08:43 06/02/2026Խոշոր վթար է տեղի ունեցել Կառավարության շենքի դիմացՀանրապետության հրապարակում՝ կառավարության շենքի դիմաց մեքենան գլխիվայր շրջվել է։ Տեղեկությունը հայտնում է «Սպուտնիկ Արմենիա»-ն, որը նաև տեսանյութ ու լուսանկարներ է տարածել։ Կադրերում երևում է, որ...
08:20 06/02/2026Այսօրվանից ջերմաստիճանը կսկսի բարձրանալԵրևանում փետրվարի 6-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Փետրվարի 7-10-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում են կարճատև տեղումներ՝ անձրևի և ձնախառն անձրևի տեսքով։ Հանրապետության տարածքում փետրվարի 6-ին...
07:57 06/02/2026Այո՛, մեր Մայր Եկեղեցին ուղղափառ է, ամոթ է, մի բանից որ գլուխ չեք հանում՝ մի՛ խոսեք. Ռուբեն Մելիքյանը՝ Վահագն ԱլեքսանյանինԻրավապաշտպան, փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը, արձագանքելով ՔՊ-ական պատգամավոր Վահագն Ալեքսանյանի՝ Արման Սարոյանի (նախկինում՝ Գևորգ Սրբազան) խոսքերի հիման վրա Վեհափառին ուղղված մեղադրանքներին, գրում է.
07:47 06/02/2026Փետրվարի 6-ի հոսանքազրկումների մասին«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 6-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
22:31 05/02/2026Մահվան ելքով 85 ամյա հետիոտնին վրաերթի ենթարկած վարորդը ավտոմեքենա վարելու իրավունք չի ունեցելՎարորդը ենթարկվել էր սթափության փորձաքննության, եղել էր սթափ
20:43 05/02/2026Վերին Լարս տանող ճանապարհը բացվել է թեթև մարդատար մեքենաների համար«Վերին Լարս» անցակետով Վրաստանից դեպի Ռուսաստան ճանապարհը բացվել է մարդատարների համար։ Այս մասին հայտնում է Վրաստանի ավտոմոբիլային ճանապարհների դեպարտամենտը։ Ինչպես հայտնի է, անցակետ տանող ճանապարհը...
20:35 05/02/2026Խոշոր վթար՝ Վարդանաշեն-Նորապատ ճանապարհին. Տուժածներից մեկի վիճակը ծանր էԱյսօր ավտովթար է տեղի ունեցել Արմավիրի մարզում։ Ժամը 18։20-ի սահմաններում Վարդանաշեն-Նորապատ ավտոճանապարհին բախվել են «Opel Zafira» և «Mercedes» մակնիշների ավտոմեքենաները։ Ինչպես հայտնում է...
20:11 05/02/2026Երեկ բանակցություններ են եղել՝ անարդյունք, այսօր չեն բանակցել․ 22-րդ օրն է Ախթալայում գործադուլը շարունակվում էԱրդեն 22-րդ օրն է Ախթալայում գործադուլը շարունակվում է։ Այսօր ևս գործադուլ անող քաղաքացիները հավաքվել էին Ախթալայի լեռնահարստացման կոմբինատի դիմաց, սակայն կրկին ապարդյուն։ Ինչպես Panorama.am-ին...
19:43 05/02/2026Վարդենյաց լեռնանցքը կցորդով տրանսպորտային միջոցների համար դժվարանցանելի էՓետրվարի 5-ին՝ ժամը 19:35-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Ճանապարհների սպասարկման համար պատասխանատու կազմակերպությունները շարունակում են...
18:01 05/02/2026Մայր Աթոռը վերահաստատում է իր հանձնառությունը՝ շարունակելու հետևողական ջանքեր գործադրել՝ ի խնդիր գերեվարված հայորդիների ազատ արձակման և Հայրենիք վերադարձի«Խորը ցավով տեղեկացանք Բաքվում ապօրինաբար պահվող Արցախի ռազմաքաղաքական ղեկավարների նկատմամբ կայացրած ակնհայտ շինծու դատավճիռների մասին»,-նշում են Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնից։ Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածինը...
17:01 05/02/2026«Սևան, Իվան, Երևան» և լուսանկարներ Panorama.am-ից. Ուրգանտը տեսանյութ է հրապարակել իր Հայաստան կատարած ուղևորությունիցՏեսանյութում ներկայացված են կադրեր Ուրգանտի՝ կնոջ հետ Սևանա լիճ կատարած ուղևորությունից
16:35 05/02/2026Ներդրում` ժողովրդի բարեկեցության համարԱժ նախկին պատգամավոր Կարեն Կարապետյանի նախաձեռնությամբ և ազգային բարերար Սամվել Կարապետյանի ներդրմամբ 2017- ից 2019 թվականներին հիմնովին նորոգվել է Տաշիր քաղաքի հրապարակն ու քաղաքային այգին։...
15:39 05/02/2026Դատարանի ցանկացած որոշում, որը փորձում է տնօրինել Եկեղեցու գույքն ու միջոցները, ուղղակի սպառնալիք է Եկեղեցու սեփականության իրավունքինՓետրվարի 6-ին կայանալու է Մասյացոտնի թեմի շուրջ ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ դատական նիստը։
15:26 05/02/2026Թրենդային անուններ. Ինչպես են կոչել նորածիններին 2025-ինՎիճակագրական կոմիտեն հրապարակել է 2025 թվականի հունվար-դեկտեմբեր ամիսներին նորածիններին առավել հաճախ տրվող անունների ցանկը: 2025 թվականին Հայաստանում ծնվել է 32 042 երեխա, որոնցից տղաներ՝ 16 796,...
13:01 05/02/2026Խաչատուր Սուքիասյանը միշտ ասել է՝ տեղական արտադրությանը ուզում ենք արտոնություն տալ, հիմա արտոնությունը ո՞րն է, փակվելո՞վ է. «Ռոսիա» մոլի աշխատակից«Ես վաճառում եմ տեղական արտադրության կոշիկ։ Միշտ ասում են՝ տեղականին արտոնություն տանք։ Արտոնությունը ո՞րն է, որ փակվի՞, փակվի ի՞նչ անենք, մտածենք որտեղից ինչ հայթայթենք, մեր ընտանիքը պահե՞նք»,-...
12:43 05/02/2026Մեզ այլ ընտրություն չի մնացել. մենք կամ կվերածնվենք, կամ կմեռնենք. Ռուբեն Վարդանյանը հեռախոսազրույց է ունեցել կնոջ հետՎերջերս կնոջ՝ Վերոնիկայի հետ հեռախոսազրույցի ժամանակ Արցախի նախկին պետնախարար, հայտնի բարերար, գործարար, այժմ Բաքվի բանտում գտնվող Ռուբեն Վարդանյանը կիսվել է Ալբեր Քամյուի «Ապստամբը» (1951) էսսեից...
11:35 05/02/2026Մենք զարգացրել ենք Խաչատուր Սուքիասյանի բիզնեսը, 30 տարուց ավելի ինքը մեզնով վարձատրվել է. «Ռոսիա» մոլի աշխատակիցներ«30 տարուց ավելի մարդիկ այստեղ աշխատել են։ Թող վերանորոգեն, ոչ մեկ դեմ չէ, նույնիսկ վարձը մի քիչ բարձրացվի, բայց հետո էլի մարդիկ կարողանան գալ ու այստեղ շարունակել իրենց առևտուրը»,- լրագրողների հետ...
10:54 05/02/2026Երկիրը քանդված վիճակում է, այսօր շատ դժվար է մի բան ստեղծելը. Ակցիա են անում «Ռոսիա» մոլի աշխատակիցները«Ռոսիա» մոլի աշխատակիցներն այսօր բողոքի ակցիա են անում առևտրի կենտրոնի դիմաց։ Նրանք նշում են՝ տարիներ շարունակ առևտրի կենտրոնի առաջին հարկում առևտուր են արել, իսկ հիմա իրենց հանում են այդ տարածքից։...
09:42 05/02/2026ՊՊԾ պետի ֆինանսական թռիչքը. Եկամուտների աճ և կրկնապատկված ավանդՊետական պահպանության ծառայության պետ Արթուր Գասպարյանի նոր հայտարարագիրը փաստում է նրա դրամական միջոցների զգալի ավելացման մասին: Եթե նախորդ տարի պաշտոնյան ակտիվորեն գույք էր օտարում, ապա այս տարի...

11:43 17/04/2025Праздники Армянской Церкви: 17 апреля – Великий ЧетвергПериод от понедельника после праздника Цахказард до Светлого Христова Воскресенья называется Страстной (Великой) неделей, напоминает Qahana.am.
17:40 16/04/2025Уже завтра днем в Ереване столбики термометров поднимутся до +19℃Днем 16-го апреля в большинстве областей Армении, ночью 17-го апреля в отдельных регионах республики ожидаются осадки, в горных районах, а также в предгорьях Лори, Тавуша и Сюника – в виде снега.
16:51 16/04/2025Заморозки в Турции привели к потере около 80% урожая винограда и 50% урожая абрикосов, яблок и черешниЗаморозки в Турции побили до 80% будущего урожая винограда и 50% урожая абрикосов, яблок и черешни, что приведет к снижению их экспорта в Россию в текущем году.
16:39 16/04/2025Генконсульство опровергло данные об экстренном переселении российских туристов в ХургадеГенконсульство РФ в Хургаде опровергло информацию об экстренном переселении российских туристов из одного отеля в другой из-за плохого сервиса.
15:53 16/04/2025Пальмовое масло - на пляжах АнапыВыбросы белого вещества зафиксировали 5 апреля на береговой линии Бугазской косы под Анапой. О том, что обнаруженное вещество — пальмовое масло заявил тогда директор природоохранных программ...
13:41 16/04/2025В Госдуме РФ предложили сократить женщинам рабочий день на часЖенщинам нужно сократить рабочий день на один час, предложил в разговоре с РИА Новости депутат Госдумы Игорь Антропенко.
13:16 16/04/2025После землетрясения – потоп. На Мьянму обрушился новый удар стихииРазрушенную после землетрясения Мьянму теперь заливает. Наводнение произошло на севере страны, передает «МИР 24». Дом, устоявший во время землетрясения, рухнул под натиском воды. Улицы города...
12:43 16/04/2025После циклона – без заморозков: Суренян об «идеальной развязке» весенней непогоды«В горах скопилось значительное количество снега, заморозков удалось избежать, а с завтрашнего дня – потепление.
12:35 16/04/2025Праздники Армянской церкви: наступила Великая СредаВеликая Среда посвящена воспоминанию о помазании Иисуса в Вифании и предательстве Иуды.
12:12 16/04/2025На Земле началась сильная магнитная буряМагнитные бури считаются опасными для людей с хроническими заболеваниями, в том числе гипертонией и сосудистыми болезнями. Они могут вызвать обострение. Поэтому эксперты рекомендуют в такие дни беречь себя и следить за показателями артериального давления.
12:09 16/04/2025Более трехсот российских туристов экстренно переселили из отеля в ХургадеАссоциация туроператоров России (АТОР) проверяет информацию и выясняет обстоятельства экстренного переселения 300 россиян из отеля в Хургаде из-за антисанитарии, сообщили ТАСС в организации.
16:11 15/04/2025Вице-президент США Вэнс уронил и сломал чемпионский кубок по американскому футболуВице-президент США Джей Ди Вэнс уронил и сломал чемпионский кубок победителей турнира по американскому футболу среди студентов.
15:09 15/04/2025Армения во власти циклона: снег до 40 см и похолодание 15–16 апреляВ связи с проникновением активного циклона, днем 15 апреля, а также 16 апреля по всей территории Армении ожидаются осадки, предупреждает Центр гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей...
14:20 15/04/2025Магнитные бури обрушатся на Землю 16 апреляМагнитные бури считаются опасными для людей с хроническими заболеваниями, в том числе гипертонией и сосудистыми болезнями. Они могут вызвать обострение. Поэтому эксперты рекомендуют в такие дни беречь себя и следить за показателями артериального давления.
12:14 15/04/2025Снег и туман: о ситуации на дорогах Армении на утро вторникаПо положению на 11:22 вторника, 15 апреля, в Республике Армения автодороги в основном проходимы. Подробности о ситуации на дорогах республики приводит Спасательная служба МВД Армении. Закрыта...
11:38 15/04/2025Страстная неделя Великого Поста в Армении: Великий Вторник посвящен притче о 10 девахНаступила последняя – Страстная неделя Великого Поста, посвященная воспоминаниям о последних днях земной жизни Иисуса Христа, его страданиях, крестной смерти и погребении.
18:06 14/04/2025В Москве призвали перестать подкармливать утокДепартамент природопользования и охраны окружающей среды призвал москвичей перестать подкармливать уток, поскольку из-за этого их потомство может оказаться под угрозой.
17:39 14/04/2025Трагедия в Огайо: 7-месячную девочку загрыз до смерти питбульТрагедия произошла в Огайо. 7-месячную Элизу загрыз до смерти питбуль - одна из стрех собак семьи, пишет people.com. Мать девочки Маккензи не понимает, как могло произойти такое несчастье. По ее...
17:12 14/04/2025Арцахский Саргсашен со своими домами, улицами и историческими слоями практически полностью уничтожен АзербайджаномПроводимая «Азербайджанской Республикой» на государственном уровне целенаправленная и скоординированная политика на территории временно оккупированной Республики Арцах (НКР), разрастается в...
16:22 14/04/2025«Мы не справились»: компания по продаже билетов извинилась перед поклонниками Дженнифер ЛопесГлавный исполнительный директор Ticketon.kz Виктория Торгунакова в соцсети Threads ответила на возмущения казахстанцев по поводу продажи билетов на концерт Дженнифер Лопес, передает NUR.KZ.