22:01 30/11/2025Խստագույնս դատապարտում ենք ՀՀ իշխանությունների հակաեկեղեցական արշավը. Ռուսաստանի և Նոր Նախիջևանի Հայոց թեմՄեր որդիական խոնարհումն ենք բերում եւ հայտնում անսակարկ հավատարմությունն ու նվիրումը Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնին, եկեղեցական կանոնակարգին և ազգընտիր գահակալ Ն․ Ս․ Օ․ Տ․ Տ․ Գարեգին Երկրորդ Ամենայն Հայոց կաթողիկոսին՝ անշեղորեն իրականացնելու հոգեխնամ մեր առաքելությունը հայ հոգևոր և ազգային անդաստանում
21:41 30/11/2025Դիմում ենք Վեհափառ Հայրապետին, անհրաժեշտ ենք նկատում հրավիրել եպիսկոպոսաց ժողով. Միքայել և Բագրատ սրբազանների ուղերձըՄեր կոչն է տիրադավերին վերադառնալ կանոնական դաշտ
20:28 30/11/2025Խոշոր ավտովթար «Nissan X-Trail»-ի, «Hyundai Elantra»-ի և «Kia»-ի մասնակցությամբՎթարի փաստով ՊԾ Երևան քաղաքի գնդի 1-ին գումարտակում փաստաթղթեր են կազմվում, որտեղ էլ պարզում են ավտոմեքենաների սեփականատերերի և վարորդների ինքնությունները
16:45 30/11/2025Նոր հրդեհ է բռնկվել ԼոռիումԴեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության օպերատիվ խումբը, հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից երկու մարտական հաշվարկ և երկու օպրատիվ խումբ
13:31 30/11/2025Ստամբուլի հայկական եկեղեցում Հռոմի պապը հնչեցրել է Գարեգին Երկրորդի անունըԱյդ ժամանակվանից ի վեր, Աստծո ողորմածությամբ, մեր Եկեղեցիների միջև գթասրտության երկխոսությունը ծաղկում է ապրել
11:11 30/11/2025Նոր մանրամասներ «Մանումենտցի Դավիթիկ»-ին հրազենային վնասվածք պատճառած դեպքիցՎիրավորը քրեական պատմություններով հայտնի «Մանումենտցի Դավիթիկ» մականվամբ 42-ամյա Դավիթ Իսպիրյանն էր
09:47 30/11/2025Հայաստանում կա փակ ավտոճանապարհՆԳՆ Փրկարա ծառայությունից հայտնում են, որ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են։ Կորեայի ձորի ճանապարհի հիմնանորոգման աշխատանքներով պայմանավորված, հաշվի առնելով քարաթափման վտանգը,...
23:01 29/11/2025Չմոլորվե՛ք, իմ սիրելի ազգակիցներ, չխոտորվե՛ք՝ ականջ դնելով նենգադավ ու դավաճան մի խումբ բարձրաստիճան հոգևորականներին. Ասողիկ աբեղա«132-րդ Հայրապետդ կանգնած է անսասան և մեր Աստծով զորացյալ, կանգնած է իր ուխտապահ հոգևոր զավակներով բոլորված՝ ընդդեմ ամենայն ստի և նվաստ հարձակումների»:
22:44 29/11/2025Արցախցի փաստաբանն առաջարկում է վաղը ժամը 15:00-ին հավաքվել Արցախի թեմի առաջնորդարանի դիմաց՝ պահանջելով Վրթանես Սրբազանից հրապարակային ներողություն«Տեր Վրթանեսի վերջին քայլը՝ Արցախի հանձնման պատասխանատու անձի հետ հանդիպելը, նրա ձեռքը սեղմելը և խոնարհվելը բոլորիս մոտ զայրույթ ու զազրանք է առաջացրել»
22:11 29/11/2025ԶՊՄԿ-ի պահեստային շինությունում բռնկված հրդեհը մարվել էԶանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի պահեստային շինությունում բռնկված հրդեհը մարվել է։ Այս մասին հայտնում են ՆԳՆ փրկարար ծառայությունից։ Հիշեցնենք, որ այսօր ժամը 19։07-ին Սյունիքի մարզային...
20:20 29/11/2025Հրդեհ է բռնկվել Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի արտադրական շինության տարածքումԱյսօր ժամը 19։07-ին Սյունիքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն տեղեկություն է ստացվել, որ հրդեհ է բռնկվել Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի արտադրական շինության...
19:17 29/11/2025Արցախյան ողբերգությունից հետո Հայաստանին անհրաժեշտ է խորհրդանիշ, որը վերադարձնում է տոկունության, վստահության և արժանապատվության զգացումը. Ծառուկյանի ուղերձըԳագիկ Ծառուկյանը Հատիս լեռան վրա Քրիստոսի արձանի կառուցման վերաբերյալ ուղերձ է հղել, որում ասվում է.
18:55 29/11/2025Գեղարքունյաց թեմի առաջնորդը խնդրում է Վեհափառ Հայրապետին հրավիրել հրատապ ժողովԳեղարքունյաց թեմի առաջնորդ Տ. Պարթև եպիսկոպոս Բարսեղյանը խնդրում է Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդին հրավիրել հրատապ ժողով՝ Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու եպիսկոպոսաց դասի...
18:35 29/11/2025Կիևի որոշ հատվածներում ջեռուցում չկաԿիևի որոշ հատվածներ ժամանակավորապես մնում են առանց ջեռուցման։ Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ, այս մասին Կիևի քաղաքային պետական վարչակազմը հայտարարել է իր Telegram ալիքում։ «Քաղաքի որոշ սպառողներ...
18:08 29/11/2025Նարեկ Կարապետյանը վաղը Սուրբ Սարգիս եկեղեցում ներկա կլինի պատարագին«Այս 15 տարվա մեջ ես գեթ մեկ անգամ չեմ տեսել Նիկոլ Փաշինյանին մասնակցելուց պատարագին, չնայած նրա գրասենյակը ընդամենը 50 մետր հեռավորության վրա է եկեղեցուց»։
17:31 29/11/2025Երկրի հույսը քաղաքական հաղթանակները չեն, այլ հոգևոր հարությունը և սրբությամբ ապրելը. Մայր Տաճար է բերվել աստվածամուխ Սուրբ ԳեղարդըԱյսօր Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցին տոնախմբել է հայոց առաջին լուսավորիչներ Սուրբ Թադեոս և Սուրբ Բարդուղիմեոս առաքյալների տոնը: Ն.Ս.Օ.Տ.Տ.
17:06 29/11/2025Փաշինյանի հետ հանդիպումից հետո Արցախի թեմի առաջնորդը հայտարարություն է տարածելԱրցախի թեմի առաջնորդ Վրթանես եպիսկոպոս Աբրահամյանը, Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպումից հետո, այսօր հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է.
15:26 29/11/2025Եթե ձեր նկարները հայհոյանքներով տեղադրել են TikTok, Telegram, ի՞նչ անել. մասնագետի զգուշացումն ու խորհուրդներըՏեղեկատվական անվտանգության փորձագետ Սամվել Մարտիրոսյանը ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերով անդրադարձել է մի խնդրի, երբ մարդու նկարները վերցնում, դնում են TikTok, հիմնականում Telegram ու տակը հայհոյանքներ գրում.
15:20 29/11/2025Գլուխս պտտվում է, սիրտս խառնում է. Քաղաքացիները՝ օդի աղտոտվածության մասինԵրևանում՝ հատկապես Կենտրոն վարչական շրջանում, վերջին շրջանում օդի աղտոտվածության մակարդակն էապես բարձրացել է։ Սա քաղաքացիների շրջանում լուրջ դժգոհությունների է առաջացրել։ Panorama.am-ն այսօր փոքր...
15:02 29/11/2025Հայաստանում կին իրավապաշտպանների առջև դեռ շարունակում են ծառացած մնալ մի շարք խորքային ու համակարգային խնդիրներՆոյեմբերի 29-ին ամբողջ աշխարհը նշում է Կին իրավապաշտպանների օրը

14:35 16/11/2022Rescuers catch two snakes in YerevanEmployees of Armenia’s Ministry of Emergency Situations caught two snakes in the country from November 7-16, the ministry said.
13:56 16/11/2022Estée Lauder buys Tom Ford in $2.8 billion dealEstée Lauder Companies has acquired Tom Ford in a deal valued at $2.8 billion as it seeks to build momentum in the “promising category of luxury beauty”.
11:08 16/11/2022Google Pay™ now available for Acba bank customersStarting from today, Acba bank’s customers can use the simple, safe and reliable innovative tool – Google Pay.
16:35 15/11/2022Armenian soldier shot dead by fellowAn Armenian serviceman has been shot dead by his fellow soldier, the Defense Ministry reported. The victim, identified as Vahe Hovsepyan (b. 2002), suffered fatal gunshot injuries at a military post...
15:06 15/11/2022150 new buses on their way to Yerevan150 more buses are already in the port of China and will be shipped to Yerevan in a few days, Yerevan Mayor Hrachya Sargsyan said on Tuesday.
14:34 15/11/2022Armenia's population to drop to 2.6 million in 2050, UN projectsThe world’s population is projected to reach 8 billion people on 15 November, Anna Hovhannisyan, Population and Development Project Coordinator at the UN Population Fund Armenia (UNFPA), said on...
12:26 15/11/2022World population to reach 8 billion on 15 November, UN projectsThe world’s population is projected to reach 8 billion people on 15 November, a milestone in human development, the United Nations says.
11:02 15/11/2022French grid operator renews power cut warning this winterFrance risks being short of electricity for several days this winter as the country grapples with lower-than-usual nuclear plant availability, Bloomberg reports, citing the country’s grid operator.
15:01 14/11/20221,786 bodies recovered from Azeri-held territories of Artsakh since November 2020A total of 1,786 bodies have been found and recovered from the Artsakh territories that fell under Azerbaijan’s control during the 2020 war, the spokesman for Artsakh’s State Service of Emergency...
13:46 14/11/2022King Charles celebrates first birthday as UK monarchUK King Charles III will mark his 74th birthday today (Monday 14 November), his first birthday celebration since he ascended the throne just over two months ago, The Independent reports.
12:05 14/11/2022Harry and Meghan to attend gala with tickets to sit at their table going for $1 millionTickets to a gala where Prince Harry and Meghan Markle will be receiving an award are selling for up to $1million (£847,000), the Daily Mirror reports.
16:58 12/11/2022No precipitation expected in Armenia in next few daysNo precipitation is expected in Armenia’s regions from November 12-17, the Hydrometeorology and Monitoring Center reports.
15:36 12/11/2022Armenian reporters, opposition figures targeted by hackers, expert saysA group of Armenian reporters, senior officials and famous opposition figures have been targeted by state-sponsored hackers, information security expert Samvel Martirosyan warns.
14:55 12/11/2022Expert: Challenges facing Armenia mostly emanate from Turkey and AzerbaijanPresentation of two new books authored by Armenian experts on Turkey was held in Yerevan on Saturday.
13:36 12/11/2022Two killed in road accident in Armenian regionTwo people were killed in a road traffic accident on the Sevan-Hrazdan highway in Armenia’s Gegharkunik Province last night, the country's emergencies ministry reported.
12:22 12/11/2022Birth rates rise in ArtsakhThe number of births increased in Artsakh (Nagorno-Karabakh) in January-September this year. Meanwhile, mortality rates dropped in the country, putting the birth-death ratio at 175.7%, the head of...
12:01 12/11/2022Cruise ship with 800 Covid cases on board docks in SydneyA holiday cruise ship carrying about 800 passengers with Covid-19 has docked in Sydney, Australia, BBC News reported.
16:14 11/11/2022Viva-MTS makes exclusive offer for Y tariff planViva-MTS has come up with a new exclusive offer: join “Y” prepaid tariff plan and pay just AMD 1800 for the first 30 days.
15:35 11/11/2022After drinking liquor, 24 elephants sleep for hours in IndiaPeople of a village in Odisha, India went inside a forest to prepare ‘mahua’, a traditional country liquor, but found that a herd of elephants already devoured the water fermented with the...
13:35 11/11/2022Flying airport taxis may soon take off in Abu DhabiTravellers who are arriving in Abu Dhabi may soon be taking a flying taxi to their homes and hotels, authorities have announced.