11:01 06/01/2026Ավանդական նկարն այս անգամ՝ ոչ Հ1-ից. Տեր ՄարկոսՏեր Մարկոս քահանա Մանգասարյանը, որ ուղիղ եթերում մեկնաբանում է Սուրբ Ծննդան Հայրապետական Սուրբ և Անմահ Պատարագը, լուսանկար է հրապարակել ու գրել.
10:11 06/01/2026Ճանապարհների վիճակը ժամը 10։00-ի դրությամբՀունվարի 6-ին՝ ժամը 10:00-ի դրությամբ, Ապարանի, Արագածի, Սպիտակի, Թումանյանի, Տաշիրի, Սևանի, Ճամբարակի, Մարտունիի, Գավառի, Աբովյանի, Հրազդանի, Նաիրիի, Վայքի, Սիսիանի, Գորիսի, Աշոցքի, Ամասիայի և...
09:51 06/01/2026Լարված իրավիճակ Թալինի Սուրբ Աստվածածին եկեղեցու մուտքի մոտ. Թալինի քաղաքապետը հայտարարեց՝ «Տեր Հայկը չի մտնելու եկեղեցի»Թալինի քաղաքապետը հայտարարեց, որ «այս պատարագի համար եկեղեցական ունեն»։
09:19 06/01/2026Սուրբ Ծննդյան խորհրդանշական ուտեստներըԱյսօր Հայ Առաքելական եկեղեցին նշում է Հիսուս Քրիստոսի Սուրբ Ծննդյան ու Աստվածահայտնության տոնը։ Սուրբ Ծննդյան ուտեստների մեջ մեծ կարևորություն ունեն չորացրած մրգերից և ընկուզեղենից պատրաստված...
08:51 06/01/2026Հայաստանի մի շարք ավտոճանապարհներին մերկասառույց էՀՀ տարածքում կան փակ ավտոճանապարհներ։ Փրկարար ծառայության հաղորդմամբ, փակ են Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից Ամբերդ ամրոց և Քարի լիճ տանող ավտոճանապարհները:...
08:11 06/01/2026Հիսուս Քրիստոսի Սուրբ Ծննդյան ու Աստվածահայտնության տոնն էՀունվարի 6-ին Հայ Առաքելական եկեղեցին նշում է Հիսուս Քրիստոսի Սուրբ Ծննդյան ու Աստվածահայտնության տոնը, որը Հիսուսի Սուրբ Ծննդյան և մկրտության հիշատակումն է: Աստված մարդացավ և հայտնվեց մարդկանց:...
21:55 05/01/2026Հայաստանում կան փակ ավտոճանապարհներՎերին Լարի ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար
20:45 05/01/2026Վեհափառ Հայրապետը Քրիստոսի ծննդյան լույսն է բաժանում հավատացյալներինՄայր Աթոռում տեղի է ունեցել Սուրբ ծննդյան Ճրագալույցի պատարագը, որից հետո Ամենայն հայոց կաթողիկոս Գարեգին 2-րդը, ավետելով Քրիստոսի ծնունդը, վառած մոմով իջել է խորանից և հավաքված հավատացյալներին լույս...
20:05 05/01/2026Ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց, երթևեկել բացառապես ձմեռային անվադողերովՀունվարի 5-ին՝ ժամը 19:40-ի դրությամբ, Վարդենյաց լեռնանցքը փակ է միայն կցորդով տրանսպորտային միջոցների համար։ Մյուս տրանսպորտային միջոցների համար բաց է։ Այս մասին հայտնում են Ճանապարհային...
19:41 05/01/2026Հռոմի պապը շնորհավորագիր է փոխանցել Արամ Ա ՀայրապետինԼևոն ԺԴ. Պապին շնորհավորագիր ՝ ուղղված Արամ Ա Վեհափառ Հայրապետին «Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա. Վեհափառ Հայրապետին այցելեց Լիբանանի մօտ Վատիկանի պապական նուիրակ Փաուլօ Արքեպիսկոպոս Պորճիան եւ Հայրապետին...
19:21 05/01/2026«Ազգը բազմացրու, նրանց ուրախությունն ավելացրու․․․»․Ս․ Ծննդյան Ճրագալույցի պատարագ՝ ԼիբանանումՍուրբ Ծննդյան Ճրագալույցի Պատարագ է մատուցվում նաև Լիբանանում՝ Արամ Ա Կաթողիկոսի մասնակցությամբ։ «Ազգը բազմացրու, նրանց ուրախությունն ավելացրու․․․»,- աղոթեց հոգևորականը։ Մինչ պատարգը, այսօր...
19:03 05/01/2026Իմ բանտախցի չոր պատերի մեջ Քո Մսուրն է հար աչքերիս առջև․ Բագրատ ՍրբազանԲանտախցից՝ աշխարհին… Քրիստոս Ծնավ և Հայտնեցավ Ծննդյան Խորհուրդ, Ծնունդ Սրբազան, Բազում լույսերից, աղմուկից հեռու, Իմ բանտախցի չոր պատերի մեջ Քո Մսուրն է հար աչքերիս առջև: Մսուր պատվական, որ բանտ էր...
18:29 05/01/2026Ս. Ծննդյան ճրագալույցի պատարագ՝ Ս. Էջմիածնի Մայր Տաճարում, Վեհափառի մասնակցությամբՍ. Էջմիածնի Մայր Տաճարում տեղի է ունենում Ս. Ծննդյան ճրագալույցի պատարագ։ Վեհափառը եկեղեցական թափորի ուղեկցությամբ ևս Մայր Տաճարում է։ Տաճարում հավատացյալներն օրհնություն ստացան Վեհափառից։ Այսօր...
17:53 05/01/2026Այս երեկո մենք պարզապես տոն չենք նշում։ Մենք հիշում ենք մի ճշմարտություն, որ փոխեց մարդու ճակատագիրը. Միքայել Մինասյան«Աստված միշտ է եղել մեզ հետ՝ մեզանում, մեր ներսում։ Քրիստոսի գալուստից առաջ Աստծո հետ հարաբերությունների լեզուն հաճախ ընկալվում էր խստության ու դատաստանի լեզվով։ Հին Կտակարանում բազմիցս տեսնում ենք...
17:49 05/01/2026Մեկ շաբաթում հանրապետությունում գրանցվել է 679 արտակարգ դեպք2025թ․ դեկտեմբերի 29-ից 2026թ․ հունվարի 4-ը ՆԳՆ ՓԾ ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնում գրանցվել է 679 դեպք, որից 211-ը՝ արտակարգ: ՆԳՆ փրկարար ծառայությունից հայտնում են, որ գրանցվել է հրդեհի՝...
17:48 05/01/2026«Խաղաղություն» բառը հաճախ օգտագործվում է որպես լռեցնելու միջոց, «սեր» բառը՝ որպես անհամաձայնությունը մերժելու պատրվակ. Հայր ՌուբենՍուրբ Ծննդյան տոնը, հետևաբար, կոչ է՝ իշխանությանը՝ ճանաչելու իր սահմանները, եկեղեցուն՝ պահպանելու իր միասնությունը, ժողովրդին՝ չկորցնելու հավատն ու արժանապատվությունը։
17:23 05/01/2026Վեհափառ Հայրապետն ինքը կորոշի. Տեր Եսային՝ 10 եպիսկոպոսների մասին«Այս պահին գնահատականներ, որակում ես չեմ կարող տալ, ընթացքը ցույց կտա, Վեհափառ Հայրապետն ինքը կորոշի»,- Մայր Աթոռի բակում լրագրողներին ասաց Մայր Աթոռ Ս.
17:17 05/01/2026Կճոյանը թեմի փակ խմբում պարտադրում է վաղը Արարատյան հայրապետական թեմի եկեղեցիներում չընթերցել Վեհափառ Հայրապետի ուղերձըՆիկոլ Փաշինյանի կողմն անցած, տիրադավ գնահատականի արժանացած Նավասարդ Կճոյանը Արարատյան Հայրապետական թեմի քահանաների փակ խմբում պարտադրում է թեմի բոլոր եկեղեցիներում այսօրվա Ճրագալույցի Սուրբ Պատարագին...
16:54 05/01/2026Վրաստան-Հայաստան սահմանին կիլոմետրեր ձգվող հերթեր ենՎրաստան-Հայաստան սահմանին մի քանի կիլոմետր ձգվող հերթեր են։ «Սպուտնիկ Արմենիա»-ի փոխանցմամբ, մեքենաների հերթերի երկարությունը հասնում է 5 կմ-ի։ Միջազգային C-7 մայրուղու հերթը սկսվում է Սադախլո...
16:38 05/01/2026Արագածոտնի թեմի բազմաթիվ եկեղեցիներում կմատուցվեն Սուրբ Պատարագներ ու կկատարվի Ջրօրհնեքի արարողությունՍուրբ Ծննդյան և Աստվածահայտնության տոնի առիթով Արագածոտնի թեմի նշյալ եկեղեցիներում կմատուցվեն Սուրբ Պատարագներ ու կկատարվի Ջրօրհնեքի արարողություն: «Սուրբ Ծննդյան տոնը մեր հոգևոր կյանքին վերստին...

11:40 21/01/2025Пожар на турецком горнолыжном курорте Болу: 10 погибшихЧисло жертв пожара на горнолыжном курорте в турецком Болу возросло до десяти, пострадали 32 человека, сообщил во вторник министр внутренних дел Турции Али Ерликая в соцсети X.
16:41 20/01/2025Погода в Армении: температура воздуха постепенно понизится на 5-7 градусовНа территории Армении днем 20-го, 21-25 января ожидается погода без осадков. Прогнозы синоптиков приводит ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей среды Армении. Ветер...
16:28 20/01/2025Симоньян рассказала о состоянии КеосаянаСостояние здоровья телеведущего Тиграна Кеосаяна, впавшего в кому, остается прежним. Об этом сообщила 19 января его жена, главный редактор медиагруппы «Россия сегодня» и телеканала RT Маргарита...
15:20 20/01/2025В мире наступил самый грустный день в году«Грустный понедельник» наступил 20 января. Этот термин ввели в 2005 году. Эксперты заявили, что в третий понедельник января уровень счастья в мире падает ниже, чем в любой другой день года, пишет МИР...
12:18 20/01/2025Тагуи Товмасян: Это не просто безумие, это настоящее преступление, представила ситуацию международным партнерамБеспартийный депутат Национального Собрания Армении Тагуи Товмасян на своей странице в соцсети сообщила, что направила срочные письма своим международным партнерам и ряду международных организаций,...
11:52 20/01/2025Скончался дедушка ПапикянаСкончался дедушка занимающего пост министра обороны Армении Сурена Папикяна – Сурен Шамирович Папикян.
11:45 20/01/2025Водителям рассказали, какие дороги в Армении лучше объезжать из-за снега, метели и гололедаСпасательная служба сообщает, что по положению на 10:56 понедельника, 20 января, в Республике Армения есть закрытые и труднопроходимые автодороги.
11:36 20/01/2025Праздники Армянской церкви: 20 января в календареСегодня, 20 января, Армянская Апостольская церковь отмечает День памяти Свв. императора Феодосия и семи Ефесских отроков, напоминает Qahana.am. Святой император Феодосий Великий родился в Северной...
16:37 18/01/2025Зима берет паузу: без осадков и ветер до 18 м/с в областях АрменииНа территории Армении днем 18-го и 20-го, ночью 19-го, 21-23 января ожидается погода без осадков. Прогнозы синоптиков приводит ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей...
14:38 18/01/2025Куда могут дойти «языки мазута» в Черном море, можно ли будет купаться в зоне заражения?Научный директор Института водных проблем РАН Виктор Данилов-Данильян рассказал РБК, куда могут дойти «языки мазута» в Черном море, можно ли будет купаться в зоне заражения, что будет с пляжами и...
13:19 18/01/2025Водителей предупредили о гололеде на ряде автодорог АрменииСпасательная служба сообщает, что по положению на 10:25 субботы, 18 января, в Республике Армения есть закрытые автодороги.
13:14 18/01/2025Архиепископ Баграт Галстанян встретится в Иране с представителями армянской общиныНаходящийся в последние дни в Иране архиепископ Баграт Галстанян накануне встретился с главой епархии Армянской Апостольской церкви в Тегеране архиепископом Сепухом Саркисяном.
11:48 18/01/2025Николя Азнавур: Преданность Рубена Варданяна армянскому народу и общечеловеческим ценностям поистине исключительнаСоучредитель и председатель Совета попечителей фонда «Азнавур» Николя Азнавур выразил поддержку незаконно содержащемуся под стражей в Азербайджане бывшему госминистру Республики Арцах Рубену...
18:00 17/01/2025У Артура Ванецяна родилась внучкаБывший директор Службы национальной безопасности Армении, председатель партии «Айреник» («Отечество») Артур Ванецян стал дедушкой.
17:06 17/01/2025Сильнейший лесной пожар на юге Аргентины уничтожил десятки домовДесятки домов сожжены, сотни жителей эвакуированы. Сильнейший лесной пожар бушует на юге Аргентины, пишет МИР 24. Причиной распространения огня стала сильнейшая жара и ветер до 20 метров в секунду....
16:45 17/01/2025Днем 17-го января температура воздуха в Армении повысится еще на 1-2 градусаНа территории РА днем 17-го и 20-го, 18-го, ночью 19-го, 21-22 января ожидается погода без осадков. Прогнозы синоптиков приводит ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей...
12:06 17/01/20257 автомобилей столкнулись ночью на проспекте Мясникяна в Еревана17-го января в 01:02 в Национальный центр кризисного управления был получен звонок о том, что на проспекте Мясникяна в городе Ереван столкнулись автомобили.
12:00 17/01/2025Водителям рассказали о ситуации на дорогах АрменииФонд «Дорожный департамент» сообщает, что по положению на 09:00 17 января в районах Вагаршапата, Арташата, Арарата в Армении наблюдается туман, видимость – 100 метров.
15:46 16/01/2025Погода в Армении: ветер усилится до 15-18 м/сДнем 16-го и 20-го, 17-го, 18-19 января в отдельных регионах Армении ожидается небольшой снег. Ночью 18-19 и 21-го января в республике ожидается погода без осадков. Ветер северо-западный со скоростью...
15:03 16/01/2025В Ереване простились с Мгером СаакяномСегодня в церкви «Сурб Ованес» (Святого Иоанна) в ереванском районе Конд простились с погибшим в результате автокатастрофы депутатом НС от фракции «Армения», членом АРФД Мгером Саакяном.