22:01 30/11/2025Խստագույնս դատապարտում ենք ՀՀ իշխանությունների հակաեկեղեցական արշավը. Ռուսաստանի և Նոր Նախիջևանի Հայոց թեմՄեր որդիական խոնարհումն ենք բերում եւ հայտնում անսակարկ հավատարմությունն ու նվիրումը Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնին, եկեղեցական կանոնակարգին և ազգընտիր գահակալ Ն․ Ս․ Օ․ Տ․ Տ․ Գարեգին Երկրորդ Ամենայն Հայոց կաթողիկոսին՝ անշեղորեն իրականացնելու հոգեխնամ մեր առաքելությունը հայ հոգևոր և ազգային անդաստանում
21:41 30/11/2025Դիմում ենք Վեհափառ Հայրապետին, անհրաժեշտ ենք նկատում հրավիրել եպիսկոպոսաց ժողով. Միքայել և Բագրատ սրբազանների ուղերձըՄեր կոչն է տիրադավերին վերադառնալ կանոնական դաշտ
20:28 30/11/2025Խոշոր ավտովթար «Nissan X-Trail»-ի, «Hyundai Elantra»-ի և «Kia»-ի մասնակցությամբՎթարի փաստով ՊԾ Երևան քաղաքի գնդի 1-ին գումարտակում փաստաթղթեր են կազմվում, որտեղ էլ պարզում են ավտոմեքենաների սեփականատերերի և վարորդների ինքնությունները
16:45 30/11/2025Նոր հրդեհ է բռնկվել ԼոռիումԴեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության օպերատիվ խումբը, հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից երկու մարտական հաշվարկ և երկու օպրատիվ խումբ
13:31 30/11/2025Ստամբուլի հայկական եկեղեցում Հռոմի պապը հնչեցրել է Գարեգին Երկրորդի անունըԱյդ ժամանակվանից ի վեր, Աստծո ողորմածությամբ, մեր Եկեղեցիների միջև գթասրտության երկխոսությունը ծաղկում է ապրել
11:11 30/11/2025Նոր մանրամասներ «Մանումենտցի Դավիթիկ»-ին հրազենային վնասվածք պատճառած դեպքիցՎիրավորը քրեական պատմություններով հայտնի «Մանումենտցի Դավիթիկ» մականվամբ 42-ամյա Դավիթ Իսպիրյանն էր
09:47 30/11/2025Հայաստանում կա փակ ավտոճանապարհՆԳՆ Փրկարա ծառայությունից հայտնում են, որ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են։ Կորեայի ձորի ճանապարհի հիմնանորոգման աշխատանքներով պայմանավորված, հաշվի առնելով քարաթափման վտանգը,...
23:01 29/11/2025Չմոլորվե՛ք, իմ սիրելի ազգակիցներ, չխոտորվե՛ք՝ ականջ դնելով նենգադավ ու դավաճան մի խումբ բարձրաստիճան հոգևորականներին. Ասողիկ աբեղա«132-րդ Հայրապետդ կանգնած է անսասան և մեր Աստծով զորացյալ, կանգնած է իր ուխտապահ հոգևոր զավակներով բոլորված՝ ընդդեմ ամենայն ստի և նվաստ հարձակումների»:
22:44 29/11/2025Արցախցի փաստաբանն առաջարկում է վաղը ժամը 15:00-ին հավաքվել Արցախի թեմի առաջնորդարանի դիմաց՝ պահանջելով Վրթանես Սրբազանից հրապարակային ներողություն«Տեր Վրթանեսի վերջին քայլը՝ Արցախի հանձնման պատասխանատու անձի հետ հանդիպելը, նրա ձեռքը սեղմելը և խոնարհվելը բոլորիս մոտ զայրույթ ու զազրանք է առաջացրել»
22:11 29/11/2025ԶՊՄԿ-ի պահեստային շինությունում բռնկված հրդեհը մարվել էԶանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի պահեստային շինությունում բռնկված հրդեհը մարվել է։ Այս մասին հայտնում են ՆԳՆ փրկարար ծառայությունից։ Հիշեցնենք, որ այսօր ժամը 19։07-ին Սյունիքի մարզային...
20:20 29/11/2025Հրդեհ է բռնկվել Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի արտադրական շինության տարածքումԱյսօր ժամը 19։07-ին Սյունիքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն տեղեկություն է ստացվել, որ հրդեհ է բռնկվել Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի արտադրական շինության...
19:17 29/11/2025Արցախյան ողբերգությունից հետո Հայաստանին անհրաժեշտ է խորհրդանիշ, որը վերադարձնում է տոկունության, վստահության և արժանապատվության զգացումը. Ծառուկյանի ուղերձըԳագիկ Ծառուկյանը Հատիս լեռան վրա Քրիստոսի արձանի կառուցման վերաբերյալ ուղերձ է հղել, որում ասվում է.
18:55 29/11/2025Գեղարքունյաց թեմի առաջնորդը խնդրում է Վեհափառ Հայրապետին հրավիրել հրատապ ժողովԳեղարքունյաց թեմի առաջնորդ Տ. Պարթև եպիսկոպոս Բարսեղյանը խնդրում է Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդին հրավիրել հրատապ ժողով՝ Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու եպիսկոպոսաց դասի...
18:35 29/11/2025Կիևի որոշ հատվածներում ջեռուցում չկաԿիևի որոշ հատվածներ ժամանակավորապես մնում են առանց ջեռուցման։ Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ, այս մասին Կիևի քաղաքային պետական վարչակազմը հայտարարել է իր Telegram ալիքում։ «Քաղաքի որոշ սպառողներ...
18:08 29/11/2025Նարեկ Կարապետյանը վաղը Սուրբ Սարգիս եկեղեցում ներկա կլինի պատարագին«Այս 15 տարվա մեջ ես գեթ մեկ անգամ չեմ տեսել Նիկոլ Փաշինյանին մասնակցելուց պատարագին, չնայած նրա գրասենյակը ընդամենը 50 մետր հեռավորության վրա է եկեղեցուց»։
17:31 29/11/2025Երկրի հույսը քաղաքական հաղթանակները չեն, այլ հոգևոր հարությունը և սրբությամբ ապրելը. Մայր Տաճար է բերվել աստվածամուխ Սուրբ ԳեղարդըԱյսօր Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցին տոնախմբել է հայոց առաջին լուսավորիչներ Սուրբ Թադեոս և Սուրբ Բարդուղիմեոս առաքյալների տոնը: Ն.Ս.Օ.Տ.Տ.
17:06 29/11/2025Փաշինյանի հետ հանդիպումից հետո Արցախի թեմի առաջնորդը հայտարարություն է տարածելԱրցախի թեմի առաջնորդ Վրթանես եպիսկոպոս Աբրահամյանը, Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպումից հետո, այսօր հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է.
15:26 29/11/2025Եթե ձեր նկարները հայհոյանքներով տեղադրել են TikTok, Telegram, ի՞նչ անել. մասնագետի զգուշացումն ու խորհուրդներըՏեղեկատվական անվտանգության փորձագետ Սամվել Մարտիրոսյանը ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերով անդրադարձել է մի խնդրի, երբ մարդու նկարները վերցնում, դնում են TikTok, հիմնականում Telegram ու տակը հայհոյանքներ գրում.
15:20 29/11/2025Գլուխս պտտվում է, սիրտս խառնում է. Քաղաքացիները՝ օդի աղտոտվածության մասինԵրևանում՝ հատկապես Կենտրոն վարչական շրջանում, վերջին շրջանում օդի աղտոտվածության մակարդակն էապես բարձրացել է։ Սա քաղաքացիների շրջանում լուրջ դժգոհությունների է առաջացրել։ Panorama.am-ն այսօր փոքր...
15:02 29/11/2025Հայաստանում կին իրավապաշտպանների առջև դեռ շարունակում են ծառացած մնալ մի շարք խորքային ու համակարգային խնդիրներՆոյեմբերի 29-ին ամբողջ աշխարհը նշում է Կին իրավապաշտպանների օրը

14:33 07/10/2024Пожар на мебельном складе гипермаркета «Домус» в Ереване. ФотоВ понедельник, 7 октября, в 12:57, в национальный центр кризисного управления поступил сигнал о том, что пожар вспыхнул в складском помещении гипермаркета с товарами для дома сети «Домус»,...
14:08 07/10/2024Крупный пожар разгорелся на складе гипермаркета «Домус» в Ереване. ПодробностиВ понедельник, 7 октября, в 12:57, в национальный центр кризисного управления поступил сигнал о том, что пожар вспыхнул в складском помещении гипермаркета с товарами для дома сети «Домус»,...
13:36 07/10/2024Крупный пожар в гипермаркете с товарами для дома сети «Домус» в ЕреванеКрупный пожар произошел сегодня, 7 октября, в торговом центре сети «Домус», расположенном на улице Исакова 29/1 в Ереване.
13:26 07/10/2024Региональный директор Фонда ООН в области народонаселения посетит АрмениюРегиональный директор Фонда ООН в области народонаселения (UNFPA) по Восточной Европе и Центральной Азии Флоранс Бауэр 8-10 октября 2024 года совершит свой первый визит в Армению.
12:44 07/10/2024До конца октября Ереванский метрополитен полностью откажется от жетоновНаверное, до конца октября Ереванский метрополитен полностью откажется от жетонов и перейдет на единую систему оплаты проезда, сообщил и.о.
12:02 07/10/2024Новый возлюбленный Бритни Спирс привел своих троих детей жить в дом певицыНовый бойфренд Бритни Спирс привел в ее дом своих троих детей. С их матерью он находится в процессе развода, а его бывшая теща заявила, что они с дочерью надеются вернуть детей обратно. Как передает...
11:57 07/10/2024Когда в Армению вернутся дожди, рассказали синоптикиПогода без осадков в столице Армении Ереване прогнозируется 7 октября, а также 10-11 октября. Прогнозы синоптиков приводит Центр гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Армении....
15:49 05/10/2024Заметно потеплеет: прогноз погоды в Армении на выходныеДнем 5 октября, 6-7 октября, а также 10 октября на территории Армении прогнозируется погода без осадков.
15:30 05/10/2024Удивительную взаимовыручку показали слоны из Таиланда – спасли своего ослепшего сородичаУдивительную взаимовыручку показали слоны из Таиланда. Страна переживает сейчас последствия масштабных паводков, сообщает «МИР 24». От наводнения страдают как люди, так и животные. Они спешат...
14:13 05/10/2024Наводнение в Боснии и Герцеговине привело к гибели 17 человек, еще 16 пропалиРазрушительное наводнение в Герцеговино-Неретванском кантоне на юго-западе Боснии и Герцеговины привело к гибели 17 человек, еще 16 считаются пропавшими, сообщил премьер Федерации Боснии и...
14:04 05/10/2024Артиллерия военной базы ЮВО в Армении уничтожила условного противника на полигоне АлагязВоеннослужащие военной базы Южного военного округа (ЮВО) в Армении выполнили упражнения боевых стрельб из самоходных артиллерийских установок (САУ) 2С-1 «Гвоздика» на полигоне Алагяз, передает...
13:57 05/10/2024Давид Ананян: Для чего нужно принять участие в митинге, созываемом 6 октября по призыву архиепископа Баграта Галстаняна?«Для чего необходимо принять участие в митинге, созываемом завтра, 6 октября, по призыву лидера движения «Священная борьба» архиепископа Баграта Галстаняна, и может ли наше участие быть вкладом в...
13:41 05/10/2024Число жертв тайфуна «Кратон» на Тайване выросло до четырех, пострадавших не менее 700Количество жертв тайфуна «Кратон» на Тайване выросло до четырех, сообщает Franceinfo. Уточняется, что два человека, считавшиеся пропавшими без вести, найдены погибшими. Как передает МИР 24, по...
12:57 05/10/2024Гонконг: более 90 жителей заразились опасной инфекцией, 4 человека погиблиБолее 90 человек в китайском специальном административном районе (САР) Гонконг заразились инфекцией, вызываемой стрептококками группы B, четыре человека погибли, сообщили в местном центре защиты...
12:36 05/10/20245 октября – Всемирный день учителяЕжегодно 5 октября свыше ста государств отмечают Всемирный день учителей (World Teachers' Day). Это профессиональный праздник всех учителей, преподавателей и работников сферы образования — день, в...
12:02 05/10/2024ДТП с участием 5 автомобилей на улице Терьяна в центре Еревана: среди пострадавших ребенокВ пятницу, 4 октября, на улице Терьяна в центре Еревана произошло ДТП с участием 5 автомобилей, в результате которого пострадали два человека, в том числе ребенок, сообщает Спасательная служба МВД...
11:33 05/10/2024Праздники Армянской церкви: 5 октября в календареДень памяти Свв. 72 учеников Иисуса Христа
17:45 04/10/2024Бен Аффлек кардинально сменил имидж после расставания с Дженнифер ЛопесБен Аффлек (Ben Affleck) заметно преобразился, съехав от Дженнифер Лопес, пишет The Voice Mag. Голливудские звезды разводятся после двухлетней семейной жизни. Дженнифер подала на развод 20 августа, в...
15:59 04/10/2024Возвращение тепла: синоптики рассказали о погоде в Армении на выходныеВ Ереване днем 4 октября, 5-9 октября прогнозируется погода без осадков. Прогнозы синоптиков приводит Центр гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Армении. Погода без осадков в...
14:57 04/10/2024Азербайджанский музей, мечеть и площадь в оккупированном арцахском Шуши – на территории разрушенного мемориала Геноцида армянНезависимая академическая платформа «Мониторинг культурного наследия Арцаха» (MONUMENT WATCH) сообщает: «20-го сентября сего года президент Азербайджана Ильхам Алиев, посетивший оккупированный...