուլ իրականացնող քաղաքացիները Ախթալայից կտեղափոխվեն Երևան՝ Կառավարության շենքի մոտ բարձրայնելու իրենց պահանջները և պատկան մարմինների ուշադրությունը հրավիրելու...
18:33 18/02/2026Մեքենայիս փամփուշտներ են կպել, քնած էի, կրակոցներից արթնացա․ Աբելյան փողոցի բնակիչԱյսօր Երևանի Աբելյան փողոցում տեղի ունեցած կրակոցներից վնասվել է բակում կայանված «Լեքսուս» մակնիշի մեքենան։ Տան բնակիչը տեղեկացրեց, որ իր մեքենան է, սակայն նա միջադեպի հետ որևէ առնչություն չունի։...
18:08 18/02/2026Վրաստանում ապրում է 257 հազար օտարերկրացի. ԿոբախիձեՎրաստանում ապրում է 257 հազար օտարերկրացի. 164 երկրների ավելի քան 107 հազար մարդ ունի բնակության թույլտվություն, — հայտարարել է «Վրացական երազանք»-ի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն խորհրդարանի լիագումար...
17:58 18/02/2026Արտաշատում բացվել է Ամերիաբանկի նոր մասնաճյուղը․ հատուկ առաջարկներ նոր հաճախորդների համարԱմերիաբանկը շարունակում է ընդլայնել իր մասնաճյուղային ցանցը` հաճախորդներին իրենց համայնքներում ավելի մոտ լինելու նպատակով: Այս անգամ Բանկի նոր մասնաճյուղ է բացվել Արարատի մարզի Արտաշատ քաղաքում:...
16:48 18/02/2026Այն փոփոխությունները, որ արել է Ավինյան Տիկոն, ի վնաս քաղաքի են եղել. Տաքսու վարորդ«Տարին 2-3 անգամ նույն հատվածներում ասֆալտ են անում, երեք անգամ էլ անորակ»,-լրագրողների հետ զրույցում ասաց տաքսու վարորդ Արթուր Ալեքսանյանը՝ կարծիք հայտնելով, որ վերջին 8 տարում այս իշխանություններն...
16:18 18/02/2026Օրը 10 ժամ ու ամիսը 200 հազար դրամ աշխատող տաքսու վարորդներին պետք է գրանցել որպես աշխատող«Օնլայն տաքսիների վարորդների իրավունքները տոտալ ոտնահարվում են, և Հայաստանում չկա մի կառույց՝ ոչ Մարդու իրավուքնների պաշտպանը, ոչ ՏԿԵՆ-ը, ոչ էլ մեկ ուրիշը, որ զբաղվի նրանց իրավունքների...
15:37 18/02/2026Հենց հերթը հասնում է ներքևի խավի աշխատողին, ով իրոք պախատ է անում, պետությունը չի տեսնում խնդիրը. Տաքսու վարորդԲրազիլիայի հրապարակում իրականացվում է ստորագրահավաք օնլայն տաքսու վարորդների կողմից։ Նրանք պատրաստվում են իրենց պահանջ-բողոքն առաջիկա օրերին ներկայացնել կառավարություն։ Երևանի ավագանու «Մայր...
14:03 18/02/2026Հինգ մարզերում ուժեղ քամի է սպասվումՓետրվարի 18-ի ցերեկը Լոռիում, Տավուշում, Արագածոտնի լեռնային գոտիներում, Գեղարքունիքում և Սյունիքում սպասվում է քամու ուժգնացում 24-28մ/վրկ արագությամբ։ Այս մասին հայտնում է «Հիդրոօդերևութաբանության...
12:36 18/02/2026Սրանք կարևոր օրեր են մեր Եկեղեցու կյանքի համար. Մեսրոպ եպիսկոպոս Պարսամյան«Հավատքով առաջնորդելով ձեր հոգին՝ դուք կհասնեք հենց այնտեղ, որտեղ Աստված ուզում է, որ դուք լինեք»
12:21 18/02/2026Ես շատ բարձր եմ գնահատել գնդերեցների ծառայութունը պատերազմի, ճգնաժամի ընթացքում. Դավիթ Տոնոյան«Պաշտպանության նախարարությունում իմ պաշտոնավարման ընթացքում, երբ եղել եմ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, որպես միջազգային համագործակցության վարչության պետ, ամեն ինչ արել եմ, որ գնդերեցների...
12:17 18/02/2026Ավստրիայում մեկնարկել է Եպիսկոպոսաց հավաքը, մասնակցում են 25 արքեպիսկոպոսներ և եպիսկոպոսներԺողովականներին հայրական իր խոսքն ու պատգամն է առցանց հղել Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը։
10:19 18/02/2026Խոշոր ավտովթար՝ վարորդական իրավունքի վկայական չունեցող ՊՆ զինծառայողի մասնակցությամբԲախման հետևանքով 2 ավտոմեքենաները դուրս են եկել երթևեկելի գոտուց
08:40 18/02/2026Այսօր փետրվարի ամենատաք օրերից է. Գագիկ ՍուրենյանԱյսօր սպասվում է փետրվարի ամենատաք օրերից է։ Այս մասին հայտնում է «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի տեղակալ Գագիկ Սուրենյանը։ Սյունիքի ու Տավուշի հովիտներում ցերեկային...

13:09 29/05/2025Трагическое ДТП произошло в ВанадзореМинистр здравоохранения Армении Анаит Аванесян представила данные о состоянии пострадавших в тяжелом ДТП на дороге Ванадзор-Степанаван.
12:54 29/05/2025Трагическое ДТП на трассе Апаран-Кучак в Арагацотнской области Армении: один человек погиб, 12 пострадалиНа автодороге Апаран-Кучак в Армении произошло ДТП с возгоранием. Сигнал о происшествии поступил центр кризисного управления Арагацотнского областного спасательного управления в 08:05 29 мая. На...
16:14 28/05/2025Град, ливни и порывы ветра до 22 м/с: жителей Армении предупредили о резком ухудшении погодыВ связи с проникновением циклона с Запада после полудня 28-го мая, ночью и после полудня в период с 29 по 30 мая в большинстве областей Армении и в городе Ереван ожидаются кратковременные дожди и...
14:57 28/05/2025Католикос Гарегин Второй: 28 мая еще раз напоминает неопровержимую истину – народ может победить, когда он объединен одной цельюКатоликос всех армян Гарегин Второй направил послание по случаю празднования Дня Республики. В послании, текст которого приводит пресс-канцелярия Первопрестольного Святого Эчмиадзина, говорится:...
12:28 28/05/2025Новое исследование: Кофе не дает человеку бодрость - это самовнушениеЧеловек испытывает бодрость от употребления кофе из-за самого ритуала, а не из-за кофеина. К такому выводу пришли исследователи словенского университета Ново-Место. Как передает НСН, в ходе...
17:20 27/05/2025Католикос в Берне: Оккупированы жизненно важные приграничные территории Армении, а в процессе заключения мирного договора выдвигаются новые требованияПо предложению Его Святейшества Гарегина II, Верховного Патриарха и Католикоса Всех Армян, в Берне (Швейцария) Всемирным советом церквей (ВСЦ) и Протестантской церковью Швейцарии 26-28 мая...
16:49 27/05/2025Столб дыма и огненный шар: взрыв прогремел на химическом заводе на востоке КитаяНа химзаводе в провинции Шаньдун на востоке Китая прогремел взрыв. Об этом сообщает South China Morning Post. Как передают vedomosti, взрыв произошел на территории, принадлежащей компании Shandong...
16:18 27/05/2025Циклон с Запада принесет ливни, грозы и град в Армению: прогноз погоды на ближайшие дниВ связи с проникновением циклона с Запада после полудня 27-го мая, ночью и после полудня в период с 28 по 30 мая в большинстве областей Армении и в городе Ереван ожидаются кратковременные дожди и...
15:07 27/05/2025СМИ: Принц Уильям призвал брата Гарри развестись с Меган МарклПринц Уильям готов принять своего брата Гарри обратно в семью, если тот разведется с Меган Маркл. Об этом сообщают источники RadarOnline: «Уильям в курсе слухов о проблемах между Гарри и Меган. Более...
11:20 27/05/2025Новосибирск засыпало снегом – за 4 дня до начала летаВ Новосибирске за 4 дня до наступления лета выпал снег. Улицы города замело, сообщает Baza. Погода в Новосибирске сильно колеблется. Несколько дней назад в городе было 30 градусов тепла. А во вторник...
17:03 26/05/2025В Таиланд незаконно ввезли более 10 тонн авокадо под видом мангоОколо 11 тонн авокадо незаконно ввезли из Вьетнама в Таиланд под видом манго. Плоды попытались продать на крупном оптовом рынке в провинции Патхумтхани. Как передает МИР 24, сотрудники полиции...
15:44 26/05/2025Союз журналистов Армении учреждает премию «Армен Дулян»Союз журналистов Армении учреждает премию “Армен Дулян” для поощрения высокопрофессиональной журналистики.
14:24 26/05/2025Скончался пострадавший в ДТП старейший житель Еревана – 104-летний ГригорВ рамках уголовного производства, возбужденного следственным отделом Наири Котайкского областного следственного управления СК, установлены личности пострадавших и водителей, доставленных в больницу в...
14:03 26/05/2025Новый циклон на подходе: с 27 мая в Армении прогнозируются дождиЗаместитель директора Центра гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Армении Гагик Суренян предупредил, что на республику надвигается новый циклон.
12:42 26/05/2025Католикос всех армян отбыл в ШвейцариюЕго Святейшество Гарегин II, Верховный Патриарх и Католикос всех армян, 26 мая отбыл в Берн (Швейцария) для участия в конференции «Свобода вероисповедания: сохранение армянского духовного,...
12:37 26/05/2025Мощное извержение вулкана Килауэа началось на ГавайяхМощное извержение вулкана Килауэа началось на Гавайях. Специалисты зафиксировали выброс фонтанов лавы высотой более 300 метров. Об этом пишет издание Hawaii News Now. «Двадцать третий эпизод текущего...
11:10 26/05/2025В Армении воссоздали древнюю технологию производства гранатового вина. Материал МИР 24В Армении воссоздали древнюю технологию производства гранатового вина без добавления сахара или спирта.
16:58 24/05/2025Трагедия в Цахкадзоре: в результате аварии квадроцикла погибли 2 16-летние девочки24 мая, около 11:30, на улице В. Арутюняна в Цахкадзоре в аварию попал квадроцикл. Четыре пассажира транспортного средства были доставлены в медцентр «Раздан», откуда поступило сообщение в полицию...
15:30 24/05/2025В каком возрасте люди чувствуют себя особенно несчастными? Узнали ученыеОказывается, есть точный возраст, который можно считать «пиком» несчастья. Согласно исследованию британского экономиста Дэвида Г. Бланчфлауэра, таким критическим возрастом является 49 лет. Такие...
11:36 24/05/2025Тело 2-летнего Тиграна нашли в реке МармарикВ реке Мармарик сегодня обнаружили тело двухлетнего Тиграна, которого искали с 4 мая. Об этом пресс-секретарь МВД Армении Нарек Саркисян сообщил в соцсетях. «Должен сообщить печальное известие....