15:15 23/11/2025Վիետնամում տեղի ունեցած ջրհեղեղների զոհերի թիվը հասել է 90-իՋրհեղեղը ոչնչացրել կամ վնասել են 1154 բնակելի շինություն
14:20 23/11/2025Խոշոր վթարի հետևանքով «BYD» էլեկտրամոբիլն ու «Hyundai Sonata»-ն շրջվել ենԲախման հետևանքով էլեկտրամոբիլը կողաշրջվել և հայտնվել է ճանապարհի մեջտեղում, իսկ «Hyundai»-ը գլխիվայր է շրջվել
11:50 23/11/2025Ինչո՞ւ են հատում արդեն բուժված, կենսունակ ծառերը. Քրիստինա ՎարդանյանՄնացած վայնասունը պարզապես աղմուկ է՝ առանց որևէ գիտական արժեքի
09:58 23/11/2025Իրազեկում․ Արարատի մարզի Դալար բնակավայրի միջնակարգ դպրոցում գործարկվելու է էլեկտրական շչակ«Ազդարարում, տարհանում, պատսպարում» թեմայով գործնական պարապմունք
00:21 23/11/2025Բոլորիս հայտնի է, թե ինչպե՛ս են այսօր փորձեր արվում մեր Առաքելական Սուրբ Եկեղեցին կեղծ, այլընտրանքային եկեղեցով փոխարինելու. Հայր ՇնորհքՆոյեմբերի 22-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հանդիսապետությամբ Միածնաէջ Մայր Տաճարում տեղի է ունեցել կիրակնամուտի ժամերգություն։ Հավարտ ժամերգության...
22:37 22/11/20252018-ի իշխանազավթումից հետո ՔՊ-ականները սկսեցին առաջարկներ անել Նարեկին՝ միանալ իրենց, մերժում ստանալով՝ սկսեցին հետապնդումները. Նարեկ Սամսոնյանի կին«Քաղաքացիական գիտակցություն» ՀԿ նախագահ, AntiFake.am կայքի հիմնադիր, «Իմնեմնիմի» փոդքասթի համահեղինակ և վարող, քաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանի կինը՝ Լուսինե Սամսոնյանը, վիդիոշարքի միջոցով...
22:18 22/11/2025Դիլիջանի «Գառան քար»-ում մոլորվել է օտարազգի քաղաքացիՆոյեմբերի 22-ին, ժամը 17։12-ին Տավուշի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ քաղաքացին մոլորվել է Դիլիջան համայնքի անտառում.
22:12 22/11/2025ՈւՂԻՂ. «Իմնեմնիմի» փոդքասթն այսօր վարում են Անժելա Էլիբեգովան և Վարուժան Գեղամյանը«Իմնեմնիմի» փոդքասթի 236-րդ հաղորդումը վարում են ադրբեջանագետ Անժելա Էլիբեգովան և թյուրքագետ Վարուժան Գեղամյանը։ Հյուրերն են՝ «Իմնեմնիմի» փոդքասթի աջակից Արաքսյա Սարգսյանը, քաղաքագետ Վլադիմիր...
21:06 22/11/2025Ճամբարակ-Թթուջուր հատվածում բռնկված հրդեհի 3-րդ օջախում շարունակվում են հրդեհաշիջման աշխատանքները, կիրառվում են անօդաչուներԱյս պահին հրդեհաշիջման աշխատանք է կատարում 253 փրկարարական ծառայող՝ 34 օժանդակ և 4 հիմնական տեխնիկա․ կիրառվում է նաև անօդաչու թռչող սարքեր։
19:34 22/11/2025Շիրակի, Տավուշի և Արագածոտնի թեմերի նախաձեռնությամբ Մայր Աթոռում մատուցվում է Սուրբ և Անմահ Պատարագ«Ճիշտ է՝ Աստված ամեն բան գիտի, տեսնում է, բայց Ամենակալին ցույց տանք, որ միասին ենք, պինդ ենք, կուռ ենք, երկրորդ՝ բոլորը տեսնեն, որ մենք միաբան ենք, առանձին-առանձին չենք»,- ասաց Տեր Փառենը։
19:25 22/11/2025ChatGPT-ը սկսել է պահանջել օգտատերերից անձնագիրChatGPT-ն սկսել է պահանջել օգտատերերից անձնագիր՝ ինքնությունը պարզելու համար, եթե կասկածներ են լինում, որ նրանք 18 տարեկանից փոքր են։ Գազետա.ռու-ն գրում է, որ մինչև ստուգման ավարտը, համակարգը...
19:06 22/11/2025Խուսափե’ք խոզանների այրումից, մի’ վնասեք էկոհամակարգը. ՆԳՆ-ն հորդորում էՆերքին գործերի նախարարությունը հորդորում է համայնքների բնակիչներին արոտավայրերում չոր խոտերի և ցանքատարածքների մաքրման ընթացքում խուսափել այրումներից, չառաջացնել լրացուցիչ հրդեհավտանգ իրավիճակներ։...
16:05 22/11/2025Հրդեհը մեր վարչական տարածքից չի եկել, այլ տեղերից է տարածվել. Թթուջուրի վարչական ղեկավարՃամբարակ-Թթուջուր հատվածում բռնկված հրդեհի մեկ օջախ է մնացել։ Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց Թթուջուրի վարչական ղեկավար Հայկ Ստեփանյանը։ Նա հույս հայտնեց, որ դա էլ շուտով կմարվի, քանի որ մեծ ուժեր...
14:09 22/11/2025Գայլերի ոհմակը Արգինա գյուղում հոշոտել է 28 գլուխ ոչխարԱրմավիր մարզի Բաղրամյան խոշորացված համայնքի Արգինա բնակավայրում գայլերի ոհմակը հոշոտել է 57-ամյա Հարություն Ասատրյանին պատկանող մոտ 28 գլուխ ոչխար, այդ թվում՝ մայրացու։ Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ,...
11:39 22/11/2025Սեզոնին բնորոշ չոր և երբեմն քամոտ եղանակի հետևանքով էապես բարձրացել է հրդեհների առաջացման վտանգը. «Դիլիջան» ազգային պարկ»ՊՈԱԿ-ը հորդորում է պահպանել հակահրդեհային անվտանգության կանոնները․․․
11:30 22/11/2025Մարդը մեղր է արտադրում, արջն էլ ուզում է ուտի, արջ-մարդ «հակամարտություն»Վայոց ձորի մարզում արջերը շարունակում են վնաս հասցնել տնտեսություններին, թեև դեպքերի քանակը նախորդ տարիների համեմատությամբ որոշակի նվազել է, սակայն խնդիրը դեռևս լուծված չէ։ Panorama.am-ի հետ...
10:55 22/11/2025Ճամբարակ-Թթուջուր հատվածում բռնկված հրդեհը վերահսկելի է, տեղում աշխատանք է կատարում 243 փրկարար. ՆԳՆՃամբարակ-Թթուջուր հատվածում բռնկված հրդեհը մարելու համար աշխատանքներն իրականացվել են ողջ գիշերվա ընթացքում․ աշխատանքները շարունակվում են, կրակը վերահսկելի է։ Այս մասին հայտնում են ՆԳՆ փրկարար...
10:44 22/11/2025Առաջիկա օրերին ցերեկը սպասվող ջերմաստիճանները մի շարք շրջաններում կգերազանցեն պատմական առավելագույն արժեքները. Սուրենյան«Արևադարձային տաք օդային ակտիվ հոսանքով պայմանավորված՝ առաջիկա 3 օրերին ցերեկը սպասվող ջերմաստիճանները հանրապետության մի շարք շրջաններում կգերազանցեն երբևէ դիտված պատմական առավելագույն արժեքները»,-...
09:19 22/11/2025Հայաստանում ազատ խոսքի դեմ հետապնդումները շարունակվում են, և այս պահին մենք այդ հետապնդումների ուղիղ թիրախում ենք. AntiFake.am կայքի խմբագիր«Նարեկ Սամսոնյանն ու Վազգեն Սաղաթելյանն անազատության մեջ են արդեն 9 օր, AntiFake.am-ի ողջ տեխնիկան առգրավված է արդեն 9 օր»,- ֆեյսբուքյան գրառմամբ հիշեցրել է AntiFake.am կայքի խմբագիր Աստղիկ...
09:11 22/11/2025Յուրաքանչյուր մանրուք մշակվել է Հայաստանի պատմությունն ու ոգին պատվելու համար. «Միսս Տիեզերք»-ում Հայաստանի ներկայացուցիչն արձագանքել է քննադատություններինԹաիլանդում անցկացված «Միսս Տիեզերք 2025» մրցույթին Հայաստանը ներկայացրել է հայկական ծագմամբ ամերիկացի մոդել Փեգի Գարաբեկյանը: Համացանցում մեծ աղմուկ բարձրացրեց Փեգի զգեստներից մեկը՝ «հայկական...

13:38 17/09/2024За сутки в Армении зарегистрировано 9 ДТППо данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, за период с 16 по 17 сентября сотрудниками различных подразделений Полиции МВД Армении раскрыто 92 случая преступлений.
13:03 17/09/2024Авиакомпания Red Wings «бросила» в Ереване несколько десятков россиянРоссийская авиакомпания Red Wings «бросила» в Ереване десятки россиян, собиравшихся улететь в Сочи. Об этом пишет Telegram-канал «Авиаторщина». По данным источника, вечером 15 сентября несколько...
12:08 17/09/2024Два человека стали жертвами тайфуна «Бебинка» в КитаеДва человека стали жертвами тайфуна «Бебинка» в Китае. Случаи гибели людей зарегистрированы в восточной провинции Цзянсу, сообщает AP News. Тайфун «Бебинка» принес проливные дожди и сильный ветер....
12:06 17/09/2024Грузия с 18 сентября на 2 недели введет ограничения на КПП «Верхний Ларс»Пункт пропуска на границе России и Грузии будет закрыт по утрам в течение двух недель. Об этом сообщила служба доходов Минфина республики, передает «Sputnik Грузия». Речь идет о контрольно-пропускном...
11:50 17/09/2024Дыхание осени: в Армении существенно похолодаетВ Ереване в период с 17 по 21 сентября время от времени ожидаются дожди и грозы, во время грозы ожидается усиление ветра с порывами до 18-21 м/с.
11:40 17/09/2024В Приамурье пилот и два пассажира-армянина погибли при крушении вертолета RobinsonВ Амурской области трое человек погибли при крушении вертолета Robinson, пропавшего 16 сентября. Об этом ТАСС сообщили в ЕДДС Зейского округа. "Вертолет обнаружен, все трое погибли. Вертолет...
16:44 16/09/2024Летевший из Еревана в Москву самолет совершил вынужденную посадку в АстраханиСегодня, 16 сентября, в 02.12 самолет авиакомпании «Аэрофлот», выполнявший международный рейс, совершил вынужденную посадку в аэропорту Астрахани, сообщила представитель воздушной гавани Анастасия...
16:27 16/09/2024Вертолетчики ЮВО в Армении совершили учебно-тренировочные полетыЭкипажи армейской авиации военной базы Южного военного округа (ЮВО) в Республике Армения выполнили полеты в боевом порядке звена, парами и одиночно в ходе учебно-тренировочных полетов в горной...
14:05 16/09/2024Архиепископ Баграт Галстанян: Я в парламенте, если фракция Пашиняна хочет – можем встретитьсяЛидер движения «Священная борьба» архиепископ Баграт Галстанян 16 сентября посетил Национальное Собрание Армении для встречи с депутатами парламента от оппозиционных фракций.
12:15 16/09/2024Умер брат Майкла Джексона – певец и музыкант ТитоАмериканский певец и музыкант, участник группы The Jackson 5, старший брат Майкла Джексона – Тито Джексон умер на 71-м году жизни.
12:10 16/09/2024Погода в Армении существенно изменится: столбики термометров опустятся на 3-5 градусовВ Ереване в вечерние часы 16 сентября, 17-20 сентября время от времени ожидаются кратковременные дожди и грозы, во время грозы ожидается усиление ветра с порывами до 16-18 м/с.
12:05 16/09/202416 сентября в итальянском городе Вероне отмечают праздник – День рождения ДжульеттыСегодня,16 сентября, в итальянском городе Вероне отмечают праздник – День рождения Джульетты, знаменитой шекспировской героини самой печальной повести на свете.
17:03 14/09/2024Ушел из жизни драматург, сатирик Самвел ХалатянУшел из жизни Заслуженный деятель искусств Республики Армения, драматург, сатирик, наш коллега Самвел Халатян, сообщается на странице Ванадзорского государственного драматического театра имени...
15:15 14/09/2024Погода в Армении: похолодает на 3-5 градусовПосле полудня 14 сентября, а также ночью 15, 16, 18-19 сентября время от времени в отдельных районах Армении, 17 сентября преимущественно на всей территории республики ожидаются кратковременные дожди...
14:46 14/09/2024Часть пользователей Wildberries столкнулись с отменой заказа раньше срокаНекоторые пользователи Wildberries столкнулась со сбоем, сообщили РИА Новости в пресс-службе объединенной компании Wildberries и Russ.
13:52 14/09/2024Наводнение в Мьянме: жертвами бедствия стали не менее 19 человекНе менее 19 человек стали жертвами сильного наводнения в Мьянме. В столице и ее окрестностях – сильные дожди, передает «МИР 24». Стихийное бедствие затронуло около 30 населенных пунктов, где...
12:32 14/09/2024Папа Римский назвал Трампа и Харрис выступающими «против жизни»Оба кандидата на пост президента США – Дональд Трамп и Камала Харрис – «против жизни». Как передает ТАСС, об этом заявил Папа Римский Франциск в ходе пресс-конференции на борту самолета по пути из...
11:23 14/09/2024Лесные пожары взяли в полукольцо столицу ЭквадораЧрезвычайная ситуация в столице Эквадора. Повседневная жизнь в историческом центре Кито была прервана облаком дыма, передает «МИР 24». Это произошло после того, как лесной пожар вспыхнул в районе...
11:14 14/09/2024Армянская церковь завтра отметит Хачверац – Воздвижение Честного и Животворящего Креста ГосподняХачверац отмечается в память о возвращении и прославлении Животворящего Креста Господня. Армянская Церковь отмечает его в воскресенье, выпадающее в промежуток между 11 и 17 сентября. Понедельник...