10:19 18/02/2026Խոշոր ավտովթար՝ վարորդական իրավունքի վկայական չունեցող ՊՆ զինծառայողի մասնակցությամբԲախման հետևանքով 2 ավտոմեքենաները դուրս են եկել երթևեկելի գոտուց
08:40 18/02/2026Այսօր փետրվարի ամենատաք օրերից է. Գագիկ ՍուրենյանԱյսօր սպասվում է փետրվարի ամենատաք օրերից է։ Այս մասին հայտնում է «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի տեղակալ Գագիկ Սուրենյանը։ Սյունիքի ու Տավուշի հովիտներում ցերեկային...
07:09 18/02/2026Ջերմաստիճանը կնվազի, հնարավոր են տեղումներԵրևանում փետրվարի 18-ի ցերեկը, 20-21-ին, 22-ի գիշերը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Փետրվարի 18-ի գիշերը և առավոտյան հնարավոր է, 19-ին և 22-ի ցերեկը սպասվում է անձրև։ Հանրապետության...
07:05 18/02/2026Այսօր բազմաթիվ հասցեներում լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 18-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
22:05 17/02/2026էս ինչ է, Նիկոլ Փաշինա՛յն, Տիգրան Ավինյա՛ն, ուժս ֆիլմից է սա. Արթուր Չախոյան1 միլիոն 228 հազար դոլար է Երևանի քաղաքապետարանը վճարել Նոր Նորք վարչական շրջանում գտնվող Վերածննդի այգու այս «բարեկարգման» համար
20:41 17/02/2026«Նարինջների ճակատամարտ» ՝ Իտալիայում, մարդիկ զվարճանքի համար նարինջներ են նետում միմյանց վրաՀյուսիսային Իտալիայի մի քաղաք նշել է իր ամենամյա «Նարինջների ճակատամարտը», որի ընթացքում մարդիկ զվարճանքի համար նարինջներ են նետում միմյանց վրա։ Պատմական այս կառնավալը Իվրեա (Ivrea) քաղաքում՝ հին...
19:57 17/02/2026Փաշինյանի դպրոց կատարած այցից առաջ շենքերի կեղտոտ բակերն սկսել են արագ մաքրելՆիկոլ Փաշինյանն այսօր Երևանի թիվ 122 դպրոցում հանդիպում է ունեցել աշակերտների հետ՝ պատմել «Իրական Հայաստան»-ի մասին։ Մինչ Փաշինյանի ժամանումը վաղ առավոտյան «Երևանի աղբահանություն և սանիտարական...
18:09 17/02/2026Գերմանիայի բնակչությունը կրճատվում էԳերմանիայի բնակչությունը կարող է առաջիկա տասնամյակներում շատ ավելի կտրուկ նվազել, քան նախկինում կանխատեսվում էր՝ մինչև 2070 թվականը 10%-ով, ըստ Մյունխենում գործող Ifo ինստիտուտի ուսումնասիրության։...
17:21 17/02/2026Վատիկանն ԱԲ կօգտագործի Սուրբ Պետրոսի տաճարում պատարագը 60 լեզուներով թարգմանելու համարՎատիկանն արհեստական բանականության միջոցով կսկսի պատարագների միաժամանակյա թարգմանությունը 60 լեզուներով։ Եվրանյուզի հաղորդմամբ, ծառայությունը թույլ կտա հավատացյալներին հետևել պատարագներին իրենց...
17:15 17/02/2026Եռաբլուրում եղե՞լ եք։ Էն սիրուն տղաների նկարները տեսե՞լ եք. Վանաձորցին՝ Փաշինյանի վերընտրվելու մասին«Քաղբանտարկյալների առկայությունը Փաշինյանի համար մինուս է»,-Լոռու մարզկենտրոն Վանաձորում Նիկոլ Փաշինյանի կողմից իր ընդդիմախոսների, ընդդիմադիրների, հոգևորականների նկատմամբ իրականցվող ռեպրեսիաների...
16:36 17/02/2026ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը վերաբացել է Աշտարակ քաղաքի մասնաճյուղըԱշտարակ քաղաքում վերաբացվեց ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի վերանորոգված «Աշտարակ» մասնաճյուղը: Պաշտոնական բացման արարողությանը ներկա էին Բանկի ղեկավարությունը, գործընկերներ, հաճախորդներ և ՏԻՄ ներկայացուցիչներ:...
15:15 17/02/2026Ընտրություններից հետո հոսանքի սակագինը թանկանալու է. Դավիթ Ղազինյան«Ունենք հիմնավոր կասկած, որ ամեն ինչ արվել է, որպեսզի մինչև 2026 թվականի հունիս՝ Ազգային ժողովի ընտրությունները, հոսանքի սակագինը չթանկանա», - ասուլիսում ասաց «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ՓԲԸ նախկին...
15:03 17/02/2026Մոդուլային ատոմակայանի արտադրող էլեկտրաէներգիայի սակագինը կլինի թանկ՝ 60-80 դրամ. Ղազինյան«Տեղի է ունենում խաբեություն»,- ասուլիսում ասաց «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ՓԲԸ նախկին գլխավոր տնօրենի պաշտոնակատար, «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Դավիթ Ղազինյանը՝ խոսելով ամերիկյան...
14:30 17/02/2026Սրբազան, Սրբազան. Բազմաթիվ մարդիկ հավաքվել էին` դիմավորելու Միքայել ՍրբազանինԲազմաթիվ գյումրեցիներ ու Շիրակի մարզի բնակիչներ էին հավաքվել Շիրակի թեմի առաջնորդարանի շենքի մոտ՝ դիմավորելու թեմի առաջնորդ, Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանին։ «Իզմիրլյան» ԲԿ-ից տնային կալանքի մեկնած...
14:02 17/02/2026Աննախադեպ ծանր օրեր են. Հայր Իսահակ«Անշուշտ, աննախադեպ ծանր օրեր են, բայց մեր պատմությանը լավատեղյակ անձինք գիտեն, որ մեր կյանքի մեջ շատ ավելի ծանր օրեր են եղել»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց Գեղարքունյաց թեմի առաջնորդական տեղապահ...
12:50 17/02/2026Միքայել Սրբազանը դուրս գրվեց հիվանդանոցիցՇիրակի թեմի առաջնորդ Գերաշնորհ Տեր Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանն այսօր դուրս գրվեց «Իզմիրլյան» ԲԿ-ից։ Հարցին՝ լա՞վ եք Ձեզ զգում, Սրբազանը պատասխանեց.
12:23 17/02/2026Օնլայն վարկ՝ Byblos Mobile-ով․ Մինչև 10 մլն դրամ՝ մի քանի րոպեումԲիբլոս Բանկ Արմենիան գործարկել է օնլայն վարկավորման համակարգ՝ հնարավորություն տալով հաճախորդներին դիմելու և ստանալու առցանց ֆինանսավորում մի քանի րոպեում։ Մինչև 10 մլն ՀՀ դրամի չափով վարկ ձեռք...
11:30 17/02/2026Կարո՞ղ են չմկրտվածները պահք պահելԿարո՞ղ են չմկրտվածները պահք պահել։ Այս հարցին պատասխանում է Սուրբ Զաքարիան. «Պահք պահել կարող են բոլորը՝ թե քրիստոնյաները, թե չմկրտվածները, բայց քրիստոնյաներս այս ընթացքում պահք ենք պահում, որպեսզի...
11:10 17/02/2026Ինչո՞ւ են շնորհավորում Աննա ՀակոբյանինԱյսօր առավոտյան Նիկոլ Փաշինյանի կողակիցը՝ Աննա Հակոբյանը հայտնեց, որ իրենց քաղաքացիական ամուսնությունն ավարտվել է։ Գրառման ներքո շատերը շնորհավորել են Հակոբյանին։ ԱՆ մամուլի խոսնակ Մարիամ...

11:36 24/05/2025Тело 2-летнего Тиграна нашли в реке МармарикВ реке Мармарик сегодня обнаружили тело двухлетнего Тиграна, которого искали с 4 мая. Об этом пресс-секретарь МВД Армении Нарек Саркисян сообщил в соцсетях. «Должен сообщить печальное известие....
11:24 24/05/2025В Армении отметят праздник Джангьюлум 29 апреляПраздник Христова Вознесения Армянская Апостольская церковь отметит 29 апреля. Это Господний праздник, который Армянская Апостольская церковь отмечает на сороковой день после Св. Пасхи, в период с...
17:46 23/05/2025Ответ Первопрестольного Святого Эчмиадзина – на ложные заявления председателя Управления мусульман КавказаПервопрестольный Святой Эчмиадзин ответил на заявления председателя Управления мусульман Кавказа шейх уль-ислама Аллахшукюра Пашазаде о том, будто бы действующие на территории Армении и региона на...
17:25 23/05/2025Филипп Киркоров проходит лечение из-за осложнений после ожога, полученного на концертеНародный артист России Филипп Киркоров проходит лечение из-за осложнений после ожога, который он получил на концерте в Санкт-Петербурге, сообщила РИА Новости директор артиста Екатерина Успенская.
17:09 23/05/2025В США не захотевшие разлучаться пожилые супруги лишились рук во время мощного торнадоСупруги из США получили тяжелые травмы во время урагана. Пол и Гейл Кларк лишились рук, пишет МИР 24. Пожилая пара спряталась от урагана в спальне своего дома в штате Кентукки. Чтобы успокоиться и...
16:02 23/05/2025Погода в Армении: вечером возможен кратковременный дождьПоздно вечером 23-го, 24-го, после полудня 25-го и 27-го мая в отдельных регионах Армении ожидаются кратковременные дожди и грозы.
15:55 23/05/2025Погибший в ДТП в Тавуше приходится родственником Пашиняну – shamshyan.comВ Тавушской области Армении днем 23 мая произошло трагическое ДТП, подробности представляет портал shamshyan.com.
15:34 23/05/2025Названы самые раздражающие слова в разговорной речиСамым частым источником раздражения в разговорной речи для россиян является молодежный сленг с использованием таких слов, как «кринж», «рашить» и «изи».
12:17 23/05/2025В Индии 45 человек стали жертвами шквалистого ветра, ливней с градом и ударов молнийПо меньшей мере 45 человек стали жертвами шквалистого ветра, ливней с градом и ударов молний в 13 округах индийского северного штата Уттар-Прадеш.
12:01 23/05/2025Гордые и красивые: в Лори на природу выпущены 9 кавказских благородных оленей22 мая, в рамках Международного дня биологического разнообразия (англ. International Day for Biological Diversity), в прилегающих к селу Ехегнут Лорийской области Армении лесах на природу были...
17:51 22/05/2025«До 24 млн драмов»: кабмин предложил гражданам Армении платить за сокращение срока службы в армииСегодня, 22 мая состоялось очередное заседание правительства Армении под председательством вице-премьера Тиграна Хачатряна.
17:24 22/05/2025«Последний звонок» в Армении: полиция завтра перейдет на усиленное дежурствоЗавтра, 23 мая, в школах Армении прозвенит Последний звонок. В связи с мероприятием полиция министерства внутренних дел Армении перейдет на усиленную службу в Ереване и областях страны. «С раннего...
17:15 22/05/2025Певцу Super Sako провели стентированиеПроживающий в США певец Супер Сако (Super Sako) перенес операцию на сердце в Армении. Ему провели стентирование. Певец в своем Instagram публикует фото из больницы. На снимках видно, что его...
17:03 22/05/2025Крупное ДТП в Гегаркуникской области Армении: 1 человек погиб на месте, 3 человека госпитализированыКрупное и трагическое дорожно-транспортное происшествие произошло в Гегаркуникской области Армении 22 мая.
15:17 22/05/2025Сегодня днем в Ереване воздух прогреется до +29°CНа территории Армении днем 22-го, ночью 23-го, 26-го мая ожидается погода без осадков. Поздно вечером 23-го, 24-го мая время от времени, после полудня 25-го и 27-го мая в отдельных регионах...
14:33 22/05/2025Июнь назвали самым невыгодным для отпуска летним месяцемНаименее выгодным для отпуска летним месяцем в этом году будет июнь, рассказала РИА Новости директор по персоналу и организационному развитию сервиса "Работа.ру" Юлия Санина.
10:51 22/05/2025Московский метрополитен отметил 90-летие: история, технологии и новые горизонты15 мая Московский метрополитен отметил свое 90-летие – важную веху в истории одной из крупнейших транспортных систем мира.
10:43 22/05/2025Фонтаны в парке Варданянов с сегодняшнего дня поют и танцуютС 22 мая посетители Парка 2800-летия Еревана смогут не только насладиться чистым воздухом и приятной атмосферой, но и услышать и увидеть новую световую и музыкальную насыщенную программу с участием...
16:03 21/05/2025Египет и Турция оказались самыми опасными странами для российских туристовНаибольшее число страховых случаев для российских туристов произошло в Турции, Египте и Таиланде, сообщает aif.ru.
15:32 21/05/2025Дождик, гроза и снова солнце: май в Армении продолжает удивлятьДнем 21-го, после полудня 23-25 мая в отдельных регионах Армении прогнозируются кратковременные дожди и грозы.