16:46 03/11/2025Փլուզում Վանաձորում, կա տուժածՆոյեմբերի 3-ին, ժամը 15։56-ին Լոռու մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Վանաձոր քաղաքի Տարոն 4 թաղամասի Լեռնային փողոցի տներից մեկում տեղի է ունեցել...
16:44 03/11/2025Տեր Թադեի և Տեր Տարոնի հարցը Մայր Աթոռի կարգապահական հարցերի հանձնախմբի օրակարգում է․ Տեր ԵսայիԹալինի հոգևոր հովիվ Տեր Թադե քահանա Թախմազյանի և Տեր Տարոն քահանա Հունանյանի կարգապահական հարցերը Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի Պարգևների շնորհման և կարգապահական հարցերի հանձնախմբի օրակարգում է։ Այս մասին...
16:23 03/11/2025Վթարային ջրանջատում Կոտայքի մարզում նոյեմբերի 4-ին և 5-ին«Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը տեղեկացնում է իր հաճախորդներին և սպառողներին, որ վթարի վերացման աշխատանքներով պայմանավորված, նոյեմբերի 4-ին ժամը 10.00-ից մինչև նոյեմբերի 5-ը ժամը 10.00-ն կդադարեցվի...
15:38 03/11/2025Երուսաղեմի հայոց պատրիարքն իր զորակցությունն է հայտնել ԿաթողիկոսինԵրուսաղեմի հայոց պատրիարք Նուրհան Արք. Մանուկյանը տարածել է հայտարարություն՝ իր զորակցությունը հայտնելով Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնին և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսին։ Հայտարարության մեջ ասված է. «Խոր ցաւով...
15:34 03/11/2025Եկեղեցու տարածքի ցանկապատը համայնքապետարանը որոշել է սեփական նախաձեռնությամբ ապամոնտաժել և նորոգել. Արագածոտնի թեմԹալինի համայնքապետարանն այս մասին թեմի վարչական խորհրդին տեղյակ չի պահել։
14:04 03/11/2025Բոլոր տուժած ուսանողները գտնվում են բժիշկների հսկողության ներքո. Բրյուսովի անվ. համալսարանՎ. Բրյուսովի անվան պետական համալսարանը հայտնում է, որ Դիլիջանում տեղի ունեցած ճանապարհատրանսպորտային պատահարի հետևանքով տուժած մեր ուսանողների առողջական վիճակը կայուն է։ Բոլոր տուժած ուսանողները...
13:24 03/11/2025Թալինի Սուրբ Աստվածածին եկեղեցում ակտիվ նախապատրաստական աշխատանքներ են իրականացնումԹալինի Սուրբ Աստվածածին եկեղեցու շրջակայքում ակտիվ աշխատանքներ են սկսել։ Հանել են ցանկապատները, կտրտել են ճյուղերը։ Եվ այս ամենն իրականացվում է առանց Արագածոտնի թեմի իմացության կամ թույլտվության։...
12:57 03/11/2025Ինչ եղանակ է սպասվում առաջիկա օրերինԵրևանում նոյեմբերի 3-ի ցերեկը, նոյեմբերի 4-8-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մարզերում նոյեմբերի 3-ի ցերեկը, նոյեմբերի 4-8-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Քամին hյուսիսարևմտյան՝...
12:10 03/11/2025Հնդկաստանում ավտոբուսի և բեռնատարի բախման հետևանքով առնվազն 20 մարդ է զոհվելՄիջադեպից հետո քարեր են ընկել ավտոբուսի վրա, ինչը խոչընդոտել է ուղևորներին փախչել և բարդացրել է շտապօգնության ծառայությունների աշխատանքը
11:37 03/11/2025Հաղարծինում ավտոբուսի կողաշրջվելու հետևանքով երեք տուժած դեռ հիվանդանոցում ենՀաղարծին վանական համալիրի մոտակայքում տեղի ունեցած ավտոբուսի վթարի հետևանքով բուժօգնության դիմած 30 տուժածից 3-ը շարունակում են մնալ հիվանդանոցներում։ Նրանց վիճակը գնահատվում է միջին ծանրության,...
11:20 03/11/2025Աֆղանստանում երկրաշարժի զոհերի թիվը կտրուկ աճել էԵրկրաշարժը տեղի է ունեցել Աֆղանստանի կենտրոնում և կազմել է 6.3 մագնիտուդ
10:16 03/11/2025Քաղաքացին բարձրացել է Կապուտջուղ սարը և մոլորվելՆոյեմբերի 1-ին, ժամը 12։05-ին Սյունիքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ էր ստացվել, որ քաղաքացին բարձրացել է Կապուտջուղ սարը և մոլորվել․ անհրաժեշտ է փրկարարների...
08:39 03/11/2025Նոյեմբերի 3-ի հոսանքազրկումների մասինՀայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ նոյեմբերի 3-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
20:55 02/11/2025Երկրաշարժ Բավրա գյուղի մոտ, Շիրակում և Լոռիում զգացվել են 4 բալի ցնցումներԷպիկենտրոնային գոտում ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունը կազմել է 5-6 բալ
18:32 02/11/2025Հայրապետական մաղթանք Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում Ամենայն Հայոց Հայրապետի օծման և գահակալության 26-րդ տարեդարձի առիթովՊատարագիչ Սրբազանն իր քարոզում շնորհավորեց Հայոց Հովվապետին օծման ու գահակալության տարեդարձի կապակցությամբ և անդրադարձավ Վեհափառ Հայրապետի հոգևոր
17:04 02/11/2025Հաղարծինում ավտոբուսի վթարից մեկ տուժածի առողջական վիճակը գնահատվում է ծանր. ԱՆԱյս պահին վիրահատվում է
16:55 02/11/2025Վերելակը ուղևորի հետ պոկվել ու ընկել է 12-րդ հարկիցՄոսկվայի բնակելի շենքի 12-րդ հարկից վերելակ է ընկել։ Mash Telegram-ալիքի տվյալներով՝ նրանում գտնվող կինը վիրավորվել է։ Ալիքի տվյալներով՝ մոսկվացուն դուրս են բերել ութերորդ հարկում և հոսպիտալացրել։...
16:27 02/11/2025Հաղարծին տանող ճանապարհին Բրյուսովի համալսարանի ուսանողներին տեղափոխող ավտոբուսը է շրջվելԴեպքի վայրում հավաքվածները նշում էին, որ հիվանդանոց է տեղափոխվել մոտ 20 հոգի
15:38 02/11/20253-ամյա Տիգրանի մարմինը հայտնաբերվել է դաշտամիջյան հատվածումՋիլ գյուղի ցուցանակից մոտ 60 մետր հեռավորության վրա
14:56 02/11/2025Երևանում «Mercedes»-ի դիմամասում պայթյուն է տեղի ունեցել և հրդեհ է բռնկվելՀրշեջ-փրկարարները մարել են «Mercedes» մակնիշի ավտոմեքենայում պայթյունի հետևանքով բռնկված հրդեհը

14:08 08/08/2024Миссия ЕС осуществила патрулирование в Неркин Ханде Сюникской области АрменииНаблюдатели гражданской миссии ЕС в Армении (EUMA) осуществили патрулирование в населенном пункте Неркин Ханд Сюникской области.
13:15 08/08/2024После отпуска вернуться на работу хотят только 5% сотрудниковТуристы, опрошенные онлайн-сервисом, рассказали, хватает ли им отпуска, и о том, что мешает в путешествиях, сообщает РИА Новости со ссылкой на OneTwoTrip.
12:22 08/08/2024Япония: на побережье острова Кюсю обрушилось цунами после мощного землетрясенияЦунами высотой до одного метра достигло побережья японской префектуры Миядзаки после мощного землетрясения у Кюсю, передает РИА Новости со ссылкой на телеканал NHK.
12:04 08/08/2024Синоптики рассказали о погоде в Армении в четверг8-12 августа в Ереване прогнозируется погода без осадков. Ожидается также усиление ветра: в вечерние часы порывы достигнут силы в 14-18 м/с. Сегодня днем столбики термометров в Ереване поднимутся до...
11:53 08/08/20248 августа – Всемирный день кошекВсемирный день кошек (World Cat Day) отмечается ежегодно 8 августа по инициативе Международного фонда по защите животных Animal Welfare, не только с целью чествования пушистых домоседов, но...
17:55 07/08/2024Геворг Даниелян: Глобалисты – не глупцыДоктор юридических наук, бывший министр юстиции Геворг Даниелян пишет: «Глобалисты – не глупцы, они прекрасно владеют сложным искусством подачи любой античеловечной, антинациональной идеи в...
17:23 07/08/2024С группой антитеррора военной базы ЮВО в Армении проведена тренировка в Гюмрийском гарнизонеВоеннослужащими группы антитеррора военной базы Южного военного округа (ЮВО) в Республике Армения в ходе тренировки на территории Гюмрийского гарнизона, пресечена попытка захвата...
17:20 07/08/2024В Германии обрушилось здание гостиницы, есть жертвыВ результате частичного обрушения здания отеля в Крёфе в федеральной земле Рейнланд-Пфальц погибли не менее двух человек, передает euronews.
16:07 07/08/2024Синоптики рассказали о погоде в Армении в ближайшие дниВ вечерние часы 7 августа в отдельных районах армянской столицы Еревана возможны кратковременные дожди и грозы.
13:38 07/08/2024Музыка, лавровый венок и овации: вице-чемпиона ОИ-2024 Артура Давтяна встретили в ЕреванеДля вернувшегося с XXXIII летних Олимпийских игр, которые проходят в столице Франции Париже с 26 июля по 11 августа 2024 года, с серебряной медалью армянского гимнаста Артура Давтяна соседи...
12:22 07/08/2024Ситуация на КПП «Верхний Ларс»: данные о скопившихся на грузино-российской границе автомобиляхМногокилометровая очередь из грузовиков и легковых автомобилей образовалась на грузино-российской границе КПП «Казбеги» - «Верхний Ларс», следует из информации на сайте центра организации дорожного...
11:42 07/08/2024Землетрясение магнитудой 4,6 произошло в ТурцииЗемлетрясение магнитудой 4,6 зафиксировано в центральной части Турции, сообщает РИА Новости со ссылкой на Европейско-средиземноморский сейсмологический центр.
16:56 06/08/2024Ураган выбросил на пляж во Флорида-Кис кокаин стоимостью выше 1 млн долларовУраган "Дебби" выбросил на пляж во Флорида-Кис кокаин, стоимость которого превышает один миллион долларов, сообщает CBS News со ссылкой на пограничный патруль США.
16:46 06/08/2024Дорогу из РФ в Грузию через КПП «Верхний Ларс» открыли для всех видов транспортаВозобновлено движение всех видов транспорта на участке Военно-Грузинской дороги, ведущей из РФ в Грузию через КПП "Верхний Ларс" в Северной Осетии, сообщает пресс-служба ГУ МЧС по республике во...
16:27 06/08/2024Рейсы авиакомпаний из Армении в Иран и Ливан продолжают выполнятьсяАвиарейсы в Тегеран и Бейрут из ереванского международного аэропорта Звартноц совершаются в обычном режиме, отмен пока нет.
14:06 06/08/2024«Кавказские пленники»: на КПП «Верхний Ларс» длинные очередиНа КПП "Верхний Ларс" длинные очереди из грузовиков и легковушек, рассказал РИА Новости очевидец. Движение останавливали в ночь на вторник из-за ремонта на грузинском КПП "Казбеги". Утром во вторник...
12:14 06/08/2024Сегодня в Ереване температура воздуха поднимется до +37°CВ Ереване 8-10 августа прогнозируется погода без осадков. А в вечерние часы 6 и 7 августа в отдельных районах армянской столицы возможны кратковременные дожди и грозы. Ожидается также усиление...
11:55 06/08/2024Праздники Армянской церкви: 6 августа в календареСегодня, 6 августа, Армянская Апостольская церковь отмечает День памяти Свв. Полководца Андрея, свидетелей его армии Калиникоса и Дометия. Общехристианский святой полководец Андрей был родом из...
18:09 05/08/2024В Вайоц Дзоре перевернулся грузовик Mercedes-Benz с прицепом, есть пострадавшие5 августа, в 12:20, в центр кризисного управления Вайоцдзорского областного Спасательного управления СС МВД Армении поступил сигнал о том, что на трассе Ереван-Мегри, возле одного из ресторанных...
17:03 05/08/2024Компания Wildberries объявила о смене названия на ООО «РВБ»Компания «Вайлдберриз» (Wildberries) с сегодняшнего дня будет работать под наименованием ООО «РВБ». Совместное предприятие, образованное с крупнейшим российским оператором наружной рекламы группой...