16:46 03/11/2025Փլուզում Վանաձորում, կա տուժածՆոյեմբերի 3-ին, ժամը 15։56-ին Լոռու մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Վանաձոր քաղաքի Տարոն 4 թաղամասի Լեռնային փողոցի տներից մեկում տեղի է ունեցել...
16:44 03/11/2025Տեր Թադեի և Տեր Տարոնի հարցը Մայր Աթոռի կարգապահական հարցերի հանձնախմբի օրակարգում է․ Տեր ԵսայիԹալինի հոգևոր հովիվ Տեր Թադե քահանա Թախմազյանի և Տեր Տարոն քահանա Հունանյանի կարգապահական հարցերը Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի Պարգևների շնորհման և կարգապահական հարցերի հանձնախմբի օրակարգում է։ Այս մասին...
16:23 03/11/2025Վթարային ջրանջատում Կոտայքի մարզում նոյեմբերի 4-ին և 5-ին«Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը տեղեկացնում է իր հաճախորդներին և սպառողներին, որ վթարի վերացման աշխատանքներով պայմանավորված, նոյեմբերի 4-ին ժամը 10.00-ից մինչև նոյեմբերի 5-ը ժամը 10.00-ն կդադարեցվի...
15:38 03/11/2025Երուսաղեմի հայոց պատրիարքն իր զորակցությունն է հայտնել ԿաթողիկոսինԵրուսաղեմի հայոց պատրիարք Նուրհան Արք. Մանուկյանը տարածել է հայտարարություն՝ իր զորակցությունը հայտնելով Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնին և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսին։ Հայտարարության մեջ ասված է. «Խոր ցաւով...
15:34 03/11/2025Եկեղեցու տարածքի ցանկապատը համայնքապետարանը որոշել է սեփական նախաձեռնությամբ ապամոնտաժել և նորոգել. Արագածոտնի թեմԹալինի համայնքապետարանն այս մասին թեմի վարչական խորհրդին տեղյակ չի պահել։
14:04 03/11/2025Բոլոր տուժած ուսանողները գտնվում են բժիշկների հսկողության ներքո. Բրյուսովի անվ. համալսարանՎ. Բրյուսովի անվան պետական համալսարանը հայտնում է, որ Դիլիջանում տեղի ունեցած ճանապարհատրանսպորտային պատահարի հետևանքով տուժած մեր ուսանողների առողջական վիճակը կայուն է։ Բոլոր տուժած ուսանողները...
13:24 03/11/2025Թալինի Սուրբ Աստվածածին եկեղեցում ակտիվ նախապատրաստական աշխատանքներ են իրականացնումԹալինի Սուրբ Աստվածածին եկեղեցու շրջակայքում ակտիվ աշխատանքներ են սկսել։ Հանել են ցանկապատները, կտրտել են ճյուղերը։ Եվ այս ամենն իրականացվում է առանց Արագածոտնի թեմի իմացության կամ թույլտվության։...
12:57 03/11/2025Ինչ եղանակ է սպասվում առաջիկա օրերինԵրևանում նոյեմբերի 3-ի ցերեկը, նոյեմբերի 4-8-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մարզերում նոյեմբերի 3-ի ցերեկը, նոյեմբերի 4-8-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Քամին hյուսիսարևմտյան՝...
12:10 03/11/2025Հնդկաստանում ավտոբուսի և բեռնատարի բախման հետևանքով առնվազն 20 մարդ է զոհվելՄիջադեպից հետո քարեր են ընկել ավտոբուսի վրա, ինչը խոչընդոտել է ուղևորներին փախչել և բարդացրել է շտապօգնության ծառայությունների աշխատանքը
11:37 03/11/2025Հաղարծինում ավտոբուսի կողաշրջվելու հետևանքով երեք տուժած դեռ հիվանդանոցում ենՀաղարծին վանական համալիրի մոտակայքում տեղի ունեցած ավտոբուսի վթարի հետևանքով բուժօգնության դիմած 30 տուժածից 3-ը շարունակում են մնալ հիվանդանոցներում։ Նրանց վիճակը գնահատվում է միջին ծանրության,...
11:20 03/11/2025Աֆղանստանում երկրաշարժի զոհերի թիվը կտրուկ աճել էԵրկրաշարժը տեղի է ունեցել Աֆղանստանի կենտրոնում և կազմել է 6.3 մագնիտուդ
10:16 03/11/2025Քաղաքացին բարձրացել է Կապուտջուղ սարը և մոլորվելՆոյեմբերի 1-ին, ժամը 12։05-ին Սյունիքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ էր ստացվել, որ քաղաքացին բարձրացել է Կապուտջուղ սարը և մոլորվել․ անհրաժեշտ է փրկարարների...
08:39 03/11/2025Նոյեմբերի 3-ի հոսանքազրկումների մասինՀայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ նոյեմբերի 3-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
20:55 02/11/2025Երկրաշարժ Բավրա գյուղի մոտ, Շիրակում և Լոռիում զգացվել են 4 բալի ցնցումներԷպիկենտրոնային գոտում ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունը կազմել է 5-6 բալ
18:32 02/11/2025Հայրապետական մաղթանք Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում Ամենայն Հայոց Հայրապետի օծման և գահակալության 26-րդ տարեդարձի առիթովՊատարագիչ Սրբազանն իր քարոզում շնորհավորեց Հայոց Հովվապետին օծման ու գահակալության տարեդարձի կապակցությամբ և անդրադարձավ Վեհափառ Հայրապետի հոգևոր
17:04 02/11/2025Հաղարծինում ավտոբուսի վթարից մեկ տուժածի առողջական վիճակը գնահատվում է ծանր. ԱՆԱյս պահին վիրահատվում է
16:55 02/11/2025Վերելակը ուղևորի հետ պոկվել ու ընկել է 12-րդ հարկիցՄոսկվայի բնակելի շենքի 12-րդ հարկից վերելակ է ընկել։ Mash Telegram-ալիքի տվյալներով՝ նրանում գտնվող կինը վիրավորվել է։ Ալիքի տվյալներով՝ մոսկվացուն դուրս են բերել ութերորդ հարկում և հոսպիտալացրել։...
16:27 02/11/2025Հաղարծին տանող ճանապարհին Բրյուսովի համալսարանի ուսանողներին տեղափոխող ավտոբուսը է շրջվելԴեպքի վայրում հավաքվածները նշում էին, որ հիվանդանոց է տեղափոխվել մոտ 20 հոգի
15:38 02/11/20253-ամյա Տիգրանի մարմինը հայտնաբերվել է դաշտամիջյան հատվածումՋիլ գյուղի ցուցանակից մոտ 60 մետր հեռավորության վրա
14:56 02/11/2025Երևանում «Mercedes»-ի դիմամասում պայթյուն է տեղի ունեցել և հրդեհ է բռնկվելՀրշեջ-փրկարարները մարել են «Mercedes» մակնիշի ավտոմեքենայում պայթյունի հետևանքով բռնկված հրդեհը

16:54 20/06/2022Temperatures set to drop in ArmeniaNo precipitation is predicted in Armenia on June 20 and 21. Rain and thunderstorms are expected in the country from 22 to 25 June, the Hydrometeorology and Monitoring Center reports, adding...
17:00 18/06/2022Outdoor events banned in parts of France amid record-breaking heatOutdoor public events have been banned in an area of France as a record breaking heatwave sweeps across Europe, the BBC reports.
16:45 18/06/2022Temperatures to reach 37C in Yerevan next weekRain and thunderstorms are expected in some parts of Armenia over the weekend, the Hydrometeorology and Monitoring Center reports, adding hailstorms are also possible.
15:12 18/06/2022One killed in Yerevan explosionAccording to preliminary data, one person was killed and another was injured in the wake of an explosion in Yerevan on Saturday afternoon, the Armenian Ministry of Emergency Situations reported.
20:45 17/06/2022Responsib'All Day at Yerevan Brandy CompanyOn June 16, Yerevan Brandy Company, along with all the other companies of Pernod Ricard around the world, celebrated Responsib'All Day and executed yet another project of community improvement and...
17:00 17/06/2022Egypt removes all COVID-related entry restrictionsEgypt on Thursday lifted all COVID-19-related entry restrictions for all travelers, whether Egyptians or foreigners, Xinhua reported.
16:45 17/06/2022Rain, thunderstorms expected in ArmeniaRain and thunderstorms are expected in Armenia from June 17 to 19 and on June 22, the Hydrometeorology and Monitoring Center reports, adding hailstorms are also possible.
14:45 17/06/2022Nearly 37 million children displaced worldwide, UNICEF saysConflict, violence and other crises left a record 36.5 million children displaced from their homes at the end of 2021, UNICEF estimates – the highest number recorded since the Second World War.
13:56 17/06/2022Street named after Sergei Parajanov inaugurated in TbilisiA street in Tbilisi, Georgia, has been named after renowned Soviet Armenian filmmaker Sergei Parajanov.
11:47 17/06/2022Magnitude 3.6 quake hits near Armenia's BavraThe Territorial Survey for Seismic Protection of Armenia’s Ministry of Emergency Situations recorded a magnitude 3.6 earthquake in the Armenia-Georgia border area in the early hours of Friday.
11:35 17/06/2022Coca-Cola HBC depleting stock in RussiaBottler Coca-Cola HBC AG and its existing customers in Russia are "in the process of depleting stock," Coca-Cola Co said in a statement, after Reuters reported that Coke was for sale at a McDonald's...
11:25 17/06/2022BarCamp 2022 kicks off in YerevanArmenia’s largest tech unconference will take place in Yerevan on June 18-19. Օnce again the annual BarCamp Yerevan will bring together thousands of IT professionals at the American University of...
11:13 17/06/2022Viva-MTS services to be available in Artsakh exclusively within roamingViva-MTS informs subscribers using its services in Artsakh that starting from July 1 of the current year, Viva-MTS services will be available in Artsakh exclusively within roaming.
17:00 16/06/2022China says it may have detected signs of alien lifeChinese researchers said that the country’s powerful Sky Eye telescope may have picked up signs of alien life, before a report was quickly deleted, The Independent reported.
16:54 16/06/2022Dozens of families displaced from Artsakh may end up homelessDozens of families, who were displaced from Artsakh during the 2020 war and took temporary refuge in Armenia, may become homeless.
17:00 15/06/2022Rain, thunderstorms expected in some parts of ArmeniaRain and thunderstorms are expected in some parts of Armenia from June 16 to 20, the Hydrometeorology and Monitoring Center reports, adding hailstorms are also possible.
16:45 15/06/2022Adobe plans to make Photoshop on the web free to all usersAdobe has started testing a free-to-use version of Photoshop on the web and plans to open the service up to everyone as a way to introduce more users to the app, The Verge reports.
14:36 15/06/2022Dan Bilzerian to visit ArmeniaArmenian-American poker player, businessman and social media influencer Dan Bilzerian will visit Armenia.
11:10 15/06/2022Armen Avetisian named new Viva-MTS CEOMobile TeleSystems Public Joint Stock Company (“MTS” or “the Company”) (NYSE: MBT; MOEX: MTSS), Russia’s largest mobile operator and a leading provider of media and digital services, announces that...
17:00 14/06/2022Musk to hold first meeting with Twitter employees this weekElon Musk will speak to Twitter employees on Thursday for the first time since launching his $44bn (£36.2bn) bid for the company in April, the BBC reports.